hiperrealizm 03.06.08, 21:43 wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5275129,Pablo_Ochoa_de_Olza__Polacy__badzcie_dumni_z_Szymczaka.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
a000000 Re: Jak mnie brzydzi polactwo 03.06.08, 22:10 co rozumiesz przez "polactwo"? Odpowiedz Link Zgłoś
hiperrealizm Re: Jak mnie brzydzi polactwo 03.06.08, 22:13 a000000 napisała: > co rozumiesz przez "polactwo"? ====================================== zapytaj się grzegorza. on jest specjalista w tej dziedzinie. PS No, ew. jeszcze diabollo może coś od siebie dorzucić. Odpowiedz Link Zgłoś
grzespelc Re: Jak mnie brzydzi polactwo 03.06.08, 22:36 > zapytaj się grzegorza. on jest specjalista w tej dziedzinie. Coś Ci się pomyliło. Specjalistą od polactwa jest Ziemkiewicz. Ja tego słowa nawet nie używam. I nie wiem w ogóle, o co Ci w tym wątku chodzi... Odpowiedz Link Zgłoś
kochanica-francuza Ale o co chodzi? 03.06.08, 23:56 Jeden chłop drugiemu chłopu znacząco pomógł. Gdzie tu polactwo? Notabene nie cierpię tego słowa, chociaż "Polaczkami" szafuję. Odpowiedz Link Zgłoś
a000000 Re: Ale o co chodzi? 04.06.08, 00:34 polaczek - cwaniaczek to rozumiem, ale polactwo? Hipciu, gdyby Grześ czy Diabolcio mi oznajmili, że to coś ich brzydzi, to ICH bym pytała... a tymczasem widzę wyraźnie: założyciel wątku: hipcio... dlatego pytam Ciebie. Co Cię brzydzi? Odpowiedz Link Zgłoś
gumpel Polactwo: 04.06.08, 16:08 Tytuł książki Rafał Ziemkiewicza. Bardzo dobrej zresztą, moim zdaniem. I jednocześnie nazwa nadana przez tego autora pewnej postawie ... hmm... kulturowej chyba. Tu masz fragmenty: www.fabryka.pl/ksiazki.php?id=58&flash=y ale tak naprawdę trzeba przeczytać całość by zrozumieć o co Ziemkiewiczowi chodzi. Prezentuje "polactwo" w szerokim ujęciu historycznym od konfliktu w XVIII w. Rzeczypospolitej począwszy, a na latach 90-tych XX wieku kończąc. G. Odpowiedz Link Zgłoś
maria421 Re: Polactwo: 04.06.08, 16:12 Dzieki, Gumplu, to moze byc calkiem ciekawa lektura, ale i tak okreslenie "polactwo" mi sie nie podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
gumpel Re: Polactwo: 04.06.08, 16:26 maria421 napisała: > (...) ale i tak okreslenie "polactwo" mi sie nie podoba. No ono z założenia autora jest pejoratywne. G. Odpowiedz Link Zgłoś
grzespelc A tak na marginesie 04.06.08, 20:47 Skoro nasze forum czyta Wildstein, to kto wie, może i Ziemkiewicz :) Ale ja nim nie jestem... Odpowiedz Link Zgłoś
gumpel Re: A tak na marginesie 05.06.08, 13:37 Problem polega na tym, że zachowanie, które jest opisane w podlinkowanym przez Hipera artykule nie ma nic wspólnego z "polactwem" Ziemkiewicza. Ot, po prostu kolega Hiper użył tego samego słowa na opisanie zupełnie innego zjawiska. G. G. Odpowiedz Link Zgłoś