IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.07, 11:36
"Chlebki do ŚWIĘCĄKI". Widziałam na własne oczy.
BAPKA świąteczna też gdzieś mi wlazła w oczy.
A na straganie, na rynku: ŻĄKILE - 5,50 pęczek.
Ściskam wszystkich.
I każdemu po ŻĄKILU. Ładnym, żółciutkim żąkilu...
:))
Obserwuj wątek
    • Gość: linker o kwiotkach jeNzykowych IP: *.smstv.pl 07.04.07, 12:03
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=384&w=60315853
      • Gość: siwiontecznie Re: o kwiotkach jeNzykowych IP: *.it-net.pl 07.04.07, 15:22
        też można, nie ma tragedii, mogła przecież napisać RZĄkile :):)

        wesołego jajka
    • Gość: ja a któżby inny Re: ŻĄKILE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.07, 20:02
      ostatnio w pks'ie : bilety studęckie ze zniżką...%
      :D
      • Gość: mimi Re: ŻĄKILE IP: *.chello.pl 07.04.07, 20:11
        a ja widziałam paprykę czyli
        • billy.the.kid Re: ŻĄKILE 07.04.07, 21:48
          rzulciótki drząkil też może byc.
          • Gość: gdv Re: ŻĄKILE IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.04.07, 03:25
            Ja ostatnio widziałam PARÓWKI CIEŃKIE..
            • dunajec1 Re: ŻĄKILE 08.04.07, 04:04
              Macie dobrze,widzicie co chcecie,ja takich moZliwosci nie mam {jak ja to
              napisal?}
    • Gość: Y_Sam Re: ŻĄKILE IP: *.chello.pl 09.04.07, 12:45
      W Krakowie jest taka ulica, że w jednym miejscu tablice informują nas, że jesteśmy na "Półłanki" a kawałek dalej już na "Pułanki".
      Przed poprzednimi świętami widziałem "Karpie świeRZe".
      • Gość: jaija Re: ŻĄKILE IP: *.elblag.dialog.net.pl 09.04.07, 14:05
        Kiedy przed denominacją operowało sie grubymi tysiącami, na targach i w
        sklepikach na porządku dziennym były kartki z ceną i dopiskiem "tyś." - jako
        skrótem od tysiąca. Dziś też "tysie" ponoć się zdarzają.
    • kowaliska Re: ŻĄKILE 09.04.07, 14:50
      W księgarni zobaczyłam połkę z przyczepioną kartką: "Lektóry szkolne".
      • she_5 Re: ŻĄKILE 09.04.07, 22:49
        piwo warka strąk?
      • anahella Re: ŻĄKILE 10.04.07, 02:01
        kowaliska napisała:

        > W księgarni zobaczyłam połkę z przyczepioną kartką: "Lektóry szkolne".

        Niech zgadne... na polce staly slowniki ortograficzne ale zafoliowane? ;)
        • Gość: Porzeczka Re:Hortęsje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.07, 13:05
          O, żąkile też widuję...
          Ostatnio widziałam "jajka pisane do koszyczka", czyli gotowe pisanki.
          Oraz:
          -śtruclę
          -sernik z japkami (prywatna cukiernia)
          -torcik ożechowy (ta sama cukiernia)
          -sernik z rodzynką (he, he, jedną???)
          -promocyjne hortęsje :)))

          Ale zabiły mnie "kotki do koszyczka". W takim małym sklepiku typu "mydło i powidło"...Najpierw wpadła mi w oko kartka, potem towar. I nie były to bazie, tylko...porcelanowe kotki. Jak święta to jasne, że wszystko do koszyczka, nie?
          Mieli kurczaczki, czemu nie kotki...? :)))

          -
          • Gość: olga Re:Hortęsje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.07, 13:25
            Gość portalu: Porzeczka napisał(a):

            > Ale zabiły mnie "kotki do koszyczka". W takim małym sklepiku typu "mydło i powi
            > dło"...Najpierw wpadła mi w oko kartka, potem towar. I nie były to bazie, tylko
            > ...porcelanowe kotki.


            Pięęęękne!!!


            Ja widziałam przed świętami "baranki drożdrzowe" i dlugo nie mogłam zrozumieć co tam napisane...
    • ashton Re: ŻĄKILE 10.04.07, 13:35
      ROŻENBURGER - z przydrożnego baru. I tak nieźle, mógł być "rożnoburger", prawda?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka