Dodaj do ulubionych

Pierwsza w Yurop

03.05.21, 10:03
Niech się święci!
Obserwuj wątek
    • borrka Skutki polityczne 03.05.21, 10:47
      Nie doprowadziła do szczególnych sukcesów I Rzplitej, ale w gruncie rzeczy to samo można powiedzieć o następnej w kolejce konstytucji francuskiej.
      Rewolucja i czasy napoleońskie były fatalnym okresem zamętu w Europie.
    • szwampuch58 Re: Pierwsza w Yurop 03.05.21, 11:39
      Uwaga rusozercy,wiadra pomyj w ruch:
      Gratulacje nadesłał także prezydent Rosji. "Proszę przyjąć życzenia z okazji Święta Narodowego Polski - dnia Konstytucji 3 maja. Życzę Panu zdrowia i sukcesów, a wszystkim obywatelom Polski - pomyślności i rozkwitu" - napisał w depeszy gratulacyjnej Władimir Putin.
    • borrka Dość zabawne 03.05.21, 19:15
      Litwini i słusznie, uważają się za współtwórców Konstytucji.
      Nie przeszkadza to im budować mit założycielski państwa okupowanego przez Polskę.
      A Radziwiłłowie, to takie litewskie Kościuszki:)
      • j-k k... ktory raz pisze, ze tamta "Litwa" to Bialorus 05.05.21, 05:40
        borrka napisał:
        > Litwini i słusznie, uważają się za współtwórców Konstytucji.
        > Nie przeszkadza to im budować mit założycielski państwa okupowanego przez Polskę.

k... ktory raz pisze, ze tamta "Litwa" to dzisiejsza Bialorus ! ?

Obecma Litwe nazywano wtedy Zmudzia i nie miala ona zadnego znaczenia w Rzeczpospolitej.

A tamta Litwa - to dzisiejsza Bialorus.

Nie bylo zadnego sojuszu polsko-litewskiego

byl sojusz polsko-bialoruski

a obecni Litwini - niech sie k.. pod niego nie podpinaja.
    • borrka Jeszcze parę lat temu z pewną pogardą... 04.05.21, 01:11
      Patrzyłem na pokolenie, które dopuściło do upadku pięknej koncepcji ustrojowej.
      Dziś muszę odszczekać - oni zrobili to w niezwykle niesprzyjającej sytuacji politycznej.
      Otoczeni agresywnymi wrogami.

Bo po dwóch wiekach jesteśmy na dobrej drodze, by zrujnować dorobek "pookrągłostołowy"
      Mimo niezwykle sprzyjającej sytuacji zewnętrznej "seweryn, k...a, potrafi"
      • boavista4 Re: Pierwsza w Yurop 05.05.21, 05:30
        Rada UE podjęła we wtorek decyzję o wpisaniu larwy chrząszcza mącznika młynarka (Tenebrio molitor) do katalogu produktów „nowej żywności”.

Suszone żółte robaki mogą być wkrótce dostępne w sklepach w całości, bądź w postaci sproszkowanej, jako składnik makaronu, ciastek czy ekologicznych kotletów.

Wtorkowa decyzja Rady to konsekwencja oceny przeprowadzonej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Uznał on w styczniu br., że larwy są bogatym źródłem białka, tłuszczu i błonnika, czyli mogą służyć za „zrównoważone źródło pożywienia o niskiej emisji dwutlenku węgla”

czy Rada Jewropy zatwierdzi również szczury i myszy do katalogu nowej żywności?
      • malkontent6 Re: Pierwsza w Yurop 05.05.21, 18:35
        caesar_pl napisał:

> A jest co swiecic!
        > art.1 dominujaca rola religii katolickiej
        > art.2 gwarancja szlacheckich przywilejow
        > art.4 utrzymywal poddanstwo chlopow wobec szlachty

No i nie mówiła nic na temat LGBT.
        • boomerang Re: Pierwsza w Yurop 05.05.21, 22:17
          No i nie mówiła nic na temat LGBT.

To im do głowy nawet nie przyszło, gdyż takim problem na terenie Rzeczypospolitej nie istniał. Polska jest jedynym krajem w Europie, który homoseksualistów nigdy nie wsadzał do więzienia, o czym Unia Europejska oczywiście nie wie.
              • caesar_pl Re: Pierwsza w Yurop 05.05.21, 23:05
                Papieze mieli rodziny,kochanki,dzieci i za bagatelke jaka jest homoseksualizm pewnie przymruzali oko.W Niemczech jest wielu protestantow,pastorzy w przeciwienstwie do katolskich ksiezy moga sie legalnie seksualnie realizowac i nie grzesza.
                Kto by w Polsce jeszcze 10 lat temu przypuszczal,ze kiedys wyjda na wierzch paskudne afery pedofilskie czy homo w srodowisku duchownym??Ze nawet polski papiez kryl kardynalow czy biskupow ?Wtedy polskie media przekonywaly Polakow ,ze takie cos to tylko w Niemczech,na Zachodzie.
                  • caesar_pl Re: Pierwsza w Yurop 06.05.21, 15:18
                    Skad ci to przyszlo do glowy?????Oczywiscie ze nie jestem Niemcem,mimo ze mieszkam w Niemczech dluzej niz mieszkalem w Polsce.Jestem Gornoslazakiem ,obywatelem polskim i niemieckim.Ale moje dzieci sa przykladnymi Niemcami,o Polsce nie chca nic slyszec.Nie wiem dlaczego nie chca odwiedzac swoich krewnych w Polsce.Jak byly dziecmi,chetnie do Polski jezdzily..
                    • senioryta13 Re: Pierwsza w Yurop 06.05.21, 16:26
                      caesar_pl napisał:
                      > .Ale moje dzieci sa przykladnymi Niemcami,o Polsce nie c hca nic slyszec.Nie wiem dlaczego nie chca odwiedzac swoich krewnych w Polsce.J
                      > ak byly dziecmi,chetnie do Polski jezdzily..

Widocznie macie taka culture w Niemczech, ze wstyd przyznac sie do swoich przodkow, albo...boja sie, co byloby jeszcze gorsze.
                        • senioryta13 Re: chwalipieta 06.05.21, 17:29
                          caesar_pl napisał:
                          > Nastepny jasnowidz.

Zaraz tam jasnowidz, wystarczy zapytac sie i rozwiac watpliwosci, na drugi raz , nie chwal sie tym I owym na forum to nie bedziesz mial niezyczliwych ci niespodzianek.
                          • caesar_pl Re: chwalipieta 06.05.21, 17:44
                            A pochwale sie na forum moim filmikiem!Polacy bija sie przed Realem.Pokazuja Niemcom swoja kulture.Miedzy tymi lobuzami moze byc nawet ktos z tego forum !Mam podejrzenia,kto to moglby byc.Oni rozmawiaja po Gorolsku czyli czysto po polsku.Chadziaje po prostu.Potem moja slaska rodzina sie dziwi,czemu mlodziez z Niemiec nie chce przyjechac.Gdyz widza polskich pijakow,penerow,bezdomnych wszedzie i codziennie,przed Realem,za Realem,praktycznie wszedzie tam,gdzie mozna kupic piwo.
                            www.youtube.com/watch?v=4qMGyUWUxtk
                              • caesar_pl Re: nie ogladam 06.05.21, 19:10
                                Dlatego ze sie pochwalilem filmikiem,jak to robia setki milionow youtuberow, to moi mlodzi nie chca jechac do Polski?
                                Czlowieku,kon cie w lepetyne kopnal?
                                Obejrz moje video jeszcze raz i pomysl,czy przypadkiem ci Polacy ze smiesznie ostrzyzonymi lepetynami nie maja czasem zwiazku ze zla opinia mieszkancow Niemiec o Polakach?
                                • senioryta13 Re: swieci Niemcy 06.05.21, 19:21
                                  caesar_pl napisał:
                                  > ...czy przypadkiem ci Polacy ze smiesznie o
                                  > strzyzonymi lepetynami nie maja czasem zwiazku ze zla opinia mieszkancow Niemiec

Takie filmiki to mozna nakrecic w kazdym kraju , np o turystach Niemcach w Bulgarii, czy egipcie, czy turcji.
                                  To co, kiedy nam napiszesz dlaczego twoje dzieci nie chca odwiedzic kuzynow w polsce, to jest naprawde ciekawe, nie spotkalam sie z czyms takim.
                                  • borrka Mnie to wcale nie dziwi 06.05.21, 19:30
                                    Aussiedlerski szpan: Poloki do ni już nic nie majo! To czisto Nimka.
                                    Tego są uczone takie dzieci, a ze czar ujka z Rajchu prysł dawno, to i nie palą się do wyjazdów "na Polska".

Ileż ja poznałem takich scenario, robiąc za tłumacza dla tych czistych nimców.
                                  • caesar_pl Re: swieci Niemcy 06.05.21, 19:54
                                    Ci Polacy to nie turysci lecz codziennosc w Niemczech.Niech jada do Egiptu i tam sie przed sklepem upijaja..he,he..albo zebraja lub spia pod mostem.Niech tam kompromituja Polske,pijac razem z Niemcami czy Anglikami.Musza to robic w Niemczech na oczach MLODZIEZY NIEMIECKIEJ?Polacy maja szczescie ,ze Niemcy sa cierpliwi.Niemiecki mlodzian popatrzy,pomysli sobie swoje i pojdzie dalej,nachodzcy sa inni,podpali bezdomnego Polaka jak w Hamburgu i w Berlinie.
                      • petronella.kozlowska Re: Pierwsza w Yurop 07.05.21, 11:30
                        senioryta13 napisał:

ich kulturę widać w ich wpisach tutaj na forum

z chwilą przyjadu do Niemiec obaj podpisali podanie o nadanie im obywatelstwa niemieckiego jako potomkom obywateli Rzeszy, inaczej by nigdy nie dostali niemieckiego dowodu.

Obydwaj są żałośni, szczególnie zaś szwampuch udający wielkiego komucha, który opuścił komunę i wyjechał do zgniłego kapitalizmu.

• malkontent6 Re: Pierwsza w Yurop 06.05.21, 20:10
                      caesar_pl napisał:

> moje dzieci sa przykladnymi Niemcami,o Polsce nie chca nic slyszec.Nie wiem dlaczego nie chca odwiedzac
                      > swoich krewnych w Polsce.

Dzieci się pewnie obawiają, że ich krewni w Polsce są tacy jak ich ojciec więc nie chcą ich odwiedzać.
                      • caesar_pl Re: Pierwsza w Yurop 06.05.21, 20:25
                        A ja uwazam ze obawiaja sie Polakow.Gdyz widza Polakow na codzien,pijanych,posikanych,zebrajacych pod Lidlem czy Netto,bezdomnych,grzebiacych w koszach na smieci,czy jak na pokazalem na moim video wszyznajacy bojki.Co z tego,ze wielu Polakow pracuje w Niemczech na bausztelach,ich nie widac.W sobote wieczorem mozna ich spotkac przed Realem albo Netto,jak siedza w busach i sie posilaja i pija piwo.Oczywiscie pija najdrozsze piwo - Lech albo Tyskie.Niemiecka statystyka kraminalna jest opublikowana w internecie,swiadczy bardzo negatywnie o Polakach.Do tego dochodza sprawozdania z Polski w niemieckich mediach - ,protesty LGBT,brak demokracji,rezim,gumowa pala w akcji,krew sie leje a ostatnio w mediach niemieckich straszenie obywateli polska najwieksza umieralnoscia w Europie.Ja juz sie boje tam jechac a co dopiero moja mlodziez.
      • czizus Re: Pierwsza w Yurop 06.05.21, 11:13
        caesar_pl napisał:

> A jest co swiecic!
        > art.1 dominujaca rola religii katolickiej
        > art.2 gwarancja szlacheckich przywilejow
        > art.4 utrzymywal poddanstwo chlopow wobec szlachty

Ale jednocześnie dawał prawo szlachcicowi do stawania się mieszczaninem bez utraty przywilejów szlacheckich a to już coś. Była szansa na zbudowanie nowoczesnego mieszczaństwa bo bez tego nie było żadnej szansy na rozwój gospodarczy.
        Ale wszystko o 100-150 lat za pózno.
    • borrka Taka ciekawostka 05.05.21, 16:15
      Europa Wschodnia wydała jeszcze jedną konstytuację - tak w każdym razie uważają Ukraińcy. To konstytucja benderska Filipa Orlika z1710.
      Nigdy nie weszła w życie , ale bez wątpienia świadczy o mentalnym podobieństwie Kozaków i Bolandczyków.
      Zamiłowaniu do wolności i anarchii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka