Gość: jarek-Zyd Tak samo mowia Albancy agressory w Kosowie IP: *.fastres.net 15.05.04, 17:41 i do tego maja jeszcze 27 tys wojsk Nato jako ich obroncow, resultat wielkiego Clintona i lewackiej Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alb Re: Tak samo mowia Albancy agressory w Kosowie IP: 158.75.29.* 15.05.04, 18:05 zabic takich jak ty, przestepcow zydowskich i smierdzacych, wasz koniec jest bliski, kolejne autobusy pojda w pizdu, adolf byl tragedia ludzkosci, ale zajebiscie postepowal z wami, z zydami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Matt K. Korica i Saranda dla Grekow, sziptarski oszolomie. IP: *.gv.shawcable.net 15.05.04, 18:32 ... a Dracz i Szkodra do Serbii. Kiedys ten dzien nastapi, muzulmanski pomiocie. A wy, smierdzce zastarzalym kozim serem pastuchy won za Kaukaz, skadzescie przywedrowali... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alb Re: Korica i Saranda dla Grekow, sziptarski oszol IP: 158.75.29.* 15.05.04, 19:33 to wszystki jest nasze , a kolejne ziemie dolacza wkrotce do albanii, i jednoczesnie czekam na kolejne zydowskie ofiary z rak palestynskich bohaterow, wasz koniec sie zbliza, nie ma ratunku dla was Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Matt K. Mut muti - t'i pifte sorra mendte... IP: *.gv.shawcable.net 15.05.04, 19:47 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Matt K. Mut muti... IP: *.gv.shawcable.net 15.05.04, 19:52 ... ty tego muzulmanskie, zgnile scierwo nie doczekasz. NATO nie bedzie siedziec w Kosowie w nieskonczonosc - Serbowie juz ostrza noze i pily tarczowe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alb Re: Mut muti... IP: 158.75.29.* 15.05.04, 20:04 une te qi motren ne pill, do ju djegim te gjalle, do t' ju shkaterrojme krejt, nuk keni shpetim, do ju vrasim me buke ne goje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Matt K. Sziptarski kurac w slomianym kapeluszu... IP: *.gv.shawcable.net 15.05.04, 20:24 ... jebem ti majku na mrtvackom vozu za Prizren u pola noci u levo uvo u punom mjesecu, pederu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alb Re: Sziptarski kurac w slomianym kapeluszu... IP: 158.75.29.* 16.05.04, 16:34 kurac twoj to pizdy twojej matki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ Re: Tak samo mowia Albancy agressory w Kosowie IP: *.top.net.pl 15.05.04, 19:30 Lepiej dres upierz! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Najwyraźniej zdecydował się zostać męczennikiem IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 15.05.04, 18:05 Izrael prawdopodobnie go jednak zabije. Arafat dobrze wie, że Izrael nigdy nie zgodzi się na realizację prawa do powrotu w "pełnym wydaniu". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: OBIE STRONY MIESZAJA W TO BOGA... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 15.05.04, 18:23 ...szukajac niejako wlasnego usprawiedliwienia...widocznie dusza im gore...jak sie patrzy na to ludzkie "zdobywanie swiata" made in izralel and palestyna...to na mysl przychodzi, kiedy oni tam sie do ostatniego wybija...lub ...co oni ciagle sie jeszcze nie wybili...ja bym jeszcze zrozumial ...gdyby tam chodzilo o laki zielone a nad nimi skowronka lub slowika...ale widac ,ze im chodz li tylko o pretext zeby ze soba walczyc...typowy syndrom kargula... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Izraelski terroryzm. Kto mieczem wojuje niech od IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.04, 18:25 miecza zginie....! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TO BYLO DO PSA PASYF PRZESTAN SZCZEKAC-NIEGROZNY,WYKASTROWANY IP: *.dynamic.mts.net 15.05.04, 20:28 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacyfista Arafat jest barankiem w porownaniu do Szarona! IP: *.16.63.81.cust.bluewin.ch 15.05.04, 18:39 Szaron jest odpowiedzialny za smierc tysiecy (dziesiatkow tysiecy) Palestynczykow, m.in, za masakre 1200 osob, kobiet, starcow i dzieci w obozach Szabra & Szatija przed ok. 20 lat. Do tego dochodza tysiace Palestynczykow zabitych w minionych latach, chocby w ostatniej Intifadzie, sprowokowanej celowo przez Szarona.. Po ponad 50 latach od powstania panstwa Izrael widac wyraznie ze byl historyczny blad - Panstwo to nie potrafi ulozyc pokojowo stosunkow z sasiadami .. I ile Swiat bylby spokojniejszy, gdyby w wyniku sztucznej decyzji Anglikow /ONZ nie zabrano ziem zamieszkalych od stuleci przez Arabow w ramach "sprawiedliwosci historycznej sprzed 2000 lat" i rekompensaty za Holocaust... Dlaczego Amerykanie nie oddali im Alaski ? www.panstwozla.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cezarek Re: Arafat jest barankiem w porownaniu do Szarona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 19:01 A jak Izrael ma pokojowo ułożyć się z sąsiadami, którzy chcą go wraz ze wszystkimi obywatelami zmieść z powierzchni ziemi, baranie?!?! Sam ma się wysadzić w powietrze żeby ciebie i tych arabskich zbirów ostatecznie zadowolić?!? Gdybyś cokolwiek poczytał mądrzejszego na ten temat a nie posługiwał się cytatami z lewackich broszurek, to może byś się dowiedział o kolejnych planach pokojowych i ustępstwach proponowanych przez Izrael i wynegocjowanych, które durny bandyta Arafat w końcu przepieprzył, sądząc swej bezdennej głupocie, że wygra całość (czyli unicestwienie Państwa Izrael) militarnie. Wygrał do tej pory tyle, że Palestyńczycy mogą na długie lata pożegnać się z marzeniami o własnym państwie. A teraz wygra (mam nadzieję) nagrodę główną czyli własny, szczurzy koniec. Czego mu zresztą, jak i wszystkim innym terrorystycznym zbirom i ich poplecznikom z całego serca życzę! Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cezarek Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 18:42 Terrorysta wezwał do terroryzowania!!! Ale jaja!!! Bo do tej pory to palestyńscy terroryści tylko udawali terroryzm! Po prostu w kulki grali z całym światem! A ten świat (patrz UE-patrz RP)im za to płaci jak za cyrkowe występy! Mam nadzieję, że w ten sposób ten barbarzyński zbir własną, unurzaną po łokieć we krwi łapą podpisał na siebie wyrok śmierci!!! Nie mogę się tego już doczekać!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KROK dupki:)))...polskie..nic nie rozumiecie IP: *.sympatico.ca 15.05.04, 18:43 ...to forum pokazuje dobitnie jak niski poziom wyrobienia politycznego reprezentuja jego uczestnicy ..i jednoczesnie zupelne chamstwo Polakow,tak widoczne WSZEDZIE gdzie sie tylko pokaza na swiecie....posune sie dalej...Polacy niestety reprezentuja wyjatkowo zacofany punkt widzenia PRZY KAZDEJ okazji....co w polaczeniu z ich lenistwem,nieposzanowaniem prawa,brakiem tolerancji,brakiem wiedzy....i PYCHA!!!!!!...stawia ich w jednym rzedzie z zacofanym krajem ameryki srodkowej. ...a jesli ktos uwaza ,ze przesadzam to prosze popatrzec na Polske..ktora odwiedzilem po 20 latach....i zastalem zupelna degrengolade moralna i zalamanie sie wszelkich norm politycznego zycia...ZGROZA JEST ZE PRZEDSTAWICIELE TAKIEJ POSTAWY MAJA NA TYLE TUPETU ABY INNYM DAWAC RADY. ...tak sie zlozylo ,ze kiedys pracowalem w Iraku a dzis z Irakijczykami w Canadzie...wiec mam rowniez nieco inne zrodlo ZROZUMIENIA TYCH SZALENIE SKOMPLIKOWANYCH SPRAW.Mulla Sadar nie jest tym czym byl jego ojciec Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyk Re: Arafat jest komunista z KPZR - to samo co nazi IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 19:02 Przypomne ze byl "na ty" z Brezniewem, ukonczyl sovieckie "uczelnie", w tym tajna KGB. Wieloletni partyjniak, cichy zwolennik komunizmu na Bliskim Wschodzie. Postac odrazajaca dla Polaka, ktory komunistyczna niewole pamieta.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MMM USRAEL ARMY IP: *.physto.se 15.05.04, 19:02 Czy my naprawde jestesmy slepi i przede wszystkim - tak szybko zapominamy??? Co by bylo gdyby Hitler wygral druga wojne swiatowa i Polski w dalszym ciagu nie byloby na mapie? Na pewno AKowcy zostaliby teraz ochrzczeni "grupa terrorystyczna" bo kto to widzial przez ponad 50 lat uprzykrzac zycie, walczyc o swoja ziemie, nie mowiac o zabijaniu swoich sasiadow.. Czy tego chcemy czy nie bylibysmy widziani jako dzisiejsi Palestynczycy, a Hitlerowcy to dzisiejsi Izraelczycy okupujacy od 50 lat Palestyne. Wiec zastanowmy sie zanim zaczniemy oskarzac zdesperowanych ludzi ktorzy urodzili sie pod okupacja izraelska i widza jak Izraelczycy buduja mur ktory wchodzi coraz glebiej na ich terytorium, nawet obkrazajac ich miasta (widzialam na wlasne oczy). Partyzantki walcza prymitywnymi metodami, okupanci odpowiadaja rakietami (ktore w przypadku Izraela trzymajacego z USA, ktory promuje tzw. "human rights", trafiaja w tlum i domy -jak 2 dni temu- zabijajac 7 ludzi (moze sie nie znam ale rakieta balistyczna ma wieksze i bardziej drastyczne pole razenia !!!) ? W czasie drugiej wojny swiatowej walczylismy o swoja niepodleglosc. Wszystkimi dostepnymi metodami. Zabijalismy na ulicach Niemcow bo wchodzili do naszych domow, zabijali i terroryzowali nasze rodziny. Trwalo to "tylko" 5 lat.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyk Re: Ruska ARMY IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 19:08 Przez 40-ci lat krwawo okupowali nas komunistyczni Rosjanie, o czym wyraznie woli Pan zapomniec. Zanordowali ponad milion (okolo 1.5 mln) obywateli Polski. Zniszczyli ogromne polaci naszych ziem (sklady, poligony), okradli polska gospodaeke na nieoszacowane kwoty i z trudem stad polezli sobie - zaledwie 12- cie lat temu. Pozostawili nasze groby i brak sladow po zaginionych. Jak dotad nie skazalismy ANI JEDNEGO zbrodniarza rosyjskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miecz to nie tak kolesiu.... IP: *.sympatico.ca 15.05.04, 19:12 ....prosze nie zapominac ,ze wojne rozpoczely panstwa arabskie w 1948 roku, pare godzin po ogloszeniu niepodleglosci Izraela, zgodnie z rezolucja ONZ. Arabowie liczyli na krotka,zwycieska wojne....przeliczyli sie....czesc Palestynczykow opuscila tereny dobrowolnie uciekajac przed walkami ,ktore mialy trwac pare tygodni!!!!....przeliczyli sie....czesc zostala wysiedlona .....czesc zostala do dzisiaj....i spokojnie zyje sobie na terenach dzisiejszego Izraela....w ramach odwety panstwa arabskie wysiedlilyn tysiace Zydow ...np.w Bagdadzie mieszkalo ponad 200000Zydow...dzis jest pare!!!! rodzin....ci Zydzi zostali tak samo wysiedleni jak Palestynczycy przez Zydow...reakcja lancuchowa spowodowana przez Arabow do dzisiaj trwa...... .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ Re: USRAEL ARMY IP: *.top.net.pl 15.05.04, 19:33 Wygranie przez Hitlera wojny było techniczną niemożliwością. I tak miał duże osiągnięcia wojskowe w porównaniu z potencjałem gospodarczym, wojskowym i ludnościowym przeciwników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JAFON Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.lubin.dialog.net.pl 15.05.04, 19:14 Czas "odciąć" Arrafata od władzy.... To się musi skończyć!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyk Re: Sa dobre rakietki IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 19:17 ciche i celne.. Towarzysz Arafat odwiedzi Allacha.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm USRAEL ARMY - HITLER SS mala roznica IP: *.physto.se 15.05.04, 19:17 Czy my naprawde jestesmy slepi i przede wszystkim - tak szybko zapominamy??? Co by bylo gdyby Hitler wygral druga wojne swiatowa i Polski w dalszym ciagu nie byloby na mapie? Na pewno AKowcy zostaliby teraz ochrzczeni "grupa terrorystyczna" bo kto to widzial przez ponad 50 lat uprzykrzac zycie, walczyc o swoja ziemie, nie mowiac o zabijaniu swoich sasiadow.. Czy tego chcemy czy nie bylibysmy widziani jako dzisiejsi Palestynczycy, a Hitlerowcy to dzisiejsi Izraelczycy okupujacy od 50 lat Palestyne. Wiec zastanowmy sie zanim zaczniemy oskarzac zdesperowanych ludzi ktorzy urodzili sie pod okupacja izraelska i widza jak Izraelczycy buduja mur ktory wchodzi coraz glebiej na ich terytorium, nawet obkrazajac ich miasta (widzialam na wlasne oczy). Partyzantki walcza prymitywnymi metodami, okupanci odpowiadaja rakietami (ktore w przypadku Izraela trzymajacego z USA, ktory promuje tzw. "human rights", trafiaja w tlum i domy -jak 2 dni temu- zabijajac 7 ludzi (moze sie nie znam ale rakieta balistyczna ma wieksze i bardziej drastyczne pole razenia !!!) ? W czasie drugiej wojny swiatowej walczylismy o swoja niepodleglosc. Wszystkimi dostepnymi metodami. Zabijalismy na ulicach Niemcow bo wchodzili do naszych domow, zabijali i terroryzowali nasze rodziny. Trwalo to "tylko" 5 lat.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyk Re: Trwalo to 'tylko" 40 lat IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 19:20 Przez 40-ci lat krwawo okupowali nas komunistyczni Rosjanie, o czym wyraznie woli Pan zapomniec. Zanordowali ponad milion (okolo 1.5 mln) obywateli Polski. Zniszczyli ogromne polaci naszych ziem (sklady, poligony), okradli polska gospodarke na nieoszacowane kwoty i z trudem stad polezli sobie - zaledwie 12- cie lat temu. Zatrzymali nas w rozwoku cywilizacyjnym. Pozostawili nasze groby i brak sladow po zaginionych. Jak dotad nie skazalismy ANI JEDNEGO zbrodniarza rosyjskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm USRAEL ARMY - HITLER SS - mala roznica IP: *.physto.se 15.05.04, 19:22 ! Czy my naprawde jestesmy slepi i przede wszystkim - tak szybko zapominamy??? Co by bylo gdyby Hitler wygral druga wojne swiatowa i Polski w dalszym ciagu nie byloby na mapie? Na pewno AKowcy zostaliby teraz ochrzczeni "grupa terrorystyczna" bo kto to widzial przez ponad 50 lat uprzykrzac zycie, walczyc o swoja ziemie, nie mowiac o zabijaniu swoich sasiadow.. Czy tego chcemy czy nie bylibysmy widziani jako dzisiejsi Palestynczycy, a Hitlerowcy to dzisiejsi Izraelczycy okupujacy od 50 lat Palestyne. Wiec zastanowmy sie zanim zaczniemy oskarzac zdesperowanych ludzi ktorzy urodzili sie pod okupacja izraelska i widza jak Izraelczycy buduja mur ktory wchodzi coraz glebiej na ich terytorium, nawet obkrazajac ich miasta (widzialam na wlasne oczy). Partyzantki walcza prymitywnymi metodami, okupanci odpowiadaja rakietami (ktore w przypadku Izraela trzymajacego z USA, ktory promuje tzw. "human rights", trafiaja w tlum i domy -jak 2 dni temu- zabijajac 7 ludzi (moze sie nie znam ale rakieta balistyczna ma wieksze i bardziej drastyczne pole razenia !!!) ? W czasie drugiej wojny swiatowej walczylismy o swoja niepodleglosc. Wszystkimi dostepnymi metodami. Zabijalismy na ulicach Niemcow bo wchodzili do naszych domow, zabijali i terroryzowali nasze rodziny. Trwalo to "tylko" 5 lat.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyk AK-owcow mordowali bolszewicy z CCCP IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 19:25 j.w. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KROK nieuki....... IP: *.sympatico.ca 15.05.04, 19:38 -------------------------------------------------------------------------------- ...to forum pokazuje dobitnie jak niski poziom wyrobienia politycznego reprezentuja jego uczestnicy ..i jednoczesnie zupelne chamstwo Polakow,tak widoczne WSZEDZIE gdzie sie tylko pokaza na swiecie....posune sie dalej...Polacy niestety reprezentuja wyjatkowo zacofany punkt widzenia PRZY KAZDEJ okazji....co w polaczeniu z ich lenistwem,nieposzanowaniem prawa,brakiem tolerancji,brakiem wiedzy....i PYCHA!!!!!!...stawia ich w jednym rzedzie z zacofanym krajem ameryki srodkowej. ...a jesli ktos uwaza ,ze przesadzam to prosze popatrzec na Polske..ktora odwiedzilem po 20 latach....i zastalem zupelna degrengolade moralna i zalamanie sie wszelkich norm politycznego zycia...ZGROZA JEST ZE PRZEDSTAWICIELE TAKIEJ POSTAWY MAJA NA TYLE TUPETU ABY INNYM DAWAC RADY. ...tak sie zlozylo ,ze kiedys pracowalem w Iraku a dzis z Irakijczykami w Canadzie...wiec mam rowniez nieco inne zrodlo ZROZUMIENIA TYCH SZALENIE SKOMPLIKOWANYCH SPRAW.Mulla Sadar nie jest tym czym byl jego ojciec Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat POTOMKOWIE KMIOTOW Z JEDWABNEGO..:-((( IP: *.mclnva23.dynamic.covad.net 15.05.04, 19:50 KROK, Daj ty se chlopie spokoj! Przeciez tu na USA, Izrael, zydow w ogole, itd. ujadaja wylacznie sfrustrowane nieuki pozbawione jakichkolwiek perspektyw. Wychowalo sie to to na "Protokolach Medrcow Syjonu", "Mein Kampf" i "Krotkiej historii WKP(b)"! Wie co sie dziwic? A poza tym, jak pisal Lafontaine, "Lis nie mogac dosiegnac winogron pocieszal sie ze sa male i kwasne"! Stad tez potomkowie kmiotow z Jedwabnego o potwornym kompleksie nizszosci probuja sobie poprawic samopoczucie mowiac o innych zydlaki, jankesi, makaroniarze, zabojady, krauty, pepiki, itd. A tymaczasem Polska, jak dawniej, 'rosnie w sile, a ludziom zyje sie dostatniej!" :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyk Dlaczego WSZYSTKICH Polakow obrazac? IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 19:59 Wielu z nas juz opuscilo oplotki i konkurowac sie nie boi. Wypieramy juz ze stolkow nawet zasiedzialych fachowcow z USA. Czyli najgorsi nie jestesmy. Zal tylko ze AZ TAK rozwarstwieni, podzieleni :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat NIEPolakow , tylko <POLACZKOW>!!! IP: *.mclnva23.dynamic.covad.net 15.05.04, 20:02 Nie POLAKOW, tylko polaczkow!. A to zasadnicza roznica! Prawdziwy Polak (wbrew ambarasujacym ksywom) nie ma mentalnosci przejawianej tu przez duchowych spadkobiercow kmiotow z Jedwabnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyk Re: OK Panie meerkat IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 20:12 Prosze tylko zauwazyc, ze Polacy maja taka dziwna nature, ze do jednosci, wspolpracy potrzebuja Wroga. Pamieta Pan czasy Solidarnosci? Bylismy jednym. Kazdy byl gotow kazdemu oddac ostatnia koszule. Zdawalo sie ze tej udreki nie zapomnimy. Ile czasu jako Narod pamietalismy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat Tak, Tak, Antyku, Nauka poszla w las! :-((( IP: *.mclnva23.dynamic.covad.net 15.05.04, 23:25 Niestety, Drogi Antyku, Polacy maja zwyczaj jednoczenia sie tylko w momentach najwiekszego zagrozenia bytu panstwowego, kiedy czesto jest juz za pozno. Kiedy tylko odniosa pierwsze znaczace zwyciestwo natychmiast zaczynaja sie demobilizowac i pograzac w sporach wewnetrznych. To owe spory doprowadzily do rozbiorow ( z wyjatkiem IVtego!), zas zwyczaj spoczywania na laurach zademonstrowal najlepiej Jagiello, kiedy po Grunwaldzie ucial sobie drzemke pozwalajac Krzyzakom na skladne przegrupowanie sil. A renesans komunistow w RP? :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ Re: POTOMKOWIE KMIOTOW Z JEDWABNEGO..:-((( IP: *.top.net.pl 15.05.04, 20:04 Diagnoza mało przyjemna ale niestety słuszna. Nie należy jednak generalizować. Bywają mądrzy Polacy, choć nie są większością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tojajestem Re: POTOMKOWIE KMIOTOW Z JEDWABNEGO..:-((( IP: *.net1701.nc.sprint-hsd.net 15.05.04, 21:27 Meerkat czy ty sie czujesz polakiem? Chyba nie. Stad te szyderswo? Jezeli tak to dlaczego spedzasz na tym forum tyle czasu. "Gość: meerkat 15.05.2004 19:50 odpowiedz na list KROK, Daj ty se chlopie spokoj! Przeciez tu na USA, Izrael, zydow w ogole, itd. ujadaja wylacznie sfrustrowane nieuki pozbawione jakichkolwiek perspektyw. Wychowalo sie to to na "Protokolach Medrcow Syjonu", "Mein Kampf" i "Krotkiej historii WKP(b)"! Wie co sie dziwic? A poza tym, jak pisal Lafontaine, "Lis nie mogac dosiegnac winogron pocieszal sie ze sa male i kwasne"! Stad tez potomkowie kmiotow z Jedwabnego o potwornym kompleksie nizszosci probuja sobie poprawic samopoczucie mowiac o innych zydlaki, jankesi, makaroniarze, zabojady, krauty, pepiki, itd. A tymaczasem Polska, jak dawniej, 'rosnie w sile, a ludziom zyje sie dostatniej!" :-)))" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat Re: POTOMKOWIE KMIOTOW Z JEDWABNEGO..:-((( IP: *.mclnva23.dynamic.covad.net 15.05.04, 23:30 Jestem Amerykaninem polskiego pochodzenia (moja Matka byla z Polski). Bylem z niego zawsze dumny i dlatego tak wkurzaja mnie przejawy nienawisci rasowej, antysemityzmu i zwyklego bolszewizmu (mentalnosc homo sovieticus) demonstrowane tutaj. A udzielam sie tu czasem,owszem, ale tylko w sprawach dotyczacych polityki AMERYKANSKIEJ, kiedy widze jak jest tu wypaczana, szkalowana i opluwana przez przedstwicieli kraju, ktory, gdyby nie USA (13 postulat prez. Wilsona), przypuszczalnie nigdy by sie nie odrodzil, chba ze jako formalna juz republika sowiecka. Wot zalko! :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: POTOMKOWIE KMIOTOW Z JEDWABNEGO..:-((( IP: *.gdynia.mm.pl 17.05.04, 03:03 Gość portalu: meerkat napisał(a): > Jestem Amerykaninem polskiego pochodzenia (moja Matka byla z Polski). Bylem z > niego zawsze dumny i dlatego tak wkurzaja mnie przejawy nienawisci rasowej, > antysemityzmu i zwyklego bolszewizmu (mentalnosc homo sovieticus) demonstrowane > > tutaj. A udzielam sie tu czasem,owszem, ale tylko w sprawach dotyczacych > polityki AMERYKANSKIEJ, kiedy widze jak jest tu wypaczana, szkalowana i > opluwana przez przedstwicieli kraju, ktory, gdyby nie USA (13 postulat prez. > Wilsona), przypuszczalnie nigdy by sie nie odrodzil, chba ze jako formalna juz > republika sowiecka. Wot zalko! :-((( ********************* Meerkat, o czym ty pieprzysz? Dla ciebie rasizm to tylko antysemityzm. Naprawdę nie widzisz swojego rasizmu antyarabskiego? Jeszcze próbujesz go uzasadniać. Co do pomocy USA to jest to zwykła propaganda typowa dla pewnej części Polonii, która wszystko widzi z perspektywy US Today. A postulat Wilsona? Równie dobrze możemy powiedzieć, że to zwykła spłata długu USA za Pułaskiego, bo gdyby nie Pułaski to byłaby to jeszcze długo kolonia brytyjska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: nieuki....... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 15.05.04, 20:10 ...madrosc za- zwyczaj milczy...jest niesmiala,troche zagubiona...nikogo nie skrzywdzi...a co najbardziej zastanawiajace jest wsrod madrosci...madrosc nigdy siebie nie nazwie madroscia...bo gdyby madrosc byla w stanie poznac madrosc...wowczas stwierdzila-by zapewne...jak bardzo jest niemadra...wiec Krok mee...cie rozumie...nabyles troche umiejetnosci...lecz brak ci madrosci...wiec dlatego tak sie wywyszasz i ciagle sie powtarzasz...a fe...Krok... Odpowiedz Link Zgłoś
sredni Re: mala roznica? - duża różnica! 15.05.04, 21:33 1. Izraelczycy są u siebie - to były też ich ziemie. To bardzo mały obszar. 2. Arabowie mają kilkanaście państw - nie ma i nie było zagrozenia bytu narodowego. 3. Czegoś takiego jak naród palestyński do lat 70 nie było - byli arabowie palestyńscy. 4. Izraelczycy kupowali ziemię i tworzyli gospodarstwa i kibuce itp. nie zdobyli tej ziemi zbrojnie na innym państwie bo takiego tam nigdy nie było. Była arabska ludność, ale nikt ich nie chciał EKSTERMINOWAĆ i tego nie robił. 5. gdyby arabskie państwa przyjęły uciekających arabów po wojnach przeciw zydom, a nie zamykali ich w obozach - to problemu palestyńskiego by nie było. Co do niemcow (i rosjan) - oni zdobyli Polskę - innego panstwa nie mieliśmy - i zamierzali nas eksterminować, zaraz po naszych żydach. To już się działo w trakcie wojny!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek dodatek do posu KROKA IP: *.dsl.mtry01.pacbell.net 15.05.04, 19:59 Wyrobienie polityczne polakow swietnie uzupelnia fragment artykulu w "Rzeczpospolitej, cyt: "W Polsce bowiem od niejakiego czasu rządzi pan K. (zgadnij, Szanowny Czytelniku, kogo mam na myśli?). To pan K. obalił rządy PZPR 4 czerwca 1989 roku. To pan K., skołowany "wojną na górze", oddał swe głosy na Stana Tymińskiego, ale również on, niekiedy zaciskając zęby, wybrał prezydenta Wałęsę, a potem go odrzucił, nie rozumiejąc metafory z podawaniem nogi. To pan K. dał szansę postkomunistom w 1993 roku, a potem zachwycił się nieoczekiwaną jednością prawicy w ramach AWS, by wreszcie stwierdzić, że się zawiódł. To również K. swoim wysiłkiem tworzył życie gospodarcze, którego energią Polska może się dziś szczycić, i społeczeństwo obywatelskie na wcale niezłym poziomie. A jednocześnie to właśnie K. cierpi na skutek bezrobocia, cynizmu i egoizmu innych K. oraz własnej niemocy. Ostatnio K. zwariował i nie widzi zbawienia poza Lepperem albo określił się wreszcie i wszedł na platformę. Kim jest pan K.? Pan K. to nasz poczciwy Kowalski." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: 142.24.46.* 15.05.04, 20:01 Mysle ze to powinien byc juz koniec Arafata-polityka. Oby byl jak najredzej. Njwieksze potegi swiata uzywaja negocjacji do rozwiazywania sporow a on wydobywa z Koranu najbardziej wstydu godne starocie. Ale pewnie tak jest, ze wierni musza wyprobowac swoje religie az do krancy rozsadku i poza i dopiero potem zaczynaj sadzic prorokow. Chrzescijanie niszczyli kultury, palili "czarownice", inspirowali pogarde dla nie-chrzescijan i nieslubnych dzieci, jednak Sobor Watykanski uchwalil wolnosc religijna. Muzulmanie musza "rozegrac" wszystkie smieci z Koranu zanim beda umieli z niego wydobyc to dobre - ale wtedy Koran juz im bedzie nie potrzebny. Arafat hanbi caly Islam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat NIE MA GORSZEGO PSUBRATA... IP: *.mclnva23.dynamic.covad.net 15.05.04, 20:05 ...NAD JASSERA ARAFATA. JAK CIE RABNIEM, TY PSUBRACIE TO Z WRAZENIA ZROBISZ W GACIE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyk Oby jak najszybciej.. IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 20:19 I zeby z tchorza, zdrajcy i zlodzieja potem meczennika sobie nie zrobili.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Polityka Szarona IP: 142.24.46.* 15.05.04, 20:12 Chcialbym tylko dodac ze polityka Szarona jest tak samo szkodliwa jak jak arafatowa akceptacja brutalnosci. Izrael ma piekna historie - jego armie nie poczynily tyle zla co inne - bo Zydzi nie mieli armii przez tysiaclecia. Teraz Szaron brudzi ta piekna historie Izraela. On nie chce dostrzec wsrod Palestynczykow partnerow do rozmowy, jego partnerem jest Arafat, ale to jest partner-kryminalista. Dla porownania: Gahndi potrafil uzywac bardzo delikatnych srodkow do walki z brytyjczykami - pomimo tego ze subkontynent Indyjski ma ogromny potencjal do brulnosci. A ci dwaj rozgrywaja najdluzej najgorsze karty jakie dostali. I cos bredza o prawach do obrony, a nie widza ze prawo do obrony do nie to samo co prawo do uzycia najgorszych srodkow. Dwa cymbaly nie potrafia nic wymyslec, tylko powtarzaja bledy przeszlosci. A najgorsze jest to ich wyborcy sa nie lepsi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Re: Polityka Szarona IP: *.dsl.mtry01.pacbell.net 15.05.04, 20:25 Szczyt naiwnosci. Prosze sobie wyobrazic Ghandiego na stanowisku Premiera Izraela. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: Polityka Szarona IP: *.avenel01.nj.comcast.net 15.05.04, 20:39 ...ha,ha...Wojtek mocne...naprawde mocne...my katolicy tez mamy wspaniala religie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z daleka Re: Polityka Szarona IP: 5.5R* / 83.130.205.* 15.05.04, 20:52 Gdyby nie wszyscy zrozumieli Cie nalezycie, trzeba dodac, ze pokojowo nastawiony przywodca potrzebny jest w czasie pokoju. W czasie wojny potrzebni sa generalowie , taka jest rzeczywistosc. Wobec przywodcy przeciwnika w konflikcie, ktory naklania "swoj" narod do terroru nie pozostaje zaden margines tolerancji; jednak jestem przeciwny likwidacji Arafata jak tez wysiudania go do morza. Uwarzam, ze wlasnie zblizamy sie do tego wyczekiwanego od lat momentu, ze palestynczycy sami pozbeda sie tego bandziora, ktory nie zrobil dla "sprawy palestynskiej" nic dobrego. Od lat pograza region w bezsensownej wojnie a Palestynczykow w nedzy ekonomicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Polityka Szarona IP: 142.24.46.* 15.05.04, 22:16 > Gdyby nie wszyscy zrozumieli Cie nalezycie, trzeba dodac, ze pokojowo > nastawiony przywodca potrzebny jest w czasie pokoju. W czasie wojny potrzebni > sa generalowie , taka jest rzeczywistosc. Chce zasugerowac ze wojny nie sa jedynym rozwiazaniem. Rzeczywiscie genwralowie sa potrzebni w czasie wojny. Jednakze wszyscy pamietamy ze kilka lat temu nie bylo strzelania rakietami i wysadzania autobusow. Brutalne metody sa rekursywne, zazwyczaj rozkrecaja spirale bezsensownych zbrodni, nierzadko ocenianych jako "bohaterskie" wyczyny. Na jednego generala dzis bedzie potrzeba dwoch za kilka lat, a rozwiazania dalej nie bedzie. Wojny sie koncza gdy wrogowie sie wyniscza wzajemnie na tyle ze dalej mordowac sie nie moga. Dzis Niemcy i Polacy i Rosjanie z drugiej strony moga w sobie dostrzec rozne pozytywne strony, ale ile zaplacili za niumiejtnosc zrobienia tego wczesniej. Inny przyklad: powstania Ukrainskie w XVII wieku. Cena jaka Polska zaplacila stlumienie tych powstan byla utrata zolnierzy Ukrainskich ktorzy w XVIII walczyli w armii rosyjskiej. Israel wygra wojne z ubogimi Palestynczykami a oni beda pracowac dla innych. O ile lepiej byloby dla Zydow gdyby mogli oni pracowac z wlasnej woli dla Izraela. Po co Palestynczycy maja niszczyc Izrael zamiast sie bogacic z jego pomoca? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Gahndi w Izraelu IP: 142.24.46.* 15.05.04, 22:03 do Wojtka: Straciles nadzieje na "Gahndiego" w Izraelu? Sadzisz ze Hidusow trudniej podburzyc niz Zydow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: Gahndi w Izraelu IP: *.avenel01.nj.comcast.net 15.05.04, 22:55 ..... Piotrek...wiadomo o co chodzi...ale Piotr...trzymajmy temat- Gahandiego...bo to podobny temat...walesa...ha,ha.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magoos Leibstandarte Ariel Sharon IP: 80.72.35.* 15.05.04, 20:54 jak to jest? jak Arab wysadzi cywili w autobusie to terrorysta, a jak Izraelczyk odpali z mysliwca rakiety w budynki cywilne to nieterrorysta. Obie strony stosują terror, kazda przy pomocy takich zabawek, jakie ma do dyspozycji. Samochód - pułapka czy nalot na osiedla cywilów to taki sam terror! Bandyci sa po kazdej stronie tego konfliktu. NIECH ZYJE WOLNA PALESTYNA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antyk Towariszcz Jassir Arafat IP: HTTP1.* / *.mobil.telenor.no 15.05.04, 21:12 Jak to jest mozliwe ze absolwent sowieckich uczelni komunistyczno- faszystowskich, tych samych ktore szkolily katow o kupantow Polski przez 40 lat jeszcze wogole zyje?.. Na pal komunistycznego zbrodniarza! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miecz Re: Towariszcz Jassir Arafat IP: *.sympatico.ca 15.05.04, 21:16 ....nabicie na pal Arafatka jest pomyslem niedokonczonym.....przed nabiciem nalezy dac wieprzowa kielbase i obciac ..jaja.. Odpowiedz Link Zgłoś
sredni NIECH ZYJE WOLNA PALESTYNA!!! - od arabów! 15.05.04, 21:19 Gdyby izrael był faszystowski, to żadnych arabów już dawno by tam nie było. A oni generalnie starają się rozmawiać, i chcą się wycofać. Ale arabom zawsze będzie mało... zastanów się, co z prawem do powrotu żydow wypędzonych z arabskich państw. i czemu arabowie arabów z palestyny nie przyjęli z otwartymi rękoma, tylko pozamykali ich w obozach. Odpowiedz Link Zgłoś
grunwald11 Re: Leibstandarte Ariel Sharon 15.05.04, 21:36 Porownaj mlody czlowieku rezultaty, a pozniej sam sobie odpowiedz. Palestynczyk wysadzi sie w autobusie, rezultat, zabitych 40 dzieciakow. Izraelczyk odpali rakiete w srodek miasta i rozwali tylko samochod i 5n pieciu jego pasazerow terorystow, to jest wlasnie roznica. Gruwald Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AL Arafat musi odejść! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 21:16 Arafat musi odejść! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OKO Re: Arafat musi odejść! IP: *.nycap.rr.com 16.05.04, 05:34 Gość portalu: AL napisał(a): > Arafat musi odejść! ZGADZAM SIE , ALE PO ODEJSCIU SHARONA , NATANIAHU I ICH CALEJ BANDY. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Islam to terror. Jakas tam palestyczycos to mord,terroryzm,glupota, IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.05.04, 21:48 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Islam tonie terror IP: 142.24.46.* 15.05.04, 22:00 Spotkalem wielu Muzulmanow, byli porzadnymi ludzmi. Najlepsze co mozna zrobic dla Muzulmanow to przyjaznic sie z tymi ktorzy na to zasluguja. W koncu kiedys i Muzulmanie zobacza ze traca gdy biora na serio slowa Koranu ktore zachecaja do brutalnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Do chorego P. Re: Islam tonie terror,a Osama B-L to Aniolek poko IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.05.04, 22:09 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Islam tonie terror,a Osama B-L to Aniolek pok IP: 142.24.46.* 15.05.04, 22:21 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Islam tonie terror,a Osama B-L to Aniolek pok IP: 142.24.46.* 15.05.04, 22:27 Kiedys Chrzescijanstwo bylo podzielone: Protestanci byli glownie Niemcami, Prawoslawni buli glownie Rosjanami, Polacy byli glownie Katolikami, Matka Boska Czestochowska strzegla Polakow, Matka Boska Smolenska strzegla przed Polakami. Chrzesciajnie niszczyli kultury (tak ja na przyklad kulture przedchrzescijanska w Polsce lub chrzescijanstwo Hinduskie) - teraz chrzesciajanie starja sie rozwijac rozne kultury. Chrzesciajnie popelnili wiele zbrodni i sami o nich zapomnieli. Tak smao bedzie z Islamem. Rozni awnaturnicy zbeszczeszca go az wreszcie inni ich zapomna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: SMIERC LEPSZA OD SMIECI... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 15.05.04, 22:00 ...raz bylem w tunelu...to twierdze tylko-z wlasnego doswiadzczenia...,ze ten caly wspanialy swiat demokracji, terroru , biedy i bogactwa-...na ,ktorym tak skaczemy sobie do gardla ,zeby udowodnic sobie swe racje...tosiemagodokladniewdupie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ya Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.zory.sdi.tpnet.pl 15.05.04, 22:24 Arafat jest chory na skleroze, korupcje, brak politycznego zmyslu i nieodpowiedzialnosć, zmarnowal oslo, powinien odesc w nieslawie z tego swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lmark Re:Arasrat terorysta islamski do piachu IP: *.eimg.pl / 195.205.16.* 15.05.04, 22:28 Państwa palestyńskiego nie było nigdy chyba że na syberii. Wszyscy palestyńscy islamiści są winni. Palestyńczycy są jak góra lodowa. Widoczny wierzchołek to terroryści, ale cała podstawa góry to wyznawcy islamu sterowani przez zbrodniarzy typu arasrat i innych religijnych guru. Mordowanie islamskiej dziczy nie skończyłoby się nawet gdyby zrealizowanoby PLAN POKOJOWY alasrata ( Izrael i izraelczycy znikneli z tej planety). Istnieją tylko dwie możliwości wprowadzenia pokoju: 1 Odseparować palestyńczyków od ludzi przez wysłanie wszystkich na sybir Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: likwidowac terror arabska swinia IP: *.client.comcast.net 15.05.04, 22:37 nadchodzi koniec tego bydlaka z recznikiem na glowie i opona od dziecinnego wozka. Ten bandyta i terrorysta, morderca niewinnych kobiet i dzieci jest utrzymywany przez europe i usa milionami dolarow rocznie, ktore glownie zuzywa na wlasne cele i oplacanie rodzin samobojcow palestynskich. Czas tego psychopaty dobiega konca. Dzieki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: logika Re: arabska swinia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 23:21 Jak czytam kolejne wypowiedzi to wyciągam wniosek, że kultura słowa u Arabów stoi znacznie wyżej niż u Żydów. Żydzi tutaj prezentują niedoścignione prostactwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lmark Re: Arasrat terrorysta do allahowego piekła IP: *.eimg.pl / 195.205.16.* 15.05.04, 22:45 Pokojowy plan arasrata polega na likwidacji wszystkich żydów i przejęci jego etnicznych ziem z których wkrótce zrobiliby islamskie wychodki oraz centralę terroryzmu światowego przeciw niewiernym. Pokój może zaistnieć tylko wtedy gdy ta dzicz islamska od kilkudziesięciu lat zwana palestyńczykami zostanie odizolowana od ludzi. Możnaby wszystkich palestyńczyków wysłać na wczasy na sybirze. Druga możliwość to utylizacja Chorego na BSE bydła islamskiego. Innych możliwości dla dzikusów nie ma. Wszystkie propozycje pokojowe odrzucili i prowadzą mordowanie niewinnych. Zbrodniarze typu alasrat i inni powinni jak najszybciej znaleźć się w allahowym piekle. Allah dankbar Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: logika Re: Arasrat terrorysta do allahowego piekła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 23:14 Tekst Imarka przypomina wysiłki zrobienia mydła z Żydów w niemieckich obozach. No proszę jak historia zatoczyła koło teraz Żyd używa słów "islamskie bydło". A czy on jest lepszy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tw-sosnowica plugawy jezyk jako metoda walki o sluszna sprawe IP: *.softpro2.pl 15.05.04, 23:30 zly pieniadz wypiera z obiegu lepszy - na naszym forum zbyt szybko uogolniamy i stosujemy fatalne okreslenia, ktore nam wstyd przynosza... ja rozumiem, ze facetow, ktorzy zabiaja z zimna krwia kobiete ciezarna i czworke jej maloletnich dzieci trudno nazwac dostatecznie plugawym slowem: "bydle", to obraza dla bydlecia; napluc w twarz takiemu mordercy, to zbytek honoru dla niego... a firmuje to pan Arafat, noblista, maz stanu... ale, z drugiej strony wszyscy jestesmy bracmi, takze to Kainowe plemie... wstyd mi za okreslenia "islamskie bydlo", "zyd zlodziej" czy inne, podobne - Koledzy, stosujac takie terminy wszyscy upodabniamy sie do najgorszych zwyrodnialcow, od slow juz tylko krok do plugawych czynow - nie zgadzajmy sie na zlo swiata, ale niech nasza niezgoda tego wlasnie zla nie podsyca! salam! szalom! pokoj ludziom dobraj woli! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat Kto wie co to Judea i Samaria? IP: *.mclnva23.dynamic.covad.net 15.05.04, 23:39 DYGRESJA a propos Palestyny ( nie: <Arabii>!). Nawet jeszcze w czasach rzymskich teren na ktorym lezy obecnie panstwo Izrael nazywalo sie <JUDEA>! Pytanie: skad ta nazwa i kto ten teren zamieszkiwal od niepamietnych czasow - Arabowie? ;-))) P.S. A co do wpuszczenia uchodzcow palestynskich na terene Izraela... Czy ktos moze sobie wyobrazic powrot milionow Polakow na Litwe, Bialorus czy Ukraine? A moze nalezaloby tez uznac prawo powrotu Niemcow na zagrabione im ziemie (wg nomenklatury PRL <Odzyskane>!) i odzyskania dawnego mienia? Oczywiscie mozna tez rownie powaznie potraktowac zadania oddania Ameryki polnocnej Indianom, a przecie absolutna sprawiedliwosc tez by tego wymagala?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: Kto wie co to Judea i Samaria? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.05.04, 23:50 A moze nalezaloby tez uznac prawo powrotu Niemcow na zagrabione im ziemie (wg > nomenklatury PRL <Odzyskane>!) i odzyskania dawnego mienia? > Mala dygresja. Jesli juz wracasz do czasow Imperium Romanum, to badz laskaw zauwazyc, ze 1000 lat temu ziemie na wschod od Laby zamieszkiwaly plemiona slowianskie. Germanie przybyli tam troche pozniej, a np. tereny Slaska nalezaly kiedys rowniez do Czech i Austrii. Pod panowanie niemieckie (pruskie) Slask dostal sie dopiero w XVIII w. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cezarek Re: Kto wie co to Judea i Samaria? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 00:39 A czy wy wszyscy wiecie, że tereny tzw. palestyny przez 500 lat należały do Sułatanatu Ottomańskiego czyli po prostu Turcji!!! To może choćby z tej racji należałoby je oddać Turkom?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: trejo Re: Kto wie co to Judea i Samaria? IP: *.rzeszow.mm.pl 16.05.04, 09:50 Jeszcze mniejsza dygresja.Najpierw na terenach uznawanych obecnie za rdzennie polskie przebywaly plemiona celtyckie a pozniej wlasnie germanskie.Dopiero pochod Hunow w czwartym wieku n.e. przywlokl Slowian na te tereny.Poniewaz Hunowie jako lud koczowniczy nie mial ochoty na trwale zasiedlic podbitych terenow ,uczynili to Slowianie ,ktorzy przyszli na gotowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can ANALFABECI HISTORYCZNI, poczytajcie se o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 00:11 Izraelu, i o tym, co robi w tym regionie od 1948 . puierwszy dzien istneinia to byla juz wojna. i tak zagarniali, zrobili milion arabskich uchodzcow. Gdyby nie Izrael, nie byloby dzisiaj Gnoja bin ladena, al kaidy i Nicka Berga. Nie mam nic przeciwko Zydom, ale nawet ich nic nie usprawiedliwia, i nie wolno bylo przyjsc do Arabow i powiedziec "wy.pierda.lac, od dzisiaj to nasz dom" . Aborygenow otoczyli opieka, Indian tez, a Arabow rzna do dzisiaj. Ja bym tez sie bronil na ich miejscu, wiec nie ma sie czemu dziwic specjalnie. Ludzie, wezcie podreczniki, poczytajcie, kto byl czyim sojusznikiem, i wyjdzie na to, ze Arabowie lubili sie z USA i UK, Jordania sie dobrowolnie stowarzyszala z UK, a cala reszta swietnie funkcjonowala. Smierdzialo koloniami, ale bylo niezle. 1948 przyszedl Izrael, i od tego czasu skonczylo sie - jego zlo i terror, ktory stosowal, wysylajac do nieba tysiace arabow (mordowali cale wioski), stal sie uosobieniem calego zachodu. Jesli ktos ponosi wine za to, co mamy dzisiaj, to jest to IZRAEL. A Zydow jako takich i tak lubie (w zwiazku z ich kultura). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can ISLAM DOBRZE ZYL Z CHRZESCIJANSTWEM DO 1948 !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 00:13 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee.. Re: ISLAM DOBRZE ZYL Z CHRZESCIJANSTWEM DO 1948 ! IP: *.avenel01.nj.comcast.net 16.05.04, 00:30 ...byl taki czas w sredniowieczu...,gdzie islam ,judaizm i my katolicy...wymienialismy mysli-madrosci...ale ludzke slabosci zwyciezyly...i dzisiaj mamy co mamy...czyli ...dyskusje...udawadnianie swych racji...wbrew naturze...bo nawet jak deszcz pada ...to swinie zwane demokracja...udawaja ...,ze one to ...beef.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Dobrze żył bo był trzymany za mordę... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 00:57 przez chrześcijan. Wcześniej to tak dobrze nie było, o czym wie każdy kto ma pojęcie o historii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 01:19 jasssne stary... a w kulturze tez my przewazalismy, a imperium ottomanskie tez my zbudowalismy, pewnie europa wymyslila papier i pierwsza pisala literkami, tak jak sumerowie 2000 pne, kiedy u nas byly tylko lasy. Jak powstawal biskupin, to oni plywali statkami po morzu srodziemnym. Arabowie mieli wyzszy poziom cywilizacji niz świat chrzescijanski, wystarzy spojrzec na ich osiagniecia, i na ich literature (wiesz co to jest gilgamesz w ogole?), na astronomie, kalendarz, alfabet, i takie rzeczy. pewnie przypadkiem uzywasz cyfr arabskich, i przypadkiem w ogole umiesz pisac (pewnie bys do dzisiaj malowal woly na scianach w LAscaux). i pewnie to my pierwsi odkrycia geograficzne mielismy. To nas musieli z bagdadu wyrzucac? Nie, Arabowie byli pod wiedniem. Pod WIEDNIEM - to troche kawalek, nie? Hiszpania? nawet na wegrzech stawiali minarety (Eger), a Polacy nie umieli utrzymac potegi za Zygmuntow, bo se liberum veto wprowadzili i upajali wolnoscia. Krucjaty bronily, ale jakos tak sie nie udaly ostatecznie, i zdaje sie sie, zakocznyly sie kleska totalna. Uderzyly glownie w Zydow, ktorym malo pasowalo to, co wyrabiali europejczycy, bo Arabowie sie nawet nie znizali do naszego poziomu, i niczym nie zagrazlai - mieli to w dupie, tym bardziej ze - jakbys nie zauwazyl - ich religia ma podobna mocno strukture do chrzescijanstwa. Dopiero Napoleon wjechal do Egiptu, zreszta wyje.bali go stamtad Brytyjczycy, bo byl nieudolny. I to chrzescijanie pierwsi zaczeli "misjonarzyc" na Bliskim Wschodzie, jednoczesnie uczac sie od Arabow, ktorzy bili nas na glowe do Oswiecenia. Wez no poczytaj troche, bo rzeczywiscie wyglada na to, ze jestes z Wachocka. (nie ublizajac temu pieknemu miastu). Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 03:54 > jasssne stary... a w kulturze tez my przewazalismy Kiedyś nie przeważaliśmy, po czym zaczęliśmy przeważać - i w kulturze i pod każdym innym względem. No i tak przeważamy aż do dzisiaj i to zdecydowanie. I oto właśnie chodziło, gdybyś się nie zorientował. Do 1948 r. był, jak powiedziałem, spokój, bo Arabów Zachód trzymał pod butem. Poluzowaliśmy im i zaczęły się problemy. Trzeba było nadal za ryj trzymać tę zdegenerowaną bandę. Argumenty z cyklu "500 lat temu to oni mieli to i tamto" mają si do współczesności jak pięść do nosa. >a imperium ottomanskie tez > my zbudowalismy Tego nie twierdziłem, matole, więc bądź łaskaw nie pieprzyć głupot. Ponadto Imperium Otomańskiego nie zbudowali Arabowie, ignorancie. Jeszcze jeden "specjalista" za dychę. Poczytaj trochę, zamiast bredzić, a dowiesz się, że wśród Arabów popularna jest np. teza, iż za upadek ich wielkości odpowiadają właśnie Turcy osmańscy, którzy podbili Arabów i trzymali ich za mordę bardzo skutecznie - degeneracja wielkości islamu miałaby byc właśnie skutkiem panowania tureckiego. Co do samych Arabów, to ich porażki zaczęły się już w X wieku, kiedy zaczęli tracić władzę na rzecz Turków i Persów. W końcu XV wieku Hiszpanie wypchnęli Arabów z Hiszpanii i arabskie (a właściwie arabsko- berberyjskie społeczeństwa znalazły się w defensywie, w której są di dziś. Arabowie ponoszą wyłącznie porażki - najpierw wzięli ich za mordę ludy niearabskie (mylone przez ciebie z Arabami), potem, po upadku Imperium Osmańskiego - świat Zachodu, czyli największa cywilizacyjna potęga współczesności. Od dobrych kilkuset lat główną zasługa Arabów jest to, że dobrze biorą w dupę od każdego po kolei. Więc przestań się mądrzyć synku i marsz do książeczek! >pewnie europa wymyslila papier i pierwsza pisala literkami, > tak jak sumerowie 2000 pne, kiedy u nas byly tylko lasy. Jak powstawal > biskupin, to oni plywali statkami po morzu srodziemnym. I co z tego? Czy ja twierdzę, że Europa wymyśliła papier? Co ty pierdolisz, chłopcze? Było, minęło. Arabowie mieli swoje krótkie pięć minut w historii, ich era się skończyła dawno temu. Mniej więcej od okresu Odrodzenia Europa szybko nadrabiała zaległości, europejskie okręty stały się znacznie lepsze od arabskich (tak, że nawet sami Arabowie woleli podróżować na nich z Azji niż na swoich, bo były bezpieczniejsze), europejska technologia i myśl wojskowa szybko przewyższyła islamską, to samo stało się z nauką i technologią cywilną. Świat arabski (i - szerzej - świat islamu) zatrzymał się w rozwoju, gdy Europa szybko parła do przodu. Papier, powiadasz? W Imperium Osmańskim były ogromne trudności z wprowadzeniem druku na masową skalę, gdy w Europie już funkcjonowały tanie gazety. Już w XVIII w. wszelkie nowinki techniczne musiały być sprowadzane z Zachodu bo islamska myśl techniczna przestała istnieć. Imperium osmańskie gniło od środka i gnuśniało, coraz mniej zainteresowane tym, co poza jego granicami (m.in. dlatego właśnie, że wydawało mu się, że w barbarzyńscy europejscy nadal siedza w lasach). W czasie gdy europejscy podróżnicy i władcy żywo interesowali się tym, co dzieje się w posiadłościach islamskich, muzułmanie mieli gdzies to, co działo się w Europie. Jedyną książką, którą przetłumaczono z języków europejskich na arabski do XVIII wieku był traktat o syfilisie. W XIX wieku wyższość Zachodu nad islamem (nie mówiąc o Arabach, o których pisałem!) była już wyraźnie widoczna, a po pierwszej wojnie światowej upadek cywilizacji osmańskiej stał się wyraźnie widoczny - świat arabski dostał się pod panowanie bezpośrednie lub pośrednie Zachodu. I cóż takiego Arabowie stworzyli od czasów swej swietności kilkaset lat temu? Co z nauką arabską Co z techniką arabską? Co z arabską filozofią? Co z arabską literaturą? Co do Gilgamesza, to, idioto cieżki, Sumerowie to nie Arabowie. Arabowie nie mają nic wspólnego z Gilgameszem. Co do cyfr arabskich zostały one nazwane "arabskimi" na skutek niewiedzy - w rzeczywistości pochodzą one z Indii. Arabowie sprawnie potrafili do pewnego momentu adaptować cudze pomysły na własny grunt i przydali się Zachodowi jako pośrednicy między myslą Grecką a nowożytną Europą, ale w rzeczywistości ich własny dorobek jest raczej mizerny. >pewnie to my pierwsi odkrycia > geograficzne mielismy. Owszem, to nasze statki odkryły nowe drogi geograficzne, po pierwsze do Nowego Świata, po drugie dookoła Afryki, przez co straciły na znaczeniu kontrolowane przez świat islamu handlowe drogi lądowe z Azji. Baranku, gdybyś miał odrobinę wiedzy, zdawałbyś sobie sprawę, że sami Arabowie twierdzili mniej więcej od XVI wieku, iż chociaż na lądzie są mocniejsi, to flota Zachodu jest lepsza od ich marniutkiej, śródziemnomorskiej floty. >To nas musieli z bagdadu wyrzucac? Nie, Arabowie byli > pod wiedniem. Pod WIEDNIEM - to troche kawalek, nie? Jacy Arabowie, ciołku? Pod Wiedniem byli Turcy. Rany boskie, czego teraz tych szczeniaków w szkołach uczą. Mam nadzieje, że jesteś tylko statystycznym debilem i nie prezentujesz średniego poziomu wiedzy, przygłupie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 04:24 A, jeszcze jedno. Jeśli chodzi ci o akadyjski poemat o Gilgameszu, a nie o samego Gilgamesza, to nazywanie Akadyjczyków Arabami (bo obie grupy zalicza się do "ludów semickich) jest, delikatnie mówiąc, nadużyciem. Dużo się chlapie o ludach semickich, ale nie ma dowodu na to, że termin "semickie ludy" to pojęcie o rzeczywistym znaczeniu etnicznym, a nie jedynie językoznawczym. Na podobnej zasadzie my w Europie w większości jesteśmy "indoeuropejczykami". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 08:32 hehe nie wiem co ci chlapie a co nie, ale twoje akadyjskie perskie sumeryjskie, fenickie czy podobne ludy mieszkaly w jednym miejscu, i niech ci sie nie wydaje, ze do dzis wszyscy w IRanie Iraku i okolicach to sa innni, a Al Kaida to tylko przyjezdza z wycieczka, wybuch robi, i grzecznie wraca do domu. Niech ci sie nie myli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 15:12 Kurde i co z tego, ze mieszkały w jednym miejscu? Czego to ma niby dowodzić, że Sumerowie mieszkali w miejscu, gdzie później mieszkali Arabowie? Jakiegoś niesłychanego zaawansowania cywilizacyjnego Arabów? Dziwaczna logika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ali KaDa Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.04, 04:28 Mufti brawo,jestem pod wrażeniem !!!! Allach niach Cię prowadzi.Miłej niedzieli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 08:30 Tak, widze ze poziom rozmowy osiaga szczyty, wiec chyba z toba juz nie bede rozmawial A ciebie kto uczyl? bo jakos tak powstanie Izraela i taka historie zgodna z tym, co pisza w ksiazkach, skrzetnie omijasz... Kto do kogo przyjechal i kogo probowal "cywilizowac"? Moze oni sobie nie zycza tego, zebys im kreowal taki swiat, jak w Wachocku - bo maja ochote zyc we wlasnym? Narzucanie demokracji w wykonaniu Zachodu jest narzucaniem, jakbys tego nie nazywal. I tylko o to chodzi - jestem przeciwny temu co robia Arabowie i uwazam ze dobrze ze jest IRak i byl Afganistan. Ale im sie nie nalezy dziwic, czy ty to rozumiesz, czy niezbyt? Oni nie zyja od wczoraj i to nie sa Indianie albo bezbronni Aborygeni. Moglismy zyc w zgodzie, to powstal Izrael, i juz nie bedziemy nigdy. Trudno to pojac? Wy macie inne powietrze w Wachocku? A twoje epitety sluza czemu? Podpierasz sie nimi z braku wiedzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 15:27 > Tak, widze ze poziom rozmowy osiaga szczyty, wiec chyba z toba juz nie bede > rozmawial Przepraszam za brutalny język, ale nieuctwo doprowadza mnie do szału. A już strasznie mnie wnerwia, gdy ktoś liźnie troszeczkę wiedzy i prezentuje się jako ekspert, pouczając innych. Przepraszam, ale po prostu nie masz racji. Powstanie Izraela "ominąłem", bo nie o nim przecież rozmawialiśmy, prawda? Rozmawialiśmy o sytuacji PRZED 1948 rokiem, więc dlaczego miałem pisać o Izraelu? Sprawa z Izraelem i Palestyńczykami jest cholernie bolesna i obie strony wiele tu mają na sumieniu. Nie jest tak, że są wyłącznie szlachetni Palestyńczycy i wyłącznie zbrodniarze Izraelczycy/Żydzi. Ani odwrotnie. To nie jest konflikt, który można skwitować w stylu "Wybić Arabów", albo "Żydów zepchnąć do morza." Narzucanie innym własnego świata instytucji, norm i wartości można oceniać rozmaicie, ale to inny problem. Niestety islam sobie nie poradził ze współczesnością i nikt (włącznie z samym islamem) nie ma na niego recepty. Te, które były, skompromitowały się, wypaliły, pozostawiły apatię i rozczarowanie. Demokracja liberalna jest ostatnim rozwiązaniem. Zachód nie może ignorować klęski świata islamu jako cywilizacji i projektu politycznego z prostego powodu. Jego niepowodzenie i destabilizacja uderza rykoszetem w sam Zachód. Więc w interesie Zachodu jest ustabilizowanie sytuacji. Można się oczywiście sprzeczać, czy eksport demokracji to dobry pomysł w tym kontekście, ale w gruncie rzeczy tak to już bywa na świecie, że silne cywilizacje narzucają swe wzory słabym. I nie ma sensu się z tego powodu podniecać, tak wygląda ten świat. Arabowie mają szczęście, że Zachód wyznaje akurat takie a nie inne wartości i swoją presję cywilizacyjną realizuje w łagodny sposób, a nie w stylu np. łupieżców mongolskich. Cóż to bowiem za okrucieństwo, że chce im się zmnotować stabilny system, który będzie generował dobrobyt i bezpieczeństwo? W historii podobne operacje odbywały się zwykle tak, że jedna ekipa wpadała na teren drugiej ekipy, zabijała mężczyzn, z dzieci czyniła niewolników, masowo gwałciła kobiety i rabowała ile wlezie. Tak więc jak na upadłą cywilizację Arabowie mają cholerne szczęście, że przegrali w konfrontacji akurat z taką a nie inną cywilizacją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ali KaDa Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.04, 15:41 Mufti !! Wolno Ci się czasami wkurzyć !! Odpowiedz Link Zgłoś
alba500 Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... 16.05.04, 09:18 gilgamesz - sorry kolego. Gilgamesz to postac z mitologii Sumeryjskiej. Historia o gilgameszu powstala na tysiace lat przed arabami. Nie udawaj naukowca-historyka bo naprawde nie wiesz o czym mowisz. Arabowie rzeczywiscie kiedys stali na duzo wyszym poziomie niz obecnie,ale nigdy nie "bili na glowe" Chrzescian. Byli po prostu na porownywalnym poziomie. A Islam dlatego jest podobny do Chrzescianstwa bo pochodzi z Chrzescianstwa (Judeo-Christian religion). Jest to po prostu inna wersja Chrzescianstwa. Islam jest obecnie niezwykle skostniala religia, przezywajaca kryzys i probojaca wyjsc z kryzysu przy pomocy gwaltu i przemocy na Chrzescianach, Zydach i Hinduistach. > jasssne stary... a w kulturze tez my przewazalismy, a imperium ottomanskie tez > my zbudowalismy, pewnie europa wymyslila papier i pierwsza pisala literkami, > tak jak sumerowie 2000 pne, kiedy u nas byly tylko lasy. Jak powstawal > biskupin, to oni plywali statkami po morzu srodziemnym. > > Arabowie mieli wyzszy poziom cywilizacji niz świat chrzescijanski, wystarzy > spojrzec na ich osiagniecia, i na ich literature (wiesz co to jest gilgamesz w > ogole?), na astronomie, kalendarz, alfabet, i takie rzeczy. pewnie przypadkiem > uzywasz cyfr arabskich, i przypadkiem w ogole umiesz pisac (pewnie bys do > dzisiaj malowal woly na scianach w LAscaux). i pewnie to my pierwsi odkrycia > geograficzne mielismy. To nas musieli z bagdadu wyrzucac? Nie, Arabowie byli > pod wiedniem. Pod WIEDNIEM - to troche kawalek, nie? Hiszpania? nawet na > wegrzech stawiali minarety (Eger), a Polacy nie umieli utrzymac potegi za > Zygmuntow, bo se liberum veto wprowadzili i upajali wolnoscia. > > Krucjaty bronily, ale jakos tak sie nie udaly ostatecznie, i zdaje sie sie, > zakocznyly sie kleska totalna. Uderzyly glownie w Zydow, ktorym malo pasowalo > to, co wyrabiali europejczycy, bo Arabowie sie nawet nie znizali do naszego > poziomu, i niczym nie zagrazlai - mieli to w dupie, tym bardziej ze - jakbys > nie zauwazyl - ich religia ma podobna mocno strukture do chrzescijanstwa. > > Dopiero Napoleon wjechal do Egiptu, zreszta wyje.bali go stamtad Brytyjczycy, > bo byl nieudolny. I to chrzescijanie pierwsi zaczeli "misjonarzyc" na Bliskim > Wschodzie, jednoczesnie uczac sie od Arabow, ktorzy bili nas na glowe do > Oswiecenia. > > Wez no poczytaj troche, bo rzeczywiscie wyglada na to, ze jestes z Wachocka. > (nie ublizajac temu pieknemu miastu). Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 10:20 taaa? wez poczytaj o Izraelu, i o tym, co robi w tym regionie od 1948 . puierwszy dzien istneinia to byla juz wojna. i tak zagarniali, zrobili milion arabskich uchodzcow. Gdyby nie Izrael, nie byloby dzisiaj Gnoja bin ladena, al kaidy i Nicka Berga. Nie mam nic przeciwko Zydom, ale nawet ich nic nie usprawiedliwia, i nie wolno bylo przyjsc do Arabow i powiedziec "wy.pierda.lac, od dzisiaj to nasz dom" . Aborygenow otoczyli opieka, Indian tez, a Arabow rzna do dzisiaj. Ja bym tez sie bronil na ich miejscu, wiec nie ma sie czemu dziwic specjalnie. Ludzie, wezcie podreczniki, poczytajcie, kto byl czyim sojusznikiem, i wyjdzie na to, ze Arabowie lubili sie z USA i UK, Jordania sie dobrowolnie stowarzyszala z UK, a cala reszta swietnie funkcjonowala. Smierdzialo koloniami, ale bylo niezle. 1948 przyszedl Izrael, i od tego czasu skonczylo sie - jego zlo i terror, ktory stosowal, wysylajac do nieba tysiace arabow (mordowali cale wioski), stal sie uosobieniem calego zachodu. Jesli ktos ponosi wine za to, co mamy dzisiaj, to jest to IZRAEL. a ty sie z tym mozesz nie zgadzac. I zauwazl=ylem, ze pare postow wczesniej, jak napisalem to samo, to jakos nikt sie nie kwapi do odpisywania. o czyms to swiadczy. A Zydow jako takich i tak lubie (w zwiazku z ich kultura). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mufti Wąchocka Re: bredzisz, chlopie, bredzisz... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 16.05.04, 15:41 > Gdyby nie > Izrael, nie byloby dzisiaj Gnoja bin ladena, al kaidy i Nicka Berga. To nieprawda. Bin Laden i Al Qaida nie mają nic wspólnego z konfliktem izraelsko-palestyńskim.Korzenie fundamentalizmu islamskiego sięgają daleko przed powstanie państwa izrael i ten konflikt. Co najmniej do XIX wieku, a na pewno do lat 20. XXw, gdy w Egipcie powstał nowoczesny projekt fundamentalistyczny. A także do XVIII wieku i wahhabistycznej odmiany islamu. I jest to ruch skierowany przede wszystkim przeciwko "zepsuciu" w łonie islamu. Konflikt izraelsko-palestyński nie generował wcale przemocy fundamentalistów, ale świeckich ekstremistów i terrorystów. Bin Laden w ogóle nie interesował się tą kwestią, zajmował się kryzysem w łonie islamu i "inwazją krzyżowców" na islamskie święte ziemie, przez co rozumiał obecność Jankesów w Arabii Saudyjskiej. Problem izraelsko-palestyński pojawił się późno w jego odezwach - chciał wykorzystać tę sytuację propagandowo. No ale już zanim cokolwiek wspomniał o Izraelu zabijał "niewiernych." Teza, że nie byłoby islamskiego fundamentalizmu i terroryzmu gdyby nie Izrael nie trzyma się kupy. Co nie oznacza, że cały ten konflikt nie wpłynął na sytuację, ale to już całkiem inna teza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: enemy Re: ISLAM DOBRZE ZYL Z CHRZESCIJANSTWEM DO 1948 ! IP: *.dip.t-dialin.net 16.05.04, 12:00 taak ? to ciekawa teoria.. islam od poczatku, zyli od 7 w n.e. stale probowal podbic tereny chrzescijan. Azja Mniejsza byla chrzescijanska, Afryka Polnocna rowniez, zajeli swego czasu cala Hiszpanie prawie i zapuszczali sie do Francji, a Krym?, Wegry, Serbia, Bosnia, a Wieden 1683? Szkoda tylko, ze nasi przodkowie tak spieprzyli krucjaty, ale tu byli samie sobie winni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Q Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.kon.tvknet.pl / *.tvknet.pl 16.05.04, 00:23 Każdemu narodowi należy sie niepodległość... a co to znaczy ?! Czy Kurdom nie należy się niepodległość ?! Czy Czeczeni są niegodni swej niepodległości ?! Dlaczego tym nacjom się tego odmawia a wszyscy mówią o Palestyńczykach ? Denerwuje mnie szerzący sie w Polsce i na świecie relatywizm... Przecież temu, że Palestyńczycy nie mają swego państwa winni są... sami Palestyńczycy i ich arabscy bracia, którzy tego prawa odmówili Żydom w momencie, kiedy tworzyli państwo Izrael ! także dziś łatwo wskazać winnego, jest nim nie kto inny jak sam Arafat, stary bandzior i terrorysta, który dziś kradnie pieniądze z pomocy światowej dla palestyńczyków, którego żona przebywa w Paryżu mieszkając w ładnej willi na Polach Elizejskich... Izrael nie odmawia praw Palestyńczykom, on żąda praw dla Żydów, żąda uznania prawa Izraela do istnienia na swych historycznych ziemiach ! Przecież nikt nie zaprzeczy, że Żydzi byli i są historycznymi właścicielami tych ziem ! Nawet nazwa Palestyna nie jest arabską i Arabowie uzurpują sobie to prawo ! Taka jest historia. Aby zapanował pokój, strona arabska, a szczególnie sami Palestyńczycy, muszą zrozumieć, że albo zgadzają się na podział i tworzenie swego państwa na tzw Zachodnim Brzegu, co do gazy, to formalnie była ona częścią Egiptu, zresztą Zachodni Brzeg należał do Jordanii, ale ta się zrzekła, czy Egipt zrobił podobnie, nie wiem. Zatem Zachodni brzeg i gaza to wszystko, na co mogą lizyć arabscy Palestyńczycy, jednak należy jeszcze zagwarantować niektykalność obiektów sakralnych żydowskich i chrześcijańskich. Palestyńczycy bowiem udowodnili, że niespecjalnie szanują owe miejsca kultu judeo-chrześcijańskiego. Kończąc, zgadzam się ze Świstakiem, że hipokryzją było przyznanie Arafatowi pokojowego Nobla, szkoda, że Hitler nie dostał go z Mussolinim za Monachium, byłaby fest kompania... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cezarek Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 00:49 Powtórzę jeszcze raz wszystkim dzielącym ziemię Palestyny, że należała ona także przez 500 lat do Sułtanatu Ottomańskiego czyli po prostu Turcji!!! To może zwrócić ją Turkom? Czegoś takiego jak "państwo palestyńskie" nigdy nie było, nie ma i długoooo jeszcze nie będzie! "Narodu palestyńskiego" takoż nie uświadczysz w historii ani w teraźniejszości. Mieszka tam owszem sporo Arabów ale nie wytworzyli oni nigdy czegoś takiego jak "Państwo Palestyńskie". To wytwór chorej wyobraźni niektórych tzw. "europejczyków". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Q Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.kon.tvknet.pl / *.tvknet.pl 16.05.04, 01:23 Kolego, ja kiedys już to napisałem, ale mnie zakrzyczano :))) więc OK, niech i bedzie naród palestyński, ale sytuacji to nie zmienia, wciąż jest on na ziemiach Izraela... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: can Re:SIE NADAJESZ. przeczytaj sobie co nastepuje : IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 01:25 Zasiedlona w okresie dolnego paleolitu. W późnym mezolicie obszar kultury natufskiej. We wczesnym neolicie na ziemiach palestyńskich istniały duże osiedla o charakterze miejskim (m.in. Jerycho). W epoce brązu zamieszkana przez ludność semicką zwaną Kananejczykami. Utrzymywali oni ścisłe związki z Mezopotamią i Egiptem, o czym świadczy wysoki stopień osiągniętego przez nich rozwoju cywilizacyjnego. Pod koniec III tysiąclecia pojawiły się na terenie Palestyny ludy różnego pochodzenia, nazywane w Biblii Amorytami. Około XV w. p.n.e. tereny Palestyny opanowali Egipcjanie. Od XIII w. p.n.e. wzrastało znaczenie napływających na teren Palestyny Izraelitów, koczowniczych plemion semickich, które stopniowo podporządkowały sobie ludność tubylczą, przejmując w dużej mierze jej kulturę i osiągnięcia. W XII w. p.n.e. na tereny obecnej Palestyny napłynęli Filistyni, niesemicki lud pochodzący prawdopodobnie z Krety, od którego biblijnej nazwy - pělištim - wywodzi się nazwa Palestyny. W XI w. p.n.e. Filistyni zostali pobici przez Izraelitów. Plemionami izraelskimi, tworzącymi zawiązki państwa, rządzili początkowo tzw. sędziowie (epoka sędziów). W XI w. p.n.e. zostały one zjednoczone przez Saula - twórcę i pierwszego władcę (przed 1000 p.n.e., istnieje też datowanie ok. 1040-1010) królestwa, które okres największej świetności przeżyło za jego nastepców: Dawida (ok. 1010-970 lub 1000-961) i Salomona (ok. 970-931 lub 961-922). Wkrótce po śmierci Salomona rozpadło się ono na dwa państwa: Izrael ze stolicą w Sychem, a od 880 p.n.e. w Samarii, i Judeę ze stolicą w Jerozolimie. W 721 p.n.e. Izrael upadł pod najazdem Asyryjczyków, a jego ludność trafiła do niewoli. Na przełomie 587 i 586 p.n.e. podobny los spotkał Judę, którą podbiła Babilonia (niewola babilońska). Po upadku Babilonii Palestyna dostała się pod panowanie perskie (satrapia perska od 538 p.n.e.), a Cyrus pozwolił na powrót części ludności do ojczyzny. Po podboju przez Aleksandra Wielkiego (ok. 332 p.n.e.) od 323 p.n.e. tereny palestyńskie włączyli do swych posiadłości egipscy Ptolemeusze. Od 198 p.n.e. była pod panowaniem Seleucydów syryjskich. Polityka Seleucydów i uparta hellenizacja ludności żydowskiej wywołała sprzeciw ortodoksyjnie nastawionej ludności (powstanie Machabeuszów). Sukces militarny powstańców i słabość monarchii Seleucydów zaowocowały narodzinami na terenie Palestyny niepodległego państwa (do 63 p.n.e.), rządzonego przez narodową dynastię Machabeuszów (Hasmodeuszów). W 1. połowie I w. p.n.e. Palestyna dostała się w sferę wpływów imperium rzymskiego. 6 n.e. zajęta przez Rzymian i przekształcona w prowincję rzymską Judeę. W początkach n.e. powstawały tu pierwsze gminy chrześcijańskie. W latach 66-70 wybuchło powstanie żydowskie przeciw Rzymowi. Klęska spowodowała zburzenie Świątyni Jerozolimskiej i miasta (71) przez wojska Wespazjana i Tytusa. Po klęsce powstania Bar Kochby (132-135) i zburzeniu Jerozolimy przez wojska Hadriana Izraelici ulegli rozproszeniu po całym terytorium cesarstwa, dając początek żydowskiej diasporze. 634-638 ziemie palestyńskie podbili Arabowie. XI-XIII w. odzyskana przez krzyżowców, którzy utworzyli tu Królestwo Jerozolimskie. W 1291 zajęta przez sułtanów egipskich, 1516-1918 pozostawała w granicach imperium osmańskiego. 1878 założono Petach Tikwę, pierwsze w czasach współczesnych osiedle żydowskie na ziemiach palestyńskich. Podczas I wojny światowej, po bitwie pod Megiddo, utracona przez Turków na rzecz Brytyjczyków. 1922 tereny położone na zachód od Jordanu Liga Narodów oficjalnie przekazała Brytyjczykom w zarząd mandatowy. W tym samym czasie rozpoczął się szybki napływ imigrantów żydowskich. Liczebny wzrost ludności żydowskiej prowadził do nieuchronnego konfliktu z miejscową ludnością arabską. 1936 wybuchło powstanie antyżydowskie. Powołana do rozwiązania zaostrzającego się sporu tzw. Komisja Peela zaleciła podział kraju na część arabską i żydowską. Pomysłu tego nie zaakceptowała żadna ze stron konfliktu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Atx Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.05.04, 01:45 Dziadkowi odwala na starosc... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Re: Arafat wezwał do "terroryzowania" wroga IP: *.dsl.mtry01.pacbell.net 16.05.04, 02:14 To nie dziadkowi odwala. Dziadek jest cwany. Trzyma sie rekami i nogami etatu zbawcy "narodu palestynkiego"-hi hi, zarabiajac na tym miliony. Wlascicielami tego "zakladu pracy" zwanym OWP, sa -Syria, Egipt no i przede wszystkim Arabia Saudyjska. Dziadek musi sie wykazac w pracy /czyt. jatrzenie aby tzw. konflikt bliskowschodni nie wygasl/ bo inaczej zostalby zwolniony w trybie natychmiastowym.c b d o. Tyle na temat gloryfikowanego Arafata. Odpowiedz Link Zgłoś