Dodaj do ulubionych

Ilośc dni urlopu

27.06.11, 22:03
Dziewczyny ile przysługuje mi dni urlopu gdy pracuję 4 dni w tygodniu, jednak wypracowując 48godzin? aha w firmie od 6 lat.
Pytam bo zawsze miałam 20 dni a teraz dowiaduję sie ze poniewaz pracuje 4 a nie 5 dni to urlopu dostanę 16 dni a na pytanie to dlaczego w takim razie w zeszłym roku miałam 20 dni urlopu pracując tez po 4 dni dowiedziałam sie ze w takim razie muszą mi jeszcze odebrac te 4 dni!!!
To prawda??
Obserwuj wątek
    • agg3 Re: Ilośc dni urlopu 27.06.11, 23:04
      tak, zmniejsza Ci sie liczba dni urlopu. jednak finansowo wychodzi na to samo, bo placa Ci jakbys normalnie pracowala te 48h w tyg.
      nie umiem tego inaczej wytlumaczyc.
      np. x pracuje 5 dni w tygodniu, bierze 5 dni urlopu +2 dni wolne, w sumie daje to 7 dni urlopu
      y pracuje 4 dni w tygodniu, zeby miec 7 dni wolnego bierze tylko 4 dni.
      dlaczego mialabys miec tyle samo dni urlopu co osoba, ktora pracuje 5 dni w tygodniu? suma sumarum i tak wyjdzie Wam taka sama liczba dni wolnych.
      wiem,z e troche zagmatwane, ale sama przez to kiedys przechodzilam.

pracujac 2 dni w tygodniu (weekendy), mialam chyba 12 dni urlopu (nie pamietam dokladnie), biorac 2 dni holidaya mialam 2 tygodnie wolnego. w sumie dawalo mi to 6 weekendow wolnych, czyli 6 tygodni urlopu.

kiedy pracowalam w nierownym wymiarze godzin urlop byl przyznawany na podstawie przepracowanych godzin. gdzies jest strona rzadowa z wszystkimi info na ten temat.
    • lucasa Re: Ilośc dni urlopu 27.06.11, 23:04
      pewnie, z ich punktu widzenia to prawda (wg proporcji)
      jezeli firma ma min urlopu 20 dni - to pracujac 5 dni w tygodniu masz 4 tygodnie urlopu.
      jezeli pracujesz 4 dni w tyg i masz 16 dni urlopu to nadal to sa 4 tygodnie wolnego.

tyle, ze te 20 dni to chyba bez bank holidays? bo minimum urlopu (z bank holidays) jest wyzsze.

to, ile lat pracujesz w firmie, ma srednie znaczenie. tylko w niektorych firmach, w kontrakcie jest zapisane, ze urlop sie zwieksza (u nas np. 1 dzien, po przepracowanych 10 latach)

A
    • basiak36 Re: Ilośc dni urlopu 27.06.11, 23:04
      Zalezy jaka jest ogolna liczba godzin w kontrakcie. Ja pracuje na 0.6 etatu, i tak samo mam odliczana pensje i urlop (ktory u mnie rowna sie 0.6 razy 28 dni urlopu plus 0.6 razy te dni Bank Holidays w ktore nie pracuje).
      Jesli pracujesz 4 dni w tygodniu na 5, to pewnie wyliczaja Ci jako 0.8 razy pelny wymiar urlopu.
      Jesli pracujesz 48h tygodniowo, a w kontrakcie masz tylko prace np na 0.8 razy 40h, i nie masz wliczanych nadgodzin do urlopu, to raczej tych dodatkowych godzin nie wlicza.
    • moniamech Re: Ilośc dni urlopu 28.06.11, 18:51
      nie wydaje mi sie zeby pracodawca mogl zabrac Ci te dni urlopu ktore juz wykorzystalas w ubieglym roku. Rok podatkowy sie skonczyl w kwietniu i jak juz tak Ci dali to ich strata :P
      poza tym, nie masz na odcinku wyplady napisane ile wypracowalas sobie urlopu i ile wykorzystalas?
          • agahad Re: Ilośc dni urlopu 29.06.11, 10:39
            No pewnie ze wiem ile dni mam urlopu, zawsze miałam 20. A teraz gdy poszłam się spytać dlaczego nie wypłacono mi pieniędzy za wykorzystany teraz urlop (czekam ponad miesiąc) i ile dokładnie zostało mi dni urlopu dowiedziałam sie nagle ze został mi jeden dzien, ponieważ od teraz bede miała 16 dni a nie 20 a pieniędzy mi nie wypłacają bo planują odebranie za ubiegły rok (pieniędzy) i tak im idzie to wyliczanie. Już nie wspomne w jakiej postawili mnie sytuacji materialnej przez to opóźnienie.
            Aha i na payslipie info o urlopie nie mam a o umowe o prace (kopie) proszę juz od pół roku.
            • basiak36 Re: Ilośc dni urlopu 29.06.11, 21:09
              agahad napisała:

> No pewnie ze wiem ile dni mam urlopu, zawsze miałam 20

Mialas 20 pracujac na 100% etatu, czy 20 pracujac na 80% etatu? Bo chyba o to w tym wszystkim chodzi? Jesli 20 dni przysluguje komus kto pracuje na 100% etatu, to co za tym idzie, pracujac 4 dni w tygodniu pracujesz na 80%, czyli przysluguje Ci 80% x 20 dni czyli 16.
              A jesli dali Ci za duzo urlopu bo zle przeliczyli to ich wina, ale z tego co pamietam, oznacza to tyle samo co wyplacenie zbyt duzej pensji i moga domagac sie zwrotu. Mialam kiedys podobna sytuacje, firma nie domagala sie zwrotu pieniedzy ktore juz wyplacili.
            • monikalion Re: Ilośc dni urlopu 04.07.11, 16:23
              firma nie moze nie wyplacic ci naleznego wynagrodzenia, niezaleznie czy to jest wynagrodzenie za prace czy za urlop. Potencjalnie masz sprawe dla prawnika i o tym poinformuj ich koniecznie. Do kiedy masz zamiar sie prosic. Napisalas do nich pismo? dostalas odpowiedz? jesli nie do zazadaj odpowiedzi na pismie w ciagu 5 dni i jazda do prawnika...

Kwestia wyplaconego wynagrodzenia za nieprawidlowo naliczony urlop jest odrebna. Pracodawca powinien poinformowac cie o zaistnialej sytuacji, przeprosic i umowic sie na korzystne dla ciebie warunki zwrotu pieniedzy, jednorazowo badz potracane z wynagrodzenia w kilku ratach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka