Dodaj do ulubionych

Seeds club 2021

13.12.20, 21:11
Nasiona na sianie 2021 zakupione. Jak zwykle bede miala nadwyzke (bo kto ma mozliwosci wysiac 250 pomidorow, 300 fasolek i 5000 salat). Bede pisac co mam w nadwyzce nasiennej.
Obserwuj wątek
    • yadrall Re: Seeds club 2021 19.12.20, 15:24
      Jestem chetna :)
      Ale powiem Ci,ze zakupilam rozne naziona z allegegro i przyszly w takich malutkich paczuszkach po 10-15 nasion. Az sie zdziwilam. Puki co nie wiem czym sie bede mogla podzielic,ale napewno cos sie znajdzie.
      Ps. Moj seler nadal siedzi w zimi i ma sliczne zielone liscie-zostawic go tak czy wyciagnac i zamrozic przed nadchodzaca fala zimna?
      • glasscraft Re: Seeds club 2021 19.12.20, 16:11
        Seler naciowy czy bulwa? Ja naciowy tne i susze - patyki i liscie (ok w suszarce, ale w piekarniku na jakisch 50 stopniach tez sie da). Albo mroze (do jedzenia na surowo typu patyki z humusem albo dipami raczej sie nie nadaje, ale do gotowania jest taki sam jak swiezy). Tak samo z bulwa, albo tne na plastry cienkie i susze albo na tarce i mroze (bo u mnie z reguly idzie taki mrozony do ryby po grecku wiec czasami z tarta marchewka). Ja bym przed zapowiadanym przymrozkiem (ten lisciasty na 100%) wyciagnela, bo chyba sie "zwarzy".

Bede dawac znac nasionowo jak zaczne siac.
      • szczepka75 Re: Seeds club 2021 01.01.21, 18:23
        ozajmiam z,e ja jutro zaczynam sezon 2021 .
        bede wysiewac cebule
        narazie w domu ,jak wykielkuje przeniose do szklarni
    • yuka12 Re: Seeds club 2021 01.01.21, 20:13
      Małe pomidory (cherry, sweet millions itp.) bardzo chętnie, sałaty też.
    • lucasa Re: Seeds club 2021 14.01.21, 00:14
      A macie jakies tansze opcje na jakies grzadki do posadzenia warzyw? Na grzadce mi nie urosnie, bo glina, probowalam w growbag to wyjedzone zostalo wszystko dokladnie przez slugi. Pomyslalam o takich konstrukcjach na nozkach (potem sie bede zastanawiac jak moje slugi zniechecic do wspinania sie 😀) ale w sumie wychodzi to bardzo drogo. DIY people to ani ja ani maz nie jestesmy ale moze mozna to zrobic tanim kosztem. Albo jest inne rozwiazanie.

Szklarni nie mam, miejsca na parapetach tez nie, wiec planuje sadzic roslinki, nie nasiona....
      Ogrodek mam malutki a planuje sadzic duzo....
      • glasscraft Re: Seeds club 2021 15.01.21, 10:25
        Ja tez mam gline wiec jedyna opcja bylo raised beds. Popatrz tutaj (ale mozna taniej tez znalezc) www.harrodhorticultural.com/raised-beds-tcid2.html tyle, ze do kosztu konstrukcji (u mnie jest jedna wielka przestrzen ogrodzona podkladami kolejowymi - nowym bo ze starymi trzeba uwazac - sa nasaczane wyjatkowymi swinstwami, zeby trwaly lata) dojdzie Ci koszt ziemi. Jezeli duzo do wypelnienia to taniej jest kupowac np tone niz pojedyncze torby. Slimaki i tak wejda do tych na nozkach, mozna owinac tasma miedziana ale tania nie jest. Ja uzywam albo nemaslug (slimaczory padaja ale nie truja ptakow i jezy tak jak granulki) i latem tez sprobowalam tego (wysypalam dookola fenkulow bo wiedzialam, ze inaczej znikna blyskawicznie i zadzialalao, slimaczory probowaly przez to przejsc i nie dawaly rady. No ale tanie nie jest i trzeba od czasu do czasu uzupelnac): www.envii.co.uk/shop/feed-fortify/?gclid=CjwKCAiAl4WABhAJEiwATUnEF1toAhj0BEG4mg4upvlDqF1UsYi2uNSHRtSr05iqlvtfmUmuastw8hoCVBEQAvD_BwE
        • lucasa Re: Seeds club 2021 19.01.21, 00:12
          Dzieki,
          Zaczynam sie rozgladac
        • lucasa Re: Seeds club 2021 22.01.21, 00:06
          Kupilam pierwsze skrzynki
          Juz sie ciesze

Absolutnie nie mam miejsca na kompostownik chcialam sie tylko spytac czy to dobry pomysl aby do skrzynek poki co wrzucac resztki warzyw I owocow, potem wymieszac z ziemia aby tak I nazyznic I wykorzystac resztki.
          Czy tak sie nie robi?
          • glasscraft Re: Seeds club 2021 22.01.21, 12:29
            Mozna kompostowac bez kompostowinika - zakopujac bezposrednio w ziemi, ale raczej nie pod aktualnymi uprawami plus troche potrwa zanim resztki sie rozloza. Ja zaczelam kompostowanie z bokashi (w kuchni mam pojemnik gdzie wrzucam tylko warzywa i owoce, reszta jedzenia idzie do pojemnika odbieranego przez gmine) i zakopuje takie sfermentowane resztki w warzywniaku (albo mozna tez dodac do kompostownika). Na razie czekam na pierwszy pojemnik do zakopania, wiec wiedza czysto teoretyczna :-D
    • princesswhitewolf Re: Seeds club 2021 14.01.21, 19:00
      Polecam Watermelon Radishes. www.plant-world-seeds.com/store/view_seed_item/1757?currency=GBP&gclid=Cj0KCQiA9P__BRC0ARIsAEZ6iriTl1uZG4RAvsRjNUp_lxOMLHneogNvWCKX5kqaEtVO-NXfy35xL_8aAuoHEALw_wcB

sa w Ocado do posmakowania

a na np Amazonie sa nasiona.
    • lucasa Re: Seeds club 2021 27.01.21, 22:43
      Jeszcze jedno pytanie, wysiewac nie bede bo nie mam szklarni I w domu tez nie mam miejsca. Czy dostane juz takie male roslinki z centrow ogrodniczych? Salate do posadzenia to gdzies widzialam dla dostane tez np marchewki/buraki/dynie/cukinie itd? Czy jednak trzeba od podstaw?

Nie moge sie doczekac wiosny 😉
      • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.01.21, 10:07
        Tsk, centra ogrodnicze zawsze maja sadzonki na wiosne.
        • lucasa Re: Seeds club 2021 28.01.21, 16:31
          Dzieki!
          O sadzonki mi chodzilo.

"male roslinki" 😂😂😂
    • yadrall Re: Seeds club 2021 24.02.21, 13:44
      Zrobilo sie ciut cieplej i zaczynam myslec o ogrodku.
      Moge sie podzielic nasionami butternut squash i dyni hokkaido.
      Znowu zapomnialm kupic w Pl nasion fasolki szparagowej pnacej... kto wie czy w Uk gdzis dostane?
      Zastanawiam sie tez co zrobic z ziemia w raising beds gdzie byly rosliny? Moge ja spulcjnic,ale co dalej? Moge zasadzic w te sama ziemie nowe rosliny? Jakos uzyznic te glebe? Pozmieniac miejsca gdzie byly roliny i pomidory posadzic tam gdzie byla dynia rok temu czy moge sadzic w tych samych miejscach?
      Co moge poadzic w workach na kartofle?

Glasscratf-o przechowywanie nasion to pytaj na forach ogrodniczych,a nie ematce! Tam sie nic sesnownego nie dowiesz :)
      • glasscraft Re: Seeds club 2021 24.02.21, 14:28
        Fasolka szparagowa jest na stronie franchi/italian seeds (zolta, zielona, fioletowa, normalne pnace i mini).

Tutaj poczytaj o zmianie miejsc sadzenia: www.rhs.org.uk/advice/profile?PID=124

Ja dodaje kompost albo konski nawoz (ale mam latwy dostep), raz na jakis czas kupuje tone ziemi (jak wyglada, ze mi "siadla"). Troche swiezego kompostu bym chyba dodala i tyle.
        • szczepka75 Re: Seeds club 2021 26.02.21, 08:23
          polskie nasiona sa w B&Q .nie wiem czy jest pnaca .
          ja wieskzosc nasion kupuje z premier seeds i maja rozne fasolki pnace
          www.premierseedsdirect.com/
    • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.03.21, 15:44
      8 nasion pomidora zielona zebra
    • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.03.21, 15:51
      Duzo (nie liczylam) nasion zoltej wegierskiej papryki soroksair
      • yuka12 Re: Seeds club 2021 30.03.21, 21:42
        Jesfem zainteresowana tą papryką i czarnymi pomidorami. Mój poczta gazetowa jest aktywna (taka jak nick). Koszty przesyłki zwrócę.
        • glasscraft Re: Seeds club 2021 31.03.21, 08:55
          Wyslalam Ci maila
          • yuka12 Re: Seeds club 2021 31.03.21, 11:08
            Odpisałam.
        • yuka12 Re: Seeds club 2021 28.04.21, 21:56
          Melduję posłusznie 😁, że papryka pięknie wzeszła, szczypiorek też. Nasiona pomidorów przechowam do przyszłego roku, bo plany szklarenki w tym roku spaliły na panewce. Za nasiona bardzo, bardzo dziękuję.
          • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.04.21, 22:21
            Day znac jak pojdzie bo paczka pomidorow z zeszlego roku daka mi zero (nie te same ktore Ci wyslakam tylko reszta czarnych z innej paczki)
    • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.03.21, 16:08
      Papryka do nadziewania (duzo nasion)
    • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.03.21, 16:24
      Czarny pomidor duzo nasion
    • glasscraft Re: Seeds club 2021 28.03.21, 16:31
      Pomidor zolta gruszka (duzo nasion)
    • yadrall Re: Seeds club 2021 09.05.21, 16:41
      Wysialam dynie i nie wzeszlo mi absolutnie nic... w green house staly...
      Ogolnie przez to zimno to slabo wszystko rosnie...
      Kupilam sadzonki chilli i stoja w greenhouse czekajac na cieplejsza pogode...
      • glasscraft Re: Seeds club 2021 09.05.21, 18:54
        Mi z dziesieciu wykielkowalaj jedna, teraz probuje inny rodzaj i na razie zero rezultatow. Nowe nasiona, wiec nie wiem dlaczego tak marnie.
        • yuka12 Re: Seeds club 2021 10.05.21, 20:46
          U mnie dynia wykiełkowała całkiem ładnie, również ogórki i cukinia. Nasiona ogórków miałam jeszcze z zeszłego roku. Sadzonki dyni posadziłam w ogrodzie przed obecną falą zimna, podobnie fasolkę szparagową, i codziennie sprawdzałam, czy temperatury utrzymują się powyżej 0 🙁.
          Przez to zimno na dworze wciąż czekam z sadzonkami pomidorów. Większość ma już pąki.
          • glasscraft Re: Seeds club 2021 10.05.21, 20:59
            Jedyne 100% kielkowanie to mialam patisonow wiec bedzie rozdawnictwo/wymiana z sasiadami. Pomidory czekaja u mnie tez.
            • yuka12 Re: Seeds club 2021 10.05.21, 22:27
              Patisonów nie jadłam całe wieki, ostatni raz je widziałam u moich rodziców na działce czyli prawie 40 lat temu 😀.
              Wciąż próbuję z dyniowatymi u siebie na ogrodzie, jak na razie z kiepskim wynikiem. Jak z tej dyni nic nie będzie, dam sobie spokój w przyszłym roku.
              • glasscraft Re: Seeds club 2021 10.05.21, 22:31
                Jak chcesz to Ci moge podeslac.
                • yuka12 Re: Seeds club 2021 12.05.21, 23:23
                  Bardzo chętnie ale tym razem chciałabym zwrócić koszty wysyłki 😁. Bo to chyba będzie trochę kosztować (waga).
                  Ps. Pomidory muszę wysadzić jak najszybciej, bo zaczynają przerastać doniczki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka