Dodaj do ulubionych

10 programów, których należy unikać

04.06.08, 15:39
Porada - unikaj visty brzmi dosc smiesznie, jesli wiekszosc laptopow w tym
kraju viste juz ma. ja bym jej tak nie demonizowal, tylko nauczyl sie
obslugiwac komputer
Obserwuj wątek
        • mageillusionist Vista jest super :) 24.06.08, 17:23
          Jakiś czas temu wzorując się na pobieżnych doświadczeniach i benchmarkach byłem
          zwolennikiem XP i przeciwnikiem Visty. Ale XP ostatnio zaczął sprawiać mi
          problemy i skusiłem się na Vistę. I powiem jedno, nie zamierzam wracać do XP.
          Programy działały jak działały, tyle że teraz szybciej się uruchamiają,
          wydajność wcale nie spadła, a przynajmniej tego nie widać, problemów jakiś
          wielkich nie mam, poza tym że hibernacja mi nie działa, ale to szczegół.
          W odróżnieniu do XPka Visty nie musiałem dostosowywać pod siebie - wyłączyłem
          raptem ze 2-3 usługi i to wszystko. W XP zwykle potrzeba ok 20-40 różnych
          hacków, tweaków i innych dupereli żeby działał sprawnie.
          • lugner.bakayaro Re: Vista jest super :) 03.07.08, 20:14
            mageillusionist napisał:

> Jakiś czas temu wzorując się na pobieżnych doświadczeniach i benchmarkach byłem
            > zwolennikiem XP i przeciwnikiem Visty. Ale XP ostatnio zaczął sprawiać mi
            > problemy i skusiłem się na Vistę. I powiem jedno, nie zamierzam wracać do XP.
            > Programy działały jak działały, tyle że teraz szybciej się uruchamiają,
            > wydajność wcale nie spadła, a przynajmniej tego nie widać, problemów jakiś
            > wielkich nie mam, poza tym że hibernacja mi nie działa, ale to szczegół.
            > W odróżnieniu do XPka Visty nie musiałem dostosowywać pod siebie - wyłączyłem
            > raptem ze 2-3 usługi i to wszystko. W XP zwykle potrzeba ok 20-40 różnych
            > hacków, tweaków i innych dupereli żeby działał sprawnie.
            lub zainstalowac linuxa:P
              • unhappy Re: Vista jest super :) 19.07.08, 17:27
                Gość portalu: asd napisał(a):

> I będę mógł szpanować po forach dla pryszczatych pokemonów że mam linuxa.

Dla każdego coś miłego. Jeśli cię to pociąga...

> Ale n
                > ic sensownego na nim nie zrobie z prostej przyczyny - braku aplikacji.

Na Linuxa nie ma aplikacji? Na pewno chciałeś taką właśnie bzdurę napisać?
          • Gość: Andrzej Re: Vista jest super :) IP: *.dip.t-dialin.net 16.07.08, 23:11
            Przez wiele lat uzywalem windows XP na dosyc starym sprzecie. Praca na tym
            starym systemie nikomu z rodziny nie sprawiala juz przyjemnosci. Postanowilismy
            zakupic nowy sprzet i zdecydowalismy sie na PC-ta firmy HP z AMD Phenom(tm) 9500
            Quad-Core processorem 2.20 GB , 4 GB RAM, Vista - Home Premium, NVIDIA Geforce
            8600 GT + 2 dyski x 500 GB. System jest naprawde b. stabilny i piekielnie
            szybki . Zamykanie Visty z wylaczeniem systemu trwa okolo 30 sekund, start
            ponizej 1 minuty. Od czasu do czasu doinstalowuje nowy update i wszystko dziala
            bez najmniejszych problemow.
            • Gość: p hehe IP: *.pljtelecom.pl 17.07.08, 10:46
              to na tym nowym sprzecie zainstaluj XP :D
              i jak start systemu bedziesz mial ponizej 15 sekund (8 sekund na
              bios + 7 seund na start systemu) to sie zadziwisz....

:D

Ciekawe porownanie wydajnosci systemu operacyjnego.
              Ja mam AMD Athlon 1900 + 256MB ramu, do pracy uzywam (orginalnego)
              XP Home + Red Hat 9. Ciekawe jak by na tym Vista dzialala.

Ale niestety musialem ostatnio XP przeinstalowac, plyta do RH sie
              dziabnela, download juz nie ma, pobralem Fedore Core 9 i Linux
              przestal mi pomykac. :-) --A artykul oczywiscie do bani :-)
          • Gość: Olek Re: Vista jest super :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.08, 22:10
            Wiesz co, kiedyś TVN sfilmował taką starszą panią w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu. Ona też krzyczała że "Giertych jest super!", "super minister". Potem dorzuciła jeszcze "super partia k...wo". Jak myślisz, czy ta pani dokonała świadomego wyboru swojej opcji politycznej. Czy rozważyła wszystkie za i przeciw wybierając ugrupowanie błędnego Romka? Wydaje mi się że Ty, podobnie jak ta pani nie jesteś świadom tego że "Twoje zdanie" NIE JEST tak naprawdę Twoim zdaniem, ale efektem sprytnej manipulacji sztabu ludzi pracujących dla, np. Microsoftu. Vista, moim zdaniem nie wnosi naprawdę nic wartościowego co uzasadniało by tak potworne zużycie zasobów. Każdy system musi dojrzeć, stabilne sterowniki nie powstają ot tak. Czasem trwa to kilkanaście miesięcy.
      • Gość: testme Odważnie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.08, 12:48
        Dosyć odważne jest umieszczenie Visty i "kultowego" GG na pierwszych miejscach,
        ale świadczy to tylko o tym, że autor jest niezależny i ma sporo doświadczenia z
        softem. Wychwalanie GG nie mając doświadczeń z kilkoma innymi komunikatorami lub
        wychwalanie Visty bez znajomości (i wielomiesięcznej pracy) na Mac OS X-ie lub
        Linuxie, jest sporym nieporozumieniem.
        Krótko mówiąc - super artykuł, gratuluje!
    • Gość: TPepe Re: 10 programów, których należy unikać IP: *.nencki.gov.pl 04.06.08, 20:32
      A jeszcze się nie nauczyłeś, przyjacielu? Vista zaiste zasobożerna i jeśli ma
      się wybór to lepiej zostać przy XP, bo w zasadzie nic prócz urody nie oferuje.
      Nie prawda, że kupując laptopa jesteśmy skazani na vistę. Wystarczy kupić
      maszynę z jedą z vist klasy business i każdy przyzwoity producent laptopów
      dostarcza z nią płytkę do "downgrde'u" na windows XP pro.. i wszystko chodzi
      dużo szybciej.
      • em_obywatel Nieprawda, Vista oferuje sporo 05.06.08, 19:48
        Nieprawda, Vista oferuje sporo, jest bardziej podobna do Linuxa. Ma Windows
        Power Shell, który oderuje podbne możliwości do bash-a, system zaberpieczeń
        stara się naśladować wzorce linuxowe, co jednak nie bardzo wychodzi, Aero jest
        próbą dogonienia Linuxowego Compiza i deskopy z MAC OSX.
          • Gość: Yarkus Re: Nieprawda, Vista oferuje sporo IP: *.kolornet.pl 18.06.08, 02:20
            Sporo tu radykalnych sądów nie popartych żadnymi konkretnymi
            argumentami. Używam 64 bitowej Visty od ponad pół roku (wcześniej
            był XP pro przez prawie 4 lata) i system po prostu działa wcale nie
            gorzej czy wolniej niż XP. Nie mam żadnych problemów, lepsze
            możliwości rozbudowy choćby pamięci, wyższe bezpieczeństwo niż w XP.
            A poza tym MS postanowił zakończyć żywot XP więc tak się stanie, nie
            ma co kupować do nowego kompa systemu który lada chwila będzie nie
            dość że przestarzały to jeszcze "martwy". Takie same gadanie było
            jak wchodziła winda XP, że niektóre programy z Win98 nie działają,
            że sterowniki niekompatybilne a do starszych urządzeń w ogóle nie
            ma... Masz stary sprzęt to używaj starego systemu, jeśli kupujesz
            nowy to Vista jest OK.
              • baba60 Microsoft przyznal sie do oszustwa... 01.07.08, 01:04
                Polega ono na tym, ze "najchudsza" wersja "Visty" to...XP
                ubrane w nowa szate a przeznaczone dla komputerow
                ze skonfigurowanym hardware glownie "pod XP", przez co i tanszych.
                Chodzi o komputery bedace w produkcji w momencie ukazania sie Visty
                i komputery uzytkownikow z juz zainstalowanym systemem XP.
                W wersji tej nie ma atutow Visty, bo jest to lepiej ubrane XP.
                Stad proby zainstalowania "prawdziwej" Visty na systemach dla XP
                koncza sie niespodziankami, ze wzgledu na hardware. Tu i 10 GB RAM
                tez nie pomoze...
                W normalnym przypadku, gdy komputer nie jest zrobiony pod XP,
                przy 4 GB RAM Vista mozna sie rozkoszowac...
                Systemu zrobionego pod XP nie oplaca sie demolowac, bo "chuda wersja" Visty to
                tez XP, no chyba, ze ktos chce miec...bo estetyczniej i mozna powiedziec, ze tez
                mam.

Bulbaaaaa!
                Visty

• psyclone Re: Nieprawda, Vista oferuje sporo 20.06.08, 17:13
          > Nieprawda, Vista oferuje sporo, jest bardziej podobna do Linuxa.

blisko. kilka naprawdę dobrych rozwiązań (jak system plików, który jednak przerósł sam microsoft, czy kwestia uprawnień) jest żywcem zerżnięte z systemów BSD. Aero jest zerżnięte z compiz fusion. Silverlight jest zerżnięty z flasha. IE7 jest rżnięciem rozwiązań z firefoxa i opery na całe lata wstecz. Vista to tylko look and feel dla tych, co lubią klikać.
      • Gość: WindowsX Idiotyzmy eGzpertoof - gov.pl IP: *.gdynia.mm.pl 13.06.08, 18:30
        TPepe napisał(a):

> A jeszcze się nie nauczyłeś, przyjacielu?

NIE PIEPSZ!

> Vista zaiste zasobożerna i jeśli ma się wybór to
        > zostać przy XP, bo w zasadzie nic prócz urody nie
        > lepiej oferuje.

JAK ktoś nic nie wie o komputerach to takie bzdury klepie!

Vista jest napisana pod lepsze procesory.
        Jak do Mercedesa wsadzisz silnik Trabanta, to nie dziw sie ze pod górę on bedzie jechał do tyłu!

Vista kest BARDZO DOBRA, ale trzeba mie do niej odpowiedni sprzet (minimum 2 GB RAM!), a pod 8 GB RAM ona Śmiga!

> Nie prawda, że kupując laptopa jesteśmy skazani na
        > vistę.
        Prawda jest że sprzedawanie komputerów z systwemem operacyjnymktórego ktos nie chce jest przestepstwem.

Wszystkie Komputery powinny być sprzedawane BEZ systemu operacyjnego!
        Po kupnie komputera własciciel może zadecydować jak chce partitionowac HD, i jaki systemna nim zainstalować!

> Wystarczy kupić maszynę z jedą z vist klasy business
        > i każdy przyzwoity producent laptopów dostarcza z
        > nią płytkę do "downgrde'u" na windows XP pro.. i
        > wszystko chodzi dużo szybciej.

Komputery klasy Biznes są sprzedawane BIZNESOM a nie indywidualnym klientom. Są też duzo droższe.

Nie mażadnych powodów aby UNIKAĆ Visty.
        Ten system operacyjny jest NAJLEPSZYM systemem jaki wypuścił Microsoft!

A po za tym niw uzywaj komputera w pracy aby latac po internecie, nie za to tobie płacimy abyś z domeny gov.pl marnowałnasze pieniadze.

Do roboty, albo zmień pracę!!

Skończyły się czasy czy sie stoi czy sie leży, czas aby zarobic na siebie!
        • Gość: Nux Re: Idiotyzmy eGzpertoof - gov.pl IP: *.chello.pl 13.06.08, 19:48
          Gość portalu: WindowsX napisał(a):
          > > Vista zaiste zasobożerna i jeśli ma się wybór to
          > > zostać przy XP, bo w zasadzie nic prócz urody nie
          > > lepiej oferuje.
          >
          > JAK ktoś nic nie wie o komputerach to takie bzdury klepie!
          >
          > Vista jest napisana pod lepsze procesory.
          > Jak do Mercedesa wsadzisz silnik Trabanta, to nie dziw sie ze pod górę on
          > bedzie jechał do tyłu!
          >
          > Vista kest BARDZO DOBRA, ale trzeba mie do niej odpowiedni sprzet
          > (minimum 2 GB RAM!), a pod 8 GB RAM ona Śmiga!

No jak minimum 2GB, to faktycznie nie żre zasobów...

> Komputery klasy Biznes są sprzedawane BIZNESOM a nie indywidualnym klientom.
          > Są też duzo droższe.

Zapewniam Cię, że nikt nie będzie Cię pytał o Regon przy kupnie komputera klasy
          biznes. ;)

> Nie mażadnych powodów aby UNIKAĆ Visty.
          > Ten system operacyjny jest NAJLEPSZYM systemem jaki wypuścił Microsoft!

Jest mnóstwo powodów. Przeciętny użytkownik dostaje przeładowany system, którego
          możliwości i tak nie wykorzysta. Zaawansowany użytkownik może go odchudzić
          praktycznie do poziomu XP... Tylko po co skoro prawie nic nie z tego nie będzie
          miał, a może sporo stracić, bo część programów po prostu nie będzie działać pod
          Vistą.

IMHO na Vistę będzie się można spokojnie przesiąść za jakieś 2-5 lat. Tylko, że
          wtedy to już lepiej na coś nowszego ;).

> A po za tym niw uzywaj komputera w pracy aby latac po internecie, nie za to
          > tobie płacimy abyś z domeny gov.pl marnowałnasze pieniadze.
          >
          > Do roboty, albo zmień pracę!!
          >
          > Skończyły się czasy czy sie stoi czy sie leży, czas aby zarobic na siebie!

A słyszałeś o czymś takim jak przerwy - każdy pracownik ma prawo do pięciu minut
          przerwy co godzinę.
        • psyclone Re: Idiotyzmy eGzpertoof - gov.pl 20.06.08, 17:26

> JAK ktoś nic nie wie o komputerach to takie bzdury klepie!
          >
          > Vista jest napisana pod lepsze procesory.
          aczkolwiek można wdrożyć takie rozwiązania mniejszym kosztem - compiz fusion ma mniejsze wymagania, a jak w którymś z wcześniejszych postów, vista to tylko look and feel + przetworzenie paru linijek kodu z BSD.

też mogę napisać program, który wymaga dwugigahercowego procesora i czterech gigabajtów ramu. jednak kiedy piszę program, to zależy mi na tym, by zużyć jak najmniej zasobów. nie obchodzi mnie, że komputery teraz są "o takie". bo jeśli ktoś kupuje sobie dwurdzeniowca to po to, by wydajnie wykorzystać oba rdzenie, a nie żeby jeden z nich non stop pracował nad tym, żeby mój program ładnie wyglądał, drugi żeby cokolwiek robił, a reszta zasobów w drodze wyjątku spełniła oczekiwania usera.

> Vista kest BARDZO DOBRA, ale trzeba mie do niej odpowiedni sprzet (minimum 2
          > GB RAM!), a pod 8 GB RAM ona Śmiga!

Widzisz... ja po starcie systemu z masą demonów w tle (w tym kobyły, takie jak apache i postgresql) mam zajęte jakieś 36-40 megabajtów ramu. mając jakiegoś quada i 8 giga ramu pod maską idę o zakład, że miałbym lepszą wydajność w swoim systemie niż pod jakąkolwiek vistą.
          > Wszystkie Komputery powinny być sprzedawane BEZ systemu operacyjnego!
          > Po kupnie komputera własciciel może zadecydować jak chce partitionowac HD,
          > i jaki systemna nim zainstalować!
          mimo wszystko nie brakuje maszyn, na których jest, powiedzmy, mandriva, którą można zaorać i zrobić maszynkę po swojemu. przecież kupując komputer nie będę płacił kilkuset złotych za windowsa, którego wywalę od razu.

> Nie mażadnych powodów aby UNIKAĆ Visty.
          > Ten system operacyjny jest NAJLEPSZYM systemem jaki wypuścił Microsoft!

Nie, Vista nie wprowadza nic nowego. Lepszy był NT 4.0. Windows 2000. Ale oczywiście, to jest rzecz gustu.
      • Gość: Saiko K Re: 10 programów, których należy unikać IP: 12.152.252.* 07.06.08, 00:41
        No ja mam w pracy i zgadzam sie z autorem - McAfee uruchamia siedem procesow, i
        zajmuja one wiecej niz cokolwiek innego poza firefoksem (kiedy jest otwarte
        wiele stron oczywiscie). Na poprzednim kompie (P4 najcienszy, 384 MiB) zajmowal
        polowe pamieci udostepnianej przez system, na nowszym, nowoczesniejszym (c2d, 2
        GiB) juz oczywiscie proporcjonalnie mniej, ale o dziwo muli nadal. Tyle ze teraz
        nie musze juz go zwykle wylaczac bo komp sobie jakos radzi. Ale do mojego
        domowego NODa to nawet sie nie umywa, choc ten ostatni nie jest juz tak lekki
        jak kiedys.
        • polld74 Re: 10 programów, których należy unikać 17.06.08, 14:50
          McAfee zgadzam się w 100% połączenie tej aplikacji z głupim
          administratorem może zamienić pracę w sieci w jeden koszmar.
          Zamula system strasznie wystarczy wejść w task managera i od razu
          widać ile zasobów żre McCafee, a w dodatku lata na 13 priotytecie.

Symantec Norton - Antyvirus jest gorszy niż większość wirusów które
          zwalcza
          FSECURE kolejna porażka choć ma bajerów od groma nie ma jednej
          rzeczy najważniejszej jakiej oczekuję od antyvirusa, żeby był
          skuteczny i nie przeszkadzał mi w pracy i nie spowalniał komputera w
          odczuwalny sposób.

• Gość: Aq Dziecko Neostrady? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 01:03
      Ludzie, kto to pisał? :) Na moim starym Celeronie D351 z 1GB RAMu Nero śmigał
      pięknie, nawet z całą armią programów w tle. Bardzo cenna też porada dotycząca
      Javy - na pewno wiele osób skorzysta. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy
      mnóstwo kibiców F1 śledzi wyścigi nie tylko w TV, ale też na laptopie gdzie mają
      oparty na Javie live timing :)
    • Gość: Szkorbik 10 programów, których należy unikać IP: *.adsl.inetia.pl 05.06.08, 08:48
      Kto to pisał? Widać, że zależało autorowi na kasie bo się nie przyłożył.

1. Viśta - Mac OS z tego co mi wiadomo jest na Jabłuszka więc jaka to porada dla posidaczy PC-ta?

6. Java - Ja na bardzo wolnej maszynie jakoś nie mam problemów z Javą, więc nie wiem skąd taka opinia u autora tekstu

7. Nero - bzdura. Ja odpalam Nero, Akrkusz kalkulacyjny i program ktory dość intensywnie zapycha mi zasoby i nie mam problemów z paleniem płyt.

8 - Symantec - kolejna be-ze-du-ra. Jakos nie odczuwam ani spowolnienia ani zapychania systemu. A co do ceny to wystarczy poszukać. Ja zamiast płacić za aktualizacje 130 zeta kupiłem nowego NIS 2008 za 80.

• Gość: t 10 programów, których należy unikać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 17:47
      1. MS Vista - Nie wiem, nie używałem i nie będę używał
      2. GG - Najpopularniejszy program. Jeśli ktoś ma znajomych tylko na GG to nie
      ma potrzeby instalowania innego oprogramowania. Niedługo wyjdzie nowa,
      zmieniona wersja GG i wtedy okaże się czy warto zostać z GG czy zmieniać
      3. IE - ma ponad połowę rynku w Polsce. Niektóre strony wyświetlają się
      różnie na FF, Opera, IE. Dodatkowo niektóre aplikacje czy strony wymagają
      zainstalowanego IE do prawidłowego działania
      4. Wtyczki - to nie są oddzielne programy więc nie rozumiem zupełnie tego.
      Chyba adblock was strasznie boli
      5. WMP, RP, QT - WMP jest instalowany razem z Windowsem wiec trochę ciężko go
      unikać. RP i QT Alternative to dobre programy
      6. JRE - tego się nie da niczym zastąpić, jeśli ktoś sugeruje usunięcie go to
      chyba zwariował
      7. Nero - mam Nero 6.6 i nie narzekam, do tego kilka innych programów do
      nagrywania płyt zależnie od potrzeb
      8. Antywirus - jak to antywirus. Jeden znajdzie jednego wirusa, drugi znajdzie
      drugiego wirusa, trzeci (np Avast) będzie co chwilę krzyczał że widzi wirusa w
      każdym programie, a w systemie i tak będą szalały rootkity.
      9. Adobe Reader - każda kolejna wersja jest bardziej zasobożerna
      10 Winzip - najpopularniejszym formatem jest rar. Winrar wszystko przetrawi.

Większości tych programów nie ma sensu unikać albo nawet sie nie da. Artykuł
      nic specjalnego
      • Gość: HaeS Re: 10 programów, których należy unikać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 18:18
        1. MS Vista - z tego, co wiem porażka totalna. Póki jeszcze mogę trzymam się XP licząc na to, że wyjdzie w końcu jakaś sensowna nowa edycja Windowsa.

2. GG - przesada. Ja mam gg w starej wersji, bez wideo, audio i innych badziewi. Systemu nie obciąża, raczej się nie wiesza (no, powiedzmy dwa razy w miesiącu), a większość moi znajomych korzysta właśnie z gg, więc nie ma sensu instalować jakichś Tlenów czy ICQ.

3. IE - do 6.0 była to tragedia i prowizorka przeglądarki. W wersji 7.0 wygląda nareszcie znośnie i da się pracować, chociaż daleko jej do Opery

4. Wtyczki - 100% zgody. Nie ma co przesadzać, bo zaśmiecają i zamulają system, ale 2-3 wtyczki (szczególnie firefoxowski adblock) to czasem błogosławieństwo.

5. Najlepszy player to (zgodnie z nazwą) Bestplayer. Nie trzeba go nawet instalować - po prostu jest. Prosty i funkonalny. WMP sprawia wrażenie przerośniętego i przekombinowanego badziewia - unikam jak ognia. RP i QT używam bardzo sporadycznie, więc się nie wypowiadam.

6. Nie używam tego (chyba)

7. Nero - nie narzekam. Autor tekstu zdecydowanie przesadził. Ja sam mam p4 2,4Ghz i 640 MB RAMu, a jednocześnie mogę wypalać, przeglądać strony i słuchać winampa. Nie widzę żadnego problemu

8. Antywirus - ano, trzeba jakiś mieć. Koniecznie. Ja sam używam Avasta (bo darmowy) i systemu nie obciąża w ogóle. Nie wiem jak pozostałe

9. Adobe Reader - po kija komu nowa wersja tego programu? Ja sam korzystam z wersji 5 z czymś i żyję. W pełni zgodzę się z poprzednikiem, mówiącym o tym że każda kolejna wersja (nie tylko tego programu) jest bardziej zasobożerna, a korzyści z instalacji nowej wersji w niczym nie przewyższają strat

10. WinZip - polecam Winrara.

A tak w ogóle to zapraszam na haes.wordpress.com
        • erg_samowzbudnik Re: 10 programów, których należy unikać 08.06.08, 10:21
          Gość portalu: HaeS napisał(a):
          5. Najlepszy player to (zgodnie z nazwą) Bestplayer. Nie trzeba go nawet instal
          > ować - po prostu jest. Prosty i funkonalny. WMP sprawia wrażenie przerośniętego
          > i przekombinowanego badziewia - unikam jak ognia. RP i QT używam bardzo sporad
          > ycznie, więc się nie wypowiadam.

Jeżeli chodzi o pliki z rozszerzeniem .flv to tylko "Dziobas "
          Czyta nawet pliki spakowane i części plików.
        • abort Re: 10 programów, których należy unikać 24.06.08, 23:11
          1. Vista - nie wiem, nie miałem okazji
          2. GG - mnie wystarcza. Owszem, są inne komunikatory, ale większość moich
          znaomych i tak ma gg (wiem: siłą inercji)
          3+4 czyli przeglądarki. IE - nie używam, poza sporadycznymi okazjami. Głównie
          forefox (i to w wersji 1.5.0.12 z dodatkiem Tabbrowser extensions autorstwa
          Shimoda Hiroshi). Do tego adblock i noscript i można wreszcie sensownie surfować
          w sieci. Przy okazji: w dzień premiery Firefoxa 3 ściągnąłem go i zainstalowałem
          - efekt? przelewów w moim banku nie mogłem wykonać (pekao24 :D - lamerzy),
          dostawałem komunikat "Korzystanie z serwisu PekaoInternet wymaga innej wersji
          przeglądarki." LOL.
          5. MPUI na bazie mplayera (ale nie tego wbudowanego w windows). ZERO
          INSTALOWANIA KODEKÓW. JEDEN player odtwarza wszystko: od najpopularniejszych
          mpg/avi, przez rzadziej używane (acz spotykane) mov/rm/rmvb, aż po filmiki flv.
          NATYWNIE! (MPUI v.1.1.10 build 33, mplayer core: 1.0rc2-4.2.1). Napisy też
          obsługuje.
          6. niestety czasem jestem zmuszony, alternatywy nie mam. Ale nie jest tak
          tragicznie jak to opisuje autor.
          7. Nie mam problemu z jednoczesnym działaniem nero (6.6) na moim sprzęcie
          (Sempron 2400, 1G RAM, BenQ 1640) - w trakcie wypalania robię co chcę - zero
          problemów. Autor przesadza.
          8. programy antywirusowe to największy bloatware - od 18 lat od kiedy pracuję
          przy komputerze jedyne co robiłem, to czasami skanowałem cały dysk - ale żadnego
          rezydentnego i ciągle zajmującego zasoby antywirusa nie używałem. To samo robię
          do dziś (online mks i/lub kaspersky) - zero zarażenia. No, ale jeśli ktoś wie
          "jak ten komputer działa", to wystarczy duża doza ostrożności. Antywiry są dla
          nieostrożnych i/lub nowicjuszy.
          9. FoxIt jest ok, jeśli Adobe to używam tylko werji 6 - reszta to nadmuchany
          bloatware.
          10. 7-Zip. I tyle.

• Gość: user 10 programów, których należy unikać IP: *.Red-83-61-53.dynamicIP.rima-tde.net 05.06.08, 18:27
      Nie wiem, skąd tak ostre głosy krytyki. Mój chłopak jest informatykiem i na moim
      komputerze nie ma ani jednego z wymienionych wyżej programów (z wyjątkiem
      adblocka). Przypadek? A co do internet explorera, to mam jakąś wtyczkę
      zainstalowaną na firefoxie i jednym kliknięciem w ikonkę na dole ekranu udaję na
      różnych stronach, że posługuję się IE. Easy.
    • naprawdetrzezwy Zgadza się, wszystko to pachnie Redmont. 07.06.08, 12:05
      Ale to zdanie mnie ubawiło:

"Dopóki użytkownik nie posiada pod maską Intela Core2 Duo 2,4 GHz i
      2 gigabajtów RAM-u musi uruchamiać ten program do nagrywania płyt
      samodzielnie."

Ci ze słabszymi procesorami muszą prosić kolegę o uruchomienie
      programu... ;>

(co i tak (jak to często w Gazecie) jest zwykłym kłamstwem, bo na
      dużo słabszym komputerze (Pentium) uruchamiam kilkanaście programów,
      _w tym Nero_ i wszystko działa jak trzeba, mimo ledwie połowy
      gigabajta pamięci RAM...)
    • Gość: rockmusic 10 programów, których należy unikać IP: *.gprs.plus.pl 07.06.08, 16:06
      Zgoda. Symantec i McAfee to najgorsze zamulacze i wcale nie najlepsze.
      Wygrałem jakiś czas temu najnowszy pakiet Nortona ale że nie tknąłbym tego to
      dałem "w prezencie" :) rodzince. Ale teraz najśmieszniejsze na koniec...
      Po pół roku pudełeczko wróciło do mnie (przeszło w tym czasie przez kilka rąk)
      dalej nieotwierane tylko trochę bardziej sfatygowane. Nikt nie odważył się
      tego zainstalować :) W końcu opchnąłem na allegro i przynajmniej coś sobie za
      to kupiem. Jak widać to nie tylko moja taka opinia o Nortonie.
    • Gość: noMInator Absurd IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.08, 09:01
      Artykuł jest właściwie demonizowaniem wszystkiego co najpopularniejsze i
      najczęściej używane. Połowicznie to rozumiem rzecz jasna. Jako informatyk
      dostrzegam wiele ułomności opisywanych produktów, lecz nie wyobrażam sobie
      współczesnego usera, który wyrzuca wszystkie wyżej wymienione produkty na rzecz
      innych, a to właśnie sugeruje artykuł (unikaj!). Panie autorze ciekawi mnie to
      czy osobiście pan też wyrzucił np. Jave?!

A z win vista to widać, ze ma pan bardzo małe doświadczenie z nią związane, bo
      ja na swoim pudle po 4 miesięcznej pracy na nowym systemie (w domu) w porównaniu
      z pracą w firmie (win xp jako stacje robocze, win server 2003) za żadne skarby
      nie dokonał bym downgrade'u. Vista jest niezwykle nowoczesnym systemem, lecz
      potrzebuje również nowoczesnego sprzętu co jest jak najbardziej zrozumiałe.
      Spróbuj sobie pan odpalić xp na pentium 3 lub jakimś celeronie i zobacz sobie
      pan jak ci się pliki kopiują jeżeli już taki argument pan użyłeś. Dla mnie
      sprawa jest jasna - software musi wykorzystywać dany hardware na którym pracuje.
      Vista potrzebuje około 2 miesięcy na dostosowanie mechanizmu super fetch i
      optymalizacji wykorzystania ramu - po tym okresie można zauważyć znaczące
      przyspieszenie i powiększenie komfortu pracy, o bezpieczeństwie już nie wspomne
      - jest zaskakująco bezpieczniejsza od xp, który jest w ciemnej dupie po
      przyłączeniu kabla sieciowego na czysto.
      • erg_samowzbudnik Re: Absurd 08.06.08, 09:29
        Mam kompa z procesorem TK-63 dualcore 1,7GHz 1 G RAM. System wista.Co trzeba
        zmienić w ustawieniach żeby system bardziej żwawo chodził.Może ktoś poradzi -proszę.
        • Gość: noMInator Re: Absurd IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.08, 09:44
          I zasada na viste: 2GB ramu - vista standardowo przy starcie na czysto po nowej
          instalacji pożera ok. 768mb, czyli w twoim przypadku sam sobie policz ile ci
          zostaje na aplikacje. Są plusy i minusy visty w zajętości ramu - plus na
          szybkość działania (dużo bibliotek masz w ramie), minus na ilość potrzebnego
          ramu (choć to przy dzisiejszych cenach nie powinno przeszkadzać). Kości RAM są
          piekielnie tanie, tak więc do sklepu i zdecydowanie odczujesz większą wydajność.

Procek mógłby być lepszy, ale niekoniecznie. Grafika nie wiem bo nie napisałeś.
          Choć system sam się dostosuje do poziomu aero, poprzez indeks wydajności systemu.
          • erg_samowzbudnik Re: Absurd 08.06.08, 10:01
            Dzięki za odpowiedź.Nie mam tego kompa przed sobą bo córa zabrała ale w
            instrukcji jest tak."UMA (integrated) with shared video memory: up to 64 MB on
            computers with 512 MB or less of system
            memory; up to 128 MB on computers with 512 MB or more of system memory (memory
            size is dynamic
            change)"
            • Gość: noMInator Re: Absurd IP: *.adsl.inetia.pl 09.06.08, 20:21
              Podane przez ciebie informacje wskazują, że masz kartę graficzną zintegrowaną z
              płytą główną (prawdopodobnie Intela), która ma pamięci w zależności od pamięci
              systemowej. Jeżeli ty masz 1gb ramu, to karta ma 128mb pamięci. Sama vista
              będzie chodzić na tym sprzęcie, ale z aero może nie być tak kolorowo,
              ewentualnie się wyłączy samo.Wymagania min dla aero są takie:
              * 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
              * 1 GB (1 gigabyte) of memory
              * graphics processor with minimum of 128 MB graphics memory, which supports
              DirectX 9, with a Windows Display Driver Model driver, Pixel Shader 2.0 in
              hardware, and 32 bits per pixel

I teraz pytanie za 100 pkt., czy twoja zintegrowana karta obsługuje directx 9.0?
              Wydaje mi się że nie, choć mogę się mylic.
          • lost_island Nie zamienię Visty na nic innego! 17.06.08, 03:37
            Kurcze, ale chrzanisz! Ja mam w laptopie 1 GB RAMu, pełno zainstalowanych
            programów, i jakoś żyje! Wszystko działa jak należy, interfejs jest po prostu
            boski:P Gdy siadam do innego laptopa z OS XP to aż nie mogę się nadziwić, jakie
            to stare gó.. jest! Nie zamieniłabym Visty na XP! Jest za dobra, nawet na
            kompie z 1GB RAMu!
            • polld74 Re: Nie zamienię Visty na nic innego! 17.06.08, 15:16
              Siedziałeś kiedyś przy Windows XP x64? No właśnioe jaką masz VISTĘ.
              Poza tym masz rację nigdy nie zamienisz Visty nawet jeśli zmienisz o
              niej opinię, bo Microsoft wciska ją razem z notebookami nie pytając
              nikogo o to czy chce czy nie. Najlepsze jest to, że duże firmy
              komputerowe mające odpowiednie umowy z Microsoftem na służbowych
              notbookach pracowników (takich z nalepką VISTA, instalują legalny
              WIN XP).

Żeby nie mieć kłopotów z Mictrosoftem trzeba trzymać się dwóch
              zasad. Wyłączyć AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE, nie instalować niczego od
              Microsoftu co nie ma przynajmniej 2 service packów, (wskazane są 3).

Wersjonowanie wg Microsoftu czy to Windows, czy SQL wygląda mniej
              więcej tak

Wersja Beta (tak powinny być oznaczona większość softwaru, można
              pokazać dziennikarzom. Oczywiście w ramach pokazu nie uruchamiamy
              testowanej wersji tylko puszczamy przygotowany zawczasu film. To
              daje wiele możliwości np. pokazać, że nowy Windows odpala się w 15
              sekund (a naprawdę w 5 minut).

Wersja 1.0 (Nowy produkt poprzedzony kłamstwami w reklamach,
              zapowiedziami walki z piractwem itd. Zawsze ma być szybszy, lepszy i
              bezpieczniejszy od poprzedniego. Oczywiście po starcie będzie
              odwrotnie, nagle odkryjemy że mamy słaby sprzęt, gdy kupimy lepszy
              będziemy szukać sterowników, w końcu po okresie ku..enia, nerwach,
              całoweekendowych walkach i grzebaniu na anglojęzycznych forach
              system zadziała prawie tak dobrze jak poprzedni. Wersji 1.0 nie
              puszcza się dużo, nikt nie ufa MS, poza tym nierzadko bugi w
              oprogramowaniu dotyczą podstawowych opcji. Pierwsze podejście do
              nowej wersji kończy się najczęściej na etapie instalacji i pierwszej
              nieudanej próby uruchomienia. Wywaleniu i pirackiej instalacji
              poprzedniej wersji.

SP1 to wersja dystrybucyjna, zaraz po SP1 mówi się o SP2
              SP2 to wersja rozwojowa
              SP3 wersja stabilna
              SP4 to już bardzo niechętnie pod naciskiem dużych klientów, bo
              koszty dodatkowe, a poza tym klient dostanie na tyle dobry produkt,
              że namówić go na nową wersję będzie bardzo trudno.

• Gość: WindowsX Re: Absurd IP: *.gdynia.mm.pl 13.06.08, 02:04
          erg_samowzbudnik napisał:

> Mam kompa z procesorem TK-63 dualcore 1,7GHz 1 G RAM. System wista.Co trzeba
          > zmienić w ustawieniach żeby system bardziej żwawo
          >chodził.Może ktoś poradzi -proszę.

Zmien PROCESOR na AMD Athlon 64 X2 albo X4 i bedzie smigała.

Intel Dual Core to straszne badziectwo! (microfalówka)
          • erg_samowzbudnik Re: Absurd 18.06.08, 05:44

> erg_samowzbudnik napisał:
            >
            > > Mam kompa z procesorem TK-63 dualcore 1,7GHz 1 G RAM. System wista.

>
            > Zmien PROCESOR na AMD Athlon 64 X2 albo X4 i bedzie smigała.
            >
            > Intel Dual Core to straszne badziectwo! (microfalówka)

No fajnie tylko jak zmienić bez wymiany płyty?
      • Gość: topjar Re: Absurd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.08, 16:39
        > Spróbuj sobie pan odpalić xp na pentium 3 lub jakimś celeronie i zobacz sobie
        > pan jak ci się pliki kopiują

Płyta Abit BX6 (rev1.0 jedna z pierwszych na bx-ie i pierwsza abita na bx) celeron 1000(slot1), 512RAM (więcej się nie da :)) WINXP prof. działa bez
        problemowo (czyt. szybko)office, internet itp..
        Dodam tylko że komputer czyli płyta i obudowa (proc,pamięć i grafika rozszeżyłem) ma 10 lat...
        Cholera pośpieszyłem się gdybym kupił pół roku pózniej dałoby się wsadzić PIII na 2 Ghz i pamięci z 2 GB to i Vista może by poszła xD.
    • rezoon Re: 10 programów, których należy unikać 08.06.08, 14:03
      Wiem, że te artykuły są na miernym poziomie, ale żeby uzależniać prędkość
      grubego klienta javy (w istocie aplet) od łącza internetowego .... to albo
      szczyt niewiedzy, albo szczyt hipokryzji. Równie dobrze można obwiniać
      javascript za spowalnianie stron (wszelkie aplikacjie googla, yahoo itd_)
        • psyclone Re: 10 programów, których należy unikać 20.06.08, 17:17
          Gość portalu: misiek napisał(a):

> Jakbym miał nie używać Javy, to chyba bym musiał zmienić zawód. Przez 90% czasu
          > pracy korzystam z aplikacji napisanych w Javie. Do pracy wystarcza mi 512MB ram
          > ,
          > procesor 1GHz. Pewnie Pan redaktor nie jest świadomy tego, iż duża część
          > aplikacji biznesowych w korporacjach (aplikacji webowych) działa na serwerach
          > J2EE (Java).
          tylko że java enterprise jest server-side, więc nie męczy komputera klienckiego :) a że jre jest wolna - to wynika z założeń języka. pożeranie zasobów jest po prostu konsekwencją tego, że java działa na każdej platformie.
    • Gość: KrzyK Raport dla redaktora Wowry IP: *.bmly.cable.ntl.com 08.06.08, 15:05
      Melduje daleko idaca zbieznosc z wytycznymi redaktora Wojtka Wowry. Oto moj raport:

1. Vista
      - Nie korzystalem i nigdy nie zamierzam korzystac; pracuje na Mac OS X i Ubuntu
      Linux.

2. Gadu-Gadu
      - Uzywam Skype, oficjalnej wersji tego programu ani dla Maka ani dla Linuksa nie ma.

3. IE
      - Precz z IE, tylko Firefox.

4. Wtyczki
      - Uzywam doslownie dwoch, ktorych potrzebuje do pracy

5. QuickTime, RealPlayer, Windows Media Player
      - Na Maku mam QuickTime, ale prawie go nie uzywam. Z pozostalych dwoch nie
      korzystam.

6. JRE
      - Uzywam, problemow brak.

7. Nero
      - Nie uzywam, zarowno na Maku jak i na Linuksie korzystam z domyslnych programow
      do nagrywania.

8. Antywirusy
      - Zbedne, wszak na Maku i Linuksie wirusy nie istnieje, nie potrzeba wiec
      oprogramowania do walki z nimi.

9. Adobe Reader
      - Zarowno na Maku jak i na Linuksie korzystam z domyslnych programow do
      wyswietlania PDFow i nie zauwazylem zadnych problemow z ich szybkoscia.

10. WinZip
      - Nie korzystam, najczesciej do kompresji uzywam wiersza polecen i formatu .tar.bz2.
    • sagurb 10 programów, których należy unikać 08.06.08, 23:46
      Mnie problem nie dotyczy... moje hobby to podkrecanie sprzetu do
      oporu, wiec zanim pojawi sie cos co mnie mogloby sopwolnic ja juz
      jestem szysbszy. Wiem, ze nie kazdy tak sie lubi bawic... ale
      pzrynajmneij nie musze sie martwic, ze cos tam
      potrzebuje "olbrzymich" zasobow systemowych :D
    • Gość: ptr 10 programów, których należy unikać IP: 217.153.224.* 09.06.08, 09:56
      Ludzie, niedawno agora odpaliła nowy portal sciagnij.pl. Zauważcie że wszystkie
      "alternatywy" przedstawione w artykule można sciągnąć właśnie stamtąd.
      To jest tak na prawde ukryta reklama tego nowego portalu. Celem było tutaj
      rozpowszechnienie "pośrednio" wiedzy o tym ze taki poral istnieje i można z
      niego sciągnąć różne rzeczy. Poziom merytoryczny był drugorzędny dlatego wyszło
      tak jak wyszło
    • Gość: henry150 10 programów, których należy unikać IP: 217.116.98.* 10.06.08, 10:42
      Słabiutko panie redaktorze, oj słabiutko. Co do Visty to się zgodzę tylko z subiektywnych powodów ale od redaktora wymagam więcej obiektywizmu . Gadu-gadu może i jest pamięciożerne i niedopracowane ale zapomniał Pan nadmienić, że korzystanie z sieci gg przez multikomunikatory jest niezgodne z regulaminem (wiem, że wiele osób ma to gdzieś ale, napisać wypadało), poza tym jeśli uruchomienie na Pana maszynie kilku programów, które Pan wymienił tak spowalnia pracę to sprzęt musi być dość wysłużony. IE7 - popieram, Opera i Firefox są dużo bezpieczniejsze. Natomiast wymienianie wtyczek tylko dlatego, że ich nadmiar szkodzi świadczy zdecydowanie o braku dobrych pomysłów. Blokada reklam (Ad-Block) przyspiesza surfowanie (nie pobieramy reklam) a blokada Java-Scriptu podnosi bezpieczeństwo, ponadto sugerowanie alternatywnych rozwiązań opartych na Java-Script jest jakąś pomyłką bo niosą one więcej zagrożeń niż plugin-y. Pkt 5 również popieram, te programy mają zbyt dużo luk. Natomiast wstawienie JRE do zestawienia programów których lepiej nie używać to jakieś kolosalne nieporozumienie, bez komentarza (po prostu mnie zatkało) . Co do Nero to nie wiem bo nie korzystam ale biorąc pod uwagę resztę tez i ta wydaje się być przesadzona. Punkt o antywirusach to kolejna wpadka, choć cieszę się, że poleca Pan darmowe rozwiązania (ja korzystam z Avast-a) to wymienione rozwiązania komercyjne są jednak trochę lepsze, może mają niedopracowane silniki i działają trochę wolniej ale faktem jest, że ogólnie są jeszcze (niestety) dokładniejsze i bardziej kompleksowe. Najnowszego Adobe Reader-a też nie używam więc nic nie napiszę a pkt 10 popieram.
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka