17.05.11, 15:15
www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=332&c=98&l=1
Obserwuj wątek
    • baseciq Re: L17 17.05.11, 23:25
      "Linia L17 umożliwi mieszkańcom (m.in. Zielonki Bankowej) przesiadkę do kolei i usprawni dojazd do Warszawy (na Dworzec Wileński)"

"Linia dowozowa usprawni podróżowanie podczas planowanego remontu linii średnicowej i zamknięcia stacji Stadion."

Tak, usprawni podróżowanie do najbardziej zawalonego pasażerami węzła, w dodatku, rozkopanego z powodu budowy metra.
        • baseciq Re: L17 18.05.11, 08:56
          A skąd masz takie rewelacje? Bo jak na razie, w rozkładzie jazdy wydanym wczoraj, o 18:50, jest 7 połączeń do Śródmieścia i 8 ze Śródmieścia w dniu 1 czerwca.
        • baseciq Re: L17 18.05.11, 08:58
          A może to tak:

- nie na średnicy, a na odcinku wołomin tłuszcz
          - nie zamykają w całości a tylko jeden tor
          - w związku z tym nie odwołują wszystkich pociągów, a tylko część?

www.mazowieckie.com.pl/site.php5/article/4/1628.html
            • baseciq Re: L17 20.05.11, 16:49
              No i jest oficjalne info na ten temat:

www.mazowieckie.com.pl/site.php5/article/4/1644.html
              • Większość pociągów z kierunku Tłuszcza i Wołomina, które kursowały przez podmiejską część linii średnicowej będzie odwołana. W zamian pociągi z Tłuszcza i Wołomina, które kursują do stacji Warszawa Wileńska będą kursowały w zwiększonym zestawieniu.
              • agaaga77 Re: L17 20.05.11, 16:58
                Czyli zostanie mi rowerem do Rembertowa chyba jeździć.... Nie będę pisać, co mi się na usta ciśnie ... chociaż do/z Wschodniego mogli pociągi zostawić.
                • nika004 Re: L17 20.05.11, 17:10
                  I Bankówka zostaje bez pociągów i z Rembertowa też kiepsko z dojazdami....szkoda, ze nikt nie pomyślał zeby ten remont zorganizowac w miesiącach wakacyjnych
                  www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,dwa-miesiace-bez-linii-srednicowej,206554.html
                • baseciq Re: L17 20.05.11, 22:33
                  Zostaną pewnie szynobusy jadące do Wschodniej.

Z Rembertowa też nie będzie lepiej, bo i tak dojedzie się albo do Gdańskiego albo do Wschodniego. Chyba że przesiadka na Wschodnim.

Pozostaje na lewiźnie wsiadać do pospiesznych i liczyć na zmiłowanie kierpocia, bo od Wschodniej ma być honorowana WKM.

Do M1 też nie pojedziemy, bo nie ma autobusu a samochody przeganiają. Jak pomyśle jeszcze o podwyżkach za bilety miesięczne, to naprawdę zaczynam się oswajać z myślą jazdy samochodem. O 6 jeszcze nie ma tragedii i da się spokojnie na 7 do pracy dojechać. Ktoś pracuje w centrum?
                  • agaaga77 Re: L17 21.05.11, 11:23
                    o Rembertowie pisałam w bardzo osobistym kontekście;) Niestety muszę komunikacją zbiorową dojeżdżać do Starej Miłosnej.
    • baseciq Re: L17 30.05.11, 12:28
      Przetarg wygrała Europa Express.

www.europaexpress.pl/index.php?go=4
      Czyli znowu autokary, z wózkiem dziecięcym nawet nie podchodź.
          • baseciq Re: L17 31.05.11, 06:05
            Jak ma być byle jak, to lepiej żeby nie było w ogóle i pieniądze poszły na inny cel. Np. poprawienie sytuacji w szkole.

Zresztą, jutro zobaczymy - o 6:40 stawiam się na przystanku z wózkiem dziecięcym i zobaczymy czy uda mi się wsiąść.
              • baseciq Re: L17 31.05.11, 12:11
                Tak, na 8:00 na rehabilitacje do Warszawy.

Nie, nie roszczeniowy. Zdania nie zmienię, albo coś robimy porządnie, albo wcale. Prowizorka jeszcze bardziej mnie wkurza niż całkowity brak jakiegoś udogodnienia. Te autobusy mają ułatwić dojazd. A co to za ułatwienie raz na godzinę? Przez godzinę to można całą Zielonkę z jednego końca na drugi przenieść. Specjalnie raz na godzinę na autobus celować, to można sobie darować celowanie i dojść do stacji w 20 minut.
                • sportif Re: L17 31.05.11, 12:25
                  dzisiaj rano pomalowali zygzaki przystankowe na jezdni Powstańców i Długiej.

taką trasę wybrała większość mieszkańców. Ty jesteś głosem mniejszości.
                    • sportif Re: L17 31.05.11, 13:12
                      wiem, że jakby to od Ciebie zależało, to wygiął byś tą trasę w stronę Rembertowa (co najmniej do autobusu linii 199)
                      • baseciq Re: L17 31.05.11, 13:30
                        Ale to akurat trasa poza Zielonką. I nie do 199, a do PKP Rembertów.

Linia będzie realizowana ziemniakowozami 20-miejscowymi.

Oczywiście autobusy te w pełni pokryją zapotrzebowanie Zielonki Bankowej na komunikację miejską w okresie remontu tunelu średnicowego.

Czyli mamy kolejny gniot.
                        • sportif Re: L17 31.05.11, 13:47
                          nie mogą być zbyt długie, bo nie skręcą z Długiej w Sowińskiego i z Sowińskiego w Powstańców. Wg mnie mogłyby być takie nowe i sprytne jak te mercedesy linii "Z" i żeby jeździły co pół godziny najlepiej aż do M1.

"Linia będzie realizowana ziemniakowozami 20-miejscowymi"
                          ale na chama wejdzie ze 40 kartofli ;)
                          • baseciq Re: L17 31.05.11, 14:01
                            Nawet jakby weszło 60 buraków, to z wózkiem nie wejdziemy :-/

Wiadomo, większe autobusy nie wejdę, ale na warszawskich 2xx jeżdżą czasem takie małe sprytne wielkości ziemniakowozu, ale w których da się jechać na stojąco i z wózkiem (co prawda jednym), ale się wejdzie.

Wkur....ce jest to, że nikt o takiej pie... nie pomyślał. Znaczy pomyślał - przecież w Zielonce nie da się funkcjonować bez samochodu...
                            • sportif Re: L17 31.05.11, 14:14
                              "w Zielonce nie da się funkcjonować bez samochodu..."
                              naprawdę trzeba dużo złej woli, żeby coś takiego napisać
                              • ktosiuf Re: L17 31.05.11, 14:20
                                Chyba miałem dziś okazję rozmawiać przez telefon z użytkownikiem baseciq. Linia L17 jest linią lokalną, na której obsługę organizowany jest przez ZTM przetarg. Oczywiście z taką prośbą wystąpiła do ZTM Zielonka. Transport publiczny nie jest tani, ale mimo trudności finansowych miastu bardzo zależało na wznowieniu połączenia dawniej realizowanego przez linię "Z". Rozumiem, że można miec pretensję że nie jest to nowy solaris, ale póki co lepsze takie połączenie niż nic.
                                • baseciq Re: L17 31.05.11, 14:55
                                  Tak, pewnie rozmawialiśmy.

Wstawienie wózka dziecięcego do autobusu to podstawa. Szczególnie teraz, jak sobie wymyślił kolejarski beton zawieszenie pociągów z linii wołomińskiej do Śródmieścia.
                              • baseciq Re: L17 31.05.11, 14:53
                                A ja akurat przytoczyłem hipotetyczne myślenie osób odpowiedzialnych za aktualny stan rzeczy.

Bez samochodu się da, ale potrafi być ciężko.
    • baseciq Re: L17 01.06.11, 08:30
      wstaw.org/m/2011/06/01/CRW_8808.jpg
      Autobusem jechało dzisiaj koło 40 osób. Ścisk był niemiłosierny. Ale akurat to nie wina miasta tylko kolmazu, który kosztem Zielonki zrobił sobie komunikację zastępczą.
        • baseciq Re: L17 01.06.11, 12:20
          Co tu Leszku pisać? Beznadziejnie. Busy te są praktycznie identyczne z busami które jeździły uprzednio na R i Z. Małe, 20-osobowe. Osoba z ograniczoną sprawnością ruchową ma spore szanse na pojechanie niezatłoczonym autobusem jeżeli ktoś jej pomoże wsiąść.

Na wózek dla dziecka czy wózek inwalidzki nie ma raczej szans. Jakoś nie wyobrażam sobie tarabanienie się do środka z gondolą. Poza tym ta częstotliwość. W większość miejsc w naszym mieście dojdzie się w czasie poniżej godziny więc pasażerami tej linii będą albo osoby z problemami ruchowymi, z premedytacją leniwi (tacy jak ja, którzy do stacji z chęcią jeździliby autobusem) lub z przypadku ("o, autobus jedzie, mam miesięczny, podjadę sobie"). Na celowe planowanie podróży z wykorzystaniem L17 będą raczej nastawieni mieszkańcy najdalszych rejonów Bankowej i to tacy którym pociągi z Bankowej bardzo nie pasują.

Winę tej sytuacji wiadomo, ponoszą finanse miejskie. Nawet właściciel firmy przewozowej stwierdził że nawet na tak małe miasto jak nasze to bez niskopodłogowca ani rusz. Za tłok odpowiadają Koleje Mazowieckie który z linii uruchamianej przez ZTM i Zielonkę bezczelnie robią sobie linię zastępczą zamiast uruchomić KKA lub pozostawić pociągi z Tłuszcza co najmniej do Rembertowa.
            • rodzynek1000 Re: L17 01.06.11, 14:18
              Kurczę, chyba przesiądę się do "S", bo nie nawidze ocierac się o innych współpasażerów w autobusach!!!!
              To jakiś koszmar - zgadzam się z basecikiem, że to jest ochłap rzucony mieszkańcą Zielonki.
              Ciekawe co na to sportif, pewnie nie korzysta z nowego udogodnienia więc dalej jest zadowolony
              • sportif Re: L17 01.06.11, 17:48
                "Ciekawe co na to sportif, pewnie nie korzysta z nowego udogodnienia więc dalej jest zadowolony"
                nie miałem jeszcze przyjemności nawet widzieć tego pseudo autobusu

"S" zbankrutowała, bo kogo stać zapłacić 5zł za bilet. "J" jeszcze zipie, ale patrząc na zdezelowany 30-letni tabor też za chwilę się skończy.
            • baseciq Re: L17 01.06.11, 14:42
              "Chcielibyśmy, żeby już jutro na trasie pojawiły się większe autobusy - mówi Łukasik."

Zobaczymy, jutro drugi dzień konfrontacji.
            • sportif Re: L17 01.06.11, 17:59
              widać, że baseciq poruszył niebo i ziemię nagłaśniając sprawę, ale na dygnitarzach z kolmaz i tak nie zrobi to wrażenia
            • sportif Re: L17 01.06.11, 18:14
              "- Dostaliśmy sygnały, że połączenie zastępcze zorganizowane przez ZTM jest niewystarczające - powiedziała w rozmowie z Alertem24 Katarzyna Łukasik z biura prasowego Kolei Mazowieckich."

a mi się wydawało, że Linia L17 to "następca" linii "Z" - czyli projekt Zielonki i ostatnio ZTM. Czy kolmaz wykorzystały sytuację i podłączyły się na tzw. "krzywy ryj" ?
              • baseciq Re: L17 01.06.11, 18:40
                ZTM trochę. Kolmaz w pełni. Tłumaczyłem redaktorowi że linia ta jest normalną Zielonkowską linią... Ale żeby podnieść dramatyzm artykułu...
                • w-w-l Re: L17 01.06.11, 21:27
                  Witam sytuacja się tyczy wspomnianej linii rzekomo zastępczej na terenie Zielonki Bankowej.
                  Nie jest to linia zastępcza a od dawna planowana linia kursująca na z góry założonej dużo wcześniej trasie. Fakt iż koleje mazowieckie wykorzystały ją jako zastępczą komunikację jest ośmieszaniem nas mieszkańców Zielonki Bankowej. Do dziś jak wiedzą to mieszkańcy dzielnica Zielonki jaką jest Bankówka była zaniedbywana od strony komunikacyjnej. Pojedyncze pociągi na średnicę w szczycie porannym i pojedyncze po południu. Dlaczego urzędnicy zarówno z gminy jak i z KM nie myślą o mieszkańcach dojeżdżających do pracy w kierunku Rembertowa czy Mokotowa, Wilanowa. Od lat uprzywilejowany jest kierunek "marecki" Są ludzie którzy pracują w Rembertowie a dojazd do Wileńskiej jest im zupełnie nie po drodze. Dlaczego nie można było zostawić pociągów lub szynobusów chociaż do Rembertowa i tym samym umożliwić ludziom dojazdu do pracy lub dogodnej przesiadki w kierunkach wyżej przeze mnie opisanych? My mieszkańcy Zielonki Bankowej zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w załatwieniu tej sprawy. Ludzie przecież pracują i nie muszą pół dnia tracić na dojazd do niej drogą okrężną.

To treść która została wysłana do ALERT 24
                  • shad-owx Re: L17 01.06.11, 22:27
                    a można sobie było darować do końca roku ten autobusik i kasę albo odłożyć albo wykorzystać np w formie wsparcia prac nad dojazdem do Pastuszków a od 2012 pomyśleć o większym taborze (albo i innej trasie)...

Swoją drogą skoro tak jak piszecie kolmaz przykleja się z uśmiechem do L17 to ja bym z równie pięknym uśmiechem wyciągnął do nich rękę po $$, albo niech uzupełnią L17 jakimiś dodatkami o większej pojemności :P
                    • blawatek33 Re: L17 02.06.11, 09:02
                      Mysle, że wymuszanie na KM by dołozyła się do finansowania lini L17 byłoby rozwiązaniem połowicznym. Mieszkańcy Zielonki (szczególnie Bankowej) oraz władze miasta (halo, gdzie jest burmistrz ???) powinny wystapic do Kolei Mazowieckich o zorganizowanie rzeczywistej komunikacji zastępczej autobusowej lub uruchomienie w godzinach szczytu pociagu wahadłowego na linii Zielonka-Zielonka Bankowa-Warszawa Remb.-Warszawa Wsch!
                      • lech_zielenkiewicz Re: L17 02.06.11, 16:51
                        Nowe wieści w sprawie komunikacji zastępczej PKP Zielonka Bankowa:
                        www.zielonka.pl/artykul/linia-zastepcza-z17-zostanie-uruchomiona-w-piatek-3-czerwca
                        "Po interwencji burmistrza Grzegorza Dudzika i mieszkańców Zielonki korzystających z ........"
                        Raczej winno brzmieć: dzięki interwencji "baseciq-a",mieszkańców oraz burmistrza ........!
                        • shad-owx Re: L17 02.06.11, 17:45
                          lech_zielenkiewicz napisał:

> Nowe wieści w sprawie komunikacji zastępczej PKP Zielonka Bankowa:
                          > www.zielonka.pl/artykul/linia-zastepcza-z17-zostanie-uruchomiona-w-piatek-3-czerwca
                          > "Po interwencji burmistrza Grzegorza Dudzika i mieszkańców Zielonki korzystając
                          > ych z ........"
                          > Raczej winno brzmieć: dzięki interwencji "baseciq-a",mieszkańców oraz burmistrz
                          > a ........!

Popieram!
                          • zawsze_zielony Re: L17 02.06.11, 18:26
                            shad-owx napisał:

> lech_zielenkiewicz napisał:
                            >
                            > > Nowe wieści w sprawie komunikacji zastępczej PKP Zielonka Bankowa:
                            > > www.zielonka.pl/artykul/linia-zastepcza-z17-zostanie-uruchomiona-w-piatek-3-czerwca
                            > > "Po interwencji burmistrza Grzegorza Dudzika i mieszkańców Zielonki korzy
                            > stając
                            > > ych z ........"
                            > > Raczej winno brzmieć: dzięki interwencji "baseciq-a",mieszkańców oraz bur
                            > mistrz
                            > > a ........!
                            >
                            > Popieram!

I ja popieram. Szkoda tylko że trzeba poruszyć niebo i ziemię żeby nasz główny boss raczył zwrócić uwagę na istotny problem.
                        • baseciq Re: L17 02.06.11, 20:04
                          Ale ja zbyt dużo nie zrobiłem. Tylko kilka zdjęć i odpowiednio dramatycznie zredagowałem list do gazety. Jeżeli to faktyczni się przyczyniło do czegokolwiek, to dużo więcej niż parę tygodni zbierania podpisów pod petycją o pociagi. Tak naprawdę to potrzeba pociągu do Rembertowa, który pomógłby całemu powiatowi wołomińskiemu, bo jak widać, kolmaz ma to gdzieś, dopiero ZTM się zlitował.

A tak nawiasem mówiąc, właśnie widziałem nadzór ruchu, tylko ciężko mi było stwierdzić którego przewoźnika, ale chyba MZA. Są widać szanse na normalny tabor. Oby! Może jak się ludzie przyzwyczają będą jakieś widoki na normalną komunikację miejską u nas.

Pełne info tutaj: ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=1293&l=1

A! No i chyba to precedens, żeby pod warszawą została uruchomiona "zetka" i od razu jako KKA.
                          • ktosiuf Re: L17 02.06.11, 20:33
                            Witam, kursy linii Z17 będą realizowane taborem 12 metrowym. Aby uniknąć sytuacji z wczoraj autobusy obu linii będą jechały razem (tzw. przejazd konwojowany). Na początek 3 kursy rano 4 po południu.

I jeszcze gwoli ścisłości: burmistrz Zielonki poinformował ZTM o problemach wczoraj tuż po godzinie 8.
                            • baseciq Re: L17 02.06.11, 20:39
                              Ktosiuf, burmistrz oczywiście jest fajny i z.......y, ale czy mógłby w końcu wziąć coś ciężkiego i z tymi bandytami z kolei mazowieckich uzgodnić jakiś standard obsługi Zielonki Bankowej? Ja rozumiem, że na Lubelskiej siedzi beton, ale w końcu ktoś mocny na nich powinien się znaleźć...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka