Dodaj do ulubionych

Niemcy pogodzili się z cięciami zasiłków dla be...

IP: 64.201.13.* 03.01.05, 16:46
Socjalizm zabija, zabij wiec socjalizm
Obserwuj wątek
    • Gość: Mimikra Biedni Niemcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 16:52
      Nie nie mogę, ja dostałem ataku śmiechu czytając że 345 euro + zasiłek
      mieszkaniowy + dodatek to świadczenie o "bolesnym" poziomie. Sam zostałem
      bezrobotnym i mówię, zadajcie mi ten ból. Ja go chcę i pragnę.
      • Gość: -sosin- Re: Biedni Niemcy IP: *.netcologne.de 03.01.05, 18:10
        zanim cos napiszesz to pomysl jakie w NIemczech sa ceny za wszystko i
        mieszkanie .. 300 euro w Polsce to nie 300 w Niemczech ,,,,
        ( co nie znaczy ze popieram wysokie socjalne swiadczenia)
        • Gość: Mimikra Re: Biedni Niemcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 18:23
          Tak, ale z artykułu wynika,że te 345 euro + dodatki i to dla bezrobotnych z
          rocznym stażem to jest dno dna. A co jest dla bezrobotnego w Polsce po pół roku
          bezrobocia? W Poznaniu 0,00 euro. Albo 0,00 złotych.
      • Gość: hogttrroz8p689pb Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: 216.127.82.* 03.01.05, 18:40
        niestety to jest dla wielu bardzo bolesne, czteroosobowa rodzina wydala w roku
        2003 przecietnie w miesiacu(w nadrenii-p.westf.):
        - 12,5 EUR za wywoz smieci
        - 51 EUR za oczyszczenie sciekow
        - 92 EUR za prad el.
        - metr kwadr. powierzchni mieskalnej kosztuje ok. 7-10 EUR, w wiekszych miastach
        jest jeszcze drozszy.
        - najtansza oplata podstawowa za tel. ~15 EUR
        - jeden chleb kosztuje ok. 2,5-3 EUR, normalna bulka ~0,45 EUR
        - litr benzyny 1,1 EUR

        ja mieszkasz sam, wszystko jest jeszcze drozsze.
        dla wielu jest to bolesne, dla ciebie smieszne. tez dobrze, szczesliwy
        bezrobotny to pol biedy dla panstwa. uwazaj na siebie i twoje ataki (smiechu).
        • Gość: Mimikra Re: Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 19:22
          Nie ma sprawy, w Polsce śmiech bezrobotnego trwa w najlepszym wypadku tak długo
          jak zasiłek. Późnej zamiera i zamienia się w płacz. A swoją drogą, jeżeli ten
          najniższy z najniższych zasiłków w Niemczech przekraczał moją pensję gdy
          jeszcze pracowałem, to jaki jest ten średni? Albo najwyższy? Jeżeli to wiesz
          gościu portalu o nicku kojarzącym się z hasłem do banku internetowego to
          napisz. Podejrzewam że dzisiaj nie zasnę.
          • Gość: hogttrroz8p689pb Re: Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: 216.127.82.* 03.01.05, 23:11
            nie ma problemu:
            na bezrobociu nalezy ci sie 60% sredniej zarobkow w ostatnich trzech miesiacach.
            dlugosc tych zasilkow jest zalezna od czasu pracy (minimalnie 1 rok pracy = 6
            mies. zasilku). ubezpieczenie bezrobotne wynosi 6,5% pensji (brutto) + 6,5% od
            pracodawcy. po umineciu tych zasilkow dostaje sie ta zapomoge.

            "Pod groźbą odebrania świadczenia państwo chce też zmusić bezrobotnych do
            podejmowania nieatrakcyjnych i niezgodnych z wykształceniem prac, zajęć nisko
            płatnych i do przeprowadzek za pracą."

            panstwo chce faktycznie zmusic bezrobotnych do wszelkiej pracy. pobiercy
            zapomogi musza miedzy innymi przyjac (prawie) jakakolwiek prace za 1 Eur/ godz.
            pod grozba skrocenia zasilkow. (np. socjolog jako pielegniarz). przeprowadzki
            lub dlugie drogi do pracy sa od lat rzeczywistoscia, wielu pracownikow jedzie
            ponad 100km do pracy.

            dobrej nocy, wszystiego najlepszego i szybkiego znalezienia jakiejs roboty.
            jak chcesz moge ci podarowac moj nick ;o)
            • Gość: Mimikra Re: Biedni Niemcy i ataki smiechu bezrobotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.05, 09:44
              Dzięki za informacje i życzenia, z nicka raczej nie skorzystam, bo bym sobie
              móżg połamał przy wpisywaniu.
              Szczęśliwego Nowego.
        • Gość: igor Nie napisales ile wydajesz miesiecznie w stosunku IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 03.01.05, 19:25
          do Twojego zarobku. Bieda to relatywny komfort na Zachodzie w porownaniu z 80%
          mieszkancow globu. Prawda jest taka, ze Ameryka Pn (USA i Kanada) oraz Europa
          Zach. musi pogodzic sie z faktem, ze reszta swiata ich dogania. Tani robotnik
          tzw. trzeciego swiata bedzie wplywal na coraz wieksze ciecia budzetowe 'welfare
          state'.
          • Gość: Me Nareszcie IP: 207.230.231.* 03.01.05, 19:58
            Trzeba to bylo zrobic 15 lat temu .
            • Gość: igor Czy masz na mysli, ze latwiej byloby wytlumaczyc IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 03.01.05, 20:04
              i zaakceptowac ciecia kosztami zjednoczenia. Jesli tak, to zgadzam sie z Toba,
              bo faktycznie byl to dobry moment na przelkniecie gorzkiej pigulki prawdy. Cala
              Europa staje teraz przed perspwktywa ciec bo to co USA prawie juz zakonczyly,
              Stary kontynent dopiero rozpoczyna. Awantura z panstwem nianka byla dobra za
              oslona wojsk Ami i z braku wydatkow na kosztowna straszliwie obrone. Teraz
              dochodzi do tego jeszcze konkurencja ze strony olbrzymiej rzeszy tanich
              robotnikow trzeciego swiata.
          • Gość: Mimikra Re: Nie napisales ile wydajesz miesiecznie w stos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.05, 20:01
            Tzw.opłaty stałe - (czynsz, prąd, telefon, ubezpieczenia) - ok. 40%. Drugie
            tyle to żywność, odzież, środki czystości itp. Oczywiście gdy pracowałem. Ale
            mnie chyba nie zaliczasz do ludzi z Zachodu?
          • Gość: hogttrroz8p689pb Re: Nie napisales ile wydajesz miesiecznie w stos IP: 216.127.82.* 03.01.05, 23:14
            bardzo madry wyklad, moze za madry. tu chodzi o zasilki dla bezrobotnych i
            zapomogi socjalne
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka