Dodaj do ulubionych

Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7

IP: *.acn.waw.pl 27.07.09, 23:03
Dodajmy jeszcze możliwość wyboru programu do obsługi poczty
elektronicznej, przecież jest kilka darmowych i płatnych zastępników
dla produktu micosoftu. Jeżeli dodajemy program pocztowy, to może
jeszcze okienko z wyborem komunikatora? Przecież są ich dziesiątki,
nie można użytkownikowi dawać tylko jednego. Skoro komunikatory to i
antywirusy, firewalle, programy graficzne, zestawy darmowych gier,
pakiety biurowe i programy do wyświetlania zdjęć gołych kobit na
pulpicie...
Dochodzimy do paranoi. Skoro w windows tak jest to na macu też musi!
Kto słyszał, żeby Apple dawało swoje safari? Wybór musi być! Też ta
sama lista.
Skoro komercyjne muszą mieć listę wyboru, to w linuxach nie może być
gorzej! Obowiązkowa lista programów do wyboru! Wszystkich klonów
opartych o webkita, gecko itp. Użytkownik musi wybrać, bo jak nie,
to nic nie zostanie mu zainstalowane i nawet nie będzie miał jak
ściągnąć WINE (wiem, że jest APT - dramaturgię buduję:).
Szanowna Unio Europejska! Odczep się od takich błahostek! Kogo to
obchodzi co jest instalowane domyślnie? Chcesz Firefoxa to go
instalujesz, to samo z Operą. Niech producent decyduje o tym co
dołącza do systemu. MS chce dodać do windowsa FlightSimulator? Niech
dodaje, jego problem. Apple chce dodawać do każdej dystrybucji pełen
pakiet FinalCut z licencją komercyjną i wszystkimi dodatkami - jego
problem, niech dodaje. Nikt nie potępia producentów komputerów za
to, że instalują domyślnie np. konkretnego antywirusa czy pakiet
biurowy w 60 dniowej wersji, to czemu mamy to robić z producentami
oprogramowania? Jest wolny rynek, a nie socjalizm, więc zachowujmy
się jak cywilizowane małpy.
Obserwuj wątek
    • Gość: h Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: 195.160.253.* 28.07.09, 08:47
      w 100% sie z Toba zgadzam!
      • Gość: kari Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.superkabel.de 28.07.09, 22:12
        Ciekawostki
        697952.w.interia.pl
    • b52h Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 28.07.09, 09:18
      > Dochodzimy do paranoi.

      Doucz się a sam się będziesz wstydził za wypisywane bzdety
      i przepraszał za zaśmiecanie forum
      • Gość: Gość Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.acn.waw.pl 28.07.09, 09:34
        Póki co to ty zaśmiecasz forum postami, z których nic nie wynika.
      • Gość: mieszk3 Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.09, 09:36
        czego sie czepiasz, gosc ma racje. windows jest ms i moze do niego dodawac co
        chce. i jest oczywistym,z e promowac bedzie swoj produkt. w koncu to kapitalizm,
        wolny rynek, a nie komuna.
        • Gość: ^ Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.aster.pl 28.07.09, 09:57
          Nie do końca chodzi o samo dodawanie, ale o nierozerwalną integrację z systemem.
        • Gość: Marek Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: 188.33.120.* 28.07.09, 10:11
          To niech chociaż poprawią ten produkt na tyle żeby umożliwiał sensowne
          przeglądanie stron bez hackowania. Tak, IE8 też ma problemy choćby z
          zanikającymi punktorami list. Już wystarczy tego zacofania sieci. Usunięcie IE z
          systemu było prawie niemożliwe i mocno ryzykowne. Użytkownik w gruncie rzeczy
          nie miał żadnego wyboru. Nawet jeśli używał innej przeglądarki zdarzały się
          sytuacje że łączył się przez IE.

          @xxxy pisze "Skoro komercyjne muszą mieć listę wyboru, to w linuxach nie może być
          gorzej! Obowiązkowa lista programów do wyboru!"
          A instalowałeś kiedykolwiek linuksa? Raczej nie bo wiedziałbyś jak wygląda wybór
          pakietów.
        • sorc108 Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 28.07.09, 10:28
          Wolny rynek sam się reguluje jeśli panuje na nim duża konkurencja. Gdyby firm od systemów operacyjnych było 10 albo 20 to wtedy wszystko było by ok. Ale jak jest jedna i to nieuczciwa, to się to nazywa "monopol". A monopolistów trzeba kontrolować i narzucać im to co normalnie jest oczywiste.
          • Gość: A1 Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.chello.pl 28.07.09, 11:56
            pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_rynek
            tam jest wyjaśnione, wolny rynek to skrót
            myślowy bo samo WO, niewiele daje

            istotne jest Efektywność ekonomiczna WO dzięki
            doskonałej konkurencji. Powszechnie uważa się że rynki zmonopolizowane
            są nieefektywne i wymagają interwencji państwowej
            Istnieją od lat ustawy monopolowe, np w USA:

            pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Shermana
            Tak więc drogie POkemonki, wasz idol Bill
            i jego super biznes nie jest początkiem i pępkiem świata...
        • Gość: A1 Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.chello.pl 28.07.09, 11:49
          > w koncu to kapitalizm
          > ,
          > wolny rynek, a nie komuna.

          co rozumiesz przez wolny rynek?

          w szczególności jeżeli uważasz że rynek nie kontrolowany
          przez państwo jest wolny a kontrolowany nie, to to jest
          definicja...hmm powiedzmy mało powszechna...

          może najpierw ustal co ten termin oznacza, np. w ekonomii
          a potem zabieraj głos?, co?
    • mazda1f Ciekawe tylko czy mechanizmy typu windows update 28.07.09, 10:08
      będą poprawnie działać w innych przeglądarkach. Jeśli nie, to marny to "kompromis".
      • Gość: tak sądzę przecież ten mechanizm jest niezależny od IP: 80.48.2.* 28.07.09, 11:30
        przeglądarki. masz go również w IE ale również jako funkcja w systemie bez
        konieczności uruchamiania IE.

        aktualizacja systemowa nie będzie raczej obejmować update Firefoxa. ale to też
        nie stanowi problemu, bo ta przeglądarka ma wewnętrzny mechanizm aktualizacji
    • von.g Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 28.07.09, 11:20
      Czlowieku nie odrozniasz przepisow antymonopolowych od socjalizmu. Tak bardzo Ci
      na tym IE w windowsie zalezy to sobie to IE zainstalujesz.

      Kurcze tu sie jakis zjazd funclubu M$ zrobil...
      • Gość: fiut Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.chello.pl 28.07.09, 11:58
        > Czlowieku nie odrozniasz przepisow antymonopolowych od socjalizmu.

        No cóż typowy debil-czytelnik Gazowni...

        Nic nie wie ale mu się wydaje aha i najważniejsze, jest lepszy
        od innych bo umie obsługiwać komputer...
      • Gość: Robi Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.aster.pl 28.07.09, 12:38

        lepszy fan club MS niż komuniści od linuxa
    • Gość: BartekP Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.microsoft.com 28.07.09, 11:39
      Nie wiem co UE tak się uczepiła tej przeglądarki? Dzięki temu mamy w tej chwili wersje "E" która nie ma żadnej przeglądarkia a instalacja jakiejkolwkiek jest dość skomplikowana dla przeciętnego użytkownika (nie można sobie np. ściągnąć instalki Mozilli z internetu bo nie ma przez co).
      Idąć tropem równouproawnienia przeglądarek równie dobrze UE powinna nakazać wprowadzenie możliwości instalacji jakiegoś innego edytora niż Notatnik, itp. Kompletna bzdrua.
      • von.g Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 28.07.09, 11:46
        A jak sobie przecietny uzytkownik radzi ze sterownikami do karty sieciowej?
        Sciaga je z internetu ?:) A moze ma PLYTKE dolaczona do karty i z niej instluje
        sterowniki?
        • Gość: BartekP Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.microsoft.com 28.07.09, 11:53
          Oczywiście sterowniki do karty sieciowej powinny być na CD, tylko że taką płytkę tłoczy na swój koszt producent karty sieciowej. A w przypadku Windows? Microsoft ma tłoczyć i dołączać do pudełka z Windows 7 E płytkę z Firefoxem, Operą i pewnie jeszcze z Chrome?
          • von.g Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 28.07.09, 12:02
            Po pierwsze z tego co sie orientuje M$ ma dolaczyc instalatory
            najpopularniejszych przegladarek do systemu wiec , zadna plytka nie bedzie
            potrzebna. Po drugie jesli taka plytka jest potrzebna dolaczac moze ja producent
            komputera , hurtownik sprzedawaca , Mozilla , Opera lub kto tam sobie chce. Z
            tego co pamietam dosc powszechne swego czasu bylo dolaczanie CD z programami do
            wypalania plytek do kazdej nagrywarki CD. Wczesniej jakos nie bylo z tym problemu.
            • Gość: BartekP Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 IP: *.microsoft.com 28.07.09, 13:58
              Ja pisałem jaki jest obecny status Windows 7 na rynek europejski - nie ma żadnej przeglądarki i żadnej nie ma dołączonej. Taką wersję można sobie dziś zamówić na brytyjskim amazonie.
              Oczywiście, że nie ma problemu z dołączeniem instalatora Mozilli czy Opery do Windows 7... ale problemy mogą pojawić się potem gdy np. komuś się źle wyśle jakiś istotny formularz internetowy przy pomocy Opery. I co wtedy? Użytkownik zadzwoni do producenta systemu operacyjnego że źle działa mu przeglądarka. Producent: Jaka to przeglądarka? Klient: Opera. Producent: To nie nasz software. Klient: Jak to nie wasz? Był na płycie z napisem Ms Windows 7...
              • von.g Re: Kompromis w sprawie przeglądarek i Windows 7 28.07.09, 14:13
                Co to za pokretne tlumaczenie. A jak sobie radzicie z innymi aplikacjami?
                Niektore lapki przychodza z zainstalowanymi antywirausami , roznych firm. Macie
                problem z klientami , ze dzwonia do was ze im Norton Antyvir przestaje dzialac?
                Przeciez wystarczy napisac na ekranie : Która przegladarke chcesz zainstalowac :
                Mozilla Firefox , Opera , Google Chrome i juz chyba wiadomo kto jest tworca
                jakiej przegladarki. No chyba ze chcecie , tak jak kiedys z Java , zmienic nazwe
                na wlasna M$ Firefox i M$ Chrome ...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka