Dodaj do ulubionych

Poparcie dla partii Schroedera maleje

03.08.05, 18:10
No coz, socjalizm to najkrotsza droga od kapitalizmu do kapitalizmu
Obserwuj wątek
    • zib11 Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 03.08.05, 18:19
      Och jak mi zal przyglupiego schredera,co prawda jeszcze bardziej mi żal gazety
      wybiórczej (dawna nazwa trybuna ludu)w której nawet nie zająkną się o
      ostatnich ,niezbyt korzystnych dla cimoszki-przyjaciela
      michnikszczyzny,sondażach.Stara komunistyczna zasada-dopóki TL nie napisze to
      problem nieistnieje,co?
    • skipper_ Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 03.08.05, 18:32
      nie zawsze jest krotka niestety...
      ale zawsze bolesna...

      swoja droga gdy GW pisalo o poparciu dla Busha,
      to bylo "TYLKO 46%", a o szrederze pisza:
      "wynosi obecnie 26 proc., o jeden procent mniej niż w ubiegłotygodniowym sondażu"

      niepokojace jest natomiast:

      "Partia Lewicy, złożona z byłych członków SPD i byłych NRD-owskich komunistów
      nie przestaje zyskiwać na popularności, która wynosi obecnie 12 proc."

      komunizm demoralizuje jak widac... 12% to obiboki..
      • homophob_and_racist Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 03.08.05, 20:04
        >komunizm demoralizuje jak widac... 12% to obiboki<

        Tyle tez wynosi stopa bezrobocia w Reichu....
    • old.european Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 03.08.05, 20:16
      homophob_and_racist napisał:

      > No coz, socjalizm to najkrotsza droga od kapitalizmu do kapitalizmu

      trele morele z perspektywy przedmiescia Koziej Wolki.
      Tradycyjnie w Niemczech lewica gloszac lewicowe hasla ogranicza wydatki
      socjalne aby w koncu przekazac rzady prawicy, ktora pod prawicowymi haslami
      rozdaje hojnie. Albowiem nic tak nie napedza kapitalistycznego rynku jak forsa,
      wiesniaczku.
      • eva15 Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 00:15
        dokladnie tak samo dziala podzial pracy w USA miedzy demokratami, ktorzy
        oszczedzaja (vide Clinton), a republikanami, ktorzy szastaja (vide Bush,
        wczesniej Reagan)
        • skipper_ Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 01:21
          eva15 napisała:

          > dokladnie tak samo dziala podzial pracy w USA miedzy demokratami, ktorzy
          > oszczedzaja (vide Clinton), a republikanami, ktorzy szastaja (vide Bush,
          > wczesniej Reagan)

          a jakies przyklady??? szczegolnie tej "oszczednosci" by Clinton...

          zamiast ujadac lepiej bys sie zabrala za poczytanie jakiegos
          podrecznika do polityki gospodarczej... choc inteligentnej
          osobie wystarczy podstawowy kurs makroekonomii...

          (porownujac deficyt nalezy jeszcze zestawic go
          ze wzrostem gospodarczym oraz inflacja i bezrobociem)
        • jan_r_k Back from the USA? 04.08.05, 13:47
          O - Eva wróciła już z pięknego Berkeley w Kalifornii do Reichu? Jest jednak
          fotka Evy z demonstracji (4 od góry):

          www.zombietime.com/hall_of_shame/
          Jan K.
      • skipper_ Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 01:18
        old.european napisał:

        > homophob_and_racist napisał:
        >
        > > No coz, socjalizm to najkrotsza droga od kapitalizmu do kapitalizmu
        >
        > trele morele z perspektywy przedmiescia Koziej Wolki.
        > Tradycyjnie w Niemczech lewica gloszac lewicowe hasla ogranicza wydatki
        > socjalne aby w koncu przekazac rzady prawicy, ktora pod prawicowymi haslami
        > rozdaje hojnie. Albowiem nic tak nie napedza kapitalistycznego rynku jak forsa,
        >
        > wiesniaczku.

        wypowiedzial sie expert od ksiezycowej ekonomii...

        opowiadaj bajki, opowiadaj... moze sam sie nimi pocieszysz...
      • galaxy2099 Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 06:57
        Wiesniaczku a gdzie ta forse w tych Niemczech macie ???
        Rosnie wam na drzewach ??? moze w DDR ???
        A moze drukowac bedziecie aby nakrecic ta wasza gospodarke w stagnacji !!!
        No probujcie, probujcie trzeciej i czwrtej drogi socjalistycznej wiesniaczku a
        ja popatrze i posmieje sie jak staczacie na dno.
      • towarzysz.dyrektor Zlota mysl old.european'a: "Albowiem nic ... 04.08.05, 07:37
        tak nie napedza kapitalistycznego rynku jak forsa"
        [old.european]

        Zaiste, mysl to gleboko filozoficzna, wynikajaca z gruntownej znajomosci teorii
        pieniadza, wyrozniajaca sie przenikliwoscia i niezwyklym humanizmem autora.

        Mysl godna Wielkich Myslicieli pruskich, Marksa i Engelsa. Baa, godna Wodza
        Rewolucji, samego Wladimira Uljanowicza.

        Mysl genialna w swej prostocie, celna i ponadczasowa - uosobienie dialektyki.

        Tylko czemu old.european nie rozumie, co mowi ?
      • jabez Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 12:24
        old.european napisał:

        > homophob_and_racist napisał:
        >
        > > No coz, socjalizm to najkrotsza droga od kapitalizmu do kapitalizmu
        >
        > trele morele z perspektywy przedmiescia Koziej Wolki.


        Nie obrazaj Koziej Wolki tam mieszkaja inteligentniejsze osoby od ciebie !

        > Tradycyjnie w Niemczech lewica gloszac lewicowe hasla ogranicza wydatki
        > socjalne aby w koncu przekazac rzady prawicy, ktora pod prawicowymi haslami
        > rozdaje hojnie. Albowiem nic tak nie napedza kapitalistycznego rynku jak
        forsa,
        >

        Ha ha ha ha ha , 1969 Willi Brandt obalil w Bundestagu prawo o zadluzeniu
        publicznym .
        Mianowicie do 1969 roku dlug publiczny w wysokosci 1 (jednego) miliarda
        marek nie mogl byc przekroczony .
        Od roku 68 sprowadzano gastarbeiterow z Turcji , do tej pory mogli
        nimi byc tylko europejczycy .
        A wiec to lewactwo doprowadzilo tego chaosu .

        wiesniaczku , oj lepiej byc wiesniaczkiem niz glupcem !


        • old.european Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 14:13
          jabez napisał:

          > wiesniaczku , oj lepiej byc wiesniaczkiem niz glupcem !

          Najlepiej to jednak byc Europejczykiem, niechby i przez wiesniaczkow uwazanym
          za glupca.
          • jabez Re: Poparcie dla partii Schroedera maleje 04.08.05, 20:42
            old.european napisał:

            > jabez napisał:
            >
            > > wiesniaczku , oj lepiej byc wiesniaczkiem niz glupcem !
            >
            > Najlepiej to jednak byc Europejczykiem, niechby i przez wiesniaczkow uwazanym
            > za glupca.

            A jaki jestes europejczykiem mowia twoje posty .

        • gosciu_z_niemiec Do jabeza 04.08.05, 14:17
          jabez napisał:


          > Od roku 68 sprowadzano gastarbeiterow z Turcji , do tej pory mogli
          > nimi byc tylko europejczycy .
          > A wiec to lewactwo doprowadzilo tego chaosu .

          Gastarbeiterow z Turcji sprowadzano do Niemiec od 1955 roku.
          Tego bigosu narobila wiec CDU/CSU.
          • jabez Re: Do jabeza 04.08.05, 20:43
            gosciu_z_niemiec napisał:

            > jabez napisał:
            >
            >
            > > Od roku 68 sprowadzano gastarbeiterow z Turcji , do tej pory mogli
            > > nimi byc tylko europejczycy .
            > > A wiec to lewactwo doprowadzilo tego chaosu .
            >
            > Gastarbeiterow z Turcji sprowadzano do Niemiec od 1955 roku.
            > Tego bigosu narobila wiec CDU/CSU.

            To nie znasz historii kraju w ktorym mieszkasz .
            • gocanowo jednak to ty masz problemy z wiedza, a teraz 04.08.05, 20:55
              tak latwo takie informacje znalezc, tutaj cytat w wikipedii na ten temat:


              Gastarbeiter
              aus Wikipedia, der freien Enzyklopädie

              Der Begriff Gastarbeiter wurde in den 1960er Jahren in der Bundesrepublik
              Deutschland geprägt. In der Zeit des wirtschaftlichen Aufschwungs und der sog.
              Vollbeschäftigung mangelte es an Arbeitnehmern für gering qualifizierte
              Tätigkeiten, vor allem in der Montan- und Automobilindustrie, Stadt- und
              Gebäudereinigung und für andere arbeitsintensive Tätigkeiten. Für diese wurden
              im europäischen Ausland seit 1955 mit Hilfe von Anwerbebüros und begleitet von
              bilateralen Anwerbeabkommen vor allem männliche Arbeitsmigranten angeworben.
              1964 wird in der Bundesrepublik der offiziell einmillionste Gastarbeiter begrüßt
              (Er bekam zur Begrüßung ein Moped geschenkt).

              Der Begriff Gastarbeiter suggeriert einen vorübergehenden Aufenthalt im Gastland
              aus einem bestimmten Grund (Arbeit) und blendet damit soziale und kulturelle
              Aspekte aus. Die ersten Menschen, die als Gastarbeiter in dieser Zeit angeworben
              wurde, kamen aus Italien, Spanien, Portugal und Jugoslawien, später auch aus
              Griechenland und insbesondere aus der Türkei.
              • skipper_ Re: jednak to ty masz problemy z wiedza, a teraz 05.08.05, 12:37
                nie bede wypowiadal sie na temat gastarbeiter'ow
                ale zwroc uwage na to czym jest wikipedia:

                "Welcome to Wikipedia, the free-content encyclopedia that anyone can edit."

                cytat z strony glowej...

                nalezy podchodzic z duzym dystansem do info z wikipedii...
    • mirmat1 Czy Partia Lewicy odbuduje NRD czy NSDAP 04.08.05, 03:39
      Stare ciagotni nigdy nie opuszczaja Niemcow. Dobrze im bylo w NRD bo Ruski
      kazali im co robic a oni robili. To samo za Hitlera. Najlepiej dla nich jakby
      odbudowali jedno albo drugie tylko, ze czlowiekowi gesia skura na plecach
      wyskakuje.
      • galaxy2099 Re: Czy Partia Lewicy odbuduje NRD czy NSDAP 04.08.05, 06:59
        I daltego Niemcy zawsze musza czuc bat na plecach. I dlatego wojsko
        amerykanskie musi tam stacjonowac.
        Ot taki narod, stworzyl Marksa i Hitlera. Co jeszcze wymysla jak im sie calkiem
        ten socjal zawali? Kogo tym razem beda o to obwiniac, no bo przeciez nie siebie.
        Oni zawsze uber alles
        • wrocek2015 schrederek dostanie kopa ? 04.08.05, 07:06
          nic dziwnego nieudacznicy i roznej masci terrorysci jak ten Bolus Fishka
          dostana to co im sie nalezy !!!!!!
          A Bush i Tony zostaja i to najwiecej wscieka roznych lewakow na forum a mnie
          bardzo cieszy !!!!!!!!
          • uninhibited Re: schrederek dostanie kopa ? 04.08.05, 07:25
            Daimler: nizsza ocena
            Agencja ratingowa Moody's obnizyla ze stalej do ujemnej perspektywe papierów
            dluznych DaimlerChryslera w zwiazku z jego klopotami z filia Mercedesa
            • uninhibited Niski wzrost PKB w eurolandzie 04.08.05, 07:27
              MFW obniza prognozy wzrostu PKB dla eurolandu
              17:07, 03 sierpnia 2005

              Miedzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) obnizyl w srode swoje prognozy wzrostu
              PKB dla 12 krajów strefy euro na 2005 rok. W dorocznym raporcie dotyczacym
              oceny gospodarki strefy euro MFW prognozuje, ze PKB eurolandu wzrosnie w tym
              roku o 1,3 proc. wobec szacowanych w kwietniu 1,6 proc.
              W 2006 roku wzrost gospodarczy w 12 krajach strefy euro wyniesie zas 1,9
              proc. wobec 2,3 proc. prognozowanych w kwietniu.
              Eksperci MFW spodziewaja sie jednak w II polowie tego roku mocnego ozywienia
              w eurolandzie. Fundusz wezwal do podjecia stanowczej akcji politycznej w
              strefie euro, aby ozywic gospodarke w tym regionie Europy.
              Przedstawiciele Funduszu ocenili, ze w nadchodzacych miesiacach wlasciwym
              dzialaniem moze okazac sie koniecznosc ciecia stóp procentowych, jesli beda
              oznaki dalszego slabniecia gospodarki.
              W ubieglym tygodniu MFW podal w swoim raporcie, ze spodziewa sie wzrostu PKB
              w amerykanskiej gospodarce w tym roku o 3,6 proc., a w 2006 r. o 3,5 proc.

              • uninhibited Oby jak najszybciej komunisci wzieli wladze 04.08.05, 07:41
                Schröder nadal traci poparcie


                Według sondażu tygodnika "Stern" i telewizji RTL ciągle zmniejsza się poparcie
                dla socjaldemokratycznej partii kanclerza Gerharda Schrödera. Na SPD chce
                głosować zaledwie 26 procent osób, a 7 procent na jej partnera koalicyjnego,
                partię Zielonych. CDU/CSU cieszy się 45-procentowym poparciem. Dość wysoką
                popularność - 12 procent - ma nowa Partia Lewicy, złożona z byłych członków SPD
                i komunistów z dawnego NRD.
    • toja3003 W Niemczech są 2 partie socjaldemokratyczne: 04.08.05, 09:45
      W Niemczech są 2 partie socjaldemokratyczne:
      jedna nazywa sie SPD a druga CDU i to jest
      ich problemem - liberałowie z FDP,
      którzy mogliby ruszyć gospodarkę nie są popularni
      wsrod bojaźliwych i konserwatywnych Niemców,
      choć gdyby byli (jak w przeszłości) w koalicji
      to katalizowaliby swoich większych partnerów.

      Krótko mówiąc: gdyby SPD była w koalicji z FDP a nie z niekompetentnymi
      gospodarczo Zielonymi to RFN miałaby mniej problemów.
      • schlesier51 Nowe Niemcy pomoga oczyscic Europe !!!!! 04.08.05, 12:00
        I uporzadkowac nielegalne granice.brawo beckstein i CSU popierajace ruchy
        odrodzenia narodowego,demokracje wolnosc i zadoscuczynienie krzywd wyrzadzonych
        na narodzie i mieszkancach Oberschlesien,Ostpreussen,Sudetendeutschen !!!
      • ukos Re: W Niemczech są 2 partie socjaldemokratyczne: 04.08.05, 13:58
        toja3003 napisała:

        > (...) liberałowie z FDP,
        > którzy mogliby ruszyć gospodarkę nie są popularni
        > (...)

        Oni ostatnio zajmują się promocją pederastii, a nie gospodarką.
        • toja3003 zdaje się, że nie znasz programów niemieckich 04.08.05, 14:06
          partii politycznych; ja mówiłem konkretnie o gospodarce,
          no iz tą promocją to już wyraźnie przesadziłeś,
          zdaje że ci się terminy pomyliły. Jaka pederastia?
          Możesz podać konkretne przykłady? Nie? To milcz.
    • calber Uwaga, "gazetowa" ciekawostka! 04.08.05, 19:01
      W "Gazecie Wyborczej" poparcie dla chadeków rośnie, a w "Spieglu" maleje.

      www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,368302,00.html
      • skipper_ Re: Uwaga, "gazetowa" ciekawostka! 05.08.05, 12:33
        calber napisał:

        > W "Gazecie Wyborczej" poparcie dla chadeków rośnie, a w "Spieglu" maleje.
        >
        > www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,368302,00.html

        pobozne zyczenia... to pisemko jest powszechnie znane
        ze swoich sympatii...
        • calber Skipper, od razu widać, że 05.08.05, 13:05
          Spiegla to Ty jeszcze w ręce nie miałeś, a cóz dopiero mówić o czytaniu.
          • skipper_ Re: Skipper, od razu widać, że 05.08.05, 14:31
            calber napisał:

            > Spiegla to Ty jeszcze w ręce nie miałeś, a cóz dopiero mówić o czytaniu.


            hahahaha bardzo "rzeczowy" komentarz... moze cos wiecej,
            czy juz "elkowencji" braknie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka