Dodaj do ulubionych

Access Point i szybkosc lacza

04.12.08, 10:10
Nie znam sie na sieciach ani urzadzeniach z nimi zwiazanych wiec
powiem ogolnikowo (pisze z pracy):
Zaszla koniecznosc zastosowania u mnie w domu AccessPointa.
Wczesniej mialem na radiowce + kabel z modemu do PC taryfe DL 512
kbps oraz UL 256 kbps.
Zalozenie AccessPointa polaczono ze zmiana taryfy na 2x szybsza
czyli DL 1024 kbps i UL 512 kbps.
Tyle ze ja tej zmiany predkosci wcale nie odczuwam! Wysylanie kilu
MB poczty trwa wciaz koszmarnie dlugo. Wykonalem kilkadziesiat
testow na roznych stronach testujacych i o ile UL wahal sie pomiedzy
200 a 400 kbps o tyle DL pomiedzy 500 a 800 kbps z tego wartosci
przekraczajace 600 kbps osiagal w 10% polaczen.
Zanim zadam glupie pytanko mojmu adminowi prosze o komentarz czy to
moze byc z winy AccessPointa?
Niestety nie moge nawet podejrzec ustawien bo do tego celu trzeba
sie laczyc z jakas strona a to wymaga nieznanego mi hasla.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • manhu Re: Access Point i szybkosc lacza 04.12.08, 18:09
      > testow na roznych stronach testujacych i o ile UL wahal sie pomiedzy
      > 200 a 400 kbps o tyle DL pomiedzy 500 a 800 kbps
      To znaczy, że DL jest lepszy niż UL, bo dzieląc na 2 mamy 250 a 400:)
      Ponadto 512kbps UL to 64KB/s czyli 1 mega to 16 sekund, więc "kilu MB" to będzie 1-2 minuty. No i we właściwościach połączenia widzisz z jaką szybkością łączysz się z AP.
      • Gość: qwerty88 Re: Access Point i szybkosc lacza IP: 213.17.140.* 05.12.08, 07:49
        moge prosic o slowa wyjasnienia?
        1. Dlaczego predkosc DL dzielisz przez 2
        2. Coz za pocieszenie w tym ze DL jest niby lepszy skoro jest
        slabszy niz powinien?
        3. Nie mam odp czy generalnie Access Point moze zwolnic transmisje w
        porownaniu do wczesniejszego polaczenia.
        • manhu Re: Access Point i szybkosc lacza 05.12.08, 15:52
          > 1. Dlaczego predkosc DL dzielisz przez 2
          "Zalozenie AccessPointa polaczono ze zmiana taryfy na 2x szybsza
          czyli DL 1024 kbps i UL 512 kbps." czyli masz 2x większy DL.

          AP może spowolnić, jak się z nim połączysz np. z szybkością 1Mb/s (niby tyle co łącze, ale wcale nie bo na 54Mbps łącze 50Mbps nie wyciągnie więcej niż ok.20-25Mbps), więc patrz jaką masz synchronizację, jak też utratę pakietów (przy pingu).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka