Dodaj do ulubionych

Happy Victoria Day ...

18.05.14, 18:16
Stara pocztowka idealnie odzwierciedla stan ducha kanadyjczykow ...

www.vintagepostcards.org/images/victoria-day-canada-holiday.jpg

Long weekend - picnic i bbq czyli - otwarcie parasola.

Gdzies daleko z tylu pozostal konflikt na Ukrainie, Putin z fobiami oraz Markel ze swoimi wewnetrznymi problemami. Tak, z tej perspektywy wszystko wyglada nieco inaczej.

Ludzie wyjezdzaja pod namioty, grilluja i dziekuja Bogu za normalnosc ...

Rowniez i ja przygotowuje dla rodziny i paru sasiadow male co nieco na jutrzejsze popoludnie.

Sasiedzi prosza o polskie pierogi, ktore robia tutaj zawrotna kariere ... rodzina chce pieczonych skrzydelek w sosie miodowo-czosnkowym, a ja uparlem sie przy cypryjskim serze, ktory znajomi podrzycil mi wlasnie wczoraj - Halloumi. Taki grillowany ser jest wielce nobilitowany i ... No wlasnie. Well, beda wiec trzy przystawki.

Przy okazji dodam tylko, ze ten wysmienity przysmak cypryjski jest jedynym serem na swiecie, ktory podczes pieczenia sie nie rozplywa ...

Pierogi? Oczywiscie nadziewane miesem, mocno pieprzone (haha) i potraktowane bekonem z przyrumieniona cebulka.

Wina? Wow. Do sera z grilla podam rozowe sycylijskie Lamura z Casa Girelli. Do pozostalych przystawek bedzie Zinfandel z Kalifornii.

Podstawowym daniem z grilla bedzie poledwica wieprzowa i karkowka. Bedzie rowniez pieczony wloski chleb z oliwa i czosnkiem, pieczona papryka i cukinia ... Salatki?

Makaronowa, Ceasar i szparagowa z mango ...

Pinot Noir z pobliskiej winiarni oraz australijski Shiraz beda towarzyszyc biesiadnikom.

Deser bedzie wyjatkowo skromny: sernik z ricoty ... i kieliszek wina lodowego. Tym razem bedzie to Cabernet Franc od Jacksona i Triggsa.

Puenta.

Moje zycie to tu i teraz, ... pozniej dopiero cala reszta.

Milego weekendu wszystkim zycze.

Obserwuj wątek
      • blue.skay Byloby lepiej ... 18.05.14, 20:44
        przyjsc z zaproszeniem, ... ale w cyber przestrzeni panuja nieco inne obyczaje.

Tak na powaznie, to watek opowiada o dwoch sprawach: o kanadyjskich obyczajach, ktore sa umiejscowione w innej scenerii i tradycji oraz o zyciu ludzi z dala od wojen i zagrozen.

Wnioski i refleksje bylyby mile wskazane, wszak zycie mamy tylko jedno.
    • cumentator Happy emigrol? 18.05.14, 20:04
      blue.skay napisał:

> Stara pocztowka idealnie odzwierciedla stan ducha kanadyjczykow ...
      www.vintagepostcards.org/images/victoria-day-canada-holiday.jpg
      > Long weekend - picnic i bbq czyli - otwarcie parasola.
      > ...
      > Moje zycie to tu i teraz, ... pozniej dopiero cala reszta.

Pytanie po co wlazisz na to forum ktore jest nie tu i nie teraz? Robisz z siebie obciachowego emigrola.
      • blue.skay Kanada ma swoje dobre ... 18.05.14, 20:48
        i zle strony ... jak wszedzie, ale narzekac nie mam prawa, bo bylbym niesprawiedliwy. Jest super.

Kazdy jest kowalem swojego wlasnego losu i to w jaki sposob wykorzysta swoje piec minut zalezy tylko i wylacznie od niego.

Nie sama wojna zyje swiat i nie wszedzie ludzie ronia lzy ...
        • j.jastrzebiec To fakt. 18.05.14, 21:04
          Moj swiat to hokej i ryby. Kiedy lowie pstragi zrodlanne, to wszystkie nieszczescia swiata odplywaja w sina dal, a ja jestem niebowziety.
          • zeitgeist2010 A mój pilka nozna i tez ryby 22.05.14, 19:05
            j.jastrzebiec napisał(a):

> Moj swiat to hokej i ryby. Kiedy lowie pstragi zrodlanne, to wszystkie nieszczescia swiata odplywaja w sina dal, a ja jestem niebowziety.

A ty te pstrągi na muche?

Uprawiam wedkarstwo na wiele roznych sposobow ale fly fishing jeszcze nie praktykowalem.

Posiadam natomiast sztuke lowu – „a tarafar” siecia do rzucania, ktorej nauczylem sie w afrobrazylijskim Salvador da Bahia.
      • blue.skay Tak, masz racje ... 18.05.14, 21:17
        Nie wazne co ... przede wszystkim licza sie ludzie i atmosfera spotkania.

I wlasnie o to chodzi. Odrobina wolnego czasu w dobrej komitywie jest gwarantem dobrego samopoczucia.

Zazylosc, przyjazn i ... celebracja wolnego czasu.
        • zeitgeist2010 Re: Tak, masz racje ... 23.05.14, 19:23
          blue.skay napisał:

Nie wazne co ... przede wszystkim licza sie ludzie i atmosfera spotkania. >
          I wlasnie o to chodzi. Odrobina wolnego czasu w dobrej komitywie jest gwarantem dobrego samopoczucia.
          Zazylosc, przyjazn i ... celebracja wolnego czasu.

Indeed. Indeed. Tatsächlich. Masz semantyczny szczyt ;) De_oakville przychodzi na mysl.

Tego mi brakuje na forum.

-----------------------------------------------
          你的敌人的敌人...是我的朋友. Nǐ de dírén de dírén... Shì wǒ de péngyǒu. Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem
    • swiblowo Re: Happy Victoria Day ... 18.05.14, 22:20
      blue.skay napisał:

>Wnioski i refleksje bylyby mile wskazane, wszak zycie mamy tylko jedno.<

- Ludzie powinni czesciej robic to, co ich laczy a nie dzieli.

Dla tla waszej wieczorynki proponuje cos niebanalnego i nienachalnego:
      www.youtube.com/watch?v=Eg074d95YCE
      i inne ich utwory.
      • blue.skay Dziekuje ... 18.05.14, 23:20
        Podklad muzyczny wysmienity ... Napewno jutro to wykorzystam.

Trafna uwaga swiblowo. Zagonieni i spocenie skaczemy do oczu z agresywnoscia kundla tylko dlatego, ze myslimy inaczej i wlasnie nasze racje musza byc prawda jedynie sluszna i obiektywna ...

Polityka, polityka i jeszcze raz polityka, a ona, ... a ona zabija normalnosc i ludzkie odruchy.

Z drugiej strony upolitycznionej fasady sa zwykli ludzie, ktorzy marza, placza i maja nadzieje.

Piknik, wspolny posilek, ... stol, jest tym czynnikiem, ktory lagodzi obyczaje i przywraca usmiech na twarzy.

• swiblowo Re: Dziekuje ... 19.05.14, 00:22
          :) No to bardzo mi milo.
          Moze potanczycie troche? Jak juz sie znudzi jazz...moze byc blues:
          www.youtube.com/watch?v=dNKnwem4pIg
          Moze Monica Bellucci przyjdzie? :)))
          • blue.skay Hahaha ... 19.05.14, 03:00
            To przyjecie jest limitowane ... i te nasze polskie ciagoty do przytupow i wygibasow zastapi stol smakiem i aromatem przybrany. Oczywiscie z tlem muzycznym w tle. To wszystko.

Trzy, cztery godziny i po balandze ... W mysl zasady: wszystko z umiarem.

Dla niesfornych, jezeli sie tacy znajda, zawsze pozostaje szeroki wybor ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka