Dodaj do ulubionych

Znowu ukradli kable TPsa

06.05.06, 18:48
Wczoraj w nocy znowu ktoś ukradł kable telefoniczne (ul. Dluga). Ekipa naprawcza na szczęście uzupełniła kable już dzisiaj. Poprzednio naprawa trwała 4 dni (kable ukradziono wtedy 29.04). Jeszcze wcześniej kradzieży dokonano w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Czy ktoś ma pojęcie co taki złodziej z tymi kablami robi (wiązka kabli około 150 m)? Gdzie je sprzedaje?
Obserwuj wątek
    • rafal.redel Re: Znowu ukradli kable TPsa 07.05.06, 01:56
      poliem napisał:
      > Czy ktoś ma pojęcie co taki złodziej z tymi kablami robi
      > (wiązka kabli około 150 m)? Gdzie je sprzedaje?

Sadzę, że po obraniu z izolacji (mareckie lasy pełne są pozostałości po
      kradzionych kablach) oddaje je do skupu metali. A właściciel skupu oczywiście
      nie wie skąd pochodzą.
      • flash3 Re: Znowu ukradli kable TPsa 07.05.06, 10:43
        rafal.redel napisał:

> A właściciel skupu oczywiście
        > nie wie skąd pochodzą.

Masz częściowo rację.
        W skupie biorą takie kable, i składują te pod płotem. Kiedy przychodzi kontrola
        z policji i pyta się skąd to się wzięło, to taki właściciel robi głupią minę i
        mówi że on tego nie kupił, i ktoś mu to przez ogrodzenie podrzucił.
        Jest bezkarny, a policjant może go jedynie po raz n-ty pouczyć o lepszym
        zabezpieczeniu terenu. Takie jest nasze prawo.
        • pusstelnik Re: Znowu ukradli kable TPsa 07.05.06, 21:42
          Dzisiaj byłem w lesie, na tyłach osiedla Horowa Góra. I w przeciwieństwie do
          wczorajszego dnia, kiedy nic tam jeszcze nie było, dziś widziałem miejsce, w
          którym kable (może nawet te same) były wypalane z osłonek. Myślę, że patrol
          policji raz na jakiś czas po naszych okolicznych lasach - i szybko by się
          sprawcy odkryli...
    • vrx1 Re: Znowu ukradli kable TPsa 16.05.06, 13:25
      Przy Wspólnej i Stawowej często robotnicy siedzą w studzienkach...Zamiast co
      tydzien wymieniac kable to Telekomuna Polska S.A. powinna zainwestowac w dobra
      ochrone. Syzyfowa praca. Na szczescie nie korzystam z uslug firmy ktora nie
      podlega prawom rynku.
      • flash3 Re: Znowu ukradli kable TPsa 17.05.06, 23:38
        Za taki stan rzeczy podziękujcie sądom – policjanci z Marek wielokrotnie łapali
        takie osoby na gorącym uczynku, a sądy odstępowały od wymierzania kary
        zasłaniając się niską szkodliwością czynu. A te osoby ponownie wracają, i robią
        dalej swoje.
        • zorra1 Re: Znowu ukradli kable TPsa 18.05.06, 13:26
          Ja juz 3 dzien nie mam sygnalu. Najlepsze jest to, ze monterzy zglosili we
          wtorek, ze zreperowali moja linie, tyle, ze jakos sygnal nie wrocil. Podobno
          dzis mam juz miec. Ciekawe na jak dlugo? TPSA powiedziala, ze nie moga pilnowac
          wszystkich kabli, to niech pilnuja tych co gina albo przerzuce sie na internet i
          telefon radiowy.
    • poliem Re: Znowu ukradli kable TPsa 20.05.06, 13:32
      Dzisiaj, około drugiej w nocy, na ul. Dużej znowu próbowano ukraść kable telefoniczne. Złodziej zdołali uciąć kable w studzieńce przy przedszkolu, jednakże później zostali spłoszeni (relacja pewnej pani). Przejeżdżając ul. Dużą zauważyłem pracowników telekomunikacji, którzy sprawdzali studzienki. Większość włazów do tych studzienek została przyspawana po ostatniej kradzieży kabli. Dziwne jest jednak to, że dwa dekle od tych studzienek na Dużej nie była przyspawana. Są to dekle do studzienek: (właśnie) przy przedszkolu i przy ul. Brzozowej. Czyżby sytuacja ta była lustrzanym odbiciem afery korupcyjnej w MF (pisali ustawy pod swoje łapówki). Żartuję oczywiście, ale ostatnio tyle spiskowych teorii naszej rzeczywistości, że łatwo takie myśli przychodzą do głowy ;).
    • zorra1 Re: Znowu ukradli kable TPsa 22.05.06, 14:02
      A ja nie mam sygnalu juz tydzien. Moze ktos mi poradzi, gdzie mozna sie jeszcze
      poskarzyc, bo na 9393 przyjmuja zgloszenie, ktore jak widac nic nie daje.
      Monterzy zglaszaja, ze usuneli awarie, a ja wciaz nie mam sygnalu. Paranoja!
    • kathtea Re: Znowu ukradli kable TPsa 25.05.06, 13:22
      i znowu ukradli dziś, a TPSA twierdzi, że za każdym razem są zabezpieczane
      prawidłowo...hehe, cholerny złodziej czy ktoś wreszcie coś z tym zrobi? Od
      początku maja 7 razy już ukradli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • zorra1 Re: Znowu ukradli kable TPsa 25.05.06, 13:33
        A mi wczoraj wrocil sygnal, tyle, ze tylko telefoniczny, bo netu wciaz nie mam.
        Podobno zle podlaczyli i mimo, ze odlaczylem modem, to oni maja info, ze jestem
        podlaczony :) Jutro przyjdzie monter, ciekawe co zrobi i ciekawe czy odlicza mi
        te dni bez sieci?
        • zorra1 Re: Znowu ukradli kable TPsa 28.05.06, 00:42
          No to jest rekord swiata. Wczoraj podlaczyli mi neostrade na powrot. Oczywiscie
          w nocy znow @#$%$$%#$%##$% ukradli kable. A dzisiaj mam sygnal... ale nie
          swojego numeru! Pomylili kabelki i lacze sie przez cudza neostrade! Tylko na
          chwile, zeby to napisac. Sprawdzcie, bo podejrzewam, ze nie ja jeden zostalem
          obdarzony "nowym" numerem telefonu. Oby "obecny" posiadacz mojego numeru nie
          zadzwonil na Seszele, bo mnie szlag trafi. Ja wysylam w poniedzialek oficjalna
          skarge do TP SA i do gazet, co i Wam sugeruje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka