Dodaj do ulubionych

Windows 7 - będzie pakiet rodzinny

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.09, 13:41
Warto dodać, że była przedsprzedaż w USA, UK, Kanadzie - można było kupić
Windows 7 za ok. 200-250 zł (pełna wersja w Europie, żaden upgrade czy OEM). W
Polsce narzekają ciągle na piractwo, a Polski Microsoft nie raczy nic
ciekawego ludziom zaproponować. Dlaczego u nas czegoś takiego nie
zorganizowano - nadal jesteśmy krajem 3. świata dla Microsoftu?

Widziałem na Vobis przedsprzedaż Win 7 - za 499 zł - to chyba jakaś kpina,
jeszcze raz tyle ile np. było w UK (49 funtów).
Obserwuj wątek
    • Gość: Chiron Windows 7 - będzie pakiet rodzinny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.09, 13:51
      No ślicznie. Niech Google nadal co jakiś czas informuje o nadchodzącym Google
      ChromeOS (ten ostatni PR o braku wirusów jest niekoniecznie prawdziwy, ale
      medialnie świetny), a cena Vista 7 będzie nadal spadać. Była już oferta
      przedsprzedaży Visty 7 (49 USD zamiast 99 USD w wersji Home Basic). Od pewnego
      czasu słychać o family pack, ktorego cena będzie pewnie uzależniona od tego,
      co będzie robiła konkurencja (Apple i Google). Do tej pory MS wyciągał ludziom
      z kieszeni sporo gotówki, teraz będzie musiał przystopować. Przypominają się
      "dokumenty Halloween" z których wynikało, że ustalając cenę sprzedaży Windows
      98 rozważano 69 lub 99 USD. Wybrano 99 USD "bo ludzie tyle byli w stanie
      zapłacić". Zero rachunku kosztów produkcji, maksymalne dojenie klientów w
      sytaucji braku konkurencji.
      • Gość: A1 Re: Windows 7 - będzie pakiet rodzinny IP: *.chello.pl 23.07.09, 17:45
        >Zero rachunku kosztów produkcji

        o czym ty gadasz?
        koszty + 20% zysk to były WOGi za gierka z tego co pamiętam

        a w gosp. rynkowej jest max zysku
      • douglasmclloyd Najlepiej windowsa wyrzucić przez okno 24.07.09, 00:54
        I zainstalować darmowy system operacyjny.
    • kalif.ior Re: Windows 7 - będzie pakiet rodzinny 23.07.09, 14:56
      > Warto dodać, że była przedsprzedaż w USA, UK, Kanadzie - można było kupić
      > Windows 7 za ok. 200-250 zł (pełna wersja w Europie, żaden upgrade czy OEM).

      Hej, możesz podeprzeć te ceny jakimś linkiem? Przed chwilą sprawdzałem na amazon.com, tam Win 7 Home Premium kosztuje 199 USD. Podobnie jest na amazon.co.uk, tam ten sam pakiet kosztuje ~ 70GBP.

      Odnosząc się do treści artykułu - jeżeli ten Windows będzie kosztował w okolicach 300-400 złotych i będzie na takich samych zasadach jak Office 2007 Home (czyli Box i 3 licencje) to na pewno kupię w dniu premiery.
      • Gość: realista nie łudź się. nie będzie różowo. OEM będzie za IP: 80.48.2.* 23.07.09, 16:15
        około 500 zł na jedno stanowisko. więc rodzinny pewnie będzie za jakieś 900-1200 zł.

        300-400 zł to i ja bym dał. a tak trzeba było przeprosić się z linuxem.
        • maruda.r Re: nie łudź się. nie będzie różowo. OEM będzie z 23.07.09, 17:03
          Gość portalu: realista napisał(a):

          > około 500 zł na jedno stanowisko. więc rodzinny pewnie będzie za jakieś 900-120
          > 0 zł.

          *****************************

          MS Office 2007 do użytku domowego na trzy komputery kosztował coś ok. 200 zł.
          Jest więc możliwe sprzedawanie W7 po niższych cenach.

          • Gość: olaf Niderslohn Re: nie łudź się. nie będzie różowo. OEM będzie z IP: 217.98.20.* 24.07.09, 08:47
            nawet taniej 195 zł - dla przykładu tyle kosztuje
            tutaj
    • kell99 Re: Windows 7 - będzie pakiet rodzinny 23.07.09, 16:24
      Byla przedsprzedaz ale to byla wersja 'upgrade'.
    • Gość: Damo Re: Windows 7 - będzie pakiet rodzinny IP: *.zone6.bethere.co.uk 23.07.09, 17:52
      Juz wiadomo,ze w Polsce nie będzie pakietu rodzinnego. Po raz kolejny MS się na
      Nasz kraj wypina
    • Gość: xp pirat edition+ posiadac orginal windowsa to juz wstyd IP: *.128.109.1.static.crowley.pl 23.07.09, 21:46
      a trzech to juz hanba !
      • Gość: bumbastik Re: posiadac orginal windowsa to juz wstyd IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.09, 22:36
        a po co to komu! i tak sie bedzie zwieszal
        • Gość: marek Wiesza się na twoim archaicznym sprzęcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 07:39
          Na sprawnym sprzęcie nie wiesza się ani XP, ani Vista, ani Windows 7. Ktoś, kto
          wypisuje bzdury o tym, że Windows się wiesza ośmiesza sam siebie.

          A jeśli się wiesza - dać komputer do naprawy lub samemu wymienić co trzeba.
    • Gość: Ping Win Windows 7 - będzie pakiet rodzinny IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.09, 22:50
      Tylko trzy w pakiecie rodzinnym? 2+1 to za mało na rodzinę w katolickim kraju :)
      • Gość: pisubuntu Windows wRodzinie - Ojciec Rydzyk Mohair Edition IP: *.jjs-isp.pl 24.07.09, 00:41
        tylko to zostało archaicznym windows!
      • maruda.r Re: Windows 7 - będzie pakiet rodzinny 26.07.09, 23:53
        Gość portalu: Ping Win napisał(a):

        > Tylko trzy w pakiecie rodzinnym? 2+1 to za mało na rodzinę w katolickim kraju :
        > )

        *******************************

        Wszystko jest w porządku, bo w tym modelu matka stoi przy garach, a nie buszuje
        po internecie.

    • douglasmclloyd Trzeba być chorym, żeby płacić za to gó... nt 24.07.09, 00:49
    • Gość: maniek szpiegowski program naszpikowany modulami IP: *.net 24.07.09, 08:49
      faktycznie ktos naiwny i glupi bedzie kupowal ten szpiegowski program
      naszpikowany modulami o ktorych uzytkownik nie ma pojecia.
    • Gość: xXx Windows 7 - będzie pakiet rodzinny IP: *.fidelity.com 24.07.09, 15:36
      tylko lamerzy moga sie dac na to nabrac -
      nie kupujcie wersji "home" bo to badziewie ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka