22.07.22, 23:14
Właśnie zauważyłem, że dziś jest 22 lipca. Pamiętam z dzieciństwa, że to był kiedyś w Polsce dzień wolny od pracy.
Obserwuj wątek
    • petronella.kozlowska Re: 22 lipca 22.07.22, 23:21
      Pracowałam wówczas jako dojarka w PGR w Ustrzykach Dolnych i nigdy nie miałam w ten dzień wolne.
      • gosc88 Re: 22 lipca 23.07.22, 04:31
        petronella.kozlowska napisała:

> Pracowałam wówczas jako dojarka w PGR w Ustrzykach Dolnych i nigdy nie miałam w ten dzień wolne.

Pewnie dlatego, ze zle doilas ??
    • engine8t Re: 22 lipca 22.07.22, 23:22
      I fabryka czekolady.... Musiala to byc jakas wazna data czy co? :)
    • szwampuch58 Re: 22 lipca 22.07.22, 23:26
      WPKiW w Chorzowie " odwalal" zajebiste Party...piwa i kropniokow w brud, grali muzyke taneczna,rockowa a nawet klasyczna na kilku scenach,sportowo FC Barcelona nawet goscila raz na stadionie....Qrwa przyszli obalacze komunizmu i zamiast kontynuowac wszystko zpipcyli kompletnie
    • boomerang Re: 22 lipca 23.07.22, 02:03
      Google pamiętał i 22 lipca obchodził rocznicę 100-lecia profesury Stefana Banacha na Politechnice Lwowskiej.

• polski_francuz Re: 22 lipca 23.07.22, 08:08
      malkontent6 napisał:

" [/i]Właśnie zauważyłem, że dziś jest 22 lipca. " [i]

A ja sobie zadalem pytanie, jaki dzien jest obecnie swietem panstwowym?

PF
      • prze.nick Re: 22 lipca 23.07.22, 08:15
        3 V i 11 XI
        • polski_francuz Re: 22 lipca 23.07.22, 08:31
          O listopadzie juz myslalem. Ale troche zimno. A w maju troche blisko do defilad 1-majowych z mej mlodosci. Lipiec by dobry:)

PF
          • stefan4 Re: 22 lipca 23.07.22, 10:31
            polski_francuz:
            > Lipiec by dobry:)

Też tak sądzę. Ani razu za całej komuny nie wlazł mi w drogę, bo zawsze było to w środku wakacji. Gorąco popieram takie święta państwowe, które obywatelowi nie przeszkadzają w życiu.

Może dałoby się przestawić na przykład na 23 VII i 24 VII również święto nieudanej konstytucji (dotąd 3 V) oraz święto sprowadzenia Piłsudskiego na nieszczęsną Polskę (dotąd 11 XI)? Oficjele i nacjonałowie odpękaliby to wszystko hurtem, poza nimi pies z kulawą nogą by się nie zainteresował i również oni mogliby pojechać na wakacje. I nie martwić się swiętowaniem aż do przyszłego roku.

- Stefan
            • szwampuch58 Re: 22 lipca 23.07.22, 10:54
              To z okazji majowej czy listopadowej?
              crowdmedia.pl/wp-content/uploads/2017/04/pis-koscio-990x660.jpg
    • horpyna4 Re: 22 lipca 23.07.22, 11:38
      22 lipca jest obecnie obchodzone przez Żydów jako smutna rocznica rozpoczęcia likwidacji getta warszawskiego, więc dla ocalałych ta data ma znaczenie zupełnie inne od peerelowskiego.

A tzw. manifest PKWN został uroczyście ogłoszony w imieniny Bieruta, stąd ta data. Dawniej właśnie 22 lipca były imieniny Bolesława.
    • de_oakville "Święto Wedla" 23.07.22, 14:44
      O 22-gim lipca wielu w PRL-u mowilo "święto Wedla" ze wzgledu na napis "22 lipca" na bombonierkach od Wedla. "Manifest lipcowy" to piekna nazwa, rowniez zwodowano statek o tej nazwie, jesli sie nie myle.
      Czy bylo co swietowac i z czego sie cieszyc? W gruncie rzeczy bylo to tylko przypieczetowanie nowego ustroju "sprawiedliwosci spolecznej", jak go nazywano, i zaleznosci Polski od ZSRR.

Na święto Wedla ugryzę knedla,
      Szampana jedak za nic nie otworzę,
      bo to był raczej smutek niźli szczęścia łoże

• j-k ciesz sie i nie placz. 23.07.22, 18:53
      malkontent6 napisał:
      > Właśnie zauważyłem, że dziś jest 22 lipca. Pamiętam z dzieciństwa, że to był k
      > iedyś w Polsce dzień wolny od pracy.

Za tej jeden wolny dzien - w 1990 wzielismy sobie dwa: - 3.maja i 11.ty listopada.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka