IP: 217.153.246.* 17.02.07, 09:39
img219.imageshack.us/img219/4307/img0003gl3.jpg
Z gory dzieki za pomoc
Obserwuj wątek
    • Gość: Joa Re: Logika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 13:22
      z6=p i (p v q); z7=(p v q)i(~p v ~q);
      z10=~z7;
      z11=~z6;
      z13=~z4, a z4 znasz.
      żeby uniknąć znaku ~ przed zdaniem zlożonym, możesz zastosować prawa de Morgana
      • Gość: Tuptus Re: Logika IP: 217.153.246.* 17.02.07, 14:31
        Sorka, zapomniałem z4 też nie znam,:(

        A temte wiedziałem że są negacją innych tylko miałem problem z wymyśleniem ich.
      • ellipsis krócej + poprawka... 19.02.07, 02:06
        z6 <=> p
        z13 <=> nie q
        z4 <=> q
        (zdanie ,,nie p i q" to z3)
        • Gość: Joa Re: krócej + poprawka... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 11:11
          Ale polecenie wymagało użycia zdań p i q, a nie p lub q.
          • ellipsis Re: krócej + poprawka... 19.02.07, 18:19
            a) w przykładzie pod treścią zadania czytamy:
            np. z1 = (nie p) i p
            - bez użycia q,
            b) oczywiście zawsze można dopisać alternatywę z czymś zawsze fałszywym lub
            koniunkcję z czymś zawsze prawdziwym, np.
            q <=> q i (p lub nie p) <=> q lub (p i nie p)
    • Gość: Joa Re: Logika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 15:55
      z4=~p i q

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka