04.05.21, 21:09
czy znajdzie się tu w tym chaosie mądrych głów ktoś, kto w życiu kieruje się zasadami, takimi starymi prostymi zasadami moralnymi albo może jakimiś innymi, ciekawa jestem jakimi? Czy ktoś się zastanawiał do którego punktu ciągle pcha nas świat?
Obserwuj wątek
          • marco_5 Re: zasady 05.05.21, 12:20
            pewnych zasad trzeba sie trzymac, sa przeciez odzwierciedleniam naszego charakteru...
            aczkolwiek wazne jest "byc elastycznym" :)) ....tz. dopasowac sie do nastepujach zmian w swiecie, zyciu itd.
              • marco_5 Re: zasady 05.05.21, 22:27
                zasady ? wszystko zalezy od sytuacji, pewnych uwarunkowan ....
                z pewnoscia nie jade samochodem po wypiciu alkoholu i nie trace glowy jesli widze czarujaca Kobiete.. :)))

• coccinella Re: zasady 06.05.21, 08:21
                    marco_5 napisał:

> a Ty ..kierujesz sie jakimis "zelaznymi zasadami" ?
                    jest ich kilka, których się trzymam ale nie odpowiedziałeś na pytanie
                    • marco_5 Re: zasady 06.05.21, 09:24
                      pewnie ze odpowiedzialem czesciowo, wszystko zalezy od sytuacji....nie jestem w stanie odpowiedziec na moje reakcje nie znajac konkretow !
                      tak podstawowo i ogolnie : nie wchodze w konflikty z prawem, urzedem podatkowym ...a jesli cos jest "nie tak" z mojej strony to analizuje zagrozenie, jesli nie daje rady szukam porad...bo pieniadze trzeba umiec zarabiac ! - zasada numero uno :)
                      dbam o siebie, nosze odpowiednia garderobe, tym samym reprezentuje siebie ...w zaleznosci retoryka, empatia graja role ...etc. OK ? :)
                      to Ty juz wiesz o mnie prawie wszystko ....Twoja kolej ..:))
                        • marco_5 Re: zasady 06.05.21, 19:03
                          a ja myslalem ze sie wysililem, niech bedzie jeszcze o moralnosci....
                          tak ogolnie, staram zawsze lojalnie z szacunkiem podchodzic do wszystkiego, myslac nie tylko o dobrze wlasnym ! bronie wlasnych racji liczac sie z zdaniem innych....oraz daje szanse innym (jesli warto) na sprostowanie czegos tam...
                          to byloby takie lekkie musniecie szerokiego tematu o moranosci...
                          • coccinella Re: zasady 06.05.21, 20:31
                            marco_5 napisał:

lekkie musniecie szerokiego tematu o moranosci...
                            bardzo lekkie:)
                            mam jedną ważną zasadę w której wszystko się zawiera. Nie robię nic czego będę żałować ani tego czego bym nie chciała dostać o drugiego człowieka. czyli przestrzegam prawa, płacę uczciwie podatki, nie oszukuję, nie piję alkoholu w nadmiarze, nie biorę narkotyków ani innych używek, nie wykorzystuję ludzi. Chyba tyle, myślałam że więcej tego będzie.
                            • marco_5 Re: zasady 06.05.21, 22:13
                              bardzo lekkie ? to moze poprzez moja wrodzona skromnosc :) chyba nie lubie pisac o sobie...
                              szczerze mowiac coccinella,...spodziewalem sie wiecej po Twoim "zrewanzuje sie" ! a tu ...piszesz myślałam że więcej tego będzie.
                              musisz byc zrownowazona, konstruktywnie myslaca osoba ? jesli nie robisz nic czego bedziesz zalowac ...
                              ja tam zaluje po jakims niekontrolowanym niewypale, ale jesli po krotkim czasie potrafie to przetrawic ?
                              to jest wszystko OK !
                              • coccinella Re: zasady 07.05.21, 09:34
                                Tak myślała, że się trochę rozczarujesz, ale jakoś wena mnie opuściła u mnie niebo zbierało siły na deszcz...
                                staram się nie mieć odpałów... to już nie ten wiek....
                                • marco_5 Re: zasady 07.05.21, 10:39
                                  e tam...rozczarujesz :) ...zbyt dobitnie powiedziane, jak na moj gust :))
                                  przeciez pisalem, ze z szacunkiem tym samym wyrozumieniem staram sie podchodzic do wszystkiego.. :)
                                    • coccinella Re: zasady 07.05.21, 12:15
                                      coccinella napisała:

> piszesz z domu czy pracy?
                                      > ja siedzę w pracy i jakoś taki ciężki dzień mam....
                                      chociaż to jest zwykłe złodziejstwo bo na pisanie marnuje czas za który ktoś mi zapłaci....:) ottt i te zasady żelazne:)
    • sam_uni Re: zasady 07.05.21, 11:00
      Nie ma niestety "prostych zasad".
      Niby jest prosta podstawowa: nie rób nic, co spowoduje, że w odbiciu w lustrze pokaże się świnia.
      Tylko to i u psychopaty przejdzie przecież bez mrugnięcia okiem...
      Staram się świnią nie być, choć różni ludzie mieli już różne zdanie na ten temat, niestety. Ja nadal nie widzę; jak niby byłem tu i ówdzie świnią - ale nie poradzisz na zewnętrzną opinię.
      • coccinella Re: zasady 07.05.21, 11:14
        gdyby zasady były proste nie byłyby zasadami.
        Czasami trzeba być kontrolowaną świnią, zniżając się do poziomu rozmówcy
        Opiniami innych należy się martwić w momencie, kiedy 3 różne osoby mówią Ci mniej więcej to samo o Tobie czy Twoim postępowaniu. Mylę się?
        • sam_uni Re: zasady 07.05.21, 11:40
          > gdyby zasady były proste nie byłyby zasadami

nie zgadzam się, kiedyś - a nawet i dziś w pewnych "zamkniętych społecznościach", zasady bywają proste
          choćby na poziomie - nie wiesz jak robić - zapytaj rabina... ale nie schodźmy ogólnie na Chasydów

> Czasami trzeba być kontrolowaną świnią, zniżając się do poziomu rozmówcy

nie, to nie to; z tymi nie mam problemu, niby po co mam się zniżać? wypierdalaj w podskokach
          - chodzi o bardziej złożone sytuacje: wszyscy chcą dobrze ale nagle - to ja wychodzę na świnię

> Opiniami innych należy się martwić w momencie, kiedy 3 różne osoby mówią Ci mniej więcej to samo o Tobie czy Twoim postępowaniu. Mylę się?

też zależy - czy to są bliscy mi osobiście ludzie; czy jakieś 3 forumowe nicki
          • coccinella Re: zasady 07.05.21, 11:56
            "też zależy - czy to są bliscy mi osobiście ludzie; " nie czasami warto posłuchać kogoś Tobie "nie-bliskiego" oni często widzą więcej bo nie patrzą na Ciebie przez pryzmat całej długiej znajomości. Oczywiście nie utożsamiać się z takimi opiniami ale warto przynajmniej posłuchać i zastanowić się nad nimi
            "czy jakieś 3 forumowe nicki" forumowych nie biorę pod uwagę Tu każdy jest tym kim chce lub chciałby być.
            Chociaż ja lubię sobie czasem popisać, poczytać opinie innych....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka