opuncja.figowa.1 Re: B..... 05.01.15, 17:55 A mi wielkomiejskiej ulicy Gdańskiej, dawniej 1 Maja. PS. Nie żebym wybrzydzała Odpowiedz Link
czuk1 Re: B..... 05.01.15, 21:44 A co stało się z ul. Gdańską ? PS. Mieszkałem w Bydgoszczy w latach 53-57. Codziennie przejżdżałem tramwajem lub przechodziłem trasę z konca Poznanskiej do Kopernika. Od tamtej pory byłem raz. W miejscu mojej stancji jest rondo. Odpowiedz Link
rena-ta49 Re: B..... 06.01.15, 08:06 Zauważ ,że to prawie 50 lat ,wszystko się zmienia w takim czasie. Odpowiedz Link
czuk1 Re: B..... 06.01.15, 08:47 Widzę Rynek, przez który codziennie, przechodziłem ma zmodernizowane, odnowione, pokolorowane wszystkie jego i kamienice , pierzeje. "50 lat ..... to wiek" , niesamowite zmiany w infrastrukturze i substancji materialnej miast. Wiem , jaki to wysiłek i jakie wspaniałe są tego efekty. Miasta nasze nie różnią się od "zachodnich" estetyką, infrastrukturą, wyglądem, Sam kierowałem rewaloryzacją wielkiego zespołu zabytkowego, o randze światowej . Trzeba było w ciągu 2 lat zlikwidować sławojki, wykonać kanalizację sanitarną i burzową (w tym 260 studzienek), doprowadzić gaz i wykonać instalacje gazowe, telefonizację, tynki i elewacje w 35 % zasobów mieszkaniowych Starego Miasta i odnowić elewacje na 3 czołowych zabytkach, wymienić nawierzchnie ulic, utworzyć/zmodernizować kilkaset mieszkań. Odpowiedz Link
opuncja.figowa.1 Re: B..... 06.01.15, 09:21 A co stało się z ul. Gdańską ? Małe nieporozumienie. Chodziło mi o to, że nie ma jej na zdjęciach zalinkowanych przez 2015 rok Miejmy nadzieję, że ta główna ulica bydgoska ma sie dobrze Odpowiedz Link
rok.2015 Opuncja 07.01.15, 10:49 Gdańska jest i ma się dobrze Wyremontowana na całej długości,nowe chodniki,jezdnie,torowiska,przystanki,latarnie,,,coraz więcej odrestaurowanych kamienic. Odpowiedz Link
rok.2015 Czuk 07.01.15, 10:53 Spichrzów już nie odbudują,w Bydzi doszli do porozumienia,że te trzy pozostałe stały się już takim rozpoznawalnym symbolem miasta,że nie ma potrzeby odbudowy spalonych. Za to Mostowa bardzo się zmieniła,odbudowano zburzone w wojnę ( i po) kamieniczki,odrestaurowano most przywracając mu wgląd z przed IIWŚ. Odpowiedz Link
krytyk2 Re: B..... 05.01.15, 14:17 pomysl i same zdjęcia -przepiękne ,ale wychodzi z tego że na terenie rynku bydgoskiego niezbyt dobrze spływa deszczówka do kanalizy Odpowiedz Link
darima_ka Re: B..... 05.01.15, 14:35 Wszystkie fotki zrobione wieczorem,podoba mi się gra świateł. Odpowiedz Link
rok.2015 B.....no i fajnie 09.01.15, 11:52 pochwalam to bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/51,48722,17227734.html?i=0 Odpowiedz Link
rena-ta49 Re: B.....no i fajnie 09.01.15, 13:45 A tu sie komuś na żarty zebrało: www.rmf24.pl/news-jechali-gasic-falszywy-pozar-mieli-wypadek,nId,1586010 Odpowiedz Link