Dodaj do ulubionych

Czysta kranówka

19.06.21, 09:28
Oczyszczalnie ścieków nie dysponują technologiami, które neutralizują medykamenty. Nie należy się więc dziwić, że śladowe ilości leków mogą znajdować się w wodzie z kranu.

www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tygodnik.interia.pl/news-hormony-antybiotyki-leki-przeciwzapalne-medykamenty-w-wodzie,nId,5305107&ved=2ahUKEwizmez5lKPxAhWJjYsKHUNZDuoQFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw1GvmbImPeC_pTsyBXDNN44&cshid=1624087403029
Obserwuj wątek
    • tuttifrutti1234 Re: Czysta kranówka 19.06.21, 10:09
      Teraz wiesz mobic, dlaczego penis ci się na starość skurczył a w zamian cycki urosły.
      Kiedyś to nawet gówno nie było neutralizowane i dlatego od czasu do czasu pojawiała się brązowa woda w kranie.
      Ale ludność była zahartowana i nawet gruźliczanka z saturatora nie zaszkodziła.
      Wraz z postępem ludzkość zrobiła się bardzo wrażliwa.
        • tuttifrutti1234 Re: Czysta kranówka 21.06.21, 23:29
          I problem antybiotyków w wodzie pitnej będzie rozwiązany. Brawo!
          Co robisz Winnetou z niepotrzebnymi (przeterminowanymi) lekarstwami? Oddajesz do apteki w celu fachowej utylizacji czy spuszczasz z wodą w toalecie?
          • uoia Re: Czysta kranówka 21.06.21, 23:51
            tuttifrutti1234 napisał(a):

> I problem antybiotyków w wodzie pitnej będzie rozwiązany. Brawo!
            > Co robisz Winnetoto wszystko przechodzi do woyu z niepotrzebnymi (przeterminowanymi) lekarstwami? Oddajesz d
            > o apteki w celu fachowej utylizacji czy spuszczasz z wodą w toalecie?

To co ludzie spuszczaja z woda w toalecie, to jest male piwko w porownaniu z tonami antybiotykow, sterydow dodawantch do paszy dla zwierzat.
            • vermieter Re: Czysta kranówka 22.06.21, 02:52
              uoia napisała:

> To co ludzie spuszczaja z woda w toalecie, to jest male piwko w porownaniu z to
              > nami antybiotykow, sterydow dodawantch do paszy dla zwierzat.

zwłaszcza że antybiotyki dla zwierząt są za darmo
    • uoia Re: Czysta kranówka 20.06.21, 01:25
      A moze by tak "lobbowanych" - parlamentarzystow za d... chwycic? W koncu, to oni ustanawija prawo. Ci ludzie sa w parlamentach kilkadziesiat lat. Potem zwykly czlowiek ma odpowiadac. Pytam, kto ustanowil, takie reguly? Inne pytanie... czym rozni sie woda z kranu od wody z buteki? Poza cena oczywiscie.
      • engine8 Re: Czysta kranówka 20.06.21, 01:46
        czym rozni sie woda z kranu od wody z buteki? Poza cena oczywiscie.
        Chwytanie za D moze sie ( w zaleznosci kto kogo i kiedy za ta D chwyci, skonczyc spoliczkowaniem, posadzeniem o molestowanie albo nawet rozwodem A to poniewaz ze z d i woda jest podbnie bo i d ... d nieirna a woda wodzie tez nierowna.
        A najczesciej roznia sie smakiem i zapachem a czasami nawet i kolorem. A d. to nawet wielkoscia.
        • pia.ed Czysta kranówka 20.06.21, 02:01
          engine8 napisał(a):

... poniewaz ze z d i woda jest podobnie bo i d ... d nierowna a woda wodzie tez nierowna.
          > A najczesciej roznia sie smakiem i zapachem a czasami nawet i kolorem. A d. to nawet wielkoscia.

Na filozofowanie Ci sie zebralo?

• pia.ed Czysta czy nieczysta kranówka? 20.06.21, 18:42
              mobic napisał:

> Czym się różni woda z kranu od tej w butelce? Odpowiem tak wodzie z kranu
              często brzydzę się rąk umyć...

Jesli jestes tak "obrzydliwy", to pewnie do spuszczania w toalecie uzywasz wody mineralnej... wink

• uoia Re: Czysta czy nieczysta kranówka? 21.06.21, 00:46
                Ja przez wiele lat kupowalam wode w butelkach, wiedzialam, ze w naszym miescie woda w kranie jest dobrej jakosci, ale wszyscy kupowali, ja tez. Ktoregos dnia moja woda butelkowa miala dziwny smak, zwyczajnie walila plastikem. Przeszlam na kranowe i jestem na niej do dzis. Dzis uwazam, ze woda butelkowa ma paskudny plastikowo-chemiczny smak, w koncu jest przechowywana miasiacami w roznych warunkach i cos tam z tego plastiku do wody przejsc moze. Mam zapas wody w butelkach, ale to tylko na wypadek awarii. No codzien pije kranowe,jest przepyszna.
                • krakkrakusek1au Re: Czysta czy nieczysta kranówka? 21.06.21, 02:37
                  Ja też najczęściej piję kranówkę. Lubię także mineralná gazowaná, sok z wyciśniętych owoców z kranówká, maślankę i zsiadłe mleko- niam niam. Trucizn takich jak : coca cola, pepsi cola, piwo, wino czy wódka to już conajmniej od dziesięciu lat unikam. Z używek to nie mogę się obejść od kawy- piję parzoná sypaná codziennie.
                  • krakkrakusek1au Re: Czysta czy nieczysta kranówka? 21.06.21, 02:49
                    Już dosyć dawno temu zauważyłem, że poziom mojej gry w szachy po wypiciu jednej kawy z jednej łyżeczki wzrasta o ok 100 punktów rankingowych, po dwóch kawach lekko się obniża (popełniam błędy) a po wypiciu jednego niskoalkoholowego małego piwa obniża się o ok 200 punktów rankingowych.
                    • mobic Re: Czysta czy nieczysta kranówka? 21.06.21, 09:00
                      Kranówka na filtrach jest lepsza a potem gdy przypłynie do naszych mieszkań rurami żeliwnymi ocynkowanymi, zardzewiałymi to już nie ta woda co na filtrach. Gdyby była dostarczana rurami szklanymi to by była lepsza. Często gdy w piwnicy odkręcają i przykręcają to potem przez jakiś czas płynie ze rdzą i śmierdząca. Ja do celów spożywczych przynoszę wodę że studni Oligoceńskiej z 270 m głębokości. Do zmywania, do prania i do kąpieli używam kranówki.
                      • pia.ed Re: Czysta czy nieczysta kranówka? 21.06.21, 10:12
                        mobic napisał:
                        > Kranówka na filtrach jest lepsza, a potem gdy przypłynie do naszych mieszkań
                        rurami żeliwnymi ocynkowanymi, zardzewiałymi to już nie ta woda...

Powinienes wiec zglosic do administracji, aby wymienili stare rury, a nie narzekac na "kranowke" wink Pilam ja nawet, kiedy dziesiatki lat temu mieszkalam w Polsce... jedynym wyjatkiem byla woda chlorowana, ktora dalo sie pic jedynie po zagotowaniu i zrobieniu mocnej herbaty, ale na taka wode natrafilam tylko w Szczecinie...
                        a byly to lata 60-te...

• pia.ed Czysta kranówka? 21.06.21, 21:26
                              aga-kosa napisała:

> Słucham/oglądam reklamę, gdzie ktoś tłumaczy, że zmywając ręcznie
                              tracimy 80 l wody, a w zmywarce jest oszczędniej..
                              > i tak sobie myślę jaki wpływ na przyrodę ma ta woda ze zmywarki...

Czytalam to samo: oszczedniej jest w zmywarce... a ile litrow oszczedzamy, to zalezy
                              od sposobu zmywania. Jesli niektorzy zmywaja caly czas pod biezaca woda
                              to mozliwe, ze traci sie 80 litrow...
                              Natomiast zupelnie nie rozumiem pytania o "wplyw wody ze zmywarki na przyrode"...
                              chyba, ze ktos zmywa recznie bez uzycia chemikali, czego nie moge sobie wyobrazic
                              przy zmywaniu tlustych garow!
                              • uoia Re: Czysta kranówka? 21.06.21, 22:47
                                pia.ed napisała:

>
                                > Natomiast zupelnie nie rozumiem pytania o "wplyw wody ze zmywarki na przyrode
                                > "...
                                > chyba, ze ktos zmywa recznie bez uzycia chemikali, czego nie moge sobie wyob
                                > razic
                                > przy zmywaniu tlustych garow!

Taka zmywarke trzeba tez wyprodukowac, a produkuje sie urzadzenia latwo psujace sie, zeby interes sie krecil, zepsuta trzeba utylizowac czy recyglingowac, wszystko transportowac, do wszystkiego potrzebna jest woda. Byla tez "reklama" zachecajaca do ograniczenia sie w kupowaniu nowych t-shirtow, jako ze przy produkcji jednego zuzywa sie 2500 litow wody, wyobraz sobie ile wody wymaga wyprodukowanie zmywarki.
                                A wracajac do wody pitnej, butelkowanej, jak duzy wplyw na przyrode ma wyprodukowanie i zuzycie miliardow plastikowych butelek dziennie. Rzadzacy powinni przeliczyc, czy nie bardziej oplaca sie wymienic rury, na co i tak placimy w podatkach.
                                • engine8 Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 01:31
                                  Produkcja i recykling pewnie tez w Chinch.
                                  To tak jak z samochdami elktrycznymi - ludzi zapominaj ze prad sie w wiekoszsci produkuje ze smrodliwych materialow - wazne zeby gdzies tam daleko od nas smile

A ja pije wode z kranu + filtra wiec butelek plastikowych za duzo nie uzywam..
                                • pia.ed Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 02:02
                                  engine8 napisał(a):

> Eh jak my uzywamy srednio dziennie ponad 1200 litrow wody to 80L w te czy w te
                                  > nie ma znaczenia smile

Nie mam glowy do cyfr i nawet nie probuje zapamietac... ale wiem,
                                  ze jedno spuszczenie wody w normalnej toalecie - bo sa podobno
                                  jakies super oszczedne - to 6 litrow...
                                  dlatego nie rozumiem w jaki sposob zuzywacie 1 200 litrow dziennie.
                                  • engine8 Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 02:29
                                    Z tym zuzyciem utrzymuje sie w "limicie" ) i koszt dzienny wody to ok $2 ( polowa z tego to to rzeczywsice za wode a polowa to koszty stale ze dostarczanie wody i oplaty za scieki. )
                                    Polowa zyzycia chyba to automatyczne podlewanie trawnikow. smile
                                    Do tego zona recznie podlewa swoje rzeczy. Ja raz czy 2 w wmiesiacu umyje auto czy 2.
                                    Te oszczedne toalety trzeba czesto spuszczc 2x .. a wiec tez pewnie przepuszczaja ponad 100L/dzien.
                                    Gotowaie, pralka, zmywarka - polowa garow myjemy recznie,
                                    Kran otwarty jak myje zeby smile wiem , wiem,, nie chce mi sie zamykac.
                                    4 prysznice dziennie plus 20x mycia rak i splukiwanie czegos tam.
                                    I tyle licznik pkazuje. Jak przekrocze "norme" (norma zmienia sie co miesiac wlasnie dlatego ze podlewanie do duzy procent zuzycia i podlewa sie mniej w zimie) to koszt wody troche wyzszy ale nie za duzo.
                                    Moge analizowac zuzciie w kazdej godzinie wiec mam dobry wglad i nie tylko ja bo firma dostarczaca wode tez to monitiruje i jak widza ze zuzycie podskoczylo ponad oczekiwane to wysyla emaila zeby sprawdzic czy nie ma gdzies wyciekow.
                                    • krakkrakusek1au Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 08:42
                                      A u nas ja ostatnio płacę za wodę $A8,9 na tydzień za dwie osoby, czyli po dzisiejszym kursie- 25,45 PLN. Dla emerytów górna granica jaká mogá zapłacić to A$10,50 od osoby. Nie wiem czy to dużo bo ja biorę prysznic nie więcej niż 2x dziennie i mało piję bo mnie nie suszy, pralka też ok 1x dziennie, auto myję 2x do roku a ogródka to ostatnio nie podlewam bo codziennie pada.
                                      • pia.ed Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 09:39
                                        Mam mieszkanie wlasnosciowe, a ogolnie w mieszkaniach - bez wzgledu na rodzaj - woda poszczegolnego uzytkownika "nic nie kosztuje", co oznacza, ze placimy za nia poprzez czynsz... bez wzgledu na to, ile osob zamieszkuje w danym lokalu czy jak czesto sie ja uzywa ....
                                        Mamy tez dwie pralnie w piwnicy, w sumie 4 pralki i ta woda tez wlicza sie w czynsz... co wlasciwie jest niesprawiedliwe, bo niektorzy potrafia wlozyc do pralki 2 -3 rzeczy, zamiast rekomendownego 6 kilo i piora czasem codziennie...
                                        Zakladanie licznikow na wode podobno jest bardzo kosztowne, wiec mimo ze od czasu do czasu sa takie propozycje, a nawet proby, to do niczego nie prowadza...
                                        Engine, tak czesto bierzesz prysznic, ze chyba juz sobie zdarles skore big_grin

• engine8 Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 19:47
                                        Przeliczanie na zlotowki nie ma najmnijeszego sensu pry porownaiu kosztow - w Polsce dochody sa inne i ceny inne. Wikeszy sens milaoby uzywanie procentu dochodow.
                                        Ja porownuje numery bez okreslania waluty poniewaz srednie dochdy w Polsce w PLN sa podobne do srednich dochdow w USA w $ wiec wartosc 100 PLN dla Polakow to mniej wiecej tyle ile dla nas $100.

U nas "troche" pada w okresie listopad - marzec ale i tak trzeba "troche" podlewac (mniej iz polowe tego co w lecie i w zaleznosci od tego czy pada czy nie oraz ile ) a w okresie czerwiec - pazdzizernik nie spada ani jedna "powazna" kropla.. a wiec obecnie w czerwcu podlewam ok 1.5h miesiecznie (5x po 20 minut)
                                        • engine8 Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 19:59
                                          I dodam ze podlewania wymaga ok 3 ary powierzchni..i mam 12 stref ktore sa roznie podlewane w zaleznosci od potrzeb bo czesc to trawnik, czesc krzaki, krzewy, drzewa czy "ogrodek". Kontroler tego wszystkigo jest programowany ( dostrczony prze fmre wodna za darmo) i moge go w 100% sam kontrolwac ( recnier albo przez internet) ale ja udostepnilem tez kontrole firmie dostarczjacej wode poniewaz oni maja specjalnych fachowcow ktoryz darmowo "dostrajaja" programy w zaleznosci od pogody. Zbadali ziemie i podalem im rodzaje roslinnoci oraz warunki (cien, slonece etc) i kiedy chce podlewac ( ja np zaznaczylem ze podlewanie ma buc nica i ma sie zakonczyc przed wschodem slonca) a oni sobie tak kalkuluja jak to robic...
                                          I np zamiast codziennie 20 minut to podlewa sie co tydzien przez ok 100 minut ale zeby wody ni emarnowac to np "przelatuja" po strefach 7 razy podlewajc tylko po 3 minuty naraz - aby woda miala czas wsiaknac glebiej i nie parowala.
                                        • krakkrakusek1au Re: Czysta kranówka? 22.06.21, 23:55
                                          engine8 napisał(a):

> Przeliczanie na zlotowki nie ma najmnijeszego sensu pry porownaiu kosztow - w P
                                          > olsce dochody sa inne i ceny inne. Wikeszy sens milaoby uzywanie procentu d
                                          > ochodow.
                                          -Wychodzi ok 1% dochodów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka