Dodaj do ulubionych

__Izrael grzeje silniki---------Iran+bomba A_

29.01.06, 23:32
www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1060&Itemid=49&limit=1&limitstart=0
Izrael grzeje silniki

Jedno jest pewne: sankcje nie złamią Iranu i zapewne przyspieszą program
jądrowy. A to może zmusić Amerykanów do wypełnienia ponawianych nieustannie
gróźb wojskowych
– w ostateczności po to, by uprzedzić Izrael, który jest gotów wziąć sprawę
Iranu w swoje ręce.
W bazie Hatzerim na pustyni Negeb izraelska eskadra strategiczna 69 czeka w
stałej gotowości na rozkaz premiera Ehuda Olmerta. Według brytyjskiego „Sunday
Timesa” myśliwce F-16 I uzbrojone w najnowsze amerykańskie bomby do niszczenia
bunkrów od miesięcy są przygotowywane do misji w Iranie. Na dnie Zatoki
Perskiej stacjonuje izraelska łódź podwodna z rakietami cruise, a oddziały
komandosów są gotowe do przerzutu helikopterem. Jak powiedział Ariel Szaron w
ostatnim wywiadzie, „Izrael nie zaakceptuje Iranu uzbrojonego w bombę atomową”.
– Pokonanie irańskiego lotnictwa nie będzie trudne. Składa się ono głównie z
przestarzałych maszyn. Większym problemem mogą być irańskie systemy broni
przeciwlotniczej, szczególnie rakiety ziemia–powietrze – mówi „Przekrojowi”
sir Timothy Garden, były marszałek RAF, ekspert militarny King’s College w
Londynie. W grudniu Irańczycy kupili w Rosji systemy antyrakietowe Tor-M1,
które zasilą stanowiska obrony wokół instalacji nuklearnych.
Nawet jeśli bombardowania wykonaliby Amerykanie, wcale nie jest pewne, że
przyniosłyby one skutek. Iran wyciągnął wnioski z izraelskiego nalotu na
iracki reaktor Osirak w 1981 roku i rozproszył swój program atomowy po całym
kraju, by trudniej go było zniszczyć. Szacuje się, że Iran ma dziś około stu
ośrodków nuklearnych, a eksperci wątpią, by Amerykanie i Izraelczycy znali
lokalizacje wszystkich. Na dodatek newralgiczne instalacje – jako choćby hale
z wirówkami do wzbogacania uranu w Natanzie – umieszczono w zbrojonych
bunkrach pod ziemią.
Obserwuj wątek
    • meerkat1 A po co grzac silniki i marnowac paliwo? 30.01.06, 02:18
      I kto powiedzial przedmowcy, ze jesli USA zdecyduja sie zlikwidwac iranskie
      zagrozenie, to ich akcja bedzie miala forme ataku lotniczego, czy w ogole
      jakiejkolwiek tradycyjnej operacji wojskowej? :-)))
      • julian.m Re: A po co grzac silniki i marnowac paliwo? 30.01.06, 02:45
        oboje jestescie podjudzaczami do wojny, po angielsku nazywa sie to war
        mongering,cieszycie sie bowiem juz z gory bolem i cierpieniem potencjalnych
        ofiar nastepnej wojny , niestety chloptasie oboje jestescie w duzym bledzie
        bowiem za miesiecy kilka przy wydatnej pomocy Rosji rusza iranskie reaktory
        atomowe i nikt nie dotknie nawet brudnym palcem na mapie dzialajacych
        instalacji atomowych,za pozno wiec na bicie piany i sinienie ze zlosci,iranski
        program atomowy jest faktem i jest potrzebny do wypelnienia politycznej prozni
        w tym regionie swiata ,jest to tak proste jak 2 X 2.
        • meerkat1 Re: A po co grzac silniki i marnowac paliwo? 30.01.06, 20:19
          "za miesiecy kilka przy wydatnej pomocy Rosji rusza iranskie reaktory
          > atomowe i nikt nie dotknie nawet brudnym palcem na mapie dzialajacych
          > instalacji atomowych"



          Nie ma potrzeby!

          Sa to bowiem reaktory "CZARNOBYLSKIEGO typu", a Kacapy buduja je w dodatku na
          terenach sejsmicznie aktywnych (Natanz, Busher, Isfahan).

          Tak wiec istnieje realna perspektywa, ze wkrotce potem jak reaktory owe oddane
          zostana oddane do uzytku pograzony w mrokach sredniowiecza Iran zostanie
          wreszcie oswiecony.

          I to od srodka. :-)))
        • wyrozumialy Re: A po co grzac silniki i marnowac paliwo? 31.01.06, 00:59
          julian.m napisał:

          > oboje jestescie podjudzaczami do wojny, po angielsku nazywa sie to war
          > mongering,cieszycie sie bowiem juz z gory bolem i cierpieniem potencjalnych
          > ofiar nastepnej wojny , niestety chloptasie oboje jestescie w duzym bledzie
          > bowiem za miesiecy kilka przy wydatnej pomocy Rosji rusza iranskie reaktory
          > atomowe i nikt nie dotknie nawet brudnym palcem na mapie dzialajacych
          > instalacji atomowych,za pozno wiec na bicie piany i sinienie ze
          zlosci,iranski
          > program atomowy jest faktem i jest potrzebny do wypelnienia politycznej
          prozni
          > w tym regionie swiata ,jest to tak proste jak 2 X 2.



          A kim Ty jestes? Cieszysz sie ze wariat bedzie mial bombe atomowa? Cos
          Ci powiem Iran bedzie bezpieczniejszy bez takiej broni poniewaz nawet jezeli
          chca zaatakowac Stany to niestety nie sa w stanie z nimi konkurowac. Stany nie
          zawachaja sie uzyc swojej broni nuklearnej gdyby przyszlo Iranskiemu wariatowi
          cos glupiego do glowy.
    • goldbaum niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie moga 30.01.06, 12:47


      "problemem mogą być irańskie systemy broni przeciwlotniczej, (...)szczególnie
      rakiety ziemia–powietrze. W grudniu Irańczycy kupili w Rosji systemy
      antyrakietowe Tor-M1, które zasilą stanowiska obrony wokół instalacji nuklearnych."

      Izraelczycy nia maja ani srodkow ani mozliwosci do przeprowadzania dlugotrwalych
      nalotow, ktore bylyby w tym wypadku koniecznoscia zeby chociaz opoznic
      Iranczykow w realizacji ich zamiarow.

      "Nawet jeśli bombardowania wykonaliby Amerykanie, wcale nie jest pewne, że
      przyniosłyby one skutek. Iran wyciągnął wnioski z izraelskiego nalotu na
      iracki reaktor Osirak w 1981 roku i rozproszył swój program atomowy po całym
      kraju, by trudniej go było zniszczyć"
      • warmi2 Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 30.01.06, 17:36
        Oni nie musza go zniszczyc, wystarczy ze zwolnia tempo ...
        • goldbaum Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 30.01.06, 21:07
          warmi2 napisał:

          > Oni nie musza go zniszczyc,

          bo nie moga

          > wystarczy ze zwolnia tempo ...

          dlatego musza sie tym zadowolic
          • warmi2 Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 30.01.06, 21:12
            Fizycznie to oczywisice ze moga.

            To tylko kwestia politycznej woli - w dzisiejszej sytuacji nikt sie nie zgodzi na np nuklearny atak ale jak powiedzmy Iran wyprodukuje kiedys jakas bombke i ona w jakis zawiklany sposob trafi na teren USA to pojedrzewam , ze polityczna sytuacja sie zmieni i z Iranu zostanie dymiacy krater.
            • goldbaum Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 30.01.06, 21:17
              warmi2 napisał:

              > Fizycznie to oczywisice ze moga.

              To dokladnie tak jak z samobojstwem. "Fizycznie" tez kazdy "moze".


              • warmi2 Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 30.01.06, 21:26
                Samobojstwo ?

                To jest raczej kwestia moralna.

                USA byloby w stanie zrownac z ziemia caly bliski wschod i poza zgrzytaniem zebow nikt nie byl w stanie nic zrobic.

                W sumie skoro teraz USA jest "wielkim szatanem" i nowa trzecia rzesza a Bush Hitlerem, jakie nowe porownania by arabskie czy europejskie media stworzyly?
                • goldbaum Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 30.01.06, 21:57
                  To nie tylko "kwestia moralna". To samobojstwo moralne bedace zalazkiem
                  samobojstwa fizycznego. Gdyby USA za pomoca broni jadrowej "zrownalo z ziemia"
                  teraz "caly Bliski Wschod" lub Iran to zrownaloby z ziemia tez wszystko to, co
                  trzyma teraz razem tzw. pierwszy swiat i pozostale mocarstwa jak Chiny i Rosja.

                  III Rzesza pod koniec lat 30-tych byla mocarstwem militarnym nr. 1. na swiecie.
                  USA nie odgrywaly na arenie miedzynarodowej prawie zadnej roli a Adolf Hitler
                  byl powszechnie podziwianym mezem stanu, w 1939 roku jeszcze wybrany w USA
                  "czlowiekiem roku".

                  Potem Niemcy - z pominieciem wszelkich "kwestii moralnych" postanowily "zrownac
                  z ziemia" to i owo....
                  W pierwszych latach tez nikt nie byl "w stanie nic zrobic" "poza zgrzytaniem
                  zebami".
                  Jednymy i glownym problemem Hitera bylo to, ze pomijajac "wszelkie kwestie
                  moralne" mial przeciwko sobie wszystkich, ktorzy sie dla niego liczyli.
                  • wyrozumialy Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 31.01.06, 01:06
                    No wiesz co. Niemcy nie byly mocarstwem militarnym w latach 30-tych. Wygrali z
                    krajami slabszymi od siebie. Polska (co niedawno osiagnela wolnosc),
                    Jugoslawia, Czechami (politycznie). Jedynie Francja byla porownywalna z
                    Niemcami (z przegranych). ZSRR byla silniejsza, Anglia tez sobie z Niemcami
                    dala rade. O jakim mocarstwie mowisz?
                    • goldbaum Re: niech grzeja bo po za tym zdzialac wiele nie 31.01.06, 08:41
                      wyrozumialy napisał:

                      > No wiesz co. Niemcy nie byly mocarstwem militarnym w latach 30-tych.

                      No wiesz, doinformuj sie. Pod koniec lat 30-tych Niemcy mialy najsilniejsza i
                      najnowoczesniejsza armie na swiecie.

                      > Wygrali z krajami slabszymi od siebie.

                      W tym okresie (koniec lat 30-tych) kazde panstwo na swiecie bylo slabsze od
                      Niemiec. Patrz wyzej.

                      Polska (co niedawno osiagnela wolnosc),
                      > Jugoslawia, Czechami (politycznie). Jedynie Francja byla porownywalna z
                      > Niemcami (z przegranych). ZSRR byla silniejsza, Anglia tez sobie z Niemcami
                      > dala rade.

                      Gdybys troche lepiej znal historie to nie wypisywalbys takich bzdur.
                      I ZSRR i Anglia byly duzo slabsze od Niemiec. Niemcy przegraly wojne nie dlatego
                      bo byly (zwlaszcza na poczatku) slabsze od ktoregos z tych krajow (bo to
                      nieprawda) tylko dlatego, ze walczyly praktycznie przeciwko wszystkim na raz i
                      (co jeszcze wazniejsze) mialy przeciwko sobie prawie kazdego.


    • grzegorz1948 Re: Ciechu! U 30.01.06, 16:59
      Uwazaj zeby jak przyszlo do startu nie zabraklo wam paliwa!Wtedy nic nie
      pozostanie innego jak te bombki podwiesic pod chinskie latawce noworoczne!
    • j-k To wszystko prawda... 30.01.06, 17:53
      Pisze o tym do dwoch lat...
      I dlatego naloty amerykanskie na Iran - jesli nastapia -
      beda obejmowac KILKASET celow.

      Jezeli Iran bedzie GRZECZNY - to uniknie uzycia Amerykanskich Bomb Atomowych.

      • goldbaum Re: To wszystko prawda... 30.01.06, 21:09
        j-k napisał:

        > Pisze o tym do dwoch lat...

        bedziesz o tym pisal do konca zycia...

        > I dlatego naloty amerykanskie na Iran - jesli nastapia -
        > beda obejmowac KILKASET celow.

        to juz nie "caly" Iran? Jednak jezcze sie czegos uczysz...

    • bladatwarz Golabki pokoju w natarciu. 31.01.06, 11:58
      Iran sobie poradzi.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka