Dodaj do ulubionych

Hans Moke Niemann

21.10.22, 22:31
mlodziak, 19lat, profesjonalny amerykanski szachista, oszukiwal w grach online, przyznal sie do tego i stwierdzil ze to jego najwiekszy blad zyciowy, wielu czolowych graczy oskarza go obecnie ze oszukiwal rowniez w grach 'face to face', w tym obecny mistrz swiata Magnus Carlsen ktory odrzuca jakakolwiek gre z Niemannem. Nie ma jednak zadnych twardych dowodow ze oszukuwil przy szachownicy, sa jedynie poszlaki i odczucia.

Niemann uwazany za ekscentryka, bardzo zdolnego albo wlasnie zwyklego oszusta, pozwal teraz cala siatke szachistow oskarzajacych go o oszustwo i zada 100 baniek zielencow rekompensaty. Gral teraz w mistrzostwach usiech, naszpikowanego elektronika turnieju gdzie nawet telepata by nie oszukal. Tutaj Niemann obronil swoja pozycje punktowa a gral pod niesamowita presja. Bardzo ciekawa sprawa.

www.independent.co.uk/news/world/americas/niemann-sues-carlsen-chess-cheating-b2207302.html
Obserwuj wątek
    • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 21.10.22, 23:25
      Sledze ta sprawe . Nie wiem czemu Magnus sie czepia ? Czyzby juz tracil stamine i szuka chlopca do bicia ?
      Za chwile naszego Jana Dude co mu dupe spral oskarzy za koraliki w dudzie .
      Prywatnie uwazam, ze Magnus, nie odejmujac mu talentu, trafil na szachowe bezrybie po odejsciu Kasparowa .
      Mysle, ze gdyby trafil na czasy Fischera, Alekhina, Capablanki , Botwinnikowa czy paru innych geniuszy, nigdy by
      Nie zdobyl mistrzostwa , bylby pretendentem ale na szczyt by sie nie dostal.
      • jan_stereo Re: Hans Moke Niemann 21.10.22, 23:53
        Niekoniecznie, Niemann oczywiscie nie jest czysty za uszami, ale nie odejmowalbym Carlsenowi, w koncu wygral swoje ogrywajac w mlodym wieku Kramnika, a potem broniac pozycji.
        • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 00:20
          Niczego mu nie odejmuje , tylko minal sie w czasie z gigantami !
    • shachar Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 00:39
      Jak można oszukiwać w grze 'face to face'?
      • jan_stereo Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 00:45
        nie wiem, nadajnik w dumie albo w mega bush wlosach, no teoretycznie mozna, technika pozwala...
      • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 01:18
        Nie mozna . Magnus jest w dolku szachowym i zachowuje sie jak obrazone dziecko .
      • jan_stereo Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 14:40
        w zaleznosci od turnieju, na jaka swobode pozwala sie zawodnikom, bywalo ze ktos szedl do toalety i tam sprawdzal nastepny ruch na telefonie, na wysokim poziomie wystarczy czasem jedna lub dwie podpowiedzi w kluczowym momencie. Sa opowiesci ze ktos stojacy obok szachownicy dawalby znaki grajacemu.
        • shachar Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 22:32
          Jak w szkole, kiedy zdaje się na ocenę. A myślałam, że szachiści to prawdziwi pasjonaci, ludzie z górnej półki.
          Tak uwaga tylko, nie potępienie bynajmniej.
          • jan_stereo Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 22:57
            Pasjonaci swoja droga, ale pamietaj ze oni zarabiaja na zycie grajac w szachy, zatem jest presja wygranej u takiego profesjonalisty, a ze sa wsrod nich tacy co chodza na skroty, bo to kuszace i czasami mozliwe to tak sie dzieje, zwlaszcza w grach online, ale bywa ze i w bezposrednich rozgrywkach.

Teraz jednak ochrona pewnie zostanie podwyzszona po tej zadymie calej, choc jak to mowia, chcacy oszukac bedzie musial sie bardziej postarac, choc mozliwe ze stanie sie to prawie niemozliwe w turniejach gdzie gra sie twarza w twarz.
            • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 23.10.22, 00:02
              Niemann powiedzial ze moze grac na golasa . Moga mu nawet dude sprawdzic .
              • shachar Re: Hans Moke Niemann 23.10.22, 15:57
                Jesus, właśnie sprawdzilam go online, te gały mogą przyprawić o niepewność lekką, a siostrzyczka też jak z filmu o villan super rangers.
                www.reddit.com/r/AnarchyChess/comments/xw7fer/why_tf_is_everyone_talking_about_hans_moke/
                • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 23.10.22, 16:01
                  Fajna lala !!!
                • kalllka Re: Hans Moke Niemann 31.10.22, 13:26
                  Nie dość, ze szachista, to jeszcze nazwisko jak z horroru… W związku z tym, przypomniała mi się stara książka, Łysiaka W. / mechaniczny Turek/ a Turek, z Ojcem krzestnym… a krzestny z moralnością pani Dulskiej… itd itp.
                  Taki mi się widzi algorytm.. kurdelebele!
    • shachar Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 01:06
      Z szachów to właśnie dowieźli do mnie piony z szachownicą z Indii, oraz dowiedziałam się że królowa stoi na swoim kolorze. Zadowoliłam się półśrodkiem za 4 stówy, mój wymarzony zestaw kosztował 2x tyle z hindustanu, / 4x tyle z reputowanego sklepu.
      • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 01:20
        Ciekawy wydatek dla kogos kto nie umie grac, lol
        • shachar Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 02:01
          A co ma piernik do wiatraka? Estetyka to jedno a umiejętność posługiwania się to drugie. Kupilam ladne szachy dla kogoś komu się zachce grać, tak samo jak scrabble i monopoly.
          • shachar Re: Hans Moke Niemann 22.10.22, 02:05
            Dobranoc, mam nadzieję na sny kolorowe.
            • taniarada Re: Hans Moke Niemann 07.11.22, 11:18
              Kiedyś śniłem teraz już nie pamiętam nawet swoich snów .Może tu u Jasia będzie w miarę normalnie pisać i śnić .Senne forum ale ma swoje pozytywne strony .I nie ma tak tu dużo nie pozytywnych emocji jak gdzie indziej .
    • jan_stereo Re: Hans Moke Niemann 03.11.22, 11:45
      english.elpais.com/sports/2022-10-25/deep-blue-a-vibrator-and-the-end-of-civilization.html

Fajne wink
      • kalllka Re: Hans Moke Niemann 03.11.22, 14:50
        Fane!
    • a_iii_ty Re: Hans Moke Niemann 06.11.22, 19:38
      www.sport.pl/inne/7,64998,29095250,geniusz-czy-kolejny-iluzjonista-szachy-mialy-juz-mechanicznego.html#s=BoxOpImg3
      • jan_stereo Re: Hans Moke Niemann 07.11.22, 09:34
        Carlsen oskarzyl Niemanna o oszustwo po tym jak sobie grali blitza na plazy w USA i wedlug slow Giriego (stal obok) Carlsen zamiatal Hansem plaze. Carlsen zwyczajnie uznal ze Hans gral wowczas na zbyt niskim poziomie aby uzasadnic jego duzo, duzo lepsza gre w turniejach i nabral podejrzen.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka