Dodaj do ulubionych

firma PHIL

IP: 88.220.124.* 17.07.08, 21:42
czy ktoś zna tą firmę PHIL z Katowic z ulicy Słowackiego. Prosze o
informacje bo mam iść na rozmowę:)
Obserwuj wątek
      • Gość: miki Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.08, 08:55
        Zdecydowanie nie polecam. Warunki finansowe fatalne wyzysk
        pracowników, obóz pracy i tyle. Komputery ze "średniowiecza" miejsce
        pracy telemarketingu jak w tramwaju ścisk i duchota kto by chciał w
        takich warunkach pracować. Siku co dwie godziny bo tak zarządził
        prezes.
          • Gość: Basia Re: firma PHIL IP: *.microchip.net.pl 14.09.10, 22:40
            Witam , widząc niektóre wypowiedzi zastanawiam się czy ludzie piszący mają na myśli właśnie tą firmę. Pracuję tam i powiem, że warunki pracy jak na dzisiejsze czasy i rynek pracy są zadowalające , kwota 2000 brutto chyba nie jest odstraszająca? Atmosfera w firmie jest bardzo sympatyczna , mili ludzie którzy wzajemnie sobie pomagają . A co do wypowiedzi, że : dziwna pani nie chciała powiedzieć nic konkretnego na ten temat , ponieważ stwierdziła że wszystkiego dowiesz się na rozmowie miała rację, ponieważ od tego jest rozmowa kwalifikacyjna aby przeprowadzić ją w profesjonalny sposób w realu , nie przez telefon prawda? :) ja oczywiście wszystkich chętnych na stanowiska pracy zapraszam i zachęcam , super firma z fajnym personelem ;) . Pozdrawiam wszystkich.
    • Gość: EMILLIA19 Re: firma PHIL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.08, 20:27
      NIE POLECAM NA ROZMOWIEKWALIFIKACYJNEJ (ROZOWA NIE ODBYWA SIE Z
      PREZESEM A ZWYKLYM PRACOWNIKIEM)WSZYSTKO PIEKNIE Z UMOWA ZWLEKAJA DO
      3,4 DNI A JAK PRZYJDZIE DO JEJ PODPISANIA TO KWOTY ZA GODZINE SIE
      NIE ZGADZAJA I SYTSTEM PREMIOWANIA MIAL BYC 10 ZŁ ZA KAZDA PODPISANA
      UMOWE A JEST 10 ZL PO 21 UMOWACH... SZKOLENIE TRA NIE CALE 15 MIN A
      PREZES TWERDZIL ZE TRA 2 - 3 GODZINY JAK GO O TYM POINFORMOWALAM
        • Gość: masakra Re: firma PHIL IP: *.111.200.202.static.crowley.pl 06.11.08, 16:50
          więc firma plajtuje bo jest nie wypłacalna pracowałam tam i zobaczymy czy
          wypłacą te jałmużnę do 10 a premia do 25 grudnia.Tem młody chłopak to ma 20 lat
          i jego laska też pracuje w tej firmie a ponadto się bzzzz............... z
          każdym i jest święta tylko ortografii nie umie .prezes też taki sobie nic nie
          wie jak chce się dowiedzieć ktoś czegoś
          w tej firmie jest burdel na kółkach każdy mówi co innego i nic nie wie jak to
          zrobić
    • Gość: ;p Re: firma PHIL IP: *.centertel.pl 11.11.08, 14:40
      Ja obecnie pracuje w tej firmie no z pieniedzmi bywa róznie raz ma
      byc 10 póziej ostatniego .. Sama juz nie wiem kiedy je otrzymam
      warunki pracy sa takie sobie bo w jednej sali jest chyba z 40 osób a
      sala ma chyba 10 na 10 ciepło jest strasznie chocby w saunie no ale
      cóz na to poradzic moze zmieni sie jak "Dalog" wróci do swojej sali
      a kedy t bede trudno powiedziec bo tego tez oczywiscie nie
      widza:)))))))))))))
      • Gość: wredna ;] Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.08, 12:12
        tak jak większośc osób wyrażających negatywną opinię na temat firmy, nie będę i
        w tym przypadku oryginalna :) Po pierwsze to skusiłam się na podjęcie tej pracy
        z racji tego, że w gazecie było EWIDENTNIE podane "umowa o pracę" tak więc owej
        umowy nie mam do dzis XD Cóż, powiedzmy że oko na to przymknęłam, bo nie
        wiązałam z tą firmą i telemarketingiem przyszłości zawodowej, jednak najbardziej
        rozwaliła mnie kwestia najistotniejsza; mianowicie WYPŁATY! i wiecie co?
        dowiedziałam się, że hajs wypłacą mi za przepracowany miesiąc następnego
        miesiąca z dokładnościa do jego 25go dnia :] pozdro600!
    • Gość: niezadowolona88 Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.08, 12:09
      Ja obecnie też tam pracuje, jest dokładnie tak jak pisali moi poprzednicy,z kasa
      niewiadomo jak bedzie, ciagle Nas zwlekają, raz mówią, że do 10 a potem ciągle
      zmieniają daty,każdy mówi co innego, prezes, kierownik i reszta ekipy gó... wie.
      Kierownik jest moim rówieśnikiem i dupnie próbuje nami rządzić ale coś mu się to
      nie udaje. Wymaga od Nas niewiadomo czego a sam nie potrafi nic zaproponować
      konkretnego. Codziennie jakieś powalone szkolenia na których zawsze co innego
      gadają a potem narzekają ze niby to nasza wina jak czegoś niewiemy, że zle na
      szkoleniach sluchaliśmy. Jedna zwalnia sie po drugiej i jak tak dalej pojdzie to
      z naszej ekipy zostanie wielkie gó.... A kto po przeczytaniu tego forum bedzie
      sie chcial tam zatrudnic, z pewnościa nikt hahaha
    • Gość: niezadowolona88 Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.08, 13:05
      A wracając jeszcze do spisanych umów przez Nas, to pomimo że mamy dobrą
      produkcję, że spisujemy 5,6,7 umów dziennie to po kilku dniach dostajemy zwroty
      z tak zwanego perfekcyjnie wyszkolonego odsłuchu!!!! Panie, które odsłuchują
      nasze umowy są poprostu THE BEST zwracają nam uwagę za bardzo drobne błedy, bo
      np za brak kodu itp a same popełniają takie błedy że mózg się lansuje haha. Jest
      jedna taka przerąbana laska,która faktura pisze przez ó a KLIENT PISZE KLIJENT
      HAHAHA
      • Gość: frygyt Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.08, 13:19
        a najlepszym hiciorem jest to , że z najnowszych umów wynika, że za około 20
        podpisanych w ciągu miesiąca umów, nie pracownik nie dostaje prowizjii, tylko
        dopiero po dwudziestej którejś. ;] he, nieźle..
        firma zarobi na moim gadaniu z klientem, a ja mam z tego G.Ó.W.N.O.
        • Gość: pfiii Re: firma PHIL IP: *.sti.net.pl 12.11.08, 16:40
          hahaha wszystko to prawda. kierownik (dyr ds sprzedaży-śmiechu warte) jest
          smarkaty, niewykształcony, wyżej ... niż du.e ma... bajki to on lubi opowiadać,
          ale nic poza tym. Krzesła takie, że szykujcie się na wizytę i chirurga,
          śmierdzi, duchota, do picia-woda-ZIMNA bo czajnik to ponoć w nagrodę mamy dostać
          (dobry joke), rozliczają cie co do minuty tego co robiłaś... a o kasie nie
          wspomnę- gówn...iana. Nie mówiąc już o podpisanych umowach, które jak wg mnie w
          magiczny sposób 'giną' gdzieś po drodze... A kierownik nic nie robi tylko sie
          wymądrza i jeszcze kase za to by chciał. Śmiech na sali. Jeśli chcesz się
          zniechęcić do jakiejkolwiek pracy, zasypiać przy biurku to polecam przyjdź...
          zaczynając od pseudo rozmowy kwalifikacyjnej :D
          Prawie jak w obozie....
    • Gość: garbata garbata IP: 77.223.195.* 19.11.08, 14:13
      hmmm firma ch...owa na maxa... jesli ktos chce pracowac 400zł/ za miesiac to
      powodzenia.. i do tego wysłuchiwac pierdo..kierwnikaktory ma 20 lat i nie ma
      matury no to pozdro6oo... i jego garbatej z krzywym uzebieniem dziewczyny ..no
      coz..wasz wybor.

a aaaaa i pewnie beda chcieli cie zwolnic :P
        • Gość: blabla Re: garbata IP: *.telpol.net.pl 22.11.08, 20:28
          źle moze nie, ale mysla , ze praca w phill to jedyne miejsce gdzie nas przyjma i
          powiiniśmy wszyscy dziękować bogu, ze pan P.nas nie wyrucił. ponadto straszył
          nas wspomniany wyzej pan:P ze my to tylko na sprzataczki sie nadajemy. a on na
          co by sie nadawal? hmm...na kandydata do przedszkola, moze tam by go nauczyli
          ile to jest 2+4. ludzie, jesli pracowaliscie w jakimkolwiek call center-
          przyjdzie na jeden dzien, zeby posmiac sie jak nie kompetentni sa tam
          przelozeni, nieznajacy podstawowych zasad pracy z ludzmi etc.etc.
          • Gość: blabla Re: garbata IP: *.telpol.net.pl 22.11.08, 20:32
            przepraszam, jesli pracowaliscie gdziekolwiek to przyjdzcie by zobaczyc ta
            kolosalna roznice. aha!!! a jakbyscie sie juz tam przyjeli do pracy na wasze
            nieszczescie- to jesli bedzieicie mieli zamiar sie zwolnic to nie mowcie o tym
            glosno, bo nim zlozycie wypowiedzenie to P.... zrobi to pierwszy, zeby bylo
            widac jakim dupnym szefem tam jest, ze to on wyrzuca pracownikow...hahahahaha
            ubaw po pachy
          • Gość: RED Re: garbata IP: 62.148.88.* 03.02.11, 12:55
            JA CHCIAŁEM COŚ POWIEDZIEC JA TEZ PRACUJE W INNEJ FIRMIE SPRZEDAJĄCEJ TEGO OPERATORA I WIEM JAK TO JEST I TA OSOBA CO PISAŁA ZE ROBI 6 DZIENNIE I MAŁO ZARABIA TO NIECH SIE NIE DZIWI MY ROBIMY DZIENNIE MINIMUM 20 TAK ZE WEZ NIE PIE..OL ZE TY CHCESZ MILIARDY ZARABIAC A POZA TYM ZANM FIRME I JEST OK A JAK KTOS NIE DAJE RADY TO NIECH NIE ZWALA NA KOGOS TYLKO POPATRZY GDZIE NAPRADE LEŻY PROBLEM POZDRO RED
        • Gość: Żenada Żenada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.11.08, 12:44
          Wasze komentarze wołaja o pomste do nieba. Skoro jesteście tacy
          super i jesteście takiemi wzorowymi pracownikami to po co cam
          siedzicie jak jest wam tam tak źle. Znajdźcie sobie inną prace która
          będzie wam odpowiadać i z której będziecie zadowoleni
          • Gość: KDR kdr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.11.08, 12:56
            Znam waszego poprzedniego prezesa i znam waszych obecnych prezesów
            jak i również kierownika i wiem,że są bardzo fajnymi osobami które
            maja opracowane własne skuteczne systemy,które skutkują. Więc nie
            wierze w wasze ani jedno słowo które tutaj piszecie. A ponadto
            jeżeli nie umiecie powiedzieć waszemu kierownikowi jaki macie
            problem to świadczy tylko o was,że jesteście bojaźliwe dupy i
            wolicie pisać na tekim forum niż porozmawiać o waszych problemach.
            Ponadto wieżdżacie na zarząd w którym pracują bardzo fajne i
            kompetentne osoby. Moge się założyć,że każda osoba która napisała ba
            tym forum coś głupiego miała zamienić się miejscami z prezesami bądź
            z kierownikami to by sobie nie poradziła i szybko by z tej posady
            spadła,a skoro ktos jest kierownikiem albo prezesem to widocznie
            zasłuzył sobie na tą posade.

Pozdrawiam tych którzy mnie znają,a pracowałem w firmie FC
      • Gość: SZOK Re: garbata IP: *.chello.pl 23.03.09, 09:24
        jak poczytałem wasze opisy to naprawde zachciało mi się rzygać na
        mysl otej firmie, proponuje jednej z osob pracujacych tam zgłoszenie
        nieprawidlowosci do Panstwowej Inspekcji Pracy wszelkich
        nieprawidlowosci opóxnien w wyplatach itd ,za opóxnienei w wypłacie
        przysługują wam odsetki karne, przypomnę i ż praca bez umowy jest
        neilegalna i jest to niezgodne z prawem także PHIL łamie
        prawo.Zacznijcie dzialać zgłoszenei do PIP można wysłać mailem i
        naprawde oni działają,jak wszyscy tak będą robic to w koncu uda się
        istotnie zaszkodzic oszustom, ja to zrobilem w jakiejs firmie i
        naprawde podzialalo wielokrotnie, pozdro :) nie dajcie sie robic w
        ch*ja
    • Gość: 000 00 IP: *.3s.pl 29.11.08, 16:27
      Powiem ci tylko tyle;jeżeli nie umiesz wyjaśnić swoich spraw i
      problemów patrząc sie osobie do której masz wąty prosto w oczy to
      jesteś nikim i wszyscy ci którzy piszą na tym forum tagie gówna na
      kogoś są nikim bo nie umieją powiedzieć tego komuś prosto w oczy.
      A ty jesteś popie...na bo masz odwage pisać takie gówna które masz
      w głowie na forum. I to ty powinnaś iść do przedszkola,a nie kto
      inny.
      • Gość: zołza Re: 00 IP: *.111.200.202.static.crowley.pl 30.11.08, 08:52
        mnie najgorzej wku...a to że mamy już jutro grudzień a oni nam jeszcze za połowę
        października nie wypłacili za godziny i premii więc nie dziwie się że tu wszyscy
        na wszystkich najeżdżają tylko to już jest problem prezesa ja tam i tak się
        zwolnię bo to jest już przesada z tą kasą żeby półtora miesiąca czekać ma być
        podobno 10 grudnia na kontach

wydaje mi się ze jest na to rada trzeba będzie powiadomić inspekcje pracy a ona
        już przyjdzie na kontrolę

pozdrawiam
        • Gość: Gośc Re: 00 IP: 89.25.232.* 30.11.08, 12:23
          Właśnie każdy tylko oczekuje super wyników w pracy, a przepraszam bardzo co ma
          do niej motywować??? Niby wielce kompetentni ludzie prowadzą tą firmę a od
          dłuższego czasu nie potrafią ustalić jednego terminu wypłat wiec coś tu jest
          bardzo nie tak... najpierw patrzą do siebie zgarnąć a te szaraczki, które
          odwalają największą robotę w nieskończoność maja czekać na wypłatę, dlatego
          kochani prezesi czy kto tam się tak oburza nie dziwcie się, że wszyscy tu tak
          wkurzeni.
          • Gość: Gość Re: Gość IP: *.gprs.plus.pl 30.11.08, 20:10
            To skoro wszyscy są tak bardzo wkurzeni na prezesów i wypłaty to po
            co wjeżdżają i obrazają kilka osób. Jak Czytałam to forum to musze
            powiedzieć,że dla mnie to jest chore żeby ktoś tak obrazał inne
            osoby. Jeżeli ktoś ma do kogoś jakiś problem to powinien wziąć go
            gdzieś na bok i powiedzieć drugiej osobie co ją boli albo jaki ma
            problem,a nie tak pisać na takim forum. To forum powinno służyć do
            komunikacji pomiędzy ludźmi,a nie do obrażania kogoś.
            Ponadto każda firma ma jakieś negatywy ale staje na nogi.
            Gdy czytałam to forum ktoś napisał,że pracuje w tej firmie bo czeka
            na zmiane,także jak już czekacie na zmiane to poczekajcie conajmniej
            do końca roku i wtedy zobaczycie czy zostaliście oszukani przez całą
            firme czy też będą leprze warunki pracy i czy prezesi się zmienią i
            kierownicy.
            Pozdrawiam
            • Gość: Gosc Re: Gość IP: 89.25.232.* 30.11.08, 20:28
              Masz racje niepotrzebnie tutaj są mieszane i obrażane osoby, które na to nie
              zasłużyły. Doskonale rozumiem,że firma potrzebuje czasu żeby stanąć na nogi ale
              skoro już jest taki problem to co niektórzy aby załagodzić tą sytuacje powinni
              robić wszystko żeby zmotywować w inny sposób pracowników (owszem są tacy bo nie
              będę wrzucać wszystkich do jednego worka)i załagodzić sytuację, a nie urządzać
              sobie kpin i traktować pracowników z góry jak jakiś parobków nic nie wartych.
              • Gość: zołza Re: Gość IP: *.111.200.202.static.crowley.pl 01.12.08, 09:15
                ja tam czekać nie zamierzam aż ona stanie na nogi prawda jest taka że mnie to
                nie odchodzi. ja wykonałam swoją pracę i za darmo tam nie siedziałem i jak każdy
                chce dostawać kasę w terminie nie z takim opóźnieniem.sprawa jest prosta i tak
                okradają nas na premiach to jeszcze takie klocki jak tak robią to się ludzie
                pozwalniają i firmę zamkną.
                • Gość: mała Mi Re: Gość IP: *.centertel.pl 01.12.08, 10:13
                  pracowałam w Phil kilka tygodni czyli stosunkowo nie długo ...
                  wszystko by było Ok gdyby nie sekretarka :( o matko !!! Karolinka
                  panienka 20 letnia z rzęsami jak żaba Monika , która nic nie
                  potrafi :( ... podobno skonczyła szkołe fryzjerską więc czego sie
                  można po niej spodziewać :( ...
                  a tak to ogólnie było OK !!!
              • Gość: mhm.. PHIL"pól żartem, pól serio" IP: *.adsl.inetia.pl 01.12.08, 18:45
                drodzy czytelnicy!
                dołącze mój komentarz na forum, ponieważ czytam wasze zarzuty odnośnie PHIL'a.
                Nie istotne czy pracuje tam obecnie, czy pracowałam- ujmę go w możliwie
                najszczerszy sposób:
                Otóż firma ciągle sie rozbudowuje i w sumie to nie każdy dobrze wie jak wszystko
                bedzie wyglądało za pare miesięcy. Atmosfera w pracy przyjemna, młodzi ludzie
                (uważam, że przyjaźnie nastawieni do siebie nawzajem), młoda kadra, godziny
                pracy elastyczne i nie sądze aby był wiekszy problem z ustaleniem grafiku
                dotyczącego jej godzin.
                Jedni uważaja to za "obóz pracy", inni za lajt. Jeśli zdecydujecie się przyjść
                do firmy sami sie przekonacie jak to jest. Praca, wiadomo nie jest na dłuższa
                mete, ale jeżeli ktos ma potrzebe sprawdzic sie w tzw sprzedazy przez telefon to
                czemu nie. Nie zagwarantuje wam, że będziecie zadowoleni, tak samo jak nie
                zagwarantuje wam tego, że nie będziecie narzekać.Niektóre sprawy mają to do
                siebie, ze dopoki sie ich nie podejmie to sie o nich nie przekona. prawda? ;)
                Jedynym i niewątpliwie irytującym faktem a zarazem minusem dla firmy jest kasa-
                w cholere mało opłacalna..no sorry, ale jeśli ktoś ma ochote sobie "dorobić pare
                groszy" to serdecznie polecam, ale jeżeli jesteś biednym studentem i masz w
                planach opłacać studia, to przykro mi ale kokosów tam nie zbijesz ;] aha i
                jeszcze jedna taka uwaga: to fakt że firma ma jakies problemy z wypłacalnością.
                I z całym szacunkiem do osoby która się tym wałsnie zajmuje, ale jeśli dalej
                będziecie tak płacić pracownikom za ich pracę, to w końcu sie wkurzą i zajmie
                sie tym jakaś inspekcja pracy, a wtedy już nie będzie ciekawie.
                I oczywiście najlepsze na końcu- podziwiam ludzi obrażających kogoś na forum.
                Wypisując rzeczy o charakterze i celu czysto obraźliwym, obnażają w ten sposób
                jacy są słabi emocjonalnie, że psychiczną "ulgę" przynosi im "wyżycie się" na
                jakimś bzdetnym forum..
                -to takie moje skromne zdanie i nie trzeba w tym dużo logiki, żeby przekonać
                się, ze najwiecej kolokwializmów używają Ci, którym ktoś widocznie pojechał po
                ambicjach..
                Są plusy , są minusy. Jednak po tych negatywnych wypowiedziach niektórych osób,
                to wydaje mi sie, ze troche to hiperbolizuja..
                pozdrawiam.
        • Gość: ktos;] Re: firma PHIL IP: *.chello.pl 06.12.08, 15:17
          ludzie jestescie smieszni a zarazem żałośni.... nie pasuje wam ta praca to poszukajcie sobie innej,nikt was tam nie trzymie siłą!!!!jak jestescie tacy pewni ze was przyjma w kazdej innej firmie to po co tu sie meczyc????? Jesli bylibyscie wporządku do tych ludzi to i oni byliby wporządku w stosunku do was.
          Lepiej wam na duszy jak sobie powyzywacie,poobrazacie ludzi ktorzy nic nie zawinili??? czemu nie staniecie z dana osoba ktora wam nie pasuje twarza w twarz?co,słabi emocjonalnie?A moze zazdrosc? Poziom waszej inteligencji sięga dna;)
          Pozdrawiam
              • Gość: ;; Re: firma PHIL IP: *.chello.pl 08.12.08, 22:17
                szkolenie krotkie i raczej malo wartosciowe, oczywiscie ze sa fajni
                ludzie!!!!kierownik tez jest fajny tylko czasem za bardzo zadziera nosa i tyle.
                z kasa kiepsko ale jesli cenisz sobie luzne godziny pracy- to praca idealna. 6
                godz dziennie na to ktora Ci odpowiada. jest ok. osoby dzwoniace sa super,
                zgrane i wesole.ja mimo wszystko lubie ta prace, czasem jest wkurzajaca- fakt!,
                ale z drugiej strony jak kazda pewnie:)pozdrawiam caly phil:)
                • Gość: KO Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.08, 10:03
                  BYŁAM KIEDYŚ NA TYM SZKOLENIU ALE NIC Z NIEGO SIE NIE DOWIEDZIAŁAM
                  OSOBA KTÓRA JE PROWADZI JEST NIEPROFESJONALNA NIC TAK NAPRAWDE NIE
                  WIE. NIE POTRAFI NAWET ZŁOŻYĆ ZDANIA, JUŻ NIE POWIEM O SENSIE TEGO
                  ZDANIA. GORZEJ NIŻ W PRZEDSZKOLU .JEŻELI CHCECIE SIE TROSZKĘ POŚMIAĆ
                  TO MOŻECIE SIE TAM WYBRAĆ JEST LEBIEJ NIŻ W WESOŁYM
                  MIASTECZKU .HEHEHE
        • Gość: ...... Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.08, 13:44
          Firma zajmuje się sprzedażą abonamentów. Dzwonimy do klientów z telekomunikacji
          i proponujemy abonamenty z dialogu. Praca wygląda tak że pierw jest szkolenie
          trwa ono w zależności od ludzi czy szybko rozumieją czy nie. następnie te osoby
          idą słuchać przed 20 minut rozmów i idą do domu. Na następny dzień nowi ludzie
          słuchają rozmów przez 3 godziny a potem trzy godziny siedzi przy nich lider i
          pomaga rozmawiać:) okres rozliczeniowy jest od 15-15 i pieniądze są za godziny
          10 następnego miesiąca a 25 za umowy które przeszły.
          godziny pracy są ustalane indywidualnie w zależności od waszych potrzeb. stawka
          godzinowa 7.50 za godzinę brutto myślę że dla uczących się osób to wystarczy .
          Ogólnie w pokojach są młode i przyjemne osoby. Jest miła atmosfera. Najlepiej
          jak by każdy sam przyszedł do firmy i zobaczył jak jest. Każdy odbiera to
          inaczej. Sami musicie sprawdzić na własnej skórze. Nie sugerujcie sie tym forum.
          Każdy pisze tak na każdego bo może go nie lubi albo co wiecie jak jest w każdych
          pracach. Powoli mówią że firma będzie stawała na nogi także przekonajcie się do
          nowego roku jak będzie. Zawsze na początku jest trudno z czasem może będziecie
          żałować że się zwolniliście. Nie mówię że może być lepiej , bo może być także
          gorzej ale jeżeli sami się nie przekonacie to nic z tego nie będzie pozdrawiam
    • Gość: ... Re: firma PHIL IP: 94.246.157.* 04.03.09, 18:50
      firma phil to jest telemarketing.Sprzedaja Dialog Netie i Novum..Zarobki do
      dupy..kierownictwo do bani zwłaszcza ta czarna dziewczyna...nic sie jej zapytać
      nie można bo księżniczka ma ciągle dużo pracy hahaha a co 10 min na papierosie i
      plotach jest..wzieła by sie do roboty zeby moze wypłaty na czas wkońcu były ...
      nie rozumiem tyle jest mądrych osób po studiach a taka dziewczyna bez szkoły
      wulgarna cała w tatuażach jest na takim stanowisku..zenada
          • Gość: Andra;) Re: firma PHIL IP: 94.246.157.* 14.03.09, 19:30
            Czy warto to cieżko powiedziec zależy co kto lubi i ile chce zarabiać hihihi..Co
            do kierownictwa to jest dwóch właścicieli jeden taki mlody on jest naprawde w
            porządku.Drugi...bez komentarza Co do "szefowej"zostawie to także bez
            komentarza..ehhh...hihihihi
              • Gość: ..;l Re: firma PHIL IP: *.chello.pl 19.03.09, 17:32
                prezesi sa w porzadku, nie ma co na nich narzekac, a "ta czarna" to nie kest
                zadna szefowa tylko zajmuje sie ksiegowoscia firmy. generalnie ona jest spoko
                ale jak ma zly humor to lepiej nie podchodzic:P atmosfera raczej przyjazna, choc
                to tez zalezy od zachowania "czarnej" i kierownika....a ludzie sie sie tam
                przewijaja ze nawet czasem nie zdarzy sie imion zapamietac..
                  • Gość: Gall Anonim Re: firma PHIL IP: *.alltex.3s.pl 02.04.09, 09:47
                    Nie będę szczegółów pisał, skąd wiem itd. Może pracowałem, może nie...
                    Powiem natomiast tak, trzeba pracować, nie wolno sobie zrobić przerwy gdy jej
                    nie ma, trzeba po prostu non stop dzwonić, z góry jest narzucone ile osób trzeba
                    załatwić. Każdy pracownik musi wyrobić normę.
                    Do ludzi którzy chcą tam się przyjąć:
                    Jeśli jesteś dobry przy podpisywaniu umów, umawianiu ludzi na spotkania,
                    sprzedawaniu usług przez tel. to ta firma oferuje dobre pieniądze za taką prace.
                    Jeśli jednak nie czujesz sie na siłach, nie odnajdziesz się w tej firmie.
                      • Gość: Gall Anonim Re: firma PHIL IP: *.alltex.3s.pl 02.04.09, 17:52
                        To zależy czy darzysz kogoś sympatią czy nie... generalnie to powiem tak, nie
                        czuje/czułem się tam źle. Da sie porozmawiać z kierownikiem, liderami, wice
                        prezesem, nie wiem jak tam prezes [nie rozmawiałem z nim]. Czy lubię ich
                        prywatnie [raczej niezbyt, ale w pracy to nie przeszkadza].
                        Wypłaty hmm... premie już nie znikają gdzieś po drodze, od czasu kiedy zajął się
                        nimi osobiście kierownik.
                        7.50zł brutto na godzine, jednak gdy dodasz do tego premie za umówione osoby
                        wychodzi z tego konkretna kasa [oczywiście jeśli dasz rade załatwić dużo ludzi].
    • Gość: arian Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.04.09, 18:39
      co szefostwo to zwykli pracownicy a zarfząd prezes i jego zastgępcy chyba jacyś
      są i decydują? nie chce mi sie wierzyc ze tak do kitu.
      A kto to taki ze rządzi i jest zwykłym pracownikiem, jest to możliwe, jak tak to
      firma padnie na zbity pysk. Jak cos wiecie dajcie jeszcze znac, aha a czy
      zwalniają i od czego to zalezy ?
      • Gość: kisior Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.04.09, 18:49
        do luftu w tej fiirmie same koligacje i ciagle opieprzaja tylko wynik wynik i
        wynik ludzie sie nie liczą, koles muwi prawde wyzysk ichamstow w bialy dzien,
        jak bedzie lepiej na rynku wszyscy stmtad uciekna i kopna caly zarzad i
        kierownikow w du.. a te panienki z umow wraz z kierowniczka tylko fajcza i
        obgaduja innych same guzik robia. a jest ten młody prezesik tylko laski w firmie
        podryuwa i obraca wieczorami mobbinger, chyba jeszcze jest gluwny prezes ale
        rzadko jest w firme wiec nic mnie moge o nim powiedziec. moze cos ktos jeszcze
        dopowie. wiem ze beda nastepnych zwalniac i kolesiuw zatrudniac a inni mahja sie
        zażynac.
          • Gość: iza Re: firma PHIL IP: 94.246.139.* 19.04.09, 11:49
            ja tam nikomu nie polecam tej firmy!!Pracowałam tam i sie zwolniłam..Kasa byle
            jaka..Atmosfera w firmie okropna..Kierowniczka hmm szkoda gadac...kierownik
            młody jest ok chociaz troszke się wywyzsza..wiceprezes wyrywa wszystkie laski w
            firmie..ehh szkoda gadac...haha pozdrawiam
            • Gość: elza Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.09, 18:52
              ja tez się zwolniłam , do kitu praca, atmosfera beznadzieja, tylko wyzysk,
              szkolenia beznadzieja poziom żenua dwie godziny produkt i gidna sluchawka i do
              roboty i min. 4 umwoy dziennie bez przygotowania. tak ida na wyzysk stawki
              najnizsze w katowicach 7,5 na godzine . Kierowniczka i kmierownik sie opieprzaja
              i obgaduja i fajczą. Wiceprezes żeczywiście laski wyrywa na wieczory co chwila
              zmienia, chyba to jednak mobbing i warto zaintersowac odpowiednich ludzi cos ie
              tam wyprawia. U mnie w oklicach bielska sa oferty prcy mimo bezrobocia i lepsza
              atmosfera i szacunek dla ludzi

• Gość: :-):-) Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.09, 11:57
                hmm na ta firme to by i sporo mozna bylo pisac.Wszystko jest do
                kitu,pracowalam tam dosc dlugi i wiem jak jest,kasa bardzo marna, co
                miesiac ucinaja ci na wyplacie(godzinowkach)i na premiach, za premir
                nigdy niema wiecej niz 150zł mimo, ze spisujesz po 100 umów w
                miesiacu,moze i jest 7,50 za godzine ale brutto i masz placone tylko
                za rozmowy,ktorw wykonujesz,poniewaz niby tak liczy system.Kierownik
                do kitu tak jak i cala reszta,nikt tam nigdy nic niewie,wiec nie
                dowiesz sie niczego konkretnego ani na szkoleniach ani w
                ogole,dzwonisz praktycznie bez zadnej wiedzy.Prezes oszczedza na
                wszystkim,nawet zarowki w ubikacji nie potrafi kupic a juz od pol
                roku zglaszane bylo,ze niema tam swiatla.Jest syf wszedzie,poniewaz
                Prezes oszczedza rowniez na sprzataczce.Zespol niewykwalifikowany
                (kierownik,kierowniczka,liderzy oraz Prezes).Ty sie starasz jak
                najbardziej mozesz,spisujesz po 100 umow a tu liderem Twoim zostaje
                taka laska,ktora z taka wada wymowy,to w zadnym Call Center nie
                powinni przyjac i ta wlasnie laska wyplaty dostaje wiecej niz 5 osob
                w tej firmie,poprostu tak tylek lize Prezesowi.Wielka Pani Kierownik
                nigdy niema czasu na nic,bo albo pali fajki albo co chwile zre. Tak
                nas oszukuje na umowach,pewnie Prezes nawet niewie, ze go tez
                oszkuje i druga wyplate ma z tego co nam poucina.Bez przerwy daja ci
                jakies nowe aneksy do podpisana a jak nie chcesz podpisac to groza
                ci zwolnieniem,dlatego przestrzegam Wszystkich przed ta
                firma,obecnie jz tam nie pracuje i jestem bardzo szczesliwa z tego
                pododu,bynajmniej nikt mnie nie oszukuje i nie traktuje jak
                niewolnika!!!!Pozdrowienia dla starej ekipy z Phila,oczywiscie mowa
                tu o telemarketerach,bo szefostwu to moge jedynie powiedziec zeby
                mnie pocalowali gleboko w cztery litery!!!!
                • Gość: greta Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.09, 12:23
                  potwierdzam oszczędność na wszystkim i ta żarówka i sprzątanie i sprzęt do pracy
                  całkowity minimalizm a wymagania b.,wysokie, jak najwiecej umów, nie ma wyników
                  dzień w dzień straszą zwolnieniami i kryzysem. Prawe jak biedroinka pampersy,
                  liczą czas pracy przy słuchawkach ucinają do minimum przerwy. mimo że spisujesz
                  dużo umów raptem okazuje się ze rozliczeni to 20-30% tego i marne grosze a umowy
                  gdszie w powietrzu. A ta liderka laska z wada wymowy to skandal zeby zażadzała,
                  w żadnym telecentrum by nie awansowała. Szefostwo też do dupy, a ten młody
                  prezesik to by sobie kuskę uwiazał, albo pracuje się albo stale telemarketerki
                  podrywa, mnie też próbował uwodzić, więc stanowczo dałam mu odpał no ale
                  musialam sie zwolnić. Brak szacunku dla ludzi i poszanowania, to przykre bo z
                  innym podejsciem tu przychodziłam.
                  • Gość: nt Re: firma PHIL IP: 62.148.88.* 21.04.09, 14:35
                    Przykro mi czytać takie komentarze na temat tej firmy, a szczególnie kadry, która tam pracuje. Fakt, że może sam zarząd nie jest fair wobec pracowników, jednak nie zauważacie tego, że jest tam caly sztab ludzi między zwykłymi telemarketerami, a zarządem, który stara się to odkręcić i zadbać o interes ludzi.
                    Co do tzw. "Wielkiej Pani Kierownik"/"szefowej"/"czarnej", to tu jest mi szczególnie przykro słyszeć takie komentarze na jej temat. Te teksty o tym, że co chwila jest na papierosie są przesadzone. Pytanie - liczył ktoś z was ile ona ma przerwy w ciągu często kilkunastogodzinnego dnia pracy? (bo tyle często pracuje) Idę o zakład, że nie. To pozwólcie, że was oświece - średnio 5 razy na 10h ma przerwe na papierosa (czyli ok 5min.) co daje po prostym przeliczeniu przerwe na 2h. Co do jej ciągłegu braku czasu, to chciałem powiedzieć, że tak jest właśnie przez was, bo z każdą pierdołą wszyscy zaraz do niej lecą zamiast pójść do osoby odpowiedniej (np. lidera lub kogoś innego z kadry). Jest wyraźna kartka, która mówi "Sprawy personalne w godz. 15-16", a wiele osób to ignoruje. Poza tym wierzcie mi, że ona na prawde ma dużo pracy. Gdybyście robili tyle co ona też byście chodzili wściekli non-stop i przemęczeni. Komentarze, które padły na jej temat jak dla mnie sa zupełnie bezpodstawne i smarkate. Rozumiem, że jak ktoś nie musi pokazywać twarzy to sie naraz robi odważny i odreagowuje swoje złości i kompleksy, ale bez przesady.
                    Co do Kierownika - jak dla mnie nie ma znaczenia fakt, że ma lat ile ma skoro sobie zapracował na takie, a nie inne stanowisko. Jakby niektórzy nie wiedzili, to on też zaczynał jako telemarketer. Moim skromnym zdaniem to należą mu się gratulacje za tępo w jakim się wspina i umiejętnośc stawiania sobie celów i dochodzenia do nich, a nie dziecinne wypominania mu wieku. Widać, że pewni ludzie mają troszeczkę przerośnięte ego skoro nie potrafią pogodzić się z bycią pod osobą młodszą.
                    Podobnie jest z "liderką z wadą wymowy" zapracowała sobie na swoją pozycję i jest osobą bardzo kompetentną, co widac w konfrontacji z osobami z innych callcenter.
                    Co do ortografii, to każdemu może zdażyć się błąd, czego żywym przykładem jest ten temat tutaj. Tylko w przypadku A było to jednostkowe, a pare osób tutaj dało istny koncert dysleksji oraz innych dysfunkcji mózgowych.
                    Na koniec chciałem tylko dodać, że rozliczanie w Philu jest uczciwe - to tylko ludzie miewają dziwne wyobrażenia dot. swoich zarobków i nie rozumieją/nie chcą zrozumieć na jakiej zasadzie firma funcjonuje i zgadują treśc umowy, zamiast ją po prostu przeczytać. Dodatkowo pieniądze kadry sa proporcjonalne do pieniędzy telemarketerów (kadra też ma prowizje od umów) więc uwierzcie, że zalezy im na waszych wypłatach, bo im większa wasza wypłata tym wieksza także ich wypłata.

Zanim ktoś odpisze na ten komentarz, to prosze niech się wpierw zastanowi pare razy co chce napisać. Bardzo bym prosił :) Pozwoli to przynajmniej utrzymac poziom, bo w rzucaniu mięcem na targowisku chamów brać udziału nie zamierzam...
                    • Gość: inga Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.09, 17:05
                      czytam te dyskusje i powiem ze chyba ktoś z kadry pisał tekst nt, pracowałam w
                      tej firmie od stycznia do kwietnia i stwierdzam stanowczo że jest w nim troche
                      prawdy i wiele przekłamań. Wypłata terminowo ale 7,5 brutto za godziny i
                      prowizja 100-200 zł - tyle otrzymywałam, najmniej chyba na rynku, ja wróciłam do
                      siebie, kończę już studia i sprawdzałam - zarobki są 10 za godzinę i w
                      Katowicach i u nas. W philu są najnizsze stawki, poza tym sprzsęt komputerowy i
                      cały osprzęt poza paroma komputerami wygląda że przykro mówic. Co do owego
                      kierownictwa czarna i młody kierownik faktycznie .... pracują jak przyjezdza
                      szef firmy ( jest wtedy jak na pokazówce), jak go nie ma to jest light, zupełny
                      luz, papieros za papieroskiem i udawanie że ogrom zadań - brak kontroli i chyba
                      sie go boją. Na początku mej pracy styczeń, luty jeszcze to było pilnowane i
                      kultura,szacunek atmosfera i były wyniki 100 i więcej umów w lutym dziennie. Od
                      marca odkąd młody prezesik rządzi, to i chamstwo, wyzwiska od kierowniczki do
                      ludzi jak nie w humorze i przykre że ten prezesik tak się zachowuje do
                      studentek, zamiast pracy to tylko umawianki i zaczepki o wiadomym
                      charakterze-nikt nie może go utemperować - niech to robi ale nie z własnymi
                      pracownicami. Jak przyjezdza główny szef to zachowują się jego bezpośredni
                      podwładni jakby malowali zieloną trawę na zielono, jak wyjeżdża hulaj dusza - i
                      taka prawda. Niech zamontuje kamery, to zobaczy.

Kasa jest terminowo, ale niska, najniższa w katowicach, prowizje znikają - ponoć
                      kurierzy, operatorzy - tak mówią. Brak kompletnie szacunku dla ludzi a warunki
                      socjal przykre do opisania - ponoć oszczedności. Zmieniłam miejsce pracy i
                      naprawdę odżyłam i za lepszą kasę, atmosferę i poszanowanie ludzi czego brak w
                      philu. A poziom szkolenia produktu i usług bez porównania. W philu ani kierownik
                      ani liderzy ani kierowniczka nie potrafili odpowiedzoiec na proste pytania z
                      usług dla klientów, nie potrafili odpowiednio pomóc, bo chyba ... nie znają
                      dobrze produktu. A stawianie na pyskatych i obrażonych liderów, którzy wymagają
                      a nie pomagają zamiast sprawdzić czy wśród nas nie ma odpowiednich osób na
                      awans( wiele osób kończy studia) to świadczy o poziomie firmy i zatwardziałości.
                      Najgorsze że w obecnej firmie zarobki są chronione, a tam każdy wiedział jaka
                      kasa i to od szefostwa, czyli wszyscy o wszystkich.
                      • Gość: gregory Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.09, 19:33
                        przyłączam się do forum i stwierdzam fakty po przeczytaniu niektórych opisów -
                        choć zastrzegam nie pracowałem tam więc to tylko moje spostrzeżenia na podstawie
                        opinii na tym forum

Primo firma płaci na czas więc tu jest duży plus dla niej, bo wiadomo jak jest
                        obecnie na rynku pracy

Duo forum jest chyba od lipca 2008, więc phil działa już conajmniej 9 miesięcy a
                        nie znalazłem strony internetowej firmy ( koszt to ok. 1500 zł i to
                        profesional)oraz przestarzały częściowo sprzęt ( 10.000 zł i mamy kilkanaście
                        nowych stanowisk pracy komfortowo wyposażonych)oraz pensje rzeczywiście niskie
                        jak do konkurencji. Swiadczy to albo o braku wyobraźni właścicieli lub o
                        ,,glinianych nogach" firmy czyli za chwilę będzie boom spółeczki a może zarząd
                        powoli szykuje ją do upadłości i wyczyszcza środki trwałe i zobowiązania.

Tercio atmosfera szczególnie w kwietniu jest dramatyczna w pracy co pewnie
                        przekłada się na taką a nie inną ocenę przez ludzi i dobrze jej nie wróży.
                        Raczej PIP nie wchodzi w grę - regularnośc płac, natomiast zachowanie kadry a
                        szczególnie ,,wybryki" tzw. prezesika, wiceprezesa młodego jak go nazywacie to
                        już sprawa zgłoszenia do odpowiednich organów.

To takie moje spostrzeżenia na temat firmy na podstawie opisów, żal że tego typu
                        spółki istnieją u nas w kraju.
        • Gość: jerry Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.04.09, 09:41
          nie wiem czy warto tam iść, cos tam płaca w miare na biezaco choc czasami sie
          spóźniają niektórym i się mylą. Natomiast atmosfera jest gęsta po ostatnich
          wydarzeniach zwolnienia jak widać, no i ta liderka z wadą wymowy dostała
          prowizje 10 razy wiecej niz inni, wszyscy tam o tym muwia i sie dziwia a niby
          kazda kasa to powinna być tajemna, widać taka polityka. Moze inni cos jeszcze
          powiedza
        • Gość: lusi Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.09, 17:06
          Witam, jak widzę opinie na temat tej firmy są bardzo złe, a miałam
          jutro jechać na rozmowę, ale nie napewno w takiej h...... firmie
          robić nie będe :)Pozdrawiam tylko wszystkich kierowników i prezesów
          wyzyskiwaczy. Mam nadieje,ze kiedys przyjdzie czas na was, że
          zostaniecie na lodzie. Cieszę sie że istnieją takie fora, bo dobrze
          czasem przeczytać coś o firmie przed rozmową, bo szkada czasu
          poświęcić jejj nawet 3 min.
            • Gość: PpPpPp Re: firma PHIL IP: *.chello.pl 20.11.09, 11:05
              ten fajny prezes ta fajna kierowniczkę wyzywa od najgorszych kur*w wiec
              atmosfera rzeczywiscie jest zajebista a kierowniczka Bożenka taka fajna ze ja
              prezes wyjebal z kierownictwa do liderstwa hahaha
              a telemarketerów ktorzy pracuja tam od roku mozna zliczyc na palcach jednej reki
              wiec nie pie...ie ze wam tam tak dobrze jest bo ludzie by nie odchodzili jesli
              chodzi o wyplaty to nie byly by terminowe jezeli wkoncu jedna z osob nie poszla
              by do PIPu wiec sie cieszcie i podziekujcie tej osobie bo wyplaty byscie
              dostawali z opoznieniem
              • Gość: zbulwersowany Re: firma PHIL IP: 94.254.215.* 23.11.09, 19:48
                co chwile przychodzi tylko kontrola z PIPu i jakos jeszcze nic specjalnego nie
                znalezli. to ludzie za bardzo panikuja czujac sie pokrzywdzonymi, ale warto na
                sprawe spojrzec tez z drugiej strony, jak zachowuja sie ludzie, ktorzy
                przychopdza tam do pracy, bo jest to czasami (w tym miejscu przepraszam solidnie
                pracujacych) chamstwo i kretactwo. ale o tym juz nikt nie wspomni. firma nie
                jest idealna, ale pracownicy tez pozostawiaja wiele do zyczenia, wiec nie
                rozumiem tej dyskusji. nikt nikogo na sile nie ciagnie - jak sie komus nie
                spodoba, to obecnie na rynku znajduje sie wiele ofert pracy. a oficjalnie moge
                powiedziec, ze Bozena nie jest liderem tylko koordynatorem novum wiec nic sie
                nie zmienilo, oprocz tego, ze od pewnego czasu wspiera ja Agnieszka. i takie to
                straszne? owszem, kazdy ma prawo do wlasnego zdania na forum, ale trzeba byc
                przy tym obiektywnym a nie wyolbrzymiac tylko dlatego, zeby zrobic sensacje, bo
                nie zycze nikomu z was trafic do firmy w ktorej naprawde nie szanuje sie
                pracownika, bo wtedy mozecie zmienic zdanie. Pozdrawiam
          • Gość: Prezes Zarząd PHIL Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.09, 14:16
            Witam Państwa
            Zapoznałem się szczegółowo z komentarzami zamieszczonymi na tym
            forum i mogę stwierdzić, że w kilku kwestiach macie Państwo racje,
            zgodnie z powiedzeniem "w każdym kłamstwie tkwi ziarenko prawdy".
            Pragnę wszystkich uspokoić, że firma nie zmierza do upadłości czy
            bankructwa wręcz odwrotnie. Co do wycieczek personalnych i w
            większości wypadków pomówień nie będę komentował.
            Jeśli chodzi o stawkę godzinową, jest ona niska, ale firma stawia na
            bardzo dobre wynagradzanie za sukces tj. za poprawnie zawartą umowę
            z klientem i przyjętą przez operatora, co wiąże się z przyznaniem
            premii dla telemarketerów, liderów i kierownictwa.
            Jest to oczywiście obarczone ilością umów, ale mogę powiedzieć, że
            za miesiąc kwiecień 2 osoby (telemarketerzy) przekroczyły wymagany
            próg i otrzymają premie ponad 1.300 zł. Tą drogę pragnę im
            pogratulować i oczywiście zrobię to osobiście.
            Co do atmosfery w firmie, to pragnę tylko nadmienić, że to ludzie
            którzy w niej pracują wytwarzają atmosferę a wieczne pretensje i
            złośliwości nie poprawią tej sytuacji i tylko prowadzą do
            pogorszenia nastrojów.
            Co do sprzętu to faktycznie część jest stara, ale 25 stanowisk mają
            nowe terminale i monitory. Tu pragnę podkreślić, że aby firma
            wymieniała sprzęt musi zarabiać.
            Miesiąc kwiecień, był pierwszym miesiącem kiedy firma nie dopłaciła
            do bierzącej działalności i wszystkie działania Zarządu i
            Kierownictwa są ukierunkowane na uzdrowienie pod kątem
            organizacyjnym i finansowym Spółki PHIL i nie było to wynikiem
            oszukiwania kogokolwiek, tylko zmian organizacyjnych.
            Współpracując ze studentami, czyli ludźmi inteligentnymi, mam
            przekonanie, że powyższe wyjaśnienia spowodują uzyskanie pewnego
            rodzaju zrozumienia dla działań prowadzonych w PHIL.
            Jesteśmy na dobrej drodze do poprawy wszystkich niedociągnięć jakie
            mają jeszcze miejsce w firmie, ale ten proce jeszcze się nie
            zakończył.
            Co do prowadzenia szkoleń, sprawą już się zająłem i w najbliższym
            czasie oczekuje wyraźnej poprawy w tym zakresie.
            Tą drogą pragnę prosić o konstruktywne uwagi i komentarze, które
            pozwolą mi podjąć stosowne działania.
            Prezez Zarządu PHIL Sp. z o.o.
    • Gość: Prezez Zarząd PHIL Re: firma PHIL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.09, 14:22
      Witam Państwa
      Zapoznałem się szczegółowo z komentarzami zamieszczonymi na tym
      forum i mogę stwierdzić, że w kilku kwestiach macie Państwo racje,
      zgodnie z powiedzeniem "w każdym kłamstwie tkwi ziarenko prawdy".

Pragnę wszystkich uspokoić, że firma nie zmierza do upadłości czy
      bankructwa wręcz odwrotnie. Co do wycieczek personalnych i w
      większości wypadków pomówień nie będę komentował.

Jeśli chodzi o stawkę godzinową, jest ona niska, ale firma stawia na
      bardzo dobre wynagradzanie za sukces tj. za poprawnie zawartą umowę
      z klientem i przyjętą przez operatora, co wiąże się z przyznaniem
      premii dla telemarketerów, liderów i kierownictwa.

Jest to oczywiście obarczone ilością umów, ale mogę powiedzieć, że
      za miesiąc kwiecień 2 osoby (telemarketerzy) przekroczyły wymagany
      próg i otrzymają premie ponad 1.300 zł. Tą drogę pragnę im
      pogratulować i oczywiście zrobię to osobiście.

Co do atmosfery w firmie, to pragnę tylko nadmienić, że to ludzie
      którzy w niej pracują wytwarzają atmosferę a wieczne pretensje i
      złośliwości nie poprawią tej sytuacji i tylko prowadzą do
      pogorszenia nastrojów.

Co do sprzętu to faktycznie część jest stara, ale 25 stanowisk mają
      nowe terminale i monitory. Tu pragnę podkreślić, że aby firma
      wymieniała sprzęt musi zarabiać.

Miesiąc kwiecień, był pierwszym miesiącem kiedy firma nie dopłaciła
      do bierzącej działalności i wszystkie działania Zarządu i
      Kierownictwa są ukierunkowane na uzdrowienie pod kątem
      organizacyjnym i finansowym Spółki PHIL i nie było to wynikiem
      oszukiwania kogokolwiek, tylko zmian organizacyjnych.

Współpracując ze studentami, czyli ludźmi inteligentnymi, mam
      przekonanie, że powyższe wyjaśnienia spowodują uzyskanie pewnego
      rodzaju zrozumienia dla działań prowadzonych w PHIL.
      Jesteśmy na dobrej drodze do poprawy wszystkich niedociągnięć jakie
      mają jeszcze miejsce w firmie, ale ten proce jeszcze się nie
      zakończył.

Co do prowadzenia szkoleń, sprawą już się zająłem i w najbliższym
      czasie oczekuje wyraźnej poprawy w tym zakresie.

Tą drogą pragnę prosić o konstruktywne uwagi i komentarze, które
      pozwolą mi podjąć stosowne działania.
      Prezez Zarządu PHIL Sp. z o.o.
      • Gość: madja Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 08:28
        ciekawe czy to prezes. Czy firma dąży do upadłości nie weim choc pracuje tam
        bardzo długo i za chwile podziekuje za prace, bo mam wreszcie na oku fajna prace
        na etat i lepsze pieniadze i zgodne z moim wykształceniem, juz sie finalkizuje.
        Ja sadze ze firma bardzo szwankuje i opis to taka przykrywka i pijar, ktury
        słyszałam jak ten zarzad nas przejmował w pazdzierniku, to samo gadał i
        obiecywał, NA poczatku były zmiany i sprzet czesciowo nowy i podwyzki plac i
        zmiany w zarzadzaniu firmy to bylo widac i czuc i fajna zrobiona atmosfera przez
        szefostwo na miejcu, wymaganie i docenianie ludzi, tak bylo gdzies do prawie
        konca lutego i nawet zaczelismy od połowy stycznia osiagac b.wysokie wyniki
        sprzedazowe. Potem nas wzieto za ,,morde' wyzyskujac na zasadzie tylko liczy sie
        zysk i nic wiecej, pewnie szefostwo chce kase wyciagnac dla siebie i odzyskac
        wlozona forse a potem roznie moze byc. Ja tak to widze i ludzie tez. Teraz kase
        pokazówkę wrzucą na forum dla kilku osob żeby uspokoic nastroje a potem znowu
        bedzie to samo - spiewke słysze od zawsze, a trzy zarzady tam przeszlam. Co do
        atmosfery owszem była fajna przez kilka miesiecy nowego zarzadu to sie czuło
        wspracie szefa ale tez stawiane spore wymagania. Marzec i kwiecien to czysty nas
        wyzysk, jak ktos nie rozumie ze atmosfere buduje szefostwo wspolnie z
        podwladnymi a nie tylko sami telemarketerzy czyli my, to nie powinien sie
        zajmowac tworzeniem firmy i budowaniem zespolu bo to jego rola stworzyc klimat
        pracy, rola szefa- widocznie nie nadaje sie kierownictwo do zarzadzania ludzmi,
        chyba ze robotami. Zarobic na sprzet słyszymy to od pazdziernika - stara
        spiewka. Proces niedociagniec nie zakonczyl - tez od pazdzierniak. Szkolenia aby
        byly dobre trzeba zatrudnic odpwoeidnich ludzi a nie obecnie szkolacych,
        zobaczyc jak wygladaja profesjonalne szkolenia w innych firmach bo tu szkoda
        gadac. Obiecanki od poczatku istnienia, byly momenty poprawy ... hmm byly.

Ogólnie to jest taki pijar na polepsszenie humoru, rzeczywistosc jest inna. Jak
        ktos napisał wczesniej jak szef przyjezdza raz na jakis czas to wszysyc wokol
        niego lataja i maluja trawe na zielono i podlizuja się i sie boja go, jak
        wyjezdza jest high life, kazdy rzepke swoja ciagnie a niektorzy wrecz sie
        opieprzaja, papierosek za papieroskiem itp. Co do personalnii nie wnikam choc te
        zachowania mlodego prezesika to az huczalo - tajemnica poliszynela firmy -
        zenada szkoda slow. Widac ze obecnie nie ma na miejscu osoby, ktora to by
        preowadzila, taki jest teraz lekki balagan. Tylko kryzys powoduje ze ludzie
        jeszcze tu siedza ale pracy w katowicach sprzedawcow i telemarketerow jest
        bardzo duzo wiec ludzie juz szukaja. A jak kryzys pojdzie szefostwo bedzie same.
        • Gość: rafik Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 11:28
          potwierdzam słowa koleżanki.

Jak na miejscu w Philu była osoba z zarządu - 3-4 dni w tygodniu - przez
          pierwsze miesiące to widać było zmiany w firmie i organizacyjne , sprzętowe,
          płacowe. Zmiany w sensie przemiany naszej mentalności - że kasę dostajemy gdy
          operator zaakceptuje a nie od razu po zadzwonieniu do klienta - a na początku
          tego zupełnie nie rozumieliśmy ale gostek madrze to wyjasnił. W ogóle kumaty był
          gość, kompetentny, rzeczowy, widać było sporą wiedzę i doświadczenie w
          kierowaniu ludźmi i zespołem , miał smykałkę do zarządzania - chłop z klasą i
          ,,jajami" też jak trzeba było potrząsnąć nami w celu lepszych wyników, poza z
          tym z wizją i celami i umiał z nami rozmawiac . Miał dla nas czas i mobilizował
          do roboty, wspierał i był konkretny . Z drugiej strony jednak bardzo wymagał i
          stawiał konkretne cele. I nawet dobrze szło, tylko co chwile zmiany produktów i
          to rozwalało sprzedaż, bo musieliśmy się tego nauczyć a to trwa - nie jeden dwa
          dni i są wyniki. I atmosfera ze chciało się robić.

Coś tam z Netką nie wyszło i wszystko wywalono do góry nogami, ludzi pozwalniani
          czy sami odeszli. Nie wiadomo o co chodziło, same niedomówienia były w firmie,
          nikt nie wyjaśnił. A przecież sprzedaż poszła od połowy stycznia w górę.

Jak teraz są wyniki to można jemu zawdzięczać w sporej mierze, teraz mamy stałe
          produkty i łatwiej sprzedawać . Robimy to na pamięć , a netka i tak nie wyszła a
          dziecko wylano z kąpielą.

A teraz sprzedaż wcale nie jest większa tylko koszty pewnie nizsze i stad u nas
          raptem przychód jakiś tam ledwie nieduży.

Fakt teraz do dupy, nie ma nikogo kompetentnego do zarządzania ludźmi, brak tego
          taka nabuzowana firemka ze złą atmosferą i wyzyskiem.Długo nie pociągnie, bo od
          marca żle się dzieje i tylko czekać na krach.

Jak sie dzieje dobrze -Zarząd tak pisze - to gdzie kompy nowe, stronka
          internetowa - podstawa i szkolący na poziomie prawdziwego szkoleniowca. O
          osobach szefach obecnych nie wypowiem się - niech pozostanie w ciszy szkoda
          gadać - kwalifikacje średnio marne do zarządzania zespołem.

A może poszperać w naszych cv i wybrać osoby do lepszej pracy w firmie - wielu z
          nas kończy studia. Jak nie to zrobię by by - już o tym myślę.
          • Gość: black Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.05.09, 12:40
            pewnie że jeszcze niedawno było lepiej. Ale co - kasę płacą teminowo jednak -
            mało ale jest zawsze a rynek pracy średni choć dla nas robota w katowicach jest
            - telemarketing. W sumie ciulowo tam, co zrobić, zacisnąć zęby, przeczekać tam
            chwilę i szukać pracy.
            • Gość: fhuoib Re: firma PHIL IP: *.chello.pl 20.05.09, 23:18
              no wlasnie Panie Prezesie, sam Pan pisze, ze ma do czynienia ze studentami wiec
              powinni zrozumiec obecna sytuacje etc. skoro pracuje pan ze studentami a nawet
              ludzmi po studiach to dlaczego pan ich nie awansuje?tu nie ma zadnej realnej
              szansy na rozwoj!!! ale za to polglowek ktory zdania poprawnie sklecic nie
              potrafi jest tam kierownikiem od siedmiu bolesci-oczywiscie mowa o piotrze g. i
              tak w temacie jeszcze owego kierownika to mozna by go bylo nawet posadzic o
              mobbing, niejednokrotnie straszyl zwolnieniami albo po prostu wywyzszal sie bo
              on tam jest kierownikiem-smiechu warte.nic nie umie wytlumaczyc!!a
              szkolenie?hahaha.pokazal niejednokrotnie jak to sie niby robi-czyli brak
              poszanowania klienta, wcisnac na chama, niezaleznie od potrzeb a najlepiej jak
              to niedoslyszaca staruszka bo pomysli ze to tp.sa.struga cwaniaka a w glowie az
              buczy z pustki,z reszta na Pana Panie Prezesie rowniez nadawal bo mysli ze jest
              madrzejszy nawet od pana. Panie Prezesie na prawde z takiego typu pracownikami
              nie zajedzie Pan daleko i atmosfera jest zepsuta m.in. przez tego wlasnie
              czlowieka!!!
              • Gość: fh Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.05.09, 18:13
                no ten koleś jest narwany jako szkoleniowiec. Bardzo młody i trochę przerost
                formy nad treścią, nie nadje się na funkcję szefa zespołu i szkoleniowca, lepiej
                niech zaiwestują w innych. A tak a propo's w Katowicach telemarketerom płacą po
                10,5 zł za jedną godzinkę, znacznie wiecej niż tu i dniówka do wyrobienia niższa
                • Gość: magda Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.05.09, 13:02
                  ten Piotr rzeczywiście nadaje sie na maxa lidera. Na szefa sprzedaży nie ma
                  papierów. Jeszcze cwaniakuje i obgaduje zarząd jak ich nie ma w firmie. Jak był
                  na miejscu były prezes, co go chyba odwołali czy odzsedł do innej firmy, to
                  jeszcze Piotruś się starał i mobilizował do pracy. Teraz udaje ważnego a nic nie
                  robi. Nie nadaje sie do tej roli w firmie, jest po prostu słabiutki.
                      • Gość: alice Re: firma PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.05.09, 16:54
                        czytam te komentarze i uważam że powinno być tak

Jasna polityka firmy
                        Właściwy zarządzający na miejscu , kilka dni w tygodniu, taki jak poprzedni
                        wiceprezes, co był tam swego czasu , rzeczowy i wymagający i znający temat i
                        słowo zarządzanie
                        Atmosfera pracy kultura, szacunek i egzekwowanie pracy wysoka jakośc sprzedaży
                        Nowy kierownik sprzedaży z prawdziwego zdarzenia i nowy szkoleniowiec
                        Nowe komputery i sprzęt
                        Możliwości rozwoju i awansu w firmie, dla najlepszych awans i podwyżki, dla
                        słabych bye bye
                        Konkursy dla najlepszych

A tak jak jest teraz to guzik z tego będzie, tylko na przetrzymanie bo jest
                        kryzys i właściwie przykro mówić
                        • Gość: ^&^ Re: firma PHIL IP: *.telpol.net.pl 29.05.09, 22:35

Przeczytałam kilka z tych waszych wypocin i zauwazylam ze co chwile
                          podkreślacie ze kierownictwo nie ma wykształcenia ale co z
                          tego...pewnie gro z was którzy to piszecie jest po studiach a
                          wykazujecie się głupota i bezmyślnością jak dzieci ze szkoły
                          podstawowej... Jesteście na tyle odważni żeby oceniać innych
                          nazywacie się ludźmi wykształconymi a jakoś tego na tym forum nie
                          pokazujecie. Jesteście na tyle zakompleksieni, czy moze zazdrośni o
                          powodzenie innych w pracy ze nie potraficie napisać nic pozytywnego i
                          zasługującego na uwagę tylko te wasze monotonne, nie uzasadnione
                          pretensje i oszczerstwa.
                          Po pierwsze co do wypłat w terminie nie są one zależne od M. tylko
                          od biura rachunkowego, a warto zauważyć ze wypłaty od dłuższego czasu
                          wychudzą w terminie czyli 10-godzinówki 25-premie a to ze wy
                          dostajecie je później to nie jest wina M. tylko przepływu gotówki z
                          jednego banku do drogiego.
                          Po drugie: Lider to osoba reprezentująca dana grupę(w tym przypadku
                          pokój), jest tym samym odpowiedzialna za was produkcje wasze premie i
                          inne sprawy dotyczące firmy. To właśnie jak czegoś nie wiecie czy
                          macie z czymś problem zgłaszacie się do lidera, on jak coś idzie źle
                          zostaje po godzinach żeby to naprawić a za nadgodziny mu nie płacą.
                          Jeżeli prezes ma pretensje to do lidera a nie do poszczególnych
                          pracowników na nich się wszystko odbija a niczemu nie są winni. Od
                          dnia w którym Prezes powiedział ze będzie lepiej ze w kwietniu
                          dostaniemy lepsze premie to tak jest. Gro ludzi dostało premie ponad
                          zł myślicie ze to bajki? właśnie ze nie. Patrzycie na premie pod
                          kontem "ja spisałam umów a zapłacili mi za 20" tylko zastanówcie się
                          nad ich jakością. Jeżeli się chce to się da. A żeby coś osiągnąć
                          trzeba też z siebie coś dać. I tak jest w każdej pracy. W żadnej
                          pracy nie dadzą wam kokosów za nic, trzeba się starać.
                      • Gość: Karol Re: firma PHIL IP: *.trans.net.pl 03.06.09, 16:25
                        Witam mam pytanie odnośnie tej firmy, otoz ostatnio w Gazecie
                        Wyborczej pojawilo sie ogloszenie, ze pewna firma poszukuje 5
                        kurierow do rozwozenie dokumentow. Wynagrodzenie od 2500zl do
                        6000zl. Zadzwonilem pod wskazany numer i jak sie okazalo jest to
                        firma PHIL. Odebrala pewna babka i zaprosila mnie na rozmowe za dwa
                        dni na godzine 11, czyli tak jak juz ktos wczesniej tutaj podawal
                        mial podobnie. Mam pytanie dla osob, ktore tam pracuja, czy wiecie
                        moze cos o podanym stanowisku, jak ma wygladac ta praca, czy te
                        zarobki to rzeczywiscie tak na powaznie, czy lepiej ta oferte wlozyc
                        miedzy bajki, bo nie wiem czy jest sens tam isc na ta rozmowe (
                        tymbardziej, ze musialbym sie zamienic z kims w pracy ), z gory
                        dzieki za pomoc. Pozdrawiam.
    • Gość: ^&^ Re: firma PHIL IP: *.telpol.net.pl 29.05.09, 22:34
      Przeczytałam kilka z tych waszych wypocin i zauwazylam ze co chwile
      podkreślacie ze kierownictwo nie ma wykształcenia ale co z
      tego...pewnie gro z was którzy to piszecie jest po studiach a
      wykazujecie się głupota i bezmyślnością jak dzieci ze szkoły
      podstawowej... Jesteście na tyle odważni żeby oceniać innych
      nazywacie się ludźmi wykształconymi a jakoś tego na tym forum nie
      pokazujecie. Jesteście na tyle zakompleksieni, czy moze zazdrośni o
      powodzenie innych w pracy ze nie potraficie napisać nic pozytywnego i
      zasługującego na uwagę tylko te wasze monotonne, nie uzasadnione
      pretensje i oszczerstwa.
      Po pierwsze co do wypłat w terminie nie są one zależne od M. tylko
      od biura rachunkowego, a warto zauważyć ze wypłaty od dłuższego czasu
      wychudzą w terminie czyli 10-godzinówki 25-premie a to ze wy
      dostajecie je później to nie jest wina M. tylko przepływu gotówki z
      jednego banku do drogiego.
      Po drugie: Lider to osoba reprezentująca dana grupę(w tym przypadku
      pokój), jest tym samym odpowiedzialna za was produkcje wasze premie i
      inne sprawy dotyczące firmy. To właśnie jak czegoś nie wiecie czy
      macie z czymś problem zgłaszacie się do lidera, on jak coś idzie źle
      zostaje po godzinach żeby to naprawić a za nadgodziny mu nie płacą.
      Jeżeli prezes ma pretensje to do lidera a nie do poszczególnych
      pracowników na nich się wszystko odbija a niczemu nie są winni. Od
      dnia w którym Prezes powiedział ze będzie lepiej ze w kwietniu
      dostaniemy lepsze premie to tak jest. Gro ludzi dostało premie ponad
      zł myślicie ze to bajki? właśnie ze nie. Patrzycie na premie pod
      kontem "ja spisałam umów a zapłacili mi za 20" tylko zastanówcie się
      nad ich jakością. Jeżeli się chce to się da. A żeby coś osiągnąć
      trzeba też z siebie coś dać. I tak jest w każdej pracy. W żadnej
      pracy nie dadzą wam kokosów za nic, trzeba się starać.
      • Gość: myalice firma PHIL IP: *.chello.pl 09.06.09, 12:33
        Troche sie nasłuchałam odnosnie firmy phil i musze powiedziec,że po
        firmie krąża informację o upadku firmy. I taka uwaga Panie Prezesie
        na przyszłość proszę uważać kogo wybiera pan na kierowniczkę firmy
        bo ta niby wykwalifikowana blond lokata to straszna papla jej.
        • Gość: rudy Kierowniczka IP: *.chello.pl 09.06.09, 12:40
          Zgadzam się z tobą "myalice" też tam pracuje i odnośnie naszej nie
          potrafiącej się wysłowić kierowniczki mogę powiedzieć tylko tylę,że
          za wyzszą kasę byłaby w stanie nawet dać dupy. bo wyższych zarobków
          nie umie sobie wypracować. Ale jaka dumna teraz chodzi po firmie no
          w końcu to pani kierownik.
        • Gość: mycafie PHIL IP: *.chello.pl 09.06.09, 12:51
          I tu sie zgadzam z wami bo Bożena była moja liderką i mogę
          powiedzieć wszystkim,że ta dziewczyna jest strasznie pazerna na
          pieniądze i była by w stanie zrobić wszystko,żeby mieć jakieś
          pieniądze z tego.Nie ma co ukrywać leci na kase. Kiedyś jak dostałam
          mniej premii niż powinnam poszłam do bożeny i jej to powiedziałam,a
          ona powiedział,że to załatwi. Okazało się,że nic nie załatwiła tylko
          kłuciła sie o swoje pieniądze i oswoją premię. I to zdarzenie
          wszystko tłumaczy. A cały czas powtarza jaka to ona niby jest
          twarda,że ona sobie zawsze da rade i,że ona jest najważniejsza. A
          jak jej Wiceprezes każe coś zrobic to potrafi chodzić prze godzine
          po pokoju i powtarzać za przeproszeniem,żeby sie pie...ł bo ona i
          tak tego nie zrobi.
          Pozdrawiam i nie widzę przyszłości dla tej dziewczyny w żadnej
          firmie chyba,że w gospodarstwie rolnym (karmienie Ś=świnek albo kur)
    • Gość: jaga Re: PHIL IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.06.09, 12:36
      widziałam ogłoszenie w gazecie,a jestem studentką i szukam pracy w wakacje.
      Czytam opinie i różne są informacje co do firmy. Jak jest teraz czy warto tam
      pójść, jak płacą i kiedy i czy terminowo i czy dobrze prosperuje firma ? Jaka
      jest atmosfera wśród ludzi. Słyszałam tylko że ostatnio było sporo zmian w
      firmie co do ludzi ale wolę informacje od osób pracujących.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka