Dodaj do ulubionych

Nieuczciwa firma T&S Group

12.01.08, 23:39
Przestrzegam przed ta firma.Naganiacz tej firmy znajduje sie w
Zyrowej kolo Zdzieszowic w woj opolskim.Po zlozeniu aplikacji i CV
dostalam regulamin pracy w ktorym byly prawa firmy i obowiazki
pracownika.Praw pracownika chyba zapomniano wpisac:)
Miala to byc praca przy produkcji kanapek w Tilburgu w Holandii.Pani
siedzaca w biurze w ZyrowejNie raczyla nawet przygotowac umowy
wstepnej o prace Ale podala za to termin wyjazdu.Myslala ze sam ten
fakt uspi moja czujnosc.Pw trakcie rozmowy telefonicznej wyslala
mnie do opola w celu podpisania umowy.Na moja sugestie ze nie mam
juz czasu na wycieczke do opola stwierdzila ze umowe podpisz w
holandii.Potem ze w busie.Wszystko to bylo szyte grubymi nicmi.Niech
moja przygoda bedzie przestrogo dla wszystkich kobiet ktore
wybieraja sie z ta firma do pracy w Holandii.Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • melcia10 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 14.01.08, 02:47
      Popieram.Niewiem czy wyjechales w koncu do pracy z ta firma ale ja
      bylam w grudniu tuz przed samymi swietami.To co tam sie dzieje
      przechodzi ludzkie pojecie.Jezeli miales jechac na kanapki to nie do
      Tilburga tylko na droomgard.praca oddalona jest o 100 km od miejsca
      zamieszkania.Wyjazd na ranna zmiane 3.15.Powrot ok.16 jak dobrze
      pojdzie.Jezeli jakas chocby jedna osoba pracuje dluzej caly bus
      czeka na nia nawet do 18.Za "mieszkanie" placi sie 75 euro
      tygodniowo.Jeśli mieszkasz na droomgardzie(a jest to jedyne miejsce
      Jak jezdzisz na kanapki)mieszkasz w domkach campingowych nawet w
      srodku zimy.Bez pralki,warunki spartanskie.Przestrzegam wszystkich
      przed ta firma,to jest jedno wielkie bagno.Nic nie jest tak jak
      napisane w umowie a juz napewno nie zgadza sie
      wynagrodzenie.Oszukuja na kazdym kroku i na czym sie da.Trzymajcie
      sie z dala od tych oszustow.
      • bibi_22 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 24.09.08, 03:08
        Tak, tak zgadzam się, 8miesiecy tam byłam i jeśli chodzi o campingi
        porażka,grzyb na ścianach,brak pralki,totalny syf za 300euro msc.Ja z praca
        trafiłam dobrze,pomimo,ze atmosfera w pracy rzadko była dobra... No i to
        rewelacyjne wynagrodzenie tez mija sie z prawda!Pozdrawiam
        • aguniabloond Re: Nieuczciwa firma T&S Group 03.09.08, 14:58
          masz szczęście!
          Bo ja z moim chłopakiem należymy do osób, którzy zostali oszukani.
          Pracowaliśmy prawie pół roku. Przez pierwsze dwa m-ce nie
          otrzymaliśmy wynagrodzenia. Dopiero po interwencji mojego szefa,
          który wykonał telefon do swoich prawników otrzymaliśmy zaległe
          pieniądze. Dziś jest 3 września i powtarza się sytuacja początkowa.
          Nie otrzymaliśmy przelewu pieniędzy za lipiec... Brak słów.
          Opiekunka nie odbiera telefonów. Biuro w Waalwijku każe dzwonić
          tylko do opiekunki, bo oni się niby nie zajmują rozliczeniami.
          Paranoja! Żeby sie prosić o swoje pieniądze! Już o warunkach
          mieszkalnych nie wspomnę. Samych ćpunów i śmierdzieli dostawaliśmy
          wciąż na camping. Strach się bać. ODRADZAM TĄ FIRMĘ!!!
          • wallyworld Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.10.08, 20:01
            dokladnie tak. opiekunowie maja cie gdzies. za domki placi sie juz
            125 euro za tydzien. na domek dostalismy dwie kobiety alkoholiczki
            ktore robily co wieczor imprezy. pracujemy juz 4 miesiace ale nie
            zostalismy oszukani na tyle mamy szczescie. sa przyklady kiedy
            chlopak pracuje w kazda sobote po 8 godz a na rozliczeniu ma
            napisane jakby wogole nie pracowal w soboty. a co do biura to mam
            mowiono ze bedziemy mieli mieszkania 4 osobowe a nie te kartony tak
            pieknie opisuja droomgard... NIE POLECAMY ABSOLUTNIE!!!!!
      • laguna1001 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 21.05.09, 14:44
        Witam serdecznie. Tak zgadzam się w 100% z ludźmi, którzy mają złe zdanie o tej
        firmie. A tzw. "Droomgaard" to w większości zbiorowisko narkomanów i
        alkoholików. Mieszkałem tam od początku lutego do połowy kwietnia i za takie
        pieniądze, które firma pobiera to po prostu złodziejstwo za zakwaterowanie!!!
        Ostrzegam wszystkich, którzy mają zamiar wyjechać do pracy za ich pośrednictwem!!!
        • doctore2com Re: Nieuczciwa firma T&S Group 28.09.09, 17:36
          T&S jest złodziejską firmą, nieuczciwą!
          Pracowałem tam tylko trzy tygodnie w sierpniu tego roku przy projekcie Snow
          Leopard w Syncreon Technology w Wallwajk.
          Przelewy zaliczki w każdym tygodniu były zaniżone o co najmniej 40Euro.
          Kwestia mieszkań(baraków) na Droomgardzie pozostawiam bez komentarzy.
          Opiekunki są nieporadne, nijakie. Nie wiem właściwie co one tam robią.
          Głupie... to jedyne skojarzenie.
          Na ośrodku panuje bałagan, alkoholizm i jest niebezpiecznie.
          Stanowczo odradzam pracy przez tą agencję.
          • big_joe2 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 29.07.10, 14:50
            To prawda!!! T&S jest nieuczciwą firma. W Opolu mówią coś innego a w
            rzeczywistości też to inaczej wygląda. Stawka za godzinę niższa niż
            w Polsce, źle wystawiane rozliczenia, brak wypłaconych przez firmę
            pieniędzy. Jakaś paranoja. Opiekunki są po jakimś praniu mózgu i nie
            potrafią wyjaśnić prostej sprawy. Nie potrafią nawet udzielić
            konkretnej odpowiedzi. Wszyscy w tej firmie umywają ręce od
            popełnionych błędów, nie wspominając już o wykroczeniach
            popełnianych przez tą firmę!!!Poza tym firma T&S nie posiada zadnego
            certyfikatu OKAP-u bo zostało to przeze mnie sprawdzone!!!
            Warunki mieszkalne są karygodne i nie tylko na Droomgardzie. Za te
            baraki płaci się więcej niż za wynajem mieszkania!!!
            Ludzie zastanówcie się zanim pojedziecie do pracy za pośrednictwem
            tej firmy bo wyjedziecie na tym tak jak 99% ludzi którzy byli się
            przekonali na własnej skórze o tym jakim złodziejem jest ta firma!!!
            • kiki2713 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.01.13, 19:34
              tak ,to prawda sa nieuczciwi<wysoka oplata za bungalo(male klitki),pobieraja oplata za dojazd do pracy mimo ze holenderscy pracodawcy doplacaja firmie za pracownika dodatkowe pieniadze.Jadac do pracy z ludzmi mialam wypadek(ktorego sprawca byl holender zachaczyl o moje auto)oczywiscie nie bylo jak sie dodzwonic do koordynatora z prosba o pomoc,nie udzielono pomocy,predzej zjawila sie policja,na miejcse zdarzenia koordynator sie nie pojawil,wszystko bylo zalatwiiane przez tel.A mi dodatkowo dolozono kare od firmy za uszkodzenie auta(oczywiscie jak polak za kierownica to jego wina,a holender zostal bezkarny)A najgorsze to ze ludzie z wypadku musieli i tak jechac spowrotem do pracy(bo rzekomo bylo duzo roboty),nie obchodzilo tu nikogo ze mielismy wypadek:((dobrze maja tylko Ci co "wchodza w dupe bez mydla")
              Ciesze sie ze juz tam nie pracuje i ostrzegam przed ta firma
    • nivuncia czytajcie tez "nieuczciwe firmy-posrednictwa pracy 12.08.08, 15:03
      T&S ... temat rzeka.

Po pierwsze, zaliczka 250zl. To jest oplata za przewoznika i kazde
      biuro ma prawo do jej pobrania. Jesli jedzie sie swoim autem, to
      zastaw za pracownikow. Wiekszosc biur po prostu nie zgadza sie na
      dojazd wlasnym autem. T&S zabezpiecza sie w ten sposob przed olaniem
      ich i nie dojechaniem na miejsce. No coz, wy sie popazyliscie i oni
      tez.

Inne miejsce docelowe. Kochani ... zanim wy wyjedziecie pracownicy
      biur tu w Polsce przezywaja istny koszmar i jestescie przekladani po
      kilkanasice razy!! Dopiero w piatek poznajecie ostateczna przerobke.
      Ale to wina Holendrow.

Co do biura w Zyrowej ... pracuje ono na nieco innej zasadzie niz te
      w Opolu czy inne filie.

No i najwazniejsze ... T&S chwali sie certyfikatem OKAPu ... zawsze
      mozna zglosic nieuczicwosc firmy.
      • domin-1984 Re: czytajcie tez "nieuczciwe firmy-posrednictwa 24.09.10, 10:51
        witam!mam pytanko:czy masz cos wiecej na temat firmy t&s?moze jakies swiezsze wypowiedzi ludzi co za ich posrednictwem wyjechali do pracy w holandji?pytam dlatego ze mielismy zamiar wyjechac na pakowanie jakis mrozonek ale jak poprzegladalismy info w necie to nam juz sie odechcialo!o co chodzi z ta zaliczka?dostalismy wszystkie dokumenty przez internet a wyjazd mamy miec na dniach!jak dla mnie i zonki to cos jest tu nie tak!!!prosze o pomoc!pozdrawiamy
        • halina_ola Re: czytajcie tez "nieuczciwe firmy-posrednictwa 26.01.11, 19:52
          pracuje w t&s razem z mezem 4 lata na kanapkach w alphen nasza opiekunka jest pani barbara ktora jest obecna 2 razy w tygodniu w wyzej wymienionej firmie. Odbiera kazdy telefon i kazdego smsa. Nigdy nie zostalismy w zaden sposob oszukani z tytulu wynagrodzenia z przepracowanych godzin. Wiec nie moge sie zgodzic ze zlymi opiniami na temat tej firmy. Mieszkalismy w domkach kempingowych na Teraar. Warunki nie sa zle jest ogrzewanie centralne, do dyspozycji jest pralnia, aneks kuchenny, mikrofalowka, 2 lodowki, naczynia, sztucce, talerze. Tylko polacy nie umieja tego uszanowac. Dewastuja, niszcza i kradna. Pani koordynator zawsze wyjasnia problemy. Teraz jestesmy na polrocznym urlopie , ale mamy zamiar tam wracac.
          Pozdrawiam Halina z mezem
          • elita007 Re: czytajcie tez "nieuczciwe firmy-posrednictwa 18.02.11, 18:56
            Z pracą w T&S jest różnie ,jeden dzień praca dwa dni wolnego ,,,warunki mieszkaniowe ,apartament w campingu na Ter Aar 2 osobowy z piętrowym łóżkiem kosztuje 105 EU na tydzień od osoby ,pralnia jest owszem 2 pralki na 57 campingów ,często jedna popsuta .Za dowóz do pracy potrącają 4 EU za dzień, wypłaty śmieszne .Jeśli ktoś jest lizusem i kapownikiem ,może ma dobrze..Pozdrawiają trzy koleżanki bez mężów.
    • nienawidzeholandi złodzieje i oszuści 02.03.11, 13:27
      Witam wszystkich.
      Niestety miałem nieprzyjemność pracować dla tej agencji. Przed wyjazdem wydawało się, że wszystko będzie ok. Niestety na miejscu okazało się, że wcale tak nie jest a wręcz przeciwnie. Oszukują Cie na każdy możliwy tylko sposób, zaczynając od wypłacania niepełnych zaliczek tłumacząc, że wyrównają to na koniec miesiąca. Często okazuje się jednak, że brakuje Ci na koncie nawet kilkaset Euro i konsekwencji tego Twoja pensja wynosi czasem parę groszy i ledwo na jedzenie starcza nie mówiąc. Po drugie biorą bardzo duże pieniądze za mieszkanie, które wcale nie jest warte tego. Warunki w których musisz mieszkać są często wręcz spartańskie (brak prądu, ciepłej wody) nie mówiąc już o tym z kim tam musisz mieszkać to już następny długi temat. T&S jest jedną z nielicznych agencji pośrednictwa pracy za granicą, która nie sprawdza niekaralności, chyba nie muszę mówić czym to wszystko grozi i jakie są tego konsekwencje. Ja gdybym nie miał szczęścia w całej tej złej dla mnie przygodzie to nie wiem czy wrócił bym stamtąd w jednym kawałku. Jak się okazało to mieszkałem pod jednym dachem z 2 osobami, które były wcześniej karane i obie te osoby nie maja praktycznie wstępu do Wielkiej Brytanii. To, że nic mi się nie stało zawdzięczam 2 dobrym Polakom z którymi tam mieszkałem i za to jestem im wdzięczny. Mieszkałem również po zmianie miejsca zamieszkania (przyczepy kampingowej) razem z czechem i słowakiem również oszukiwanych i lekceważonych, ale dla mnie nie byli zli na całe szczęście. Teraz parę słów o koordynatorach: niestety wszyscy są Polakami a właściwie Polkami tylko, że z holenderskimi nazwiskami, np Patrycja Adolf lub Rudolf już dokładnie nie pamiętam i nie chcę. Ja po rozmowie z Panią Patrycją zwątpiłem w ogóle w tą całą pracę tam, ta kobieta jest cyniczna, kłamie człowiekowi w żywe oczy i ma Cię po prostu gdzieś. Jeszcze raz wszystkich przestrzegam nie korzystajcie z usług tej firmy i poważnie się zastanówcie nad wyjazdem tam ten kraj wcale nie jest tak bardzo przyjazny dla nas obcokrajowców, a w szczególności dla nas Polaków, bo po części na to sobie zasłużyliśmy niestety.
      • tnsgroup Re: złodzieje i oszuści 19.11.12, 11:16
        nienawidzeholandi napisał:

> Witam wszystkich.
        > Niestety miałem nieprzyjemność pracować dla tej agencji. Przed wyjazdem wydawał
        > o się, że wszystko będzie ok. Niestety na miejscu okazało się, że wcale tak nie
        > jest a wręcz przeciwnie. Oszukują Cie na każdy możliwy tylko sposób, zaczynają
        > c od wypłacania niepełnych zaliczek tłumacząc, że wyrównają to na koniec miesią
        > ca. Często okazuje się jednak, że brakuje Ci na koncie nawet kilkaset Euro i ko
        > nsekwencji tego Twoja pensja wynosi czasem parę groszy i ledwo na jedzenie star
        > cza nie mówiąc. Po drugie biorą bardzo duże pieniądze za mieszkanie, które wcal
        > e nie jest warte tego. Warunki w których musisz mieszkać są często wręcz sparta
        > ńskie (brak prądu, ciepłej wody) nie mówiąc już o tym z kim tam musisz mieszkać
        > to już następny długi temat. T&S jest jedną z nielicznych agencji pośrednictwa
        > pracy za granicą, która nie sprawdza niekaralności, chyba nie muszę mówić czym
        > to wszystko grozi i jakie są tego konsekwencje.

Witam serdecznie. Przykro nam, że tak negatywnie wspomina Pan swój pobyt w Holandii. Wypłacamy wynagrodzenie (w tym i zaliczki) terminowo. Ewentualne opóźnienia mogą wynikać jedynie z błędnie podanego przez pracownika numeru konta bankowego lub braku numeru SOFI (holenderskiego odpowiednika NIP-u). Jeśli chodzi o nr SOFI, to w sezonie letnim wniosków o jego założenie jest bardzo dużo i przez to okres oczekiwania na jego uzyskanie może się znacznie wydłużyć (nawet do ponad 3 tygodni). Nie jest to częsty przypadek, ale się zdarza. Zapewniamy tym samym, że brak wypłaty nie jest spowodowany celowym działaniem firmy. Jeśli chodzi o mieszkania, robimy wszystko, by polepszać standard oferowanych przez nas lokalizacji. Można obejrzeć je na naszej stronie internetowej lub w galerii udostępnionej przez poszczególne ośrodki: www.chaletparken.com/onze-parken/buitenplaats-cromvoirt.aspx
        www.chaletparken.com/onze-parken/buitenplaats-ter-aar.aspx.
        Przypominamy także, że pracownik nie jest zobligowany do mieszkania w ośrodku oferowanym przez T&S. To samo tyczy się transportu lokalnego, jak i międzynarodowego. Żałujemy także, że miał Pan złe towarzystwo. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będą zachowywać się inni pracownicy. Pragniemy podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby nieodpowiednie zachowanie niektórych pracowników było ograniczane. Nasi rezydenci zobligowani są do pomocy w tym zakresie. W naszym regulaminie zostały uwzględnione wysokie kary za niestosowne zachowanie, które – naszym zdaniem – powinny w przyszłości zapobiec podobnym incydentom.
        Pozdrawiamy
        • marta_tilburg Re: złodzieje i oszuści 04.04.14, 17:22
          puknij się w łeb! wyrobienie sofi nie trwa dwa miesiace tak jak tu ktoś napisał ze czekał do września na pieniądze za lipiec! WYROBIENIE SOFI TRWA 1 DZIEŃ W BELASTINGU!!!!! TO TYLKO WASZE NIERÓBSTWO A NIE DUŻA ILOSĆ WNIOSKÓW!!!!!!!!!!!!!
          Druga rzecz: dokłądacie starań aby niektórzy pracownicy zachowywali sie lepiej???? NAKŁADAJĄC KARY KTÓRE W HOLANDII SĄ N I E L E G A L N E ???????? Najprostszym sposobem jest żądanie zaświadczeń o niekaralności!!!!!!!!!!!!!!
          A CO POWIESZ O POBIERANIU OPŁAT tak jak tu co niektórzy mówią 70- 100 E TYGODNIOWO? To nie jest zdzierstwo ? KOLEJNE OSZUSTWO ZA TAK SPARTAŃSKIE WARUNKI!!!!!

Dzięki Bogu nie musiałam pracować przez wasza agencje i współczuje tym którzy pracowali.
          Mieszkam juz w Holandii i sporo się naoglądałam i nasłuchałam i to m. in. o waszej agencji.
          PS kto to widział w dzisiejszych czasach w centrum Europy żeby ludzie nie mieli w czym zrobić sobie prania.... bądź za każde pranie płacili 5 euro.....
    • deps85 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.04.11, 13:51
      Dokładnie złodziejska firma.Poczynajac od godzin pracy w tygodniu,dostajesz tyle godzin zeby opłacic bude mieszkalna i jakos wyzyc,od 8 do 15 godz tyg. o jakimkolwiek zarobku zapomnij,
      Pokój "szafa" 2metry na 3 na dwie osoby to nie sa zarty.Opłata ponad 90Euro za tydzien.
      Na obozie sama chołota pijaki i narkomani.Opiekunka ma wszystko gdzies jak zgłosisz sie o pomoc dostajesz upomnienie.Ma sie za niewiadomo kogo.Jezeli jedziesz z T&S do pracy to licz na to nie zarobisz stracisz duzo na zdrowiu psyhicznym.Przyjedziesz z długami i karami od T&S.
      Nawet najgorszemu wrogowi nie poleciłbym tej firmy.
      To co tam sie wyrabia to po prostu OBÓZ PRACY.Koordynator obozu traktuje cie jak smiecia.
      W ciagu tygodnia potrafia przerzucic cie na 3 inne domki.OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM.
      • rangers83easy Re: Nieuczciwa firma T&S Group 11.08.11, 19:50
        równiez pracowalem w tej firmie najpierw bylem z dziewczyna na CROMVOIRT pozniej nas przeniesli do KATSCHEUVEL na osrododek o nazwie DROOMGARD na poczatku bylo wszystko pieknie dostalem auto prace mialem od poniedzialku do piatku nie narzekalem pozniej zaczely sie za male zaliczki maly solaris nie wiem jak jest teraz bo ja tam bylem rok temu pozdrawiam
    • barozra Re: Nieuczciwa firma T&S Group 23.09.11, 23:20
      hmmm..... widac jedynymyi zadowolonymi osobami z pracy w tej firmie sa osoby z biura, ktore sie podszywaja na forum pod osoby, ktore niby w Holandii byly i pracowaly a tymczasem pewnie siedza w polskich biurach, pierdza w krzesla i ruchaja ludzi jak moga.... bawiac sie na forum i wypiusjac brednie jak wspaniale jest w pracy przez nich zalatwionej. Nie pierwsza firma, ktora tak "dziala" na polskim rynku. Nie dajcie sie nabierac ludzie.
      • grzegorz.tata Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.10.11, 20:12
        Byłem zatrudniony przez T&S przez okres 3 miesięcy. Szczerze mówiąc nie mogłem narzekać na kasę. 1000 euro po wszystkich odliczeniach (ubezpieczenie, mieszkanie) piechotą nie chodzi. Ale, tak mi się wydaje, chyba byłem wyjątkiem na całym campingu (camping - około 300 osób). Bo jak to jest możliwe, że osoba, z którą pracowałem w jednej firmie, na tych samych zmianach i z tą samą stawką zarabiała połowę tego co ja? Jak to się stało, że kilka innych osób w ogóle nie dostawało pieniędzy za swoją pracę. A jeszcze lepiej - niektórzy mieli na Solarisie podaną kwotę do zapłaty. Jakim cudem kilku znajomych mieli podany dodatek za nadgodziny w wysokości 0,01 Euro? Jakoś nie potrafię do końca tego zrozumieć.
        Moim sposobem na to żeby nie mieć problemów na Droomgaard było udawanie, że bardzo się szanuje managerów campingu (nazwijmy ich "Ogry". Ja ich tak nazwałem ze względu na podobieństwo do filmowego Shreka) i swoich opiekunów. Wtedy było najłatwiej na jakiekolwiek przywileje.
        CO do Ogrów. Doszły mnie słuchy, że jeden z nich został w swoim biurze pocięty stłuczoną butelką po twarzy. Ja osobiście chciałem zrobić to samo. Chcecie wiedzieć dlaczego? Pewnego pięknego dnia przechodziłem niedaleko biura i chciałem zobaczyć plan na następny dzień. W tym właśnie momencie jeden z nich dzwonił do biura do Waalwijk i żalił się, że nie dali mu urlopu wtedy, kiedy chciał. A oto autentyczny tekst rozmowy, który do teraz mi się śni po nocach: "I want holiday, but you don't take me holiday. Why?.... I need holiday fast.,.... He have ( Przemek - kimkolwiek on jest) and I dont have.... . I have not time for it... . Cała rozmowa była połączona z niezwykłym dukaniem, wieloma przerywnikami (yyyyyyyy, aaaaaaaaaa,), brakiem jakichkolwiek zasad języka angielskiego ; wszystko w jednym Present Simple. Oczywiście niczego nie załatwił. Babka w biurze chyba nawet nie wiedziała o czym on mówi. Lepiej by było gdyby mówił do niej po Polsku. Wtedy to właśnie zacząłem szukać jakiejś szklanej butelki i skrócić jego cierpienia. Na szczęście skończył rozmowę (jakby coś przeczuwał). Później była z niego pompa na całym campingu.Podziwiam jednak Ogrów za ich samokrytykę. Wiedzieli, że nie nadają się na stanowisko managerów i szukali sobie innej pracy. Można ich spotkać co tydzień w Agencjach pracy w Waalwijku (Olimpia, Manpower) szukających okazji. Kiedy nauczą się chociażby angielskiego, to może coś znajdą.
        Może coś o samym campingu. Daleko od miasta, nuda, nic się nie dzieje. Czasami nie chciało się patrzeć na te tandetne domki. Ja miałem na to bardzo dobry sposób. Wystarczyło przejść się do pobliskiego Waalwijku i popracować chwilkę "na czarno". Mi się udało znaleść tam pracę w pierwszym miesiącu pobytu. 3 godziny pracy w sobotę na czarno za 20 euro. Stawka godzinowa lepsza niż przez T&S. Miałem później już kilka kontaktów i po pracy chodziłem do Waalwijk i zarabiałem (kilka godzin w tygodniu - tak po prostu). Muszę jednak opowiedzieć o sytuacji rodem z T&S. Mój znajomy miał wolne w pracy. Miał czekać, aż któryś z Ogrów zadzwoni do niego i powie mu że jest dla niego praca i ma się szykować. I oto nadejszla ta wiekopomna chwila. Dostał telefon, że ma jechać do Waalwijku na rozładunek. Pojechał. Na miejscu wszyscy w szoku, bo nikt nie wiedział, że ktoś dodatkowy ma przyjechać. Ale jak już jest, to niech pracuje. Kiedy po godzinie skończyli pracę... - tak... dobrze mówię... po godzinie, rozpoczęliśmy kalkulację jego dziennego zarobku. 8,60 euro/h. W sumie stawka może być. Ale... Po odliczeniach (domek, ubezpieczenie i inne) wychodziło około 5 euro na rękę. No niech będzie już to 5 euro - też pieniądz. Hola, hola, a nie zapomnieliśmy o czymś? T&S odciąga przecież za transport do pracy. Nawet jeśli miejsce pracy znajduje się 5 minut jazdy od campingu. A transport zorganizowanym przez T&S jest obowiązkowy. Koszt 3,95 euro. Czyli kolego byłeś na czysto około 1,05 euro. Biorąc pod uwagę, że musiał wyjechać 30 minut przed czasem a wrócił 30 minut po zakończeniu pracy do domku, to wyszło mu 1,05 euro za 2 godziny. 50centów za godzinę pracy. I tym właśnie sposobem zrodził się kolejny pseudonim "50 CENT".
        A teraz najlepszy moment w jakim brałem udział. Prośby opiekunki, żebym został i nie odchodził z agencji. Przykro mi bardzo, ale może kiedy indziej. Zadzwońcie do mnie, kiedy nie będę musiał się wstydzić za T&S.
        • zimozielony Re: Nieuczciwa firma T&S Group 17.01.12, 20:39
          Heh, tak się składa że wiem gdzie jest Walkwijk :) Pracuje co roku przy zbiorach szparagi w pobliskim Helvoirt. Całkowicie prywatnie bez żadnych pośredników :) Chatę , samochód , paliwsko do niego stawia szef. My płacimy tylko za to co zjemy i wypijemy.

A teraz napiszę wszystkim tu zgromadzonym jak się zarabia prywatnie , bez pośredników :
          - Zatrudnia nas LTO seizoenardbeid na zlecenie szefa
          - Stawka 2011 wynosiła 8.65 brutto/h czyli i tu UWAGA: 7.30 netto/h!!!
          - oczywiście wszelkie świadczenia czyli ubezpieczenie, nadgodziny, wakacyjne itp

Ryje w tych szparagach tam już od 5 lat. Po 3 miesiącach trwania sezonu można zarobić brutto 16-17000zł...

A jak zaczynałem? Tak jak wy, przez pośrednika :) Tylko poprostu mam głowę na karku i dogadałem się z szefem że następnego roku znajdę kumpla do roboty i szef zatrudni mnie prywatnie.
          A wynikło to z gadki jadąc sobie z nim busem ,i pierdzieląc o fotbolu, polsce, zarobkach w niej. W końcu on mnie pyta:

szef: - How many You have here, in firma per hour?
          ja: netto i think 5 euro/h
          sz: what???!!! i must pay to firma 15 euro /h on you!! Fuck!!!
          ja: If you want i can come to you in next year without firma.
          sz: ok, i talk about that with my wife.

A że dobrze zapierdzielałem i nie chlałem w pracy to jego żonka się zgodziła, postawili nam taki fajny domek i przyjechałem do niego z kumplem do roboty tak jak obiecałem.

On trochę obsrany bbył ze strachu,że go wystawię i poprostu nie przyjadę kiedy tyle zainwestował w kwaterę, no i podziwiam go za to że zaufał. No i tak współpracujemy :) Problemów z jego strony NIGDY nie było bo my mu nie robiliśmy problemów. Od 5 lat przez każdy sezon codzienie w pracy. Czy deszcz czy słońce czy niedziela zawsze w tym polu jebaliśmy :)
          W Walkwijk czasem bywaliśmy w polskim sklepie, tam koło Walkwijk jest fajny kanał, ładne leszcze i karpie można w nim złowić :)
          W razie pytań pisać.
          Pozdro
          • bertunia25 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 25.01.12, 21:11
            Witam wszystkich
            ' przez firmę T&S Group pracowałam przez rok czasu.Zgadzam sie ze wszystkimi negatywnymi opiniami na ich temat. Mieszkałam na ośrodku DROOMGARD, gdzie tygodniowo za domek płaci sie prawie 100 euro. W domkach panuje syf i brud, a o grzybie nie wspomne.Jeśli w domku cos sie zepsuje na naprawienie tego czeka sie tygodniami bo nikt sie tym nie przejmuje , a jesli juz sie ktos pojawi to i tak wiecej jeszcze zepsują niz naprawią.Na ośrodku panuje bałagan i jest niebezpiecznie.Najlepsza jest ochrona, która sama urzadza prowokacje w sobotnie wieczory. Jesli chodzi o prace to zalezy gdzie trafisz przewaznie na kazdej firmie pracuja ludzie, ktorzy zapomnieli o tym ze sa polakami i traktuja swoich jak szmaty. Najlepszym co firma posiada sa napewno opiekunki firm , a szczegolnie pani Iza i Patrycja, ktore serdecznie pozdrawiam i zazdroszcze głupoty, arogancji i braku szacunku do ludzi!!!
          • magda_101089 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 30.01.12, 11:10
            Witam Zimozielony. Właśnie przeglądam fora na temat tej firmy którą mi polecono "T&S Group" i trafiłam na Twój wpis... skoro tak dobrze Ci idzie ta praca zagranicą to może masz jakąś rade ?? W zasadzie ja pierwszy raz chce wyjechać do pracy i dużo sie różnych opini się naczytałam i już sama mnie wiem jak zrobić by było dobrze i by nie wracać po 3 dniach do PL no i nie zostać oszukaną jak większość osób... Pozdrawiam.
            • zimozielony Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.02.12, 13:45
              Magda,ogólnie to zależy jakie masz plany na dłuższą metę. Jesli planujesz pojechać sobie tylko na wakacje żeby zarobić parę zł no to nie pozostaje nic innego jak tylko pośrednicy pracy o których tyle się naczytałaś. A jesli planujesz sobie pojechać tam na dłużej to polecam wziąć się za to twardo, nauczyć się języka chociażby tak żeby móc się dogadać pojechać tam i kombinować :) W lecie masę ofert od prywatnych osób jest w LTO. To taka holenderska agencja pośrednictwa pracy. Jest to państwowa agencja, nie żadna prywatna. Tam można znaleźć coś ciekawego w lecie. Jakies prace przy zbiorach , kwiatach itp. Zalezy co komu potrzeba. Jedziesz sobie do pracy , dogadujesz się że na drugi rok też przyjedziesz i masz problem z nieuczciwymi pośrednikami z głowy :) Przynajmniej ja tak zrobiłem tyle że ja pojechałem pierwszy raz przez pośrednika właśnie i musiałem mieszkać w domku z 3 żulami którzy gazowali codzień do upadłego...
              Podstawa to język i PRACOWITOŚĆ!!! Nikt za obijanie się nie będzie chciał płacić i nie weźmie na drugi rok.
              A wiem i znam osoby które jak dostaną pare euro w łapki to już myślą że boga chwycili za nogi i podbili holandie :))) Niestety nie tędy droga. Chcąc zarobić trzeba robić i starać się wypracować swój wizerunek z jak najlepszej strony.
              Może tu trochę za dużo napisałem ale w razie pytań pisz na maila. CHEEROCKE@gmail.com
        • kiki2713 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.01.13, 19:53
          witam,ja mieszkalem na cromvoirt w tym czasie co sie tak duzo dzialo,,o tym pocietym gamoniu co pozniej bal sie opuscic swoja dziuple ,a Przemek na cromvoirt to tez niezly gagatek,wiec wiele nie straciles ze go nie poznales,zapomniales dopisac ze jak ktos sie nie zgodzil ze zmiana pracy lub cos innego to dana osoba nie poszla przez nawet 2 tyg do pracy(wiec w tym czasie nic nie zarabiala,a dlugi webec t&s rosly ),wogole szkoda slow na to wszystko i popieram w 100% to co tutaj napisales,to jest prawda
      • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 25.10.13, 13:52
        Dzień dobry. Ktoś nam zarzucił, że pozytywne komentarze piszemy sobie sami. Otóż nie, T&S podpisuje się pełną nazwą pod swoimi postami. Nie każemy nikomu zakładać fikcyjnych kont i chwalić firmę. Takie działania prędzej czy później wychodzą na wierzch i przynoszą odwrotny do oczekiwanego skutek. Dlatego TnS to TnS, a opinie pozytywne muszą pisać... ludzie rzeczywiście zadowoleni:) Pozostaje życzyć Wam wszystkiego dobrego i nie zrażać się komentarzami. W razie pytań dzwońcie (77 456 16 05) lub piszcie (praca@twojaszansa.eu). Pozdrawiamy, zespół TnS Group Polska
        • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 27.11.13, 12:05
          > Ja dziś dostałam tel na operatora wózka widłowego, cos nie dawało mi spokoju i
          > sprawdziłam T&S. Po przeczytaniu wypowiedzi podziękuję im za tel i za jakakolwi
          > ek współprace. Odechciało mi się wyjazdu za granice.

Pani Alicjo, żałujemy, że nawet Pani nie spróbowała. Szkoda, że kilka negatywnych opinii na forum zniechęciło Panią do wyjazdu z nami do Holandii. A praca za granicą naprawdę może być ciekawa i dawać satysfakcję! Trzeba tylko chcieć. Operatorzy wózków widłowych są obecnie w Holandii poszukiwani i jest niemal pewne, że krótki kontrakt z czasem zostanie przedłużony. Pracodawcy coraz częściej oferują też podwyżki i awans. Na naszej stronie niemal co tydzień znajduje się interesująca oferta dla operatora. Polecamy dać sobie szansę:)

Zespoł T&S
      • solidarnosc89 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 17.01.12, 17:01
        musiałam to napisać chociaż zabierałam się do tego bardzo długo...
        W SKRÓCIE...jeżeli macie parcie na wyjazd to nie jest najgorsza firma... dobra do zaczepienia się na chwile ale ostrzegam...miejcie oczy SZEROKO!!!! otwarte...powiem krótko...
        miałam pracę codziennie ale tylko i wyłącznie dlatego że szybko zainterweniowałam w tej sprawie...pierwszego dnia miałam pracowac 8f niestety pracowalam 5 juz wiedzialam ze cos jest nie tak...drugiego dnia juz mialam wolne...dzieki bogu trafilam na dobra kobiete ktora powiedziala mi co mam w tej spr robic...zadz do planisty blagalam go o prace dzieki temu pracowalam codziennie robiac nawet nadgodziny co jest CUDEM w tej firmie.podpisalam umowe u opiekuna jak sie okazalo moje dokumenty zostaly pogubione!!!musialam podpisywac umowe drugi raz!(zabilabym tego idiote)gdyby nie pomoc zwyklych ludzi ktorzy ze mna mieszkali i gdyby nie to ze bylam dobrze przygotowana do wyjazdy jadlabym szyszki z lasu...!!!zerwalam umowe po prawie 4 tyg zjechalam do polski bo mialam lepsza oferte pracy...minelo prawie 7 tyg!!!!! nie mam nr sofii ani zadnych pieniedzy....nie z mojej winy a przez pana opiekuna ktory podobno został DZIEKI BOGU zwolniony! W KONCU PO TAK DLUGIM CZASIE ZAINTERWENIOWALA PANI KIEROWNIK PRZYSLANO MI ( PO 7 TYG) pierwsza zaliczke,obiecala rowniez zalatwienie tej sprawy osobiscie...ale ja sie pytam nie dalo sie wczesniej?...przeciez dzwonilam,prosilam,plakalam..wiecie jak jest....to nie prawda ze trzeba znac jezyk,wredne sa przede wszystkim POLKI.nienawidza cie za to ze znasz jezyk za to ze sie starasz za wszystko...nie zycze nikomu zle!!! naprawde warto pojechac ale trzeba miec glowe na karku trzeba sie starac...zobaczymy jak bedzie z moimi pieniedzmi...BOŻE CZUWAJ!!!kokosów nie zarobicie, napewno nie raz sie ostro wk... ale tak jest za granica...I PROSZE O JESZCZE JEDNO...POLACY PRZESTAŃCIE KRASC!!!
        • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 19.11.12, 11:13
          solidarnosc89 napisała:

> ) pierwsza zaliczke,obiecala rowniez zalatwienie tej sprawy osobiscie...ale ja
          > sie pytam nie dalo sie wczesniej?...przeciez dzwonilam,prosilam,plakalam..wieci
          > e jak jest....to nie prawda ze trzeba znac jezyk,wredne sa przede wszystkim POL
          > KI.nienawidza cie za to ze znasz jezyk za to ze sie starasz za wszystko...nie z
          > ycze nikomu zle!!! naprawde warto pojechac ale trzeba miec glowe na karku trzeb
          > a sie starac...zobaczymy jak bedzie z moimi pieniedzmi...BOŻE CZUWAJ!!!kokosów
          > nie zarobicie, napewno nie raz sie ostro wk... ale tak jest za granica...I PROS
          > ZE O JESZCZE JEDNO...POLACY PRZESTAŃCIE KRASC!!!

Witam serdecznie. Rzeczywiście godziny pracy mogą się zmieniać, ale nie dzieje się to z naszej winy. Wynika to z zapotrzebowania pracodawców, z którymi podpisujemy umowy. Osoba, która decyduje się na wyjazd z T&S, zostaje poinformowana (ta informacja ujęta jest w pisemnej umowie), że każda oferta pracy łączona jest z ofertą tzw. skoczka. Oznacza to, że podpisując umowę na konkretne stanowisko pracy, pracownik musi zdawać sobie sprawę, że w każdym momencie może zostać „skoczkiem”. Czyli osobą, która nie jest przypisana do jednej firmy, tylko pracuje tam, gdzie jest na nią zapotrzebowanie. Takie są tendencje rozwijającego się rynku pracy tymczasowej. Nasi rezydenci robią jednak wszystko, aby takich sytuacji było jak najmniej. Przypominamy, że jeżeli pracownik pracuje mniej niż 15 h/tydzień, nie musi płacić u nas m.in. za zakwaterowanie. Żałujemy, że ma Pani złe doświadczenia. Zawinił czynnik ludzki, za co przepraszamy. Jednak wszystko udało się rozwiązać pozytywnie – pieniążki zostały wypłacone w całości. Takie sytuacje zdarzają się u nas sporadycznie. Pracują u nas też ludzie. Zdecydowana większość naszych pracowników jest zadowolona.

Pozdrawiamy
    • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 19.11.12, 11:08
      Witam. W biurze T&S przedstawiamy warunki wstępne dostępnych ofert. Gdy jakaś przypadnie do gustu osobie chętnej – wtedy podpisujemy umowę przedwstępną. Oferujemy, oprócz pracy, pomoc w zorganizowaniu przewoźnika z Polski do Holandii, zakwaterowania oraz transportu do miejsca pracy. Jednak żadnego z tych rozwiązań nie narzucamy – wybór i decyzja zawsze jest po stronie przyszłego pracownika. Faktyczna umowa sporządzana jest dopiero na miejscu w Holandii. Taka jest procedura wynikająca z faktu, że jesteśmy agencją pośrednictwa pracy. W naszym regulaminie, oprócz obowiązków, podajemy oczywiście także prawa. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownicy byli zadowoleni z naszych usług. Oferujemy dobre zarobki i możliwość długoterminowej współpracy z szansą na dodatkowy rozwój zawodowy. Pozdrawiamy serdecznie, T&S Group
      • kiki2713 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.01.13, 19:57
        niby tak firma sie rozwija i chcecie niby jak najlepiej,ale tak naprawde wy z z polskiego biura,nie macie pojecia co sie dzieje ani w biurze ani na osrodkach waszych w holandii,jest wielka rozbieznosc tutaj a tam.
      • szoko20 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 25.07.13, 15:42
        tnsgroup napisał(a):

> Witam. W biurze T&S przedstawiamy warunki wstępne dostępnych ofert. Gdy jakaś p
        > rzypadnie do gustu osobie chętnej – wtedy podpisujemy umowę przedwstępną.
        > Oferujemy, oprócz pracy, pomoc w zorganizowaniu przewoźnika z Polski do Holand
        > ii, zakwaterowania oraz transportu do miejsca pracy. Jednak żadnego z tych rozw
        > iązań nie narzucamy – wybór i decyzja zawsze jest po stronie przyszłego p
        > racownika. Faktyczna umowa sporządzana jest dopiero na miejscu w Holandii. Taka
        > jest procedura wynikająca z faktu, że jesteśmy agencją pośrednictwa pracy. W n
        > aszym regulaminie, oprócz obowiązków, podajemy oczywiście także prawa. Dokładam
        > y wszelkich starań, aby pracownicy byli zadowoleni z naszych usług. Oferujemy d
        > obre zarobki i możliwość długoterminowej współpracy z szansą na dodatkowy rozwó
        > j zawodowy. Pozdrawiamy serdecznie, T&S Group
        oj fajna firme macie:) nic sie nie czepiacie do ludzi ktorzy lubia zajarac czy sie najebac:) pozwalacie robic im co chcecie:) mi sie to podoba ja wykozstalem to w dobrym celu
        dajecie zakwaterowania na osiedlu gdzie mieszka duzo polakow- to tez jest duzy plus poniewaz nei ma jak w grupie polakow- codziennie ktos inny robi melanz
    • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 19.11.12, 11:09
      chris531 napisał:

> Przestrzegam przed ta firma.Naganiacz tej firmy znajduje sie w
      > Zyrowej kolo Zdzieszowic w woj opolskim.Po zlozeniu aplikacji i CV
      > dostalam regulamin pracy w ktorym byly prawa firmy i obowiazki
      > pracownika.Praw pracownika chyba zapomniano wpisac:)
      > Miala to byc praca przy produkcji kanapek w Tilburgu w Holandii.Pani
      > siedzaca w biurze w ZyrowejNie raczyla nawet przygotowac umowy
      > wstepnej o prace Ale podala za to termin wyjazdu.Myslala ze sam ten
      > fakt uspi moja czujnosc.Pw trakcie rozmowy telefonicznej wyslala
      > mnie do opola w celu podpisania umowy.Na moja sugestie ze nie mam
      > juz czasu na wycieczke do opola stwierdzila ze umowe podpisz w
      > holandii.Potem ze w busie.Wszystko to bylo szyte grubymi nicmi.Niech
      > moja przygoda bedzie przestrogo dla wszystkich kobiet ktore
      > wybieraja sie z ta firma do pracy w Holandii.Pozdrawiam.

Witam. W biurze T&S przedstawiamy warunki wstępne dostępnych ofert. Gdy jakaś przypadnie do gustu osobie chętnej – wtedy podpisujemy umowę przedwstępną. Oferujemy, oprócz pracy, pomoc w zorganizowaniu przewoźnika z Polski do Holandii, zakwaterowania oraz transportu do miejsca pracy. Jednak żadnego z tych rozwiązań nie narzucamy – wybór i decyzja zawsze jest po stronie przyszłego pracownika. Faktyczna umowa sporządzana jest dopiero na miejscu w Holandii. Taka jest procedura wynikająca z faktu, że jesteśmy agencją pośrednictwa pracy. W naszym regulaminie, oprócz obowiązków, podajemy oczywiście także prawa. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownicy byli zadowoleni z naszych usług. Oferujemy dobre zarobki i możliwość długoterminowej współpracy z szansą na dodatkowy rozwój zawodowy. Pozdrawiamy serdecznie, T&S Group
    • camiluqa Re: Nieuczciwa firma T&S Group 19.06.13, 13:53
      A ja tam nie wiem czasami mam wrażenie że tyle negatywnych komentarzy jest tylko po to żeby zniechęcić inne osoby do pracy w danej firmie żeby każdy kto tam pracuje nie miał konkurencji. Coś o ty wiem bo tam długo pracowałam i o prócz alkoholików i ćpunów są też normalne osoby chcące zarobić a domek można posprzątać wiem bo niektóre w środku wyglądają super a inne szkoda gadać ale same się nie zabrudziły raczej.Są zdecydowanie gorsze agencje np. Otto najlepiej przekonać się samemu bo opinia opini nie równa każdy ma swój gust i jednym się tam podoba i jest ok. innym nie.
      • wsciekla-do-granic Re: Nieuczciwa firma T&S Group 25.07.13, 13:40
        Moja lista zażaleń do T&S jest jak nie kończąca się opowieść. I pomijam tu beznadziejny stan domków, możliwość zrobienie prania za fortunę, trzymania ludzi bez pracy tylko po to, żeby zdzierać z nich opłaty za lokum, opiekunów którzy maja cie totalnie gdzieś i traktują jak zło konieczne itp. Wierzcie mogłabym pisać godzinami.
        Pracowałam dla T&S przez krotki czas. Na szczęście już od dwóch miesięcy jestem w Polsce. I pewnie mogłabym o tym szybko zapomnieć, gdyby nie fakt - ze firma ta nadal zalega mi z wypłatami. Telefony i e-maile nic nie dają. Solarisa dostałam po miesiącu i to z wielkim trudem. Oczywiście z błędami. No chyba, ze to nie błąd i pracowałam za 2 euro za godzinę. Zaliczka nie wypłacona- jednak uwzględniona, w solarisie, ze ja otrzymałam. Paranoja!!!!
        • szoko20 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 25.07.13, 15:41
          Powiem tak t&s jak kazda inna firma ludzi naiwnych robi w chuja. Ale jak sie nie dasz oszukac to bedzie git. Trzeba upominac sie o swoje . Co do domkow to faktycznie jak sobie posprzatales to miales fajnie i wogole:) bylo git plus drugi ze na takim osiedlu jest bardzo duzo sasiadow polakow i kazdy cos pomaga, jest z kim melanzowac, zajarac dobrego blanta, poi przyjezdzie z polski czeka was mile zaskoczenie bo bedziecie mogli sobie kupic dobre jaranko od polakow:) pixy czy szczura:) polecam droomgard, tez pan biedronka ktory zawsze przywozi swieze jedzonko na droomgard- po pracy nie musisz sie martwic zeby isc do sklepu
        • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 01.10.14, 13:38
          wsciekla-do-granic napisał(a):

> Pracowałam dla T&S przez krotki czas. Na szczęście już od dwóch miesięcy jestem
          > w Polsce. I pewnie mogłabym o tym szybko zapomnieć, gdyby nie fakt - ze firma
          > ta nadal zalega mi z wypłatami. Telefony i e-maile nic nie dają. Solarisa dosta
          > łam po miesiącu i to z wielkim trudem. Oczywiście z błędami. No chyba, ze to ni
          > e błąd i pracowałam za 2 euro za godzinę. Zaliczka nie wypłacona- jednak uwzglę
          > dniona, w solarisie, ze ja otrzymałam. Paranoja!!!!

Post jest dość stary i jesteśmy przekonani, że sprawa wypłat zakończyła się bez większych problemów:) Pozostałych internautów uspokajamy: problemów z wypłatami nie ma. Co najwyżej zdarzyć się mogą opóźnienia spowodowane „technikaliami” za które z góry przepraszamy. Pamiętajcie, że w umowie przedwstępnej są podane wszelkie informacje, które pomogą Wam sprawnie wyjaśnić problemy i zgłosić ewentualne reklamacje.

Solaris to natomiast inny od polskiego system wynagrodzeń i szczególnie z początku może się wydać pracownikom znad Wisły zawiły. Po 2-3 miesiącach wszelkie wątpliwości znikają. Tutaj kilka słów wyjaśnień z regulaminu: „Po zakończeniu każdego tygodnia, w którym pracownik pracował, Pracodawca płaci zaliczkę. W tym celu Pracownik musi, co tydzień, w określonym czasie, a mianowicie do godz. 10.00 w poniedziałek po przepracowanym tygodniu dostarczyć Pracodawcy kartę ewidencji czasu pracy. Zaliczka jest przelewana Pracownikowi przez Pracodawcę pod koniec tygodnia (w czwartek lub w piątek). Jeżeli Pracownik rozpoczyna u Pracodawcy zatrudnienie, to Pracownik otrzyma pierwszą zaliczkę zgodnie z zasadami logiki w drugim tygodniu pracy. (...)Wynagrodzenie jest wypłacane przez Pracodawcę co cztery tygodnie po odliczeniu obowiązkowych, określonych prawem składek i ustalonych potrąceń, wliczając w to nałożone grzywny i uprzednio wypłacone zaliczki, na rachunek bankowy lub rachunek giro w Holandii wskazany przez Pracownika”. Jak widzicie po uważnym przeczytaniu sprawa nie wygląda tak strasznie:)

Pozdrawiamy!

• oszukany245 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 26.07.13, 14:35
      poszukuje osób firm oszukanych tak ja ja przez panią Magda Wołek armagPrestigeHome z brzegu miała tez firmę w Holandii pod nazwa armag potem jakaś w Niemczech teraz jest w Polsce proszę wszystkich co kupili u pani Magdy meble o kontakt pani Magda odebrała od nas meble i do tej pory nie zapłaciła mało tego jest to specjalny typ oszusta obsmarowała nas jeszcze w internecie każda informacja jest dla nas cena ponieważ pani maga podpisała umowę dostała od nas meble i do tej pory nie zapłaciła każdy kontakt kto kupił od pani Magdy meble jest dla nas bardzo istotny może tez znajda się osoby podobnie oszukane jak my proszę o kontakt nie dajcie się oszukać tak jak my
      • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 19.08.13, 12:23
        Witamy. Na forum często powtarza się wątek złych warunków mieszkalnych. Byliście w Holandii różnym czasie więc warto zaznaczyć, że obecnie domki są nowe lub wyremontowane. T&S w Holandii współpracuje z firmą Langhstraet Recreative, która udostępnia domki kempingowe dla 2-6 osób. Możecie je zobaczyć na stronie internetowej tnsgroup.pl lub na chaletparken.com. Spełniamy wszelkie normy określone w przepisach i konieczne do posługiwania się certyfikatem Flex Certified Home. Domki są wprawdzie niewielkie, ale posiadają standardowe wyposażenie. Jeśli mimo wszystko Wam one nie odpowiadają, nie narzucamy się - możecie szukać zakwaterowania na własną rękę. Podobnie jest z transportem. Znamy sprawdzonych przewoźników, których z czystym sumieniem możemy polecić, ale jeśli macie inny pomysł (np. znajomych jadących do Holandii autem), możemy spotkać się już na miejscu:) Pytania? Piszcie na praca@twojaszansa.eu. Pozdrawiamy i... do zobaczenia:D
    • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 19.08.13, 12:25
      Piszecie nieraz, że na miejscu „nie ma pracy”. Wyjaśniamy: rzeczywiście godziny robocze nieraz mogą się zmieniać, ale nie dzieje się to z naszej winy. Wynika to z zapotrzebowania klientów, z którymi T&S w Holandii podpisuje umowę. Osoba, która decyduje się na wyjazd z nami, zostaje poinformowana, że każda oferta pracy łączona jest z ofertą „skoczka”. Oznacza to, że podpisując umowę na konkretne stanowisko, pracownik może w każdym momencie zostać przeniesiony. Pracuje wtedy tam, gdzie jest na niego zapotrzebowanie. Takie są tendencje rozwijającego się rynku pracy tymczasowej. Nasi rezydenci robią jednak wszystko, aby takich sytuacji było jak najmniej. Zapewniamy, że praca jest, a holenderskie firmy coraz częściej oferują przedłużenie kontraktu! Nie zrażajcie się pierwszymi dniami, dajcie się poznać pracodawcy z dobrej strony, a będzie tylko lepiej:) Pozdrawiamy serdecznie
    • tnsvictims Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.01.15, 13:34
      W 2014 byłem pracownikiem T&S przez kilka miesięcy. I żałuje czasu który zmarnowałem w tej nastawionej tylko na wyzysk firmie. Jeżeli chcesz się zdecydować na pracę w tej firmie proszę przeczytaj to co napisałem zanim podejmiesz decyzje. Starałem się pisać krótko ale temat jest tak rozległy, że nie do końca mi wyszło . Wszystkie uwagi są wynikiem moich osobistych doświadczeń oraz doświadczeń innych osób z którymi rozmawiałem i dalej utrzymuje kontakt. Wszystko co opisuje ma potwierdzenie w faktach i mimo, że różni ludzie mają różne przygody z T&Sem, prawie każdy z pracowników potwierdzi większość tego co opisuje a i pewnie doda coś ciekawszego od siebie.

Ale po kolei, czym tak naprawdę jest T&S

Zatrudnieni w T&S - nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczą jakiekolwiek podstawy holenderskiego albo angielskiego, nie potrzeba świadectwa o nie karalności, co odbija się później na ludziach z którymi pracujesz. Jak już odezwie się ktoś z firmy, trzeba wyjechać w najbliższym możliwym terminie , w ciągu 2 dni albo w 24 h bo praca już czeka i mogą znaleźć kogoś na twoje miejsce!! I po przyjeździe okazuje się, że siedzicie na domku przez 4 dni bo jednak pracy nie ma ! Tak wygląda polityka T&S ? pościągać jak najwięcej ludzi a dopiero na miejscu martwić się czy będą mieli prace. Poza tym jest konflikt miedzy biurem w Opolu a biurem w Waalwijku i panie wzajemnie robią sobie złośliwości kosztem pracowników.
      • tnsvictims Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.01.15, 13:34
        Zakwaterowanie. Opisze tylko ośrodek na którym byłem a który jest najgorszy i największy, co do innych też nie jest za dobrze.
        Mieszkałem na Droomgardzie i jest to jeden wielki koszmar. Domki są brudne, zatęchłe z niedziałającymi palnikami, ogrzewaniem w jednym pomieszczeniu i pleśnią w prawie każdym miejscu. O ile dobrze trafisz, bo są i takie w których podłoga potrafi zapaść się w łazience. Na Youtube są filmy z domków które dają niejakie pojęcie o tym jak to wygląda, ale nie są wstanie oddać całego odoru i wszechobecnej wilgoci. Istnieją dwa rodzaje domków F ? 4 osobowe i w miarę nowe ( około 20 lat ) i 2 osobowe D ( co prawda kiedyś mieszkało w nich 6 osób ale T&S został zmuszony zmniejszenie tego stanu ). Dromgard jest podzielony i odgrodzony drutem kolczastym, na dwie strony holenderską i ?polską?. Po holenderskiej mieszkają też Polacy, ale z lepszych biur i pracownicy administracyjni T&S ? Camp managerzy. Na ?polską? stronę trafiają przyczepy, które na holenderskiej nie nadają się już do mieszkania. Na ośrodku jest pralnia, oczywiście płatna -3,5 euro za żeton na jedno pranie, sprawdzają się też litewskie monety które można kupić od różnych osób albo na lewo od Camp menagera , wtedy kosztują od 1,5 do 2,5 w zależności od ich ilości. Jest ich tak dużo że nawet kupując legalnie dostaniecie zamiast żetonu monetę. Internetu nie ma. Niby można dostać kartę sim z bezpłatnym Internetem ( tj. tylko 5 euro tygodniowo ) ale nawet Camp menager to odradza bo rzadko komu działa. Co jakiś, czas w niedziele o 7 rano głośno dobija się do drzwi policja i przeszukuje twój cały domek sprawdza twój dowód osobisty itd. Po przeszukaniu dostajesz opaskę na rękę żeby było widać, że jesteś już sprawdzonym bydłem. Trochę częściej domki kontrolują camp managerzy.
        Generalnie domki są z solidnego kartonu i ogrzewane tylko w jednym pomieszczeniu, dobrą wentylacje zapewniają szpary pod oknami i dziury w ścianach. W lato jest niewyobrażalnie gorąco a w zimie piecyk odpala się na full, włącza wszystkie palniki i zostawia wszystkie drzwi otwarte. Niewiele to pomaga. Zima to zresztą okres w którym dochodzi do największej ilości pożarów w ośrodku, pewnie dlatego prawie w każdym domku brakuje gaśnicy. Wszystkie informacje które podaje T&S, że mieli sygnały o warunkach mieszkaniowych i że te się zmieniły są kłamstwem. Wszystkie zmiany są kosmetyczne a i tak wymuszone przez władze gminy Loon op Zand.
        • tnsvictims Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.01.15, 13:35
          Camp manager ? jak prawie wszyscy pracownicy T&S, jest arogancki, chamski i nie potrafi ci w niczym pomóc. Jesteś dla niego bydłem którym trzeba się niestety czasem zając. Takie określenie zresztą słyszałem od niego. Po przyjeździe daje tylko klucze do domku i miej więcej wskazuje kierunek. Tyle. Problemy z sąsiadami? Brak prądu i ciepłej wody? Brak kluczy do domku? To wszystko tylko twój problem. Wszystkie usterki są naprawiane sporadycznie i kilkutygodniowym opóźnieniem o ile w ogóle. Za to co jakiś czas camp managerzy robią kontrole domku by sprawdzić czy przypadkiem nie masz narkotyków, na wierzchu albo w szawce z bielizną. Ewentualnie co cennego masz ? ale to już moje insynuacje, bo dowodów nie mam a i złodzieje nie potrzebują dodatkowej pomocy bo przed biurem kempingu stoi teblica z twoim imieniem i nazwiskiem, nr domku i godzinami pracy!!!

Sąsiedzi na Dromgardzie ? trafiają się normalni mili ludzie ale to niestety rzadkość . Brak świadectwa o niekaralności sprawia że nawet jak na ?Polaczków za granicą? Droomgard to ?wyjątkowe? miejsce. Narkotyki, kradzieże, prostytucja, pobicia, gwałty ? wszystko tu jest! . Przesadzam? Pod koniec listopada w niedziele, w środku dnia, na ulicy, przy świadkach skatowano chłopaka, później tego samego dnia inny chłopak został kilka razy dźgnięty nożem. Dla znających holenderski - w google wpisać droomgard+112Kaatsheuvel

Wystarczy porozmawiać z jakimkolwiek Holendrem z Kaatsheuvel ( miejscowość najbliżej Droomgardu )a wspomni o tym i powie jeszcze o taksówkarzu zabitym przez polaków dwa lata temu. Standardem jest, zabieranie ze sobą do pracy wszystkich cennych rzeczy bo zamki w drzwiach nie są wymieniane a ludzie nie oddają kluczy do domków. Jak masz pecha i trawi się sąsiad, fan głośnej muzyki o 3 nad ranem, to możesz to polubić albo ? w zasadzie nie masz innej możliwości, chyba że chcesz się z nim szarpać.
          • tnsvictims Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.01.15, 13:36
            Transport ? Transportem zajmuje się oddzielna firma Intertour. By uniknąć podatku w Holandii wszystkie samochody tej firmy jeżdżą na polskich blachach. Nie są to nowe samochody, wszystkie mają wyjeżdżone dziesiątki jeżeli nie setki tysięcy kilometrów i to widać. Kierowcy Interturu, swoją drogą zatrudnieni na czarno, są raczej mili poza kilkoma całkowitymi chamami. Jednak jacy by nie byli faktem jest że potrafią się spóźnić godzinę, przyjechać o godzinie w której koniczysk prace i poczekać najwyżej 5 min, ?bo im się spieszy? ,a później odjechać. Nie ważne że 5 min to za mało na zejście z linii, przebranie się i dojście za samochodu.
            Koszt transportu ? 4,3 euro dziennie niezależnie od ilości kilometrów do przejechania. Ale nie jest to tak prosto liczone. Po pierwsze jeżeli spóźnisz się na busa, niezależnie od powód, i trzeba podstawić nowy płacisz dodatkowo 70 centów( nie jestem pewien dokładnej stawki ) za każdy przejechany kilometr. Przy firmach położonych dalej oznacza to że przejazd może kosztować cię więcej niż dzień albo dwa pracy !Dalej, jeżeli w jakiś dzień tygodnia skorzystasz z busa a przez resztę tygodnia będziesz dojeżdżać prywatnie i tak zapłacisz za cały tydzień transportu, tj. zamiast 4,30 zapłacisz 21,50 euro. To jest do odkręcenia, trzeba dzwonić, pisać i błagać a możliwe, że w następnym rozliczeniu odzyskasz pieniądze, albo w jeszcze następnym.
              Zarobki i warunki pracy? najważniejsza jak by nie patrzeć sprawa. Możesz mieć duże szczęście i trafić na firmę w której będziesz stale pracował. Szczęście jak na T&S. Oczywiście są osoby które bardzo sobie chwalą zarobki i prace, jednak jest ich tak niewiele, że to wyjątki potwierdzające regułę. A regułą jest, że zarabiasz podle. W biurze w Opolu powiedzieli, że będziesz pracował minimum 35h tygodniowo? To kłamstwo, w tygodniu przepracujesz 2 dni ? tyle żeby wystarczyło na opłacenie domku, ubezpieczenia i transportu. W Opolu mówią że jedziesz do firmy zajmującej się logistyką, owocami, kosmetykami? Kłamstwo, dopiero na miejscu planista zastanawia się gdzie cię wysłać. W rozmowie w Polsce zaznaczasz że potrzebujesz urlopu w określonych dniach, np. przyjeżdżasz w listopadzie i chcesz pojechać do domu na święta. Niema problemu, dopóki nie przyjedziesz na miejsce i usłyszysz, że nie ma żadnego urlopu albo wylatujesz. Generalnie rozmowa biurem w Polsce a tym na miejscu to dwie różne bajki. Oczywiście w Waalwajku z nikim nie porozmawiasz, tu będą tylko wydawać ci polecenia.

Zarabiasz minimum 8,57 brutto na godzinę ? jeżeli masz ukończone 23 lata. Stawki mogą być większe w różnych zakładach, np. o 50 centów większe z powodu temperatury, cz z tytułu uprawnień na wózki. Jaka jest stawka w konkretnej firmie nie wiadomo, na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć żadna opiekunka. W rozliczeniu miesięcznym też tego nie widać bo podawana jest średnia stawka ? ale co składa się na tą średnią i w jaki sposób jest liczone nie da się sprawdzić. Opłaty tygodniowe to ? 92,5 mieszkanie, 20,50 ubezpieczenie, około 21,50 za transport. Co tydzień dostajesz zaliczkę postaci 3 euro za każdą przepracowaną godzine, a co 4 tygodnie wyrównanie. Koszty za te 4 tygodnie jak łatwo policzyć to ? 538 euro, to podstawa bo dochodzą jeszcze ? pranie -3,50 każde, Internet 5 tygodniowo, kaucje za badge i ubrania robocze, kary za nadmierne zużycie energii elektrycznej czy gazu albo 120 euro za posprzątanie domku jeżeli camp menager uzna że masz syf w domku ( tzn. jeżeli ty masz syf bo pleść i inne grzyby to nie ich problem ). Pracując wieczorami i w weekendy otrzymuje się stawkę równą 125% albo 150% ale jaką i gdzie i od kiedy jest to liczone pozostaje niewiadomą. Opłaty za domek są pobierane z godzin nadliczbowych, to bardzo niejasny system, którego nikt ze znanych mi osób nie był w stanie zrozumieć ( a opiekunka obraziła się za samo pytanie ). Wygląda to tak, przepracuje jakąś nockę czy weekend w miesiącu a te godziny nadliczbowe zostaną zamienione na normalne godziny, różnica pójdzie na koszty mieszkaniowe ? ładnie brzmi w teorii ale w praktyce nie jesteś w stanie stwierdzić czy ktoś cię tutaj nie okradł, albo raczej jak bardzo.
                W teorii wygląda to tak ? rozliczenie co 4 tygodnie, 8,57 x 160h (bardzo, ale to bardzo optymistyczne założenie w tej firmie ) minus 538 euro kosztów podstawowych. Wychodzi ? 833 euro na ręke za miesiąc, z czego 120 będziesz dostawać co tydzień w formie zaliczek a wyrównanie po 4 tygodniach będzie wynosić 350 euro. To wszystko hiper optymistyczne założenie. Standardem bowiem są wyrównania ujemne ! po 4 tygodnia okazuje się że jesteś winny T&S 120 euro! To największy minusowy Solaris jaki widziałem na własne oczy ale nie największy o jakim słyszałem.
                Do tego dochodzi wypłacany raz na kwartał dodatek urlopowy ? 8% od przepracowanej godziny. Niby fajnie ale to standard we wszystkich biurach podobnie jak standardem w innych biurach jest dodatek wakacyjny którego w T&S nie ma. A to robi ogromną różnice, bo dzięki temu biorąc urlop możecie dostawać przez ten czas normalną wypłatę, w T&S każdy urlop jest bezpłatny.

Standardem są też ?pomyłki? T&S ? nagminnie ?zapominają? o nie pobieraniu opłat od osób które wyprowadziły się z ośrodków albo które nie korzystają już z transportu itp. Itd. Pieniądze są do odzyskania, ale po nerwowych telefonach mailach i smsach do opiekunek, ale oczywiście w następnym rozliczeniu. To że w ten sposób zostajesz bez środków do życia nie jest problemem T&S, a te drobne kwoty w przeliczeniu na pracownika robią się ciekawie duże jeżeli pomnożyć je przez ilość pracowników. I nawet jak część osób odzysk te pieniądze to zdążą już przynieść jakiś zysk choćby tylko dlatego że będą na koncie. W praktyce trzeba się liczyć z tym, że na rękę będziecie otrzymywać, łącznie z zaliczkami ? 500-600 euro miesięcznie.

A sama praca? Różnie, ale wszyscy pracownicy T&S mają swoją opinie i niezależnie od firmy będziesz traktowany inaczej niż pracownicy kontraktowi czy pracownicy innych biur. Nie ma czegoś takiego jak szkolenie wstępne, nie ma osób które powiedzą ci co i jak dokładnie masz robić, kiedy są przerwy, w jaki sposób trzeba rejestrować godziny pracy ? w każdej inaczej np. godzinówki w jednej odcisk palca w drugiej a gdzieindziej plakietka i wpis na liście. Wszystkiego trzeba dowiadywać się samemu od innych pracowników. Wielu pracowników ma już tego dosyć i stoisz jak dziecko we mgle bo nawet nie wiesz kogo masz spytać co robić. Więc będziesz przerzucany z jednej firmy do drugiej, bo się nie sprawdzasz po 8h pracy!
                • tnsvictims Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.01.15, 13:37
                  A teraz o samym T&S. Po pierwsze ludzie, ogólnie arogancja i niekompetencja, wszędzie spychologia. Kluczem do zrozumienia tej firmy jest fakt że mówiąc o tobie pracownik myślą ? bydło. Do kogokolwiek zadzwonisz w jakiejkolwiek sprawie schemat rozmowy jest ten sam - Zadajesz pytanie, odpowiedź ? To nie moja sprawa, ja się tym nie zajmuje, proszę dzwonić do opiekunki, proszę dzwonić do planingu, proszę dzwonić do camp managera, dlaczego dzwonisz do mnie z takimi pierdołami , a jak ci się nie podoba możesz wracać do polski! W przypadku opiekunek masz oczywiście szczęście jeżeli któraś odbierze telefon. Wizyta w biurze w Waalwijku też nic nie da bo pani sekretarka powie że wszystkie problemy proszę zgłaszać opiekunce. Jeżeli sama opiekunka jest problemem to trudno!

Dużo mnie kosztuje by pisząc o tych ludziach nie używać brzydkich wyrazów bo naprawdę na to zasługują. Co więcej są niesamowicie wręcz mściwi i wykorzystują władze nad tobą. Podpadniesz opiekunce ? nie dostaniesz stałej pracy, będą cie przerzucać między sortowaniem śmieci a składaniem kanapek gdzie do firmy masz 2,5h bezpłatnego transportu w jedną stronę ( poza 4,30 dziennie ) tak długo aż sam nie zrezygnujesz z pracy. Nie będziesz przytakiwał na wszystko co powie Cam manager ? dostaniesz najgorszy domek a na współlokatora znanego alkoholika.

Wszystkie problemy niezależnie od przyczyn są rozwiązywane kosztem pracownik. Jak się nie podoba wracaj do Polski. I mogą tak robić bo jak pisałem jesteś dla nich bydłem, jak sprawiasz problemy to zaraz znajdzie się ktoś na twoje miejsce. I znajdzie się bo zawsze jest więcej osób niż pracy. Polityka T&S na tym polega by mieć duża bazę łatwych do zastąpienia osób. Ilość osób przetaczających się przez to biuro jest ogromna, zawsze znajdzie się ktoś naiwny.

Najbardziej żal mi jest studentów przyjeżdżających tu żeby przez wakacje dorobić. Te wszystkie dziewczyny które płaczą bo po 2 miesiącach pracy zarobiły 60 euro, akurat tyle żeby zapłacić na busa do Polski. T&S nie jest dla studentów.

Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na prace w T&S powinien zapomnieć o asertywności i z pokorą przyjmować jałmużnę którą ta firma wypłaca. Albo naprawdę przyłożyć się do wazeliniarstwa bo to jest to co ci podli i nieuczciwi ludzie lubią. Jak się poszczęści można nawet zostać ?pupilkiem? opiekunki i wtedy jesteś nie do ruszenia. Jak to wygląda opowie prawie każdy kierowca który był opiekunem jakiegoś ośrodka i zrezygnował bo była tam osoba albo osoby z problemem narkotykowym, alkoholowym albo zwyczajnie kradnące, jednak nie można z nimi nic zrobić bo pani C albo E mówi, że nie można. Bo nie.
                  • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 06.02.15, 14:44
                    Z góry dziękujemy za wyrażoną opinię, choć bardzo krytyczną i dotyczącą również niezależnych od nas usług.
                    Z uwagi jednak na fakt, że pewne poruszane kwestie w znacznej mierze mijają sie z prawda, chcielibyśmy odnieść się do tych zarzutów:
                    Kwestia rekrutacji. Nieprawdą jest, że podstawa języka wystarczy, aby wyjechać Testy z języka prowadzone są dość szczegółowo, tak aby spełniły wymogi ofert. Do tego doświadczenie wynikające CV oraz analiza profilu kandydata ma wiodące znaczenie. Świadectwa o niekaralności nie są wymogiem każdego pracodawcy, więc prosimy o nie wówczas kiedy są potrzebne. Nie znaczy to jednak, że kandydat bez świadectwa o niekaralności jest kandydatem gorszym. Wielu bowiem posiada wykroczenia za choćby niezapłacony mandat. Nie przekłada się to również na to, jak dana osoba zachowuje się później podczas pobytu w Holandii. W odróżnieniu jednak od większości agencji nie dyskryminujemy kandydatów ze względu na wiek lub płeć.
                    Charakter pracy. O szczegółach każdorazowej oferty kandydat zapoznawany jest jeszcze przed wyjazdem z Polski. Każda obecna oferta pracy na rynku holenderskim jest oferta zawsze łączoną ze stanowiskiem popularnie zwanym ?flex?. Oznacza to konieczność elastyczności kandydata w podejściu do pracy To też warunek, na który kandydat musi wyrazić zgodę żeby spełnić warunki oferty. Zresztą w umowie przedwstępnej istnieje taki zapis:

3. W celu uniknięcia wątpliwości Agencja informacyjnie podaje do wiadomości Kandydata, że:
                    a. zatrudnienie przez Pracodawcę ma na celu udostępnianie Kandydata stronie trzeciej, tj. jednemu z holenderskich pracodawców użytkowników, który będzie wyznaczał Kandydatowi zadania i kontrolował wykonywanie tych zadań oraz nadzorował wykonywanie pracy przez Kandydata,
                    b. jako holenderski pracownik tymczasowy ? zatrudniony przez Pracodawcę, a świadczący pracę dla jednego z zagranicznych pracodawców użytkowników ? Kandydat będzie wykonywał swoją pracę w zależności od zmieniających się zleceń i rzeczywistego zapotrzebowania na pracę wykonywaną przez pracowników tymczasowych, w tym przez Kandydata,
                    c. konkretny i faktyczny wymiar czasu pracy świadczonej przez Kandydata jako holenderskiego pracownika tymczasowego będzie uzależniony od ilości, przedmiotu i częstotliwości zleceń otrzymywanych przez Pracodawcę od współpracujących z Nim zagranicznych pracodawców użytkowników, przy czym występują sytuacje, iż zlecenia już otrzymane przez Pracodawcę są następnie ograniczane lub odwoływane bądź modyfikowane przez zagranicznych pracodawców użytkowników; w przypadku występowania nieznacznej ilości godzin pracy możliwej do wykonywania przez Kandydata, Pracodawca dołoży należytych starań dla zapewnienia Kandydatowi możliwości pracy na stanowisku pracownika produkcji oraz usług pokrewnych u jednego ze współpracujących z Pracodawcą pracodawców użytkowników.
                    Tym samym ani pracownicy biura w Polsce , ani pracownicy biura w Holandii bez względu na zarzucaną w komentarzu sympatię, czy tez jej brak, nepotyzm czy znajomości nie mają wpływu na ilość przepracowanych przez Państwa godzin lub rodzaju wykonywanej pracy. Pracownik jest bowiem wysyłany do konkretnego pracodawcy a nie opiekunki. Często zdarza się, że pracując miesiąc kandydat trafia pod opiekę 4 opiekunek gdyż jest planowany do tego zakładu, do którego pasuje jego profil, poziom znajomości języka i dyspozycyjność.
                    Również czas pracy to kwestia leżąca już po stronie pracodawcy holenderskiego. Informujemy o tym w umowie przedwstępnej. Natomiast pracownicy w Opolu nie zapewniają o minimalnych 35 godzinach, a o PRZECIĘTNEJ liczbie 35 h tygodniowo, która wynika z informacji uzyskanych przez stronę holenderską. By nie być głosłownymi, przytaczami zapis z umowy:
                    - przewidywany tygodniowy czas pracy wynosi przeciętnie 15-40 godzin, co nie wyklucza pracy w godzinach nadliczbowych, jednak wymiar czasu pracy lub świadczonych usług oraz ich początkowy i końcowy termin będzie uzależniony od potrzeb pracodawcy użytkownika (klienta Pracodawcy), któremu Pracodawca udostępni Kandydata;

?Spychologia i niekompetencje? pracowników. Każda z osób ma określony zakres obowiązków i chyba ciężko się dziwić, że opiekunka która ma pod sobą 200-300 osób nie zna odpowiedzi na pytania dotyczące zakwaterowania, transportu, rozliczeń finansowych i wszelkich możliwych kwestii. Panie pracujące na stanowisku opiekunek są również tylko ludźmi i nie są w stanie ogarnąć wszelkich problemów z którymi każdy pracownik do nich dzwoni, a zdarzają się skargi na kolor butów ochronnych, na zbyt wczesne lub późne godziny pracy, na konieczność pracy w nadgodzinach, na konieczność pracy w weekendy oraz wiele innych.
                    Dla przypomnienia transport oraz zakwaterowanie jest usługą wykonywaną zewnętrznie i żaden z pracowników nie ma wpływu na jego jakość, cenę oraz rzetelność.
                    Kwestia ponoszonych kosztów zakwaterowania i transportu jest również uwzględniona w umowie przedwstępnej więc kandydaci znają je jeszcze przed wyjazdem z PL.
                    Zmianie ulegają jedynie stawki wiekowe, które rosną 2 razy do roku i są ogólnie znane i upowszechniane, a w momencie podpisywania umów wymienione w dokumencie.
                    Sama kwestia zakwaterowania to sprawa indywidualna kandydata. Każdy bowiem może załatwić sprawę na własną rękę. My jedynie proponujemy skorzystanie z usług współpracującej z nami firmy.
                    Ośrodek Droomgaard również do niej należy, gdyż spełnia wymagania certyfikatu Flex home. Fakt, że jest podzielony na stronę polską i holenderską to nie jest kwestia gustu, a tego że jest to również ośrodek wypoczynkowy dla holendrów oraz podróżnych. Zapewne istnieje możliwość wynajmu ?domku campingowego? po drugiej stronie, do czego zachęcamy. Również to, jak wygląda codzienna dbałość o miejsce zamieszkania oraz kwestia zachowań ludzkich, są kwestiami na które nie mamy wpływu. Warto dodać, że mieszkają tam osoby nie tylko z agencji T&S i nie tylko Polacy.
                    Ponadto mając na uwadze wcześniejsze komentarze dołożyliśmy wszelkich starań aby firma z nami współpracująca miała w ofercie więcej lokalizacji. Dlatego dysponujemy również zakwaterowaniem w hotelach, domkach jednorodzinnych oraz motelach robotniczych. Decyzja o skorzystaniu z tego typu zakwaterowania należy jednak do Państwa.
                    Ta sama sytuacja odnosi się do transportu. Jest on organizowany przez zewnętrzną firmę i do Państwa należy wybór czy z niej skorzysta czy nie.

Działając jako Agencja Pośrednictwa Pracy staramy się zapewniać jedynie znalezienie miejsca pracy. Pozostałe kwestie pozostawiamy kandydatom.
                    Kwestie finansowe i rozliczeń można zawsze załatwić za pomocą reklamacji lub osobistej rozmowy z holenderskim księgowym. Wystarczy podjechać do biura i umówić się na spotkanie. Każda reklamacja jest rozpatrywana i na każdą udzielana jest odpowiedź.
                    Wreszcie ostatnia kwestia. Umowy podpisywane są na krotki okres czasu z możliwością przedłużenia. Jeśli Pan/Pani był tak bardzo zdegustowany sytuacją, dlaczego nie została wniesiona reklamacja lub nie nastąpiło wcześniejsze wypowiedzenie umowy? Może już dużo wcześniej wątpliwości zostałyby rozwiązane. Prosimy o złożenie pisemnej reklamacji w biurze w Opolu. Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby niezgodności zostały wyjaśnione.
                    Raz jeszcze dziękujemy z opinię. Wczytujemy się w Państwa komentarze i są one dla nas cenną wskazówką, jak usprawniać nasze usługi. Serdeczne pozdrowienia, zespół T&S
                    • 5nataliaa92 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.03.15, 21:08
                      Jesteście najgorszą firmą jaka mogła powstać .Domki aż rzygać się chcę , strach wejść do obrzydliwej''Łazienki'' nie wiem jak to nawet nazwać . Wstyd , że pozwalacie mieszkać w tym ludziom którzy ciężko na was pracują . Jak człowiek po ciężkiej harówie ma się umyć w prawie , że zimnej w wodzie w zagrzybiałbym , nieocieplonym , brudnym domku. Zero wygody i zadbania o pracowniku .''Manager'' Parku droomgard to jest śmiechu warte .Swoje sprawy prywatne załatwia się przy kilku osobach , żadnej prywatności . Pieniądze ściągacie za wszytko , oszukujecie na czym się da , a pisać zażalenie po co ? Nie wiem kto tam pracuje ale wygląda na to , ze jest bardzo nie kompetentny skoro nie potrafi odpowiedzieć , a osoby które zajmują się rozliczeniem wypłat powinny iść jeszcze raz do szkoły . Nie poznałam takiej osoby która potrafi się doliczyć że by było mało nawet hlonderska księgowa. Jeżeli opiekun nie jest w stanie zająć się grupą 200-300 osób nich się po prostu zwolni albo wy zatrudnijcie więcej takich ludzi . Bardzo śmieszą mnie państwa odpowiedzi na krytykę bo chyba nie wiecie jak się tłumaczyć .Jesteście tak beznadziejnie , że szkoda mi obecnego czasu na odpowiednią gramatykę . Nie potraficie zapewnić bezpieczeństwa na ośrodku , wchodzi tam kto chce, ludzie robią co chcą wiem , że dochodzi tam do poważniejszych spraw niż bójki . Współczuję każdej osobie która będzie miała okazję tam być .
                      • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 25.03.15, 13:59
                        Dzień dobry. W poprzednim poście pisaliśmy, że zakwaterowanie jest usługą wykonywaną zewnętrznie i żaden z pracowników nie ma wpływu na jego jakość, cenę oraz rzetelność. Jest nam przykro, że nie zawsze pracownik dobrze trafi. Niestety niektórzy traktują domki jak hotel i sami w ogóle nie dbają o ich czystość. Czekają, aż ktoś to za nich zrobi. Gdy wracają do kraju zostawiają kwatery w złym stanie, a nowoprzybyłe osoby - takie jak Pani - na tym cierpią. Rozumiemy, że problem jest, ale niestety wpływ na to mamy niewielki. Staramy się jednak w miarę możliwości udostępniać nowe mieszkania, zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie i ocenić samemu.
                        Podobnie jest z zachowaniem współlokatorów. Ciężko jest przy rekrutacji ocenić kulturę osobistą kandydata. ?Pilnowanie? ośrodka (np. patrole, monitoring) skończyło by się zarzutami, że tworzymy ?obóz pracy?. Trudno niestety zadowolić wszystkich.
                        Napisała Pani, że oszukujemy na wszystkim. Jesteśmy na rynku ponad 15 lat i zależy nam na dobrej opinii. Dlatego staramy się być dokładni i wypłacać wszystko zgodnie z regulaminem i kartą pracy. Błędy zdarzają się niezwykle rzadko - czasem zawini system elektroniczny, czasem człowiek. Wszystko jednak jest do wyjaśnienia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem. Serdeczne pozdrowienia
                    • tnsvictims Re: Nieuczciwa firma T&S Group 15.04.15, 21:02
                      Nie dziękuję z góry za Państwa odpowiedź, bo już jej udzieliliście. To co napisaliście dokładnie potwierdza to wszystko co wam zarzucałem. Miło, że przyznajecie iż tylko „pewne kwestie mijają się z prawdą” , zatem możemy się przynajmniej zgodzić, że to czemu nie zaprzeczyliście jest prawdą. Dla przypomnienia - Kradzieże są codziennością a sposób zorganizowania ośrodka tylko im sprzyja. Na Droomgardzie częste są pobicia i prostytucja, a co za tym idzie kontrole policji co kilka tygodni. Rano, bez uprzedzenia. „Oddzielna” firma Intertour (biuro w tym samym budynku co siedziba TnS, jedyna inna firma w tym budynku )zatrudnia nielegalnie kierowców i nawet bardziej łamie prawo holenderskie jeżdżąc na polskich blachach. Ujemne wyrównania na solariach. Są co ? Przejazd na kanapki w jedną stronę - bezpłatne 2,5 h? prawda. Pracownik TnS ma gorzej na wstępie bo opinia o tej firmie jest ogólnie znana wszystkim pracodawcą. Prawda. Miesięcznie zarabiasz 500-600 euro. Prawda. Itd.

Odpowiedź TnSu to kwintesencja tego czym ta firma jest. „Spychologia i niekompetencja” – wzięte w cudzysłów sugerują, że ktoś nie zgadza się z tym stwierdzeniem. Szkoda, że zaraz przerzuca, powiedziałbym nawet że „spycha”, odpowiedzialność na podmioty niezależne od T&S. Czyli problemy są ale to nie winna T&S. Teraz pytanie, skoro te kwestie nie są zależne od TnS to dlaczego korzystacie z akurat tych zewnętrznych firm ? W zasadzie jak macie czelność pisać o „niezależnych od nas usług”. To kto wynajmuje te firmy ? kto o tym decyduje ? jakaś zewnętrzna organizacja, krasnoludki? Ci bezczelni pracownicy was zmuszają? To niestety pewna filozofia tej firmy – wszystko o co masz pretensje mniej do kogoś innego bo przecież My nie jesteśmy za nic odpowiedzialni. Cytat „Każdy bowiem może załatwić sprawę na własną rękę.” A może jest jakaś osoba albo nawet kilka które zajmują się tymi oddzielnymi podmiotami a skoro jest tyle problemów to może nazwać te osoby po imieniu – „niekompetentne”.

Rekrutacja – znajomość języka naprawdę na podstawowym poziomie jest wystarczająca. Teraz to moje słowo kontra Tns ale jeżeli pogadacie z kimkolwiek kto tam pracował potwierdzi moją wersję. Nie wiem co za tytan intelektu to pisał albo czy była duża burza mózgów nad tym wpisem ale nawet suma waszych połączonych ilorazów inteligencji nie przyniosła skutku – mandat to wykroczenia a nie przestępstwo więc nie można przez niego być skazanym a co za tym idzie nie można nie dostać w takim przypadku Świadectwa o niekaralności. Natomiast można mieć problemy z otrzymaniem takiego świadectwa gdy kogoś zamordujesz, zgwałcisz okradniesz albo coś podpalisz itd. I to są osoby które nie dyskryminujecie, to chwalebne że nawet jeżeli zgwałciłeś dziecko znajdziesz pracę w TNS! Może czas się przyznać – T&S to Trynkiewicz i Spółka?
                      Opiekunki – praca jest od nich niezależna? Nie mają wpływu na to kto, gdzie i ile godzin przepracuje? Proszę was to jest już wręcz żenujące. Najpierw wstawka regulaminu żeby wpis wydawał się długi i sugerował, że firma trzyma się zasad. Niestety tak nie jest. Teoretycznie powinno, ale w praktyce jakakolwiek próba odwołania się do swoich praw powoduje problemy dla pracownika i często przykrości jeżeli nie zwykłą zemstę ze strony osób które powinny pomagać.

I tak opiekunka która ma pod sobą 200-300 osób ma być w stanie odpowiedzieć na pytania o „zakwaterowani, transport i rozliczenia finansowe”. Nie twierdze, że musi znać to wszystko na pamięć, ale w miarę szybko powinna, na te KLUCZOWE dla pracownika informacje, a nie w dogodnym dla siebie czasie po tygodniach pyskówek, mailach sms-ach i telefonach. Jak sobie nie radzi to zatrudnijcie kogoś kompetentnego albo zatrudnijcie więcej opiekunek. I nie zwalajcie na pracowników „którzy dzwonią w sprawie koloru butów”. Co to za odpowiedź? To co, nie odpowiadacie na pytania pracowników bo niektóre są głupie, na maile też nie odpisują bo dziennie dostają ich 20 a wiele z nich to spam?
                      I na koniec. Dlaczego nie zrezygnowałem wcześniej? Zrezygnowałem gdy tylko mogłem. Niestety prawda jest taka, że głodowe pensje TnSu i wszystkie wasze brudne zagrywki utrudniają, niektórym wręcz uniemożliwiają ucieczkę z waszego obozu pracy. Po tym jak zmieniłem agencje tak naprawdę zobaczyłem jak chora jest ta firma i jak traktuje się ludzi w normalnych firmach. Przede wszystkim, że traktuje się ich jak ludzi a nie jak bydło, które służy do utrzymania bandy bezdusznych śmieci. TnS nie jest firmą, bardziej pasuje do was określenie pasożyty.
    • derrauber Re: Nieuczciwa firma T&S Group 20.07.15, 15:58
      dzień dobry,

- szukam pracy na wakacje w Holandii, i zadzwonił upragniony telefon, z informacją, że jest praca, wręcz do 3 dni, ale nie chcą mi przesłać umowy do wglądu mailem, którą miałbym podpisać jutro, czy to nie dziwne, przecież nie chcę jechać w ciemno, a chciałbym się na spokojnie zapoznać z taką umową...?

- jakie należy załatwić formalności przy pierwszej pracy w Holandii
      - jak powinna wyglądać poprawnie napisana Umowa?
      - czego się wystrzegać, jakie czyhają na mnie niebezpieczeństwa przy podpisaniu (pierwszej) umowy?
      - kiedy powinna mi się zapalić tzw. "czerwona lampka",
      - itd, itp.

-
      będę wdzięczny za wszelkie sugestie, dzięki którym nie stracę swojego czasu, tylko rzeczywiscie uczciwie zarobię jakieś pieniądze...
      • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 28.08.15, 12:03
        Dzień dobry. W biurze w Polsce przedstawiamy warunki dostępnych ofert. Gdy chętny się na którąś decyduje - podpisywana jest umowa przedwstępna. Do niej dołączane są inne dokumenty: Welcome book z wszystkimi potrzebnymi telefonami do piekunów i campmanagerów oraz oczywiście regulamin. W tym miejscu pytamy też czy pomóc przy transporcie. Umowę przedwstępną podpisujemy w Polsce, a już faktyczną umowę ? w Holandii. Jest ona sporządzona w 3 językach: polskim, angielskim i holenderskim. Są od lat takie same i nie trzeba obawiać się o kruczki:) Serdecznie pozdrawiamy. TnS Group Polska
      • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 18.04.17, 12:54
        Dzień dobry, nie ma powodu, żeby obawiać się umowy. To, że nie przesłaliśmy jej mailem nie powinno budzić wątpliwości. Jest naturalne, że firmy nie wysyłają takich dokumentów jeszcze przed zapoznaniem z potencjalnym pracownikiem.
        Jeśli chodzi o formalności, nie jest ich tak dużo. Na naszej stronie w zakładce FAQ znajdą Państwo zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.
        Jesteśmy na rynku ponad 15 lat, wiele agencji w tym czasie upadło lub zupełnie zmieniło swój profil. Mamy nadzieję, że zechcą nam Państwo zaufać podobnie jak zrobiło to wiele osób przez minione lata. Nasze biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku - serdecznie zapraszamy. Osoby nie mogące do nas dotrzeć prosimy o telefon (numery na stronie tnsgroup) lub zadanie pytania na czacie - nasza konsultantka chętnie odpowie na wszelkie pytania. Pozdrawiamy, zespół T&S Group.
    • gogolek89 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 13.07.16, 18:19
      Powiem tak.
      Jestem załamana!Podpisalam umowę z t&s wyjazd miał być w sobotę od poniedziałku do pracy na kosmetyki.wykosztowalam się zapozyczylam na zakupy po wysyłałam na maila tak dużo dokumentów że chyba do kredytu mniej się składa! a oni w piątek godzinę przed zamknięciem biura dzwonią że pracy nie ma!!!Masakra!Myślałam że zawału dostanę!Ale oczywiście dziwnym trafem mają dla mnie inne dwie prace pierwsza na recykling odpady po budowlane!Czyli dechy kamienie gruz gwoździe itd no ludzie hello?Kobietę do pracy dla facetów?A druga na magazyn skanowanie itd okej mówię jadę!Zakwaterowanie to samo co na kosmetykach czyli ich zachwalany hotel Guldenberg.Wiec podpisalam kolejną umowę na magazyn i co?Wysłali mi smsa że zakwaterowanie zupełnie w innym miejscu opiekunem miał być polak jest holender.Gdy zapytałam co to za miejsce usłyszałam "nasza dawna lokalizacja do której powróciliśmy" a potem dowiedziałam się że to zadupie w lesie bez neta pralki itd!!(Za tą samą cenę co w guldenberg)Gdy wpisałam w YouTube lokalizację zobaczyłam dwa filmiki na których były pokazane spartanskie warunki grzyb pająki jak na jakiejś melinie!Więc odmowilam tej lokalizacji chciałam gdzieś indziej to usłyszałam że nie ma nigdzie indziej miejsca!Chwalicie się ze macie wiele lokalizacji a nie macie już miejsca?Pani z biura(nie wiem już która bo było ich z 5) powiedziała że"niech się Pani wstrzyma w przyszłym tygodniu będziemy mieli nowe oferty pracy i napewno coś się znajdzie,nie będzie problemu i w niczym to nie koliduje dostanie Pani pracę w następnym tygodniu "
      Więc zadzwoniłam za dwa dni i co usłyszałam?Że jestem skreślona i nie mam prawa ubiegać się o pracę w T&S bo odrzuciłam ich ofertę....A Pani która naklamala nawet nie potrafiła odebrać telefonu i porozmawiać i wyjaśnić sprawy.Tak się zachowuje profesjonalna agencja pracy?Oszuści naciagacze odradzam szczerze!Szkoda nerwów!Myślą że Polak to biedak i wyjedzie byle gdzie na byle co!A Paniusie w biurze siedzą pierdza w stołek i kasują po 4 tysiące miesięcznie za robienie NIC.A najlepsza praca załatwiana jest rodzince i znajomym.
      Pisze to do całego T&S LUDZIE TO NIE BYDLO Z KTOREGO MACIE KASĘ LUDZIE MAJĄ PRAWO WYBRAĆ DOBRĄ DLA SIEBIE OFERTE ZAKWATEROWANIA
      • misz66 Re: Nieuczciwa firma T&S Group 04.08.16, 12:00
        Witam wszystkich wybierających się do pracy przez firmę T&S nie ma znaczenia czy to z Polski czy z Holandii, oszukują ludzi jak tylko mogą. OSZUŚCI I KRĘTACZE, Pięknie tylko potrafią wkręcić ludzi, a rzeczywistość jest inna. Obecnie mają bardzo dużo osób przyjętych, ale większość z tych osób siedzi na standbay. Nie potrafią powiedzieć prawdy, że choćby jest to praca na kilka dni ew. praca jako skoczek. W ciągu 5 tygodni moja praca to tylko 9 dni i to jeszcze niepełnych. Każdy może policzyć czy taka praca ma sens. OSTRZEGAM, OSTRZEGAM I JESZCZE RAZ OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE PODPISUJCIE UMOWY Z TĄ FIRMĄ. POZDRAWIAM WSZYSTKICH I SZUKAJCIE PRACY LECZ NIE PRZEZ TĄ AGENCJE
    • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 18.04.17, 12:57
      Dzień dobry, nie ma powodu, żeby obawiać się umowy. To, że nie przesłaliśmy jej mailem nie powinno budzić wątpliwości. Jest naturalne, że firmy nie wysyłają takich dokumentów jeszcze przed zapoznaniem z potencjalnym pracownikiem.
      Jeśli chodzi o formalności, nie jest ich tak dużo. Na naszej stronie w zakładce FAQ znajdą Państwo zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.
      Jesteśmy na rynku ponad 15 lat, wiele agencji w tym czasie upadło lub zupełnie zminiło swój profil. Mamy nadzieję, że zechcą nam Państwo zaufać podobnie jak zrobiło to wiele osób przez mionione lata. Nasze biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku - serdecznie zapraszamy. Osoby nie mogące do nas dotrzeć prosimy o telefon (numery na stronie tnsgroup) lub zadanie pytania na czacie - nasza konsultantka chętnie odpwie na wszelkie pytania. Pozdrawiamy, zespół T&S Group.
    • ambasada.holandii.w.warszawie Re: Nieuczciwa firma T&S Group 04.07.17, 13:56
      Niestety praca w Holandii czasem okazuje się rozczarowaniem. Wielu nieuczciwych pracodawców czeka na osoby z Polski, które za niską stawkę wykonają odpowiednią pracę. Dlatego też przed wyjazdem do pracy w Holandii warto zapoznać się ze swoimi prawami oraz najważniejszymi informacjami na temat wyjazdu zarobkowego w Holandii. Należy dopilnować wielu formalności, takich jak ubezpieczenie, wynajem mieszkania czy podpisanie umowy o pracę. Na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie można poczytać na temat szukania pracy przez agencje, urząd pracy czy portale społecznościowe: wholandii.pl/praca-w-holandii/szukanie-pracy/sposoby-szukania-pracy
      • tnsgroup Re: Nieuczciwa firma T&S Group 06.09.17, 13:55
        Oczywiście, do Holandii trzeba jeździć tylko z renomowanymi biurami. Nasze ma ponad 15 lat doświadczenia i przez ten czas współpracowało z tysiącami kandydatów. Zapewniamy ubezpiecznie, mieszkanie, opiekę rezydentów. Mamy też wszelkie potrzebne certyfikaty. Pozdrawiamy serdecznie
        Zespół T&S Group
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka