Dodaj do ulubionych

nowa ochrona

30.12.10, 11:06
Widzę że dla wszystkich mieszkańców R.J przyszedł mikołaj zmieniając nam ochronę .Mam nadzieje że będą bardziej profesjonalni niż ich poprzednicy !!!!!!!!
Obserwuj wątek
  • rajski-gracz Re: nowa ochrona 30.12.10, 11:27
   Dlaczego brak bylo informacji na ten temat . Mialo byc zebranie dotyczace calosciowej metody ochrony osiedla a wyszlo jak zwykle. Ludzie sobie a wspolnoty sobie. Moze zaczeliby powaznie traktowac mieszkancow ,bo to nie jest ich prywatny folwark.
   • pogromca_debilizmu Re: nowa ochrona 30.12.10, 13:49
    Zgodnie z UWL zmiana takiej firmy nie przekracza czynności zwykłego zarządu. a znając naszych mieszkańców byśmy przez tydzień nie uzgodnili wspólnego stanowiska.. a jak wreszcie byśmy coś sensownego wymyślili to znów podniosła by się wrzawa że podwyżka w grę nie wchodzi więc i tak byłoby po staremu
     • redorange Re: nowa ochrona 30.12.10, 15:31
      Z tego co wiem to w przypadku Juventusu, za tę samą stawkę co teraz mamy, dostaniemy do "dyspozycji" 2,5 ochroniarzasmile
      Oznacza to, że przez 12h na dobę będzie ich trzech a nie dwóch. Czyli że przez ten czas będziemy jakaś forma patrolu na osiedlu. I będzie zastępstwo jak któremuś z Panów otwierających szlaban zachce się siusiu, a w takiej sytuacji jak wiadomo pusta budka szlabanu nie otworzy.

  • druid.rajska Re: nowa ochrona 30.12.10, 14:24
   Moim zdaniem bardzo dobrze, może panowie z firmy o takiej renomie bardziej będą przejmowali się pracą w nocy.
   Mam okna wychodzące na budkę od strony boiska i w zasadzie każdej nocy poza nielicznymi wyjątkami szlaban był otwarty a pan "ochroniarz" smacznie chrapie.
   Wychodzę dość późno wieczorem z psem zdarzało się budziłem pana prosząc o zamknięcie szlabanu po czym zanim doszedlem do mieszkania szlaban znowu był otwierany. Za taką ochronę jak do tej pory serdecznie dziękuję lepiej żeby nie było jej wcale, przynajmniej torchę kasy by zostało w kieszeni.
   Podsumowując moją trochę przydługą wypowiedź mam nadzieję na lepszą pracę nowej ochrony.
   • wojtek43only Re: nowa ochrona 30.12.10, 17:59
    Jak pisałem wcześniej była tamta ochrona było źle jest nowa tez już problemy a dopiero zaczęli parę godzin temu .. ludzie wam nawet sam Rambo chyba by nie dogodził..
  • ygloo Re: nowa ochrona 30.12.10, 17:58
   drodzy sąsiedzi (tu sąsiad z drugiej strony obwodnicy z osiedla "Leśna" podczytujący Wasze forum od czasu do czasu).
   Tak po sąsiedzku, z czystej dobroci serca oraz jako osoba zajmująca się tego typu przypadkami proponuję zapoznanie się z zakresem umowy i polisą ubezpieczeniową nowego podmiotu mającego strzec Waszego majatku i życia - szczególnie pod kątem sumy gwarancyjnej.
   "Niestety" z doświadczenia wiem, że w przypadku "szkody" analizując warunki umowy (kontraktu) co .... 10ta szkoda kwalifikuje się do wypłaty przez ubezpieczyciela OC Agencji Ochrony Mienia .....

   Pozdrawiam już Noworocznie życząc Wam Szczęśliwego Nowego Roku i zadowolenia z nowej AOM!
   Sąsiad Rav
    • spomet Re: nowa ochrona 31.12.10, 10:02
     ale, że o to chodzi, że i tak kto chce to wchodzi na osiedle, więc drodzy Państwo nie podniecajcie się tą "ochroną", to pieniądze wyrzucone w błoto i tyle. No ale jak by co to osiedlejest "strzeżone".
     • papaja_12 Re: nowa ochrona 31.12.10, 10:33
      Pierwszego dnia pracy pan z nowej ochrony nawet nie wyjrzal z budki jak wjezdzaliśmy na osiedle! A szlaban był podniesiony cały czas.
      U mojej znajomej na osiedlu są karty zbliżeniowe do furtki. braby maja dwie jedna otwiera ochrona, która tez wpuszcza gosci a druga brama otwierana jest na pilota. czy nie mogłoby być tak pieknie u nas?????
      Myslę, że nie byłoby problemu z wpuszczaniem karetki czy straży wtedy bo przeciez jedna brama byłaby otwierana przez ochronę...
      A tak wiecznie mamy problemy... ludzie przechodzą miedzy szlabanami pomimo zakazów- bo kody są za skomplikowane...
      same problemy!
      no ale jak wszyscy patrzą na innych to tak własnie jest!
      • zoot Re: nowa ochrona 01.01.11, 12:41
       nowa ochrona tak samo jak każda poprzednia wpuszcza i nie sprawdza. To są pieniądze zmarnowane a złodziej jak będzie chciał to sobie poradzi i nie ważne czy jest chrona czy nie, bo jeden Pan z ochrony na całe osiedle to może pilnować ale nie wiem czego bo na pewno nie naszego dobytku. W czasie kiedy jest na obchodzie na początku osiedla to na drugim końcu mogą się zdarzyć różne rzeczy. Cieszę się, że niektórzy czują się bezpieczniej i ciekawe co powiedzą jak (nikomu nie życzę) im ktoś mieszkanie okradnie. Szczęśliwego i bezpiecznego Nowego Rokusmile
       • wojtek43only Re: nowa ochrona 01.01.11, 13:44
        Proponował bym aby przy każdej klatce stał ochroniarz i sprawdzał kto wchodzi do kogo i po co wink plus dodatkowo tych dwóch na bramach wink a jeszcze ja mam ubezpieczone mieszkanie a wy??
        • a_i_m.p Re: nowa ochrona 03.01.11, 18:24
         zmiana ochrony nic nie dała, jeśli ta zmiana miała na celu poprawę obsługi wjazdu i wyjazdu. Bo ten pan co się przemyka cichaczem pod blokiem wiele nie zdziała poza "odbijaniem karty". Panowie na szlabanach nawet nie odrywają się od czytania gazety. Szlabany otwarte, a pan albo rozmawia z kolegą albo czyta, nawet nie trzeba im przepustką machać....
         co miała dać ta zmiana?
          • kaszmir121 Re: nowa ochrona 03.01.11, 19:52
           Ale to chyba żaden problem bo kamery są ,można je ustawić w innym miejscu tak aby były widoczne wjeżdżające samochody i pracę ochroniarzy .Prawdopodobnie zapis jest nagrywany na dysk. Zamiast monitoringu zaproponowałbym inne rozwiązanie ,można by było zamontować kamery internetowe i każdy z nas mieszkańców miałby podgląd na teren naszego osiedla .Myśle że Rajska Net może na ten temat więcej powiedzieć wyliczyć koszty i może to jest alternatywa na nasze bezpieczeństwo i kontrole pracy ochrony i nnych służb .
           • robb80 Re: nowa ochrona 03.01.11, 20:20
            kaszmir121 napisał:

            > Ale to chyba żaden problem bo kamery są ,można je ustawić w innym miejscu tak a
            > by były widoczne wjeżdżające samochody i pracę ochroniarzy .Prawdopodobnie zapi
            > s jest nagrywany na dysk. Zamiast monitoringu zaproponowałbym inne rozwiązanie
            > ,można by było zamontować kamery internetowe i każdy z nas mieszkańców miałby p
            > odgląd na teren naszego osiedla .Myśle że Rajska Net może na ten temat więcej p
            > owiedzieć wyliczyć koszty i może to jest alternatywa na nasze bezpieczeństwo i
            > kontrole pracy ochrony i nnych służb .


            to by mogło być ciekawe
           • pogromca_debilizmu Re: nowa ochrona 03.01.11, 22:49
            BIG BROTHERa chcecie zrobić? super.... szczególnie tym z parterów z bujnym życiem seksualnym smile

            karty? to świetny pomysł. jestem zdecydowanie za!!!! luźno na osiedlu by się zrobiło, wraków by ubyło, każdy by swego miejsca pilnował, burżuje nie stawialiby aut pod garazami. KTO JESZCZE ZA?
            • kaszmir121 Re: nowa ochrona 03.01.11, 23:14
             Mam nadzieje że na temat techniczny ,kosztów i możliwości takich kamerek wypowiedzą się fachwcy z Rajskiej Net ,a w moim pomyśle nie było zamiaru żeby kogoś podglądać, a mianowicie pogląd ulic parkingów i pracy służb które świadczą dla nas usługi .Już nie długo odbędzie się zebranie wspólnot i można by było taką możliwość rozważyć . Jeśli zaiwestujemy na to swoje pieniądze to dla naszej wygody a nie dla kogoś żeby mu nabijać kasę .Trudno jest coś mądrego i dobrego wymysleć ale krytykować i nażekać można tylko z tego nic nie będzie .Jeśli pogromca_debilizmu ma jakiś lepszy pomyśł to proszę bardzo CZEKAM na lepszą propozycje
               • kaszmir121 Re: nowa ochrona 05.01.11, 13:42
                Dlatego Rajska Net że chyba większość mieszkańców internet ma podłączy do tej sieci ,
                pracownicy Rajskiej Net mieszkają na naszyn osiedlu więc w razie awarji sa na miejscu,i dla tego że montowali by ten system też dla siebie . Ale trzeba najpierw się do nich zwrócić czy chcieliby coś takiego robić i przedewszystkim jakie były by koszty zakupu kamer i nnych urządzeń jak również jaki byłyby koszt obsługi takiego systemu .
                  • osiedlowyboy Przejście między szlabanami 06.01.11, 12:21
                   Nowa ochrona postawiła płotek pomiędzy szlabanami i myślę że prawidłowo bo to strefa pojazdów a ruch pieszych odbywa sie przez furtkę. Jednak sa tacy co maja to delikatnie mówiąc i zasady ochrony w tyle i przeciskają się miedzy płotkiem a szlabanami. Co będzie jeżeli w czasie takiego przejścia zdarzy sie wypadek i pojazd potrąci pieszego? czy ci co przechodzą zastanawiali sie nad tym?? a pojazdy jeżdżą nieraz bardzo szybko ledwo wyhamowując przed szlabanami.
                   Wymagamy od ochrony a sami nie stosujemy sie do tych zasad.
                     • rajskimieszkaniec Re: Przejście między szlabanami 06.01.11, 18:36
                      Widzę, że czytanie ze zrozumieniem (czy też zasady funkcjonowania forum) są ci obce. Więc aby wszystko było jasne - moja wypowiedź nie była adresowana do ochrony lecz do:

                      Nowa ochrona postawiła płotek pomiędzy szlabanami i myślę że prawidłowo bo to strefa pojazdów a ruch pieszych odbywa sie przez furtkę.

                      Jednak sa tacy co maja to delikatnie mówiąc i zasady ochrony w tyle i przeciskają się miedzy płotkiem a szlabanami. Co będzie jeżeli w czasie takiego przejścia zdarzy sie wypadek i pojazd potrąci pieszego? czy ci co przechodzą zastanawiali sie nad tym?? a pojazdy jeżdżą nieraz bardzo szybko ledwo wyhamowując przed szlabanami.
                      Wymagamy od ochrony a sami nie stosujemy sie do tych zasad.

                      Przecież to BARANY. Na polu można było chodzić wszędzie to i tu też chyba można...

                      WYJAŚNIAM - Odpowiedź dotyczy fragmentu zaczynające się od: Jednak są tacy... itd.
                        • kaszmir121 Re: Przejście między szlabanami 06.01.11, 20:01
                         LUDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                         Nie o płotkach nie o żadnych kartach mowa
                         ktoś rżucił sprawę monitoringu który jest kosztowny i to napewno nie przejdzie,
                         ja mam nadzieje żeby widzieć co siędzieje na osiedlu proponuje kamery internetowe do których każdy miałby dostęp ze swojego kompa A WY CO !!!!!!!!!!!!!!!!!
                         znowu robi się awantura i gadka o głupotach .
                         A że Rajska Net nie ma większości mieszkańców albo inne durne tematy
                         Można chyba pogadać merytorycznie o kamerach poprościć fachowców aby wytłumaczyli nam na czym to będzie polegało i jakie będą koszty .A gdyby na zebraniu współnot przeszedłby taki pomysł to mi osobiście wisi czy będzie to pod kontrolą Rajskiej Net czy innej firmy .Jeśli ktoś z was zna takie firmy które świadczą takie lub podobne usługi to można je polecić ,może na łamach naszego forum wyjaśnią nam zasady działania takiego systemu i czy to nam się opłaci .
                         • a_i_m.p Re: Przejście między szlabanami 06.01.11, 21:35
                          tylko po co nam ten monitoring z dostępem dla każdego? zrobi się z tego big brother a nie bezpieczne osiedle.... nie zagwarantuje nam to bezpieczeństwa a jedynie "podgladactwo". karty rozwiązały by problem wiecznie otwartych szlabanów bo chyba nikt nie wierzy naiwnie że ci panowie maja nas ochraniać, ci panowie maja zapewnic "bezpieczne" wjechanie na osiedle i to wszystko. monitoring niezaleznie w jakiej formie tani nie jest, a żeby spełniał swoje zadanie tani być nie może. A jak wiemy każda podwyzka i tak niemałych opłat za mieszkanie spotyka się ze sprzeciwem i w sumie mnie to nie dziwi. Więc wyluzujmy trochę, poobserwujmy jak ta ochrona będzie się sprawować, wnioski wyciągnijmy i przekażmy komu trzeba a nie szukajmy co miesiąc nowych rozwiazań
                         • wojtek43only Re: Przejście między szlabanami 06.01.11, 22:19
                          same kamery nic nie dadzą ktoś musi jeszcze podjąć interwencje na ewentualne zdarzenie czy w stosunku do złodzieja i kto to zrobi ?? Policja ?? za dwie godziny?? jak będzę po wszystkim..
                          kamery owszem ale system kamer musi byc wsparty pracownikiem ochrony wtedy daje wyniki..

                          poza ty nie ma sensu dyskutować nad czymś nie realnym..jest to na co nas stać tylko trzeba razem dmuchać w jeden gwizdek ale jak część jest przeciw ochronie i robi im wstręty nie stosując sie do zasad, część jest za tym aby w ogóle nie było ochrony a jeszcze inni są za kamerami tylko - to jeszcze dlugo będzie pierdolnik i nikt nic na to nie poradzi..
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka