Dodaj do ulubionych

PJN w Markach

07.07.11, 07:44
Polska Jest Najważniejsza
Prezentujemy pierwszych 55 powodów, dla których warto na nas głosować:
- Przygotowujemy się, aby pójść w Polskę z naszym programem. Przygotowujemy się, aby pójść do domów tych Polaków, którzy chcieliby, aby politycy zajmowali się sprawami, które ich realnie dotyczą. (…) Dlatego robimy dzisiaj małe rekolekcje z naszego programu, pokazujemy pierwsze pięćdziesiąt pięć powodów, dla których warto głosować na PJN - mówił na niedzielnej konferencji prasowej Prezes PJN Paweł Kowal.
Paweł Kowal, Paweł Poncyljusz, Elżbieta Jakubiak oraz Marek Migalski zaprezentowali programy gospodarczy, polityki rodzinnej oraz propozycje zmian Konstytucji zawartych w programie "Rzeczpospolita Obywatelska". Paweł Kowal zapowiedział, że w najbliższych dniach i tygodniach przedstawiony zostanie również program dotyczący polityki zagranicznej, polityki rozwoju obszarów wiejskich, a także propozycje dla młodzieży, która wkracza na rynek pracy.
Program "Rzeczpospolita Obywatelska" zaprezentował Marek Migalski. PJN chce między innymi upowszechnienia instytucji referendum, wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, a także zmniejszenie liczby posłów o połowę i gruntowną reformę Senatu.
O programie gospodarczym "Czas gospodarki" mówił Paweł Poncyljusz, postulując wprowadzenie płaskiej stawki PIT na poziomie 19% z dwukrotnie wyższą kwotą wolną od podatków, zmianę rozliczania podatku VAT, która miałaby się odbywać na zasadzie kasowej, a także reformę systemu emerytalnego.
Elżbieta Jakubiak mówiła natomiast o propozycjach zawartych w programie "Nowa polityka na rzecz rodziny". Podkreśliła, że proponowana przez PJN polityka rodzinna nie jest polityką społeczną, lecz wpisuje się w znacznej mierze w ramy polityki gospodarczej. PJN chce wprowadzenia ulgi podatkowej na dzieci, a także powstania kont edukacyjnych. W tym celu niezbędne jest stworzenie ewidencji i konsolidacji środków przeznaczanych na politykę prorodzinną. Posłanka Jakubiak zwróciła uwagę, że obecnie środki te znajdują się w dziesięciu różnych funduszach, co powoduje, że są ukryte i przez to nieefektywnie wydawane.
www.stronapjn.pl/
Obserwuj wątek
  • kudlaty_z_broda Re: PJN w Markach 07.07.11, 15:24
   "Program "Rzeczpospolita Obywatelska" zaprezentował Marek Migalski. PJN chce między innymi upowszechnienia instytucji referendum, wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, a także zmniejszenie liczby posłów o połowę i gruntowną reformę Senatu.
   O programie gospodarczym "Czas gospodarki" mówił Paweł Poncyljusz, postulując wprowadzenie płaskiej stawki PIT na poziomie 19% z dwukrotnie wyższą kwotą wolną od podatków, zmianę rozliczania podatku VAT, która miałaby się odbywać na zasadzie kasowej, a także reformę systemu emerytalnego. "

   coś mi tu śmierdzi, to chyba zleżała kiełbasa wyborcza
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 13.07.11, 13:28
   PJN: mamy sposób na galopującego franka
   - Dajmy polskim rodzinom czas na przygotowanie się do spłaty kredytu po wyższym kursie franka - mówił na wtorkowej konferencji prasowej Przewodniczący Klubu Polska Jest Najważniejsza Paweł Poncyljusz. PJN proponuje ustalenie sztywnego kursu franka szwajcarskiego dla spłacających kredyt w tej walucie.
   Propozycja PJN opiera się na założeniu, że rząd porozumiewa się z bankami komercyjnymi, które obsługują kredyty hipoteczne w walutach obcych. W wyniku porozumienia, banki ustalają kurs franka np. 2.75zł w stosunku do złotego dzięki czemu kwota kredytu nie wzrośnie drastycznie. - Różnica, jaka powstałaby w wyniku rosnącego faktycznego kursu franka w stosunku do ustalonego stałego kursu przeliczeniowego byłaby spłacona po 2015 roku, uwzględniając kwoty wynikające z różnicy kursu rynkowego, kursu stałego oraz odsetki. Kredytobiorca mógłby spłacać zaległości dodając do kolejny rat część zaległości lub wydłużyć spłatę o kolejne raty po upłynięciu pierwotnego terminu spłaty kredytu. Kurs 2,75 jest być może dzisiaj już nie do osiągnięcia, ale zaznaczamy, że jest to propozycja i można ją korygować - mówił Paweł Poncyljusz. - Obniżyłoby to raty o 12,5%, co dla wielu gospodarstw domowych jest poważną kwotą. Okres spłaty kredytów w oparciu o stały kurs franka pozwoliłby rodzinom bardziej elastycznie przygotować się do wyższych rat kredytu sprzedając inne swoje nieruchomości. Dzięki tym pieniądzom, spłata wyższych rat kredytu nie wiązałaby się z rezygnacją z wydatków rodziny na zdrowie, rekreację czy edukacje- podkreślił poseł. Przewodniczący Klubu PJN zaapelował do premiera, jak również do wszystkich partii politycznych zasiadających w Parlamencie, aby "potraktowały sytuację na rynku walut jako bardzo groźną dla kilkuset tysięcy Polaków, którzy zaciągnęli kredyt w tej walucie". - Polityk PJN zaznaczył, że jego ugrupowanie jest również otwarte do rozmów na temat kredytów zaciągniętych również w innych obcych walutach
   - Korzystanie z takiej opcji byłoby dobrowolne dla kredytobiorców- zapowiedział Poseł Poncyljusz. - Rząd polski i banki nie stracą na takiej operacji, ponieważ Skarb Państwa jedynie gwarantuje bankom wsparcie w przypadku niespłaconych kredytów i pokrywa różnicę wynikającą z wahania kursu, a nie ma także mowy o jakimkolwiek darowaniu komukolwiek kwot pieniężnych w tym rozwiązaniu. Propozycja ma na celu uratowanie zdolności kredytowej polskich rodzin, która może być zagrożona w wyniku drastycznego wzrostu kursu franka - tłumaczył.

   • kudlaty_z_broda Re: PJN w Markach 18.07.11, 16:44
    - propozycja niezgodna z konstytucja - nierówne traktowanie obywateli (zadłużeni w PLN, USD, EUR etc.)
    - propozycja z cyklu zaciągnięcie nowego kredytu na poczet starego, dziękuję poczekam.
    - banki odbiją sobie na czym innym, np wysokość opłat za przelewy, prowadzenie kont itp.
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 14.07.11, 07:14
   Paweł Poncyliusz: Będziemy bronić mieszkańców przed drapieżnym zarządem spółdzielni mieszkaniowej
   - Czy władze samorządowe mają realną władzę nad swoim terenem, czy też oddają władzę armiom ochroniarskim, które działają na zlecenie prezesów spółdzielni? – pytał na środowej konferencji prasowej Paweł Poncyljusz, nawiązując do ostatnich wydarzeń w Łodzi, gdzie doszło do łamania praw członków spółdzielni mieszkaniowej.
   Paweł Poncyljusz, Przewodniczący Klubu Polska Jest Najważniejsza przedstawił na środowej konferencji prasowej sprawę łamania praw członków łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej „Śródmieście”, której prezes, za niewiedzą mieszkańców, postanowił w celach inwestycyjnych zlikwidować zielony skwer przy ulicy Piotrkowskiej. - Grunt przy ulicy Piotrkowskiej, który przez wiele lat był parkiem, został przez prezesa wbrew woli spółdzielców przeznaczony pod budowę apartamentowca. Nie dość tego działka posłużyła, jako zastaw pod kredyt, którego udzielono developerowi – mówił Przewodniczący PJN. Paweł Poncyljusz podkreślił, że zielony skwer, będący dzisiaj przedmiotem sporu, zarząd spółdzielni otrzymał od miasta z 98 procentową bonifikatą i prawa do niego mają wszyscy członkowie spółdzielni.
   - Doszło do łamania prawa, do bierności instytucji samorządowych, do likwidacji drzewostanów. Sprawa jest na tyle gorąca, że wypowiedział się w niej nawet sąd okręgowy, który zakazał wycinki drzew, jako że w ich obronie stanęli mieszkańcy. Pomimo postanowienia sądu, 9 lipca o 5.30 rano przyszli robotnicy i zaczęli okaleczać drzewa, których jeszcze nie zdołano wyciąć. Kiedy mieszkańcy stanęli w obronie tych drzew, pojawiła się armia około pięćdziesięciu ochroniarzy, którzy zaczęli przepychać się z mieszkańcami– opisywał przebieg wydarzeń Paweł Poncyljusz.
   Przewodniczący zapowiedział, że wydarzenia w Łodzi zostaną podniesione przez jego ugrupowanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w trakcie debaty nad nowelizacją ustawy
   o spółdzielniach mieszkaniowych. – Należy zapobiec sytuacjom, gdy członkowie spółdzielni muszą walczyć ze swoim prezesem – apelował Paweł Poncyljusz. – Potrzebne są zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i potrzebna jest ustawa o spółdzielczości.
   Pomimo, że Sejm w 2007 roku wprowadził zmianę w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych, nie dokonano odpowiednich zmian statutu, co oznacza, że mieszkańcy nie mają de facto wpływu na to, co robi jej zarząd – mówił poseł.
   - Mamy do czynienia z naruszeniem wolności cielesnej i osobistej mieszkańców, których część została poturbowana przez ochroniarzy. Do tego, pomimo wielu kompetencji leżących po stronie instytucji samorządu łódzkiego, widoczna jest pewna ignorancja. Nikt nie chce się tym problemem zająć – podkreślał.
   Przewodniczący PJN zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie wspierało mieszkańców również w kwestii wniesienia skargi na firmę ochroniarską, a także apelował do polityków o zainteresowanie się problemem oraz wstawienie się w obronie poszkodowanych.
   - Apelujemy do wybitnych Łodzian – pana ministra Kwiatkowskiego, pana ministra Grabarczyka, pana marszałka Niesiołowskiego, żeby się zainteresowali sprawą. (…) W tej sprawie chodzi o pryncypia. Czy władze samorządowe mają realną władzę nad swoim terenem, czy też oddają władzę armiom ochroniarskim, które działają na zlecenie prezesów spółdzielni. Poseł zaapelował do polityków, aby „wzięli w obronę mieszkańców przed drapieżnym zarządem spółdzielni mieszkaniowej, który chce przeprowadzić inwestycje kosztem zarówno samego funkcjonowania spółdzielni, jak i krajobrazu miejskiego”.
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 15.07.11, 11:45
   Polska Jest Najważniejsza finalizuje rozmowy z Prawicą Rzeczypospolitej i Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym na temat wspólnych list wyborczych. Trwają też rozmowy z Kongresem Nowej Prawicy - podał w czwartek szef klubu PJN Paweł Poncyljusz.
   - Wydaje się, że w przypadku dwóch pierwszych ugrupowań porozumienie jest bardzo bliskie, rozmowy mają już wymiar konkretów. Możliwe, że w najbliższych dniach będziemy mogli powiedzieć coś więcej i zdradzić jakieś szczegóły. Jesteśmy jak najbardziej otwarci na współpracę" - powiedział w czwartek w Gliwicach Poncyljusz.
   Dodał, że projekty list wyborczych PJN są już gotowe w ok. 70 proc. Pozostała część zależy m.in. od tego, czy miejsca na listach zajmą ostatecznie kandydaci tych środowisk prawicowych, z którymi prowadzone są rozmowy. Poncyljusz zastrzegł, że komitet PJN wystartuje do parlamentu pod własnym szyldem i wystawi kandydatów w całej Polsce.
   Jak mówił poseł, naturalnymi liderami list są obecni parlamentarzyści PJN. W woj. śląskim są to Lucjan Karasiewicz, Andrzej Sośnierz i Adam Gawęda. Ten ostatni ma wystartować do Sejmu z Rybnika, gdzie listę Platformy Obywatelskiej otwiera była liderka PJN Joanna Kluzik-Rostkowska. Ostateczny kształt list PJN ma być znany w sierpniu.
   Poncyljusz przedstawił w środę w Gliwicach główne założenia programowe PJN. Jak mówił, program partii jest oparty na trzech filarach - gospodarce, rzeczywistej polityce prorodzinnej oraz reformie opieki zdrowotnej. Ugrupowanie opowiada się również za gruntowną reformą systemu emerytalnego, aby te same zasady obowiązywały wszystkie grupy zawodowe. Chce też zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.
   W sferze gospodarczej PJN postuluje "płaski" 19-procentowy podatek dla przedsiębiorców i likwidację wielu barier dla tego środowiska; małe firmy mają płacić podatki najwyżej cztery razy w roku, duże raz na miesiąc. W polityce prorodzinnej PJN proponuje wsparcie w wysokości 400 zł miesięcznie na każde dziecko w rodzinie i wart 200 zł bon edukacyjny. Program zdrowotny zakłada likwidację NFZ i powrót do modelu kas chorych, a także udoskonalenie systemu informatycznego służby zdrowia.
   Odnosząc się do rozwiązań przyjętych w nowym kodeksie wyborczym, którymi w czwartek zajął się Trybunał Konstytucyjny, Poncyljusz podkreślił, że zakaz używania billboardów i emitowania spotów reklamowych w trakcie kampanii wyborczej wprowadzono właśnie z inicjatywy PJN. Partia popiera też jednomandatowe okręgi wyborcze do Senatu; sprzyja inicjatywie prezydentów miast "Obywatele do Senatu" i w wielu miejscach w kraju chce popierać jej kandydatów.
   Według Poncyljusza, PJN liczy dziś prawie 2 tys. członków. Klub PJN powstał w parlamencie jesienią ubiegłego roku, a od marca ugrupowanie jest formalnie zarejestrowane jako partia.

   • kudlaty_z_broda Re: PJN w Markach 18.07.11, 16:47
    "W polityce prorodzinnej PJN proponuje wsparcie w wysokości 400 zł miesięcznie na każde dziecko w rodzinie i wart 200 zł bon edukacyjny"

    wypowiedział się Pan Poncyljusz skąd chce wziąć na to pieniądze?
    • nevpeel Re: PJN w Markach 19.07.11, 20:54
     kudlaty_z_broda napisał:

     > "W polityce prorodzinnej PJN proponuje wsparcie w wysokości 400 zł miesięcznie
     > na każde dziecko w rodzinie i wart 200 zł bon edukacyjny"
     >
     > wypowiedział się Pan Poncyljusz skąd chce wziąć na to pieniądze?

     mogą wziąć np: z tych wcześniejszych uprzywilejowanych emerytur z którymi trzeba skończyć i nie wygłupiać się przed całą cywilizowaną europą - jest jeszcze wiele innych dziedzin które są kulą do rozwoju Polski - chociażby z krusu dla tych rolników co właściwie mieszkają w mieście lub co mają wielkie firmy rolnicze - z dublowanych instytucji państwowych tj zus, us, kasa chorych - administracja w Polsce jest nadmiernie rozbudowana - słyszałem że w Portugalii łączy się gminy ---
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 18.07.11, 07:15
   PJN chce powołania funduszu usprawniającego pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych

   - Dzisiaj polski system prawny nie pozwala na właściwy i bezpośredni sposób pomocy ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych – mówił na piątkowej konferencji prasowej rzecznik PJN Jacek Pilch. PJN chce wprowadzenia „funduszu katastrof” ze środkami na pomoc poszkodowanym przez klęski żywiołowe jako mechanizmu usprawniającego udzielanie pomocy ofiarom.

   Poseł Jacek Pilch zwrócił uwagę, że obecnie środki, które dostają poszkodowani, jeśli nie są wykorzystane do grudnia danego roku, przepadają. – Jeśli ktoś na przykład dostał pozwolenie na rozbiórkę domu w listopadzie i nie jest w stanie wybudować domu do końca grudnia, to pieniądze, które uzyskał, musi zwrócić– objaśniał Jacek Pilch.- W Woli Lubeckiej w województwie małopolskim, gdzie powódź była rok temu, pozwolenie na rozbiórkę poszkodowani dostali dopiero wczoraj, po roku czasu. Nie wyobrażam sobie, żeby do końca roku byli w stanie wybudować domy – dodał.

   Politycy PJN wobec nieskuteczności systemu pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof zaproponowali stworzenie „funduszu katastrof”, na którym gromadzone środki mogłyby być wydawane w sposób ciągły i wraz z końcem roku nie przepadałyby, lecz przechodziły na następny rok. - Należy powołać instytucję, która będzie działała z przekroczeniem planu budżetowego – mówiła Wiceprzewodnicząca Klubu PJN Elżbieta Jakubiak. – Chcemy, aby ofiary klęsk, które otrzymały pomoc finansową mogły się z niej rozliczać wtedy, gdy będą na to gotowe – podkreślił rzecznik PJN.

   Polska Jest Najważniejsza chce również obniżenia stawek ubezpieczeń upraw i zwierząt od zdarzeń losowych. Elżbieta Jakubiak zwróciła uwagę, że pomimo że istnieje obowiązek ubezpieczenia upraw i zwierząt, to faktycznie jest nim objęte jedynie 10% gospodarstw, czego przyczyną są wysokie stawki ubezpieczeń. – Chcemy obniżenia stawek ubezpieczeń oraz większych asekuracji z budżetu państwa dla rolników. Postulujemy, aby ubezpieczenia były bardziej powszechne – powiedziała Elżbieta Jakubiak. – Jest dzisiaj takie poczucie, że złe prawo przerzuca odpowiedzialność wyłącznie na rolników – jeśli nie ubezpieczą niczego, w razie klęski, nie mają niczego, a jeśli ubezpieczą, to ponoszą ogromne koszty – tłumaczyła Wiceprzewodnicząca Klubu PJN.

   W programie rolnym PJN duje się także propozycja ubezpieczania upraw poprzez system Ubezpieczeń Wzajemnych, w którym składka po rozliczeniu rocznym wracałaby w formie nadwyżki do ubezpieczonych. PJN chce również pozyskania dodatkowych środków z Unii Europejskiej na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt gospodarskich.
   • kudlaty_z_broda Re: PJN w Markach 18.07.11, 16:53
    "Polska Jest Najważniejsza chce również obniżenia stawek ubezpieczeń upraw i zwierząt od zdarzeń losowych."

    a ja bym postulował powiększenie tych składek. jeśli ktoś podejmuje decyzję o prowadzeniu swojego gosp. rolnego/firmy, czy zamieszkaniu na terenach zalewowych, nie powinien spodziewać się, że reszta społeczeństwa będzie dokładać do jego prywatnego interesu (obniżenie stawek obowiązkowego ubezpieczenia tym by było).
    • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 18.07.11, 17:39
     Pozwolę się nie zgodzić z pańskimi poglądami. Uważam, że lepiej obniżyć stawki ubezpieczenia ze względu na możliwość zwiększonej ilości ubezpieczonych, duże stawki taką sytuację blokują, lecz w tragedii poszkodowani otrzymują pomoc od Państwa co suma sumarum negatywnie wpływa na społeczeństwo zwłaszcza dla tych roszczeniowych.
     • kudlaty_z_broda Re: PJN w Markach 19.07.11, 09:42
      - w jaki sposób PJN zamierza zmusić prywatne przedsiębiorstwa jakim są ubezpieczyciele do obniżenia składek ubezpieczeniowych?

      ja też potrafię rzucić hasła, które na pewno znajdą poklask społeczny np:

      - likwidacja senatu
      - ograniczenie liczebności posłów o 50%
      - likwidacja inmunitetu poselskiego
      - poważne ograniczenie subsydiowania partii politycznych z budżetu przy jednoczesnym ostrym zaostrzeniu kontroli finansowej
      - likwidacja NFZ i wprowadzenie prywatnych funduszy zdrowotno/ ubezpieczeniowych
      - etc.
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 20.07.11, 10:07
   PJN: mamy sposób na galopującego franka
   - Dajmy polskim rodzinom czas na przygotowanie się do spłaty kredytu po wyższym kursie franka - mówił na wtorkowej konferencji prasowej Przewodniczący Klubu Polska Jest Najważniejsza Paweł Poncyljusz. PJN proponuje ustalenie sztywnego kursu franka szwajcarskiego dla spłacających kredyt w tej walucie.
   Propozycja PJN opiera się na założeniu, że rząd porozumiewa się z bankami komercyjnymi, które obsługują kredyty hipoteczne w walutach obcych. W wyniku porozumienia, banki ustalają kurs franka np. 2.75zł w stosunku do złotego dzięki czemu kwota kredytu nie wzrośnie drastycznie. - Różnica, jaka powstałaby w wyniku rosnącego faktycznego kursu franka w stosunku do ustalonego stałego kursu przeliczeniowego byłaby spłacona po 2015 roku, uwzględniając kwoty wynikające z różnicy kursu rynkowego, kursu stałego oraz odsetki. Kredytobiorca mógłby spłacać zaległości dodając do kolejny rat część zaległości lub wydłużyć spłatę o kolejne raty po upłynięciu pierwotnego terminu spłaty kredytu. Kurs 2,75 jest być może dzisiaj już nie do osiągnięcia, ale zaznaczamy, że jest to propozycja i można ją korygować - mówił Paweł Poncyljusz. - Obniżyłoby to raty o 12,5%, co dla wielu gospodarstw domowych jest poważną kwotą. Okres spłaty kredytów w oparciu o stały kurs franka pozwoliłby rodzinom bardziej elastycznie przygotować się do wyższych rat kredytu sprzedając inne swoje nieruchomości. Dzięki tym pieniądzom, spłata wyższych rat kredytu nie wiązałaby się z rezygnacją z wydatków rodziny na zdrowie, rekreację czy edukacje- podkreślił poseł. Przewodniczący Klubu PJN zaapelował do premiera, jak również do wszystkich partii politycznych zasiadających w Parlamencie, aby "potraktowały sytuację na rynku walut jako bardzo groźną dla kilkuset tysięcy Polaków, którzy zaciągnęli kredyt w tej walucie". - Polityk PJN zaznaczył, że jego ugrupowanie jest również otwarte do rozmów na temat kredytów zaciągniętych również w innych obcych walutach
   - Korzystanie z takiej opcji byłoby dobrowolne dla kredytobiorców- zapowiedział Poseł Poncyljusz. - Rząd polski i banki nie stracą na takiej operacji, ponieważ Skarb Państwa jedynie gwarantuje bankom wsparcie w przypadku niespłaconych kredytów i pokrywa różnicę wynikającą z wahania kursu, a nie ma także mowy o jakimkolwiek darowaniu komukolwiek kwot pieniężnych w tym rozwiązaniu. Propozycja ma na celu uratowanie zdolności kredytowej polskich rodzin, która może być zagrożona w wyniku drastycznego wzrostu kursu franka - tłumaczył.

   • nevpeel Re: PJN w Markach 20.07.11, 21:05
    j.w.orlowski napisał:

    > PJN: mamy sposób na galopującego franka
    > - Dajmy polskim rodzinom czas na przygotowanie się do spłaty kredytu po wyższym
    > kursie franka

    więc trzymam kciuki za PJN, bo wszystkie dotychczasowe partie jakim zaufałem w poprzednich wyborach mają problemy z dogadaniem się a co z tego mamy to widać na każdym kroku ! elity jadą na plecach całej reszty - mam nadzieję że znajdzie się więcej ludzi co domyśli się z kim im będzie po drodze ! pozdrawiam wszystkich co mają kredyty we frankach ! sam wiem że jest to w wielu rodzinach duży problem (przy tym kursie franka) szczególnie dla ludzi młodych co musza inwestować żeby się rozwijać tworzyć rodziny - oni są przecież napędem dla naszej gospodarki i im powinno się teraz pomagać ! więc każda inicjatywa z poprawą tego problemu powinna być przez nas wszystkich szczególnie śledzona i powinna mieć wpływ na nasz wybór w wyborach !
    • 4panerny Re: PJN w Markach 21.07.11, 09:50
     Widziały gały co brały, jak mawia przysłowie:) Chyba są ważniejsze w tym kraju problemy niż, 700k kredytobiorców, którym się wydawało, że we franku to zawsze taniej będzie. Ryzyko trzeba kalkulować, a banki tego nie ukrywały. Niech się cieszą że szwajcaria nie podwyższa stóp procntowych i ze LIBOR niziutko stoi. To może Ci w PLN też zaczną się domagać ułatwień po wprowadzeniu wyższych stóp %?
     • nevpeel Re: PJN w Markach 21.07.11, 19:04
      4panerny napisała:

      > Widziały gały co brały, jak mawia przysłowie:) Chyba są ważniejsze w tym kraju
      > problemy niż, 700k kredytobiorców, którym się wydawało, że we franku to zawsze
      > taniej będzie. Ryzyko trzeba kalkulować, a banki tego nie ukrywały. Niech się c
      > ieszą że szwajcaria nie podwyższa stóp procntowych i ze LIBOR niziutko stoi. To
      > może Ci w PLN też zaczną się domagać ułatwień po wprowadzeniu wyższych stóp %?

      klasyczny beznadziejny przypadek znieczulicy do tego nie roztropnie myślący !
      a Ty myślisz że Ci ludzie co biorą te kredyty to te pieniądze zjadają ? mylisz się bo to własnie z tych pieniążków jest opłacana cała rzesza pracowników firm budowlanych, kooperantów a ta gałąź przemysłu należy do największych w Polsce, to z tych zarobionych przez budowlańców pieniążków zarabia cała rzesza innych w sklepach spożywczych itd., włącznie z urzędnikami np. z UM finansowanych z podatków które też się nie biorą z niczego - to jest klasyczny rozwój gospodarki -
      • 4panerny Re: PJN w Markach 25.07.11, 16:50
       Znieczulica, dlaczego? Ryzyko było znane od zawsze. Powtórzę jeszcze raz. Niech się cieszą że LIBOR niziutki. Paradoksalnie kryzys w Grecjii i problemy strefy EURO są im na rękę, bo bank szwajcarii nie podniesie teraz stóp %, bo nie strzeli sobie w kolano. Co do rozwoju gospodarki. Oczywiście, że nie zjdają, że kasa idzie do gospodarki, pamiętaj jednak, że częściowo tam nie trafia, bo jest czystym zyskiem dla prezesów firm budowlanych (zwłaszcza tych mniejszych), którzy niekoniecznie ją zainwestują i dadzą miejsca pracy. Ceny zwłaszcza w bumie daleko były od rynkowych i marża była bardzooo wysoka. Tyle z ekonomii.

       Na całym śiwecie, żeby założyć rodzinę niekoniecznie trzeba mieć własnościowe (o przepraszam własnością to ono będzie za 20-30 lat) mieszkanie. W Polsce niestety społeczeństwo nie umie inaczej (powody to już temat na inną historię)i zadłuża się po 0,5mlnPLN na dwupokojowe mieszkania, a potem płacz, że na ratę niestarcza. I zgadzam się. Niech Państwo przy tym nie grzebie bo się wszystkim odbije to czkawką.
       • nevpeel Re: PJN w Markach 30.07.11, 18:02
        4panerny napisała:


        > Na całym śiwecie, żeby założyć rodzinę niekoniecznie trzeba mieć własnościowe (
        > o przepraszam własnością to ono będzie za 20-30 lat) mieszkanie. W Polsce niest
        > ety społeczeństwo nie umie inaczej (powody to już temat na inną historię)i zadł
        > uża się po 0,5mlnPLN na dwupokojowe mieszkania, a potem płacz, że na ratę niest
        > arcza. I zgadzam się. Niech Państwo przy tym nie grzebie bo się wszystkim odbij
        > e to czkawką.


        na całym świecie ludzie nie mają mieszkań własnościowych ale wynajęcie to nie jest wydatek całej pensji a potem na przeżycie zostaje 20 złotych na dzień więc jak ktoś ma płacić takie kwoty to lepiej jest spłacać własne "m" niż kogoś dorabiać i na koniec zostać się z niczym
        w Anglii kwaterunek wygląda znacznie inaczej niż w Markach bo jest to najczęściej dom z własnym podwórkiem i tarasem odgrodzony od sąsiada drewnianym płotem to nie są polskie reali i musimy z tego względu zrozumieć tych ludzi najczęściej młodych co zakładają rodziny - nie pamiętacie tych słów: " wy jesteście solą tej ziemi " JPII -
    • kudlaty_z_broda Re: PJN w Markach 21.07.11, 10:33
     poprzez moja dyskusję z j.w.orlowski starałem się pokazać, że niestety większość propozycji PJN ( i nie tylko) to kiełbasa wyborcza z minimalnymi szansami na realizację - w założeniach wszystkie te propozycje mają ładnie wyglądać i być "nośne społecznie".

     osobiście, jako"szczęśliwy" posiadacz kredytu we franciszkach wolałbym, aby politycy nie grzebali za mocno w tej sprawie, zwłaszcza przed wyborami. Panowie wysilą głowy i wymyślą jakiś koszmar finansowo-polityczny, a my będziemy się z tym przez długie lata bujać.
     • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 21.07.11, 11:24
      Przyjmuję, że Panowie czytali propozycję PJN ze zrozumieniem, lecz powtórzę nikt do niczego i nikogo nie zmusza, takie są poglądy PJN i jest to tylko propozycja z której można lub nie skorzystać. Znam wiele osób, którzy z takiej propozycji chętnie by skorzystali.
     • nevpeel Re: PJN w Markach 21.07.11, 19:29
      kudlaty_z_broda napisał:

      > poprzez moja dyskusję z j.w.orlowski starałem się pokazać, że niestety większoś
      > ć propozycji PJN ( i nie tylko) to kiełbasa wyborcza z minimalnymi szansami na
      > realizację - w założeniach wszystkie te propozycje mają ładnie wyglądać i być "
      > nośne społecznie".
      >
      > osobiście, jako"szczęśliwy" posiadacz kredytu we franciszkach wolałbym, aby pol
      > itycy nie grzebali za mocno w tej sprawie, zwłaszcza przed wyborami. Panowie wy
      > silą głowy i wymyślą jakiś koszmar finansowo-polityczny, a my będziemy się z ty
      > m przez długie lata bujać.

      właśnie co do tych pozycji z kiełbasą wyborczą to było ich trochę u wszystkich poprzedników więc co jest do stracenia ? wiadomo jedno to stare to już wiemy jakie jest a nowe zawsze ma ciężko się przebić, po przez właśnie takie postępowanie poprzedników, teraźniejszych również i wszelkie propozycje zmian są przez ludzi odbierane z niedowierzaniem, ale rewolucja jest możliwa na` świecie i to nie raz się zdarzyła - więc miejmy nadzieję że właśnie po latach tego Polskiego piekiełka ludzie zrozumieją i komuś zaufają co ich nie oszuka - ja jestem dobrej myśli i życzę wszystkim tego samego ! Polakom pilnie są potrzebne reformy i skończenie z przywilejami bo inaczej będzie Grecja !
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 22.07.11, 14:15
   Paweł Kowal przeciw kampaniom billboardowo-spotowym
   - Ten sposób uprawiania polityki ogranicza polską demokrację i uniemożliwia udział w debacie publicznej partiom, które dotychczas nie istniały, a zatem radykalnie utrudnia aktywność obywatelską jeśli chodzi o kształtowanie polityki. To jest bardzo poważny argument - podkreślił Prezes PJN.
   Paweł Kowal zaznaczył, że jego ugrupowanie nie dysponuje środkami budżetowymi na kampanię billboardową i telewizyjną. - Jest to zły sposób wydawania pieniędzy - mówił Prezes PJN, wskazując, że koszty emisji spotów oraz produkcja billboardów to wydatki rzędu kilku milionów złotych. - To często znacznie więcej niż potrzeby obszarów dotkniętych w ostatnim czasie klęskami żywiołowymi. Chciałbym zaapelować do liderów partii, żeby traktowali te pieniądze poważnie. To są pieniądze publiczne - zwrócił uwagę Paweł Kowal, jednocześnie zaznaczając, że nie miałby nic przeciwko takiemu wydawaniu pieniędzy, gdyby środki na kampanię pochodziły ze składek członkowskich, a nie z pieniędzy publicznych. - Sytuacja kraju, bieda, o której mówią tyle partie, drożyzna, sytuacja po klęskach żywiołowych upoważnia mnie do tego, żeby poważnie zaapelować, aby do tych pieniędzy, grubych milionów, podejść jak do swoich, a nie jak do pieniędzy, które można bezsensownie wydać na kampanie, które niczego nie wnoszą - dodał.
   - My nie składamy broni, będziemy w przyszłości walczyli, żeby publicznych pieniędzy w taki sposób nie marnotrawić, szczególnie, że standardem w Unii Europejskiej jest ograniczanie tego rodzaju dzikiej kampanii, która jest charakterystyczna dla krajów przeżywających dopiero swoją transformację, a nietypowa dla demokracji ustabilizowanej - oświadczył Szef PJN.
   Warto przypomnieć, że to Klub Parlamentarny Polska Jest Najważniejsza złożył projekt nowelizacji kodeksu wyborczego, który wprowadzał zakaz publikacji płatnych ogłoszeń i audycji wyborczych w środkach masowego przekazu.
   Paweł Kowal oznajmił również, że Polska Jest Najważniejsza, co prawda prowadzi rozmowy z innymi organizacjami dotyczące wspólnego pójścia do wyborów, ale równocześnie jest całkowicie przygotowana do samodzielnego startu. - Listy wyborcze są gotowe w 70 - 80%, a w około 50 % są skompletowane listy z podwójnym składem - oświadczył.

  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 23.07.11, 12:26
   [b]Polityka prorodzinna w Polsce jest fatalna.
   O potrzebie paktu społecznego na rzecz nowoczesnej polityki prorodzinnej, zagrożeniach związanych z niskim przyrostem naturalny w Polsce i braku statystyk wydatków na rodzinę - mówili uczestnicy seminarium Nowoczesna polityka dla Rodziny
   Seminarium odbyło się w Sejmie. Inicjatywie patronuje Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE, Instytut Jagielloński i Teologia Polityczna. W seminarium udział wzięli m.in. eurodeputowany, prezes PJN Paweł Kowal, fundator IJ prof. Wojciech Roszkowski, rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej prof. Julian Auleytner, Rafał Antczak oraz była zastępca ambasadora Węgier Adrienne Koermendy.
   - Wydaje nam się, że sprawa polityki na rzecz rodziny jest dziś najważniejszym elementem polityki państwowej i powinniśmy się jej dopominać szczególnie, kiedy kształtują się programy partii politycznych - mówił Kowal (PJN). Jak dodał, seminarium to część jego działalności jako europosła. Zapowiedział, że będą organizowane kolejne spotkania poświęcone polityce prorodzinnej.
   Podczas seminarium przedstawiona została ekspertyza Instytutu Jagiellońskiego pod tytułem Kryzys demograficzny RP: potrzeba skutecznej polityki rodzinnej. Kowal mówił, że zamówiono także badanie opinii publicznej dot. polityki na rzecz rodziny. Według niego, wynika z nich m.in. że ponad połowa Polaków (56,3 procent) byłaby gotowa zgodzić się na trudne reformy budżetowe i cięcia, gdyby uzyskane dzięki temu pieniądze były dedykowane wprost na politykę na rzecz rodziny.
   Według Kowala, interesujące są też odpowiedzi na pytanie, w jakich sprawach politycy powinni ze sobą współpracować. Respondenci wskazali dwie najważniejsze dziedziny: politykę zagraniczną (69,5 procent) oraz politykę rodzinną (65,5 procent).
   Zdaniem europosła, Polska jest jedynym dużym krajem, który de facto nie prowadzi polityki demograficznej. Kowal poinformował, że jego biuro poselskie przygotowuje projekt skargi konstytucyjnej na system podatkowy, ponieważ nie ma on charakteru prorodzinnego, nie preferuje rodzin, a państwo nie wypełnia swej konstytucyjnej roli wspierania rodziny.
   Jak zaznaczył, zdaje sobie sprawę, że będzie to pewna prowokacja. - Ale myślę, że jeśli się uda, to będzie to też pokazanie, że to jest realny problem systemu podatkowego w Polsce - oświadczył. Wyraził też nadzieję, że do końca lipca będzie mógł przedstawić dotychczasowe rezultat z tych prac.
   Prezes PJN zaapelował również do liderów partii, aby na poważnie zajęli się kwestią demografii i polityki na rzecz rodziny w Polsce.
   Roszkowski mówił, dlaczego polityka prorodzinna jest ważna, szczególnie w Polsce. - Mamy przyrost naturalny bardzo niski, a w najbliższym czasie wszystkie prognozy wskazują na spadek - zaznaczył. Z szacunków ONZ wynika, że problemy starzenia się społeczeństwa i niskiego wskaźnika rozrodczości będą stanowiły w przyszłości poważny problem.
   W Polsce wskaźnik dzietności - mówił Roszkowski - wynosi obecnie około 1,38. To jest dramatyczny wskaźnik, jeden z najniższych w Europie - zaznaczył. Według Roszkowskiego, niski wskaźnik dzietności w Polsce wynika m.in. ze zmiany priorytetów życiowych w młodym pokoleniu oraz braku polityki prorodzinnej.
   Jak dodał, zgodnie ze średnią prognozą ONZ, w Polsce wielkość populacji będzie rosła do około 38,3 milionów do 2020 roku, następnie będzie spadać, by w 2050 roku osiągnąć liczbę 34,9 milionów, aby w 2100 roku spaść zaledwie do 29,4 milionów. W opinii Roszkowskiego sytuacja Polski wygląda źle, według nawet umiarkowanych prognoz. Zaznaczył, że według prognozy niskiej, w 2050 roku Polaków będzie do 30,4 milionów, a w 2100 - do 16,7 milionów.
   Jak mówił, tak zmniejszająca się liczba ludności w przyszłości może spowodować spowolnienie, a nawet załamanie gospodarcze, będzie wyzwaniem dla gospodarki i systemu emerytalnego.
   Według Auleytnera, w polskim społeczeństwie nadal echem odbija się stereotyp, że rodzina wielodzietna to rodzina patologiczna. Porównując sytuacje w innych krajach europejskich, mówił że wysokie wskaźniki dzietności są m.in. w krajach skandynawskich i Irlandii.
   W Polsce - dodał Auleytner - problem dotyczy nie tylko demografii, ale też wskaźnika zatrudnienia. Na przykład w Szwajcarii wynosi on 79,5 procent, w Polsce - 59,2 procent - Rodzina w Polsce nie unika dzieci, tylko nie ma pracy - tłumaczył. Zwrócił uwagę, że prawie 2 milionów Polaków przebywa za granicą, wyjeżdżają w kraju ludzie młodzi.
   - Jeśli mamy mówić nie o procesach marginalizacji rodziny, tylko o problemach polityki rodzinnej, to potrzebny nam jest dziś pakt społeczny, który rodzinę całkowicie wykluczy z polemiki politycznej, natomiast stworzy sytuację, w której rodzina będzie przedmiotem współpracy ludzi niezależnie od poglądów - podkreślił. Jak mówił, to wielka sprawa dla elit politycznych, czy myśląc o przyszłości Polski potrafią podpisać taki pakt społeczny.
   Podkreślił, że zasiłek rodzinny jest o wiele niższy, niż zasiłek pogrzebowy, co oznacza, że finansowany jest luksus zmarłych i ubóstwo dzieci. Jego zdaniem, nie powinno się mówić o tym, że brakuje pieniędzy na dzieci, tylko należy racjonalizować budżet i dobrze wykorzystywać doświadczenia europejskie.
   W wyniku seminarium sporządzone zostaną rekomendacje do prac nad raportem Polityka na rzecz rodziny i demografii w Polsce.

  • nevpeel Re: PJN w Markach 23.07.11, 23:34
   j.w.orlowski napisał:

   > Polska Jest Najważniejsza
   >
   > O programie gospodarczym "Czas gospodarki" mówił Paweł Poncyljusz, postulując w
   > prowadzenie płaskiej stawki PIT na poziomie 19% z dwukrotnie wyższą kwotą woln
   > ą od podatków, zmianę rozliczania podatku VAT, która miałaby się odbywać na zas
   > adzie kasowej, a także reformę systemu emerytalnego.
   >
   w wielu krajach Europu Środkowej (Słowacja, Czechy, Rosja, Ukraina, Litwa, Estonia, Bułgara, Rumunia, Węgry chyba od 2011 wprowadziły) ten podatek tzw. liniowy już istnieje prawie w całej Europie Środkowej, jednolita stawka dla każdego stanowi bodziec rozwojowy, dający wyższy wzrost PKB, co z kolei w dłuższej perspektywie da większe wpływy do budżetu -

   czekam kto wreszcie doprowadzi do normalności i rozwoju Polski bo potencjał mamy ogromny tylko że cały czas marnotrawiony :(
  • nevpeel Re: PJN w Markach 24.07.11, 15:56
   jak wygra PiS lub PO to będziemy mieli dalej partie w opozycji do siebie i kolejne lata stagnacji jak wygra PJN to będziemy mieć partie która ma swój własny program i jak widać jest on nowoczesny
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 26.07.11, 18:08
   PJN chce usprawnień w zarządzaniu kryzysowym
   Klub Polska Jest Najważniejsza chce, żeby odpowiedzialność za budowę całego systemu zabezpieczeń przeciwpowodziowych wziął na siebie Skarb Państwa. - Wtedy byłoby jasne, kto za to odpowiada i że muszą się znaleźć na to pieniądze
   w budżecie państwa w trakcie jego projektowania. Nie może być tak, że zrzuca się odpowiedzialność na kolejne szczeble administracji, która się natomiast tłumaczy - "nie mieliśmy pieniędzy, nic nie zrobiliśmy"- mówił poseł PJN.
   - Samorządy nie mają pieniędzy ani na finansowanie naprawy uszkodzonych wału, ani też na budowę nowych na terenach szczególnie narażonych na zalania - mówił Szef Klubu PJN.
   - Druga rzecz to jest kwestia polityki prewencyjnej. Z naszych analiz wynika, że jedyne działania, jakie się obecnie prowadzi, to naprawianie szkód po powodzi,
   a nie budowanie infrastruktury zabezpieczającej przed kolejnymi klęskami - podkreślił Poseł.
   Przewodniczący Klubu odniósł się także do niespójnego i nieskoordynowanego systemu zarządzania kryzysowego w Polsce. - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa powinno być jedyną instytucją koordynującą zarządzaniem kryzysowym - stwierdził Poseł Poncyljusz, podkreślając, że błędem jest, że w kolejnych powodziach kryzysem zajmują się oprócz RCB, między innymi: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Środowiska, Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, a nawet Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, co powoduje, że działania te są często niespójne i jeszcze bardziej komplikują sytuację - Chcemy, żeby w ustawie o zarządzaniu kryzysowym było jasno powiedziane, kto koordynuje wszystkie sprawy. Jeśli byłoby to Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, powinno ono nawiązać współpracę z samorządami wojewódzkimi, z wojewodami, z policją, ze strażą pożarną. - mówił Wiceprezes. PJN proponuje, aby ustawą włączyć do systemu zarządzania kryzysowego Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Górnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, argumentując, że do tej pory nie jest prawnie rozwiązana kwestia finansowania kosztów akcji ratowniczych ponoszonych przez te służby oraz kosztów eksploatacyjnych sprzętu. - Służby te często poświęcają swój sprzęt, który jest bezpowrotnie niszczony, natomiast odzyskanie bądź naprawienie tego sprzętu nie jest możliwe w oparciu
   o pomoc państwa. Często to robią samorządy, ale nie jest to systemowe, ale doraźne - zwrócił uwagę Polityk PJN.

   Polska Jest Najważniejsza chce także doprecyzowania zapisów ustawy o stanie klęski żywiołowej. - Proponujemy wprowadzenie do ustawy szczegółowej listy przesłanek zobowiązujących władze do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce na przykład w 2010 roku, kiedy władze ogłosiły stan klęski w momencie, gdy wiele domów już od tygodni stało w wodzie - mówił Wiceprezes PJN.

   Paweł Poncyljusz przypomniał także postulat PJN sprzed tygodnia dotyczący powołania funduszu katastrof i klęsk żywiołowych. - Fundusz finansowałby skutki klęsk, funkcjonując
   z przekroczeniem budżetów rocznych. Pozwalałby na kumulowanie pieniędzy niezależnie od roku budżetowego i rozwiązywanie problemów, które pojawiły się
   w poprzednich latach- objaśniał Wiceprezes PJN. - Fundusz również stabilizowałby gwarancje Skarbu Państwa dla ubezpieczycieli. (…) Pozwalałoby to rolnikom na płacenie niskich składek, a z drugiej strony gwarantowałoby, że w sytuacjach kryzysowych rolnicy dostawaliby realną pomoc - dodał.

  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 27.07.11, 20:57
   PJN pyta rząd o prawdziwy stan finansów państwa

   - Rząd planuje schować ponad 300 miliardów złotych długów – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Tomasz Dudziński. PJN występuje do ministra finansów o udzielenie rzetelnej informacji o stanie finansów państwa.

   - Niepokoi to, że minister skarbu awansem zwraca się o dywidendy od Orlenu i Lotosu (…). Konsumenci powinni zauważyć, że jest to wezwanie do spółek o to, aby ceny paliw były wyższe – mówił Prezes PJN Paweł Kowal. - Druga rzecz, to Fundusz Rezerwy Demograficznej. Kolejny raz rząd sięga do FRD wbrew kartelom społecznym. Jak wyjaśnił poseł Dudziński, na najbliższym posiedzeniu rządu przedmiotem obrad będzie rozporządzenie w sprawie wykorzystania w 2011 roku pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej na uzupełnienie niedoboru Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. - Na koniec 2011 roku środki, które będą na koncie Funduszu, będą mniejsze niż pobrane z Funduszu. Jeśli to rozporządzenie wejdzie w życie, to 4 mld zł zamiast być gromadzone na poczet przyszłych emerytur, już teraz będzie przez rząd przejadane – tłumaczył. PJN, sprzeciwiając się wprowadzeniu powyższego rozporządzenia, mówi jednym głosem z pracodawcami oraz związkami zawodowymi. O planowanych w tej materii działaniach rządu krytycznie wypowiedzieli się już przedstawiciele Pracodawców RP, NSZZ „Solidarność”, Krajowej Izby Gospodarczej oraz OPZZ. - FRD został utworzony w momencie reformy systemu emerytalnego po to, by był gwarancją, żeby w czasie kiedy będziemy odczuwać skutki niżu demograficznego w Polsce, znajdą się pieniądze na wypłaty emerytur – zwrócił uwagę Paweł Kowal, zaznaczając, że „Fundusz Rezerwy Demograficznej został utworzony, opierając się na umowie społecznej, której to zasada została właśnie przez rząd złamana”.

   Politycy PJN odnieśli się również do zapowiedzi Ministra Skarbu Państwa o poborze zaliczkowych dywidend od PKN Orlen oraz Lotosu. - Minister Grad zapowiedział pobranie zaliczkowych dywidend za 2011 rok od Orlenu i Lotosu, co oznacza, że te firmy zamiast inwestować i obniżać koszty ceny swoich produktów, które są bardzo istotne dla konsumentów, bo to są ceny prądu i ceny paliw, będą niestety windować swoje zyski, aby sprostać oczekiwaniom rządu – powiedział poseł Dudziński. Poseł PJN podał również wydatków”. Poseł podkreślił również, że rząd inaczej niż Komisja Europejska definiuje dług publiczny, „przyjmując metodologię, która pozwala na zmniejszenie ryzyka przekroczenia progu ostrożnościowego wynoszącego 55%”. Według niego, rząd przekonuje, że dług nie przekroczy 55-proc. progu, natomiast planuje schować 300 mld zł. - Ponad 200 mld zł - to wynik manipulacji przy systemie OFE. (...) 30 mld zł już schowano w Krajowym Funduszu Drogowym. (...) 70 mld schowane w wyniku zmian w ustawie o Banku Gospodarstwa Krajowego, 20 mld zł - w wyniku sięgnięcia do Funduszu Rezerwy Demograficznej" - mówił polityk PJN.

   Dlatego - oświadczył Dudziński - jego ugrupowanie chce informacji ministra finansów na najbliższym posiedzeniu Sejmu (26-29 lipca) o rzeczywistym stanie finansów publicznych. - Żądamy, by w sytuacji, gdy rząd sięga coraz to do nowych środków, a tak naprawdę do kieszeni podatników, tankujących paliwo, przyszłych emerytów, by minister finansów przedstawił rzetelną informację nt. stanu finansów państwa - powiedział poseł PJN

   • nevpeel Re: PJN w Markach 30.07.11, 18:08
    j.w.orlowski napisał:

    > PJN pyta rząd o prawdziwy stan finansów państwa
    >
    > - Rząd planuje schować ponad 300 miliardów złotych długów – mówił na poni
    > edziałkowej konferencji prasowej poseł Tomasz Dudziński. PJN występuje do minis
    > tra finansów o udzielenie rzetelnej informacji o stanie finansów państwa.
    >
    > - Niepokoi to, że minister skarbu awansem zwraca się o dywidendy od Orlenu i Lo
    > tosu (…). Konsumenci powinni zauważyć, że jest to wezwanie do spółek o to
    > , aby ceny paliw były wyższe – mówił Prezes PJN Paweł Kowal. - Druga rzec
    > z, to Fundusz Rezerwy Demograficznej. Kolejny raz rząd sięga do FRD wbrew karte
    > lom społecznym.

    o prawdziwym stanie finansów dowiemy się po wyborach -
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 03.08.11, 13:27
   E-myto – drogi i budżet dziurawe jak sito
   Ogromne straty dla budżetu państwa oraz zniszczone drogi lokalne - to efekt wprowadzonego 3 lipca Elektronicznego Systemu Poboru Opłat Drogowych. Kto zapłaci za szkody i czy wobec kolejnej wpadki Ministra Infrastruktury w końcu nastąpi jego dymisja - na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć dzisiaj lokalni działacze partii Polska Jest Najważniejsza na konferencjach prasowych zorganizowanych w ośmiu miejscowościach.
   Wprowadzony z dwudniowym opóźnieniem system obejmuje 1560 km dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Za przejazd płacą samochody ciężarowe i osobowe z przyczepą, jeśli ich dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony, a także autobusy niezależnie od ich masy.
   "Pomimo, że koszt kontraktu, jaki rząd zawarł z austriacką firmą Kapsch na wprowadzenie systemu to rekordowa suma 4,9 mld zł, system jest niesprawny, nieszczelny. Spowodowane jest to m.in. brakiem wystarczającej liczby bramek, a także funkcjonariuszy, którzy mogliby kontrolować płatności. Ponadto dla porównania warto podkreślić, że limity wyznaczające płatność za przejazdy w Niemczech to 12 ton a w Czechach i na Słowacji 7,5 tony masy całkowitej pojazdu, tylko w Polsce mamy opłaty dla samochodów już od 3,5 tony. Mamy więc najdroższy, najbardziej obciążający obywateli system opłat." - mówił w Warszawie Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PJN, Poseł Paweł Poncyljusz. Na konferencji na warszawskim Placu na Rozdrożu Przewodniczący zwrócił również uwagę na niekompetencje Ministra Grabarczyka podczas budowy długo oczekiwanej obwodnicy warszawskiej. - "Południowa obwodnica Warszawy jest drugim, pod względem kosztów budowy wynikiem, po obwodnicy w Bostonie. Amerykanie jednak budują swoją obwodnice w tunelu pod miastem.Nikt poza Bostonem nie jest, więc droższy niż ministerstwo infrastruktury pod przewodnictwem ministra Grabarczyka."- zauważa Paweł Poncyljusz.
   Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, budżet państwa traci na niesprawności systemu 2 miliony złotych dziennie. Zgodnie z warunkami umowy pomiędzy rządem a firmą Kapsch, Austriacy powinni wypłacać 1 milion złotych za dzień zwłoki we wdrażaniu systemu. Ile z tych pieniędzy trafiło do budżetu państwa? Generalna Dyrekcja dróg i Autostrad poinformowała, że do tej pory wpłacono jedynie 2 miliony złotych.
   Członkowie PJN zwrócili również uwagę na zniszczenia na drogach lokalnych powstałe na skutek przejeżdżających przez nie tirów. Kierowcy samochodów ciężarowych, chcąc uniknąć opłat codziennie przyczyniają się do drastycznego pogorszenia stanu nawierzchni. Jak zauważył podczas konferencji w Kielcach członek Rady Krajowej PJN - Krzysztof Pająk, jeden tir o wadze 40 ton powoduje takie same szkody jakie wyrządziłby na tym samym odcinku przejazd 160 tys. aut. "Kto będzie pokrywał koszty naprawy dróg lokalnych? Czy będzie to zrzucone na samorządy, które nie dysponują takimi środkami? Czy może odpowiedzialność weźmie na siebie rząd?"- pytał dzisiaj Pająk.
   "Po raz kolejny rząd posługuje się mechanizmem "jakoś to będzie"- mówił Paweł Poncyliusz - "oznacza to, że w Polsce tiry rozjeżdżają nasze drogi a wprowadzony system płatności okazuje się niesprawny.Minister Grabarczyk za e-myto zasługuje na votum nieufności, ewidentnie nie radzi sobie na stanowisku, mimo to, wygląda na to, że prawdopodobnie nadal będzie ministrem i będzie psuł cały system transportowy w Polsce."

   • gekon-3 Re: PJN w Markach 03.08.11, 13:46
    e-myto - katastrofa, ale nie mam nic przeciwko przedziałowi którego dotyczy limit od którego kierowcy powinni płacić, wiecej jestem za tym by psełdociężarówki z kratka równiez płaciły za jazdę jak prawdziwe cieżarówki.
    • nevpeel Re: PJN w Markach 05.08.11, 00:49
     gekon-3 napisał:

     > e-myto - katastrofa, ale nie mam nic przeciwko przedziałowi którego dotyczy lim
     > it od którego kierowcy powinni płacić, wiecej jestem za tym by psełdociężarówki
     > z kratka równiez płaciły za jazdę jak prawdziwe cieżarówki.

     ale tu chodzi o to że tiry walą drogami lokalnymi tam gdzie nie ma bramek ! co z tą sytuacja mają zrobić gminy ! te myta to efekt wojny polsko-ruskiej - po prostu ruch ciężarowy poszedł po drogach lokalnych aby nie płacić bramek - znowu lipa - a miała być modernizacja - kupe kasy poszło w błoto !
     • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 05.08.11, 07:24
      nevpeel napisał:

      po prostu ruch ciężarowy poszedł po drogach lokalnych aby nie płacić bramek - znowu lipa - a miała być modernizacja - kupe kasy poszło w błoto !

      Uważam, że nie w błoto, lecz do prywatnego konsorcjum. Teraz odpowiednią ustawą obecny Rząd zadba, aby przedsiębiorstwa budujące autostrady za nasze podatki mogły się utrzymać, niby dla ochrony dróg lokalnych. Takie rządowe postępowanie może doprowadzi do upadłości wiele polskich przedsiębiorstw. Taniej by wyniosła dotacja do e-myta niż ponosić państwowe koszta upadłościowe i naprawę dróg
      Uważam też, że TIRy przejeżdżające tranzytem przez Polskę winne być transportowane torami.

      • gekon-3 Re: PJN w Markach 05.08.11, 10:58
       no i zaczeło się. więc do poprzednika. może wziąć przykład z włodarzy Łomży, zakaz poruszania się pojazdów o okreslonej masie w przewidzianych godzinach spowodował, iż jadąc ostatni pwieczorem przez to miasto nie uswiadczyłem zbyt dużo tirów. to od samoządów w duzej mierze zależy czy lokalnymi drogami da radęprzelecieć tir
      • gekon-3 Re: PJN w Markach 05.08.11, 11:01
       zgadam się z panem j.w. orłowskim w zakresie tiry na tory - tylko jest małe ale kto po tych torach da radę przejechać, trzeba zbudować prawie od podstaw całą infrastrukturę kolejową bo przecież stan koleji to kpina. lokomotywy, wagony - brak
       • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 05.08.11, 13:18
        Ja rozumiem, że obecnie nic nie ma lub jest maksymalnie zniszczone, Lecz lepiej zaczynać od minusa niż od zera. Minus to jest coś zero oznacza nic a od czegoś trzeba zacząć.
        • gekon-3 Re: PJN w Markach 05.08.11, 13:37
         dobrym przykładem wykorzystania tiry na tory jest przykład szwajcarów. niestety brakuje nam nie tylko ich kasy ale również ich podejścia do sprawy. u nas zamiast pracy dla ogółu jest praca dla siebie i swojej ferajny. wydaje mi się, że gdyby wpuścić na tory dużych zagranicznych graczy wyszłoby to wszystkim na zdrowe. PKP PLK miało by kasę na remont torów. PKP Cargo przestałoby mieć pozycję monopolisty i zaczęło by inwestować w tabor a nie pęsje prezesów i dyrektorów. prywatni przewoźnicy widząc możliwość zarobienia kasy myślę, że dość szybko wybudowali by odpowiednie terminale i nie byłoby kłopotu dla nikogo a czysty zysk. nowe firmy więcej podatków w budżecie. mniej tirów na drogach lepsze nawierzchnie i bezpieczniej, państwo nie musi ciągle naprawiać dróg, a co najważniejsze i powinno mieć znaczenie dla poszczególnych firm przejazd pociągu wiozącego tiry jest o wiele szybszy niż przejazd kolumny tirów tranzytem. myślę też że w ogólnym rozrachunku byłoby to też tańsze rozwiązanie jeżeli chodzi o koszt transportu za 1km.
   • gekon-3 Re: PJN w Markach 11.08.11, 13:51
    ... a już myslałem że pan j.w. orłowski ma cościekawego do powiedzenia na lamach forum, szkoda że to tylko link na facebook. szkoda, szkoda :-)
    • leila55 Re: PJN w Markach 11.08.11, 14:11
     Siedział sobie trędowaty pod plotem,oblazły go muchy,wyjadaly co się dalo.Szedł młody człowiek,zobaczył biedaka i spędził z niego te muchy.Na to trędowaty - " Coś ty zrobił ! Te muchy już były najedzone i nie takie dokuczliwe.Teraz przyjdą nowe,głodne,zachłanne..."
      • leila55 Re: PJN w Markach 11.08.11, 16:09
       Każda nowa ekipa ma gęby pełne frazesów,obietnic i przeróżnych prawd.I nigdy nie rozlicza poprzedniej ekipy z niegospodarności,rozrzutności,braku kompetencji,lenistwa,glupoty,nepotyzmu,chorej lojalności,krótko mówiąc - hołduje bezkarności.Dokąd tak będziemy testować kolejne ekipy ? A co do płóz,mogą się jeszcze przydać.Kiedy zima znowu zaskoczy w grudniu,to najlepszy środek lokomocji...
         • gekon-3 Re: PJN w Markach 12.08.11, 09:13
          leila55 napisała:

          > Każda nowa ekipa ma gęby pełne frazesów,obietnic i przeróżnych prawd.I nigdy ni
          > e rozlicza poprzedniej ekipy z niegospodarności,rozrzutności,braku kompetencji,
          > lenistwa,glupoty,nepotyzmu,chorej lojalności,krótko mówiąc - hołduje bezkarnośc
          > i.Dokąd tak będziemy testować kolejne ekipy ? A co do płóz,mogą się jeszcze prz
          > ydać.Kiedy zima znowu zaskoczy w grudniu,to najlepszy środek lokomocji...


          Widzisz leila, twoja wypowiedź miała by sens gdyby w markach następowała zmiana warty w urzędzie miasta jak również w radzie. A tu niestety, burmistrz niby z wyboru a w cv – może wpisać zawód burmistrz, tyle lat już piastuje to stanowisko. Radni po lekkich korektach wciąż ci sami. No ta jak mogą się rozliczać. Jak coś spieprzą to starają się pozamiatać pod dywan. Rozliczyć możemy ich, według mnie przy wyborach lub przychodząc na radę i zadając pytania. Co do chorej lojalności to jest takie powiedzenie „ręka rękę myje a ku... ku...e łba nie urwie”. To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie.
          • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 12.08.11, 10:39
           Jest też powiedzenie "Kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one". Ci co Mnie znają wiedzą, że mam swoje zdanie i nie płynę z prądem, dlatego byłem lub mogę być niewygodny. Dawniej takich nazywano bohaterami dziś chorymi. Prawda i uczciwość jest moją dewizą i tego nie zmienię.
   • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 20.08.11, 18:19
    j.w.orlowski napisał:

    > Kto w Unii nigdy się nie porozumie?
    Własnie, pytanie krótkie lecz zastanawiające dlatego przez kilka dni pozostalo bez odpowiedzi. Odpowiedż: Polak z Polakiem.
    Dla wesołości dodaję artykuł Europosła marka Migalskiego.
    PJN - samotność długodystansowca
    Na polskiej scenie politycznej mamy do czynienia korporacjami (zwanych w socjalizmie „Zjednoczeniami”). Taką korporacją różnorakich organizacji i podmiotów jest PSL (od Kół Gospodyń Wiejskich po OSP). SLD jeszcze do 1999 roku był koalicją wyborczą ponad 40 organizacji (związków zawodowych, stowarzyszeń i małych partyjek). Ale z naprawdę wielgaśnymi korporacjami mamy do czynienia w przypadku PiS i PO.
    Ta druga formacja znalazła najtańszy i najprostszy sposób na udawania, że wciąż jest szeroką „platformą”, i to w dodatku „obywatelską” – zamiast się z kimś jednoczyć, podkupuje polityków poszczególnych formacji. Lewicy ukradła Arłukowicza, Rosatiego, Cimoszewicza, nam Kluzik – Rostkowską. Zapewne jeszcze komuś coś podwędzi i będzie mogła się prezentować jako wielka korporacja, wspierana od lewa do prawa. Na zdrowie tym, którzy mają ochotę na ten dworcowy bigos.
    Natomiast PiS dzisiaj będzie się jednoczyć z organizacjami i ruchami, które… sama wytworzyła! To jest mistrzostwo świata – najpierw coś wykreować (na przykład Ruch Lecha Kaczyńskiego), a potem – w świetle kamer i przy dźwiękach fanfar - inkorporować to coś (szkoda, że owych kamer nie było przy okazji konstruowania Ruchu – byłoby ciekawie). No i wrażenie „jednoczenia się centroprawicy wokół PiS” zapewnione. Tylko, kto się na to da nabrać? Przecież wiadomo, że z PiS nie można współpracować – można się albo całkowicie podporządkować Kaczyńskiemu, albo zdecydować się na samodzielną drogę polityczną.
    To drugie rozwiązanie, to przypadek PJN – wyszliśmy z PiS (i po części z PO), by walczyć o samodzielny byt. To nie jest łatwe zadanie, ale taka samotność długodystansowca nam odpowiada. Przynajmniej ludzie wiedzą, o co nam chodzi – znają nasz program, znają nas. Jak się im to podoba, to zagłosują, jak nie, to trudno. Ale nie będziemy robili spektaklu o jednoczeniu się prawicy, tylko po to, by zaraz potem wszystko się miało porozpadać (to między innymi przyczyny tego, że nie zdecydowaliśmy się na sojusz z Prawicą Rzeczypospolitej i Kongresem Nowej Prawicy). Nie można ludzi oszukiwać, należy im jasno pokazywać, kim się jest, a nie kryć się za fikcyjnymi zjednoczeniami i udawanymi koalicjami. Samotność nie jest zła. Jest przejrzyście, jasno, oczywiście, wolnościowo i swobodnie. Żadnych ściem, żadnego udawania, zero lewarowania się kimś innym. Jest program partii, są jej ludzie. My jesteśmy PJN. Oni tym, czym chcą udawać?

    • gekon-3 Re: PJN w Markach 22.08.11, 09:32
     Kto w Unii nigdy się nie porozumie?
     Własnie, pytanie krótkie lecz zastanawiające dlatego przez kilka dni pozostalo bez odpowiedzi. Odpowiedż: Polak z Polakiem.
     Dla wesołości dodaję artykuł Europosła marka Migalskiego.
     PJN - samotność długodystansowca
     Na polskiej scenie politycznej mamy do czynienia korporacjami (zwanych w socjalizmie „Zjednoczeniami”). Taką korporacją różnorakich organizacji i podmiotów jest PSL (od Kół Gospodyń Wiejskich po OSP). SLD jeszcze do 1999 roku był koalicją wyborczą ponad 40 organizacji (związków zawodowych, stowarzyszeń i małych partyjek). Ale z naprawdę wielgaśnymi korporacjami mamy do czynienia w przypadku PiS i PO.
     Ta druga formacja znalazła najtańszy i najprostszy sposób na udawania, że wciąż jest szeroką „platformą”, i to w dodatku „obywatelską” – zamiast się z kimś jednoczyć, podkupuje polityków poszczególnych formacji. Lewicy ukradła Arłukowicza, Rosatiego, Cimoszewicza, nam Kluzik – Rostkowską. Zapewne jeszcze komuś coś podwędzi i będzie mogła się prezentować jako wielka korporacja, wspierana od lewa do prawa. Na zdrowie tym, którzy mają ochotę na ten dworcowy bigos.
     Natomiast PiS dzisiaj będzie się jednoczyć z organizacjami i ruchami, które… sama wytworzyła! To jest mistrzostwo świata – najpierw coś wykreować (na przykład Ruch Lecha Kaczyńskiego), a potem – w świetle kamer i przy dźwiękach fanfar - inkorporować to coś (szkoda, że owych kamer nie było przy okazji konstruowania Ruchu – byłoby ciekawie). No i wrażenie „jednoczenia się centroprawicy wokół PiS” zapewnione. Tylko, kto się na to da nabrać? Przecież wiadomo, że z PiS nie można współpracować – można się albo całkowicie podporządkować Kaczyńskiemu, albo zdecydować się na samodzielną drogę polityczną.
     To drugie rozwiązanie, to przypadek PJN – wyszliśmy z PiS (i po części z PO), by walczyć o samodzielny byt. To nie jest łatwe zadanie, ale taka samotność długodystansowca nam odpowiada. Przynajmniej ludzie wiedzą, o co nam chodzi – znają nasz program, znają nas. Jak się im to podoba, to zagłosują, jak nie, to trudno. Ale nie będziemy robili spektaklu o jednoczeniu się prawicy, tylko po to, by zaraz potem wszystko się miało porozpadać (to między innymi przyczyny tego, że nie zdecydowaliśmy się na sojusz z Prawicą Rzeczypospolitej i Kongresem Nowej Prawicy). Nie można ludzi oszukiwać, należy im jasno pokazywać, kim się jest, a nie kryć się za fikcyjnymi zjednoczeniami i udawanymi koalicjami. Samotność nie jest zła. Jest przejrzyście, jasno, oczywiście, wolnościowo i swobodnie. Żadnych ściem, żadnego udawania, zero lewarowania się kimś innym. Jest program partii, są jej ludzie. My jesteśmy PJN. Oni tym, czym chcą udawać?

     …. I aż chce się powiedzieć „dupa Jasiu”. Wyśmiewanie innych bo taka czy inna partia to zlepek różnych frakcji, organizacji stowarzyszeń itd. Pjn to tak naprawdę pis w nowym wydaniu. A czym było pis gdy byli w nim uciekinierzy z pjn. Czy zapomnieli że w pis był marek Jurek ze swymi ludźmi, czy zapomnieli, ze do pis weszli ludzie z samoobrony – dla przypomnienia pan mojzesowicz. Czy wreszcie zapomnieli, że sami dokonali rozbioru kilku partii by zawłaszczyć ich elektorat – samoobrona i lpr. Jakim trzeba być człowiekiem by by wytykać innym coś co zrobili kiedy takie same grzechy ma się na karku. Gdzie ty kręgosłup moralny, jak można takim ludziom zaufać, powierzyć pośrednio losy swoje i swojej rodziny. Wiadomo, już niedługo na wiejskiej wielkie zmiany, niedługo też skończy się kariera niektórych w Brukseli. Trudno będzie się odnaleźć w rzeczywistości której nie widać z Brukseli czy wiejskiej, trudno będzie żyć bez pensji euro posła czy posła. No może co niektórzy przy pomocy kolegów wkręcą Siudo zarządu jakiejś spółki skarbu państwa i przeczekają, przemyślą a w następnych wyborach pod szyldem np. po wystartują w nowych wyborach. Może wrócą na łono pis ucałują rękę prezesa posypia głowę popiołem w toruni wystartują. Czas pokarze.


     • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 22.08.11, 20:37

      gekon-3 napisał:

      …. I aż chce się powiedzieć „dupa Jasiu”. Wyśmiewanie innych

      :) wyrwał Pan moje słowa kiedy podczas poprzedniego kliknięcia kończyłem drugą część powiedzenia. Sam nie lubię takiego zachowania wolę pośmiać się z siebie a najbardziej lubię sie śmiać z przedstawianych kłamstw kiedy znam prawdę. Czasami tak bywa.
      Dziękuję za merytoryczne uwagi są celne które przekazuję dalej.
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 06.09.11, 20:17
   PJN ogłasza konkurs na najwyższą stawkę za nadprogramową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu. Rekord Polski w tej kategorii pobił Biskupiec, gdzie za dodatkową godzinę trzeba zapłacić 3,95 zł. A może ktoś z Państwa płaci jeszcze więcej? Czekam na informacje od rodziców.
   • gekon-3 Re: PJN w Markach 07.09.11, 10:06
    Mam pytanie. Czemu ma służyć ten konkurs? Czy temu by udowodnić jaki bubel prawny wysmażyli nam parlamentarzyści ? mam też inny pomysł na konkurs. Ilu parlamentarzystów zrezygnuje z poboru „wynagrodzenia” w związku z bublami w postaci uchwalonych ustaw. A co do tematu.
    Niestety, nie jestem szczęśliwym obywatelem którego dzieci mogą chodzić do publicznego przedszkola. Od kilku lat dzieci oddaje do prywatnej placówki. Tak więc nie wiem ile kosztuje publiczne przedszkole, wiem ile kosztuje prywatne, oj boli. Polityka prorodzinna w naszym kraju pełną gębą. Społeczeństwo starzeje się, chcemy by młode rodziny miały dzieci. Tylko jak to zrobić /bez podtekstów proszę/. O pracę bardzo ciężko, o własne mieszkanie jeszcze gorzej a jak już się z tym człowiek upora to dalej kłody pod nogi, problem z przedszkolem. O żłobkach to już wcale nie wspomnę. Brawo panie i panowie parlamentarzyści, bez wyjątku czy z prawa czy z lewa.
    • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 07.09.11, 12:38
     A obecnej chwili przypominam sobie taką opowieść – Państwowy urzędnik z najwyższej półki postanowił odwiedzić instytucje, jakie są dotowane przez Państwo, zaczął od przedszkola. Zapytał, jaka jest dotacja na przedszkolaka po usłyszeniu odpowiedzi nakazał zmniejszyć dotację. Następnie odwiedził szkoły. Też zapytał o dotację na jednego ucznia, po usłyszeniu odpowiedzi zmniejszył dotację. Odwiedził uczelnie, zapytał o dotację na studenta i po usłyszeniu odpowiedzi w ramach oszczędności postanowił też zmniejszyć dotację. Ostatnim etapem odwiedzin było więzienie i też zapytał o dotację na jednego więźnia. Po usłyszeniu odpowiedzi nakazał zwiększyć dotację. Nastąpiła konsternacja. Zapytano oligarchę, dlaczego w ramach oszczędności zmniejszył dotację na przedszkola, szkoły, uczelnie a zwiększył dotację na więzienia. Wyborcy usłyszeli:, gdy ponownie nie zostanę wyprany do przedszkola, szkoły czy uczelni nie wrócę, lecz do więzienia zawsze mogę trafić”. Dlatego powstające ustawy dotyczące spraw rodzinnych są antyprorodzinne. Zbliżają się wybory i czas zastanowić się nad głosowaniem. Jedyna możliwa alternatywa pozbycia się etatowych parlamentarzystów jest głosowanie od miejsca piątego w dół. Współczuję i życzę powodzenia lub przeprosić się z dziadkami.
    • 4panerny Re: PJN w Markach 07.09.11, 15:07
     Tym razem to nie rząd i parlament, ale zachłanny samorząd. Wustawie jest tylko, że są godziny płatne i niepłatne, a stawki ustaliły sobie za godziny płatne samorządy skrzętnie wykorzystując ten fakt, niestety
     • gekon-3 Re: PJN w Markach 07.09.11, 15:19
      4panerny napisała:

      > Tym razem to nie rząd i parlament, ale zachłanny samorząd. Wustawie jest tylko,
      > że są godziny płatne i niepłatne, a stawki ustaliły sobie za godziny płatne sa
      > morządy skrzętnie wykorzystując ten fakt, niestety


      To nasi „kochani” parlamentarzyści dali zielone światło do tego by pobudzić do działania radosną twórczość samorządowców.

      www.rp.pl/artykul/4,712642-Rosna-oplaty-za-publiczne-przedszkola.html
   • gekon-3 Re: PJN w Markach 12.09.11, 15:21
    Strona nawet może być, przejrzysta, łatwo znaleźć założenia programowe. Tylko pełno tam bardzo populistycznych haseł, założeń, krytyki wobec wszystkich ugrupowań politycznych. Można powiedzieć, iż brak jest „poruszenia” kwestii drażliwych, mogących mieć wpływ na dalsze funkcjonowanie. Strona może być.
  • leila55 Re: PJN w Markach 13.09.11, 02:31
   Panie Orłowski,napiałam Panu kiedyś takie coś -"Ten bełkot niczym się nie rożni od innych wyborczych bełkotów.Ale przebrnęłam.A ponieważ lubię wiedzieć cokolwiek o ludziach, na których mam glosować,wrzuciłam w Google Pawel Kowal i wyszedł mi taki kwiatek. niepoprawni.pl/node/58232 .Czy może mnie Pan zapewnić,że to nieprawda? Bo jeśli to prawda to chcę Panu oznajmić,że ludzie z tego środowiska, rządzą w Polsce nieprzerwanie od 20 lat.Efekty widzimy" . Nie odniósł się Pan do tego zupełnie więc mam rację.Rządzicie nieprzerwanie od dziesiątków lat.Mam dla Waszego ugrupowania (pod wieloma szyldami) fajny utworek. Polecam uważne wsłuchanie się w tekst i życzę dobrej nocy. www.youtube.com/watch?v=ZQ3QGF2EaBc . Dwie następne części są rownież adekwatne do Waszej działalności.
   • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 13.09.11, 14:13
    Szanowna Pani
    Każdy bełkot może coś wyrażać, należy tylko się wsłuchiwać i wyciągać dla siebie wnioski. Zresztą proszę wskazać , która z istniejących partii posiada realny prgram bez obietnic. Uważam, że obecnie tylko PJN. Co do Pan Kowala to każdy z nas kuje swoją drogę życia i nie należy ani zazdrościć ani wnosić pretencji to jest droga na którą w głosowaniach zezwalamy. Mamy możliwość wprowadzić zmianę warty więc nie bądzmy mieszkańcami Rzeczpospolitej Polski lecz jego Obywatelami i głosujmy.
    • gekon-3 Re: PJN w Markach 13.09.11, 14:42
     Co do bełkotu panie jw. orłowski to fakt, każdy bełkot z czymś się wiąże. Najczęściej ludzie bełkoczą jak spożyją za dużo zielonych jabłek ;-), wtedy też trudno ich zrozumieć. Zgadzam się z panem w stu procentach w kwestii tego, iż każda partia w swym programie przedstawia obietnice bez pokrycia. I do tego momentu zgadzam się, co do tego że PJN to nieskazitelna partia która jak coś obieca to wykona to już bym z Panem popolemizował sobie. Przestudiowałem wasze 55 powodów dla których warto głosować na Was, 358 dlaczego nie warto głosować na PO i PSL oraz 10 postulatów PJN. Nie wieżę w możliwość realizacji waszych założeń, nie w obecnych warunkach geo-polityczno-finasowych. Uważam iż wasze 55 powodów i 10 postulatów to w znacznej większości to pobożne życzenia które nie mają w najbliższej przyszłości szans na jakakolwiek realizację. Co do przeszłości poszczególnych osób ze świecznika politycznego, to ich sprawa jak kierują własnym życiem, jakie podejmują decyzje. Niemniej jednak powinniśmy my, jako wyborcy wiedzieć o ich życiu politycznym i publicznym dużo więcej, bo jako wyborca chcę wiedzieć jakimi poczynaniami będą w stanie mnie uraczyć czy nawet zaskoczyć. Jeśli startujesz w wyborach, jeśli chcesz reprezentować obywateli pokaż jakim jesteś człowiekiem, co sobą reprezentujesz, bez różnicy czy jesteś jedynką na liście czy zajmujesz ostatnie miejsce.
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 16.09.11, 21:42
   Szanowny Wyborco!!!

   9 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.
   Wybierzemy posłów i senatorów. Wybory poprzedzi kampania, w której każdy będzie chwalił siebie i swoją partię, obiecywał i mamił, doprowadzał do wzajemnej nienawiści. Nie musi tak być. Już poznaliśmy taką metodę rządzenia, kiedy dwóch się bije tam traci Polska. Mamy dość wzajemnej walki między Polakami powiedzmy STOP takiemu postępowaniu. Na sytuację taką pozostała tylko jedna alternatywa: POLSKA JEST NAJWAŻNIESZA

   Jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej, lecz gdy nieodpowiedzialne rządy doprowadzą Polskę do bankructwa to nie Unia, lecz My jej obywatele będziemy ponosić tego konsekwencje. Bądźmy Polakami a następnie obywatelami Unii.

   Dziś w sytuacji ponownego zagrożenia, wzajemnej nienawiści proponujemy rozwiązanie:

   • Państwo ma być służebne wobec każdego mieszkańca.
   • Będziemy dążyć do stabilizacji polityki podatkowej.
   • Stworzymy nowoczesne szkolnictwo.
   • Przywrócimy normalność w służbie zdrowia.
   • Będziemy dążyć do jednomandatowych okręgów wyborczych.
   • Zlikwidujemy gabinety polityczne.
   • Będziemy dążyć, aby instytucje strategiczne były w rękach Polski.
   • Polityka prorodzinna jest podstawową gwarancją życia w Kraju,
   • Ochrona środowiska jest naszym priorytetem.

   Wierzymy, że nasza partia będzie w parlamencie i będzie współodpowiedzialna za przyszłość Polski. Drodzy Wyborcy: Pamiętajcie, jeżeli w tym głosowaniu nam zaufacie to zbudujmy razem Rzeczpospolitą Obywatelską a nie partyjną, Kraj, w którym Polacy będą mieć do siebie zaufanie i wzajemnie się szanować.

   Zagłosuj na listę nr 2 gdyż: POLSKA JEST NAJWAZNIEJSZA

   Pamiętaj głosuj na Jana Waldemara Orłowskiego Lista nr 2 - miejsce 19

   Ostatni mogą być pierwszymi. Dzięki Wam - Naszym Wyborcom WSZYSTKO JEST MOŻLIWE
   • gekon-3 Re: PJN w Markach 22.09.11, 15:21
    j.w.orlowski napisał:

    > Szanowny Wyborco!!!
    >
    > 9 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.
    > Wybierzemy posłów i senatorów. Wybory poprzedzi kampania, w której każdy będzie
    > chwalił siebie i swoją partię, obiecywał i mamił, doprowadzał do wzajemnej nie
    > nawiści. Nie musi tak być. Już poznaliśmy taką metodę rządzenia, kiedy dwóch si
    > ę bije tam traci Polska. Mamy dość wzajemnej walki między Polakami powiedzmy ST
    > OP takiemu postępowaniu. Na sytuację taką pozostała tylko jedna alternatywa:
    > POLSKA JEST NAJWAŻNIESZA
    >
    > Jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej, lecz gdy nieodpowiedzialne rządy doprow
    > adzą Polskę do bankructwa to nie Unia, lecz My jej obywatele będziemy ponosić t
    > ego konsekwencje. Bądźmy Polakami a następnie obywatelami Unii.
    >
    > Dziś w sytuacji ponownego zagrożenia, wzajemnej nienawiści proponujemy rozwiąza
    > nie:
    >
    > • Państwo ma być służebne wobec każdego mieszkańca.
    > • Będziemy dążyć do stabilizacji polityki podatkowej.
    > • Stworzymy nowoczesne szkolnictwo.
    > • Przywrócimy normalność w służbie zdrowia.
    > • Będziemy dążyć do jednomandatowych okręgów wyborczych.
    > • Zlikwidujemy gabinety polityczne.
    > • Będziemy dążyć, aby instytucje strategiczne były w rękach Polski.
    > • Polityka prorodzinna jest podstawową gwarancją życia w Kraju,
    > • Ochrona środowiska jest naszym priorytetem.
    >
    > Wierzymy, że nasza partia będzie w parlamencie i będzie współodpowiedzialna za
    > przyszłość Polski. Drodzy Wyborcy: Pamiętajcie, jeżeli w tym głosowaniu nam zau
    > facie to zbudujmy razem Rzeczpospolitą Obywatelską a nie partyjną, Kraj, w któr
    > ym Polacy będą mieć do siebie zaufanie i wzajemnie się szanować.
    >
    > Zagłosuj na listę nr 2 gdyż: POLSKA JEST NAJWAZNIEJSZA
    >
    > Pamiętaj głosuj na Jana Waldemara Orłowskiego Lista nr 2 - miejsce 19
    >
    > Ostatni mogą być pierwszymi. Dzięki Wam - Naszym Wyborcom WSZYSTKO JEST MOŻLIW
    > E


    Panie jw. orłowski przeczytałem to co pan napisał z wielką uwagą i zainteresowaniem. Pisze pan o kampanii o festiwalu obietnic bez pokrycia, o tym, że wszyscy dokoła obiecują, ale obietnice te są bez pokrycia. Zarzuca pan to innym. Z treści tego wpisu oraz wszystkich go poprzedzających wynika, iż PJN słonawi swych członków też głośno krzyczy o tym jak zmieni świat nas otaczający po tym jak uda mu się skok na władzę. Bo nie powie mi pan, że nie obiecujecie, bo jak nazwać to:
    Dziś w sytuacji ponownego zagrożenia, wzajemnej nienawiści proponujemy rozwiązanie:
    • Państwo ma być służebne wobec każdego mieszkańca.
    • Będziemy dążyć do stabilizacji polityki podatkowej.
    • Stworzymy nowoczesne szkolnictwo.
    • Przywrócimy normalność w służbie zdrowia.
    • Będziemy dążyć do jednomandatowych okręgów wyborczych.
    • Zlikwidujemy gabinety polityczne.
    • Będziemy dążyć, aby instytucje strategiczne były w rękach Polski.
    • Polityka prorodzinna jest podstawową gwarancją życia w Kraju,
    • Ochrona środowiska jest naszym priorytetem.

    Byłem na stronie pjn, czytałem też pana wpisy, przysłuchuje się mediom i nigdzie nie usłyszałem konkretnej odpowiedzi na to w jaki sposób chcecie dokonać zmian, z czego wziąć kasę na wprowadzenie nowych reform. Nowoczesne szkolnictwo to mrzonka w obecnej formie. By było nowoczesne trzeba trzech rzeczy kasy kasy i jeszcze raz kasy. Tylko by była kasa trzeba ją zarobić, komuś zabrać lub pożyczyć. Na większe wpływy do budżetu nie ma się co nastawiać. Na pożyczki myślę że też nie ma co liczyć. Jedyne to komuś zabrać. Może służbie zdrowia, może policji, straży pożarnej. Może podnieść opłaty za żłobki i przedszkola. Polityka prorodzinna – śmiech na sali. Jestem za tym, by matki mogły opiekować się dziećmi w domu, by w ogóle młode rodziny mogły, nie inaczej by było je stać na potomstwo. Da pan gwarancję tego, że po dojściu do władzy pjn zapewni młodym rodzinom tanie żłobki, przedszkola, że matki na wychowawczym będą dostawać godziwe zasiłki. Ze my młodzi ludzie nie będziemy się bać jak i za co wychować nasze dzieci. Jeśli da pan gwarancję to proszę wskazać krok po kroku jak chcecie tego dokonać i kto na tym dostanie po dupie.
    Panie JW. Orłowski jak nazwać to co PJN ustami swego członka /pana/ głosi i obiecuje by dostać głos nas, wyborców. Moim zdaniem to nic innego niż to o czym pan pisał. To tylko mydlenie oczu i próba ugryzienia chociaż kawałka z tortu na wiejskiej.
    Pisze pan . Drodzy Wyborcy: Pamiętajcie, jeżeli w tym głosowaniu nam zaufacie to zbudujmy razem Rzeczpospolitą Obywatelską a nie partyjną, Kraj, w którym Polacy będą mieć do siebie zaufanie i wzajemnie się szanować. A ja się po raz kolejny pytam – jak chcecie tego dokonać. Tylko tak szczerze bez owijania w bawełnę. Bo na razie wobec pjn i jego programu moje zdanie pan zna. Niech podejmie się pan przekonania mnie do tego, ze te slogany którymi pan rzuca to nie obietnice bez pokrycia.
    • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 22.09.11, 16:16
     gekon-3 napisał:
     >Panie jw. orłowski przeczytałem to co pan napisał z wielką uwagą i zainteresowaniem. Pisze pan o kampanii o festiwalu obietnic bez pokrycia, o tym, że wszyscy dokoła obiecują, ale obietnice te są bez pokrycia. Zarzuca pan to innym. Z treści tego wpisu oraz wszystkich go poprzedzających wynika, iż PJN słonawi swych członków też głośno krzyczy o tym jak zmieni świat nas otaczający po tym jak uda mu się skok na władzę. Bo nie powie mi pan, że nie obiecujecie.

     Dziękuję za zainteresowanie się programem PJN. Na tle programów innych partii program PJN jest najrozsądniejszy. Uważam, że słowa nie są rzucane na wiatr, to jak w kawalerstwie i w małżeństwie, jako kawaler obiecuje się co jest możliwe. Realizm staje się po ślubie. Jedni żyją po Bożemu realizując przedmałżeńskie obietnice, lecz bywają różne małżeństwa. Wszystko zależy od przedmałżeńskiej uczciwości człowieka a wielu partiom tego brak.

     >Nowoczesne szkolnictwo to mrzonka w obecnej formie. By było nowoczesne trzeba trzech rzeczy kasy i jeszcze raz kasy. Tylko by była kasa trzeba ją zarobić, komuś zabrać lub pożyczyć. Na większe wpływy do budżetu nie ma się co nastawiać.

     Jestem zdania, że nowoczesne szkolnictwo to nie nękanie dzieci, lecz zainteresowanie ich zdobywaniem wiedzy. Obecnym wyjściem byłyby elektroniczne tablice, odstąpmy od kredy. Skąd wziąć pieniądze. One są, tylko wydajemy nieracjonalnie a po drodze opłaca się wielu urzędników reformujące szkolnictwo.

     >Da pan gwarancję tego, że po dojściu do władzy pjn zapewni młodym rodzinom tanie żłobki, przedszkola, że matki na wychowawczym będą dostawać godziwe zasiłki. Ze my młodzi ludzie nie będziemy się bać jak i za co wychować nasze dzieci. Jeśli da pan gwarancję to proszę wskazać krok po kroku jak chcecie tego dokonać i kto na tym dostanie po dupie.

     Wiele Partii dawało i daje gwarancję dobrobytu narodowego Ja takiej gwarancji nie obiecuję. Jestem przeciwny tworzenia godziwych zasiłków. Uważam, że w każde dziecko trzeba inwestować, zasiłek źle Mi się kojarzy. Jestem zdania, że każde dziecko winno brać udział przy wspólnym rozliczaniu podatkowym każdej rodziny. Książki do nauki w szkolnictwie winny być mądre i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Książka jest ważniejsza niż producenci. Na wszystko co jest związane ze szkołą tą niższą i wyższą winien zniknąć VAT.

     >Pisze pan . Drodzy Wyborcy: Pamiętajcie, jeżeli w tym głosowaniu nam zaufacie to zbudujmy razem Rzeczpospolitą Obywatelską a nie partyjną, Kraj, w którym Polacy będą mieć do siebie zaufanie i wzajemnie się szanować. A ja się po raz kolejny pytam – jak chcecie tego dokonać.

     Z doświadczenia wiem, że konstytucyjne obowiązki Państwa są przekazywane samorządom, lecz nie idą za ustawami żadne pieniądze. I to trzeba zmienić, państwowa gwarancja finansowa wraz z narzuconymi obowiązkami. W innym przypadku jest to tylko spychologia.
     Sprawozdania finansowe budżetu i jego ustalanie na każdym szczeblu winne być społecznie dyskutowane nie tylko wśród elit politycznych i samorządowych. Prawo winno być ustalane w referendach a udział w głosowaniu powinno być obowiązkowe. Inne kraje nazywające się też demokratycznymi posiadają takie prawo i nikt nie czuje ujmy wolności.
     • gekon-3 PJN w Markach 22.09.11, 18:40
      Panie jw. orłowski proszę traktowa mnie poważnie a nie jak półgłówka to nie ja staje do wyborów. Zadałem panu kilka pytań. Na kilka odpowiedział mi pan bardzo wymijająco. Ale to mały pikuś. Pisze pan
      Wiele Partii dawało i daje gwarancję dobrobytu narodowego Ja takiej gwarancji nie obiecuję. Jestem przeciwny tworzenia godziwych zasiłków. (…).
      Wobec powyższego pytam pana skoro nie chce pan pracować jako poseł dla naszego dobrobytu to po jaką cholerę pan kandyduje. By tylko panu było lepiej bo dostanie pan poselskie uposażenie i dodatkową kasę na biuro poselskie a to chyba trochę lepsze wynagrodzenie niż obecnie pan otrzymuje. Proszę mi powiedzieć po co
      Skoro nie chce pan dać gwarancji to po co jest program wyborczy, by lepiej było tylko tym co są u koryta?
      Powiem panu tylko tyle, pomimo krytyki uważałem pana za osobę która coś próbuje zrobić, może nieumiejętnie ale próbuje a teraz uważam, że to działanie jest nastawione tylko na jedno, jak dostać się na wiejską. Szkoda panie ormowski, w moich oczach pan stracił.
       • leila55 Re: PJN w Markach 22.09.11, 20:41
        Do szkoły,do szkoły !Niech Pan się schowa ze swoją polszczyzną w mysią dziurę.Przyniesie Pan wstyd swojej partii - Polska Jest Najbiedniejsza. To bezczelność,z takim poziomem sięgać po sejmowy stołek.
       • gekon-3 PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 09:13
        Panie Orłowski zadałem panu kilka pytań. Było to celowe z mojej strony i spodziewałem się odpowiedzi jakich pan mi udzielił. Zrobiłem to z premedytacja. W swych wypowiedziach wskazuje pan na to co jest złe w kraju, ze trzeba to zmienić by było lepiej. Dlatego też PJN a tym samym pan przygotował plan działania – założenia programowe partii. W treści tego programu wskazujecie likwidację pewnych, waszym zdaniem zagrożeń, nieprawidłowości oraz wskazujecie co waszym zdaniem należy zmienić, poprawić by było lepiej. Wskazuje też pan że tylko PJN jako jedyna z partii startujących do wyborów daje gwarancję zmian „naszego Polskiego świata” na lepsze. W ostatniej odpowiedzi na moje wystąpienie pisze Pan „Przykro jest Mnie bardzo, że Pana zawiodłem, lecz tylko idiota lub kłamca może obiecać gruszki na wierzbie, odemnie proszę tego nie oczekiwać.” Więc zapewnienie nas wyborców o tym, że dajecie gwarancję na zmiany na lepsze jest obiecaniem gruszek na wierzbie, zmiany przedstawione w programie oraz sam program to też takie gruszki? Tak więc Panie Orłowski z pełnym szacunkiem ale PJN a zarazem również Pan niczym ale to niczym nie różnicie się od innych partii i polityków których tak zawzięcie krytykujecie. Jesteście tacy sami jak PO PIS SLD PSL i cała reszta.
        • p33m3k Re: PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 10:50
         Kluzik-Rostkowska będąca liderem i "twarzą" powstania PJN odeszła do PO gdyż polityka to tylko (i aż) zdobywanie władzy i wpływów na rządzenie. Tym samym -Pani K-R, nie czekając na koniec walki o "pierwszy stołek" w budowanej przez siebie partii, wydała opinii publicznej bardzo silną rekomendację co do wiary w jej dalszą przyszłość i realny wpływ na politykę kraju.
        • j.w.orlowski Re: PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 12:06
         Choć jest to Pańska premedytacja w zadawaniu pytań a nie w rozwiązywaniu problemów, odpowiem, że przysłowiowe "gruszki na wierzbie" dotyczyły tylko wymuszenia przez Pana obiecanek o zwiększeniu tzw. zasiłków. Nadal twierdzę, że aby przedwyborczo obiecywać zwiększanie finansowe każdemu obywatelowi, który sobie tego życzy, nie jest w moim programie. Nadal podtrzymuję program PJN i mój, że będziemy DĄŻYĆ do rozwiązywania problemów finansowych Kraju i jego obywateli. Nadal twierdzę, że będę dążyć do likwidacji biur politycznych i nadal twierdzę, że podnoszenie podatków nie jest dobrym rozwiązaniem dla Kraju, dlatego jestem za niepodnoszeniem podatku. Jestem też za wyborami jednomandatowymi. O szkolnictwie i innych realnych programach nie będę wspominać można je przeczytać na stronie www.stronapjn.pl Dziękuję.
         • gekon-3 Re: PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 13:03
          Panie orłowski moja intencją jest pokazać panu, iż pomimo tego, że usiłuje pan za wszelka cene wykazać, że PJN to ugrupowanie polityczne które, w pana mniemaniu wyróżnia się na tle innych partii startujących do sejmu to tak naprawdę niczym się nie różni. Przedstawiacie swój program wyborczy, twierdzicie, iż jak dostaniecie się do sejmu a nawet wejdziecie do rządu to będziecie go realizować. Chyba się nie mylę w tej kwestii. A więc jak w pana mniemaniu nazwać program wyborczy waszej partii a nawet każdej innej. Z definicji zawartej w słowniku języka polskiego, w skrócie, program wyborczy to nic innego jak zobowiązanie się partii politycznej lub organizacji do tego, iż w przypadku zwycięstwa w wyborach organizacja taka będzie go realizować. Więc wydaje mi się, że postulaty zawarte w waszym programie to obietnice, iż w przypadku dojścia do władzy, bo taki jest sens startu w wyborach rozpoczniecie realizację założeń programowych. Ja tylko zadaję panu pytania w kwestii ewentualnej realizacji waszego programu wyborczego jeśli będziecie siłą polityczną zdolną do np. rządzenia. Bo to, ze głosicie hasła to wiem ale jak chcecie je wcielić w życie tego nie wiem. Z czym wiąże się realizacja waszego programu politycznego. Nie uzyskałem na to odpowiedzi. Może trzeba jasno powiedzieć, że w związku z taką a nie inną sytuacją wcielenie w życie takiego rozwiązania zaprezentowanego przez PJN wiąże się z koniecznością wydatkowania z budżetu kwoty xxx co wiąże się z koniecznością przesunięcia środków np. z rezerwy celowej lub jakiejś innej.

          Pisze Pan
          Choć jest to Pańska premedytacja w zadawaniu pytań a nie w rozwiązywaniu problemów, odpowiem, że przysłowiowe "gruszki na wierzbie" dotyczyły tylko wymuszenia przez Pana obiecanek o zwiększeniu tzw. zasiłków.

          Jak bardzo ma pan wybiórczą pamięć, pisałem o zasiłkach w konkretnym kontekście a Pan, mam wrażenie że dość nieuważnie przeczytał to co napisałem, więc panu przypomnę: „Da pan gwarancję tego, że po dojściu do władzy pjn zapewni młodym rodzinom tanie żłobki, przedszkola, że matki na wychowawczym będą dostawać godziwe zasiłki. Ze my młodzi ludzie nie będziemy się bać jak i za co wychować nasze dzieci”. Więc nie pytałem tylko o zasiłki ale o trochę więcej. Tak więc Panie Orłowski proszę o traktowanie mnie trochę poważniej, a jeśli nie chce Pan odpowiadać na postawione pytania to proszę powiedzieć a nie wybierać i manipulować tym co powiedziałem.

          Panie jw. orłowski proszę nie wyśmiewać tylko jeśli pan podejmuje się kandydowania do sejmu to musi się liczyć pan z tym, że będą zadawane panu pytania na które ludzie zechcą usłyszeć konkretne odpowiedzi. Co do zgryźliwości w pana wypowiedzi zawartej w wyżej przytoczonej wypowiedzi informuję Pana, to nikt inny jak Pan kandyduje do Sejmu to Pan kandydując kiedyś na radnego teraz na posła podejmuje się służebnej roli wobec każdego mieszkańca tego kraju, również wobec mnie. Rozwiązywania naszych /chodzi mi o społeczeństwo/ problemów. Ja nie kandyduje, ja jestem mieszkańcem tego kraju, ja zadaję pytania, taka moja rola a Pana jako kandydata a może i posła rozwiązywania problemów. Nie chce pan rozwiązywać problemów, nie chce pan trudnych pytań niech pan nie kandyduje.

          • p33m3k Re: PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 14:07
           Na swoje konkretne otwarte pytania dotyczące "tych czasów" w Markach również nie dostałem odpowiedzi. Tuba politycznego bełkotu i haseł bez wskazania "jak" mi nie wystarcza - kolejna "mniejszość" bez zaplecza do stawiania warunków, szukania kompromisów i kupczenia głosami na tworzenie i tak pokracznego prawa w parlamencie.
           • zombi191 Re: PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 15:17
            Co, się tak (przyj.....ście) uczepili Orłowskiego, jakby tylko on sam z Marek kandydował i rządził do tej pory. Szukacie tylko kozła ofiarnego do wyśmiania, znajdzcie go wsród rządzących i byłych rządzących ponownie kandydujących.Szukajcie w PO i PiSie włącznie z kandydatką Matusiak. Chłopak stara się jak potrafi wyjaśniać sprawy a i tak plujecie na wszystko co powie. Polityczni zboczeńcy.
            • p33m3k Re: PJN w Markach to nic innego jak inne partie 23.09.11, 16:39
             Zombi,
             ogólnie tak to może i wygląda - ale jak byś się przekopał przez posty to może nie wszystko (a wręcz dużo! nie) jest wyśmiewaniem się z kozła ofiarnego przez politycznych zboczeńców. Zapewniam Cię, że p. Orłowski prócz ogromnego brzemienia i goryczy z wielu postów ma jedno, z czego bardzo się cieszy i możliwe, że jest nam wdzięczny, bo przyczynimy się do jego sukcesu wyborczego - od 7.7. ma posta z PJN w tytule z jego nazwiskiem, który nie schodzi z czołówki do dziś - i o to dba on bardzo, a my mu w tym pomagamy. Tacy jesteśmy dobrzy!

             PS. A może zauważysz, że to właśnie on na forum "marki" zabiega o poparcie? Jak namówisz do tego p. Matusiak albo innych, żeby się odezwali - może Cię nie rozczarujemy :-)
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 18.09.11, 08:51
   Szanowny Wyborco!!!

   9 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.
   Wybierzemy posłów i senatorów. Wybory poprzedzi kampania, w której każdy będzie chwalił siebie i swoją partię, obiecywał i mamił, doprowadzał do wzajemnej nienawiści. Nie musi tak być. Już poznaliśmy taką metodę rządzenia, kiedy dwóch się bije tam traci Polska. Mamy dość wzajemnej walki między Polakami powiedzmy STOP takiemu postępowaniu. Na sytuację taką pozostała tylko jedna alternatywa: POLSKA JEST NAJWAŻNIESZA

   Jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej, lecz gdy nieodpowiedzialne rządy doprowadzą Polskę do bankructwa to nie Unia, lecz My jej obywatele będziemy ponosić tego konsekwencje. Bądźmy Polakami a następnie obywatelami Unii.

   Dziś w sytuacji ponownego zagrożenia, wzajemnej nienawiści proponujemy rozwiązanie:

   • Państwo ma być służebne wobec każdego mieszkańca.
   • Będziemy dążyć do stabilizacji polityki podatkowej.
   • Stworzymy nowoczesne szkolnictwo.
   • Przywrócimy normalność w służbie zdrowia.
   • Będziemy dążyć do jednomandatowych okręgów wyborczych.
   • Zlikwidujemy gabinety polityczne.
   • Będziemy dążyć, aby instytucje strategiczne były w rękach Polski.
   • Polityka prorodzinna jest podstawową gwarancją życia w Kraju,
   • Ochrona środowiska jest naszym priorytetem.

   Wierzymy, że nasza partia będzie w parlamencie i będzie współodpowiedzialna za przyszłość Polski. Drodzy Wyborcy: Pamiętajcie, jeżeli w tym głosowaniu nam zaufacie to zbudujmy razem Rzeczpospolitą Obywatelską a nie partyjną, Kraj, w którym Polacy będą mieć do siebie zaufanie i wzajemnie się szanować.

   Zagłosuj na listę nr 2 gdyż: POLSKA JEST NAJWAZNIEJSZA

   Pamiętaj głosuj na Jana Waldemara Orłowskiego Lista nr 2 - miejsce 19
  • marrmar Re: PJN w Markach 18.09.11, 09:35
   "Cóż, raj na ziemi każdy stworzyć chce, ale czy forsę ma, niestety - nie". tak o dobrych chęciach pisał B.Brecht, bardzo modny w socjalistycznych czasach. A tak przy okazji, czy ten wasz Kowal, to nie jakiś krewny Heleny Łuczywo?
   • leila55 Re: PJN w Markach 22.09.11, 17:38
    ..."Kiedyś czytałem w Rzepie,że Pani Helena Łuczywo należy do jednej z najbogatszych Polek.Było to parę lat temu.Wielu sie zastanowia skąd ta PJN miała środki finansowna na urządzanie kongresu, dość kosztownego jednak w dość renomowanych miejscu w Warszawie.
    W normalnym Państwie tym by się zainteresował dziennikarz pokroju Warzechy czy I. Janke.
    No ale oni zajmują się propagowaniem tej partii, a więc na pewno tym czym winien zajmować się dziennikarz, to nie mogą pisac o dziwnej zamożności partii dopiero co sie tworzącej.
    Może jest związek między zamożnością cioci, a finasami partii PJN, a może nie ma. To byśmy wiedzieli gdyby dziennikarze robili to co do nich należy, ponieważ finansowanie partii jest zawsze w kraju demokratycznym pod lupą, a to i z tego powodu, iż jest ono prawnie regulowane, jak i z tego by wiedzieć kto za taką partią ,jaka grupa społeczna czy osoba stoi."... Kto finansuje partię PJN,Panie Orłowski?Czy Pan wie, czyje plany będzie Pan realizował ?
    • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 22.09.11, 18:18
     leila55 napisała:

     >To byśmy wiedzieli gdyby dziennikarze robili to co do nich należy, ponieważ finansowanie partii jest zawsze w kraju demokratycznym pod lupą, a to i z tego powodu, iż jest ono prawnie regulowane, jak i z tego by wiedzieć kto za taką partią ,jaka grupa społeczna czy osoba stoi."... Kto finansuje partię PJN,Panie Orłowski?Czy Pan wie, czyje plany będzie Pan realizował ?

     Proszę Panią
     Żadna z obecnie kandydujących partii nie jest tak kontrolowana jak partia PJN, która jest zagrożeniem dla urzędującyego czteropaktu (PO,PiS,PSL i SLD). Gdyby było inaczej. już by nas gryziono :). PJN w tym i Ja jest za likwidacją gabinetów politycznych. Można utrzymywać biura poselskie ale gabinety niech się utrzymują ze składek członkowskich.
     Ja wiem jedno, będę realizował swoje plany i popierał projekty mądrych ustaw.
  • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 01.10.11, 08:03
   Szanowny Wyborco!!!

   9 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.
   Wybierzemy posłów i senatorów. Wybory poprzedzi kampania, w której każdy będzie chwalił siebie i swoją partię, obiecywał i mamił, doprowadzał do wzajemnej nienawiści. Nie musi tak być. Już poznaliśmy taką metodę rządzenia, kiedy dwóch się bije tam traci Polska. Mamy dość wzajemnej walki między Polakami powiedzmy STOP takiemu postępowaniu. Na sytuację taką pozostała tylko jedna alternatywa:

   POLSKA JEST NAJWAŻNIESZA

   Jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej, lecz gdy nieodpowiedzialne rządy doprowadzą Polskę do bankructwa to nie Unia, lecz My jej obywatele będziemy ponosić tego konsekwencje. Bądźmy Polakami a następnie obywatelami Unii.

   Dziś w sytuacji ponownego zagrożenia, wzajemnej nienawiści proponujemy rozwiązanie:

   • Państwo ma być służebne wobec każdego mieszkańca.
   • Będziemy dążyć do stabilizacji polityki podatkowej.
   • Stworzymy nowoczesne szkolnictwo.
   • Przywrócimy normalność w służbie zdrowia.
   • Będziemy dążyć do jednomandatowych okręgów wyborczych.
   • Zlikwidujemy gabinety polityczne.
   • Będziemy dążyć, aby instytucje strategiczne były w rękach Polski.
   • Polityka prorodzinna jest podstawową gwarancją życia w Kraju,
   • Ochrona środowiska jest naszym priorytetem.

   Wierzymy, że nasza partia będzie w parlamencie i będzie współodpowiedzialna
   za przyszłość Polski. Drodzy Wyborcy: Pamiętajcie, jeżeli w tym głosowaniu nam zaufacie to zbudujmy razem Rzeczpospolitą Obywatelską a nie partyjną,
   Kraj, w którym Polacy będą mieć do siebie zaufanie i wzajemnie się szanować.

   Zagłosuj na listę nr 2 gdyż: POLSKA JEST NAJWAZNIEJSZA

   Pamiętaj głosuj na Jana Waldemara Orłowskiego
   Lista nr 2 - miejsce 19

   Ostatni mogą być pierwszymi. Dzięki Wam - Naszym Wyborcom

   WSZYSTKO JEST MOŻLIWE
     • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 07.10.11, 09:10
      Dziękuję.
      Apeluję, idźcie głosować.
      Bądźcie obywatelami własnego Kraju nie jego mieszkańcami.
      Ci co krzyczą i wnoszą pretensje są zasadniczo najbardziej leniwi.
      Paweł Kukiz z zespołu Piersi powiedział: „Jeżeli mam wybrać między Dżumą a Cholerą wolę wybrać lekarza – PJN”.
      Tak trzymać bo WSZYSTKO JEST MOŻLIWE gdyż Polska Jest Najważniejsza.
      Jan Waldemar Orłowski Lista nr 2 miejsce 19.
      • p33m3k Re: PJN w Markach 07.10.11, 09:30
       Sam apel szczytny jest - bo wybory... bo warto ...i poddawać się ocenie ...i oceniać.

       Mimo różnic poglądowych i niedosytu udzielonych odpowiedzi w zakresie Pana działalności w RM Marki .... GRATULUJĘ odwagi i kandydowania i ŻYCZĘ powodzenia w niedzielę.
       Niech wygrają najlepsi!

       PS. Mam nadzieję, że stwierdzenie o krzyczących i wnoszących pretensje nie jest Pana stanowiskiem, że zasadniczo najlepszą postawą obywatelską jest cicho siedzieć :-) - bo byłoby to dla mnie jednak pewnym zaskoczeniem.
       Pozdrawiam
       • j.w.orlowski Re: PJN w Markach 07.10.11, 11:10
        p33m3k napisał:

        > Mimo różnic poglądowych i niedosytu udzielonych odpowiedzi w zakresie Pana dzia
        > łalności w RM Marki .... GRATULUJĘ odwagi i kandydowania i ŻYCZĘ powodzenia w
        > niedzielę.
        > Niech wygrają najlepsi!
        W kulturze i w wędkarstwie mówi się " nie dziękuję" aby nie zapeszać ścięścia. Ja powiem Dziękuję.
        > PS. Mam nadzieję, że stwierdzenie o krzyczących i wnoszących pretensje nie jest
        > Pana stanowiskiem, że zasadniczo najlepszą postawą obywatelską jest cicho sied
        > zieć :-) - bo byłoby to dla mnie jednak pewnym zaskoczeniem.
        > Pozdrawiam

        Temat dotyczy internetowych krzykaczy wnoszących do wszystkich pretensje tylko nie do siebie. Swoją postawą wiele razy wykazywałem patriotyzm obywatelski czego dowodem są trzy ksiązki na mój temat w IPN, dziś nazywają Nas dinozaurami.
        Nigdy się nie obrażaj, lecz zawsze pamiętaj kto Cię obraża. :-)
         • j.w.orlowski Re: książki 07.10.11, 11:39
          Odpowiem grzecznie dla inteligentnych, może nie książki lecz akta, teczki. Sam posiadam tylko jedną kopię, ale jeżeli sobie życzysz proszę o adres prześlę kopię z autografem.
          • magdamagda_2012 Re: książki 07.10.11, 12:17
           Ja również grzecznie proszę o nie wprowadzanie ludzi w błąd, szczególnie tych mniej inteligentnych, gdyż jest różnica między teczkami zawierającymi akta a książką.
           Nie chcę przypisywać Panu celowego wprowadzania ludzi w błąd aby stworzyć wokół własnej osoby nimb bohatera, ale takie wypowiedzi (nieścisłe) właśnie do tego mogą prowadzić.

           A ten autograf .... naprawdę kuszący.
           A można bez tych akt?
           Np. tylko pierwsza stronka z autografem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka