pajac_twarozyc
10.03.03, 23:57
Wielki Autonomiczny Śląsk - silny region rozciągający się od granicy z
Niemcami po Katowice ma swoje uzasadnienie w historii
Dziwi mnie jednak takie duże poparcie dla tej idei wśród mieszkańców Katowic
i okolic - w końcu w Autonomii Śląskiej to miasto zejdzie do roli prowincji,
zaś historyczna stolica - czyli Wrocław skorzysta na tym najbardziej.
Kultura górnośląska i ludność Górnego Śląska będzie miała znacznie gorszą
pozycję niż w obecnym województwie - jednak czego się nie robi dla uświęcenia
celu.
Działacze Autonomii Śląskiej gotowi są poświęcić wiodącą rolę Katowic w celu
odbudowania historycznej jedności Śląska.
Ciekawe tylko jakie intencje się za tym kryją?