Dodaj do ulubionych

Witold Pilecki

31.01.20, 08:01
Mozna byc tylko dumnym z tego co dokonal i kim byl. Oto " L'incroyable histoire de Witold Pilecki, déporté volontaire à Auschwitz video.lefigaro.fr/figaro/video/partager/6126793043001/ via @Figaro_Live".

Dobrze tez, ze czytelnicy Le Figaro czegos sie o nim i o naszej najnowszej historii dowiedza.

PF
Obserwuj wątek
    • amunicyjny1 Re: Witold Pilecki 31.01.20, 08:07
      polski_francuz napisał:

> Mozna byc tylko dumnym z tego co dokonal i kim byl. Oto " ".
      >
      > Dobrze tez, ze czytelnicy Le Figaro czegos sie o nim i o naszej najnowszej hist
      > orii dowiedza.
      >
      > PF

Na przykład, ze na ochotnika poszedł do Auschwitz?

--
      borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
      • polski_francuz Re: Witold Pilecki 31.01.20, 08:22
        Ano nie bylo za nim zolnierzy strzelajacych w glowy tych, ktorzy sa mniej odwazni. Tym sie wania polska historia od rosyjskiej rozni.

Nie zapomnij przekazac tej informacje oficerowi prowadzacemu. Moze i on o tym nie wiedzial. Aha, i jeszcze, zakabluj ze dziennikarka mowi z rosyjskich akcentem. Moze to dysydentka, ktora woli byc Polka niz Rosjanka?

Ja sie tam jej nie dziwie.

PF
      • gosc88 Re: Witold Pilecki 31.01.20, 14:10
        amunicyjny1 napisał(a):

> Na przykład, ze na ochotnika poszedł do Auschwitz?

A to nie jest dowodem jego duzej odwagi ??

Przeciez nie mogl wykluczyc, ze w Auschwitz nawdycha sie cyklonu-B !! Czyz nie ??
        • amunicyjny1 Re: Witold Pilecki 31.01.20, 14:23
          gosc88 napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
          >
          > > Na przykład, ze na ochotnika poszedł do Auschwitz?
          >
          > A to nie jest dowodem jego duzej odwagi ??
          >

Nie o odwadze piszę, bo ona się rożnie objawia

Skoro poszedł na rozkaz, to może czas przestać pisać o ochotniku, przyniesie mu to ujmę?

> Przeciez nie mogl wykluczyc, ze w Auschwitz nawdycha sie cyklonu-B !! Czyz nie
          > ??

Nie, Bo nie miano pojęcia co tam się dzieje. Zresztą, pierwsza komora powstała we wrześniu 41?,czyli po roku jego obecności w obozie. Gazowanie ''które znamy'' to 1943

--
          borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
          • amg10 Re: Witold Pilecki 31.01.20, 15:24
            amunicyjny1 napisał(a):

> Skoro poszedł na rozkaz, to może czas przestać pisać o ochotniku, przyniesie mu to ujmę?

Na rozkaz ?? Wedlug ponizszego:

pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Pilecki
            bylo inaczej:

Według różnych źródeł Pilecki był inicjatorem, pomysłodawcą tego planu, a według innych plan pojawił się w trakcie dyskusji, a rotmistrz jedynie zgłosił się do wykonania tego zadania na ochotnika

• amunicyjny1 Re: Witold Pilecki 31.01.20, 15:55
              Ale z pamiętnika wynika co innego, z zeznań zdaje się też. Wici to raczej słabe źródło

--
              borrka napisał:

• czizus Re: Witold Pilecki 31.01.20, 10:28
      Pilecki rozdrażnia Władimira Putina.
      www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2431034,Koszmar-prezydenta-Rosji-Byly-doradca-Putina-o-rotmistrzu-Pileckim

"Wydaje się, że właśnie perspektywa ustanowienia Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, któremu patronuje Witold Pilecki - bohater ruchu oporu walczący o niepodległą Polskę, o uratowanie Żydów i uwolnienie ludzkości od przemocy i terroru - najbardziej rozdrażnia Władimira Putina" - napisał Andriej Iłłarionow.

Były doradca Władimira Putina przytoczył w swoim tekście szczegółową biografię Witolda Pileckiego. Na koniec były doradca prezydenta Rosji napisał, że w jego ocenie właśnie postać rotmistrza Pileckiego, ale i innych bohaterów II wojny światowej "zmusza Putina do prowadzenia dezinformacyjno-wojennej kampanii przeciwko tym, którzy walczyli z tyranią i przeciwko samej pamięci o nich".

Nic dodać, nic ująć! Nie dziwi wściekłość kłamców i oszustów z Kremla.
      • borrka Ze względów rodzinnych 31.01.20, 11:00
        Dobrze znam różne detale dotyczące procesu grupy Pileckiego - patrioci godni najwyższego szacunku, tyle co mogę napisać na publicznym forum.

--
        Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
        • amunicyjny1 Re: Ze względów rodzinnych 31.01.20, 14:13
          borrka napisał:

> Dobrze znam różne detale dotyczące procesu grupy Pileckiego - patrioci godni na
          > jwyższego szacunku, tyle co mogę napisać na publicznym forum.
          >
          >
          To opowiedz nam o raporcie brzeszczota, Podziel się wiedzą

--
          borrka napisał:

• czizus Re: Ze względów rodzinnych 31.01.20, 16:32
          borrka napisał:

> Dobrze znam różne detale dotyczące procesu grupy Pileckiego - patrioci godni na
          >

Spokojnie, bo zgodnie z "prawdą pisaną na Łubiance", z taką determinacją przekazywaną przez Putina, może okazać się antysemitą, że współpracował z hitlerowcami i był zdrajcą. No, w końcu był proces a to przecież oznacza że był zdrajcą wg. tej putinowskiej prawdy.
        • taniarada Ja też 01.02.20, 23:06
          borrka napisał:

>
          >
          Sędzia Krzy+ to wybryk natury.I już go nie ma.Trupy na Łączce Ł go już dawno zagryzły.
          • amunicyjny1 Re: Ja też 02.02.20, 13:52
            taniarada napisał(a):

> borrka napisał:
            >
            > > Dobrze znam różne detale dotyczące procesu grupy Pileckiego - patrioci go
            > dni na
            > > jwyższego szacunku, tyle co mogę napisać na publicznym forum.
            > >
            > >
            > Sędzia Krzy+ to wybryk natury.I już go nie ma.Trupy na Łączce Ł go już dawno za
            > gryzły.

Leży z honorami na Powązkach, jak na majora AK prztstalo

--
            borrka napisał:

• czizus Re: Witold Pilecki 31.01.20, 12:18
        karbat napisał:

> Radio … 24 . hehehehehehe

Z czego rżysz debilu?
        Mam ci ten sam cytat i podobne informacje podać z innego medium?
        Skup się na treści, . . . . . o ile potrafisz!
        • karbat Re: Witold Pilecki 02.02.20, 17:05
          czizus
          Re: Witold Pilecki
          31.01.20, 12:18
          karbat napisał:

> Radio … 24 . hehehehehehe

Z czego rżysz debilu?

mega pislamski debilu do potegi
          pislam to stan umslu . Radio 24 .
      • 1.melord Re: Witold Pilecki 01.02.20, 02:38
        Pilecki to kontrowersyjna postac,zreszta jak wiekszosc z tego okresu polskiej historii.
        Nie opieral bym dyskusji na podstawie art jakiejs gazety Le Figaro szczegolnie.

Jakies 10-15 lat temu(moze wczesniej?),sporo ukazalo sie roznych publikacji w prasie(m/innymi z procesu sadowego) ,ze wzgledu...... bodajze nazewnictwa szkoly czy ulicy jego imieniem? ...nie pamietam.

Podstawowym pytaniem dot.przeszlosci Pileckiego bylo;
        Jak mogl przewidziec dostanie sie do Obozu dajac sie zlapac w ulicznej lapance 9/1940......mogl trafic pod sciane(Palmiry lub na ulicy),byc wywieziony na roboty do Niemiec,trafic do innego obozu
        ""Między grudniem 1939 a lipcem 1941 funkcjonariusze SS i policji niemieckiej rozstrzelali w Palmirach około 1700 obywateli polskich, ""
        Tych pytan bylo wiecej
        Ostatnie... dlaczego poszedl na pelna wspolprace z UB i wydal wszystkich znanych sobie konspiratorow o ktorych nawet UB nie miala pojecia....broniac wlasnej d..poslal pod stryczek innych.
        Wszystkie dokoumenty nawet jak czesciowo "dorabiane" powinny znajdowac sie w archiwach IPN...te z jego procesu rowniez,chyba ,ze "wiatr" historii je wywial podobnie jak Bolkowe i wielu innych dzisiejszych "bohaterow"

Nie jest moja intencja gnoic Pileckiego,to sa naprawde trudne tematy gdy niema dostepu(lub zlikwidowano) do dokumentow....ja bym ich unikal.
        Jednak jesli juz powiedizialo sie A trzeba powiedziec B

--
        Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
        • polski_francuz Od A de Z 01.02.20, 09:47
          Zadna i niczyja historia nie jest jednoznaczna. Jak zaczniesz dochodzic kto, dlaczego i jaki byl w tym interes, to sie szybko okaze ze w tle byla wladza, seks i pieniadze. Postac Pileckiego jest jaka jest i to ze nasral na podloge zamiast isc do ubikacji nie gra zadnej roli.

Wazne jest, ze smierdzace klamstwa wygenerowane przez ubeka z Kremla dostaja od Le Figaro kopa w jadra. A czy bardziej w lewe czy w prawe jajo to juz jest mniej wazne.

PF
        • amunicyjny1 Re: Witold Pilecki 01.02.20, 10:11
          1.melord napisał(a):

>
          > Nie jest moja intencja gnoic Pileckiego,to sa naprawde trudne tematy gdy
          > niema dostepu(lub zlikwidowano) do dokumentow....ja bym ich unikal.
          > Jednak jesli juz powiedizialo sie A trzeba powiedziec B
          >
          >
          Jak powiemy B, to pozłotka spadnie, i wyjdzie historia, nie polityka historyczna.A to jest u nas nie dopuszczalne

--
          borrka napisał:

• amunicyjny1 Re: Osobiście znałem dwie osoby z procesu Pilecki 01.02.20, 11:18
        borrka napisał:

> Nawet xy lat po wyroku nie usłyszałem na jego temat złego słowa, jakichkolwiek
        > oskarżeń, czy chocby podejrzeń.

Bo nie było od kogo, wszystkich wydal. Znasz historie oddziału „Osa”-„Kosa 30”?

Swoją drogą, w każdym systemie dostał by czapę, zwłaszcza w sądzie wojskowym

--
        borrka napisał:

• czizus Re: Osobiście znałem dwie osoby z procesu Pilecki 01.02.20, 11:27
        borrka napisał:

> Nawet xy lat po wyroku nie usłyszałem na jego temat złego słowa, jakichkolwiek
        > oskarżeń, czy chocby podejrzeń.
        > A był to rodzaj relacji bardzo bliski, w zasadzie wykluczający ukrywanie jakich
        > ś faktów.

Każdego można obrzucić błotem, można spreparować tzw. "dowody" po to żeby z bohatera zrobić zdrajcę, złoczyńcę i samo zło. Przecież to jest narracja kremlowska - z Polski jako ofiary Hitlera i Stalina, chcą zrobić agresora i odpowiedzialnego za wybuch II w.ś. Z każdego polskiego bohatera walczącego z hitlerowcami, pomagającego Żydom też zrobią zdrajcę i zaprzańca, jednocześnie domagają się utrzymywania pomników radzieckich bohaterów - często oprawców Polaków. Śmierdzące tchórzostwo i całkowite dno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka