Dodaj do ulubionych

Autobusy!!!

18.09.02, 21:34
Słuchajcie to jest masakra!
Nie ma już PKS-ów do Regulic i w tamtym kierunku.Jeżdżą prywatni.Nawet i
fajnie bo te autobusy nawet dośc porzadne ale jeźdżą spod nowego szpitala!
Druga sprawa nie ma wogóle autobusów do Oświęcimia.Tzn są ale o jakichś
egoztycznych porach.
Była mowa o zacieśnianiu więzi...
Nic nie łączy tak jak transport :-)
Obserwuj wątek
    • qqlio Re: Autobusy!!! 04.10.02, 12:23
      Nieczesto jezdze PKS-ami, ale i tak wspolczuje :-(
      Mnie cos trafia jak mam do czynienia z komuna miejska ZKKM.
      Nie bedzie dobrze, jesli osoby decydujace o ksztalcie komunikacji nie beda
      jezdzily autobusami.
      Tak swoja droga, z checia wyslalbym Grubera na romantyczna podroz X/K w jakis
      piekny, sloneczny poniedzialkowy poranek. Wersja rozwojowa tego pomyslu zaklada
      wsiadanie w droge powrotna na miasteczku studenckim AGH.
      :-))))
      • malopolanin Re: Autobusy!!! 04.10.02, 15:03
        qqlio napisał:

.
        > Tak swoja droga, z checia wyslalbym Grubera na romantyczna podroz X/K w jakis
        > piekny, sloneczny poniedzialkowy poranek. Wersja rozwojowa tego pomyslu
        zaklada
        >
        > wsiadanie w droge powrotna na miasteczku studenckim AGH.
        > :-))))

Dobrze, że X/K w ogóle jeździ. Powinni jednak zwiększyć jego częstotliwość (
        np. do autobusu odjeżdżającego z Krakowa po 16 - stej już na Placu Inwalidów
        nie można wejść) i tabor na dalekobieżny.
        Co do częstotliwości uważam, że jest zapotrzebowanie na jeden - dwa kursy na
        godzinę.

Na prywatnej stronie ZKKM nie ma w ogóle rozkładu tej linii.
        • qqlio Re: Autobusy!!! 28.10.02, 15:38
          Libiąż tłumaczy, że na zwiększenie liczby kursów X/K nie chce wyrazić zgody
          Kraków (Urząd Marszałkowski czy coś takiego).
          Jak to ma się do Twoich optymistycznych poglądów na temat doskonałej integracji
          regionalnej i wspaniałego wtopienia się powiatu chrzanowskiego w Małopolskę.
          Niech Jaworzno dziękuje losowi, że nie zostało tak wtopione...
          • malopolanin Re: Autobusy!!! 28.10.02, 19:18
            qqlio napisał:

> Libiąż tłumaczy, że na zwiększenie liczby kursów X/K nie chce wyrazić zgody
            > Kraków (Urząd Marszałkowski czy coś takiego).
            > Jak to ma się do Twoich optymistycznych poglądów na temat doskonałej
            integracji
            >
            > regionalnej i wspaniałego wtopienia się powiatu chrzanowskiego w Małopolskę.
            > Niech Jaworzno dziękuje losowi, że nie zostało tak wtopione...

Nie zapominaj o komunikacji kolejowej...
            A odpowiadając na Twoje pytanie: Skąd ta pewność, że akurat Urząd Marszałkowski
            ( Kraków) blokuje puszczenie X/K częściej?

Z tego co wiem są problemy, ale w odwrotnym kierunku: wspomniany urząd wydaje
            pozwolenia praktycznie wszystkim chętnym, co powoduje niesamowity wysyp
            rozklekotanych busów.
            Co do taboru X/K to nie można mieć zastrzeżeń do stanu technicznego.
            • qqlio Re: Autobusy!!! 30.10.02, 12:58
              Kolej?
              Niestety dla mnie to bardzo uciążliwy sposób komunikacji. Można spokojnie
              jeździć z Trzebini do Krakowa, ale z Libiążą jest o wiele trudniej.
              1) stacja bez kasy biletowej (juz tu była mowa o tym)
              2) konieczność przesiadek (bezpośrednie b. rzadko)

Skąd mam pewność, że to wina Krakowa?
              Tak tłumaczy niejaki Gruber, szef ZKKM-u (to takie nasze MPK). Nie mam
              oczywiście pewności, że mówi prawdę (zwłaszcza, że jest to niezły buc).
              Tak czy inaczej - z komunikacją naszego powiatu z Krakowem nie jest dobrze. O
              wiele łatwiej dostać się do Katowic.
              Może ten nieszczęsny X/K to początek zmian na lepsze i tym optymistycznym
              akcentem kończę wypowiedź. ;-)
              • Gość: aa Re: Autobusy!!! IP: *.visp.energis.pl 26.11.02, 23:58
                Pozdrwiam z Krakowa.
                Ja mieszkam w Krakowie, ale dojeżdzam do dziewczyny do libiąża.
                No i mam problemy z powrotem w sobotnie wieczory (ostatni do Krakowa 17:58),
                trochę to dziwne. Jak jechałem pierwszy raz to aż oczy przecierałem skąd tam
                tyle ludzi w tym autbousie, ale z moich obserwacji wynika, ze jest to linia
                potrzeban (przynajmniej dla mnie)
                • l_k Re: Autobusy!!! 27.11.02, 11:13
                  A jakże. Niestety przez lata faktu tego zdawali się nie dostrzegać nasi włodaże
                  (niekoniecznie libiąscy). Ja jeździłem nim do pracy dzień w dzień przez 4
                  miesiące. Dawniej nie było tak kiepsko. Mam nadzieję, że sytuacja z
                  zatłoczeniem Xów zostanie wkrótce jakoś rozwiązana.
                  Pozdrawiam,
                  Łukasz
                    • l_k Re: Autobusy!!! 27.11.02, 19:15
                      Mam wrażenie, że ze dwa kursy w niedzielne popołudnie do Krakowa rozwiązałyby
                      część problemów. Poranne poniedziałkowe kursy są przeładowane głównie z powodu
                      duzej liczby wracających na uczelnie studentów. Siakoś nikt się o tym nie
                      zająknął. Dajmy na to, że kursy te byłyby sezonowe - tylko w roku akademickim.
                      Pozdrawiam,
                      Łukasz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka