Gość: Tuptus IP: 217.153.246.* 17.02.07, 09:39 img219.imageshack.us/img219/4307/img0003gl3.jpg Z gory dzieki za pomoc Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Joa Re: Logika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 13:22 z6=p i (p v q); z7=(p v q)i(~p v ~q); z10=~z7; z11=~z6; z13=~z4, a z4 znasz. żeby uniknąć znaku ~ przed zdaniem zlożonym, możesz zastosować prawa de Morgana Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tuptus Re: Logika IP: 217.153.246.* 17.02.07, 14:31 Sorka, zapomniałem z4 też nie znam,:( A temte wiedziałem że są negacją innych tylko miałem problem z wymyśleniem ich. Odpowiedz Link Zgłoś
ellipsis krócej + poprawka... 19.02.07, 02:06 z6 <=> p z13 <=> nie q z4 <=> q (zdanie ,,nie p i q" to z3) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Joa Re: krócej + poprawka... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 11:11 Ale polecenie wymagało użycia zdań p i q, a nie p lub q. Odpowiedz Link Zgłoś
ellipsis Re: krócej + poprawka... 19.02.07, 18:19 a) w przykładzie pod treścią zadania czytamy: np. z1 = (nie p) i p - bez użycia q, b) oczywiście zawsze można dopisać alternatywę z czymś zawsze fałszywym lub koniunkcję z czymś zawsze prawdziwym, np. q <=> q i (p lub nie p) <=> q lub (p i nie p) Odpowiedz Link Zgłoś