Dodaj do ulubionych

Putin - tym razem "kuksaniec" ze Wschodu :)

15.11.11, 19:22
O, nie - to nie kuksaniec, a nagroda. :)
Niejakiego Konfucjusza.

Brzmi tajemniczo, wybitni forumowi eksperci, prawda? :)
Na pewno ma coś wspólnego z łamaniem praw Tybetańczyków i Libijczyków przez Pekin! :)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10649127,Putin_uhonorowany_Pokojowa_Nagroda_Konfucjusza.html
Najpierw Niemcy przyznają nagrodę, a potem w najlepszych europejskich trdycjach rakiem się wycofują. Chyłkiem, cichcem - trochę tchóżliwie, ale to nic - najważniejsze, że Havel jest szczęśliwy! :)

Teraz Chińczycy podkreślają rolę Putina we współczesnym świecie.

Dlaczego nie udekorowali np. posła Macierewicza za umacnianie pokoju w Europie Wschodniej?
Obserwuj wątek
    • wojciech.2345 Re: Putin - tym razem "kuksaniec" ze Wschodu :) 15.11.11, 19:29
      Wielki Hu ją ufundował.
      Za gaz poniżej 150$?

      Pytam z ciekawości.
    • malkontent6 Re: Putin - tym razem "kuksaniec" ze Wschodu :) 15.11.11, 19:41
      Możecie być dumni ze swojego premiera.
      • romrus Re: Putin - tym razem "kuksaniec" ze Wschodu :) 15.11.11, 19:50
        malkontent6 napisał:
        > Możecie być dumni ze swojego premiera.

        Jestesmy dumni.

        Ciebie skaladam gratulacje z Nobla Obamy.
        Mozecie byc dumny ze swojego prezydenta))
        • malkontent6 Re: Putin - tym razem "kuksaniec" ze Wschodu :) 15.11.11, 19:56
          Nobel dla Obamy? To była wielka pomyłka europejskiego lewactwa.
          • des4 a Słońce Peru? 15.11.11, 20:25
            Tusk dostał, Putin nie?

            znaczenie i prestiż ten sam jak chińskiego orderu, hehe...
            • romrus Re: a Słońce Peru? 15.11.11, 20:46
              des4 napisał:

              > Tusk dostał, Putin nie?

              Putin rowniez nie dostal:
              Nagroda Kisiela (2002)
              Tytuł Człowieka Roku 2005 od Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP (wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim)
              Honorowy obywatel Łęczycy
              Wiktor 2007 w kategorii Najpopularniejszy polityk
              Człowiek Roku 2008 według tygodnika "Wprost"
              Nagroda Karola Wielkiego (2010)
              Nagroda im. Vaszka i Anny Marii Polak (2010)

              Az mi wstyd za naszego premiera.
              Szegolnie z tym honorowym obywacelstwem Leczycy))
      • czlowiek_ksiazka obsesja rosyjska :)) 15.11.11, 21:45
        Ależ ty chcesz na siłę i w każdym(!) poście podkreślić, że jestem Rosjaninem he he! :))

        Dorosły chłop, żona i dzieci, a taki za przeproszeniem głupiutki! :)

        Etniczne - za przeproszeniem - zboczenia to mój konik!

        Nie mam już siły tłumaczyć, że jestem Eskimosem - tak jak odłam -repu z binarnej pary -repu-demo w Stanach nie przyjmuje chyba wciąż dw. aktu urodzenia Obamy, tak nasz forumowy mędrzec z Ameryki pomawia mnie o rosyjskość w KAŻDYM wręcz poście! :)

        Ależ ja mu za skórę zalazłem, Boże...! :)

        Super! :)
        • wojciech.2345 Re: obsesja rosyjska :)) 15.11.11, 21:53
          czlowiek_ksiazka napisała:
          > Nie mam już siły tłumaczyć, że jestem Eskimosem - tak jak odłam -repu z binarnej pary -repu-demo w Stanach nie przyjmuje chyba wciąż dw. aktu urodzenia Obamy,
          > tak nasz forumowy mędrzec z Ameryki pomawia mnie o rosyjskość w KAŻDYM wręcz poście! :)
          -----------------------------------------
          My tutaj antycypujemy, że wylosujesz wczasy w Magadanie.

          Dobrze Ci życzymy.
          • czlowiek_ksiazka Re: obsesja rosyjska :)) 15.11.11, 22:04
            Marzę o tych w Przasnyszu - Zachód, Europa... :)
    • mara571 coraz wiecej roznych miedzynarodowych nagrod 15.11.11, 20:51
      i w zwiazku z tym nastepuje ich dewaluacja.
      Poniewaz jestes c_k niezle zorientowany w rosyjskich sprawach powiedz nam czy Rosjanie juz czyms zastapili stara Nagrode Leninowska?
      Lista laureatow jest bardzo ciekawa:
      pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowa_Leninowska_Nagroda_Pokoju#1990
      • romrus Re: coraz wiecej roznych miedzynarodowych nagrod 15.11.11, 21:00
        mara571 napisała:
        > i w zwiazku z tym nastepuje ich dewaluacja.
        > Poniewaz jestes c_k niezle zorientowany w rosyjskich sprawach powiedz nam czy Rosjanie juz czyms zastapili stara Nagrode Leninowska?

        Czesciowo zastapili:
        en.wikipedia.org/wiki/State_Prize_of_the_Russian_Federation
        Pan Wajda ja dostal niedawno.
      • malkontent6 Re: coraz wiecej roznych miedzynarodowych nagrod 15.11.11, 21:08
        Zaskakujące! Breżniew dostał tę nagrodę. I Chruszczow. Ludwik Svoboda, Fidel Castro, Leon Kruczkowski. Ale Martin Luther King już nie.
      • lubat Re: coraz wiecej roznych miedzynarodowych nagrod 15.11.11, 21:14
        Ordery czy odznaczenia oddają ducha czasów, w których zostają ustanowione i nadawane.
        Można się oczywiście naigrywać z Nagrody Leninowskiej, chociaż była pożądana nie tylko w ZSRR i dostały ją także wybitne osobowości.

        Nie wypada ironizować z nagród cudzych, szczególnie, kiedy się ich nie dostało. Bo to przypomina postawę liska chytruska z bajki Ezopa, który wszystkim opowiadał o tym, jak niedobre są winogrona, których nie mógł dosięgnąć.

        Nie wypada również dlatego, że nasze najwyższe odznaczenie Order Orła Białego ma też dosyć dwuznaczną przeszłość. Najpierw w 18 wieku mógł go sobie kupić każdy prostytutek, byle miał kasę, potem zaliczył jeszcze większy "upadek", bo dysponowali nim Rosjanie. Więc prawdziwi Polacy powinni odrzucać go ze wstrętem, a nie czynią tego.
        • malkontent6 Re: coraz wiecej roznych miedzynarodowych nagrod 16.11.11, 00:04
          lubat napisał:

          > zaliczył jeszcze większy "upadek", bo dysponowali nim Rosjanie.

          To już wina Rosjan a nie Polaków.
    • kamandir_vzvoda Macierewicz? jeśli nie śpiewa discopolo Chinczycy 15.11.11, 22:47
      na niego leja. Żółtym moczem.
      • malkontent6 Re: Macierewicz? jeśli nie śpiewa discopolo Chinc 15.11.11, 23:00
        Czy ty i c_k to ta sama osoba?
        • kamandir_vzvoda Re: Macierewicz? jeśli nie śpiewa discopolo Chinc 15.11.11, 23:01
          malkontent6 napisał:

          > Czy ty i c_k to ta sama osoba?

          a skad ja to ja a on to on
          • malkontent6 Re: Macierewicz? jeśli nie śpiewa discopolo Chinc 16.11.11, 00:05
            A nie masz czasami wrażenia, że nazywasz się Napoleon Bonaparte?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka