kokate 27.06.07, 07:47 cześć dziewczyny,wiem, że przy pierwszej ciąży można czekać nawet do 22tyg na pierwsze ruchy, ale ja już nie mogę się doczekać,jestem w 17tyg.Jak to jest (było) u Was?? Napiszcie kiedy poczułyście motylki??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
brawurka132 Re: Pierwsze ruchy 27.06.07, 09:48 witaj!ja też jestem w 17 tyg. może spotkamy się na porodówce?:)termin mam na 2-6 grudzień i też niecierpliwie czekam na ruchy. czasem podsłuchuję Maleństwo stetoskopem i słychać jak wody pluskają, a czasem jest cisza więc pewnie śpi! Gdzie będziesz rodziła? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kokate Re: Pierwsze ruchy 27.06.07, 10:23 poród na kościuszki, termin mam na 1 grudnia :) fajnie jakbyśmy się spotkały,też podsłuchiwałam stetoskopem, ale cisza.Naczytałam sie w książkach i dlatego taka niecierpliwa jestem. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
janka741 Re: Pierwsze ruchy 27.06.07, 10:06 Moja córcia dała o sobie znać w 20 tygodniu ciąży - też się naczekałam. Pozdrawiam Ewa Odpowiedz Link Zgłoś
mamamikolaja7 Re: Pierwsze ruchy 27.06.07, 12:31 Jestem także w 17 tyg. ciąży (na początku) to moja druga ciąża, z synkiem poczułam ruchy pod koniec 17 tyg, ale jak teraz dopiero to wiem, pierwszy jednorazowy "motylek" poczułam w 15 tyg, ale wtedy nie miałam pewności czy to jest właśnie to...:) Teraz mam pod sercem dziewuszkę i nasłuchuję, bo to już pewnie lada dzień, chyba, że dziewuchy są bardziej leniwe, jak pisze janka741:) Odpowiedz Link Zgłoś
bejoy Re: Pierwsze ruchy 27.06.07, 15:10 Oficjalnie lekarz klepnął 17 tydzień jako początek ruchów, ale motylki były już od 15-go :))) Wiedziałam na co zwracać uwagę, więc było łatwo poczuć "gilanie" w brzuchu :) Teraz to już hard core - kopie na potęgę i zaczynam odliczać kiedy koniec, bo bywa boleśnie :))) Szczególnie przy obrotach mam wrażenie odpływania i boję się, że któregoś dnia naprawdę zemdleję. Ale takie akcje to po siostrze, więc też jestem przygotowana na gorsze zajdy. W końcu starsza wypchnęła mi jedno żebro :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
kokate Re: Pierwsze ruchy 27.06.07, 15:26 no właśnie, 17 tydz a ja codziennie leżę wieczorkiem i tzrymam ręce na brzuchu z nadzieją że coś poczuję, ale to co czuję to zwykłe wzdęcie, no bo przecież sezon na czereśnie i bób...hehe :) Odpowiedz Link Zgłoś
madziara1976 Re: Pierwsze ruchy 28.06.07, 13:47 ja pierwsze ruchy mialam gdzies w 18 tygodniu, ale tak na serio to poczulam w 19 i potem bylo juz coraz fajniej. Po porodzie to byla jedyna rzecz, ktorej mi brakowalo, mimo że Ania na zewnatrz jest równie ruchliwa :) Odpowiedz Link Zgłoś
kokate Re: Pierwsze ruchy 11.07.07, 07:54 Witajcie muszę Wam napisać, że dzidziuś zaczął delikatnie pukać do mnie, niesamowite uczucie, nie są to motyle, bąbelki czy przepływająca rybka, normalne delikatne puk puk...:) a jak tam u Was? pozdrawiam serdecznie :)) Odpowiedz Link Zgłoś
mamamikolaja7 Re: Pierwsze ruchy 11.07.07, 08:42 Moja niunia bierze chyba bardzo duży rozbieg do tego startu, bo w zeszłym tygodniu poczułam stuk-puk i cisza do wczoraj gdy było już o wiele wyraźniejsze PUK I ZNOWU CISZA... albo jakaś leniwa, albo to cisza przed burzą ha,ha:) Odpowiedz Link Zgłoś
kokate Re: Pierwsze ruchy 11.07.07, 09:34 hehe...taka pogoda, to nie ma co się dziwić, że nawet dzidzi nie chce się ruszać...u mnie na razie regularnie codziennie puka, ale delikatnie i na razie oszczędnie, raz na dobę...też leniuszek chyba ;)jeszcze nie znam płci... Odpowiedz Link Zgłoś
mamamikolaja7 Re: Pierwsze ruchy 11.07.07, 21:49 No to się zaczęło!!!! To była cisza przed burzą:0 Moja niunia szaleje od pierwszego dnia regularnych ruchów. Skopała mnie dziś bo nie podobała jej się muzyka, którą puszczał jej straszy brat - uspokoiła się zaraz gdy ją wyłączyliśmy ha,ha:) Niezłe ziółko rośnie czuję:) Odpowiedz Link Zgłoś
bejoy Re: Pierwsze ruchy 11.07.07, 22:44 Ja jestem już pokopana na całego :))) Żebra bolą, nie wspomnę o pęcherzu czy innych zawartościach brzucha :) Do tego krzyż... jesoooooo, ależ boli :( A ganianie trzylatki wcale mi nie pomaga, wrrrrr, byle do końca :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
mamamikolaja7 Re: Pierwsze ruchy 12.07.07, 11:12 łączę się z tobą w bólu, ja biegam za 2 -latkiem i choć jestem w połowie ciąży to już zaczyna nie być fajne:) Dużo cierpliwości i jak najszybszego bezpiecznego rozwiązania:) Odpowiedz Link Zgłoś
kokate Re: Pierwsze ruchy 13.07.07, 11:45 to ja mam dobrze, bo to pierwsze dziecko więc nie muszę za nikim ganiać...ale moje małe kopie nadal subtelnie i delikatnie...może wstydzioszek jaki? Odpowiedz Link Zgłoś
tara34 Re: Pierwsze ruchy 13.07.07, 13:51 u pierworodek tak ok.20-22 tygodnia ,jednak może każda mama zauważy wczesniej inna troszeczkę pózniej.Powiem Ci tylko tyle ,wiem co czujesz,to najcudowniejsze uczucie....................pierwsze ruchy są tak delikatne,że trzeba się wczuc ,żeby wiedziec .Kolejne ................juz nie przemkną uwadze....................powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś