Dodaj do ulubionych

Jak mnie brzydzi polactwo

03.06.08, 21:43
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5275129,Pablo_Ochoa_de_Olza__Polacy__badzcie_dumni_z_Szymczaka.html
Obserwuj wątek
    • a000000 Re: Jak mnie brzydzi polactwo 03.06.08, 22:10
      co rozumiesz przez "polactwo"?
      • hiperrealizm Re: Jak mnie brzydzi polactwo 03.06.08, 22:13
        a000000 napisała:

        > co rozumiesz przez "polactwo"?
        ======================================
        zapytaj się grzegorza. on jest specjalista w tej dziedzinie.
        PS
        No, ew. jeszcze diabollo może coś od siebie dorzucić.
        • grzespelc Re: Jak mnie brzydzi polactwo 03.06.08, 22:36
          > zapytaj się grzegorza. on jest specjalista w tej dziedzinie.

          Coś Ci się pomyliło. Specjalistą od polactwa jest Ziemkiewicz. Ja tego słowa
          nawet nie używam.

          I nie wiem w ogóle, o co Ci w tym wątku chodzi...
          • kochanica-francuza Ale o co chodzi? 03.06.08, 23:56
            Jeden chłop drugiemu chłopu znacząco pomógł. Gdzie tu polactwo? Notabene nie
            cierpię tego słowa, chociaż "Polaczkami" szafuję.
            • a000000 Re: Ale o co chodzi? 04.06.08, 00:34
              polaczek - cwaniaczek to rozumiem, ale polactwo?

              Hipciu, gdyby Grześ czy Diabolcio mi oznajmili, że to coś ich brzydzi, to ICH
              bym pytała... a tymczasem widzę wyraźnie: założyciel wątku: hipcio... dlatego
              pytam Ciebie. Co Cię brzydzi?
              • maria421 Re: Ale o co chodzi? 04.06.08, 09:06
                Co to jest "polactwo"?
                • gumpel Polactwo: 04.06.08, 16:08
                  Tytuł książki Rafał Ziemkiewicza. Bardzo dobrej zresztą, moim zdaniem. I
                  jednocześnie nazwa nadana przez tego autora pewnej postawie ... hmm...
                  kulturowej chyba. Tu masz fragmenty:
                  www.fabryka.pl/ksiazki.php?id=58&flash=y
                  ale tak naprawdę trzeba przeczytać całość by zrozumieć o co Ziemkiewiczowi
                  chodzi. Prezentuje "polactwo" w szerokim ujęciu historycznym od konfliktu w
                  XVIII w. Rzeczypospolitej począwszy, a na latach 90-tych XX wieku kończąc.

                  G.
                  • maria421 Re: Polactwo: 04.06.08, 16:12
                    Dzieki, Gumplu, to moze byc calkiem ciekawa lektura, ale i tak okreslenie
                    "polactwo" mi sie nie podoba.
                    • gumpel Re: Polactwo: 04.06.08, 16:26
                      maria421 napisała:
                      > (...) ale i tak okreslenie "polactwo" mi sie nie podoba.

                      No ono z założenia autora jest pejoratywne.


                      G.
                  • grzespelc A tak na marginesie 04.06.08, 20:47
                    Skoro nasze forum czyta Wildstein, to kto wie, może i Ziemkiewicz :) Ale ja nim
                    nie jestem...
                    • gumpel Re: A tak na marginesie 05.06.08, 13:37
                      Problem polega na tym, że zachowanie, które jest opisane w podlinkowanym przez
                      Hipera artykule nie ma nic wspólnego z "polactwem" Ziemkiewicza. Ot, po prostu
                      kolega Hiper użył tego samego słowa na opisanie zupełnie innego zjawiska.

                      G.


                      G.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka