Dodaj do ulubionych

Wielki Autonomiczny Śląsk

10.03.03, 23:57
Wielki Autonomiczny Śląsk - silny region rozciągający się od granicy z
Niemcami po Katowice ma swoje uzasadnienie w historii

Dziwi mnie jednak takie duże poparcie dla tej idei wśród mieszkańców Katowic
i okolic - w końcu w Autonomii Śląskiej to miasto zejdzie do roli prowincji,
zaś historyczna stolica - czyli Wrocław skorzysta na tym najbardziej.

Kultura górnośląska i ludność Górnego Śląska będzie miała znacznie gorszą
pozycję niż w obecnym województwie - jednak czego się nie robi dla uświęcenia
celu.

Działacze Autonomii Śląskiej gotowi są poświęcić wiodącą rolę Katowic w celu
odbudowania historycznej jedności Śląska.

Ciekawe tylko jakie intencje się za tym kryją?


Obserwuj wątek
    • Gość: Pytek Wielki Autonomiczny Śląsk IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 06.04.03, 14:06

      Ty sie starej uo Sia.

      A My uo Sia.


      Mys'lisz irze korzdy z Nos niy zno historije S'loonska i niy wjy kere mjasta
      soom naszymi Stolicami?

    • slezan Re: Wielki Autonomiczny Śląsk 06.04.03, 15:07
      Z tego co wiem RAŚ postuluje utworzenie dwóch regionów autonomicznych - dolno-
      i górnośląskiego.
      • Gość: jak proszek Wielki Autonomiczny Śląsk IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 07.04.03, 21:18
        ... znaczy sie dwa w jednym!
      • Gość: mrW Re: Wielki Autonomiczny Śląsk IP: *.blueyonder.co.uk 08.04.03, 18:40
        slezan napisał:

        > Z tego co wiem RAŚ postuluje utworzenie dwóch regionów autonomicznych -
        dolno-
        > i górnośląskiego.

        -cooo???????????????? - potwierdz to jeszcze raz to nowosc!!!!!!!!!!!
        • wilym Re: Wielki Autonomiczny Śląsk 08.04.03, 18:44
          mrW, kiedy Ty sie nauczysz prawidlowej skladni jezyka polskiego?
          • builder Re: Wielki Autonomiczny Śląsk 09.04.03, 00:10
            -ciebie tez wszystko boli czy udajesz?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka