Dodaj do ulubionych

Wróżki z YouTube

26.10.21, 15:41
Witam,
korzystaliście może z usług wróżek z YouTube i jakie macie wrażenia? Jest ich tam cała masa i ciągle pojawiają się nowe kanały wróżbiarskie jak grzyby po deszczu. Powiem szczerze, ze na przestrzeni kilku lat skorzystałam z wróżby kilku różnych takich wróżek, co miały same dobre opinie, otrzymałam indywidualne nagranie na YT i niestety albo nic się nie sprawdzało, albo wróżba była tak ogólna, że wszystko można do niej dopasować...
Obserwuj wątek
    • bajzena Re: Wróżki z YouTube 27.10.21, 16:53
      Ciekawy temat. Dobrze, że rozpoczęty bo problem zatacza duże kręgi. Przez w sumie ponad rok byłam w temacie, słuchałam, korzystałam, porównywałam. Byłam dość długo chora (kręgosłup po operacji, rehabilitacja) byłam w domu, miałam sporo czasu, nie miałam co robić. W pewnym momencie nawet myślałam żeby ten temat wziąć na magisterkę. W tej chwili już po ponad roku mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie te głupio mądre gwiazdki- dziewczyny, chłopaki, starsze czy młodsze- wszyscy ci ezo astro youtuberzy, których widziałam, można ich wszystkich wrzucić do jednego wora z dwiema przegródkami: 1. próżne przeświadczone o swojej racji głupio-mądre pustaki 2. naciągacze na swoje usługi. Subskrybowałam 25 kanałów, oglądałam, zweryfikowałam około 35 osób. Totalne dno, od moralności po "wiedzę i tzw. dar", od kart przez astrologię na jasnowidzeniu kończąc, od nauczania przez doradzanie. Żenujący zakłamani ludzie. Sprzeczne wykluczające się wzajemnie interpretacje kart, zdarzeń. Ogólnikowe horoskopy, lipne, przypominam sobie taką naciągaczke, która horoskop na podstawie kart "opracowany przez siebie" totalnie zerżnęła ze specjalnego wydania gazetki Gwiazdy mówią sprzed jakiś 7 lat wcześniej. Słowo w słowo, z tymi samymi charakterystycznymi frazami.
      U mnie na studiach krążył taki nasz branżowy żart: Nie masz talentu -ucz innych. Nie masz pracy a masz czas-pierdz w stołek to w końcu zaczną ci za to płacić. Ludzie są problemem czyli ci którzy biorą się za ezoterykę. Pół biedy jakby byli z tym sami dla siebie, ale oni wychodzą do ludzi i to jest dramat. Jakiś czas temu na zamkniętej grupie fb był temat o jakieś młodej, która wcześniej była klientką a po paru miesiącach stała się wróżącą za kasę wróżką. Ludzie odkryli kim jest, byli w totalnym szoku, jak się okazało że walcowała konkurencje, zresztą nie tylko to. Także wiesz, moralność a raczej jej brak, brak wiedzy. No i kurcze wiesz, brak weryfikacji. To jest problem! Wróżący powinni mieć swój cech, jakąś weryfikację, powinno się naprawdę trudno móc dostać do tego środowiska. Mam to szczęście, że mieszkam w Łodzi, tu wróżek jest od groma. Jedna drugiej nie szkodzi, pilnują się żeby sobie wzajemnie nie przynieść wstydu bo ich branża straci. Z tym, że są to prawdziwe wróżki, które się spotykają, mają salony, wystawiają się na targach, działają od lat. Łódź (łódzkie) to specyficzny rejon, w którym ezo ludzie naprawdę pracują, bez lansu i zawiści bo te ostatnimi czasy stały się jakąś chorą normą.
      • pinacolaaada Re: Wróżki z YouTube 27.10.21, 18:36
        Mam z nimi bardzo podobne doświadczenia. One masowo produkują kolejne kanały i filmiki ogólne typu "wybierz kartę" tylko po to żeby nabijać sobie oglądalność i czerpać zyski z wyświetleń. Oczywiście, jeśli grzecznie skomentujesz pod filmem, że nic nie rezonuje albo się nie sprawdza, tydzień że to co wyszło w innym jej filmiku stoi w sprzeczności z innym, to dają Ci "shadow bana"...Zastanawiam się jaki jest sens takich czytań ogólnych dla wszystkich, przecież oglądają je tysiące ludzi i jeśli coś się sprawdzi dla losowej osoby, to zupełnym przypadkiem... I one właśnie liczą na takie osoby (jak kiedyś ja), którym coś tam się przypadkiem sprawdziło, że one właśnie skorzystają u nich z odpłatnej wróżby prywatnej. Niestety pomimo, że na swoich filmikach brzmiały one dość wiarygodnie i czasami sporo pokrywało się z moją teraźniejszością, to jednak po skorzystaniu z wróżby prywatnej już na samym wstępie wiedziałam, ze to nie o mnie i nie dla mnie no i oczywiście nic się nie sprawdzało. Czasami okazywało się, ze po prostu otrzymywałam opis kart jak żywcem z Internetu ściągnięty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka