Dodaj do ulubionych

Droga miesa na talerz

02.02.19, 09:25
Dziennikarze coraz czesciej sie dostaja do rzezni by zobaczyc co sie dzieje i jak umieraja zwierzeta. A umieraja w szokujacy sposob, ktory czesto wzburza opinie publiczna. Na pierwszej stronie gazet wyladowala teraz rzeznia z Polski w ktorej przerabiano na mieso chore i padle krowy. Eksport takiego miesa wzbudzil nacjonalistyczne okrzyki na Slowacji, gdzie polskie awaryjne mieso sprzedano do szkol i gdzie premier zakrzyknal ze trzeba kupowac tylko mieso slowackie i we Francji gdzie sprzedano 800 kg awaryjnego miesa.

Dwa komentarze.

Ci, ktorzy mieso lubia i bez niego zyc nie potrafia nie chca awaryjnych kotletow niewiadomego pochodzenia i chca przestrzegania norm i w zabijaniu zwierzat i w ich stanie zdrowia.

Ci, ktorzy miesa nie chca i staja sie veganami, sa utwierdzeni w swoich przekonaniach.

PF
Obserwuj wątek
      • polski_francuz Re: Droga miesa na talerz 02.02.19, 14:42
        U nas jest duzo hallal a kosher tylko w niektorych sklepach spozyczwczych. Masz troche racji, ze i Zydzi i Arabowie musieli bardziej uwazac z miesem w goracym klimacie. I stad te normy religijne pewnie.

Osobiscie zauwazylem, ze jem coraz mniej miesa wolowego czy wieprzowiny. A juz zupelnie nie jem miesa kroliczego. Moze dlatego, ze mielismy kroliczke z charakterem, ktora stala sie prawdziwym czlonkiem naszej rodziny.

Pozdro

PF
    • borrka Obrzydliwe, ale bez histerii pls 02.02.19, 14:02
      Zdarza sie.
      W starym Rajchu Federalnym, póki nie zburzono pięknego muru, panował godny pozazdroszczenia porządek.
      I otóż, w tych właśnie latach, w niewielkim iście pruskim miasteczku na Północy, gdzie byłem mieszkałem, wybuchł skandal.
      Miejscowa gazeta wykryła, iż największa restauracja, no perła w koronie po prostu, droga i nobliwa, serwuje żarcie z odzysku: niedojedzone (w co akurat trudno w Dolnej Saksonii uwierzyć:)), wyjęte i rozmrożone, przeterminowane itd.
      Co więcej, dochodzenie wszystko potwierdziło.

Niedawno byłem - knajpa istnieje i nadal stanowi miejsce spotkań lokalnego Schickimicki.
        • j-k zarty, zartami... 02.02.19, 15:50
          a na powaznie: - jedna Swinia nasikala troche do rosolu, a caly rosol trzeba bedzie wylac...

cos mi sie wydaje, ze to powazniejszy problem - niz te przepychanki polityczne wewnatrz POPiSu

- gdyz caly polski przemysl miesny moze oberwac, a to powazne zrodlo dochodow eksportowych...
            • boavista4 Re: Uboj Halal i koszerny 02.02.19, 19:33
              sa praktycznie podobne i zadaja zwierzeciu wielki bol. Sa protesty przeciwko temu ubojowi.
              Zostanmy wegeterianami i wtedy nie bedzie problemu ze szlachtowaniem zwierzat, tylko jak pozbedziemy sie chodwcow zwierzat? Otruc?
          • bywszy2 Re: zarty, zartami...+ 02.02.19, 20:00
            j-k napisał:
            gdyz caly polski przemysl miesny moze oberwac, a to powazne zrodlo dochodow e
            > ksportowych...

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            Wyglada,ze w Szwecji juz oberwal.
            Pozostaly jablka
            A szkoda.
            Ucierpia rowniez polskie sklepy e Szwecji-
    • kylax4 Polska to dziki kraj. 02.02.19, 20:13
      Polska to dziki kraj, ale dzicy są też dziennikarze. Jakim prawem dziennikarze biegają z kamerami po prywatnym terenie?

W USA taki dziennikarz byłby za szmaty wyciągnięty przez policję. Dziennikarze mogą opisywać co chcą, ale nie mogą sobie biegać z kamerami po prywatnym terenie bez pozwolenia właściciela. Mogą stać na terenie publicznym, przed zakładem.

Polska to podwójnie dziki kraj, dzikie "ubojnie" i dzicy "dziennikarze".
      W Sejmie też dziennikarze zachowują się jak bydło (pun intended). Biegają za politykami nawet do kibla. Spróbujcie czegoś takiego w USA, lub w Niemczech...
    • karbat Re: Droga miesa na talerz 02.02.19, 23:14
      borrka napisał:
      > W starym Rajchu Federalnym, póki nie zburzono pięknego muru, panował godny poza
      > zdroszczenia porządek.

prosze bez mitow

> I otóż, w tych właśnie latach, w niewielkim iście pruskim miasteczku na Północy
      > , gdzie byłem mieszkałem, wybuchł skandal.
      > Miejscowa gazeta wykryła, iż największa restauracja, no perła w koronie po pros
      > tu, droga i nobliwa, serwuje żarcie z odzysku: niedojedzone (w co akurat trudn
      > o w Dolnej Saksonii uwierzyć:)), wyjęte i rozmrożone, przeterminowane itd.
      > Co więcej, dochodzenie wszystko potwierdziło.

czegos nie zrozumiales z historii z cyklu Polak potrafi , -
      Otoz, jesli Polacy zarzynaja chora padline i ja sami jedza ,
      to nikogo to nie wzrusza , ani ziebi , ani grzeje , ale gdy
      innych robia w wuja , to .. calkiem inna historia . zaskakujesz ….
    • karbat Re: Droga miesa na talerz 04.02.19, 11:49
      szwampuch58 napisał:
      > mnie wzrusza
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24427099,w-2018-roku-zmarlo-414-tys-mieszkancow-polski-tylu-polakow.html#s=BoxOpMT

jesli … w Polsce zarzyna sie chore bydlo ( z zmianami rakotworczymi ) i Polacy
      sami jadaja to mieso
      jesli … tyle ludzi umiera rokrocznie w Polsce ( p . artykul )

to ma kogos wzruszac za granica (co wyzej mialem na mysli) np w Nowej Zelandii,
      Iranie , czy Kazachstanie ? . watpie . - Polacy maja … tak jak sami chca .
    • monika920828 Re: Droga miesa na talerz 12.02.19, 15:21
      ,a to wszystko w tym kierunku zmierza ze za dlugo vel nie rasa czlowiek moze byc wymyslony szczep miesny czy cos w tym stylu tj. w tym kierunku to zmierza - ewidentnie widac to po tym jakie to wariacje wymyslane sa juz na zwierzetach - je sie upodabnia do ludzi and na odwrot - do tego doswiadczenia z malpami and robotyka

jednak to sa fajne zmiany nam sie zapowiadaja - takie czysto kapitalistyczne - wszystko zalezec bedzie od naszego GAMENESS wreszcie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka