Dodaj do ulubionych

Wybory Samorządowe 2010

17.08.10, 12:47
Kogo typujecie na burmistrza i radnych?

Na burmistrza pewnie będą kandydować:
1. Obecny burmistrz Kazimierz Stachurski.
2. Były wicestarosta Paweł Kanclerz.
3. Obecny wicestarosta Leszek Tokarczyk.
Obserwuj wątek
  • kitka80 Re: Wybory Samorządowe 2010 17.08.10, 20:27
   Fajny watek, szczegolnie dla takich jak ja - nowych ożarowiaków.
   chetnie poczytam opinie.
   • elwira.b Re: Wybory Samorządowe 2010 19.08.10, 10:57
    Kitko, uważnie czytaj i uważnie słuchaj :). W naszej gminie dużo się dzieje :).

    Ale też nie dawaj się podpuszczać bo nie wszyscy, którzy mówią lub piszą o
    moralności i praworządności, mają do tego prawo.
  • drugipawel64 Re: Wybory Samorządowe 2010 19.08.10, 00:55
   Odnośnie Kazimierz Stachurskiego- będę ogromnie zdziwiony jeśli ten
   człowiek będzie miał odwagę startować w wyborach po tych oszustwach
   których się dopuścił, z tego co mi wiadomo to ma on postawione około
   10 zarzutów prokuratorski...
   • elwira.b Re: Wybory Samorządowe 2010 19.08.10, 10:54
    Drugipawle64, a ja jestem ogromnie zdziwiona, że masz odwagę pisać bzdury. Od
    wyroków jest sąd a nie ty, domorosły sędzia.

    PS: Jak odzyskałeś VAT? Czy to były lewe faktury?
  • marta76 Re: Wybory Samorządowe 2010 03.09.10, 19:00
   ciekawy temat.
   W sumie mogliby paroletni ożarowianie coś poradzić ( argumentując dotychczasowe
   zasługi) ,żeby nie głosowac w ciemno.
  • mandziola Re: Wybory Samorządowe 2010 03.09.10, 21:43
   Podobno ma startować jeszcze Isakiewicz - pierwszy burmistrz Ożarowa. Konkretny
   facet. Jeśli wystartuje to pewnie będę głosowała na niego, jesli nie na
   Stachurskiego.
   Co do Stachurskiego gołym okiem widać, co robi. Chodniki ulice itp. Nie wszystko
   może, bo jak się ma taka radę, która jest przeciw burmistrzowi po to żeby być
   przeciw niemu i nie chce zatwierdzić kredytu na budowę przedszkola (gdzie już
   fundamenty postawione), to ciężko cokolwiek zrobić, a on i tak zrobił sporo.
   Uprzedzając pytania - Akurat ta sprawa przedszkola interesowałam się osobiście
   stąd wiem.
   • marta76 Re: Wybory Samorządowe 2010 04.09.10, 00:46
    no tak temat bliski rodzicom.Szczególnie jak dziecko jest 50 na liście
    rezerwowej:(bo za mało przedszkoli w mieście do którego przeprowadza się dużo
    rodzin z dziećmi.
    • kitka80 Re: Wybory Samorządowe 2010 04.09.10, 07:21
     To o co chodzi z ta afera z jw destruction;) ? skad te zarzuty postawione burmistrzowi ?
     • mandziola Re: Wybory Samorządowe 2010 04.09.10, 22:54
      Nie wiem:) Akurat to mnie ani grzeje ani ziębi:) Z tego co słyszałam to
      zarzucaja mu chyba, że sfałszował jakąś dokumentację budowy bo podobno radni nie
      wiedzieli za budowa czego głosują:)) - nie wiem jak miałby to zrobić, a po za
      tym jaki osioł głosuje i nie wie za czym??
      Ale jesli ktoś chce konkretów, to musi w necie poszukac.
      • edward_ozarow Re: Wybory Samorządowe 2010 06.09.10, 13:03
       Zarzucają mu, moi drodzy, że przekroczył swoje kompetencje i dopisał w planie zagospodarowania zabudowę wielorodzinną na budowanym właśnie osiedlu w Kręczkach, oraz nie ujawnienie dochodów żony :). To drugie to całkiem jakaś aberracja w której nie wiem o co chodzi. Pierwszemu też niewiele brakuje bo dokumentacja o której mowa została zatwierdzona przez wszystkich świętych :).
       • mamprawowiedziec.pl Re: Wybory Samorządowe 2010 21.09.10, 14:30
        W ramach serwisu Mam Prawo Wiedzieć (www.mamprawowiedzieć.pl) powstał projekt Kandydaci 2010, który umożliwia osobom ubiegającym się o fotel samorządowca zaprezentowanie swoich poglądów, doświadczeń oraz pomysłów na rozwój samorządu, a wyborcom pozwoli porównać kandydatów. Wspólnie z ekspertami z całej Polski opracowaliśmy kwestionariusz doświadczeń i poglądów dla kandydatów, dostosowany do kompetencji poszczególnych szczebli samorządu i realiów zarówno dużych jaki i małych miejscowości i dodatkowo spersonalizowany dla największych miast Polski. Wszystkie kwestionariusze zostaną automatycznie opublikowane na naszej stronie internetowej Mam Prawo Wiedzieć. Wszystkich kandydatów zainteresowanych projektem zapraszamy do zgłaszania się poprzez naszą stronę internetową do udziału w inicjatywie.

        Aleksandra Milczarek
        Mam Prawo Wiedzieć
  • elwira.b Re: Wybory Samorządowe 2010 06.10.10, 08:52
   Temat trochę przygasł więc wrzucę coś nowego :).

   To jest irytujące:
   [url=https://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8469878,PiS_chowa_szyld_w_samorzadach.html]PiS chowa szyld w samorzadach[/url]
   Cytat:
   [i]Po ostatnich zdecydowanych wystąpieniach prezesa Jarosława Kaczyńskiego w ważnych sprawach ogólnokrajowych, które podzieliły społeczeństwo, chcemy wyciszyć emocje. Nie chcemy, by w kampanii samorządowej nasi kandydaci byli odbierani przez pryzmat marszu Jarosława Kaczyńskiego pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. W tych wyborach inne sprawy są ważne. Nie chcemy antagonizować społeczeństwa, ale pokazać, że nasi ludzie mają plan rozwoju poszczególnych miejscowości, który mogą realizować w zgodzie z lokalną społecznością. Jeśli przekonamy do tego społeczeństwo, to będziemy mieli silne struktury w regionach. A to bardzo przyda się przed wyborami do Sejmu w 2011 r. - mówi "Gazecie" członek rady politycznej PiS.[/i]

   Farbowane lisy? Ciekawe jak będzie u nas. Nie należę do żadnej partii i nigdy nie należałam, byłam i jestem w kilku stowarzyszeniach, z jednego się wypisałam by nie wstydzić się tego co robią jego szefowie i członkowie. Działacze PIS będą udawać, że nie są z PIS. Jak się gdzieś należy to z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo wcale.
   • kitka80 Re: Wybory Samorządowe 2010 06.10.10, 12:39
    A jak to wygląda z upolitycznieniem Ożarowa? Jest podział na lewice i prawice? Może w skrócie ktoś napisze mi kto jest kim - mam na myśli kandydatow na burmistrza.
    • elwira.b Re: Wybory Samorządowe 2010 06.10.10, 13:44
     Kitko80, będzie lista kandydatów, będzie o czym pisać :).
     • kitka80 Re: Wybory Samorządowe 2010 09.11.10, 16:14
      chyba lista już jest ?! czekam na komentarz dotyczace kandydatow.
      • elwira.b Re: Wybory Samorządowe 2010 14.11.10, 20:01
       Grzegorz Gębala - dawny szef Fabryki Kabli i jej likwidator. Jego ekipa usiłuje zrobić go taką samą ofiarą likwidacji jak zwykłych pracowników. Uważam to za żenujące. Jako członek kadry zarządzającej FK musiał wiedzieć o likwidacji fabryki, musiał wdrażać sprawy związane z transportem, demontażem i tak dalej. Mógł się po prostu w proteście zwolnić zamiast wszystko wykonać a teraz robić się na męczennika. Jak dla mnie mocno dwuznaczny typ. Tym bardziej, że jest zastępcą Stachurskiego więc kandydując występuje przeciwko swojemu szefowi wobec którego jest odpowiedzialny. Dlaczego mam uważać, że dobrze wypełniał swoje obowiązki bo przecież każdy błąd uderza w Stachurskiego a nie jego? W takiej sytuacji zwykła przyzwoitość nakazuje zwolnić się z pracy. Rozmawialiśmy na jego temat ze znajomymi, i myślimy, że on kandyduje tylko po to by sobie zapewnić wiceburmistrzowanie w przyszłej kadencji. Może uda mu się wsadzić z jednego radnego i przez to będzie miał możliwość wywierania nacisku na burmistrza. Ale kto takiego będzie traktował poważnie?

       Paweł Kanclerz - stare układy, jeszcze sprzed ośmiu lat. Z kolei fani tego kandydata usiłują przekonać, że on nie ma nic wspólnego z tymi układami. Tylko jeszcze nikt mi nie wyjaśnił dlaczego toleruje w swoim otoczeniu Mieczysława Wójcika, kiedyś jego szefa (Kanclerz był zastępcą Wójcika gdy ten był burmistrzem), teraz Wójcik jest szefem Zarządu Dróg Powiatowych i dlaczego kandydaci się powtarzają. Skoro nie ma związku ze starymi układami to czemu w jego otoczeniu są ciągle ci sami ludzie? Na Ożarowie mówi się, że jego wojna ze Stachurskim ma podłoże osobiste i sprowadza się do tego, że nie mamy złego burmistrza tylko nie ta osoba jest na tym stanowisku. Zdecydowanie mówię nie temu kandydatowi. Jego hasła wyborcze wywołują u mnie irytację.

       Kazimierz Stachurski - mój faworyt. Będę na niego głosowała. Zarzuty jakie są mu stawiane mało mnie interesują, sądzę że zostaną umorzone. Jedyny mankament kandydata to to, że kiepsko sobie dobiera współpracowników. Widać to po np Gębali.

       Leszek Tokarczyk - dla mnie jawi się jako człowiek bez charakteru. Niewiele o nim jestem w stanie napisać. Teraz w zarządzie powiatu jako wicestarosta, w sumie jako papierek lakmusowy. Członek PIS, człowiek posła Błaszczaka którego nie cierpię za styl w jakim się wyraża. Jest takie przysłowie, że swój do swego ciągnie i coś w tym jest bo Tokarczyk starł się z Janem Grądzkim z Łomianek i, jak słyszałam, ten drugi wyleciał z PIS. Tak więc czystki w PISIE to normalka i dlatego raczej nie chcę by ten człowiek rządził moją gminą.

       To tyle :)

       Elwirka
       • kitka80 Re: Wybory Samorządowe 2010 15.11.10, 10:11
        super, bardzo dziękuje za komentarz :)
        • elwira.b Re: Wybory Samorządowe 2010 17.11.10, 10:15
         Proszę bardzo :).
  • jurekozarow68 Re: Wybory Samorządowe 2010 19.11.10, 00:21
   Już w niedzielę będziemy wybierali naszego burmistrza , któremu powierzymy nasze miasto na kolejne 4lata, przyglądając się naszej małej scenie politycznej, aż się boję pomyśleć co się stanie z miastem, również z nami jeżeli powierzymy nasze losy ludziom, którzy tylko na nas ładnie patrzą ze swoich plakatów wyborczych. Chyba najbardziej rozpoznawalnym kandydatem na burmistrza jest Pan Kanclerz, którego wszędzie widać, aż się boję otworzyć lodówkę żeby z niej nie wyskoczył. Natomiast nasówa mi się pytanie co udało się temu młodemu i sprawnemu człowiekowi zrobić dla nas mieszkańców przez ostatnie 8lat, które spędził w starostwie, z tego co jest mi wiadomo i czytam na blogach nawet nie potrafił dopilnować ulicy Strzykulskiej, którą jak wieść gminna niesie będą ponownie remontować. Jak na 8 lat to chyba za mało! Jak widać jedyną sprawnością, którą się wykazał to zebranie pieniędzy na kampanie wyborczą, tylko czy nam mieszkańcom sama kampania Pana Kanclerza wystarczy, dla mnie nie, więc na niego nie zagłosuję.
   Pan Gębala i Pan Tokarczyk może i by chcieli wygrać wybory tylko ich zasłóg i efektów nie widać, szkoda na nich czasu tracić.
   Pan Kazimierz Stachurski, chociaż ma wiele wad jak również sporo negatywnych informacji o nim się mówi to jednak nie ustannie zmienia nam miasto. Napewno znajdą się osoby, które negatywnie będą o nim mówiły, jednak przyczynił się niesamowicie do zmiany wizerunku tego miasta, na jednym ze swoich spotkań prosił mieszkańców o tę kadencję, gdyż chce dokończyć proces rozpoczętych inwestycji. Uważam, że powinniśmy mu zaufać i pozwolić na dokończenie rozpoczętych procesów inwestycyjnych. Jako doświadczony człowiek, który obserwuje zmiany naszego miasta nie będę ryzykował i oddam swój głos Panu Stachurskiemu, życząc mu i jego rodzinie dużo odwagi i pogody ducha gdyż wiele sił przeciwnych chciało by go zniszczyć .
   Panie Kazimierzu ma Pan wiele wad z którymi się nie zgadzam, ale z tych kandydatów dla mnie jest Pan najlepszy.
   • marta76 Re: Wybory Samorządowe 2010 19.11.10, 16:42
    od roku jestem mieszkanka Ożarowa i nie wiem na kogo głosować.Ulotki powkładane do skrzynek to jakaś żenada.Patrząc już tylko na nie udane zdjęcia (zero choćby przypudrowania twarzy) zastanawiam się,co taki kandydat załatwi na skalę miasta skoro nie potrafi nawet zadbać o głupie ulotki.W internecie prawie nie ma wiadomości o programach.
    Jedno wiem,że nie warto głosować na tych ludzi,którzy byli dla mnie z jednego powodu.Mam małe dziecko,które nie dostało się do przedszkola.Czy panowie,którzy byli juz w urzedach przez pare lat zrobili cos dla dzieci w mieście?Nie,skoro w panstwowym przedszkolu,co roku nie dostaję sie 80 dzieci.Jakaś alternatywa?????sa jakies zajęcia w domu kultury dla dzieci w wieku 3-5 lat????????nie ma.Jedna rytmika raz w tygodniu dla dzieci do 3 roku życia na końcu świata jak dla mnie w domu kultury.To po prostu skandal.Z miesiąca na miesiąc w Ożarowie pojawia sie coraz więcej rodzin z dziećmi.Jeden porządny plac zabaw ma zamknąć nam usta?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka