Dodaj do ulubionych

Spisek profesorów!

27.10.13, 11:37
Czy nie zdziwiło Was, że tylu profesorów z Polski i zagranicy, w tym z Ameryki, zaprzecza oficjalnej wersji przyczyn katastrofy smoleńskiej? Czy nie wydaje się Wam, że zawiązali antybrzozowy spisek (c Janusz Wojciechowski)? A za brzozą żaden nie chce się wstawić! Ani jeden! Nic, tylko spisek...
Obserwuj wątek
    • absurdello Wycinkowe zgłębienie tematu bez spojrzenia 28.10.13, 17:37
     całościowego.

     Problem brzozy przesłonił to co spowodowało zbliżenie się samolotu do brzozy, tj. błędne działania pilotów, którzy działając z dobrymi chęciami wylądowania z możliwie małym opóźnieniem, zeszli niżej niż przepisy przewidują nad nie do końca znanym sobie terem.

     Mimo podjętych środków ostrożności (zejście do 50m wykonano nad obniżeniem terenu), w sposób przez siebie nieplanowany doprowadzili do nadmiernego zbliżenia z terenem co skutkowało kontaktem z kolejnymi drzewami, a w tym i brzozą, która urywając kawałek skrzydła z lotkami, klapami skrzelowymi i uszkadzając klapy zaskrzydłowe spowodowała, że samolot stał się niesterowny (tj. piloci nie mieli czym skontrować powstałej nierównowagi sił na obu skrzydłach) i zaczął iść w przechył. Samolot jeszcze się wznosił, bo czynił to już przed brzozą ale co raz wolniej, bo narastający przechył STOPNIOWO zmniejszał siłę nośną. Gdy przechył przekroczył ok. 43 stopni zaczęła przeważać siła ciężkości i samolot wyhamowywał wznoszenie a następnie zaczął spadać. Dodatkowo przechył powoduje, że samolot skręca w stronę na którą jest przechył i stąd odchodzenie w lewo od kursu pasa, do którego przedtem dożyli.

     Oni nie planowali tak niskiego zejścia nad teren ale nieuwzględnienie podnoszenia się terenu pod samolotem spowodowało, że przeszli za blisko niego i niestety w zasięgu grubszych części drzew (lecąc ciutek wyżej najwyżej powginali by blachy kadłuba)

     Tak więc brzoza, to była tylko kropka nad i, a przyczyny nieszczęścia były wcześniej: zejście poniżej decyzyjnej bez zgody lotniska i schodzenie z nadmierną prędkością, która powodowała, że wszelkie zwłoki czasowe przekładały się na duże odcinki pionowe w położeniu samolotu.
  • pvf Re: Spisek profesorów! 27.10.13, 11:42
   anwad napisała:

   > Czy nie zdziwiło Was, że tylu profesorów z Polski i zagranicy, w tym z Ameryki,
   > zaprzecza oficjalnej wersji przyczyn katastrofy smoleńskiej? Czy nie wydaje si
   > ę Wam, że zawiązali antybrzozowy spisek (c Janusz Wojciechowski)? A za brzozą ż
   > aden nie chce się wstawić! Ani jeden! Nic, tylko spisek...

   Tylu? To znaczy ilu konkretnie?
   Przedstaw listę nazwisk profesorów z dziedzinami w których są specjalistami.
  • qqazz Jakoś nie widze w tym gronie profesorów z Rosji 27.10.13, 12:14
   czyli kraju w którym jak wiadomo poziom nauki jest najwyższy, swoboda badań największa, a w temacie lotnictwa i wypadków lotniczych to już w ogóle reszta świata to może się od rosyjskiej nauki tylko uczyć.
   Sami przedstawiciele pazernych kapitalistów, zwłaszcza amerykańskich imperialistów którzy jak wiadomo są sterowani przez trusty, kartele i CIA.


   pozdrawiam
  • sectral Re: Spisek profesorów! 27.10.13, 12:18
   Wśród tysięcy profesorów znaleźć można wielu nawiedzonych dziwaków - endeków, stalinistów, neofaszystów, kreacjonistów, zwolenników homeopatii i innych etc. Jest tak na całym świecie. Rzucają się w oczy, bo są medialni, skwapliwie wykorzystując każą okazje do głoszenia swych poglądów.
   Na szczęście ogromna większość profesorów to poważni naukowcy, którzy nie chcą narażać swej reputacji i tracić czasu angażując się w dyskusję z "nawiedzonymi" . Stąd mylne wrażenie u niektórych naiwnych obserwatorów jakiegoś masowego poparcia profesury dla teorii zamachowej. Milcząca więszość, w tym osoby o rzeczywiscie niepodważalnym autorytecie (e.g. prof Lakowicz z Univ. of Maryland) odżegnuje sie od tej hucpy po prostu ignorując ją.
  • aniechto.only Re: Spisek profesorów! 27.10.13, 12:38
   Powiedz no anwad, dllaczego świat ma w dupie rewelacje tych wybitnych naukowców? Dlaczego zadne media anie sie nie zająkna na temat brzozy , której nie było , mikrowybuchów?
   Putin zabronił, czy co...
  • man_sapiens Re: Spisek profesorów! 27.10.13, 12:45
   Zdziwiło mnie to bardzo.
   To, że ktoś kto ma najwyraźniej robić karierę jako uczony wali młotkiem w puszkę po redbullu i mówi, że to jest symulacja uderzenia skrzydła samolotu w drzewo. Albo to, ze drugi taki kwietniowy profesor świadomie kłamie mówiąc, że ma jakieś dowody. Podobnie jak to, że jeden pan "profesor" nie może od miesięcy wyjawić założeń swojego modelu numerycznego a inny od miesięcy nie odpowiada na pytania, dlaczego przyjął błędne położenie brzozy do analizy zdjęć satelitarnych i dlaczego nie skonfrontował swoich analiz z wizją lokalną. Zdziwił mnie pan profesor snujący rozważania na temat bomby helowej. Itd. itp.
   To naprawdę zdumiewające jakich ludzi tytułuje się profesorami i jak ci ludzie lekceważą podstawowe zasady przyzwoitości nie mówiąc już o zasadach naukowego wnioskowania.
  • wariant_b Re: Spisek profesorów! 27.10.13, 13:26
   anwad napisała:
   > Czy nie zdziwiło Was, że tylu profesorów z Polski i zagranicy...

   Nie.

   Można znaleźć listy członków komitetów poparcia Lecha Kaczyńskiego z 2005 roku
   i Jarosława Kaczyńskiego z 2010 roku. Jest na nich większa liczba naukowców.
   Bardziej dziwi nas, dlaczego część z nich jeszcze nie wystąpiła z nowymi
   przełomowymi odkryciami i ogranicza się jedynie do podpisywania różnych
   Listów Naukowców Polskich w Obronie Wolności Badań Naukowych.
  • anwad Dlaczego 27.10.13, 13:56
   Dlaczego żaden z profesorów nie chce wyjść na mównicę, przedstawić prezentację i wyjaśnić wszystkim fenomen pancernej brzozy?

   To proste. Oportunistą jest być łatwo. Ale błaźnić się publicznie to już nikt nie chce.
   • magdolot Re: Dlaczego 27.10.13, 14:16
    anwad napisała:

    > Dlaczego żaden z profesorów nie chce wyjść na mównicę, przedstawić prezentację
    > i wyjaśnić wszystkim fenomen pancernej brzozy?
    >
    > To proste. Oportunistą jest być łatwo. Ale błaźnić się publicznie to już nikt n
    > ie chce.

    No, widzisz? Wreszcie odpowiedziałaś sobie sama. Niewielu profesorów chce się publicznie błaźnić. Truizm, a jakiż ożywczy!
    Życzę dalszych sukcesów na drodze wnioskowania.
    • anwad Re: Dlaczego 27.10.13, 14:24
     Żaden, ŻADEN, naukowiec nie chce błaźnić się tłumaczeniem fenomenu pancernej brzozy.


     -
     Zapraszam do czytania moich wątków na forum "Katastrofa w Smoleńsku": forum.gazeta.pl/forum/f,1157,Katastrofa_w_Smolensku.html
   • man_sapiens Re: Dlaczego 27.10.13, 14:47
    Nie Anwad. Żaden prawdziwy profesor nie będzie udowadniał tezy, której przeczy prosty (choc kosztowny) eksperyment. Zamiast modelować przy pomocy programu FiuuuBziuuu co się dzieje, kiedy skrzydło samolotu uderza 1/3 od końca w drzewo, można zrobić taki eksperyment. I zrobiono go, koniec skrzydła został odcięty i to przez słup telegraficzny - o połowę cieńszy niż brzoza. Nawet film z tego jest.
    Tekst linka
    a jak chcesz, to ściągnij sobie oryginalny raport stąd a na stronie 49, zdjęcie 23 zobaczysz jak się ta część skrzydła odrywa.

    Wiem, że dla Ciebie wzorem profesorów kwietniowych i Macierewicza jeżeli fakty nie zgadzają się z tezą zamachu, to źle dla faktów - ale może się przemożesz?
   • erte2 Re: Dlaczego 27.10.13, 15:43
    anwad napisała:

    ... Dlaczego żaden z profesorów nie chce wyjść na mównicę, przedstawić prezentację i wyjaśnić wszystkim fenomen pancernej brzozy?

    wądziu - w zasadzie postanowiłem sobie że już na te twoje idiotyzmy i dowody twojej ignorancji w każdej dziedzinie reagował nie będę, ale ostatni raz zrobię wyjatek.
    Otóż olbrzymia większość profesorów, doktorów i innych pracowników nauki (szczególnie specjalizujących się w dziedzinach związanych z lotnictwem i szeroko pojętą mechaniką) nie jest zaifekowana smoleńską zarazą i po prostu najzwyczajniej w świecie nie ma zamiaru ani chęci udowadniać że Ziemia nie jest płaska a woda jest mokra. Bo większość ludzi mających jako takie pojęcie o mechanice całkowicie zgadza się z ustaleniami Millera, Laska a nawet Anodiny - bo są to jedyne logiczne wnioski jakie można wyciągnąć z tej tragedii.
    Bo widzisz żabciu - różnica pomiędzy Komisją d/s Badania Wypadków Lotniczych a zespołem Macierewicza jest taka że ta pierwsza na podstawie dokumentów, zapisów z rejestratorów, badania wraku i zeznań świadków miała za zadanie ustalenie przyczyn katastrofy (na poczatku nie wykluczając żadnej wersji, nawet najbardziej nieprawdopodobnej), natomiast zespół Macierewicza skierował swoją działalność na udowodnienie zamachu i tej tezie są podporządkowane wszyskie swoje poczynania. A że w tym celu używał puszek po piwie, parówek, sfałszowanych zdjęć, nieistniejących dokumentów i tym podobnych "dowodów", a swoje racje usiłował udowadniać walcząc z potworem o imieniu "Skype" i wydając bojowe okrzyki "Piiijuuu ! Bziiuuu !" - to efekt możesz zobaczyć w najnowszym sondażu. Po prostu przekroczyliście granicę śmieszności i to tak dalece że nie macie już powrotu.
  • indeed4 Jak to, a wybitny badacz katastrof z Kanady? 27.10.13, 14:20
   www.naszdziennik.pl/wp/34116,opiniodawca-samozwaniec.html

   Co jeden z tych profesorków to lepszy - ten niedawno opublikował list otwarty do Biniendy, w którym domagał się od niego danych, mimo, że sam do dziś nie ujawnił swoich

   www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/list-otwarty-do-prof-biniendy-wyniki-panskie-sa-delikatnie-mowiac-bardzo-niepewne,361994.html
     • indeed4 Jeszcze jakieś wnioski i zażalenia od sekty MAK? 27.10.13, 14:38
      "Tylko 5 procent ankietowanych przekonuje raport MAK - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1"

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14841982,Najnowszy_sondaz__Co_sie_stalo_w_Smolensku__Polacy.html

      Łatwo poszukać w archiwum, że jest tu was całkiem sporo :-)
          • zgred-zisko Re: Aha, aha... 27.10.13, 15:26
           Nie zupełnie. Nie czytali ani jednego, ani drugiego. Zresztą nie tylko oni. Kiedyś wysłuchałem audycji Radia Maryja (broń Boże nie z radia, tylko z internetu) w której pan Bienienda prezentował swoje tezy. Daję sobie łeb obciąć, że on też nie czytał, tylko ktoś u o nim opowiadał.
        • indeed4 A propos brzozy... 27.10.13, 15:06
         wiadomo już, rośnie tam dalej, czy nie rośnie?

         forum.gazeta.pl/forum/w,28,147665495,147665680,No_dobra_a_co_z_brzoza_.html

         Jak widać, zeznania świadka Bodina i ministra Zdrojewskiego są sprzeczne ;-)
            • indeed4 Od dawna masz problemy ze wzrokiem? 27.10.13, 16:00
             "Na lotnisku w Smoleńsku nie ma już brzozy, o którą skrzydłem zawadził prezydencki tupolew. Część terenu bezpośrednio przylegającego do miejsca, gdzie rozbił się polski samolot to dziś plac budowy

             wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/441386,na-miejscu-smolenskiej-brzozy-buduja-salon-samochodowy.html

             "Drzewo, o które 10 kwietnia 2010 zahaczył prezydencki tupolew nadal stoi na swoim miejscu. Taką informację radiu RM FM przekazał Nikołaj Bodin, właściciel działki, na której rośnie brzoza. Bodin był naocznym świadkiem katastrofy smoleńskiej"

             wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14834759,Nie_ma_juz_smolenskiej_brzozy__Teraz_jest_wielki_dol_.html
             • zgred-zisko Re: Od dawna masz problemy ze wzrokiem? 27.10.13, 16:19
              Problem polega na tym, że pan Nikołaj Bodin jest Rosjaninem. I nie ma najmniejszego znaczenia to, że 10 kwietnia widział brzozę całą i nie ma znaczenia to, że widzi ją teraz. Ważne jest to, że specjaliści zza siedmiu mórz, widzą coś innego.
              • indeed4 Dalej nie rozumiesz. 27.10.13, 16:55
               "Na lotnisku w Smoleńsku nie ma już brzozy, o którą skrzydłem zawadził Tu-154M. Część terenu bezpośrednio przylegającego do miejsca, gdzie rozbił się polski samolot to dziś plac budowy. Tam, gdzie rosły drzewa, połamane przez spadający rządowy samolot, wykopano wielki dół. Pracujący na miejscu robotnicy twierdzą, że budują salon samochodowy" - poinformowała w czwartek IAR"

               Skupże się choć przez chwilę, człowieku - to są specjaliści zza siedmiu mórz? :-)

               Sorry, nie mam więcej czasu - jak uda ci się załapać, że rozmawiamy nie o PiS, tylko 5% sekcie mniejszości rosyjskiej w Polsce (o czym już pisałem wyżej) to się zgłoś. Pa.
     • ploniekocica Re: Jak to, a wybitny badacz katastrof z Kanady? 27.10.13, 14:40
      Problem polega na tym, że Ty się pojawiasz ze swoją pianą kompletnie kompletnie bez sensu. Po to tylko, żeby wylać żółć, dokładnie jak Haen ze swoją niespełnioną miłością do Tuska.
      Strasznie to jest zabawne i gorzej robisz sobie niż Artymowiczowi, bo Twoje złośliwości są absolutnie niewiarygodne i zamiast robić mu źle to robisz dobrze. :)
      • indeed4 Yhym. 27.10.13, 14:49
       Tak, a ty z przeogromnym sensem natychmiast rzucasz się zwracać mi uwagę i bronić swojego idola. Byłem tu wczoraj, przedwczoraj i jakoś się mnie nie czepiałaś - absolutny przypadek, nieprawdaż? ;-)
    • indeed4 Re: Ups 27.10.13, 15:13
     Za to o popularność "Mr Nobody z Kanady" jak widzę dbają Karnowscy ;-)

     wpolityce.pl/artykuly/65478-skandal-wspolpracownik-zespolu-laska-prof-artymowicz-do-kuzyna-sp-ewy-bakowskiej-nie-osmieszaj-sie-latasz-do-prokuratury-jak-kot-z-pelnym-pecherzem
      • indeed4 Re: Ups 27.10.13, 15:23
       A ile lat znamy się z FK, że mnie o to pytasz? ;-) Wciąż nie ma żadnego dowodu na zamach; inaczej mówiąc, mam takie same zdanie jak 40% posłów PiS i sympatyków Twojej ulubionej partii...
        • indeed4 Re: Ups 27.10.13, 15:43
         Pisałem już, którym ekspertom wierzę - muszę, bo jakie jest inne wyjście

         forum.gazeta.pl/forum/w,1157,143754635,143754635,Kto_i_jak_obecnie_bada_katastrofe_z_10_kwietnia.html

         Nawiasem mówiąc, jakie znaczenie ma Lasek? I tak będzie poprawiał swój raport według ustaleń biegłych prokuratury.


         Chyba że i u nas (tak jak w USA po katastrofie Columbii) pojawi się jakiś naukowiec i podważy ustalenia
         • anwad Re: Ups 27.10.13, 16:44
          Aha, czyli wierzysz prokuraturze, która mówi, że raz trotyl był, a raz go nie było, i generalnie to mogła być pasta do butów albo wędlina...

          To gratuluję naiwnej ufności w Twoim wieku...

          Dla przykładu:

          "Kłamstwo Seremeta w sprawie nadpalonych ciał ofiar tragedii 10/04 czy wpływ Moniki Olejnik? Porównaj śledcze akta z wypowiedziami prokuratora!": wpolityce.pl/artykuly/65575-klamstwo-seremeta-w-sprawie-nadpalonych-cial-ofiar-tragedii-1004-czy-wplyw-moniki-olejnik-porownaj-sledcze-akta-z-wypowiedziami-prokuratora
          • indeed4 Re: Ups 27.10.13, 17:01
           Pisałem (chyba już tysiąc razy) że wierzę kompleksowej opinii zespołu bieglych prokuratury - chyba najwyższy czas zrozumieć, że prokurator i powołany do śledzwa biegły to dwie różne osoby.
           • anwad Re: Ups 27.10.13, 17:05
            Ooo, to może Ty odpowiesz na ten apel?

            "Pomóżcie odnaleźć zaginionych ekspertów Laska!
            Naciskany w sprawie ekspertów Lasek nie przypomniał sobie ani jednego nazwiska....":
            januszwojciechowski.salon24.pl/543108,pomozcie-odnalezc-zaginionych-ekspertow-laska
       • indeed4 Cieszewski robi to samo, co Rońda 27.10.13, 15:36
        Binienda i reszta - gra w jednym zespole z Macierewiczem przeciwko PO. Naprawdę nie zorientowałaś się jeszcze, że to wszystko polityczna gra, a PiS-owi chodzi wyłącznie o podważanie wiarygodności rządu i dołożenie politycznej opozycji? Jeśli tak, szczerze współczuję...

        www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sprawa-katastrofy-wykorzystywana-politycznie-najbardziej-pis,206689.html
       • zgred-zisko Re: Ups 27.10.13, 15:43
        Jeżeli istnieje nawet cień prawdopodobieństwa, że to był zamach, to bezczynność zespołu parlamentarnego pana Macierewicza, jest porażająca. Przez trzy lata nie zrobiono nic, aby wykryć sprawców.
        • dystans4 Re: Ups 27.10.13, 15:47
         Przecież zadanie Antoniego polega na tym, żeby ukryć sprawców! Żeby nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.
         I co, czy źle mu idzie?
         --
         buldog.
       • dystans4 Anwad górą! 27.10.13, 15:45
        Nie uważasz, że to odwracanie kota ogonem?
        Sam, albo wspólnie z Tuskiem, Laskiem. Putinem i Anodiną, masz udowodnić, że nie było zamachu.

        Nie zrobiliście tego, tak jak nie udowodniliście, że mgła nie była sztuczna.
        A przecież nie raz Wam o tym mówiono.
        --
        buldog.
  • neouser Ja zaprzeczam wszystkim wersjom bez wyjątku. 27.10.13, 16:02
   Przyczyną katastrofy smoleńskiej była niebywała głupota pierwszego pasażera samolotu Lecha Kaczyńskiego i jego przydupasa gen. Błasika.
   Po pierwsze, gdy dowiedzieli się o bardzo złych warunkach atmosferycznych uniemożliwiających lądowanie samolotu powinni natychmiast polecić skierowanie samolotu na zapasowe lotnisko i to wszystko. Tak niewiele a wszyscy pasażerowie do dziś by żyli i cieszyliby się albo i nie zdrowiem. Niestety z głupoty i pazerności na władzę ( wybory prezydenckie) zaniechali tego działania, co w świetle kodeksu karnego jest poważnym przestępstwem.
   Wysłanie gen. Błasika do kokpitu było chęcią nacisku na pilotów, aby pilotom nie przyszła do głowy myśl o rezygnacji z lądowania w gęstej mgle na smoleńskim ściernisku. Sam pobyt Błasika w kokpicie i czytanie przez niego instrukcji lądowania doprowadził do paraliżu psychicznego załogę a może nawet zakłócił postrzeganie. Załoga samolotu tak była sfrustrowana ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Błasik natomiast aby dostać się do kokpity musiał przechodzić przez salonik prezydencki, więc nie można przyjąć, że wywieranie swoją obecnością w kokpicie nacisku na pilotów to tylko jego inicjatywa.
   Doskonale o tym wszystkim wiedział i pewnie jak w locie gruzińskim decydował o poczynaniach generała pierwszy pasażer, który zawsze "grał Napoleona" tam, gdzie pachniało odrobiną władzy ( np. jego pościgi za Tuskiem w Brukseli aby pokazać, że cesarzem to jest on.)
   Jak wynika z zapisów rozmów aktywność Błasika kolosalnie wzrosła 8 minut przed "lądowaniem" czyli dokładnie po zakończonej rozmowie telefonicznej Lecha Kaczyńskiego z bratem. LK podkręcony przez brata bliźniaka, przycisnął przydupasa Błasika, a ten wlazł bezprawnie do kokpitu, przeszkadzając pilotom w pracy.
   Rosyjscy nawigatorzy wielokrotnie przestrzegali przed lądowaniem w takich warunkach.
   Wyrazili zgodę na podejście do 100 m, czyli faktycznie zabronili pilotom schodzenia niżej.
   Dlaczego piloci nie posłuchali? Stał nad nimi bat Prezydenta w postaci Błasika i doskonale zdawali sobie sprawę, że lądowanie na innym lotnisku, to koniec ich służby i kariery zawodowej czyli znajdą się w sytuacji jak ich poprzednicy z gruzińskiego lotu, czyli na bruku.
   W związku z tym wszystkie wyimaginowane kombinacje nie zamydlą tej ponurej rzeczywistości

   Brzoza, latryna drewniana, jakieś wyimaginowane wybuchy, puszki z piwem, odkształcenia aluminium głupoty, to niestety są sprawami praktycznie nieistotnymi. Pompowanie pustym w pusty balon efektów nie przyniesie.

   Amen!
  • aw2139 Re: Spisek profesorów! 28.10.13, 10:25
   anwad napisała:

   > Czy nie zdziwiło Was, że tylu profesorów z Polski i zagranicy, w tym z Ameryki,
   > zaprzecza oficjalnej wersji przyczyn katastrofy smoleńskiej? Czy nie wydaje si
   > ę Wam, że zawiązali antybrzozowy spisek (c Janusz Wojciechowski)? A za brzozą ż
   > aden nie chce się wstawić! Ani jeden! Nic, tylko spisek...

   Trafiłaś w sedno, a po stronie rządowej pozostał płacz i zgrzytanie zębów i zastanawiają się jak zamknąć usta niektórym zespołom parlamentarnym.
   • obraza.uczuc.religijnych Re: Spisek profesorów! 28.10.13, 10:43
    Mnie to też nie zdziwiło. Taka np. Fedyszak-Radziejowska dla kasy zawsze będzie powtarzać swoje bzdury. A Nowaczyk będzie np. kłamał że garsonkę Ewy Bąkowskiej pod kątem obecności trotyla badało certyfikowane laboratorium w USA tylko po to by zamazać winę jego kumpla, Lecha Kaczyńskiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka