Dodaj do ulubionych

Rozkład na domy astrologiczne.

06.05.10, 14:35
Zrobiłam na siebie rozkład na domy astrologiczne,bo wydaje mi się ciekawy i od razu proszę o pomoc w interpretacji,bo wydaje mi się dość trudny i wieloznaczeniowy.

Sygnifikator-2 buław

dom 1-to co jest najbardziej świadome,taki stan psycho-
fizyczny osoby-Rycerz pucharów
Jestem emocjonalnie i pozytywnie nastawiona ogólnie do ludzi.

dom 2-zasoby osobiste-to co jest cenne dla nas,materialnie ,i
nie tylko,postawa wobec tego co cenimy-Król mieczy
Czy to oznacza,że jestem chłodna i zdystansowana do tego co cenię?

dom 3-niedalekie podróże,rodzeństwo,codzienne życie-Sprawiedliwość
Niezbyt mnie to wszystko zadowala,ale nie wiem co może mówić tu ta karta.

dom 4-dom ,rodzina ,matka-3 buław


dom 5-dom duszy,romanse,miłości,twórczość, zabawa-Rycerz buławChyba rycerz buław niezbyt jest twórczy,ale za to lubi się bawić.

dom 6-zdrowie,służenie innym-KapłankaNIe wiem jak mam odnieść Kapłankę do zdrowia,ale jeśli chodzi o służenie innym to jak najbardziej ta karta odzwierciedla moją postawę.

dom 7-małżeństwo i partnerstwo-także nieprzyjaciele-8 pucharów
No właśnie to wszystko jest dla mnie niezbyt satysfakcjonujące.

dom 8-pieniądze innych ludzi,spadki,głeboka przeszłość-9 pucharów
Ta karta mówi raczej o osamotnieniu,które było mi bliskie w przeszłości.

dom 9-dalekie podróże,wolność,wyższe wykształcenie-Kochankowie


dom 10-status społeczny ,kariera,reprezentuje ojca,powazne cele-Świat
Nie mam pojęcia co ta karta może mówić o statusie społecznym i reszcie

dom 11-grupy,towarzystwa,działalność społeczna-Śmierć
Nie należę do żadnej grupy społecznej

dom 12-nieświadomość,to co ukryte,samotność,uwięzienie ,depresja.-5 pucharów
No właśnie ta karta odzwierciedla mój częsty stan,czyli najchętniej bym wszystko rzuciła i poszła inną drogą,a dodatkowo mówi o wielu stratach emocjonalnych.
Obserwuj wątek
    • mrgodot Re: Rozkład na domy astrologiczne. 06.05.10, 16:40
      ingenious napisała:

      > Zrobiłam na siebie rozkład na domy astrologiczne,bo wydaje mi się
      ciekawy i od
      > razu proszę o pomoc w interpretacji,bo wydaje mi się dość trudny i
      wieloznaczen
      > iowy.
      Spróbuję ci pomóc bo lubię ten rozkład. Szkoda,że nie uściśliłaś,
      czy pytałaś o konkretny moment (np. teraz) czy jest to ogólny
      rozkład, który ma opisać twoją osobowość i poszczególne sfery życia.
      Dobrze się go interpretuje znając również pozycje planet w domach i
      aktualne tranzyty. Może podaj chociaż w jakim znaku i domu masz
      Słońce, Księżyc i Ascendent w horoskopie natalnym. Wtedy jest
      pełniej i ciekawiej.
      • ingenious Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 15:18

        > Spróbuję ci pomóc bo lubię ten rozkład. Szkoda,że nie uściśliłaś,
        > czy pytałaś o konkretny moment (np. teraz) czy jest to ogólny
        > rozkład, który ma opisać twoją osobowość i poszczególne sfery życia.
        > Dobrze się go interpretuje znając również pozycje planet w domach i
        > aktualne tranzyty. Może podaj chociaż w jakim znaku i domu masz
        > Słońce, Księżyc i Ascendent w horoskopie natalnym. Wtedy jest
        > pełniej i ciekawiej.

        Robiłam sobie kiedyś taką charakterystykę astrologiczną na stronie astromix.pl i
        z tego co tam mi wyliczyli wynika,że Słońce mam w 5 domu,a Księżyc w 4
        domu.

        Ascendent w znaku Skorpiona,
        Imum Coeli-Wodnik,
        Descendent-Byk,
        Medium Coeli-Lew.
        • mrgodot Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 15:21
          ingenious napisała:
          > Robiłam sobie kiedyś taką charakterystykę astrologiczną na stronie
          astromix.pl
          > i
          > z tego co tam mi wyliczyli wynika,że Słońce mam w 5 domu,a
          Księżyc w
          > 4
          > domu.

          > Ascendent w znaku Skorpiona,
          > Imum Coeli-Wodnik,
          > Descendent-Byk,
          > Medium Coeli-Lew.
          Ascendent w Skorpionie - dokładnie tak myślałam bo ten Rycerz
          Pucharów! A Wodnik na IC - oj, wygania z domu w Świat.
    • mrgodot Re: Rozkład na domy astrologiczne. 06.05.10, 17:30
      > Sygnifikator-2 buław
      Jesteś na rozdrożu, próbujesz wybrać którą drogą podązać. Bardzo
      często pokazuje mi się ta karta kiedy ktoś poszukuje jakiegoś
      towarzysza w dalszej drodze, kogoś z kim można przejść przez jakiś
      etap życia. Czasem jest to trudne bo wymaga pogodzenia ze sobą dwóch
      przeciwieńst, dopasowania się, dogrania. To nie jest karta
      samotnika, ale kogoś kogo rozpala obecność drugiej osoby. Brakuje
      kogoś takiego w twoim zyciu?

      > dom 1-to co jest najbardziej świadome,taki stan psycho-
      > fizyczny osoby-Rycerz pucharów
      Tu jest dużo wody, dużo emocji. Pragnienie bycia kochaną,
      poszukiwanie miłości, partnera. Jest gotowość do związku ale po
      drugiej stronie w punkcie "ty" masz 8 Pucharów. Czy ty potrafisz
      wyrazić te emocje, które masz w sobie? Albo je chowasz, albo
      wybuchasz zbyt gwałtownie. Kojarzy mi się ta oś z sytuacją, kiedy
      szybko zapalasz się do jakiejś znajomości, chcesz w nią wejść ale
      zalewa cię ta fala, nie umiesz powiedzieć partnerowi o co chodzi i
      prędzej czy później związek się rozpada. Albo ty odchodzisz, albo
      partner. I nawet nie przyznasz się do tego jak bardzo cię to rani. W
      5 domu masz Rycerza Buław - on działa gwałtownie, kocha żarliwie,
      ale tu może być za szybko, zbyt lekkomyślnie i w efekcie dochodzi do
      niespodziewanych rozstań i pożegnań z ludźmi, na których ci zależy
      ale nie potrafisz tego okazać.
      Poza tym łatwo się zapalasz do wszystkiego ale gorzej z realizacją
      pomysłów. Taki słomiany zapał, ogień z wodą sam się gasi.

      > dom 2-zasoby osobiste-to co jest cenne dla nas,materialnie ,i
      > nie tylko,postawa wobec tego co cenimy-Król mieczy
      Król Mieczy czuje się dobrze w sprawach związanych z myśleniem,
      rozstrzyganiem, podejmowaniem decyzji i analizowaniem. To byłoby
      dobre dla ciebie jako sposób zarobkowania. Dość racjonalnie
      podchodzi do spraw związanych ze stabilizacją i zabezpieczeniem
      materialnym. Może też określać osoby o takich cechach, na które
      możesz liczyć (może rodzice, ktoś z rodziny, jakiś przełożony).
      Powiedziałabym, że zdrowe podejście ale bez uczuć i emocji. Masz
      podobny zawód lub o nim myślisz? Daje niezależność finansową,
      sprzyja zawodom związanym z wolnym, swobodnym przepływem myśli. Na
      osi - w domu 8 - masz 9 Kielichów. To mogą być też dodatkowe źródła
      dochodów, spadki i wygrane (uważaj, nie roztrwoń majątku). Możesz
      liczyć na wsparcie ze strony rodziny.
      Król Mieczy lubi też niezależność i to będzie u ciebie istotne w
      kwestii poczucia bezpieczeństwa.

      > dom 3-niedalekie podróże,rodzeństwo,codzienne życie-
      Sprawiedliwość

      Bez większych wzlotów i upadków. Poprawne relacje z rodziną ale
      niekoniecznie nacechowane głęboką emocjonalnością i poczuciem więzi.
      Uniezależniasz się od bliskich (rodzeństwo, znajomi ze szkoły).
      Potrafisz sobie radzić bez nich. Bardziej cię gna w stronę Kochanków
      w domu 9.

      > dom 4-dom ,rodzina ,matka-3 buław
      Nie chcesz gdzieś wyjechać, rzucić wszystkiego? Wygląda tak, jakbyś
      chciała ten cały bagaż zostawić i ruszyć w świat. Świat właśnie masz
      na osi w domu 10. Jeśli masz okazję, ruszaj. Jeśli nie - szukaj
      szansy. Myślę, że tam właśnie lepiej sie rozwiniesz, wykorzystasz
      atuty. Nie jesteś osobą, która lubi tkwić w miejscu. Kariera i
      prawdziwe sukcesy są ci pisane w świecie.

      > dom 5-dom duszy,romanse,miłości,twórczość, zabawa-Rycerz buław

      Rycerz Buław lubi się i zabawić, i ma dużo pomysłów. I jeszcze
      wszsytko tak po łebkach traktuje. Ale jest też żarliwy, ciekawy
      świata, twórczy i kreatywny jak najbardziej. W romansach - szybki,
      gwałtownie i niestety pożegnania też nagłe. No chyba, że ktoś cię
      naprawdę na dłużej zatrzyma. Pasuje mi ta karta do Świata w 10 domu
      i 3 Buław w 4. Jakby ci prawdziwa miłość, twórczość i spełnienie (i
      jeszcze Kochankowie w 9) była pisana daleko stąd.

      > dom 6-zdrowie,służenie innym-Kapłanka
      Kapłanka w domu służby. Dużo w tobie poświęcenia. Mogłabyś na
      codzień służyć innym wiedzą opartą na intuicji, tym co masz w sobie,
      wewnątrz. A może praca owiana jakąś tajemnicą? Hm, pomyśl. Z królem
      Mieczy coś skombinuj i za granicą.
      Masz też tendencje do zbytniego poświęcania siebie i swojego
      zdrowia, trochę ryzykownie.

      > dom 7-małżeństwo i partnerstwo-także nieprzyjaciele-8 pucharów

      Tutaj sprawdź to co napisałam o osi 1-7. Dodatkowo - no gna cię
      dziewczyno w świat i długo miejsca nie zagrzejesz. Po pewnym czasie
      zaczyna cię codzienność przytłaczać, już nie jest taka kolorowa i
      najchętniej byś te Kielichy zostawiła.
      Ludzie mają trudności z prawidłowym odczytywaniem twoich emocji.
      Mogą czuć się odsunięci, zmęczeni niepewnością. Albo przytłoczeni
      nadmiarem twoich uczuć. Tu jest taka skrajność, dużo dramatyzmu. Jak
      nie po twojej myśli to trzaskam drzwiami i uciekam.

      > dom 8-pieniądze innych ludzi,spadki,głeboka przeszłość-9
      pucharów

      Mogą być pieniądze od rodziny, ale ich nie przepuść - jak pisałam.
      Finansowo możesz być z rodziną silnie związana przez dłuższy czas.
      Ale to karta dobrobytu, tu się wręcz przelewa.
      Jest w tobie duża potrzeba cieszenia się życiem, radości,
      spełnienia. Nie zabijasz w sobie czasem tego uczucia, nie nakłądasz
      samoograniczeń?

      > dom 9-dalekie podróże,wolność,wyższe wykształcenie-Kochankowie

      Tu cię gna z jednej strony a z drugiej trudno ci podjąć decyzję. Ale
      karty, które wylosowałaś pokazują, że gdzieś w świecie będzie ci
      lepiej. Tam może czeka ten właściwy związek. Albo poznasz
      obcokrajowca i z nim wyjedziesz i zostawisz wszystko co masz.

      > dom 10-status społeczny ,kariera,reprezentuje ojca,powazne cele-
      Świat

      Masz wielkie szanse na sukces. Tu jest maksymalne spełnienie twoich
      ambicji. Od 3 Buław do Świata. Więc inwestuj w siebie. No i to co
      pisałam - gdzieś daleko, nie tu gdzie teraz jesteś.

      > dom 11-grupy,towarzystwa,działalność społeczna-Śmierć
      Śmierć może tu zapowiadać zmiany w kręgach przyjaciół, ale tez
      twoich pragnień i marzeń. Transformacja pod wpływem okoliczności
      zewnętrznych. To, co do ciebie przyjdzie w pewnym momencie zmieni
      ciebie i twoje dotychczasowe wyobrażenia o sobie i swoich
      pragnieniach. Możesz nagle rzucić to wszystko, zakończyć jakiś etap
      i zacząć gdzie indziej, od nowa.
      Masz też bardzo silną potrzebę zmian, szukasz ich, czekasz na nie.
      Przyjaciele mogą siępojawiać, odchodzić, znajdziesz innych. Może
      właśnie ta karta transfomacja jest zaczątkiem nowej dorgi -
      poznajesz kogoś, wyjeżdżasz i zaczynasz nowe życie. Śmierć,
      Kochankowie, Świat - to najważniejsze karty WA jakie wylosowałaś. W
      domach od 9 do 11 włącznie ze Światem na Medium Coelli. Super to
      wygląda jak dla mnie.

      > dom 12-nieświadomość,to co ukryte,samotność,uwięzienie ,depresja.-
      5 pucharów
      Tu cię męczy wszystko - poczucie straty, nieudane kontakty i związki
      emocjonalne. Ukrywasz ten żal w sobie zamiast pokazać i wykrzyczeć -
      bo masz 8 Pucharów w 7 domu. I jak coś idzie nie po twojej myśli to
      się nie wycofuj po cichu i nie tłum w sobie emocji. W 8 domu - tabu -
      masz 9 Kielichów i pragniesz takiego idealnego związku a wszytko cię
      rozczarowuje.
      Spójrz teraz na osie 1-7 (ja i ty) - Rycerz Kielichów - 8 Kielichów
      i 4-10 (bagaż-cel)- 3 Buław-Świat. Jak jesteś rozczarowana swoim
      życiem to zostaw to, odejdź i może poszukaj tej Śmierci i Kochanków,
      żeby znaleźć Świat.
      To tyle tak pobieżnie napisałam a jest jeszcze cała masa możliwości.
      • zainteresowany1977 Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 12:16
        Ale super smile
      • ingenious Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 14:29
        Mrgodot nie wiem jak mam Ci dziękować za to co dla mnie zrobiłaś.
        Zrobiłaś tak szczegółową interpretację,a do tego bardzo trafną! Powiem Ci,że ja
        nie umiałąm się do tego zabrać,pomimo tego,że te karty mówią o mnie,a Ty
        zrobiłaś to perfekcyjnie!
        Dałaś mi nadzieję i dużo do myślenia.Właściwie to cały czas myślę o tym co
        napisałaś,od wczoraj,kiedy to przeczytałam.Myślę o tym cały czas,nawet jak się
        dzisiaj obudziłam,pierwsze o czym pomyślałam,to o tym.W ogóle wprawiło mnie to w
        osłupienie,jak to pzreczytałam! Wszystko się zgadza i potwierdza wróżbę,którą
        zrobiła mi pewna cyganka dwa lata temu.Mówiła właśnie,że szczeście znajdę nie tu
        gdzie mieszkam,ale w większym mieście,a może nawet za granicą. Mówiła,że z
        obecnym mężem się rozwiodę w ciągu najbliższych 2-3 lat(już minęły 2 lata),a w
        między czasie poznam mojego drugiego męża,który będzie z większego miasta,do
        którego się przeprowadzę,a może nawet będę mieszkać z nim za granicą. Oprócz
        tego,ja cały czas czułam podświadomie,że będę naprawdę szczęśliwa,jeśli będę
        jeździć po świecie,robić karierę i mieć szerokie kontakty z ludźmi.Niestety jest
        wręcz przeciwnie,dokładnie na odwrót!I dlatego jestem głęboko niespełniona,pod
        każdym względem,w każdej dziedzinie życia.No i jestem nieszczęśliwa z tego
        powodu,ale nawet nie wiem co powinnam zrobić,żeby czuć tą pełnię szczęścia.Czuję
        się uwięziona psychicznie,mam poczucie,że sama sobie nie poradzę,sama nie ruszę
        się z miejsca i dlatego tak jak napisałaś,czekam na kogoś(2 buław),wypatruję
        osobę,która mnie poprowadzi.
        A teraz ustosunkuję się do Twojej interpretacji,ale dwóch ratach,bo inaczej
        przekroczę limit liter w jednym pościesmile

        > > Sygnifikator-2 buław
        > Jesteś na rozdrożu, próbujesz wybrać którą drogą podązać. Bardzo
        > często pokazuje mi się ta karta kiedy ktoś poszukuje jakiegoś
        > towarzysza w dalszej drodze, kogoś z kim można przejść przez jakiś
        > etap życia. Czasem jest to trudne bo wymaga pogodzenia ze sobą dwóch
        > przeciwieńst, dopasowania się, dogrania. To nie jest karta
        > samotnika, ale kogoś kogo rozpala obecność drugiej osoby. Brakuje
        > kogoś takiego w twoim zyciu?
        No włąśnie o tym pisałam wyżejsmile
        >
        > > dom 1-to co jest najbardziej świadome,taki stan psycho-
        > > fizyczny osoby-Rycerz pucharów
        > Tu jest dużo wody, dużo emocji. Pragnienie bycia kochaną,
        > poszukiwanie miłości, partnera. Jest gotowość do związku ale po
        > drugiej stronie w punkcie "ty" masz 8 Pucharów. Czy ty potrafisz
        > wyrazić te emocje, które masz w sobie? Albo je chowasz, albo
        > wybuchasz zbyt gwałtownie. Kojarzy mi się ta oś z sytuacją, kiedy
        > szybko zapalasz się do jakiejś znajomości, chcesz w nią wejść ale
        > zalewa cię ta fala, nie umiesz powiedzieć partnerowi o co chodzi i
        > prędzej czy później związek się rozpada. Albo ty odchodzisz, albo
        > partner. I nawet nie przyznasz się do tego jak bardzo cię to rani. W
        > 5 domu masz Rycerza Buław - on działa gwałtownie, kocha żarliwie,
        > ale tu może być za szybko, zbyt lekkomyślnie i w efekcie dochodzi do
        > niespodziewanych rozstań i pożegnań z ludźmi, na których ci zależy
        > ale nie potrafisz tego okazać.
        > Poza tym łatwo się zapalasz do wszystkiego ale gorzej z realizacją
        > pomysłów. Taki słomiany zapał, ogień z wodą sam się gasi.
        > Zgadza sie,ale to sie bardziej odnosi do mojej jeszcze niedalekiej
        pzreszłości kiedy tak się zachowywałam,kończyłam nagle kontakty,nic nikomu nie
        mówiąc dlaczego.Ale pracuję nad tym,żeby wyrażać to co czuję,a zwłaszcza,to co
        mi nie pasuje,bo zwłaszcza z tymi emocjami mam problem,chowam je głeboko,nie
        ujawniając się z tym jak bardzo ktoś mnie zranił.

        > > dom 2-zasoby osobiste-to co jest cenne dla nas,materialnie ,i
        > > nie tylko,postawa wobec tego co cenimy-Król mieczy
        > Król Mieczy czuje się dobrze w sprawach związanych z myśleniem,
        > rozstrzyganiem, podejmowaniem decyzji i analizowaniem. To byłoby
        > dobre dla ciebie jako sposób zarobkowania. Dość racjonalnie
        > podchodzi do spraw związanych ze stabilizacją i zabezpieczeniem
        > materialnym. Może też określać osoby o takich cechach, na które
        > możesz liczyć (może rodzice, ktoś z rodziny, jakiś przełożony).
        > Powiedziałabym, że zdrowe podejście ale bez uczuć i emocji. Masz
        > podobny zawód lub o nim myślisz? Daje niezależność finansową,
        > sprzyja zawodom związanym z wolnym, swobodnym przepływem myśli. Na
        > osi - w domu 8 - masz 9 Kielichów. To mogą być też dodatkowe źródła
        > dochodów, spadki i wygrane (uważaj, nie roztrwoń majątku). Możesz
        > liczyć na wsparcie ze strony rodziny.
        > Król Mieczy lubi też niezależność i to będzie u ciebie istotne w
        > kwestii poczucia bezpieczeństwa.
        > No właśnie tej niezależności próbuję się nauczyć,a także takiego zdrowego
        podejścia,bez emocji.Powiem Ci,że z tym spadkiem trafiłaś w sedno.


        > > dom 3-niedalekie podróże,rodzeństwo,codzienne życie-
        > Sprawiedliwość

        > Bez większych wzlotów i upadków. Poprawne relacje z rodziną ale
        > niekoniecznie nacechowane głęboką emocjonalnością i poczuciem więzi.
        > Uniezależniasz się od bliskich (rodzeństwo, znajomi ze szkoły).
        > Potrafisz sobie radzić bez nich. Bardziej cię gna w stronę Kochanków
        > w domu 9.
        > Dokładnie,niedawno zdałam sobie sprawę,że skoro nikt nie chce się ze mną
        przyjaźnić,to ja sama dam sobie radę. A jeśli chodzi o moją rodzinę,zgadza się
        nie mam z nimi zbyt wielkiej więzi,a właściwei ta więź jest minimalna.Niestety
        nie mogę na nich liczyć w potrzebie.Na znajomych też nie.Mam takich
        znajomych,którzy by się nawet cieszyli,jeśli by mi się noga powinęła.Mogę liczyć
        tylko na siebie.


        > > dom 4-dom ,rodzina ,matka-3 buław
        > Nie chcesz gdzieś wyjechać, rzucić wszystkiego? Wygląda tak, jakbyś
        > chciała ten cały bagaż zostawić i ruszyć w świat. Świat właśnie masz
        > na osi w domu 10. Jeśli masz okazję, ruszaj. Jeśli nie - szukaj
        > szansy. Myślę, że tam właśnie lepiej sie rozwiniesz, wykorzystasz
        > atuty. Nie jesteś osobą, która lubi tkwić w miejscu. Kariera i
        > prawdziwe sukcesy są ci pisane w świecie.
        Tak,najchętniej zostawiłabym to wszystko co mam,tych ludzi,rodzinę,którzy
        mnie ranią i wyjechałąbym gdzieś,gdzie bym miała święty spokój od nich.No ale
        właśnie w tym pzrypadku czekam na sprzyjające warunki,okazję,osobę,która by mi w
        tym pomogła.Bo sama nie czuję się na siłach.
      • ingenious Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 14:55
        > > dom 5-dom-Rycerz buław
        >

        > Pasuje mi ta karta do Świata w 10 domu
        > i 3 Buław w 4. Jakby ci prawdziwa miłość, twórczość i spełnienie (i
        > jeszcze Kochankowie w 9) była pisana daleko stąd.
        Zgadzam się.
        >

        > > dom 6-Kapłanka
        >
        > Masz też tendencje do zbytniego poświęcania siebie i swojego
        > zdrowia, trochę ryzykownie.
        No i znowu mnie ta Kapłanka ''prześladuje''.Tak na prawdę nie chciałąbym być
        osobą w typie kapłanki,bo widzę,że to mi nic nie daje! Ja jestem dla każdego
        miła,pomocna,uczynna,a ludzie albo to wykorzystują,albo się ze mnie
        podśmiewają!Oprócz tego Kapłanka nie umie się bronić przed atakami i tego w
        sobie nie cierpię! Już tyle lat próbuję się tego nauczyć,ale jak widać z
        mizernym skutkiem,skoro karty pokazują mnie jako Kapłankę.

        >
        > > dom 7-8 pucharów
        >

        > Tutaj sprawdź to co napisałam o osi 1-7. Dodatkowo - no gna cię
        > dziewczyno w świat i długo miejsca nie zagrzejesz. Po pewnym czasie
        > zaczyna cię codzienność przytłaczać, już nie jest taka kolorowa i
        > najchętniej byś te Kielichy zostawiła.
        Tu jest taka skrajność, dużo dramatyzmu. Jak
        > nie po twojej myśli to trzaskam drzwiami i uciekam.
        Dokładnie tak!
        >
        > > dom 8-9
        > pucharów

        > Mogą być pieniądze od rodziny, ale ich nie przepuść - jak pisałam.
        > Jest w tobie duża potrzeba cieszenia się życiem, radości,
        > spełnienia. Nie zabijasz w sobie czasem tego uczucia, nie nakłądasz
        > samoograniczeń?
        Pieniądze od rodziny-zgadza się.Na prawdę jestem w szoku jak to odczytałaś.To
        i całą resztę.Masz niesamowitą intuicję i wiedzę o kartachsmile
        Jeśli chodzi o nakładanie sobie samoograniczeń,to się zgadza,ale najgorsze jest
        to,że nie bardzo wiem kiedy to robię i jak mam się tego pozbyć?

        >
        > > dom 9-Kochankowie
        >

        > Tu cię gna z jednej strony a z drugiej trudno ci podjąć decyzję. Ale
        > karty, które wylosowałaś pokazują, że gdzieś w świecie będzie ci
        > lepiej. Tam może czeka ten właściwy związek. Albo poznasz
        > obcokrajowca i z nim wyjedziesz i zostawisz wszystko co masz.
        >
        Mrgodot myslisz,że karty pokazują moje przeznaczenie,które i tak się wypełni
        cokolwiek bym zrobiła,czy może pokazują moje predyspozycje,szanse,które powinnam
        sama wykorzystać ?


        > > dom 10-
        > Świat

        > Masz wielkie szanse na sukces. Tu jest maksymalne spełnienie twoich
        > ambicji. Od 3 Buław do Świata. Więc inwestuj w siebie. No i to co
        > pisałam - gdzieś daleko, nie tu gdzie teraz jesteś.
        >
        >
        • ingenious Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 14:57
          > dom 11-Śmierć
          Transformacja pod wpływem okoliczności
          > zewnętrznych. To, co do ciebie przyjdzie w pewnym momencie zmieni
          > ciebie i twoje dotychczasowe wyobrażenia o sobie i swoich
          > pragnieniach. Możesz nagle rzucić to wszystko, zakończyć jakiś etap
          > i zacząć gdzie indziej, od nowa. Może
          > właśnie ta karta transfomacja jest zaczątkiem nowej dorgi -
          > poznajesz kogoś, wyjeżdżasz i zaczynasz nowe życie. Śmierć,
          > Kochankowie, Świat - to najważniejsze karty WA jakie wylosowałaś.
          Pięknie to wszystko wygląda i jestem od tego baaardzo daleko.

          >
          > > dom 12-
          > 5 pucharów
          > Tu cię męczy wszystko - poczucie straty, nieudane kontakty i związki
          > emocjonalne. Ukrywasz ten żal w sobie zamiast pokazać i wykrzyczeć -
          > bo masz 8 Pucharów w 7 domu. I jak coś idzie nie po twojej myśli to
          > się nie wycofuj po cichu i nie tłum w sobie emocji. W 8 domu - tabu -
          > masz 9 Kielichów i pragniesz takiego idealnego związku a wszytko cię
          > rozczarowuje.
          Jak jesteś rozczarowana swoim
          > życiem to zostaw to, odejdź i może poszukaj tej Śmierci i Koch

          Dokładnie tak jest! 5 pucharów idealnie obrazuje mój stan i moje niespełnienie
          pod każdym względem,mnóstwo strat i nieudanych kontaktów z ludźmi.
    • mrgodot Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 15:14
      Ingenious, nie musisz mi bardziej dziękować niż to co już
      napisałaś smile Cieszę się jeśli mogłam pomóc.

      A propos mojego pierwszego postu, jeśli chciałabyś wiedzieć coś
      więcej to potrzebna mi jest twoja data urodzenia, godzina (jak
      najbardziej dokładna) i miejsce (przynajmniej najbliższe duże
      miasto). Ja zawsze interpretuję ten rozkład w oparciu o radiks
      natalny. Wtedy o wiele więcej wnosi.
      Rozkład jest trudny do interpretacji bo najlepiej byłoby te karty
      rozłożyć i mieć przed sobą, żeby widzieć osie. Jeżeli nie chcesz
      podawać tu danych (to zrozumiałe), możesz mi je wysłać na priva -
      mail gazetowy.
      Tak czy inaczej, coś jeszcze dodam jak przemyślę bo teraz wiemu już
      więcej. Pirewsza interpretacja była na ślepo.
      I napisz jakie konkretnie zadałaś pytanie kartom: czy ogólnie o to
      jaka jesteś, czy pytałaś o konkretny moment.


      • ingenious Re: Rozkład na domy astrologiczne. 07.05.10, 15:21
        Pytałam kart ogólnie.A moje dane wyślę Ci na privsmile
        • mrgodot część I 07.05.10, 19:27
          Wrzucam w kawałkach. Na ile mi się udało pozbierać to do kupy. Od
          razu uprzedzam, że to nie jest astrologiczna interpretacja bo jednak
          jesteśmy w Szkółce Tarota. Ale pomogła.
          > > dom 1-to co jest najbardziej świadome,taki stan psycho-
          fizyczny osoby-Rycerz pucharów

          Dom 1 – Rycerz Pucharów (Ascendent w Skorpionie i Saturn w ścisłej
          koniunkcji)
          Dom 5 – Rycerz Buław (Baran)
          Dom 7 – 8 Pucharów (Słońce w Bliźniętach)
          Mieszanka wody i powietrza z przewagą wody.
          Jak najbardziej Skorpion na Ascendencie. Chyba bardziej pasującej ti
          karty nie mogłaś wylosować. Od razu miałam takie przeczucie, że to
          Skorpion na Asc się odzywa. To jest twój wygląd, tak też postrzegają
          cię inni. Ale Słońce masz w domu 7 czyli tam gdzie 8 Kielichów, w
          punkcie „ty”. Bardzo potrzebujesz tego drugiego człowieka obok, ale
          tu jest wielki problem z wyrażaniem twoich emocji, takich bardzo
          skrytych. 8 Pucharów nie jest w tym mistrzem. Tym bardziej Rycerz
          Kielichów – a to jest to co widzą inni. Sama się z tym dusisz, jakby
          cię ta fala zalewała, a Słońce tak naprawdę masz w znaku
          powietrznym. I ostatecznie trzaśniesz tymi drzwiami i odejdziesz.
          Szukasz tego partnera porzucając po kolei tych, którzy nie spełniają
          twoich wyobrażeń o idealnej miłości. W tej sferze, na osi 1-7 dom
          masz też najwięcej rozczarowań, ale to nie wynika z jakiegoś
          przekleństwa tylko z tego, że tu masz najsilniejsze potrzeby,
          najbardziej emocjonalnie podchodzisz do tej właśnie sfery życia. W
          domu 7 masz też w koniunkcji ze Słońcem Wenus, a więc jeszcze
          silniej się to objawia. Potrzebujesz tu pełnej akceptacji swojej
          osobowości plus swojej kobiecej strony. Jeśli nie znajdziesz, to
          odchodzisz ale to dość ciężkie rozstania.
          Może rzeczywiście warto byś pomyślała o jakimś nowym początku – ta 8
          Kielichów to nowe brzegi, których sama szukasz. Tylko nie odczytuj
          tego tak, jakby ci były pisane rozczarowania i brak satysfakcji w
          związkach. Niczego takiego tu nie widzę.
          W 5 domu masz Rycerza Buław i znak Barana na wierzchołku. Znowu
          bardzo ładnie się karty dopełniają ze znakami Zodiaku. To cała masa
          siły, wigoru i potrzeba przeżyć i emocji. Tych, których nie wyrażasz
          lub starasz się zachować dla siebie. Dlatego cierpisz bo pozostajesz
          emocjonalnie niespełniona, ale jednocześnie to powietrzne Słońce gna
          cię do przodu, jeśli nie dosłownie to przynajmniej w marzeniach.
          Potrzebujesz romansów, życia pełnią życia, czegoś twórczego, żeby
          coś się działo. Te 3 domy pokazują, że chyba najszczęśliwsza byłabyś
          w relacji, w której coś się ciągle dzieje, partner cię inspiruje i
          pobudza do działania (wymiana myśli, wspólne podróże, ciekawi
          znajomi) ale nie narusza to twojej emocjonalnej stabilizacji (czyli
          partner, którego uczuć jesteś pewna). Pięknie brzmi, ale skąd
          takiego wziąć smile

          Mam też wrażenie, że ludziom bardziej pokazujesz się jako Rycerz
          Kielichów, nie Rycerz Buław. Może nie wiedzą po prostu, że
          oczekujesz przygód, wyzwań. Dlatego dostajesz to, co dostajesz. Albo
          to, co oni - jak sądzą – jest ci potrzebne. I dostajesz dużo wody w
          postaci sprzecznych emocji. I toniesz.
          Napisałaś też, że chowasz swoje rany, nie przyznajesz się. Ze
          Skorpionem na Ascendencie to z pewnością. Do tego samoograniczający
          się Saturn na tym Ascendencie. Czy nie chowasz tych uraz pod
          płaszczykiem takiej osoby w stylu Rycerza Buław – że niby nic mnie
          nie dotknęło, nic mi nie zrobicie, a w ogóle to sama sobie poradzę?
          I jeszcze parę słów o Saturnie – bardzo poważnie cię ludzie
          odbierają, jakbyś sama siebie próbowała za coś ukarać, ograniczyć,
          zahamować. A ty jesteś przecież słonecznym Bliźniakiem! Ale za to
          potrafisz być bardzo zdyscyplinowana, poukładana. Wykorzystaj te
          atuty.

          > > dom 2-zasoby osobiste-to co jest cenne dla nas,materialnie ,i
          > > nie tylko,postawa wobec tego co cenimy-Król mieczy

          > No właśnie tej niezależności próbuję się nauczyć,a także
          takiego zdrowego
          podejścia,bez emocji.Powiem Ci,że z tym spadkiem trafiłaś w sedno.


          To dom bezpieczeństwa, nie tylko materialnych wartości. Na
          wierzchołku domu masz Strzelca. Jest tu też Uran, Neptun, Jowisz.
          Dużo zmian, ale ja bym tu widziała pierwszą wskazówkę do tego, żeby
          inwestować w swoje wykształcenie i podróże. To da ci poczucie
          wartości, nie tylko materialnej stabilizacji, ale pozwoli na
          wewnętrzne wzbogacenie się. Bardzo mi to pasuje do Króla Mieczy.
          Musisz za wszelką cenę dążyć do usamodzielnienia się. Wtedy dopiero
          poczujesz się „jak w domu”.
          I druga sprawa, to o czym już pisałam i dalej też pewnie wspomnę –
          nauka jest tu kluczem. Król Mieczy to mądry człowiek, może i
          racjonalista, ale aż się prosi o zaliczanie kolejnych egzaminów. I
          jeszcze Strzelec na wierzchołku! Nie wiem jakie masz wykształcenie,
          ale niezależnie od tego – pogłębiaj je. Może w ten sposób poznasz
          kogoś kto naprawdę ci zaimponuje i będzie tym właściwym partnerem?
          Praca naukowa i podróże z tym związane – to takie clue Króla Mieczy
          w tym domu.


          > > dom 3-niedalekie podróże,rodzeństwo,codzienne życie-
          > Sprawiedliwość

          Sprawiedliwość lubi się tak mieczem odciąć. Po prostu musisz w tym
          wszystkim zachować zdrowy umiar – i być sobą i jednocześnie z
          rodziną nie prowokować konfliktów. Tu musisz zachować równowagę ale
          dbać o swoje. Na wierzchołku domu jest znak Koziorożca, a Koziorożec
          trochę jest samotnikiem, trochę lubi sam się sprawdzić, dojść do
          czegoś. Sprawiedliwość i Koziorożec bardzo się tu dopełniają – nie
          umiesz tak po prostu latać od rodziców do babć, ciotek i całej
          rodziny krzycząc „I love you”. Ale to nie znaczy, że tej więzi nie
          ma. Myślę, że po prostu nie masz aż tak głębokiej potrzeby
          okazywania tych uczuć na każdym kroku. Zostaw to tak, jak jest. Ale
          też nie daj sobie wejść na głowę.
          Przy okazji – prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – ale o
          tym już mówi u ciebie Śmierć w 11 domu.
          > > dom 4-dom ,rodzina ,matka-3 buław
          Tu jest sedno, ale … to jest karta inwestycji długoterminowych. Tu
          nie ma „tu i teraz” „stoliczku nakryj się”. Świetnie, że rozumiesz
          tą potrzebę. Na wierzchołku IC masz Wodnika. Jeśli czujesz, że twoje
          poczucie wolności jest zagrożone, uciekasz. Ale uciekać musisz z
          głową.
          Czekasz na przewodnika i mistrza – fajnie. Ale przy okazji musisz
          wykazać więcej inicjatywy. Tutaj ponownie kłania się inwestycja w
          siebie, w naukę, w nowe przedsięwzięcia. Jeśli nie weźmiesz się za
          jakiś konkret to możesz tak wiecznie wypatrywać tego okrętu. Karta
          świetna i prowadzi cię do świata. Ale nie zgodziłaby się z tym, że
          powinnaś wypatrywać aż książę na białym koniu (albo na statku)
          przypłynie i wtedy się wszystko rozwiąże. Musisz dać coś z siebie.
          Jeszcze raz podkreślam – rozwijaj siebie, swoje umiejętności,
          zdolności. Ucz się tego co lubisz, tego co ci dobrze wychodzi albo
          co cię pociąga. Zbuduj sobie taką trampolinę, na której możesz się
          dobrze odbić i skoczyć w ten świat.
          Piszesz, że nie czujesz się na siłach – na pewno siły znajdziesz bo
          masz je tu wpisane.
          W tym domu masz też Księżyc, a tam gdzie Księżyc tam i emocje i dużo
          zmian. Czasami mówi o problemach z matką, braku zrozumienia. Może
          dlatego tak bardzo chcesz się wyrwać z tego domu? No i chciałabyś
          żeby twój własny dom był inny. Wodnik lubi się buntować.
          Jestem przekonana, że potrafisz ten zapał do zmian przekuć w
          konkretne działania. Jeśli w ogóle miałabym powiedzieć, że coś komuś
          jest pisane, to w tym przypadku, że jest ci pisana zmiana domu i
          daleka podróż (nie musi być dosłownie daleka, tylko tak zostawić
          wszystko za sobą i zacząć od nowa).
          cdn
          • mrgodot część II 07.05.10, 19:33
            > > dom 5-dom-Rycerz buław
            Opisałam wyżej. Tyle ognia, że aż się prosi o działanie.

            > > dom 6-Kapłanka
            No i znowu mnie ta Kapłanka ''prześladuje''.

            Prześladuje? Ale Kapłanka to wiedza, intuicja, ona jest mistrzynią.
            Baran na wierzchołku. Tyle masz w sobie siły, a jej nie widzisz.
            Fakt, że powinnaś unikać zbytniego angażowania się bo to się może
            odbić na zdrowiu. I wydaje mi się przy takim układzie, że dobrze by
            było gdybyś pracowała samodzielnie. Wiedzę masz a Baran nie lubi jak
            się nim rządzi. Samodzielne stanowisko, gdzie będziesz mogła się
            wykazać swoją wiedzą, intuicją, empatią. Pomyśl o czymś takim.

            > > dom 7-8 pucharów
            Już opisałam. Jeszcze dodam, że Descendent w Byku oczywiście. Więc
            tendencja (lub pragnienie) do tworzenia związków na długo, na całe
            życie i często takim osobom trudno wyobrazić sobie rozstanie, nawet
            jak jest źle. 8 Pucharów często przecież chce odejść ale dojrzewa do
            tego wewnętrznie bardzo długo i boleśnie. Dopiero jak emocje grożą
            wybuchem to odchodzi z wielkim hukiem. I jeszcze dorzucę, że to
            wygląda tak, że od partnera oczekujesz i takiego zaangażowania jak
            twoje, i jeszcze żeby stąpał mocno po ziemi. Trudno ci dotrzymać
            kroku.

            > > dom 8-9 pucharów
            Pieniądze od rodziny-zgadza się.Na prawdę jestem w szoku jak to
            odczytałaś.To i całą resztę.Masz niesamowitą intuicję i wiedzę o
            kartach

            Spadki wyczuwam z daleka smile
            Jeśli chodzi o nakładanie sobie samoograniczeń,to się zgadza,ale
            najgorsze jest
            to,że nie bardzo wiem kiedy to robię i jak mam się tego pozbyć?

            To wpływ Saturna na Ascendencie. Pisałam powyżej. To ma też swoje
            dobre strony, ale chodzi o to, żebyś nie próbowała siebie samej
            karać za to, że coś nie wyszło. Nie masz poczucia, że nie spełniasz
            oczekiwań rodziny i to cię przytłacza? Albo, że tak naprawdę
            chciałabyś się cofnąć wstecz i zupełnie inaczej pokierować swoim
            życiem, a masz im za złe, że oni to jakoś na tobie wymogli? 9
            Kielichów w tej pozycji kojarzy mi się właśnie z taką tradycją,
            rodziną, która może mieć wpływ i dobroczynny i destrukcyjny. To dom
            tabu.
            >
            > > dom 9-Kochankowie

            Mrgodot myslisz,że karty pokazują moje przeznaczenie,które i tak
            się wypełni
            cokolwiek bym zrobiła,czy może pokazują moje
            predyspozycje,szanse,które powinnam
            sama wykorzystać ?

            Nie mogę komentować wróżby tej Cyganki. Ale to ciekawe co napisałaś.
            Ja patrzę w ten rozkład plus twój radiks i jest tu tyle sygnałów,
            które każą ci szukać szczęścia gdzieś daleko. Ten dom ma wierzchołek
            w Raku a Rak to znak domowy. Więc o ile pcha cię w drogę cała
            reszta, o tyle gdzieś jest taki opór wewnętrzny. Czasem to sprawy
            rodzinne, które cię trzymają. Ale władca domu 9 jest w 2 domu a
            władca znaku w 4. I to jeszcze bardziej mi potwierdza potrzebę
            zbudowania twojego własnego domu daleko od rodzinnego. Będzie cię
            gnało w świat więc może przygotuj się. Jak twoja znajomość języków?
            Jeżeli masz tu braki, to czas się wziąć ostro za naukę. W końcu ci
            to nie zaszkodzi.
            Ten rozkład był ogólny, nie prognostyczny więc czytam go ogólnie.
            Ale może i to będzie bardzo dosłowne spełnienie, czego ci życzę!

            > > dom 10- Świat
            Wierzchołek w Lwie. Sukces bardzo by ci pomógł uwierzyć w siebie,
            otworzyć się na innych. Świat daje pełnię, pozwala odnaleźć swoje
            miejsce w świecie. Te domy od 9 do 11 masz bardzo silnie podkreślone
            więc może karty chcą ci pokazać na czym powinnaś się skupić – nauka,
            wykształcenie, podróże, samodzielność, kariera, spełnianie marzeń i
            przyjaźnie, które odmienią twoje życie. Wszystkie te karty są w
            hemisferze północnej – tam gdzie jesteś jednostką społeczną, a z
            dolnej, z domu wszystko cię wygania.
            Jakiś bacik by się na ciebie przydał 

            dom 11-Śmierć
            Szukaj przyjaźni wśród ludzi po przejściach, twardych, takich co
            niejedno przeżyli. Od nich się wiele nauczysz. Może dzięki nim
            dokonasz tej transformacji. W ogóle obstawiałabym tu osoby starsze a
            przynajmniej z bagażem doświadczeń. Waga na wierzchołku – może jakiś
            artystów? Powinnaś być osobą lubianą w towarzystwie za swoje
            delikatne podejście i dyplomatyczne zachowanie. Chyba, że bardzo ci
            się tutaj odzywa Rycerz Pucharów z Saturnem.
            Jako dom marzeń i pragnień – pisałam wcześniej. Tu jest wielka
            potrzeba dokonania zmian w twoim życiu ale Waga się waha. Czasem
            jest jednak zbyt delikatna. Nie da się zawsze być grzecznym i miłym,
            zjeść ciastka i go mieć.

            > > dom 12- 5 pucharów
            Dokładnie tak jest! 5 pucharów idealnie obrazuje mój stan i moje
            niespełnienie
            pod każdym względem,mnóstwo strat i nieudanych kontaktów z ludźmi.

            Ale trochę za te straty obwiniasz innych – wierzchołek w Wadze. W
            sumie jest to całkiem dobry sposób racjonalizacji, bo niby dlaczego
            mamy winić ciągle i tylko siebie. Ok. Tu tylko musisz znaleźć
            sposób wyjścia z tego wiecznego żalu. A 5 Kielichów to przecież
            karta-brama. Emocjonalna transformacja. I blisko 8 Pucharów, i
            Śmierci. To skończ wreszcie z tym co cię boli, postaw grubą krechę
            i zacznij od nowa.

            Nie znam twojej sytuacji osobistej, nie wiem na ile trudne są takie
            decyzje dla ciebie. Masz potencjał, podsumuj zyski i straty.
            Pamiętaj, że 3 Buław to inwestycja na przyszłość i nic się samo od
            razu nie stanie. Napisałaś post bo wybuchła wreszcie ta 8 Pucharów.
            I bardzo dobrze. Więcej sobie zaszkodzisz dusząc to w sobie, a tak
            przynajmniej podzieliłaś się z kimś i poprosiłaś o pomoc.
            Najłatwiej by było gdyby po prostu pojawił się jakiś „mistrz” i
            pomógł, rozwiązał to za ciebie. Ale musisz sama coś z siebie dać bo
            szczęście przychodzi do nas jak mu zrobimy miejsce. No i gdzie
            byłaby wówczas transformacja?
            Potrzebujesz głębokich uczuć, takich na śmierć i życie, a przy tym
            dużo ruchu, nawet jeśli to ma być ucieczka. Może otaczasz się
            niewłaściwymi ludźmi, takimi, którzy niewiele w twoje życie wnoszą.
            I tkwisz w takim zamkniętym kręgu wypatrując tego okrętu.
            Przemyśl to i podziel się uwagami. Może ktoś coś dopowie jeszcze.
            • ingenious Re: część II 08.05.10, 11:08
              Dziękuję Ci Mrgodot za wspaniałą interpretację i bardzo cenne rady i
              wskazówki.Pięknie to wszystko zrobiłaś,no i musiałaś się sporo napracować przy
              tak szczegółowym opisie!Bardzo bardzo mi się to przyda,a Twoje słowa wydrukuję i
              będę do nich wracać nierazsmile Wszystko się zgadza,a zwłaszcza tak konkretne
              rzeczy jak np. to,że bardzo wcześnie chciałam się wyprowadzić z domu
              rodzinnego,bo było mi tam bardzo źle.I wyprowadziłam się do innego miasta.Albo
              to,że najchętniej cofnęłabym się w czasie i inaczej pokierowała swoim życiem,a
              od partnera wymagam takiego zaangażowania,akceptacji i miłości jak moje.Dziękuję
              jeszcze raz i pozdrawiam serdeczniesmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka