Dodaj do ulubionych

Plan Ochrony KPN -ustalenia

11.09.11, 14:08
Rozpoczęcie konsultacji było ogłoszone w 2009 r.
Jakie są ich efekty ? . Czy niesie to zmiany ,które będą uwzględnione w planie zagospodarowania przestrzennego ? . Proszę o dostępne informacje .
Obserwuj wątek
  • adserserwis Re: Plan Ochrony KPN -ustalenia 14.09.11, 23:47
   Na obszarze KPN w przygotowywanym Planie Ochrony obowiązywać będą ustalenia :
   - sukcesywne eliminowanie wszelkich form zagospodarowania ,z wyłączeniem terenów nie przeznaczonych do wykupu
   _ wprowadzenie zakazu prowadzenia nowych inwestycji liniowych o znaczeniu ponadlokalnym (komunikacji drogowej , przesyłowych linii energetycznych )
   Jest wiele ustaleń odnoszących się do otuliny Parku ,które powinny być uwzględnione w miejscowym planie zagospodarowania . Dotyczą one m.in. strefy zabudowy .
   Budzi to gorące dyskusje w sąsiednich gminach .
   Z prośbą o konsultacje zwrócili się do dyr. Parku , mieszkańcy Kaliszek .
    • adserserwis Re: Plan Ochrony KPN -ustalenia 20.12.11, 23:51
     Już wkrótce minie termin zakończenia konsultacji Planu Ochrony KPN . Będzie korekta granic KPN w gminie Czosnów ,nowe regulacje zagospodarowania w otulinie . Uwaga : Plan Ochrony KPN przyjmuje zapisy obecnie obowiązujących opracowań planistycznych z wyjątkiem gminy Czosnów . Dla ochrony naszego zdrowia i spokoju przewidziano m.in. wykluczenie nalotów znad Parku do lotnisk Modlin i Okęcie . Ograniczona również będzie populacja bobrów . Łasica pozostaje kanałem podlegającym renaturyzacji .bip.kampinoski-pn.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=139:plan-ochrony-kpn-konsultacje&catid=38:ogoszenia&Itemid=64
     • krzysiom1 Re: Plan Ochrony KPN -ustalenia 26.12.11, 22:11
      I bardzo fajnie....
      Zakaz lotów jest w interesie wszystkich mieszkańców...
      Zmiana w Planie zagospodarowania Czosnowa dotyczy tylko planowanego pola golfowego w Brzozówce. Myślę, że jakoś to przeżyjemy...
      Generalnie -zaostrzenie przepisów dotyczących intensywności zabudowy w otulinie -są w ineteresie wszytkich miezkańców KPN-u i okolic.
      • piotr_nowy2 Re: Plan Ochrony KPN -ustalenia 27.12.11, 22:18
       Słuszne spostrzeżenie z tym polem golfowym . Plan ochrony jest na lata 2012-2030 ,aż dziwne że takie błachostki zajmują w nim tyle miejsca . Pobieżnie przejrzałem jego treść . Odnoszę wrażenie że protest rady gminy i Kaliszek pozwolił osiągnąć kompromis w rozmowach z KPN . W PLanie nie ma odniesienia do Projektu Kampinos . Ograniczenia w budowie masztów telekomunikacji ,elektrowni wiatrowych ,linii energetycznych ,to również w trosce o naturę . Budowa ekranów dżwiękochłonych przy S7 , same plusy .Przy tym, powolna likwidacja kilku wsi na terenie parku przeprowadzana w sposób niekorzystny dla mieszkańców ,również niewiele znaczy .
        • tgserwis Re: radny Jan Mikulski 10.01.12, 16:59
         Bardzo Was proszę o wyjaśnienie.
         Czy radni biorą NASZE PIENIĄDZE za tworzenie takich bezsensownych pisemek?
         Chyba będę kandydował na radnego w przyszłej kadencji. Posiedzimy, pogadamy, napiszemy że nic nie ustaliliśmy a kaska do kieszeni wpada. Ja też tak chcę. Zero roboty, zero odpowiedzialności za cokolwiek i jeszcze mi za to płacą. Bajka nie życie.
         • adserserwis Re: radny Jan Mikulski 10.01.12, 20:36
          Biorą pieniądze za całokształt pracy . Decyduje dyscyplina jednego klubu ,wszystko zostaje wcześniej ustalone .Znasz kwalifikacje radnych , .. muszą Oni polegać na opinii fachowców .
          Dyrektor KPN co najmniej dwukrotnie przedstawił swoje wymagania w zakresie przygotowywanego studium zagospodarowania przestrzennego gminy . Plan Ochrony KPN ,jest raczej nieznany mieszkańcom .Ale za to radni na pewno znają ich potrzeby ,przynajmniej od kilku miesięcy . Są skrupulatni ,pamiętasz ile czasu ,publicznych pieniędzy zużyli na wyjaśnienie problemu tzw. miedzy Pana Tadzia ,gdyby nie powódź komisje połączone w tej sprawie pracowałyby nadal .
          Może teraz już nie mylą rzeki Łasicy z kałużami na drodze powiatowej ,ale czy wzrosła ich świadomość i przekonanie do współpracy z KPN ?.
          • adserserwis Re: dyr. Misiak 16.01.12, 21:55
           Może ,ktoś zacznie bronić Pana dyrektora . Są tu stowarzyszenia pro-ekologiczne ,wspierane przez budżet gminy . Dlaczego nie uczestniczą w mediacji ?.
           kilka słów od dyr .srodowisko.ekologia.pl/ochrona-srodowiska/Park-konczy-pol-wieku,6967.html
           • piotr_nowy2 Re: dyr. Misiak 19.01.12, 15:47
            Bronić nie ma przed czym .
            W planie ochrony KPN zadziwiają sankcje nałożone na inwestycję ,,pola golfowe" w Brzozówce . Czy Parkowi nie zależy już na utrzymaniu łąk ? .
            Dlaczego po drugiej stronie KPN , Aleksander Gudzowaty może tworzyć własny piękny park i introdukować tam zwierzynę i ptactwo ,za ogólną aprobatą ? .
            • adserserwis Re: dyr. Misiak 19.01.12, 20:25
             Brzozówka ,Aleksandrów ,projekt KPN przewiduje tam tereny zalewowe . Celowe spiętrzanie wody . Na projektowej mapie KPN ,nie ma osiedli w tym miejscu , są tylko nazwy śluz .To jak można zlokalizować tam pola golfowe ?
             Zamiana gruntów z korzyścią dla KPN ? jest to możliwe .Ten znany biznesmen ,zamienił w Parku kilkadziesiąt ha. ,na rzecz kilku na obrzeżu puszczy .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka