Dodaj do ulubionych

TNW - Tactical Nuclear Weapon.

25.07.22, 09:38
Przeczytałem starannie opinie "ekspertów" o możliwych scenariuszach zakończenia wojny NATO vs Rosja. Warto podyskutować na ten temat.
Zwłaszcza na coraz częściej eksponowany szantaż nuklearny, co, jak ogólnie wiadomo, zwiastuje klęskę w wojnie konwencjonalnej.
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/inwazja-rosji-na-ukraine-gen-stanislaw-koziej-o-scenariuszach-konca-wojny/7ytvy2k,79cfc278
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: TNW - Tactical Nuclear Weapon. 25.07.22, 13:10
      Wlasnie dotarly na Ukraine pierwsze czolgi obronne "Gepard" z Niemiec.
      Niemcy maja dosc pyskowania z Wolska o jakies durne wymiany i zaopatruja bezposrednio Ukraine
      • wykrywacz_klamcow o czym te bredzisz? 25.07.22, 13:26
        szwampuch58 napisał:

> Wlasnie dotarly na Ukraine pierwsze czolgi obronne "Gepard" z Niemiec.
        > Niemcy maja dosc pyskowania z Wolska o jakies durne wymiany i zaopatruja bezpos
        > rednio Ukraine
        >

jakie czołgi obronne? Gepardy to samobieżne system przeciwlotniczy i Niemcy już na początku wojny zapowiadały jego przekazanie Ukrainie tylko nie mieli do niej amunicji :P
        • szwampuch58 Re: o czym te bredzisz? 25.07.22, 14:29
          Ja ja naturlisz chory czlowieku,szajs egal jak zwal:
          de.m.wikipedia.org/wiki/Flugabwehrkanonenpanzer_Gepard
          • wykrywacz_klamcow typowe ruskie bredzenie 25.07.22, 14:38
            szwampuch58 napisał:

> Ja ja naturlisz chory czlowieku,szajs egal jak zwal:
            > de.m.wikipedia.org/wiki/Flugabwehrkanonenpanzer_Gepard

nie znasz się nie pisz, bo się kompromitujesz jak zwykły sowiecki troll :P

Pierwsze wzmianki o przekazaniu Ukrainie Gepardów:
            Wczoraj, 25 lutego 2022, The Welt opublikował artykuł w którym Ralf Ketzel, prezes niemieckiego przedsiębiorstwa KMW, zadeklarował chęć dostarczenia na Ukrainę ok. 50 zmagazynowanych artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych Flakpanzer Gepard. Decyzja stoi jednak po stronie rządu federalnego.

i po raz kolejny pisze ci ruski trollu: nie ma czegoś takiego jak czołg obronny, Gepard to system przeciwlotniczy
            • szwampuch58 Re: typowe ruskie bredzenie 25.07.22, 14:42
              Ja ja naturlisz chory czlowieku
              • europitek Re: typowe ruskie bredzenie 25.07.22, 16:20
                szwampuch58 napisał:
                > Ja ja naturlisz

Nie na turliś tylko na maśle.
                • szwampuch58 Re: typowe ruskie bredzenie 25.07.22, 18:45
                  youtu.be/Z_dmrjrr3PA
              • j-k typowe schwammtuchowe bredzenie 25.07.22, 16:46
                szwampuch58 napisał:
                > Ja ja naturlisz chory czlowieku

proniemiecka belkotko - to, ze cos po niemiecku nazywa sie "Flagpanzer" - to nie znaczy, ze po polsku jest to zawsze czolg.
      • bmc3i Re: TNW - Tactical Nuclear Weapon. 25.07.22, 21:59
        szwampuch58 napisał:

> Wlasnie dotarly na Ukraine pierwsze czolgi obronne "Gepard" z Niemiec.
        > Niemcy maja dosc pyskowania z Wolska o jakies durne wymiany i zaopatruja bezpos
        > rednio Ukraine
        >

Czolgi obronne? Kro taką nazwe wymyslił? To tylko opancerzony system przeciwlotniczy, i to dość przestarzały. Dobry do zwalczania dronów i nic wiecej.
        • szwampuch58 Re: TNW - Tactical Nuclear Weapon. 25.07.22, 22:07
          Ja,pacyfista...zreszta z przerazeniem,zadowolony "Ares"????
    • haen2010 Re: TNW - Tactical Nuclear Weapon. 25.07.22, 17:50
      Wątek jest o zastosowaniu TNW przez przegrywającą Rosję. "Eksperci" mają rację, że główny cel strategiczny to Krym i odcięcie Ukrainy od morza. Donbas, zrujnowany i wyludniony, to raczej kłopot niż zysk wojenny.
      Zgodnie twierdzą, że zagrożenie dla tego celu może spowodować zastosowanie TNW.

Ja się tylko pytam, po co i z jakim skutkiem? Gdzie logika?

Uzbrojonego wojska na Ukrainie to około milion obu stron konfliktu. Z tego Rosjan z całym dziadostwem pomagierów to max 150 tys. po obu stronach granicy sprzed 2014 roku. Te armie są rozproszone na ogromnym terenie i wzdłuż tego "niby frontu" od Charkowa do Chersonia. Bardzo rzadko występują zgrupowania wojsk w liczbie kilka tysięcy, głównie rosyjskich, nadające się do likwidacji przez TNW. Ukraińskich wcale, bo siedzą w okopach i schronach wokół i wewnątrz zrujnowanych miast likwidowani przez rosyjską artylerię.

Taka pojedyncza "bombka" TNW to od kilkunastu do kilkudziesięciu mocy zniszczenia tych z Hiroszimy i Nagasaki. Jedyny logiczny cel to np. Kijów. Czyli terror i odwet USA z Angolami. Putin razem z Rosjanami wyparuje.
      • buldog2 Re: TNW - Tactical Nuclear Weapon. 25.07.22, 23:00
        Niekoniecznie tak. Mówiło się również o ataku na reaktor jednej z elektrowni atomowych, rzecz szła o Chmielnickiej Elektrowni Atomowej, najbliżej granicy UE i stosunkowo daleko od Rosji. Niby atak konwencjonalny, bez użycia broni jądrowej, za to skutki - większe, niż w Czarnobylu (bo wojna i chyba nikt nie będzie od razu tego likwidował).

Pracownicy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej (6 reaktorów, największa w Europie) przekazują informacje o umieszczeniu wielkiej ilości broni, amunicji i materiałów wybuchowych w pomieszczenia maszynowych najpierw jednego, a teraz już dwóch reaktorów. A tam w sumie wystarczy uszkodzić zasilanie energią elektryczną i system chłodzenia.
        • haen2010 Re: TNW - Tactical Nuclear Weapon. 26.07.22, 12:21
          Chowają się przy reaktorach bo to dla nich wymarzone schrony. Nie wiem jak ty, ale ja odnoszę wrażenie, że Ukraińcy też mają dość tej wojenki. Zachowują się jakby to natowska broń ma za nich wygrać tę batalię.

Np. nie wiem jak u nich z lotnictwem, ale aż się prosi, by kosztem paru samolotów zrobić porządek z nosicielami "kalibrów" na Morzu Czarnym. Widocznie lubią liczyć straty w portach i epatować nimi Zachód.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka