22.11.06, 11:38
dziewczyne wiem że ten wątek pojawił się już jakiś czas temu ale może wiecie
coś nowego o neurologach dziecięcych wolałabym w płocku bo mój kubuś ma
niecałe 3 m-ce i nie chciałabym ciągnąc go do czd
Obserwuj wątek
    • rybka62 Re: neurolog 22.11.06, 12:20
      W Płocku odradzam Ci. Przyjmuje jedna neurolog dziecięca P. Porowska i nie mam o
      niej dobrego zdania, chociażby z tego względu, że przepisywała leki, których nie
      powinna. Na szczęście skonsultowałam to z innym lekarzem.
      Z tego co wiem z-ca ordynatora dziecięcego oddziału w Kruku miała zrobić
      specjalizację z neurologii - pani Wideńska (o ile nie pokręciłam nazwiska), ale
      chyba jej jeszcze nie skończyła.
      Ja jeździłam z młodym do Warszawy, praktycznie od urodzenia młodego i nie żałuję.
    • gosikka Re: neurolog 22.11.06, 12:57
      Znam problem na szczęście tylko po linii zawodowej (pracuję z dziećmi), ale
      wszystkie, które były dobrze leczone (efektywnie), jeździły z rodzicami poza
      Płock (W-wa, Łódź)...Chyba warto, bo pamiętam bezradność i frustrację rodziców
      leczących dzieci w Płocku :(
      • krawczykasia Re: neurolog 22.11.06, 14:37
        Hej. Mnie też dotyczy ten problem. Dzwoniłam własnie do CZD i kazali przysłac poczta skierowanie i czekac miesiac na wyznaczenie terminu. I tak będzie to na pewno nie wczesniej niż w marcu.

Nie wiem jak jest w Łodzi i gdzie tam uderzyć. Mój Kuba leżał w CZMP na neonatologii, tam sa jego papiery i może tam powinnam dzwonić. Sama nie wiem.

Jedno co mogę zrobić to zapisac Młodego na EEG ( prywatnie, 70 PLN ). Badanie nieinwazyjne i mu tym nie zaszkodzę, a jak pojadę do neurologa to już coś będe miała w ręku. Mały jest z cytomegalia wrodzoną i teraz nam chyba zaczynaja "kwiatki" wychodzić. Zresztą miał bardzo trudne poczatki, bo OIOM, badania niezbyt miłe i inwazyjne i rózne takie tam...
        Teraz nalezy ustalić czy przypadkiem jakas częśc mózgu nie została uszkodzona. Jutro zadzwonię na Winiary, teraz tam mozna zrobic odpłatnie rezonans magnetyczny główki ( 400 PLN ). Skonsultuję to telefonicznie z jakimś neurologiem w Warszawie czy w Łodzi i ewenutalnie tez mu to zrobię.
        Najwyżej butów czy kurtki sobie nie kupię, zapozycze sie, ale czas ucieka i przy intensywnym rozwoju dziecka nie można czekać pół roku na wizytę, skierowania a potem na badanie.
        Wszystko rozbija się o kasę.
        Może ktoś ma namiary na jakiegos neurologa w W-wie, który prywatnie przyjmuje. Ile taka wizyta kosztuje?
        pozdrawiam
        • mp1203 Re: neurolog 22.11.06, 15:28
          na dobrzynskiej przyjmuje dr Kmiec z CZD,moze i jest fachowcem,ale mnie
          zniechecila trwajaca 4minuty wizyta za 70zl i teraz jezdze do kutna,gdzie
          przyjmuje dr Zubiel (z Lodzi) i za ta sama cene wizyta trwa 20-40minut,
          wszystko jest wyjasnione i kazde pytanie zadane i odpowiedziane,polecam.moge
          podac namiary
          • krawczykasia Re: neurolog 22.11.06, 17:07
            witaj mp1 203
            jesli mozna to ja poprosze namiary do tej pani ( pana Zubiel ).

krawczykasia@poczta.onet.pl

Możesz mi napisać jakie sa Twoje osobiste odczucia co do kompetencji tego doktora z Łodzi?
            Ja też byłam u Kmiecia i mam takie zdanie jak Ty, po prostu żenada!!!!
            dzieki wielkie
            • krawczykasia Re: neurolog 22.11.06, 17:12
              Już poszukałam w necie, to pani maria Zubiel, tak?
              Podaj mi namiary, bardzo proszę. Ile czasu trzeba czekać na wizytę?Ile razy u niej byłaś? Bardzo dziekuję że napisałaś...
          • lubesia Re: neurolog 22.11.06, 17:39
            tez poszukuje dobrego neurologa dla mego 2 letniego Kacpra. chodze do
            Porowskiej ale nie mam o niej najlepszego zdania.teraz 29 listopada czeka mnie
            u niej wizyta i jestem zdenerwowana co nowego wymysli.jestem zainteresowana ta
            dr Zubiel i rowniez prosze o namiary
            • mp1203 Re: neurolog 22.11.06, 20:29
              witajcie
              doktor maria zubiel jest z lodzi (chyba z czmp).
              przyjmuje w kutnie na ulicy kołłątaja 5 ,zwykle raz w tygodniu -piatki, trzeba
              sie rejestrowac pod numerem telef 254 - 22-51
              tam umowia was na konkretny dzien i godzine, ja czekalam jakies 3 tygodnie na
              wizyte, ale to zalezy od "natezenia" ruchu pacjentow
              na chwile obecna bylam tam raz i jestem zadowolona. tak jak pisalam wizyta
              trwala dlugo bo ok 40 minut, ustalilysmy plan dzialania z moim mlodym i teraz
              sie stosuje do niego (ponowne eeg,psycholog,1 lek)
              powiem tak ze porownujac dr. K (CZD) i dr P (płock) ta mi sie wydaje
              najlepsza,a innego naurologa dzieciecego nie znam.
              pozdrawiam
        • rubi182 Re: neurolog 27.11.06, 23:09
          nie wiem dlaczego nie leczysz dziecka tam gdzie się urodziło.powinny byc
          wskazania badania na fundusz. ja mam córeczkę z wadą wrodzoną cytomegali i
          urodziłam w łodzi w centrum matki polki .po leczeniu gancyklowirem przez 6
          tygodni dostałam wskazania pojawiania się w łodzi co 2tyg mimo że mieszkam 298
          kilometrów od łodzi. napisano mi na karcie do jakich lekarzy będe musiała się
          zgłaszac i przy następnej wizycie musze miec skierowania na cały rok do
          wszystkich,i tak zrobiłam. jeżdziłam co 2tyg bez problemu . a przechodziłam
          przez neuro-chirurga, eeg,usg przezciemię,potem tomograf,doktor zakażnik,
          badanie słuchu i wzroku , badania krwi moczu a to wszystko w jeden dzień co
          2tyg..przed każdym wyjazdem dzwoniłam i umawiałam się na godziny i starałam się
          to połączyc w jednym dniu. czasami nie wychodziło w jeden dzień tylko na
          drugi.ale to bez problemu tam w centróm są chotele i śmiało można przenocowac.
          to tyle troszke się rozpisałam . powodzenia
        • rubi182 Re: neurolog 27.11.06, 23:27
          chciała bym wiedziec w jakim jest wieku i czy ma jakieśuszkodzenia
          neurolog...moja julia ma 19mies nie siedzi nie chodzi, ma niedosłuch jednego
          ucha w 10mies dopadła ją padaczka ''ostra''jest ruchliwa ale napięta .
          rechabilituje ją metodą NDT bobath , NIESTETY u nas w mieście i okolicach
          jest tylko prywatnie , jeśli chodzi o tą metodę .koszt miesięczny to 560zł. nie
          mam kontaktu z rodzicami takich dzieci a chciała bym wymieniac sie informacjami
          (że tak brzydko się wyraże ).ja trzymam się twardo ale były momenty załamania
          • bomola Re: neurolog 28.11.06, 13:15
            z moim małym okazało się że wszystko jest ok tylko troche ćwiczeń w przekręcani
            się na boczki Pediatra podejzewała zbyt wysokie ciśnienie czaszkowe czy coś
            takiego. pytasz czemu nie leczę tam gdzie rodziłam ano dlatego że nie rodziłam w
            tak dobrym szpitalu jak ty
            rodziłam w płocku tu jest 1 neurolog dziecięcy i to beznadziejny umówić się
            mogłam państwowow na marzec jeśli chodzi o zdrowie mojego kluseczka to wolę
            dmuchać na zimne i iść do dobrego lekarza nawet płacąc duże pieniądze cotym
            razemokazało się zbędne
            Mam nadzieję że twoja juleczka wkrótce wróci do zdrowia mocno trzymam za to kciuki
          • sssheee Re: neurolog 05.03.07, 23:19
            Rubi, tą metodę polecili też mojemu siostrzeńcowi lekarze w Łodzi w CZD. W
            okolicach Płocka jest bardzo dobry ośrodek w Kruku, a w samym Płocku znam też
            jedną bardzo dobrą rehabilitantkę, która ćwiczy maluchy tą metodą (w tym
            wspomnianego malca). Jeśli chcesz to napisz na prv dam Ci namiary, może będzie
            taniej? Ale wiem jedno, że warto, bo efekty są świetne. Pozdrawiam.
        • bomola Re: neurolog 28.11.06, 13:21
          złapałam kontakt z dwoma mamami każda mówiła to samo nie do centrum zdrowia
          dziecka tylko do łodzi do CZMP tam są lepsi fachowcy
          Ja zdecydowałam się na tą doktor zubiel z łodzi przesympatyczna kobitka
          wykluczyła podejrzenia pediatry ale zbadała Kubusia nie tylko pod tym kontem
          pokazała kilka ćwiczeń
          jajestem bardzo zadowolona no i jak się już później okazało jedna zkolerzanek
          też tam leczy córeczkę i jest panią doktor zachwycona
          • krawczykasia Re: neurolog 28.11.06, 21:36
            hej, bomola
            wydaje mi się, że rubi mnie pytała o te Łódź. Zauważ, ze nawiązała do tematu cytomegalii, czyli choroby wspólnej dla naszych dzieci. Mój Kuba leżał 4 tygodnie w Łodzi, i dlatego rubi pyta czemu go dalej tam nie leczę.
            Tak mi się wydaje, że tdo mnie....
            rubi - napisałam do Ciebie na priv.
            pozdrawiam
    • zdrojek1 Re: neurolog 23.11.06, 08:53
      Rzeczywiście w Płocku nie ma dobrego neurologa dziecięcego. Po swoich
      doświadczeniach sądzę że warto się zapisać do P.Porowskiej ale jedynie po
      zlecenia czy skierowania bo wizyta w prywatnym gabinecie wiąże się niestety z
      płaceniem za wszelkie badania czy rehabilitacje. Dr Kmieć - porażka, przyjeżdza
      do Płocka chyba tylko po to żeby dorobić. Polecam wizytę w CZD ale to wiąże się
      z kolejkami nawet parę miesięcy. Przy tak małym dziecku trzeba działać od razu.
      Wielu moich znajomych poleca dr Banaszek z ul.Gardenii w Warszewie (815 27 82)
      podobno jest b.dobra w diagnozie. I jednak radziłabym ci wyjazd poza Płock
      szczególnie w kwestii ewent. konsultacji.
    • monia4545 Re: neurolog 23.11.06, 10:40
      ja także polecam bardzo bardzo dr Banaszek z W-wy. Jest super i zna się na tym.
      Przyjmuje prywatnie w Elpis - www.elpis.medserwis.pl.
      Naprawdę jest dobra bo zajmuje się różnymi przypadkami. Trafiliśmy do niej
      przypadkiem, ale okazało się że lepiej nie mogliśmy trafić. Natka miała problem
      z napięciem mięśniowym i to ona poradziła nam przyjeżdżać do niej tylko na
      kontrole, a na ćwiczenia rehabilitacyjne chodzić do Pani Uli Musiał w Płocku
      (super kobieta). Więc chodziliśmy na kasę chorych do Pani Uli (do Poradni
      Rehabilitacyjnej) i powiedziałam jej że byłam u Pani doktor w Warszawie i wg
      niej jest problem z tym, tym, itd, więc pod tym kątem była ćwiczona. Dzięki
      rehabilitacji jest wszystko w porządku i w tej chwili nie widać że były kiedyś
      jakieś problemy.
      • agamagafon Re: neurolog 23.11.06, 11:42
        ja również polecam dr Banaszek. Zauważa dosłownie wszystko, jeżdżę z moją
        malutką do Warszawy i teraz z perspektywy minionego czasu stwierdzam że jest
        świetnym lekarzem chociaż wali prosto z mostu nawet najgorszą prawdę i
        poczatkowo myślałam że trochę przesadza jeśli chodzi o moje dziecko. Teraz wiem
        że wszytsko to co mówiła to był strzał w dziesiatkę. Naprawdę gorąco polecam.
      • bomola Re: neurolog 23.11.06, 13:09
        bardzo wam dziekuje za informacje bo własnie jestem zapisanado dr kmiecia i
        chyba zrezygnuje co prawda mój brzdac nie ma nic powaznego ale wole zebhy to
        sprawdził jakis kompetentny lekarz
        jeszczeraz dziekuje
    • monika.k27 Re: neurolog 31.12.06, 23:25
      Miałam ogromne problemy z moją córeczką - kiedy miała kilka miesięcy i całkiem niedawno. Do dr. Porowskiej na szpital można się dostać tylko cudem, nawet jeśli na skierowaniu ma się CITO. Prywatnie i owszem, w "Mostach", ale nie radzę. Jak już ktoś tutaj pisał - chce podawać leki, które są zbędne (po konsultacji z innymi lekarzami.
      Jedna moja koleżanka i jeszcze parę innych osób chwali dr. Zubiel z Łodzi (przyjmuje w 3 sobotę m-ca w Kutnie). Są szanse, że w Płocku też będzie przyjmować. Podobno.
      W Centrum na Dobrzyńskiej przyjmuje dr T. Kmieć z CZD z Międzylesia. Wizyta u niego trwa ok. 5 minut. Jest szybki i tłumaczy coś, co sam rozumie, wizyta raczej nie przewiduje wyjaśnień, bo gość przyjeżdża raz w miesiącu na jedno popołudnie i przyjmuje np. ok. 30 osób (dzieci i starszych dorosłych). Niedawno okazało się, że 3 lata temu zdiagnozował u mojej córeczki chorobę, z której się nie wychodzi. A Ona wyszła i ma się dobrze.
      NIE OSZCZĘDZAJ NA CZASIE I KILOMETRACH. JEŚLI MUSISZ, JEDŹ OD RAZU DO CZD (polecam dra Kuczyńskiego i prof. Karkowską) LUB GDZIEKOLWIEK INDZIEJ, BYLE NIE W PŁOCKU. POZDRAWIAM.
    • gosikka Re: neurolog 05.03.07, 22:09
      Potwierdzam, to co napisała tu i na innym wątku asiek.m. Tą lekarką jest dr
      Wideńska. Specjalizację (konkretnie papier)zdobędzie w przyszłym roku
      (rozmawiałam z nią o tym). Myślę, jednak, że już teraz można się spokojnie do
      niej wybrać, zwłaszcza na wstępną wizytę. Bardzo sympatyczna osoba.
      Przyjmuje w Przychodni Rodzina na Podolszycach Pd.Prywatnie też, ale nie wiem
      gdzie, bo Rodzina to moja przychodnia i małego zbadała nam neurologicznie na
      naszą prośbę w ramach wizyty w przychdni.
    • martek28 Re: neurolog 04.05.07, 16:39
      Potwierdzam opinie o dr Zubiel. Dziecko z którym byłam miało tzw. tiki i pani
      doktor trafnie wybrała lek w minimalnej dawce i chłopcu przeszło po tygodniu
      leczenia.
      Bardzo ciepła i serdeczna kobieta, kontakt z nia to czysta przyjemność.
      Panią neurolog z Winiar wspominam sprzed blisko piętnastu lat, gdy leczyła mnie
      przez rok silnymi lekami na padaczkę a ja miałam /jak sie póxniej okazało/
      zwykłą migrenę.
    • kasiulek7777 Re: neurolog 10.05.07, 17:40
      ja polecam dr Banaszek w Warszawie, leczyłam mojego synka u dr Porowskiej, ale
      jedyne co potrafiła zrobić to dać leki, nic nie wytłumaczyła, bo i po co?

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka