Gość: homofob i rasista IP: 64.201.13.* 03.01.05, 16:46 Socjalizm zabija, zabij wiec socjalizm Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Mimikra Biedni Niemcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 16:52 Nie nie mogę, ja dostałem ataku śmiechu czytając że 345 euro + zasiłek mieszkaniowy + dodatek to świadczenie o "bolesnym" poziomie. Sam zostałem bezrobotnym i mówię, zadajcie mi ten ból. Ja go chcę i pragnę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: -sosin- Re: Biedni Niemcy IP: *.netcologne.de 03.01.05, 18:10 zanim cos napiszesz to pomysl jakie w NIemczech sa ceny za wszystko i mieszkanie .. 300 euro w Polsce to nie 300 w Niemczech ,,,, ( co nie znaczy ze popieram wysokie socjalne swiadczenia) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mimikra Re: Biedni Niemcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 18:23 Tak, ale z artykułu wynika,że te 345 euro + dodatki i to dla bezrobotnych z rocznym stażem to jest dno dna. A co jest dla bezrobotnego w Polsce po pół roku bezrobocia? W Poznaniu 0,00 euro. Albo 0,00 złotych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hogttrroz8p689pb Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: 216.127.82.* 03.01.05, 18:40 niestety to jest dla wielu bardzo bolesne, czteroosobowa rodzina wydala w roku 2003 przecietnie w miesiacu(w nadrenii-p.westf.): - 12,5 EUR za wywoz smieci - 51 EUR za oczyszczenie sciekow - 92 EUR za prad el. - metr kwadr. powierzchni mieskalnej kosztuje ok. 7-10 EUR, w wiekszych miastach jest jeszcze drozszy. - najtansza oplata podstawowa za tel. ~15 EUR - jeden chleb kosztuje ok. 2,5-3 EUR, normalna bulka ~0,45 EUR - litr benzyny 1,1 EUR ja mieszkasz sam, wszystko jest jeszcze drozsze. dla wielu jest to bolesne, dla ciebie smieszne. tez dobrze, szczesliwy bezrobotny to pol biedy dla panstwa. uwazaj na siebie i twoje ataki (smiechu). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mimikra Re: Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 19:22 Nie ma sprawy, w Polsce śmiech bezrobotnego trwa w najlepszym wypadku tak długo jak zasiłek. Późnej zamiera i zamienia się w płacz. A swoją drogą, jeżeli ten najniższy z najniższych zasiłków w Niemczech przekraczał moją pensję gdy jeszcze pracowałem, to jaki jest ten średni? Albo najwyższy? Jeżeli to wiesz gościu portalu o nicku kojarzącym się z hasłem do banku internetowego to napisz. Podejrzewam że dzisiaj nie zasnę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hogttrroz8p689pb Re: Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: 216.127.82.* 03.01.05, 23:11 nie ma problemu: na bezrobociu nalezy ci sie 60% sredniej zarobkow w ostatnich trzech miesiacach. dlugosc tych zasilkow jest zalezna od czasu pracy (minimalnie 1 rok pracy = 6 mies. zasilku). ubezpieczenie bezrobotne wynosi 6,5% pensji (brutto) + 6,5% od pracodawcy. po umineciu tych zasilkow dostaje sie ta zapomoge. "Pod groźbą odebrania świadczenia państwo chce też zmusić bezrobotnych do podejmowania nieatrakcyjnych i niezgodnych z wykształceniem prac, zajęć nisko płatnych i do przeprowadzek za pracą." panstwo chce faktycznie zmusic bezrobotnych do wszelkiej pracy. pobiercy zapomogi musza miedzy innymi przyjac (prawie) jakakolwiek prace za 1 Eur/ godz. pod grozba skrocenia zasilkow. (np. socjolog jako pielegniarz). przeprowadzki lub dlugie drogi do pracy sa od lat rzeczywistoscia, wielu pracownikow jedzie ponad 100km do pracy. dobrej nocy, wszystiego najlepszego i szybkiego znalezienia jakiejs roboty. jak chcesz moge ci podarowac moj nick ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mimikra Re: Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.05, 09:44 Dzięki za informacje i życzenia, z nicka raczej nie skorzystam, bo bym sobie móżg połamał przy wpisywaniu. Szczęśliwego Nowego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: igor Nie napisales ile wydajesz miesiecznie w stosunku IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 03.01.05, 19:25 do Twojego zarobku. Bieda to relatywny komfort na Zachodzie w porownaniu z 80% mieszkancow globu. Prawda jest taka, ze Ameryka Pn (USA i Kanada) oraz Europa Zach. musi pogodzic sie z faktem, ze reszta swiata ich dogania. Tani robotnik tzw. trzeciego swiata bedzie wplywal na coraz wieksze ciecia budzetowe 'welfare state'. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Me Nareszcie IP: 207.230.231.* 03.01.05, 19:58 Trzeba to bylo zrobic 15 lat temu . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: igor Czy masz na mysli, ze latwiej byloby wytlumaczyc IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 03.01.05, 20:04 i zaakceptowac ciecia kosztami zjednoczenia. Jesli tak, to zgadzam sie z Toba, bo faktycznie byl to dobry moment na przelkniecie gorzkiej pigulki prawdy. Cala Europa staje teraz przed perspwktywa ciec bo to co USA prawie juz zakonczyly, Stary kontynent dopiero rozpoczyna. Awantura z panstwem nianka byla dobra za oslona wojsk Ami i z braku wydatkow na kosztowna straszliwie obrone. Teraz dochodzi do tego jeszcze konkurencja ze strony olbrzymiej rzeszy tanich robotnikow trzeciego swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mimikra Re: Nie napisales ile wydajesz miesiecznie w stos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 20:01 Tzw.opłaty stałe - (czynsz, prąd, telefon, ubezpieczenia) - ok. 40%. Drugie tyle to żywność, odzież, środki czystości itp. Oczywiście gdy pracowałem. Ale mnie chyba nie zaliczasz do ludzi z Zachodu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hogttrroz8p689pb Re: Nie napisales ile wydajesz miesiecznie w stos IP: 216.127.82.* 03.01.05, 23:14 bardzo madry wyklad, moze za madry. tu chodzi o zasilki dla bezrobotnych i zapomogi socjalne Odpowiedz Link Zgłoś