05.01.15, 12:50
Tekst linka
Obserwuj wątek
    • czuk1 Re: B..... 05.01.15, 14:15
      Brak mi (spalonych) spichrzy/spichrzów.
      • opuncja.figowa.1 Re: B..... 05.01.15, 17:55
        A mi wielkomiejskiej ulicy Gdańskiej, dawniej 1 Maja.
        PS. Nie żebym wybrzydzałasmile
        • czuk1 Re: B..... 05.01.15, 21:44
          A co stało się z ul. Gdańską ?

          PS. Mieszkałem w Bydgoszczy w latach 53-57. Codziennie przejżdżałem tramwajem lub przechodziłem trasę z konca Poznanskiej do Kopernika.
          Od tamtej pory byłem raz. W miejscu mojej stancji jest rondo.
          • rena-ta49 Re: B..... 06.01.15, 08:06
            Zauważ ,że to prawie 50 lat ,wszystko się zmienia w takim czasie.
            • czuk1 Re: B..... 06.01.15, 08:47
              Widzę Rynek, przez który codziennie, przechodziłem ma zmodernizowane, odnowione, pokolorowane wszystkie jego i kamienice , pierzeje.


              "50 lat ..... to wiek" , niesamowite zmiany w infrastrukturze i substancji materialnej miast. Wiem , jaki to wysiłek i jakie wspaniałe są tego efekty. Miasta nasze nie różnią się od "zachodnich" estetyką, infrastrukturą, wyglądem, Sam kierowałem rewaloryzacją wielkiego zespołu zabytkowego, o randze światowej . Trzeba było w ciągu 2 lat zlikwidować sławojki, wykonać kanalizację sanitarną i burzową (w tym 260 studzienek), doprowadzić gaz i wykonać instalacje gazowe, telefonizację, tynki i elewacje w 35 % zasobów mieszkaniowych Starego Miasta i odnowić elewacje na 3 czołowych zabytkach, wymienić nawierzchnie ulic, utworzyć/zmodernizować kilkaset mieszkań.
          • opuncja.figowa.1 Re: B..... 06.01.15, 09:21
            A co stało się z ul. Gdańską ?
            Małe nieporozumienie. Chodziło mi o to, że nie ma jej na zdjęciach zalinkowanych przez 2015 roksmile Miejmy nadzieję, że ta główna ulica bydgoska ma sie dobrzesmile

        • rok.2015 Opuncja 07.01.15, 10:49
          Gdańska jest i ma się dobrze smileWyremontowana na całej długości,nowe chodniki,jezdnie,torowiska,przystanki,latarnie,,,coraz więcej odrestaurowanych kamienic.
      • rok.2015 Czuk 07.01.15, 10:53
        Spichrzów już nie odbudują,w Bydzi doszli do porozumienia,że te trzy pozostałe stały się już takim rozpoznawalnym symbolem miasta,że nie ma potrzeby odbudowy spalonych.
        Za to Mostowa bardzo się zmieniła,odbudowano zburzone w wojnę ( i po) kamieniczki,odrestaurowano most przywracając mu wgląd z przed IIWŚ.
    • krytyk2 Re: B..... 05.01.15, 14:17
      pomysl i same zdjęcia -przepiękne ,ale wychodzi z tego że na terenie rynku bydgoskiego niezbyt dobrze spływa deszczówka do kanalizy wink
      • darima_ka Re: B..... 05.01.15, 14:35
        Wszystkie fotki zrobione wieczorem,podoba mi się gra świateł.
    • rok.2015 B.....no i fajnie 09.01.15, 11:52
      pochwalam to smile


      bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/51,48722,17227734.html?i=0
      • rena-ta49 Re: B.....no i fajnie 09.01.15, 13:45
        A tu sie komuś na żarty zebrało:
        www.rmf24.pl/news-jechali-gasic-falszywy-pozar-mieli-wypadek,nId,1586010

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka