Dodaj do ulubionych

Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 11:50
nieoficjalnie nazywany "porn mode" (jako pierwszy posiadał go Intenet Explorer 8

Nieprawda! Shiira na MacOS miała to cztery lata temu.
Obserwuj wątek
    • Gość: Mateusz Babieno Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: 10.200.53.* 22.06.09, 12:54
      Racja, mój błąd, bardzo dziękuję za komentarz.
      • Gość: emdzejj Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.jareks.net 22.06.09, 14:15
        szkoda nie ma informacji w artykule, że połowa dodatków (choćby tab mix bez
        którego firefox jest niefunkcjonalny ;) ) nie działa w wersji 3.5 dlatego wracam
        do poprzedniej ...
        • Gość: blecharz Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.06.09, 16:44
          Dobrze wiedziec. Pozcekam zatem az przy aktualizacji nie bedzie informacji ze
          ktorys dodatek nie bedzie dzialal. Albo poszukam alternatywy.
          • tekameka Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test 23.06.09, 07:53
            Opera 10.00 Beta przechodzi test ACID3 w 100%
            ciekawe jak poradzi sobie firefox?
            link
            acid3.acidtests.org/
            • tekameka link do testu <a href="http://acid3.acidtests.org/" target="_blank 23.06.09, 07:54
              acid3.acidtests.org/
              prosze o wyniki innych przegladarek
              tia
        • Gość: xman Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.chello.pl 22.06.09, 16:47
          zainstalujcie sobie dodatek "nightly tester tools" - on umozliwia wymuszenie
          instalacji "starych" dodatkow na nowych wersjach ff. wczesniej, na wszelki
          wypadek, zrobcie sobie kopie waszego profilu.
        • Gość: fff Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.adsl.inetia.pl 22.06.09, 16:57
          Tab Mix Plus na 3.5RC jest do ściągnięcia na forum dodatku:
          tmp.garyr.net/forum/viewtopic.php?t=9864
        • Gość: @ Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.aster.pl 22.06.09, 19:21
          Dodatki, które odmawiają współpracy po upgrade, można oszukać zmieniając wartość
          MaxVersion w pliku Install.rdf.
          Przy poprzednich upgrade'ach tak robiłem i dodatki działały, nie sprawiając
          problemów. Ale warto zrobić backup profilu, zanim się spróbuje.
        • Gość: brum75 Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.multimo.gtsenergis.pl 24.06.09, 20:16
          Dobrze że mój Tab Mix nie wie że nie działa w wersji 3,5 i spokojnie sobie w RC
          (a wcześniej w betach) pracuje :)
    • Gość: Zdenek Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.icpnet.pl 22.06.09, 17:22
      Jaka "szkoda" że ta "marka" nie potrafi obronić się przed wyciekami pamięci po całym dniu surfowania ... żałosne, firefox ma jakąś funkcjonalność dopiero po zainstalowaniu min. 5 pluginów. Bez nich jest niczym, na dodatek wolnym ułomem, prowizorką i imitacją przeglądarki ... nawet IE8 go bije na glebę ... pozdr dla dzieci neostrady i redaktorczyków, którzy nie mają o czym pisać.
      • Gość: hahaha Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.irishbroadband.ie 22.06.09, 17:31
        Łał, ale mu dowaliłeś!
        • extrafresh A gdzie psychofani Opery?! 22.06.09, 17:37
          Tyle wpisów i jeszcze żaden się nie ujawnił...
          • Gość: HasturHasturHastur firefox to muzeum... IP: *.63.rev.vline.pl 22.06.09, 18:23
            a po co coś pisać, każdy widzi ile tu pomysłow sciagnietych z Opery, mialem wrazenie ze czytam recenzje Opery 8 [nawet ikonka "+" do otwierania nowej karty jest skerowana.. ]
            ale FireFrajerow jest za duzo zeby sie klocic, wiec wy sie cieszcie FF 3.5, a my sie cieszymy Operą 10.
            • Gość: ale jaja Re: firefox to muzeum... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.09, 18:59
              Gość portalu: HasturHasturHastur napisał(a):
              > a my sie cieszymy Operą 10.


              wy tzn 8%(polski rynek):D Firefox grubo ponad 40%:)
              • jarro69 Re: firefox to muzeum... 22.06.09, 19:06
                ff prawdopodobnie dopiero w wersji 5.0 będzie posiadał to co opera w wersji 10
                • Gość: Miły Pan z łopatą Re: firefox to muzeum... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 19:14
                  Fx NIGDY nie będzie posiadał tego co Opera 10. Bo i po co?
                  Ta przeglądarka od początku projektowana była jako baza, którą można rozszerzyć
                  dodatkami. Instalujesz co tam sobie chcesz. Błyskotki, cukiereczki i tego typu
                  pierdoły to domena innych wszystkomających przeglądarek.
                  I niech tak zostanie.
                  • Gość: my and myself Re: firefox to muzeum... IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.06.09, 07:57
                    Opera jest napisana jako calosc i jako calosc jest przetestowana. Od poczatku do konca projektowana i przemyslana. W FX problem jest taki, ze tworcy maja wplyw tylko na ta niewielka baze. Tylko to jest przemyslane, zaprojektowane i przetestowane. Wszystkie dodatki to luka w bezpieczenstwie i stabilnosci przegladarki.
                    wiec wybacz, ale wole 'wszystkomajaca' dobrze napisana przegladarke, niz taka w ktorej dzialaja rzeczy nigdy nie testowane razem i do tego napisane przez nie wiadomo kogo.
                    • Gość: Znowu Phaz :-) Re: firefox to muzeum... IP: *.opera-mini.net 23.06.09, 09:01
                      Mozilla ma wpływ na rozszerzenia, które zamieszcza na swojej stronie. Jest sandbox, testy itp.
                      Jak zwykle bla,bla,bla...o bezpieczeństwie i stabilności. Dodatki też wymagają myślenia. Ale nie spotkałem się z jakimś zagrożeniem bezpieczeństwa przez add-on, wręcz przeciwnie (np. NoScript).
                      W sprawie bezpieczeństwa bardziej bałbym się technologii Opera Unite...
                  • pancwynar Re: firefox to muzeum... 23.06.09, 07:58
                    pogadamy za parę lat, gdy okaże się, że nie masz już tyle czasu/ochoty do szukania, instalowania, testowania i ustawiania przeglądarki pod swoje potrzeby...
                    przy okazji: "kombajn" Opera jakoś nie jest bardziej pamięciożerny niż "goły" FF
            • sandino Prawda jest taka, że Firefox/Opera jest dla 22.06.09, 21:04
              lamerów, IE dla pedałów zaś dla prawdziwych twardzieli LYNX ;-)
              • 4g63 Re: Prawda jest taka, że Firefox/Opera jest dla 22.06.09, 22:17
                akurat, może nie wiesz, ale opera potrafi też symulować lynxa :)
                • Gość: sandino możliwe. jak przystało na wygodnego lamera używam IP: 80.48.2.* 22.06.09, 23:32
                  FF ;-)
              • Gość: Buba Re: Prawda jest taka, że Firefox/Opera jest dla IP: 78.32.103.* 23.06.09, 02:30
                Niestety nie masz racji. Dla pedałów jest Safari, IE jest dla defaultów, dla
                twardzieli jest Arachne, FF jest dla hurraclicków, Łoppera jest dla Leppera
                (pasuje nie?) a dla kogo Chrom? Dla chromych? A ja mam jeszcze Konquerora tylko
                jak do tego coś doinstalować?
          • Gość: Beny Re: A gdzie psychofani Opery?! IP: 195.117.221.* 23.06.09, 00:18
            No przecież Ty jesteś takim zakamuflowanym fanboyem Operetki.
            Możnaby rzec inaczej: zamuflowany trollik flamostarter.
            :)))
      • Gość: komentator Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.bredband.comhem.se 22.06.09, 17:37
        achhh jaki ty jestes mundry!!!
      • Gość: Miły Pan z łopatą Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 18:24
        Misiu kolorowy! To że jesteś typowym trollem, rżnącym znawcę (znaffcę)już
        udowodniłeś. Wnioskuję po twojej wypowiedzi, że nie zainstalowałeś nawet
        Firefoksa 3.5 i jesteś psychofanbojem innej przeglądarki.
        I wbij sobie do do małej, pustej główki, że PLUGIN i ROZSZERZENIE (a je pewnie
        miałeś na myśli) to dwie różne rzeczy.
        Skoro nie masz pojęcia o takich podstawowych sprawach to przestań bredzić o
        wyciekach pamięci.
        A teraz coś, po czym zrobi ci się głupio:
        grzglo.jogger.pl/2009/06/22/zuzycie-pamieci-w-przegladarkach-internetowych/
        Nie musisz odpisywać...
        • Gość: Ben Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 19:33
          ta jasnnne... a czy fx pracuje tak jak chrome w osobnych procesach
          kazda karta (dla bezpieczenstwa)? Odpowiedz: NIE! fx taka
          funkcjonalnosc bedzie mial gdzies za 1-2 lata, wiec wtedy moze
          porownamy...
          • Gość: @ Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.aster.pl 22.06.09, 19:41
            To nie jest "funkcjonalność", ale "funkcja". Te dwa wyrazy NIE oznaczają tego
            samego.
          • Gość: Miły Pan łopatą Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 19:50
            Ta funkcja to jakiś Święty Graal programowania? Jak się ma Chrome wywalić, to
            się wywali. Choć wraz z nowymi wersjami zdarza się to coraz rzadziej.
            Tak w ogóle to bardzo fajny "ficzer", niestety potrafi żreć pamięć w
            nieograniczonej ilości. Ale to przyszłość, zapewne wszystkie wiodące
            przeglądarki będą to miały.
            No, i pytanie, czy stabilny produkt nie potrafi poradzić sobie bez tej funkcji?
        • Gość: MGorny Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.06.09, 08:07
          > A teraz coś, po czym zrobi ci się głupio:
          > grzglo.jogger.pl/2009/06/22/zuzycie-pamieci-w-przegladarkach-internetowych/
          > Nie musisz odpisywać...

          super test. a jak fajnie stronniczy.
          oczywiscie autor nawet sie nie zajaknie, ze Opera 10 jest bardzo wczesna BETĄ, w ktorej pewnie zarzadzanie pamiecia jeszcze nie bylo ruszone...
          masakra.
          W ten sposob mozna wszystko udowodnic.
          'Misiu kolorowy' wnioskuje z tego, ze zachwycasz sie tym linkiem to nawet nie sprawdziles co to sa za wersje programow w tym tescie.
          poza tym chcialbym na tym tescie zobaczyc FXa z funkcjonalnoscia Opery 10, czyli ze wszystkimi dodatkami zamieniajacymi go w takiego.

          podsumowanie: gratuluje testu. wczesna beta kontra RC praktycznie bez dodatkow...
          • Gość: Phaz Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.opera-mini.net 23.06.09, 08:49
            E tam... Gościu podwiesił linka do testu, a dla ciebie ten test jest "be" bo Opera dostaje po d4. A co, mieli czekać na stabilną 10?
            To jak to jest? Testy w których O10b ma się nieźle a inne są tłumaczone że to beta itp. I skąd wiesz czy zarządzanie pamięcią w 10beta było ruszone czy nie? I kto tu jest stronniczy...
            Aha, jak ktoś wyżej napisał - PO CO pakować rozszerzenia do FF żeby upodobnić go do O? Jak ktoś tego nie potrzebuje to nie dodaje. Tyle.
      • sebor_022 Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test 23.06.09, 10:19
        typowy bełkot dla fanbojów opery i IE, opera i wszystkie wersje IE od 1.o do 8.o
        nie dorównują MFX i tyle a ten słowotok to tylko rozpaczliwa próba leczenia
        kompleksów.
    • Gość: Worrk Fatalny... IP: *.tpnet.pl 22.06.09, 17:49
      - tekst napisany na klęczkach
      - z błędami ("wsparcie" to kalka angielskiego "support").
      • Gość: L4 Re: Fatalny... IP: *.acn.waw.pl 22.06.09, 17:57
        ... a coś od siebie potrafisz?
        • Gość: Worrk Re: Fatalny... IP: *.tpnet.pl 22.06.09, 18:53
          Gość portalu: L4 napisał(a):
          > ... a coś od siebie potrafisz?

          Sugerujesz, że...?
          • Gość: Anty Re: Fatalny... IP: *.zone8.bethere.co.uk 22.06.09, 20:32
            Gość portalu: Worrk napisał(a):
            > - tekst napisany na klęczkach

            Ja sugeruję, że słowo 'tekst' jest zapożyczone z języka starofrancuskiego.
            • Gość: Ernie Pitu, pitu IP: 217.98.20.* 22.06.09, 23:38
              Gość portalu: Anty napisała:
              > Ja sugeruję, że słowo 'tekst' jest zapożyczone z języka starofrancuskiego.

              Z łaciny, głuptasku.
              • Gość: Beny Re: Pitu, pitu IP: 195.117.221.* 23.06.09, 00:07
                textum (przymiotnik) a) tkanina, sukno, plecionka; b) spajanie, budowa.
                Więcej na: etymonline.com
                W sumie pochodzi z łaciny, a potem i ze starofrancuskiego. ;)
              • Gość: Anty Re: Pitu, pitu IP: *.zone8.bethere.co.uk 23.06.09, 00:38
                W znaczeniu "zbiór liter, pismo" pochodzi ze starofrancuskiego. Łacińskie słowo
                textum miało trochę inne znaczenie, głupolku.
                • Gość: Artur Re: Pitu, pitu IP: *.tpnet.pl 23.06.09, 02:23
                  Gość portalu: Anty napisał(a):
                  > W znaczeniu "zbiór liter, pismo" pochodzi ze starofrancuskiego. Łacińskie słowo textum miało trochę inne znaczenie, głupolku.

                  Ale twardziel. ;) Pancerny...
    • Gość: fan Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: 95.108.16.* 22.06.09, 18:37
      Alternatywą dla komendy ctrl+t stał się plusik umieszczony z prawej strony ostatniej z otworzonych zakładek.

      Ikonę otwierającą nową kartę można również było ustawić w poprzedniej wersji, więc to żadna nowość.
    • Gość: wladek Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.chello.pl 22.06.09, 19:22
      I wreszcie poprawiono dzialanie Firefoxa - teraz onMouseOver już
      dziala tak jak w innych przegladarkach. To mi się podoba.
    • Gość: Anty Awesome Bar? IP: *.zone8.bethere.co.uk 22.06.09, 19:26
      Czy wreszcie naprawili Awful Bar (oj, przepraszam - Awesome Bar)? Czy nadal po
      rozpoczęciu pisania adresu wyświetli mi listę wszystkich możliwych adresów
      zawierających wszystkie litery które wpisałem, czy może tak jak stary dobry
      Firefox 2 wyświetli adresy ROZPOCZYNAJĄCE się wpisanym ciągiem znaków?
    • Gość: szatan kto pisał ten badziewny tekst?? IP: *.chello.pl 22.06.09, 19:48
      to jest jakaś kpina a nie artykuł.. o tym co najważniejsze w FF 3.5 są 2 (dwa)
      zdania. A tekst o tym że implementacja HTML5 poprawi wyświetlanie stron?? Kto
      pisze w HTML5?? Tej specyfikacji praktycznie jeszcze nie ma!!
      • Gość: htmlowiec Re: kto pisał ten badziewny tekst?? IP: 83.3.13.* 22.06.09, 20:23
        Specyfikacja istnieje juz jakis czas i ma sie dobrze...a odnosnie pisania w
        HTML5 to jednak sa tacy co pisza...

        www.benjoffe.com/code/games/torus/
        • Gość: jaron firefox sie pogarsza IP: *.chello.pl 22.06.09, 21:31
          z każdą nową wersją firefox wydaje się być bardziej ludzki(podobny do
          przeglądary firmy na M), znaczy się że tak jakby nie podoba mnie się, a
          szczególnie że wersja 3 zalicza miliard carashów czy pod vista czy pod xp czy
          nawet na suśle. Mam chyba dość krzewienia kultury lisicznej. Odpadam od tej
          przeglądary.
          • Gość: grig Re: firefox sie pogarsza IP: *.chello.pl 22.06.09, 21:44
            Sprawdź jakie masz zainstalowane dodatki. U mnie w ostatnich tygodniach też
            miałem problemy, ale wyłączyłem parę niepotrzebnych add-on'ów i działa lepiej...
    • Gość: Beny Poprawki do tekstu.. IP: 195.117.221.* 23.06.09, 00:00
      Uwagi do tekstu: Java Script pisze się razem, a strony www nie są "napisane pod .." tylko "utworzone dla ..". Napisanie "pisanie" :) to po prostu użycie niewłaściwego określenia, przywodzącego na myśl jedynie "pisanie" kodu HTML, a przecież strona to nie tylko kod.
    • zxcv1984 Re: Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test 23.06.09, 05:08
      mogliby w końcu poprawić działanie flasha, od zawsze mam z tym jakieś problemy i
      od czasu do czasu muszę odpalić stronkę w IE lub Operze żeby działała poprawnie
      • Gość: g może pora zrezygnować z Flasha? IP: *.cust.tele2.pl 23.06.09, 06:40
        bo to kiepski format, na dodatek ciągle jakieś niedoróbki...
    • Gość: majsel żadne tak ogniste listy. TYLKO OPERA!!!! IP: 193.33.124.* 23.06.09, 07:30
      firefox jest dla amatorów i ograniczonych komputerowców myślących, że ich lis nie ma dziur....

      tinyurl.com/mjkocr
      • Gość: Phaz Re: żadne tak ogniste listy. TYLKO OPERA!!!! IP: *.opera-mini.net 23.06.09, 08:32
        Ja jakoś nie mam problemów z przyznaniem że Firefox miewa luki. Mimo to używam go.
        To z reguły fanboje łopery są święcie przekonani, iż ich ukochana jest absolutnie bez wad, luk etc. Takie zaklinanie rzeczywistości...
    • Gość: wert Firefox 3.5 Release Candidate - szybki test IP: *.mostostal.waw.pl 23.06.09, 08:13
      wszystkie te niby "nowinki" w firefoxie Opera ma już od dawna. żenada.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka