Dodaj do ulubionych

Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy

24.10.08, 13:11
Sąd rejonowy w Moskwie oddalił zażalenie prawników rodzin ofiar
mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku na postępowanie Głównej
Prokuratury Wojskowej Rosji (GPW).
GPW odmówiła zrehabilitowania pomordowanych.

Szef polskiej sekcji Memoriału Aleksandr Gurianow wyraził oburzenie
z powodu wystąpienia prokuratora wojskowego na posiedzeniu sądu
rejonowego w sprawie zażalenia prawników rodzin ofiar mordu NKWD na
polskich oficerach w 1940 roku.REKLAMA Czytaj dalej

Prokurator, komandor-porucznik Igor Blizjejew argumentował, że nie
można zrehabilitować wszystkich pomordowanych, gdyż istniały
podstawy do represjonowania niektórych z nich jako szpiegów i
dywersantów.

Adwokat Anna Stawicka zapowiedziała odwołanie się od orzeczenia.
wiadomosci.onet.pl/1850264,12,item.html
Obserwuj wątek
    • habeas_corpus Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 24.10.08, 13:21
      Późną jesienią 1939 roku, w okupowanym Zakopanem spotkali się przedstawiciele
      dwóch zaprzyjaźnionych służb, Gestapo i NKWD. Radzili m.in. nad sposobami walki
      z takimi szpiegami i dywersantami jak mjr Henryk Dobrzański "Hubal".

      Efektem tej wspólnej konferencji była skoordynowana akcja wymordowania polskich
      elit intelektualnych, która na terenie okupacji niemieckiej nosiła miano Akcji
      AB, a w okupacji sowieckiej zakończyła się Katyniem, Charkowem i Miednoje.
    • j-k Jedyny pozytek z tego byl taki, ze... 24.10.08, 14:37
      ze NIEOMYLNY Ojciec Narodu Josif Wisarionowicz,
      raz w zyciu przyznal sie do swjej omylnosci.

      Na posiedzeniu Politbiura tuz po napadzie Niemiec na ZSRR
      stwierdzil (cytuje) :

      "jesli chodzi o (tych) polskich oficerow - popelnilismy blad".
      • habeas_corpus Re: Jedyny pozytek z tego byl taki, ze... 24.10.08, 16:11
        j-k napisał:

        > ze NIEOMYLNY Ojciec Narodu Josif Wisarionowicz,
        > raz w zyciu przyznal sie do swjej omylnosci.
        >
        > Na posiedzeniu Politbiura tuz po napadzie Niemiec na ZSRR
        > stwierdzil (cytuje) :
        > "jesli chodzi o (tych) polskich oficerow - popelnilismy blad".

        Niestety, o ile dobrze pamiętam to dokończenie tego zdania brzmiało:
        "...wydaliśmy ich Niemcom".

        Za to z dużą dezynwolturą snuł przypuszczenia o masowej ucieczce Polaków do
        Mandżurii!
        • 1234-5aa Re: Jedyny pozytek z tego byl taki, ze... 24.10.08, 16:49
          Zamordowani w Katyniu a także w wielu innych miejscach Polscy żołnierze i
          obywatele wcześniej czy póżniej zostaną zrehabilitowani a oprawcy osądzeni.
          Jeżeli rosyjskie sądy robią sobie kpiny z ofiar zamordowanych przez rosyjskich
          oprawców to nie zdają sobie sprawy z tego co robią. To nigdy nie zostanie
          odpuszczone. To tak jakby niemieckie sądy nie dopatrywały się nic nagannego w
          istnieniu obozów koncentracyjnych. Jest to gigantyczna kompromitacja Rosji jako
          państwa. I oni chcą mieć wpływ na rządzenie światem. Nigdy!!!!. A gigantyczne
          odszkodowania zapłacą jeszcze nie narodzeni Rosjanie, nawet za 50 lat!
          • wojciech.2345 Re: Jedyny pozytek z tego byl taki, ze... 24.10.08, 22:00
            Być może Rosja chce zablokować falę roszczeń pod jej adresem.

            Katyń jako precedens mógłby otworzyć drogę roszczeń innym, np.
            Ukraińcom.
          • tornson Re: Jedyny pozytek z tego byl taki, ze... 25.10.08, 11:40
            1234-5aa napisał:

            > Zamordowani w Katyniu a także w wielu innych miejscach Polscy żołnierze i
            > obywatele wcześniej czy póżniej zostaną zrehabilitowani a oprawcy osądzeni.
            Jeśli jacyś oprawcy jeszcze żyją to mają po 80-90 lat.
    • jk2007 KGBowski Memorial autorytetem dla Polakow? 24.10.08, 19:52
      • de_oakville Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 25.10.08, 02:48
        Z zaciekawieniem obejrzalem film Wajdy "Katyn". Okazuje sie ze wiekszosc
        pomordowanych oficerow to nawet nie byli zawodowi oficerowie, tylko powolani do
        sluzby rezerwisci - glownie przedstawiciele inteligencji. Sowieci wypuscili do
        domow wzietych do niewoli polskich szeregowcow, natomiast oficerow zatrzymali.
        "Uwazaja nas za jencow wojennych, chociaz przeciez z nimi wojny nie bylo" -
        zapisal w swoim notesie rotmistrz, jeden z glownych bohaterow filmu, ktory
        pozniej zostal tak jak wiekszosc zamordowany strzalem w potylice. I jeszcze inna
        ciekawa scena: byla sluzaca "pani generalowej", ktora po wojnie sama zostala
        "pania staroscina" odwiedza swoja byla chlebodawczynie-wdowe (general dostal
        rowniez w Katyniu kule w potylice), aby jej oddac przechowywana w ukryciu
        podczas wojny szable "pana generala". Widzialem w ksiazce historycznej zdjecie
        jednej z takich szabel jakie nosili polscy oficerowie przed wojna. Bylo na niej
        wygrawerowane: "Dojdziem cie Moskalu". I po co takie rzeczy grawerowali? Bo
        przeciez nigdy nie wiadomo, kto kogo "dojdzie", nie warto wiec bylo prowokowac
        losu. Zbrodnia Stalina byla jednak potworna zbrodnia, co do tego nie ma dwoch
        zdan.
    • felusiak1 Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 25.10.08, 07:44
      Przecież wtedy wszyscy z czystymi paznokciami to byli szpiedzy a fryzjerzy ze
      wzgledu na delikatne ręce podejrzewani byli iz są burżujami. Nu szpiony i
      burżuje, bliad'.
      Rosjanom cieżko przychodzi uznanie winy. Pod tym względem nie ustepuja nam, Polakom.
    • jk2007 Stalin a Katyn 25.10.08, 09:27
      duel.ru/200351/?51_6_1
      • habeas_corpus Re: Stalin a Katyn 25.10.08, 11:09
        upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c1/Katyn_-_decision_of_massacre_p1.jpg
        • jk2007 Chruszczow tworca "Katyni" 25.10.08, 11:24
          www.stalin.su/book.php?action=header&id=17&bid=1
          • habeas_corpus Re: Chruszczow tworca "Katyni" 25.10.08, 11:30
            Chruszczow jest szczególnie znienawidzony przez stalinistów jako ten co ujawnił
            zbrodnie. Chcą na Chruszczowa zrzucić wszystkie winy.

            Wyżej masz fotokopię oryginalnej decyzji. Gdzie tam jest podpis Chruszczowa?

            Chruszczow ma swoje za kołnierzem i nie trzeba go obarczać jeszcze cudzymi
            zbrodniami.
            Zachowaj chociaż odrobinę przyzwoitości i nie zaprzeczaj faktom i dokumentom!
            • jk2007 Re: Chruszczow tworca "Katyni" 25.10.08, 11:35
              habeas_corpus napisał:

              > Chruszczow jest szczególnie znienawidzony przez stalinistów jako
              ten co ujawnił
              > zbrodnie. Chcą na Chruszczowa zrzucić wszystkie winy.
              >
              > Wyżej masz fotokopię oryginalnej decyzji. Gdzie tam jest podpis
              Chruszczowa?
              >
              > Chruszczow ma swoje za kołnierzem i nie trzeba go obarczać jeszcze
              cudzymi
              > zbrodniami.
              > Zachowaj chociaż odrobinę przyzwoitości i nie zaprzeczaj faktom i
              dokumentom!

              to jest falszywka, po zatym kopia, a zreszta kto tak podpisuje
              dokumenty - w prawo-dol?
              • wojciech.2345 Re: Chruszczow tworca "Katyni" 25.10.08, 11:41
                jk2007 napisał:
                > to jest falszywka, po zatym kopia, a zreszta kto tak podpisuje
                > dokumenty - w prawo-dol?
                =====================================================
                Myślę, że to małe piwo dla grafologa.

                Moskalu nie da się uciec przed prawdą.
              • habeas_corpus Re: Chruszczow tworca "Katyni" 25.10.08, 11:51
                jk2007 napisał:

                > > Zachowaj chociaż odrobinę przyzwoitości i nie zaprzeczaj faktom i
                > dokumentom!
                >
                > to jest falszywka, po zatym kopia, a zreszta kto tak podpisuje
                > dokumenty - w prawo-dol?

                No tak. Żądać przyzwoitości można tylko od kogoś kto rozumie to pojęcie.

                Jest w Polsce takie powiedzenie: Napluj świni w oczy, a ona powie, że to tylko
                deszcz pada.
          • 1234-5aa Re: Chruszczow tworca "Katyni" 25.10.08, 11:37
            Wcześniej czy póżniej zapłacicie za wszystkie Wasze zbrodnie przeciwko ludzkości
            z czasów - przed, w trakcie i po II w.ś. Nie łudżcie się że się z tego
            wymigacie. Tego rodzaju zbrodnie nie ulegają przedawnieniu. Wszyscy oprawcy i
            najeżdżcy z czasów II w.ś.(a takim były zarówno Niemcy hitlerowskie jak i ZSRR,
            natomiast Rosja jest naturalnym spadkobiercą ZSRR co zresztą potwierdził sam
            Putin)zostali już praktycznie osądzeni wraz z wypłatą odszkodowań z wyjątkiem
            oprawców radzieckich i to musi zostać dokończone i będzie dokończone choćby za
            100 lat!!!
            • tornson Jak rozumiem polski najeźdźca też zapłaci 25.10.08, 11:43
              za Zaolzie...

              1234-5aa napisał:

              > Wszyscy oprawcy i
              > najeżdżcy z czasów II w.ś.(a takim były zarówno Niemcy hitlerowskie jak i ZSRR,
              • jk2007 70 rocznica polskiej agresii na Czechoslowacje 25.10.08, 11:46
    • jk2007 "Katyn"- polski mit czy polska prowokacja? 25.10.08, 11:49
      www.nash-sovremennik.ru/p.php?y=2007&n=2&id=4
      • jk2007 "Katyn"- polski mit czy polska prowokacja? c.d 25.10.08, 12:03
        www.nash-sovremennik.ru/p.php?y=2007&n=4&id=11
      • 1234-5aa Re: "Katyn"- polski mit czy polska prowokacja? 25.10.08, 12:09
        Zaolzie to oczywiście hańba dla Polski. Ale przyznaliśmy się do tego że to hańba
        i kompromitacja, przeprosiliśmy i cały czas przepraszamy i przede wszystkim nie
        mordowaliśmy Czechów i nie zsyłaliśmy ich nigdzie na pewną śmierć.Oczywiście
        nikomu nigdy w Polsce nie przyszło by do głowy żeby np. wyjaśniać tę agresję
        koniecznością walki ze szpiegami albo obroną mniejszości polskiej. To jest ta
        zasadnicza różnica pomiędzy Polską i Rosją, żyjemy w różnych światach i w
        różnych wartościach i może wreszcie zrozumiecie dlaczego wybraliśmy UE i sojusz
        z USA, zresztą podobnie jak inne kraje. Następnym razem zastanówcie sie trochę
        co piszecie.
        • jk2007 Polacy wymagaja za "Katyn" 2 mld $ 25.10.08, 12:12
          • habeas_corpus Re: Polacy wymagaja za "Katyn" 2 mld $ 25.10.08, 12:22
            Zabiliście ponad 22.000 przedstawicieli inteligencji. To byli ojcowie rodzin,
            często jedyni żywiciele. Zrujnowaliście życie dziesiątkom tysięcy ludzi.
            Myślę, że 2 miliardy dolarów to niewielka kwota.
            A podobno Rosja jest bajecznie bogata bo ma ropę i gaz!
          • 1234-5aa Re: Polacy wymagaja za "Katyn" 2 mld $ 25.10.08, 12:23
            Gdyby sprawa została sprawiedliwie zakończona nie byłoby żadnych odszkodowań ale
            wobec tak wyjątkowej ignorancji i zakłamania państwa (sądów)rosyjskiego sprawy
            na pewno nie odpuścimy.
            • jk2007 wiedzialem, ze to polskie oszustwo 25.10.08, 12:43
              • 1234-5aa Re: wiedzialem, ze to polskie oszustwo 25.10.08, 14:10
                Rosja to bandycki kraj, wiedzą już o tym wszyscy a my postaramy się utrzymać tę
                opinię w świecie.
                • tornson Tyle że Rosję wszyscy na świecie uznają za 25.10.08, 20:48
                  pogromczynię hitleryzmu, a Polaków za kolaborantów którzy współdziałali w
                  zagładzie Żydów. Więc może śmieszni Polacy zamiast porywać się z motykę na
                  słońce zadbajcie wpierw by wasz śmieszny kraik przestano uważać za bandycki.
                  • j-k komunistyczne islamstwo - tompson 25.10.08, 20:57
                    w twoim wydaniu , jest jednak znacznie bardziej interesujace :)

                    Rosje wszyscy przytomni ludzie uznaja za kraj, ktory z bogactwa
                    Rosji Carskiej zszedll do nedzy komunizmu
                    gdzie liczba ludnosci maleje, gdzie traca po kawalku terytorium
                    - slowem obraz nedzy i rozpaczy.
                    Podziekuj Leninowi.

                    gdyz o bandycie Stalinie - epigonie Lenina
                    nie warto wspominac :)

                  • wojciech.2345 Re: Tyle że Rosję wszyscy na świecie uznają za 25.10.08, 21:06
                    Dżuma zwana komunizmem została opanowana.

                    Nie denerwuj się czerwony.
                  • 1234-5aa Re: Tyle że Rosję wszyscy na świecie uznają za 26.10.08, 11:47
                    Rosja w 1939 r. współpracowała z Hitlerem i napadła na Polskę na ten "kraik".
                    Była takim samym agresorem jak Hitler, chciała współpracować z Hitlerem i nie
                    spodziewała się jego ataku w 1941 r. Gdyby nie ten atak dalej współpracowałaby z
                    Hitlerem. Do wojny z Niemcami przystąpiła przypadkowo, ale zasadniczą reakcją
                    Rosji(ZSRR) na rozpoczęcie II w.ś. była agresja wspólnie z Hitlerem na
                    Polskę!!!. Nigdy tej prawdy nie wymażecie tak jak i Katynia. Podbijaliście małe
                    narody jak Litwa, łotwa, Estonia, mordując i wywożąc na zsyłki całe narodu
                    nazywając to wyzwoleniem. Z tego znana jest Rosja w świecie a my ten(ten kraik)
                    będziemy tę opinię utrwalać przez całe pokolenia!!!
                    • tornson Re: Tyle że Rosję wszyscy na świecie uznają za 26.10.08, 17:57
                      1234-5aa napisał:

                      > Rosja w 1939 r. współpracowała z Hitlerem i napadła na Polskę na ten "kraik".
                      Polska z Hitlerem współdziałała jeszcze wcześniej napadając na Czechosłowację.
                      Stalin zadbał o to by Zachód i Polska nie sprzymierzyły się z Hitlerem i bardzo
                      dobrze uczynił.

                      > Była takim samym agresorem jak Hitler, chciała współpracować z Hitlerem i nie
                      ZSRR nie było żadnym agresorem, zajął etnicznie swoje ziemie i tyle. Jakoś
                      Angole nie uznali tego za agresję i wojny ZSRR nie wypowiedzieli.

                      > będziemy tę opinię utrwalać przez całe pokolenia!!!
                      Chyba tylko w polskich mózgach, bo nikt inny na świecie nie łyka tych polskich
                      rojeń, a i to niedługo, bo gdy wejdzie wspólny dla UE podręcznik do historii
                      skończy się rewizjonistyczna wizja historii wyznawana przez nadwiślański kaczystan.
                      • j-k a-historyczna niewiedza. 28.10.08, 21:57
                        tornson napisał:
                        bo gdy wejdzie wspólny dla UE podręcznik do historii
                        > skończy się rewizjonistyczna wizja historii wyznawana przez
                        nadwiślański kaczystan.

                        Nie. Prawo do narodowej interpretacji historii (w szkolach)
                        - pozostanie.

    • jorl Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 14:03
      Tak z grubsza sa 3 mozliwosci co do Katynia.

      1.Tak jak sie pisze w polskiej historii zabici przrz krwiorzerczego Stalina
      Polacy w 1940r.

      2.Zabici jak wyzej ale w 1941r juz po 22.06.41 z braku mozliwosci ich ewakuacji
      przed Niemcami a w obawie ze beda organizowali armie polska wspolnie z Niemcami.

      3. Niemcy ich wymordowali po ich przejeciu w czasie wojny aby wbijac klin
      pomiedzy wrogami.

      Co bylo naprawde? Ja jakos nie wiem dotad. I nie sadze aby mozna bylo naprawde
      wiedziec.

      ad 1. Ja nie mam zadnego zaufania do IPNow, wiem ze klamia czesto, jakies
      papiery sfalszowac zaden problem. Ale dla Polski w rozumowaniu obecnej polskiej
      racji stanu naturalnie najlepsza mozliwosc. Czy do prawdziwej polskiej racji
      stanu ale najlepsza niekoniecznie.
      Dlaczego watpie? Bo nie widze powodu dlaczego Stalin nie zeslal ich na Syberie
      do kopania wegla, budowy drog itd. A to bylo potrzebne. I uwazam ze Stalin
      postepowal logicznie i to by bylo bez logiki. Zaden interes dla ZSRR. Dlatego
      uwazam ta wersje za maloprawdopodobna. Ale nie niemozliwa, OK.

      ad 2. Ta wersja moze byc prawdopodobna. Do ewakuacji mieli zaklady, Rosjan aby
      budowac na Uralu fabryki. A wiec jak wyzej aby nie miec w tym smiertelnej wojnie
      dodatkowych wrogow. A wlasnie ci polscy oficerowie mogliby w swojej ruspfobi, bo
      pochodzili zwlaszcza stamtad, armie polska sojusznicza z Niemcami organizowac.
      Wydaje mi sie ta wersja za najbardziej prawdopodobna.

      ad 3. Tez mozliwe uzadnienie powyzej.

      Jak bylo, pozyyjemy zobaczymy. Bo mysle ze za kilka lat, jesli to nie jak pkt.1
      Rosjanie wyloza karty na stol. Jak sie dalej wzmocnia.
      Pozdrowienia

      • jk2007 jorl - dobrze to ujales! 26.10.08, 14:38
        ciekawy artykul na ten temat
        katynbooks.narod.ru/syndrome/Docs/Chapter_02.html
      • habeas_corpus Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 16:55
        Ad 2 i 3 to bzdury bez jakiegokolwiek oparcia w dokumentach, źródłach i
        zeznaniach świadków.
        Ile razy ma się Rosja przyznawać, żebyście wreszcie zrozumieli, że to nie
        podlega żadnej dyskusji. ZABIJALI SOWIECI!!!
        Jedyne o co toczy się dyskusja to tylko motywy zbrodni. Rosja nie chce przyznać,
        że były to represje, bo nie chce płacić odszkodowań rodzinom. To tylko kwestia
        pieniędzy!!!

        Armia polska sojusznicza z Niemcami??? To mógł wymyślić tylko ubecki piesek.
        • tornson Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 18:00
          habeas_corpus napisał:

          > Ad 2 i 3 to bzdury bez jakiegokolwiek oparcia w dokumentach, źródłach i
          > zeznaniach świadków.
          > Ile razy ma się Rosja przyznawać, żebyście wreszcie zrozumieli, że to nie
          > podlega żadnej dyskusji. ZABIJALI SOWIECI!!!
          A kogo to obchodzi do czego się Rosja przyznaje, to byli jeńcy Związku
          Radzieckiego a nie Rosji.

          > Jedyne o co toczy się dyskusja to tylko motywy zbrodni. Rosja nie chce przyznać
          > ,
          > że były to represje, bo nie chce płacić odszkodowań rodzinom. To tylko kwestia
          > pieniędzy!!!
          >
          > Armia polska sojusznicza z Niemcami??? To mógł wymyślić tylko ubecki piesek.
          Jaaaaaaasne, a NSZ też wymyśliły "ubeckie pieski"??
    • ghotir2 Torturowani w Gwantanamo to terrorysci 26.10.08, 14:29
    • jorl Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 17:09
      habeas_corpus napisał:

      > Ad 2 i 3 to bzdury bez jakiegokolwiek oparcia w dokumentach, źródłach i
      > zeznaniach świadków.
      > Ile razy ma się Rosja przyznawać, żebyście wreszcie zrozumieli, że to nie
      > podlega żadnej dyskusji. ZABIJALI SOWIECI!!!

      Jak bylo tak jak w Pkt2 to faktycznie byli sowieci. Tylko ze PO napasci Nimiec i
      z braku mozliwosci ewakuacji.
      A to ze jelzin cos tam przyznal nie jest wiarygodne. Wtedy martwil sie aby Rosja
      sie nie rozleciala i uwazal ze troche zdejmie tym nacisk na Rosje.
      A argumenty IPNu to se mozesz. Wielokrotnie stwierdzilem ze uprawia plaska
      propagande.


      > Jedyne o co toczy się dyskusja to tylko motywy zbrodni. Rosja nie chce przyznać
      > ,
      > że były to represje, bo nie chce płacić odszkodowań rodzinom. To tylko kwestia
      > pieniędzy!!!
      >
      > Armia polska sojusznicza z Niemcami??? To mógł wymyślić tylko ubecki piesek.

      Nie? Wlasnie tamci katynscy Polacy pochodzili z tych rusofobicznych Kresow.
      Widac na forum im dalej wschodnie pochodzenie tym wiekszy rusofob. W kazdym
      razie Stalin nie chcial ryzykowac. ZSRR walczyl o zycie wtedy.

      Zreszta wierz sobie w co chcesz. Ja zostaje przy swoim. I Twoje wrzaski nie pomoga.
      Pozdrowienia
      • habeas_corpus Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 17:26
        Decyzja zapadła 5 marca 1940 roku. Wniosek sporządził Beria, zatwierdzili go
        swoimi podpisami Stalin, Woroszyłow, Mołotow i Mikojan.
        Ktoś dopisał na dokumencie, że Kalinin i Kaganowicz też byli ZA, chociaż ich
        podpisów nie ma.

        upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c1/Katyn_-_decision_of_massacre_p1.jpg

        • jorl Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 18:09
          Ja juz widzialem jak Zachod potrafi falszowac. Wszystko. Tez dokumenty.
          Myslisz ze mnie tym przekonasz?
          Nie widze logiki w tym. I wole oprzec sie na mjej logice jak na oglupiajacej
          propgandzie.
          Ja zostaje przy moim.
          Do tego faktycznie wiem ze tzw. zbrodnie komunistyczne sa mnozone przez wielkie
          liczby. Jestem przekany ze i te 20tys? to tez duuuuzo za duzo.
          Ale to normalne na Zachodzie.
          Pozdrowienia

          • habeas_corpus Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 18:47
            jorl napisał:

            > Ja juz widzialem jak Zachod potrafi falszowac. Wszystko. Tez dokumenty.
            > Myslisz ze mnie tym przekonasz?

            Tak. Sfałszowali i podłożyli w Rosyjskim Państwowym Archiwum Historii
            Społeczno-Politycznej (RGASPI), ul. Bolszaja Dmitrowka 15, Moskwa, sygnatura
            dokumentu: F.17 op. 166 sprawa 621 str. 134-135 (od 2003; w latach 1991 - 2003
            dokument był przechowywany w Archiwum Prezydenta Federacji Rosyjskiej w zbiorze
            "Zamknięty pakiet nr 1").


            • jk2007 Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 19:09
              habeas_corpus napisał:

              > jorl napisał:
              >
              > > Ja juz widzialem jak Zachod potrafi falszowac. Wszystko. Tez
              dokumenty.
              > > Myslisz ze mnie tym przekonasz?
              >
              > Tak. Sfałszowali i podłożyli w Rosyjskim Państwowym Archiwum
              Historii
              > Społeczno-Politycznej (RGASPI), ul. Bolszaja Dmitrowka 15, Moskwa,
              sygnatura
              > dokumentu: F.17 op. 166 sprawa 621 str. 134-135 (od 2003; w latach
              1991 - 2003
              > dokument był przechowywany w Archiwum Prezydenta Federacji
              Rosyjskiej w zbiorze
              > "Zamknięty pakiet nr 1").

              to byla kopia z kopii, oryginalu nikt nie widzial
              • habeas_corpus Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 19:15
                jk2007 napisał:

                > to byla kopia z kopii, oryginalu nikt nie widzial

                Sralis mazgalis.
                Masz pod linkiem fotokopię oryginału. Wtedy nie było kolorowych fotokopiarek.
            • jorl Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 19:22
              habeas_corpus napisał:


              > Tak. Sfałszowali i podłożyli w Rosyjskim Państwowym Archiwum Historii
              > Społeczno-Politycznej (RGASPI), ul. Bolszaja Dmitrowka 15, Moskwa, sygnatura
              > dokumentu: F.17 op. 166 sprawa 621 str. 134-135 (od 2003; w latach 1991 - 2003
              > dokument był przechowywany w Archiwum Prezydenta Federacji Rosyjskiej w zbiorze
              > "Zamknięty pakiet nr 1").

              Juz pisalem ze Rosjanie wtedy przy rospadajcej sie Rosji mieli tyle problemow ze
              sie nawet mogli przyznac do nieprawdy. Jesli sadzili ze to im wtedy jakos
              politcznie pomoze. A wiec mogli uczestniczyc w falszerstwie dokumentow. Pod
              zadaniem z Zachodu.
              Dla mnie zaden argument.
              Naprawde uwazam ze dopiero za kilka lat sie wyjasni. Jak sie geopolitycznie
              Rosja wzmocni.
              Ja poczekam. A jak sie nie doczekam to wcale nie znaczy ze w te "dowody" uwierze.
              Pozdrowienia

      • 1234-5aa Re: Rosja: pomordowani w Katyniu to szpiedzy 26.10.08, 17:35
        Jorl, znowu nie masz racji. Nikt już nie dyskutuje o dowodach sowieckiej zbrodni
        w Katyniu!. To przyznał również sam Putin, to już dla wszystkich jest oczywiste.
        Natomiast na pewno problemem jest zagrożenie wypłatami odszkodowań, ale to można
        zawsze jakoś załatwić. Dużym problemem jest również a może przede wszystkim
        przyznanie się przed własnym społeczeństwem, że się okłamywało to społeczeństwo,
        że ZSRR w czasie II w. ś był nie tylko pogromcą Hitlera ale również
        współpracował z tym Hitlerem( o czym w Rosji nikt nie wie)i że sowieccy
        żołnierze często nie wyzwalali a zniewalali i mordowali różne narody(Estończycy,
        Polacy, Litwini, łotysze). A niestety tak było, wierz mi!
        • jk2007 wkoncu ile pomordowaych w Katyniu?10-12000-25000? 26.10.08, 17:58
          • jk2007 i ten polski rachunek 2 mld $ za Katyn? 26.10.08, 18:13
            • wojciech.2345 skąd to info???? /bt 26.10.08, 18:15
              • jk2007 cena Katyni 26.10.08, 18:33
                www.russia-today.ru/2008/no_02/02_world.htm
                • wojciech.2345 Re: cena Katyni 26.10.08, 18:37
                  Przykro mi ale tutaj jest istotne polskie info.

                  Masz takie?
                  • jk2007 Re: cena Katyni 26.10.08, 18:56
                    katyn.ru/index.php?go=Pages&file=print&id=811
                    • wojciech.2345 Re: cena Katyni 26.10.08, 19:02
                      Dziękuję za info. Będę ZAWSZE przeciwko finansowym roszczeniom
                      mimo, ze wina rosyjska w tej sprawie jest dla mnie oczywista.

                      Pozdrawiam.
                      • jk2007 Re: cena Katyni 26.10.08, 19:06
                        wojciech.2345 napisał:

                        > Dziękuję za info. Będę ZAWSZE przeciwko finansowym roszczeniom
                        > mimo, ze wina rosyjska w tej sprawie jest dla mnie oczywista.
                        >
                        > Pozdrawiam.

                        a co sadzisz o zamordowaniu 22 tys. czerwonoarmistow w lagru pod
                        Tucholem?
                        • wojciech.2345 Re: cena Katyni 26.10.08, 19:08
                          jk2007 napisał:
                          > a co sadzisz o zamordowaniu 22 tys. czerwonoarmistow w lagru pod
                          > Tucholem?
                          =====================================================
                          Nie znam sprawy.
                          • jk2007 o mordzie czerwonoarmistow w polskich lagrach 26.10.08, 19:13
                            www.russia-today.ru/2008/no_03/03_world_2.htm
                            • wojciech.2345 prośba do Dr. jk 26.10.08, 19:18
                              Mógłbyś zerknąć na to? Nie znam rosyjskiego i nie umiem tego ocenić.

                              Uwierzę w to co napiszesz.
                              • j-k przeczytalem... 26.10.08, 19:29
                                Czesciwo odpowiedzialem na te uwagi w poscie ponizej, ale na Twoja
                                prosbe dopielniam:

                                To stare i znane uwagi rosyjskiej i sowieckiej propagandy
                                sugerujace, ze Polacy chcieli zaglodzic jencow czerwonoarmistow.
                                Istotnie, umarlo ich kilkanascie tysiecy.
                                Ale nie byla to zadna planowana eksterminacja.
                                Panstwo Polskie w latach 1919-22 dopiero sie tworzylo...
                                Glod panowal w calym kraju.
                                Zolnierze - takze polscy - nie mieli co jesc...
                                Rosjan (jencow) w tych lagrach traktowano nie wiele gorzej, niz
                                zolnierzy polkich w wojsku polskim...

                                Byl tam (glownie w twierdzy w Modlinie - gdzie wiekszosc z nich
                                trzymano i glod i chlod i brud...

                                To prawda.
                                Nie bylo to jednak dzialanie celowe.
                                Polski nie bylo po prostu na wiecej wtedy stac.

                                Historycy rosyjscy ten fakt celowo pomijaja.
                                I co najwazniejsze - jak w poscie ponizej zaznaczylem:
                                polacy chceli ich wymienic za polskie dobra kultury zrabowane
                                przecz carat.
                                Rosja Soviecka dlugo sie z tym ociagala.
                                A postanowien traktatu ryskiego, jesli chodzi o te dobra, wypelnila
                                tylko w polowie.
                                Druga polowa jest nadal w zbiorach rosyjskich.




                                • jk2007 Ignacy Matuszewski pisal o mordzie w Tucholi 26.10.08, 19:33
                                  22 tys. czerwonoarmistow
                                  • j-k belkot. 26.10.08, 20:04
                                    zdecyduj sie: - 2 tys - czy 22 tys?
                                    i nie zabitych. - a tyko zmarlych z glodu.

                                    czy uwazasz, ze zabojstwo 22 tys. ludzi daloby sie ukryc?

                                    belkoczesz.
                                    • habeas_corpus Re: belkot. 26.10.08, 20:07
                                      j-k napisał:

                                      > czy uwazasz, ze zabojstwo 22 tys. ludzi daloby sie ukryc?

                                      No, akurat Sowietom się udało - na 3 lata.
                                      • j-k Re: belkot. 29.10.08, 19:09
                                        Ale jednak Polska , to nie Rosja.
                                        jasne, ze gdyby tych terenow nie zdobyli Niemcy,
                                        to pewnie nie wydaloby sie to do tej pory.


                                        W koncu balagan typowy dal Rosjan powodowal, ze sami do tej pory
                                        nie wiedza, ile osob przewinelo sie przez ich komunistyczne lagry,
                                        ile umarlo (glod, choroby) , a ile zostalo zabitych.
                                • wojciech.2345 jeszcze raz - dziękuję /bt 26.10.08, 20:22
                            • j-k wielkorosyjski belkot jk2007 26.10.08, 19:18
                              zadnych mordow, hloopcze na Czerwonoarmistach nie bylo.
                              Fakt , wzieto ich do niewoli okolo 100 tys...
                              wielu zmarlo.
                              z glodu i chorob.
                              ale nie planowanej eksterminacji.

                              co wiecej - strona polska wielkorotnie zwracala sie o ich wymiane -
                              w zamian za oddanie polskich dobr kultury zagrabionych przez carat.

                              udalo sie to i tylko czesciowo - w protokole ryskim z roku 1921...

                              • wojciech.2345 telepatia? 26.10.08, 19:20
                                Dzięki.
                            • jk2007 Re: o mordzie czerwonoarmistow w polskich lagrach 26.10.08, 19:31
                              www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=44&t=11972
                              • 10elektryk10 Re: o mordzie czerwonoarmistow w polskich lagrach 26.10.08, 20:43
                                www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=80&t=9819
                                O wyczynach "batalionów śmierci" nie uczą w polskich podstawówkach.
                                Napewno wiedzą o ich osiągnięciach ruscy historycy.
                                • 10elektryk10 Re: o mordzie czerwonoarmistow w polskich lagrach 26.10.08, 20:49
                                  Zdjęcia polskich żołnierzy z lat 1919 - 1920 z trupimi główkami na
                                  czapkach.
                                  • habeas_corpus Re: o mordzie czerwonoarmistow w polskich lagrach 26.10.08, 20:54
                                    10elektryk10 napisał:

                                    > Zdjęcia polskich żołnierzy z lat 1919 - 1920 z trupimi główkami na
                                    > czapkach.

                                    Aż strach pomyśleć co by było jakbyś tak znalazł zdjęcie Polaka z nożem w ręku.
                        • habeas_corpus Re: cena Katyni 26.10.08, 19:37
                          jk2007 napisał:

                          > a co sadzisz o zamordowaniu 22 tys. czerwonoarmistow w lagru pod
                          > Tucholem?

                          To kłamstwo. Sprawa była badana przez WSPÓLNĄ komisję polsko-rosyjską. Nie
                          znaleziono żadnych faktów świadczących o mordowaniu jeńców sowieckich.
                          Stwierdzono, że w obozach występowała duża śmiertelność chorobowa.

                          Do niewoli wzięto 80 - 85 tysięcy jeńców bolszewickich, z których zmarło 16 - 20
                          tysięcy. To jest, w najgorszym wypadku, 25% jeńców.

                          To był czas kiedy w Polsce ludzie wolni głodowali, było to przecież tuż po I
                          wojnie światowej i następującej zaraz po niej wojnie polsko-bolszewickiej. Mam
                          oceny, że średnia roczna śmiertelność chorobowo-głodowa wśród Polaków wynosiła w
                          latach 1919 - 1920 około 40-45 tysięcy ludzi.

                          Jest znany i przez nikogo nie kwestionowany fakt rozstrzelania około 300
                          żołnierzy RKKA, schwytanych na gorącym uczynku gdy napadli na szpital i
                          wymordowali rannych i lekarzy. Rozkaz natychmiastowego rozstrzelania wydał gen.
                          Władysław Sikorski.

                          Charakterystyczne jest, że Rosjanie zarzucający Polsce taką zbrodnię pomijają
                          zawsze fakt, że polscy żołnierze też dostawali się do niewoli sowieckiej.
                          Oczywiście było ich mniej (51 351), bo to MY wygraliśmy. Jednak w bolszewickich
                          obozach jenieckich warunki sanitarne nie były luksusowe i z niewoli nie wróciło
                          39% jeńców. Czyli znacznie większy odsetek niż bolszewików.

                          Trzydzieści dziewięć procent od tej liczby też daje około 20 tysięcy jeńców
                          Polaków, którzy nie powrócili z niewoli. Może też zostali zamordowani? Co ty na
                          to jk2007?

                          Dziwne jest też, że rosyjscy autorzy nigdy nie wspominają o udokumentowanych
                          chociażby przez Izaaka Babla faktach mordowania polskich oficerów wziętych do
                          niewoli przez konarmię Budionnego.
                        • opornik4 Re: cena Katyni 29.10.08, 04:32
                          jk2007 napisał:
                          > a co sadzisz o zamordowaniu 22 tys. czerwonoarmistow w lagru pod
                          > Tucholem?

                          Zasadnicze pytanie - a co ci czerwonoarmisci na ziemiach polskich
                          robili, zaprosil ich ktos w goscine?

                          Zostali wzieci do niewoli, pomarli z glodu i chorob
                          - nikt ich strzalem w potylice zycia nie pozbawil.

                          Nasi zolnierze, dobrowolnie na tereny radzieckie nie weszli.
                          Zostali tam przez sowieckiego agresora, ktory napadl na Polske
                          wywiezieni.

                          Naprawde nie widzisz roznicy?
                    • habeas_corpus Re: cena Katyni 26.10.08, 19:03
                      jk2007 napisał:

                      > katyn.ru/index.php?go=Pages&file=print&id=811

                      Nie widzę tu żadnych miliardów. Widzę tylko, że za popełnione czyny trzeba
                      odpowiedzieć. Jak zbrodnię popełni człowiek to idzie do więzienia. A jak
                      zbrodniarzem jest państwo, to się go do więzienia nie zamknie, ale odszkodowanie
                      powinni zapłacić.

                      Chyba, że uznasz, iż ZSRR miał prawo popełniać zbrodnie?
                      • de_oakville "Katyn for Dummies" 28.10.08, 12:35
                        Jesli chodzi o Katyn to przeciez Jelcyn przekazal Polsce odpowiednie dokumenty w
                        jezyku rosyjskim, miedzy innymi imienne listy polskich oficerow oraz daty, kiedy
                        i ktorzy byli wywozeni w poszczegolnych dniach kwietnia 1940 roku z obozu w
                        Kozielsku w swoja ostatnia podroz do katynskiego lasu. Rowniez policjanci z
                        obozu w Ostaszkowie byli wywozeni do Tweru (Kalinin) i tam likwidowani. Te
                        dokumenty Jelcyn rowniez przekazal. Wszystkie papiery sa po rosyjsku, takze
                        glowna decyzja Stalina i innych "wielkich" owczesnego panstwa radzieckiego
                        ("rasstrjelat'") z podpisami wszystkich "bonzow" owczesnego ZSRR. "Rodziny
                        katynskie" mialy dostep do tych dokumentow, kto chcial mogl dostac nawet kopie.
                        Wydano grube tomy ze zdjeciami dokumentow NKWD i przedrukiem list jencow. Teraz
                        znamy dokladnie nawet dzien rozstrzealania poszczegolnych osob. A Jorl jak ktos
                        wyrwany ze snu po 20 letniej drzemce pisze w roku panskim 2008 o trzech
                        mozliwosciach, i ze dopiero sie wszystko "wyjasni". No coz, dla wiekszosci juz
                        sie wyjasnilo, ale nie wszyscy sie tymi samymi rzeczami interesuja. W przeciwnym
                        razie nie byloby ksiazek "for Dummies". Ktos powinien napisac "Katyn for
                        Dummies" i przeslac jeden egzemplarz Jorlowi w prezencie.

                        ==================================
                        "Wybaczyc nie znaczy zapomniec."
    • wojciech.2345 Rosja mięknie? 28.10.08, 21:52
      Współprzewodniczący komisji były polski minister spraw zagranicznych
      Adam Rotfeld przyznał, że teraz to jest już kwestia decyzji
      politycznych. Jego zdaniem, "można tylko prosić tych, od których to
      zależy, aby sprawę odtajnić i raz na zawsze wyjaśnić".

      Podobna opnię wyraził przewodniczący rosyjskiej delegacji, rektor
      Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Anatolij Torkunow.
      wiadomosci.onet.pl/1852589,12,sprawa_katynia_musi_zostac_odtajniona,item.html
      • jorl Re: Rosja mięknie? 29.10.08, 19:08
        wojciech.2345 napisał:

        > Współprzewodniczący komisji były polski minister spraw zagranicznych
        > Adam Rotfeld przyznał, że teraz to jest już kwestia decyzji
        > politycznych. Jego zdaniem, "można tylko prosić tych, od których to
        > zależy, aby sprawę odtajnić i raz na zawsze wyjaśnić".
        >
        > Podobna opnię wyraził przewodniczący rosyjskiej delegacji, rektor
        > Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Anatolij Torkunow.
        > wojciech.2345 napisał:

        > Współprzewodniczący komisji były polski minister spraw zagranicznych
        > Adam Rotfeld przyznał, że teraz to jest już kwestia decyzji
        > politycznych. Jego zdaniem, "można tylko prosić tych, od których to
        > zależy, aby sprawę odtajnić i raz na zawsze wyjaśnić".
        >
        > Podobna opnię wyraził przewodniczący rosyjskiej delegacji, rektor
        > Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Anatolij Torkunow.
        >

        PODOBNA. A nie taka sama. Do tego to jest polski przekaz. Czyli
        najprawdopodobniej zaklamany. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

        Pozdrowienia
    • jorl de_o 29.10.08, 19:05
      de_oakville napisał:

      > Jesli chodzi o Katyn to przeciez Jelcyn przekazal Polsce odpowiednie dokumenty
      > w
      > jezyku rosyjskim, miedzy innymi imienne listy polskich oficerow oraz daty,
      kiedasni". No coz, dla wiekszosci juz
      > sie wyjasnilo, ale nie wszyscy sie tymi samymi rzeczami interesuja. W przeciwny


      Nigdy sie za bardzo Katyniem nie interesowalem. W tym bylo za duzo klamstw. A ja
      sie dobrze przekonalem jak to Zachod potrafi falszowac historie. I to tak
      bezczelnie ze i sa ksiazki opierajace sie na falszerstwach. Wystarczy popatrzec
      Jugoslawie, trybunal Haski. Piramidy klamstw ubranych w madre miny ze zdjeciami
      itd. Zaklamane.
      Jelzin? Pisalem, dla mnie zaden dowod. Wtedy Rosja sie rozwalala i mogl tak samo
      uwazac ze to Rosji troche pomoze. I mogl wlasnie dlatego tez i klamac.
      Teraz co innego. Jak TERAZ Rosja przyzna to uwierze. Bo wiem ze teraz nie musi
      jak Jelzin.
      Pisalem o trzech mozliwosciach w tym watku. Nie wykluczam zadnej. Ale ta
      "polska" ze w 1940r i do tego 22tys to uwazam za najmniej prawdopodobna.
      Bo sensu nie widze. A ja wiem ze dzialanie Stalina mialy sens.
      Ale aby to wiedziec trzeba i Stalina czytac a nie tego pier..ly Kapuscinskiego.
      No i potrafic myslec.

      Pozdrowienia
      • de_oakville Re: de_o 30.10.08, 00:00
        jorl napisał:

        > Ale aby to wiedziec trzeba i Stalina czytac a nie tego pier..ly Kapuscinskiego.
        > No i potrafic myslec.
        >
        > Pozdrowienia

        "... i Stalina czytac", powiadasz Jorl. A moze tylko Stalina i nic innego
        wiecej? Chyba, ze dodatkowo od czasu do czasu rowniez Goebbelsa, aby dotrzec do
        sedna "prawdy" jeszcze bardziej?
        A ja myslalem Jorl, zes ty jest tylko tak troche "merkwürdig", ale widze, ze
        prawie totalnie. A moze tak sie zmieniles wlasnie pod wplywem czytania Stalina.
        Ja tam ksiazek napisanych przez Stalina nigdy w zyciu nie czytalem, ale czytalem
        kilku innych autorow, ktorzy czesto cytowali Stalina. Na przyklad "Podzegaczy"
        Szpanowa. Czytywalem rowniez tzw. "Kalendarze robotnicze" z lat 50-tych i inne
        ksiazki tego typu zarowno po polsku jak i po rosyjsku. Dlaczego to robilem? Dla
        rozrywki, poniewaz roilo sie tam od takich "prawd", ktore nawet male dziecko o
        przecietnym ilorazie inteligencji moglo od razu rozszyfrowac jako klamstwa.
        • j-k A moze byc powiesc "Soso" 30.10.08, 00:11
          Jako male dziecko czytalem te powiesc, o dziecinstwie Stalina,
          gdzie dorastal on do poziomu Timura z Samarkandy.

          (slawna powiesc "Timur i jewo Kamanda")

          Na moje nieszczescie matka wybila mi te iluzje z glowy.

          bylem dluzszy czas skonfudowany :)))
          • de_oakville Re: A moze byc powiesc "Soso" 30.10.08, 11:34
            Ciekawe czy ktos dzisiaj na swiecie wydaje jeszcze dziela Stalina? Albo Lenina?
            Czytalem dosc dawno fragmenty przemowien Stalina oraz wywiady ze Stalinem.
            Mysle, ze jezyk uzywany publicznie przez Stalina byl typowy dla typowego butnego
            dyktatora, podobnie zreszta jak jezyk Hitlera. Hitler potrafil powiedziec na
            przyklad:

            "Obawiam sie tylko, aby w ostatniej chwili jakas swinia nie wyszla z
            propozycjami pokojowymi." (cos w tym rodzaju).

            Natomiast Stalin mowil:

            "Nie pozwolimy aby jakas swinia wtykala swoj ryj do radzieckiego obozu."

            W wywiadzie ze Stalinem radziecki dziennikarz zapytal:

            "Jozefie Wissarionowiczu, co powiecie na temat ostatnich komentarzy prasy
            zachodniej, ze Zwiazek Radziecki nie zredukowal swoich sil zbrojnych zaraz po
            zakonczeniu wojny, tylko przeciwnie, zwiekszyl ilosc wojsk i coraz bardziej sie
            zbroi?"

            Stalin: "Uwazam to za obelge przeciwko Zwiazkowi Radzieckiemu."

            Also, sowohl Hitler als auch Stalin war ein grober Klotz. ("a rude bloke"). Jak
            na moj gust, bardzo trudno byloby mi sie zachwycac ktorymkolwiek z nich.
            • j-k podsumujmy: 30.10.08, 12:30
              Stalin - to zwykly dyktator, jak Franco.
              - wydawac nie ma czego.

              Lenin - polinteligent, zawyczaj belkotal,
              ale mial przeblyski mysli naukowej.

              Natomiast Marks bedzie z pewnoscia nadal wydawany.

              to d..a ekonomista i d...a polityk

              Lecz niezly SOCJOLOG.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka