Gość: Visconti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 11:50 nieoficjalnie nazywany "porn mode" (jako pierwszy posiadał go Intenet Explorer 8 Nieprawda! Shiira na MacOS miała to cztery lata temu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Mateusz Babieno Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: 10.200.53.* 22.06.09, 12:54 Racja, mój błąd, bardzo dziękuję za komentarz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emdzejj Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.jareks.net 22.06.09, 14:15 szkoda nie ma informacji w artykule, że połowa dodatków (choćby tab mix bez którego firefox jest niefunkcjonalny ;) ) nie działa w wersji 3.5 dlatego wracam do poprzedniej ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blecharz Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.06.09, 16:44 Dobrze wiedziec. Pozcekam zatem az przy aktualizacji nie bedzie informacji ze ktorys dodatek nie bedzie dzialal. Albo poszukam alternatywy. Odpowiedz Link Zgłoś
tekameka Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test 23.06.09, 07:53 Opera 10.00 Beta przechodzi test ACID3 w 100% ciekawe jak poradzi sobie firefox? link acid3.acidtests.org/ Odpowiedz Link Zgłoś
tekameka link do testu <a href="http://acid3.acidtests.org/" target="_blank 23.06.09, 07:54 acid3.acidtests.org/ prosze o wyniki innych przegladarek tia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xman Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.chello.pl 22.06.09, 16:47 zainstalujcie sobie dodatek "nightly tester tools" - on umozliwia wymuszenie instalacji "starych" dodatkow na nowych wersjach ff. wczesniej, na wszelki wypadek, zrobcie sobie kopie waszego profilu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fff Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.09, 16:57 Tab Mix Plus na 3.5RC jest do ściągnięcia na forum dodatku: tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=9864 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @ Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.aster.pl 22.06.09, 19:21 Dodatki, które odmawiają współpracy po upgrade, można oszukać zmieniając wartość MaxVersion w pliku Install.rdf. Przy poprzednich upgrade'ach tak robiłem i dodatki działały, nie sprawiając problemów. Ale warto zrobić backup profilu, zanim się spróbuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brum75 Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.multimo.gtsenergis.pl 24.06.09, 20:16 Dobrze że mój Tab Mix nie wie że nie działa w wersji 3,5 i spokojnie sobie w RC (a wcześniej w betach) pracuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdenek Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.icpnet.pl 22.06.09, 17:22 Jaka "szkoda" że ta "marka" nie potrafi obronić się przed wyciekami pamięci po całym dniu surfowania ... żałosne, firefox ma jakąś funkcjonalność dopiero po zainstalowaniu min. 5 pluginów. Bez nich jest niczym, na dodatek wolnym ułomem, prowizorką i imitacją przeglądarki ... nawet IE8 go bije na glebę ... pozdr dla dzieci neostrady i redaktorczyków, którzy nie mają o czym pisać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hahaha Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.irishbroadband.ie 22.06.09, 17:31 Łał, ale mu dowaliłeś! Odpowiedz Link Zgłoś
extrafresh A gdzie psychofani Opery?! 22.06.09, 17:37 Tyle wpisów i jeszcze żaden się nie ujawnił... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HasturHasturHastur firefox to muzeum... IP: *.63.rev.vline.pl 22.06.09, 18:23 a po co coś pisać, każdy widzi ile tu pomysłow sciagnietych z Opery, mialem wrazenie ze czytam recenzje Opery 8 [nawet ikonka "+" do otwierania nowej karty jest skerowana.. ] ale FireFrajerow jest za duzo zeby sie klocic, wiec wy sie cieszcie FF 3.5, a my sie cieszymy Operą 10. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ale jaja Re: firefox to muzeum... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.09, 18:59 Gość portalu: HasturHasturHastur napisał(a): > a my sie cieszymy Operą 10. wy tzn 8%(polski rynek):D Firefox grubo ponad 40%:) Odpowiedz Link Zgłoś
jarro69 Re: firefox to muzeum... 22.06.09, 19:06 ff prawdopodobnie dopiero w wersji 5.0 będzie posiadał to co opera w wersji 10 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miły Pan z łopatą Re: firefox to muzeum... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 19:14 Fx NIGDY nie będzie posiadał tego co Opera 10. Bo i po co? Ta przeglądarka od początku projektowana była jako baza, którą można rozszerzyć dodatkami. Instalujesz co tam sobie chcesz. Błyskotki, cukiereczki i tego typu pierdoły to domena innych wszystkomających przeglądarek. I niech tak zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: my and myself Re: firefox to muzeum... IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.06.09, 07:57 Opera jest napisana jako calosc i jako calosc jest przetestowana. Od poczatku do konca projektowana i przemyslana. W FX problem jest taki, ze tworcy maja wplyw tylko na ta niewielka baze. Tylko to jest przemyslane, zaprojektowane i przetestowane. Wszystkie dodatki to luka w bezpieczenstwie i stabilnosci przegladarki. wiec wybacz, ale wole 'wszystkomajaca' dobrze napisana przegladarke, niz taka w ktorej dzialaja rzeczy nigdy nie testowane razem i do tego napisane przez nie wiadomo kogo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Znowu Phaz :-) Re: firefox to muzeum... IP: *.opera-mini.net 23.06.09, 09:01 Mozilla ma wpływ na rozszerzenia, które zamieszcza na swojej stronie. Jest sandbox, testy itp. Jak zwykle bla,bla,bla...o bezpieczeństwie i stabilności. Dodatki też wymagają myślenia. Ale nie spotkałem się z jakimś zagrożeniem bezpieczeństwa przez add-on, wręcz przeciwnie (np. NoScript). W sprawie bezpieczeństwa bardziej bałbym się technologii Opera Unite... Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar Re: firefox to muzeum... 23.06.09, 07:58 pogadamy za parę lat, gdy okaże się, że nie masz już tyle czasu/ochoty do szukania, instalowania, testowania i ustawiania przeglądarki pod swoje potrzeby... przy okazji: "kombajn" Opera jakoś nie jest bardziej pamięciożerny niż "goły" FF Odpowiedz Link Zgłoś
sandino Prawda jest taka, że Firefox/Opera jest dla 22.06.09, 21:04 lamerów, IE dla pedałów zaś dla prawdziwych twardzieli LYNX ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
4g63 Re: Prawda jest taka, że Firefox/Opera jest dla 22.06.09, 22:17 akurat, może nie wiesz, ale opera potrafi też symulować lynxa :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sandino możliwe. jak przystało na wygodnego lamera używam IP: 80.48.2.* 22.06.09, 23:32 FF ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Buba Re: Prawda jest taka, że Firefox/Opera jest dla IP: 78.32.103.* 23.06.09, 02:30 Niestety nie masz racji. Dla pedałów jest Safari, IE jest dla defaultów, dla twardzieli jest Arachne, FF jest dla hurraclicków, Łoppera jest dla Leppera (pasuje nie?) a dla kogo Chrom? Dla chromych? A ja mam jeszcze Konquerora tylko jak do tego coś doinstalować? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Beny Re: A gdzie psychofani Opery?! IP: 195.117.221.* 23.06.09, 00:18 No przecież Ty jesteś takim zakamuflowanym fanboyem Operetki. Możnaby rzec inaczej: zamuflowany trollik flamostarter. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komentator Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.bredband.comhem.se 22.06.09, 17:37 achhh jaki ty jestes mundry!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miły Pan z łopatą Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 18:24 Misiu kolorowy! To że jesteś typowym trollem, rżnącym znawcę (znaffcę)już udowodniłeś. Wnioskuję po twojej wypowiedzi, że nie zainstalowałeś nawet Firefoksa 3.5 i jesteś psychofanbojem innej przeglądarki. I wbij sobie do do małej, pustej główki, że PLUGIN i ROZSZERZENIE (a je pewnie miałeś na myśli) to dwie różne rzeczy. Skoro nie masz pojęcia o takich podstawowych sprawach to przestań bredzić o wyciekach pamięci. A teraz coś, po czym zrobi ci się głupio: grzglo.jogger.pl/2009/06/22/zuzycie-pamieci-w-przegladarkach-internetowych/ Nie musisz odpisywać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ben Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 19:33 ta jasnnne... a czy fx pracuje tak jak chrome w osobnych procesach kazda karta (dla bezpieczenstwa)? Odpowiedz: NIE! fx taka funkcjonalnosc bedzie mial gdzies za 1-2 lata, wiec wtedy moze porownamy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @ Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.aster.pl 22.06.09, 19:41 To nie jest "funkcjonalność", ale "funkcja". Te dwa wyrazy NIE oznaczają tego samego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miły Pan łopatą Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 19:50 Ta funkcja to jakiś Święty Graal programowania? Jak się ma Chrome wywalić, to się wywali. Choć wraz z nowymi wersjami zdarza się to coraz rzadziej. Tak w ogóle to bardzo fajny "ficzer", niestety potrafi żreć pamięć w nieograniczonej ilości. Ale to przyszłość, zapewne wszystkie wiodące przeglądarki będą to miały. No, i pytanie, czy stabilny produkt nie potrafi poradzić sobie bez tej funkcji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MGorny Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.06.09, 08:07 > A teraz coś, po czym zrobi ci się głupio: > grzglo.jogger.pl/2009/06/22/zuzycie-pamieci-w-przegladarkach-internetowych/ > Nie musisz odpisywać... super test. a jak fajnie stronniczy. oczywiscie autor nawet sie nie zajaknie, ze Opera 10 jest bardzo wczesna BETĄ, w ktorej pewnie zarzadzanie pamiecia jeszcze nie bylo ruszone... masakra. W ten sposob mozna wszystko udowodnic. 'Misiu kolorowy' wnioskuje z tego, ze zachwycasz sie tym linkiem to nawet nie sprawdziles co to sa za wersje programow w tym tescie. poza tym chcialbym na tym tescie zobaczyc FXa z funkcjonalnoscia Opery 10, czyli ze wszystkimi dodatkami zamieniajacymi go w takiego. podsumowanie: gratuluje testu. wczesna beta kontra RC praktycznie bez dodatkow... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Phaz Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.opera-mini.net 23.06.09, 08:49 E tam... Gościu podwiesił linka do testu, a dla ciebie ten test jest "be" bo Opera dostaje po d4. A co, mieli czekać na stabilną 10? To jak to jest? Testy w których O10b ma się nieźle a inne są tłumaczone że to beta itp. I skąd wiesz czy zarządzanie pamięcią w 10beta było ruszone czy nie? I kto tu jest stronniczy... Aha, jak ktoś wyżej napisał - PO CO pakować rozszerzenia do FF żeby upodobnić go do O? Jak ktoś tego nie potrzebuje to nie dodaje. Tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
sebor_022 Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test 23.06.09, 10:19 typowy bełkot dla fanbojów opery i IE, opera i wszystkie wersje IE od 1.o do 8.o nie dorównują MFX i tyle a ten słowotok to tylko rozpaczliwa próba leczenia kompleksów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Worrk Fatalny... IP: *.tpnet.pl 22.06.09, 17:49 - tekst napisany na klęczkach - z błędami ("wsparcie" to kalka angielskiego "support"). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: L4 Re: Fatalny... IP: *.acn.waw.pl 22.06.09, 17:57 ... a coś od siebie potrafisz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Worrk Re: Fatalny... IP: *.tpnet.pl 22.06.09, 18:53 Gość portalu: L4 napisał(a): > ... a coś od siebie potrafisz? Sugerujesz, że...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty Re: Fatalny... IP: *.zone8.bethere.co.uk 22.06.09, 20:32 Gość portalu: Worrk napisał(a): > - tekst napisany na klęczkach Ja sugeruję, że słowo 'tekst' jest zapożyczone z języka starofrancuskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ernie Pitu, pitu IP: 217.98.20.* 22.06.09, 23:38 Gość portalu: Anty napisała: > Ja sugeruję, że słowo 'tekst' jest zapożyczone z języka starofrancuskiego. Z łaciny, głuptasku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Beny Re: Pitu, pitu IP: 195.117.221.* 23.06.09, 00:07 textum (przymiotnik) a) tkanina, sukno, plecionka; b) spajanie, budowa. Więcej na: etymonline.com W sumie pochodzi z łaciny, a potem i ze starofrancuskiego. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty Re: Pitu, pitu IP: *.zone8.bethere.co.uk 23.06.09, 00:38 W znaczeniu "zbiór liter, pismo" pochodzi ze starofrancuskiego. Łacińskie słowo textum miało trochę inne znaczenie, głupolku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Artur Re: Pitu, pitu IP: *.tpnet.pl 23.06.09, 02:23 Gość portalu: Anty napisał(a): > W znaczeniu "zbiór liter, pismo" pochodzi ze starofrancuskiego. Łacińskie słowo textum miało trochę inne znaczenie, głupolku. Ale twardziel. ;) Pancerny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: 95.108.16.* 22.06.09, 18:37 Alternatywą dla komendy ctrl+t stał się plusik umieszczony z prawej strony ostatniej z otworzonych zakładek. Ikonę otwierającą nową kartę można również było ustawić w poprzedniej wersji, więc to żadna nowość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wladek Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.chello.pl 22.06.09, 19:22 I wreszcie poprawiono dzialanie Firefoxa - teraz onMouseOver już dziala tak jak w innych przegladarkach. To mi się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty Awesome Bar? IP: *.zone8.bethere.co.uk 22.06.09, 19:26 Czy wreszcie naprawili Awful Bar (oj, przepraszam - Awesome Bar)? Czy nadal po rozpoczęciu pisania adresu wyświetli mi listę wszystkich możliwych adresów zawierających wszystkie litery które wpisałem, czy może tak jak stary dobry Firefox 2 wyświetli adresy ROZPOCZYNAJĄCE się wpisanym ciągiem znaków? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szatan kto pisał ten badziewny tekst?? IP: *.chello.pl 22.06.09, 19:48 to jest jakaś kpina a nie artykuł.. o tym co najważniejsze w FF 3.5 są 2 (dwa) zdania. A tekst o tym że implementacja HTML5 poprawi wyświetlanie stron?? Kto pisze w HTML5?? Tej specyfikacji praktycznie jeszcze nie ma!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: htmlowiec Re: kto pisał ten badziewny tekst?? IP: 83.3.13.* 22.06.09, 20:23 Specyfikacja istnieje juz jakis czas i ma sie dobrze...a odnosnie pisania w HTML5 to jednak sa tacy co pisza... www.benjoffe.com/code/games/torus/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaron firefox sie pogarsza IP: *.chello.pl 22.06.09, 21:31 z każdą nową wersją firefox wydaje się być bardziej ludzki(podobny do przeglądary firmy na M), znaczy się że tak jakby nie podoba mnie się, a szczególnie że wersja 3 zalicza miliard carashów czy pod vista czy pod xp czy nawet na suśle. Mam chyba dość krzewienia kultury lisicznej. Odpadam od tej przeglądary. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grig Re: firefox sie pogarsza IP: *.chello.pl 22.06.09, 21:44 Sprawdź jakie masz zainstalowane dodatki. U mnie w ostatnich tygodniach też miałem problemy, ale wyłączyłem parę niepotrzebnych add-on'ów i działa lepiej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Beny Poprawki do tekstu.. IP: 195.117.221.* 23.06.09, 00:00 Uwagi do tekstu: Java Script pisze się razem, a strony www nie są "napisane pod .." tylko "utworzone dla ..". Napisanie "pisanie" :) to po prostu użycie niewłaściwego określenia, przywodzącego na myśl jedynie "pisanie" kodu HTML, a przecież strona to nie tylko kod. Odpowiedz Link Zgłoś
zxcv1984 Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test 23.06.09, 05:08 mogliby w końcu poprawić działanie flasha, od zawsze mam z tym jakieś problemy i od czasu do czasu muszę odpalić stronkę w IE lub Operze żeby działała poprawnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g może pora zrezygnować z Flasha? IP: *.cust.tele2.pl 23.06.09, 06:40 bo to kiepski format, na dodatek ciągle jakieś niedoróbki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: majsel żadne tak ogniste listy. TYLKO OPERA!!!! IP: 193.33.124.* 23.06.09, 07:30 firefox jest dla amatorów i ograniczonych komputerowców myślących, że ich lis nie ma dziur.... tinyurl.com/mjkocr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Phaz Re: żadne tak ogniste listy. TYLKO OPERA!!!! IP: *.opera-mini.net 23.06.09, 08:32 Ja jakoś nie mam problemów z przyznaniem że Firefox miewa luki. Mimo to używam go. To z reguły fanboje łopery są święcie przekonani, iż ich ukochana jest absolutnie bez wad, luk etc. Takie zaklinanie rzeczywistości... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wert Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.mostostal.waw.pl 23.06.09, 08:13 wszystkie te niby "nowinki" w firefoxie Opera ma już od dawna. żenada. Odpowiedz Link Zgłoś