Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11

30.04.09, 22:21

Zapraszamy serdecznie wszystkie forumki (zwłaszcza nowe), które nie
są pewne swojego rozmiaru.

Wpisz w tytule swoje wymiary!

1) Uwaga - mierzymy się zawsze:
- pod biustem ściśle, na wydechu czyli bez powietrza (i bez stanika),
- w biuście delikatnie, bez ściskania (bez stanika i w staniku, a
wpisujemy większy wynik).

2) Napisz, jaki rozmiar teraz nosisz - możesz opisać stanik, który
leży częściowo dobrze i te zupełnie niedopasowane - a wspólnie spróbujemy
ustalić, jaki rozmiar byłby dla Ciebie najlepszy! :)

3) Mierząc stanik:
- dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach,
- wyprostuj się,
- podciągnij ramiączka,
[sprawdzisz w ten sposób, czy miseczki nie są za małe]
- poruszaj się trochę, poskacz, schyl się głęboko, zamachaj rękami.
[Dobrze dobranego stanika przez cały dzień nie trzeba poprawiać - nie
przesunie się, kiedy się schylisz, żeby zawiązać buty, ani kiedy
zmieniasz bluzkę.]

4) My pomagamy dobrać rozmiar na podstawie SZCZEGÓŁOWYCH OPISÓW, a
nie - fotografii.

UWAGA: nie wysyłamy sobie wzajemnie ŻADNYCH ZDJĘĆ na prywatne maile!
Nie dajcie się nigdy zwieść tekstom w stylu "Podeślij mi zdjęcie biustu, a
wtedy ocenię Twój rozmiar" - TO BZDURY! Takie próby są oczywiście kasowane,
dlatego widząc je od razu należy wezwać moderatora.

5) W tym wątku doradzają forumowiczki posiadające już pewne
doświadczenie. Zatem wszelkie budzące wątpliwości "rady" nieznanych nam
wystarczająco osób będą kasowane bez ostrzeżenia.

6) Po przekroczeniu 500 postów zakładany jest nowy wątek rozmiarowy.
Poprzednie zostają jako archiwalne i tam już NIE piszemy.

Poprzedni (dziewiąty) wątek rozmiarowy:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=92703456
PS. Ostrzegamy przed popadaniem w zakupowy szał od razu po ustaleniu
rozmiaru. Biust w nowym rozmiarze potrafi stopniowo odzyskiwać swoje
prawidłowe wymiary, więc stanik, który kupisz dziś, za miesiąc może
już nie pasować. Kupujmy więc rozważnie!
Obserwuj wątek
    • oonaa22 Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 01.05.09, 13:42
      czesc.
      ja mam tyle lat ile mam i w ogóle nie noszę stanika :( dlaczego? bo nigdzie nie
      mają mojego rozmiaru... ale poważnie mówię, bo regularnie wybieram się na zakupy
      i zawsze wracam z pustymi torbami ;/ nic, dosłownie nic na mnie nie leży.
      Mogłabym o tym opowiadać godzinami, w jakich to ja sklepach nie byłam i ilu
      staników nie przymierzałam ;p Ale do rzeczy:
      wiem jak się mierzyć i jak ubierać na siebie stanik :)
      pod biustem 67 cm
      w biuście 82 cm (nie mam nawet miękkiego stanika, więc mierzyłam na gołych cyckach)
      i powiem tak:
      jakiegokolwiek stanika nie przymierzałam to:
      - albo był za luźny w obwodzie (uciekał ponad cycki jak wyciągnęłam ręce mocno
      do góry)
      - albo wrzynał mi się mocno w mostek
      - albo ogólnie cały zostawiał po sobie ślady na mnie
      - albo nie modelował piersi tak jakbym tego chciała
      - albo był po prostu niewygodny :(
      - albo miski za głębokie (albo tak wielkie że za przeproszeniem całą klatę mi
      zakrywały ;p)
      - itd... itp... itd...

najczęściej w sklepach nie mieli mniejszych obwodów niż 70-tki :(
      i co ja w takiej sytuacji zrobię? wezmę coś co będzie najbliższe ideału i skrócę
      sobie obwód? z internetu nie zamówię, bo nie kupuję w "ciemno" (a okaże się, że
      nie będzie mi pasował)...

pozdrawiam i BŁAGAM o pomoc ;(
      • scarlet_agta Re: 67/82 - oonaa22 01.05.09, 13:55
        > pod biustem 67 cm
        > w biuście 82 cm (nie mam nawet miękkiego stanika, więc mierzyłam na gołych cyck
        > ach

Czyli najprawdopodobniej powinnaś szukać rozmiaru 60DD ("po angielsku" 28DD) lub okolic tego rozmiaru, w zależności od modelu, konsystencji biustu itp.

> - albo ogólnie cały zostawiał po sobie ślady na mnie

To wcale nie jest zły objaw. Prawidłowo dobrany stanik ma prawo zostawiać ślady. Ważne jest, aby ślady te nie były sine i/lub bolesne oraz aby znikały dość szybko po zdjęciu stanika.

> najczęściej w sklepach nie mieli mniejszych obwodów niż 70-tki :(

To prawda. Właśnie dlatego istnieje to forum. Zerknij na biuściastą mape świata: maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=117696992044816211829.00045c1efb1b90e69aa60&ll=38.065392%2C25.751953&spn=48.657319%2C61.083984&z=4
        i zobacz, czy w Twojej okolicy nie ma przypadkiem jakiegoś dobrego sklepu ze stanikami (dobrego, czyli takiego, który obwody poniżej 70 oferuje).
        Zobacz też w wątku o sklepach stacjonarnych:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=75038455
        > z internetu nie zamówię, bo nie kupuję w "ciemno" (a okaże się, że
        > nie będzie mi pasował)...

Większość osób na tym forum kupuje bieliznę w internecie. Pytasz, co zrobisz jeśli kupiony stanik nie będzie pasował - odpowiedź jest jedna - odeślesz i dostaniesz zwrot pieniędzy.
        Przeczytaj wpis o tym dlaczego warto kupować w internecie - stanikowe-sklepy.blogspot.com/2007/09/dlaczego-warto-kupowa-w-internecie.html
        Może on rozwieje Twoje wątpliwości.
    • ayalka Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 01.05.09, 15:18
      Witam.
      Zmierzyłam się i takie coś mi wyszło: 67/79(chociaż tu może być trochę mniej ;( ).
      W swoim życiu nosiłam głównie 75A (po 3 praniu podjeżdżało na plecach pod
      niebiosa), ogólnie czułam się w nich źle.

I teraz nie za bardzo wiem co z sobą zrobić... :P
      • eponak Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 01.05.09, 15:52
        Poszukać stanika 65B :) Jeśli pod biustem nie zmierzyłaś się NAPRAWDĘ ściśle i
        jeśli stanik na który się zdecydujesz nie będzie należał do ścisłych (poczytaj
        recenzje stanika w odpowiednich wątkach - wszystko masz podlinkowane we wstępie)
        to raczej rozglądaj się za 60D.
        I nie dziw się megaliterkom - skoro obwód miałaś za luźny (75 jest na osoby
        które mają około 80 cm pod biustem) to potrzebujesz odpowiednio przeliczonej
        miski :)
      • eponak 70/81 01.05.09, 15:55
        Potrzebujesz 65C, albo z rozciągliwych 60E - to są rozmiary brytyjskie ;) Z
        polskich 65B bądź 60E (na tej same zasadzie - ścisłe staniki nie zaniżamy zbytnio).
        Koniecznie przeczytaj Przewodnik, pomoże Ci dotrzeć do najważniejszych wątków:
        tnij.to/wnaa i powodzenia :)
    • estibaliz Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 01.05.09, 15:39
      witam, jestem nowa i potrzebuje pomocy:) zmierzyłam się i moje
      wymiary to 67/83 jaki rozmiar w takim razie powinnam nosic do tej
      pory bylo to 75B lub 80A:) rozbierznosć między rozmiarami jesr stąd
      ze staniki z mniejszym rozmiarem miały za małą miseczke i były za
      ciasne w obwodzie (raczej) a te rozmiar wieksze były dobre pod
      biustem ale miały troche odstająca miseczke. generalnie cięzko
      powiedziec jaki rozmiar stanika jest na mnie dobry, gdyz najczesciej
      nosze staniki z podwojną gąbką, to juz chyba nawet nie push up haha
      (kompleks)oprocz tego głownym problemem było to że przy ruszaniu się
      staniki strasznie podnoszą sie do góry..w zasadzie sama juz nie
      wiem, jedne za male inne za duze pomocy....
      • eponak 67/83 01.05.09, 16:00
        Obwód wydawał się Ci zbyt ścisły, ponieważ miałaś złe miski :) I za mała miska
        ciągła za sobą obwód i..resztę chyba możesz sobie wyobrazić.
        Z Twoim obwodem pod celuj w ścisłe 65D, a w przypadku staników luźniejszych
        raczej w 60E (rozmiary brytyjskie). I koniecznie zrezygnuj z wygąbkowanych
        staników, a przynajmniej do czasu aż ustabilizuje się Twój rozmiar (w push upach
        cięzko dobrać go prawidłowo) - jeśli chcesz to mogę Ci podlinkować materiał
        porównawczy, gdzie świetnie widać jak spłaszczają push upy, a dziewczyna o
        podobnych do Ciebie wymiarach lepiej wygląda w staniku... miękkim :)
        A to podnoszenie się stanika do góry to wina zdecydowanie za luźnego obwodu :)
        Na 75 i 80 nawet nie patrz, chyba że zwiększy się Ci obwód pod biustem :)
        • estibaliz Re: 67/83 01.05.09, 16:52
          w takim razie musze spróbować;) jeśli mogłabyś to poprosiłabym o
          takie linki:) jestem z Lublina i zastanawiam sie czy są u mnie dobre
          sklepy z bielizną;/
          • eponak Re: 67/83 01.05.09, 17:10
            MASZ SZCZĘŚCIE! W Lublinie są cykliczne spotkania brafitterskie w Babim Lecie :)
            Przeklejam zaproszenie: "Zapraszamy w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o
            godzinie 18stej do kawiarni Babie Lato przy ulicy Głębokiej 8a. Jak na razie
            mamy do mierzenia Comexim i Curvy Kate, wkrótce Panache i Freya."

Jeśli chcesz mieć więcej informacji, o coś dopytać, to najlepiej napisz na mail:
            brafitting.lublin@gmail.com i dopytaj się o więcej :) Dziewczyny profesjonalnie
            Cię obmierzą i dobiorą stanik. Jeśli będziesz chciała kupić stanik - to
            dziewczyny organizujące spotkania prowadzą również sprzedaż o ile mi wiadomo. Za
            jakiś czas w samym centrum Lublina zostanie otwarty porządny stacjonarny sklep,
            a i kiedyś słyszałam plotki o jeszcze jednym ;)
            Niemniej spotkanie brafitterskie szczerze polecam, a i zazdroszę bo mi niestety
            nie po drodze do Babiego Lata :)
          • eponak Re: 67/83 01.05.09, 17:11
            Z tego co podczytuję, następne spotkanie jest 6 maja, trochę szczegółów może
            znajdziesz w tym wątku:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=92911290&a=92911290 no i życzę
            powodzenia :)
          • eponak I jeszcze... 01.05.09, 17:15
            Strasznie się ucieszyłam, że akurat z Lublina jesteś i nie wkleiłam linka
            jeszcze jednego: tnij.to/07k9 <- tutaj znajdziesz potwierdzenie tego, co
            robi pushup i dlaczego lepiej szukać staników miękkich :)
      • eponak Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 01.05.09, 16:03
        Ale te koszty to nie jest ogromny majątek - zresztą nikt nie powiedział, że
        będziesz w ogóle musiała odsyłać. Prawda jest taka, że tutaj mnóstwo osób
        decyduje się na sklepy internetowe, ponieważ większość staników jest
        nieosiągalnych w pierwszym-lepszym bieliźniaku. Jeśli jesteś z jakiegoś
        większego miasta lub mieszkasz niedaleko - powiedz które to, a postaram się
        znaleźć jakieś sklepy stacjonarne, gdzie dobierzesz stanik na miejscu i nic nie
        będziesz musiała odsyłać :)
        • kociaczek83a Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 01.05.09, 21:21
          witam jestem tu nowa i potrzebuje pomocy waszej, moje wymiary to pod biustem 73
          w biuscie 89 jestem matką karmiącą laktacja unormowana do tej pory nie trafiłam
          na dobry stanik zazwyczaj stanik podjeżdza do góry mam teraz canpol 75a
          strasznie się rozciągnął i podchodzi do góry pomóżcie w jakim rozmiarze powinam
          szukać jestem z płocka
          • eponak 73/89 01.05.09, 21:48
            W płocku niestety nie mam raczej żadnego sklepu godnego polecenia - czyli z
            obsługą brafitterską. Ponieważ karmisz, musisz sobie szczególnie dobrze dobrać
            stanik - fiszbiny w żadnym razie nie powinny wjeżdżać Ci na pierś (często się to
            zdarza - od strony pachy - przy za małej miseczce), żeby nie uciskać kanalików
            mlekowych. Polecałabym Ci na początek rozmiar 65(30)F (brytyjska rozmiarówka)
            bądź też 65G/H (raczej to drugie). Jeśli możesz, najlepiej wybierz się do
            Warszawy na zakupy - jedna z właścicielek probiuściastych sklepów również jest
            młodą mamą i na pewno Ci doradzi (sklep to Peachfield na Żeromskiego). Wiem, że
            taka wycieczka z dzieckiem może być problematyczna, ale może warto. Co do
            staników przystosowanych do karmienia (potocznie zwanych karmnikami) polecam
            odpowiedni wątek na Lobby:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=83756747 :)
            Niestety, ale obwód obecnego stanika masz zdecydowanie za szeroki. Przyjrzyj się
            również tym gdzie przebiegają Ci fiszbiny, a kończy się pierś. Właśnie teraz to
            jest szczególnie ważne. W razie wątpliwości - pytaj :)
    • asencja2 Poproszę o pomoc 01.05.09, 23:52
      Witam, również poproszę o pomoc koleżanki ekspertki.
      Pod biustem 80-81, zależy jak bardzo się ścisnę.
      W biuście 95-97...
      Ostatnio zakupiłam 75 d push-up kingi i porównawczo z wcześniejszymi
      80 b-c baaardzo mi wygodnie.
      Niemniej jednak pani w sklepie twierdziła z uporem, że 80 i to
      właśnie b-c.
      A ja niedowiarek jestem:)
      • scarlet_agta Re: Poproszę o pomoc 02.05.09, 00:05
        Bardzo dobra zmiana :)

Musisz teraz tylko sprawdzić, czy nie może być jeszcze lepiej.
        Zwłaszcza, że rozmiar 75D jest szyty na 94cm w biuście, a Ty masz 1-3cm więcej.
        Możliwe więc, że większa miseczka byłaby lepsza, a może nawet dwie miseczki? Spróbuj 75E (może 75F) w polskiej rozmiarówce.

Sprawdź też czy nie wolałabyś ciaśniejszego obwodu. Niektóre osoby mające 80-81 (nawet 82-83cm) pod biustem wybierają staniki z obwodem 70, zamiast 75. Wówczas musiałabyś sprawdzić rozmiary 70G lub 70H w polskiej rozmiarówce.

Możesz też spróbować angielskich biustonoszy - oferują szerszą rozmiarówkę, dzięki temu są bardziej popularne na forum.
        Wówczas odpowiednimi rozmiarami do wypróbowania byłyby 34DD (czasami opisywane jako 75DD) lub 32F (czasami opisywane jako 70F).
      • eponak 80/97 02.05.09, 00:08
        Nie wiem czy to do mnie, ale odpowiem ;)
        Panią w sklepie świetnie, że olałaś :) żebyś mogła nosić obwód 80 ten stanik
        musiałby się w ogóle nie rozciągać w noszeniu - a jak jest, wiemy. To, że
        wzięłaś mniejszy obwód to dobrze, możliwe że akurat 75 Ci spasują, a kiedy
        ponosisz je dłużej to jest spora szansa, że stracisz centymetry w obwodzie pod
        ;) Dziwi mnie jedynie, że zmieściłaś swój biust w 75D - przy tym obwodzie
        powinnaś mieć 75E, a nawet 75F. Jeśli chciałabyś mieć koniecznie Kingę - lepsza
        będzie jednak 75F, ale niestety - obwody mają opinię rozciągliwych, a nie ma dla
        Ciebie 70H Kingi :/ No i Kinga ma spory minus - same pushupy, a żadnego
        miękkiego stanika. W miękkim staniku najłatwiej poznać swój idealny rozmiar, a
        także poprawić kondycję biustu (push upy niestety spłaszczają, co kłóci się z
        tym co chcemy osiągnąć nosząć stanik).
        Jeśli chciałabyś kiedyś stanik brytyjskiej firmy (można je kupić w niektórych
        polskich sklepach, ale niestety - w większych miastach), to spróbuj 70F lub 75DD
        :) Jakbyś miała pytania - pytaj.
        • asencja2 Re: 80/97 02.05.09, 00:15
          Dziękuję baaardzo koleżankom.
          Teraz jeszcze jedno pytanie. Gdzie w Warszawie jest jakiś fajny
          sklep, gdzie Panie Sprzedające sensownie mnie obmierzą, a jeszcze do
          tego nie będzie stanik kosztował 250 PLN?
          Wiem, że sklepów mierzących trochę jest, ale ceny staników tam...
          Z drugiej strony nikt nie powiedział, że będzie łatwo...:)
          Na ale jak się człowiek przyzwyczaił, że biust ma standard i kupuje
          staniki na przecenie w Intimissimi albo Kindze tudzież Konradzie, to
          mu póżniej ciężko przejść do porządku nad ceną 250.
          • eponak Re: 80/97 02.05.09, 00:30
            250 zł to chyba Avocado - też w Warszawie ;)
            Co do dobrych i sprawdzonych miejsc, ja polecę dwa: Peachfield
            (www.peachfield.pl/) na Żeromskiego i www.dopasowana.pl/ na
            Huculskiej, ale w tym drugim musisz wcześniej zadzwonić i się umówić. Asortyment
            możesz podglądnąć na stronie - w takich samych cenach dostaniesz je
            stacjonarnie. Dodatkowo zostaniesz porządnie wymierzona i będziesz mogła
            przymierzyć mnóstwo różnych krojów.
            Ciężko wydać tyle pieniędzy na stanik, jak się przeciętnie mieściło w 50 zł, ale
            komfort noszenia i wygląd sprawia, że cena zwraca się całkowicie :)
    • szarychomik 69/80 02.05.09, 12:41
      Mam celować w 30D? Panache tango II 30DD się marszczy :( Jeszcze mam wrażenie,
      ze biust mi się skurczył :( A może powinnam celować w 28DD lub 28E?
      • eponak Re: 69/80 02.05.09, 16:52
        Hm, szarychomik, a to Twoje wrażenie to jest "na oko" czy też jest potwierdzone
        regularnym mierzeniem? Widziałam Twój wpis w narzekalni ;) Więc najlepiej wyślij
        zdjęcie do galerii i poczekaj na komentarze dziewczyn - może po prostu krój jest
        niedobry, a może rzeczywiście potrzebujesz mniejszej o oczko miseczki. Pod
        biustem mam prawie tyle co ty (68) i chodzę w ściślejszych 65 - o ile wiem,
        lepiej wziać ścisły stanik i nie zaniżać zbytnio (czyli unikać rozciągliwców).
        Może spróbujesz któryś ze staników Melissy? Podobno są bardzo ścisłe, więc nie
        będziesz musiała brać 60-tki, a może nawet znajdziesz dla siebie ścisłe 70. To
        jest moje gdybanie, najlepiej żebyś wysłała zdjęcie do galerii, a tam już Cię
        nakierują :)
        • szarychomik Re: 69/80 02.05.09, 23:01
          Wiem, wiem, dziewczyny z narzekalni mi właśnie doradziły, żebym wysłała fotki.
          Myślałam, że nie będę mieć dostępu do galerii i zaś wysmaruję parę postów w
          narzekalni z tegoż powodu, ale jest jakiś wątek, gdzie dziewczyny radzą tym,
          które nie mają dostępu, a fotki wysłały. No. Porobię sobie zdjęcia, bo już
          wariuję. Robię pomiary regularnie...No, ale zobaczymy...Też pomyślałam o Milenie
          ( Melissa? - czy aby na pewno o te Ci chodzi?), bo jest ściśliwa. W sumie z ich
          kalkulatora wychodzi mi 65C. No, zobaczymy. Dziękuję za rady :)
          • eponak2 Re: 69/80 03.05.09, 00:53
            O Melissie słyszałam, że jest bardzo ścisła. Podobno te staniki, które mają
            koronkę są superścisłe, a reszta jest w miarę ścisła i nie ma sensu zaniżać
            bardziej, np. w Twoim wypadku 65 powinno się świetnie sprawdzić. Co ważne - w
            Melissie miseczki są co 3 cm, a więc pewnie pasowałoby Ci 65C. Milena widzę, że
            również jest ścisła :) Najlepiej, kiedy wpadnie Ci w oko jakiś model, poszukaj
            recenzji ;)
    • zdziroslawa 68 / 77-78 02.05.09, 16:28
      Witam.

Zmierzyłam pod biustem bardzo ciasno i wyszło mi 68 cm, w biuście w staniku czy
      bez jakieś 77/78 cm :/

Zawsze nosiłam 70 albo 75 B. Pierś ucieka spodem, a miska mnie uciska, ale mimo
      tego nie jest wypełniona :/

Źle się czuję w staniku, wolę chodzić bez, bo wtedy moje piersi wyglądają o
      niebo lepiej i nic mnie nie pije !

Mama uważa, że przesadzam i powinnam zakładać 70A, ale w takim to mi pierś
      chciała wyskoczyć !!

A pani w sklepie z bielizną mi zaproponowała te nieszczęsne 70B mówiąc, ze to
      uniwersalny wręcz rozmiar i niemal każdej pasuje :D Skandal !

Drogie panie, pomóżcie !

Pozdrawiam.
      • eponak Re: 68 / 77-78 02.05.09, 16:45
        Niech mi to 70B spasuje, wtedy tej Pani uwierzę :P
        Ty mogłabyś spróbować jakiegoś ścisłego 65B albo 60D. W którym obwodzie będzie
        Ci przyjemniej - musisz sama sprawdzić doświadczalnie :) Nie wiem czy noszone do
        tej pory przez Ciebie staniki mają jakieś oznaczenia firm - podejrzewam jednak,
        że to jest taka 70-tka, którą możesz sobie spokojnie zapiąć na biodrach ;)
        Jeśli jesteś z jakiegoś większego miasta, to jest w Polsce trochę przyjaznych
        nam sklepów, które sprowadzają szeroką rozmiarówkę staników - mogę spróbować
        jakiś doradzić :)
        • zdziroslawa Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:02
          Niestety sprzedawcy mają zbyt mały asortyment, więc rzetelnie nie doradzą,a
          sprzedać przecież trzeba i wciskają klientkom byle co, byle leży ! :D

Staniki z obwodem 65 znalazłam na..... dziale dziecięcym ! a te 60 to były dla
          kilkulatek :D

Jestem raczej filigranową dziewczyną, ważę ok 45 kg,przy ok. 161 cm ale na
          dziale dziecięcym się przecież ubierać nie będę ;-)

Koleżanka mi kiedyś doradziła 60D i przymierzyłam sobie jej stanik (zakupiony w
          UK ) wydawał mi się nieco ciasny , ale to może też kwestia przyzwyczajenia do
          totalnego luzu... Pomyślałam, że wybiorę się na zakupy i pomierzę, ale okazuje
          się, że: - to co wymyślam ( 60 D ) nie są polskie rozmiary i mam się zapoznać z
          polską rozmiarówką i wtedy mogę przyjść po upragniony biustonosz !

Odwiedziłam kilka sklepów i wszędzie podobna reakcja... a jestem z Opola :)
          • eponak Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:09
            Ja noszę 65 i nie jestem dzieckiem :D W dziale dziecięcym powinny leżeć 50 i 55,
            a pewnie kilka dziewczyn całkiem dorosłych chętnie by kupiło staniki z takim
            obwodem :)
            Na początku staniki wydają się być ściskające, ale to przechodzi po kilku
            dniach/godzinach noszenia, bo nasze ciało się przyzwyczaja :) A jak leżało to
            60D koleżanki? W sensie miseczkowym - bo widzisz, staniki w rozmiarówce polskiej
            i brytyjskiej są w miarę podobne właśnie gdzieś do okolic D (polskie 60D jest na
            79 w biuście, a brytyjskie 60D również jest na 79cm w biuście :).

Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne - w samym Opolu nie ma, ale jest w Zabrzu,
            Wrocławiu, Katowicach i Sosnowcu. Jeśli masz ochotę na wycieczkę, to proszę:
            tnij.to/46nj :)
            • eponak Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:20
              O, pardon :) Na mapie nie ma zaznaczonych sklepów z Opola, a coś znalazłam
              (niestety, nie liczyłabym na to że ekspedientka dobierze Ci stanik). Gorseteria
              ul Franciszkanska - podobno mają obwody od 60 i może coś się Ci uda znaleźć.
              Musisz ze sobą zabrać Piersiówkę, żeby pamiętać o wszystkich elementach
              poprawnego zakładania stanika (wygarnianie, podciąganie ramiączek, sprawdzanie
              jak obwód lezy itd). A może Twoja koleżanka świetnie zna zasady dobierania
              staników i możesz wziąć ją ze sobą na zakupy?
          • eponak Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:13
            Aha, jeszcze jedno chcę podkreślić - obwód 60 polski i brytyjski to mniej więcej
            to samo :) Wiadomo, ze szczegóły zależą jednak od firmy, modelu stanika etc.
            Więc nie daj sobie wcisnąć żadnego polskiego 70cośtam, bo Ci szaleni brytyjczycy
            to mają to samo, tylko u nich nazywa się 60cośtam ;) Przesunięte obwody mają
            jedynie Francuzi.
            • zdziroslawa Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:30
              Te 60 D koleżanki wydawało mi się ok. Miseczki sprawiały wrażenie trochę
              zderzaków, jakby zabrały pierś i z pleców :D ale nic nie gniotło i nawet się
              wypełniło :)

Niestety koleżanka jest obecnie za granicą i mi nie pomoże :(

• eponak Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:40
                Wiesz, wiele z nas ma tak, że po latach noszenia kiepskich staników piersi
                lądują nam częściowo i pod pachami ;) Jeśli tamten stanik był dobry, to może
                napisz do koleżanki z pytaniem co to był za model? Wtedy może poszukasz tego
                samego lub podobnego - te sklepy z mapy i ten w Opolu na Frańciszkańskiej
                sprowadzają staniki brytyjskie :)
                Jeśli chciałabyś pójść na zakupy z jakąś doświadczoną osobą - może napisz
                ogłoszenie na Lobby Małobiuściastych i Lobby Biuściastych, że szukasz kogoś kto
                pójdzie z Tobą na zakupy i Ci pomoże dobrać stanik? :)
                • zdziroslawa Re: 68 / 77-78 02.05.09, 17:55
                  Zawsze miałam opinię deski, czy ktoś mi uwierzy, że założyłam stanik z miseczką
                  D i żeby go wypełnić nie potrzebowałam skarpetki? :D :D

W poniedziałek mam zamiar wybrać się na podbój Gorseterii, jeśli nie uda mi się
                  znaleźć czegoś dla siebie poszukam Pomocnej Duszy :-)

Dziękuję za pomoc i poświęcony czas :))

Pozdrawiam!
    • raszefka 75/90-93 02.05.09, 19:17
      Bardzo proszę o pomoc. Moje wymiary jak w temacie: 75/90-93(obwód w
      biuście zależy czy mierzony w pionie, czy w poziomie, bez
      stanika ;) ).

Do ciąży nosiłam 75A, a potem (czyli ponad 3 lata) nie kupowałam
      staników :( Zawsze tylko usztywniane, z duża ilością poduszek.
      Lubiłam staniki Anna (Konrad) i prawie wyłącznie takie miałam, dwa
      razy skusiłam się na bardotki Corin, ale jedno 75 mnie bardzo
      cisnęło, zwłaszcza fiszbiny na mostku, a drugie jeździło w górę z
      przodu.

Z góry dziękuję za pomoc.
      • megiddo0 Re: 75/90-93 02.05.09, 20:53
        poszukaj na poczatek scisliwego 70E (w rozmiarowce brytyjskiej) lub
        70F (w polskiej)
        i pamietaj o odpowiednim ulozeniu piersi w miseczce
        wcale sie nie dziwie ze 75A bylo za ciasne-po prostu mialas za mala
        miske i ta czesc piersi ktora sie w niej nie miescila musiala sie
        zmiescic pod obwodem
    • agawa22 83/97,5 02.05.09, 19:31
      Jestem tu pierwszy raz i ciekawe jaki ja powinnam nosić rozmiar. Do tej pory kupowałam jedynie staniki z wkładkami i było to 75 C.
      • megiddo0 Re: 83/97,5 02.05.09, 20:51
        owszem-75 to powinnas nosic ale na pewno nie C tylko 75E
        (brytyjskie) lub 75F (w rozmiarowce polskiej)
        przy zakladaniu nalezy sie pochylic i trzymajac jedna reka dol
        fiszbiny wygarnac cialko spod pachy i ulozyc piers w miseczce
        • agawa22 Re: 80-81/97,5- lekka korekta 02.05.09, 22:47
          Rozmiar który podałaś zaskoczył mnie zupełnie. Czasem mierzyłam rozm D ale E czy F to juz nigdy
          Zmierzylam jeszcze raz wymiary (nie wiem czy to ważne ale mam miesiączkę), wyszło mi troszkę mniej pod biustem niz poprzednio
    • jeanette83 77/93? 03.05.09, 16:52
      Witajcie. Planuje zmiane mojej bielizniarki na lepsze i potrzebuje
      waszej rady na temat rozmiaru. Pod biustem mam 77cm, w biuscie 93cm.
      Dodatkowa informacja jest taka ze jestem karmiaca mama - bardzo
      zalezy mi zeby moj biust byl teraz dobrze podtrzymywany, ale
      jednoczesnie wiem ze bede chudnac (i pod, i w biuscie) wiec nie
      chcialabym kupic stanika ktory zaraz bedzie za luzny... Co radzicie?
      • jeanette83 Re: 77/93? 03.05.09, 17:20
        Jesli chodzi o ksztalt biustu - mam piersi z dosc duza "przerwa",
        najlepiej sie czuje w stanikach, ktore maja wiekszy odstep miedzy
        miseczkami. Sa chyba dosc nisko osadzone. Czestym problemem jest
        zbyt szpiczasty stanik albo taki, ktorego gora wbija sie w cialo
        odcinajac biust (to znaczy - gora biustu, zamiast tworzyc prosta
        linie w strone szyi, jest przez stanik poziomo dzielona na czesc "w
        staniku", i czesc "powyzej stanika" - nie wiem czy rozumiecie o co
        chodzi :) ). Dodatkowo wydaje mi sie ze czesto miseczki stanika
        koncza mi sie pod pacha nie na koncu biustu, zostawiajac czesc poza
        miseczka i ja ugniatajac.
        • kasia_grubasia Re: 77/93? 03.05.09, 20:04
          Na razie kup jeden - z polskich 70F, z brytyjskich 32E. Potem będziesz na
          bieżąco kontrolować rozmiar, najlepiej mierz się co tydzień - dwa. I na bieżąca
          wpisuj się do wątku rozmiarowego :)

Z tego co piszesz to nosisz o wiele za małą miseczkę, która rozwałkowuje ci
          biust po ciele. Jak już kupisz nowy stanik, wygarnij sobie wszystko elegancko do
          miseczki, najlepiej poczytaj wątek o wygarnianiu. Nigdzie nie może być żadnych
          samotnych kawałków, to objaw za małej miseczki!

Aha - szeroko osadzony biust to nie problem, masz bardzo duży wybór staników z
          szerokim mostkiem, pooglądaj Katalog Staników. A niskie osadzenie to wręcz
          zaleta - nie będziesz musiała odpruwać i skracać ramiączek :)
          • eponak Re: 77/93? 03.05.09, 20:15
            Trochę się nie zgodzę :) W przypadku osób karmiących występuje nadtabelkowość.
            Więc powinno się celować o miskę dalej niż wychodzi z tabelki - odpowiednio to
            polskie 70G i brytyjskie 70(32)F. To, że fiszbina nie obejmuje całej piersi jest
            złe w tym etapie bycia matką - bo uciska Ci kanaliki mlekowe. Więc przy
            mierzeniu bacznie zwracaj uwagę czy z którejś strony na pierś nie wjeżdża Ci
            fiszbina.

Jeśli szukasz stanika przystosowanego do karmienia, to poczytaj w tym wątku:
            tnij.to/yw0q
              • eponak Re: 77/93? 03.05.09, 20:35
                Też nie karmiłam :) Ale podczytuję rozmiarowy na LB i wątki
                okołokarmieniowostanikowe ;) I to raczej norma, że należy brać o oczko większy
                stanik przez tą nadtabelkowość.
            • jeanette83 Re: 77/93? 04.05.09, 13:34
              A co to jest nadtabelkowosc? Nie znalazlam tego w slowniczku...
              A jesli chodzi o fiszbiny - one powinny sie konczyc dokladnie tam
              gdzie linia piersi gdy jestem bez stanika? Nawet jesli u mnie to
              jest praktycznie na koncu pachy?
              • eponak Re: 77/93? 05.05.09, 15:28
                Nadtabelkowość - to sytuacja, gdy nosisz większą miskę niż wychodzi Ci z
                tabelki, na podstawie której dobiera się pierwszy stanik. I większość karmiących
                kobiet to takie "przypadki" ;) O ile się orientuję, kanaliki mlekowe są również
                pod pachą, a ich uciskanie wywołuje nieprzyjemne konsekwencje. A wiem tyle, że
                kobieta karmiąca powinna brać spokojnie o miskę więcej niż jej wychodzi z
                tabelki, a nawet o dwie lub trzy... I o ile normalnie fiszbina powinna dokładnie
                okalać pierś, to w wypadku karmiących dziewczyn lepiej mieć zapas od strony
                pachy, czyli że fiszbiny powinny sięgać dalej niż polecany u nas na początku
                fiszbin celujący w środek pachy. Właśnie ze względu na te kanaliki mlekowe.
          • jeanette83 Re: 77/93? 04.05.09, 13:30
            Bardzo dziekuje za odpowiedz :)
            70F mowisz... Czy to oznacza ze zle ocenilam forum i powinnam
            przejsc na forum biusciastych? w ogole - do jakiego rozmiaru jest to
            forum, a kiedy zaczyna sie to biusciaste?
    • czarna_z_zielonym 67/87 03.05.09, 17:13
      Witam!
      Proszę o poradę w sprawie rozmiaru. Pod biustem wyszło mi 67cm, w biuście 87cm.
      Na razie noszę to, co wszyscy (75 C),ale mam wrażenie jakby mój biustonosz był
      pokrowcem na piersi,zamiast je "nosić" ;)
      • eponak Re: 67/87 03.05.09, 20:18
        Potrzebujesz stanika z całkiem innym obwodem niż 75, więc rzeczywiście - to
        pokrowiec a nie stanik :) Spróbuj przymierzyć 60H polskie bądź 60(28)F-FF
        brytyjskie. Koniecznie poczytaj przewodnik po Lobby, który jest we wstępie i
        zaopatrz się w Piersiówkę. Jeśli masz pytania - pytaj śmiało, ktoś Ci z
        pewnością pomoże ;)
      • kasia_grubasia Re: 67/87 03.05.09, 20:26
        Spróbuj 60F brytyjskie, co odpowiada 60H polskiemu. 75C przy tych wymiarach woła
        o pomstę do nieba, też nosiłam więc wiem.

60 mogą ci się wydać na początku ścisłe, pamiętaj że musisz móc swobodnie
        oddychać. Jeśli nie możesz, weź coś bardziej rozciągliwego.
    • poswiatka 76/89 04.05.09, 06:50
      Generalnie źle się mierzyłam i na lobby biusciastych na wymiar 76/91 dobrano mi
      65f(ostatnio pomogla mi pewna dobra dusza w mierzeniu i na 100% wyszlo 89).
      niestety w 65 f wymiękłam (michy za fruwające mam wrazenie i przez to mi reszta
      jakos tak wrzynala sie w cialo randomowo). moze te 2 cm maja znaczenie? ;-)
        • poswiatka Re: 76/89 04.05.09, 18:39
          kasia_grubasia napisała:

> A to było polskie 65F czy brytyjskie? Bo to jest różnica jednego rozmiaru.
          > Polskie 65F = brytyjskie 65E

Nie wiem nie znam sie :-\ a nie można dobrać rozmiaru od nowa? :-)z zaznaczeniem
          jaki polski jaki angielski? :-)))
          • kasia_grubasia Re: 76/89 06.05.09, 22:04
            Na moje oko ;] to 65E brytyjskie czyli 65F polskie. Ale moje oko nie musi
            odpowiadać twojemu biustowi więc chciałam mieć jakiś punkt zaczepienia w postaci
            wcześniej zmierzonego rozmiaru
            • poswiatka Re: 76/89 07.05.09, 07:23
              No ja sie katowałam 65f z konstaru. Ale chyba idea brafittingu przez forum
              interntowe u mnie sie nie sprawdzi bo jestem asymetryczna (asymetria wielkosci
              jednej miski + krzywa klatka), wiec chyba niepotzrebnie głowę zawracam... Ale
              dzięki. :-) POzostaje mi jeno frustracja ;-)
              • kasia_grubasia Re: 76/89 08.05.09, 11:13
                No dobra, to już wiemy, że polskie 65F jest za duże. Ja akurat mam doświadczenie
                w kupowaniu staników na asymetrię, bo moja siostra ma dość dużą. Więc od razu
                pierwsza rada: dobieraj miseczkę na większą pierś, na mniejszej niech sobie
                powiewa. Moja siostra po prostu robi na miseczce zaszewkę i jest ok, no chyba że
                ci bardzo przeszkadza różnica wielkości - ale na to naprawdę nikt poza Tobą nie
                zwraca uwagi :)

Na dużą asymetrię trzeba mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć, a na pewno coś
                się znajdzie. Może teraz spróbuj 70D? Nie ma co się za bardzo ściskać, a
                będziesz miała większy wybór modeli, więc coś na pewno się znajdzie. Śmiało
                mierz wszystko co znajdziesz w każdym sklepie w mieście! Ja z siostrą
                schodziłyśmy całą Warszawę dwa razy wzdłuż i wszerz zanim coś znalazłyśmy dla
                niej...

Jakbyś wysłała zdjęcie w tym Kostarze do galerii, to by dziewczyny
                zdiagnozowały, w czym problem.

P.S. Frustracja nie działa - polecam umiarkowany entuzjazm :)
    • lipcowa87 68/85 04.05.09, 12:34
      Witam! Z pewną taką nieśmiałością piszę, ale postanowiłam w końcu zrobić coś dla
      swoich piersi :)
      Wymiary po zmierzeniu jak w tytule, obwód pod biustem starałam się zmierzyć
      naprawdę ciasno, w biuście mierzony w staniku (bez wychodziło niewiele więcej).
      Całe życie nosiłam 75A albo bazarkowe pancerze w przedziwnych rozmiarach, rok
      temu nabyłam 70B i 65C firmy Konrad ale teraz jakoś się zrobiły za małe. Obecnie
      mam puszapowy 70C z La Senza. W obwodzie oczywiście za luźny, miseczki mogłyby
      być większe, ale zrezygnowana kupiłam ten bo nic lepszego nie znalazłam.
      Ot i tyle mojej stanikowej historii.
      Będę wdzięczna za każdą poradę :)
      • eponak Re: 68/85 05.05.09, 16:02
        Dostaniesz nawet kilka porad :) Przede wszystkim: obwody 70 u Ciebie odpadają,
        chyba że trafisz na staniki, które nazywamy Superścisłymi. Niestety przeważnie
        mamy do czynienia z tzw szarą rzeczywistością, w której obwody są rozciągliwe i
        takie 65 to tak naprawdę 70 i więcej...
        Nie dziwię się, że 65C Konrada jest na Ciebie za małe - musiałabyś mieć w
        biuście 3 cm mniej, żeby pasował :) Czy to jest pushup, tak swoją drogą? Na
        początku polecałabym Ci jednak stanik miękki, bo pushupy cięzko dobrać żeby nie
        masakrowały biustu - jak trochę zmigrujesz to będziesz mogła próbować sobie
        dobrać wygąbkowane staniki, jeśli takie będziesz tylko chciała. Ale zrób mi tę
        przyjemność i raczej poszukaj jakieś ładne miękkie staniki :)

Myślę, że mogłabyś poszukać rozmiaru 65(32)DD z brytyjczyków, albo 65F polskie
        (F, nie C czy D) :) I myślę, że to dopiero będzie początek Twojej stanikowej
        historii - szukanie stanikowego ideału uzależnia.... ;]
        • lipcowa87 Re: 68/85 05.05.09, 16:46
          Baaardzo dziękuję za odpowiedź! :)
          To 65C to była taka pushupowa bardotka. W życiu miałam chyba tylko jeden miękki
          stanik. Bodajże Tryumph, to 75A właśnie - składał się z koronki i takiej
          miękkiej gąbki, którą na szczęście dało się wyciąć więc natychmiast po
          przyniesieniu do domu to zrobiłam :) I nosiłam go długo, długo, mimo że obwód mi
          ciągle podjeżdżał niemal pod szyję. A zawsze mi się marzył taki zupełnie miękki,
          śliczny stanik i nigdy nie wierzyłam że coś takiego na siebie znajdę :)
          W uzależnienie nie wątpię, bo już się strasznie cieszę na kupno nowego, dobrego
          stanika, który nie będzie takim gąbkowym pancerzem jak poprzednie ;)
    • tedi-ber 71/87 04.05.09, 18:52
      Witam :) oczywiście poszukuję porady co do rozmiaru stanika. Do tej pory nosiłam
      standardowy dla mnie rozmiar- 70B i niezbyt wiedziałam jak dobrac prawidłowy...
      Teraz już widzę, że stanik podjeżdża do góry na plecach, a po wygarnięciu piersi
      są hmm... odrobinę za duże jak na taką miseczkę :PP Czekam na odpowiedź ;)
      • eponak Re: 71/87 05.05.09, 15:54
        Zdecydowanie spróbuj 65DD bądź 65E z brytyjskich staników. Raczej ten z większą
        miską, bo zostanie Ci miejsce na tzw migrację :) Skoro po wygarnięciu miski się
        robią zdecydowanie za małe, to raczej 65E niż DD. A z polskich możesz
        przetestować jak leży 65F lub G :) We wstępie masz podlinkowane informacje o
        wątkach producenckich, gdzie możesz poznać nasze opinie o stanikach i ich
        wykonaniu, z pewnością pomogą Ci zdecydować się na pierwsze zakupy. Pozdrawiam! :)
      • eponak 67/84 05.05.09, 15:49
        Pod biustem mierzyłaś się BARDZO ściśle? :) Jeśli nie, to będziesz "skazana" na
        staniki z obwodem 60(bryt. 28) - 60E w brytyjczykach bądź 60G w stanikach
        polskich. Proszę, przeczytaj uważnie przewodnik po Lobby: tnij.to/vzam -
        znajdziesz tam najważniejsze informacje o tzw stanikologii, jest to też
        ściągawka pomagająca dotrzeć do najistotniejszych wątków na forum. Powodzenia,
        jak masz wątpliwości to pytaj :)
    • dk_84 75/88-90 05.05.09, 13:28
      witajcie :)
      pilnie potrzebuje Waszej pomocy! mam 25 lat i wychodzi na to ze źle dobrane
      staniki nosze od początku...:( do tej pory nosiłam z początku miękkie a od kilku
      lat (ok 3) usztywniane staniki 80b a nawet 85b... mam 172 cm wzrostu i szeroki
      rozstaw biustu. piersi są płaskie i obwisłe (przy czym wyraźne widać iż prawa
      jest mniejsza), dlatego też podałam oba wymiary biustu ten większy jest w
      staniku który noszę. nie wiem już co mam zrobić. ostatnio zaczęła boleć mnie
      lewa pierś i stąd zaczęłam się interesować rozmiarem biustonosza... dużo
      czytałam i ruszyłam na sklepy, jednak przyznam szczerze że nie spotkałam się w
      nich ze zrozumieniem :( chciałabym mieć stanik który pomoże mi odzyskać właściwy
      kształt piersi i będzie obejmował je całe a nie tylko przednią część... mam
      zwłaszcza problem z tym by fiszbiny kończyły się w połowie pachy i zgarniały
      całą pierś, a gdy o to pytam słyszę iż to jest kwestia modelu stanika i że
      innych się nie robi :( więc czy ja źle zrozumiałam teksty pisane na necie? albo
      fiszbina ma różne znaczenia? bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam
      robić:( boję się że przez niewłaściwe staniki zniszczyłam sobie nieodwracalnie
      piersi :((( pomocy :(
      • eponak Re: 75/88-90 05.05.09, 15:42
        Po cichu Ci powiem, że pół roku temu moje cycki (inaczej się nie da tego
        określić, co wtedy miałam) spływały gdzieś do pępka i mogłam je położyć na dłoni
        i praktycznie rozpłaszczyć na płaski placek, więc rozumiem Cię doskonale. Dziś -
        ech :) Jest O WIELE lepiej. Biust mi się ujędrnił, a jestem w zbliżonym do
        Ciebie wieku :) A wszystko dzięki stanikowi, który naprawdę podtrzymuje biust, a
        nie zasłania go.

Jeśli chodzi o fiszbiny - zasada jest taka, że mają okalać pierś i nie wchodzić
        na nią z żadnej strony. Kiedy ustalisz swój rozmiar, sama się przekonasz że w
        odrębie tego samego rozmiaru występują różne fiszbiny - szersze i węższe. I
        doświadczalnie sama się przekonasz które z nich wolisz :) Własnie sugerując się
        tym, że mają okalać pierś. Jeśli chodzi o to, które są jakie - dwie wiodące
        brytyjskie firmy czyli Panache i Freya produkują odpowiednio szerokie i wąskie.
        O innych firmach i modelach możesz doczytać w wątku: tnij.to/mkwp

Na początek myślę, że możesz spróbować jak leży 70(32)D, a jeśli pod biustem nie
        zmierzyłaś się naprawdę ściśle to 65(30)E z brytyjskich staników bądź polskie
        65G :) Pamiętaj o wszystkich zasadach dobierania staników: wygarnianie,
        podciąganie ramiączek, sprawdzanie czy obwód jest poziomo i jest wystarczająco
        ścisły (jak nie jest to biust spływa luzem w dół - niszczy się) i czy fiszbiny
        przylegają do mostka. I koniecznie pamiętaj, że miseczka ma pasować do większej
        piersi, a nie do mniejszej!

Zobaczysz, że po kilku miesiącach od noszenia dobrego stanika, kondycja biustu
        się Ci poprawi :) Jeśli nie wierzysz - zrób sobie zdjęcie bez stanika teraz i po
        np dwóch miesiącach noszenia dobrego kolejne zdjęcie i porównaj. Zobaczysz
        różnicę :)
        • dk_84 Re: do eponak 05.05.09, 18:27
          Dziękuje Ci za podniesienie mnie na duchu :) mam nadzieję że uda mi się znaleźć
          ten odpowiedni rozmiar (mówiąc szczerze nie wierzyłam że są z tym aż takie
          problemy...)

Jeszcze raz wielkie dzięki :)))
          Pozdrawiam!!!

ps. przepraszam że Cię męczę ale czegoś nie rozumiem z tymi fiszbinami... jeśli
          się nie mylę to są te druty usztywniające miseczki??? i jeśli mają obejmować
          całą pierś to powinny się kończyć mniej więcej pod pachą więc czy mogę nosić te
          węższe?? wiem że to głupie pytanie ale ja się po prostu na tym nie znam i boję
          się że źle dobiorę a tym samym znowu będę nosić nieodpowiedni :(
          • eponak2 Re: do eponak 05.05.09, 20:04
            Jakbyś mnie męczyła, to bym najzwyczajniej nie odpowiadała, więc w razie każdej
            wątpliwości strzelaj pytaniem ;)
            Problemy są na początku - później się zorientujesz co i jak :) Fiszbiny w
            staniku masz dwie: bo jednej na miseczkę, one nadają jej ten półkolisty kształt
            ;) Niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć jakie fiszbiny (wąskie czy
            szerokie) będą dla Ciebie lepsze :( Musisz nałożyć stanik w dobrym rozmiarze,
            żeby to stwierdzić. Jeśli będziesz robić zakupy przez internet - towar, który
            nie jest pozbawiony metek i uszkodzony, możesz zwrócić do sklepu bądź wymienić
            na inny. I jeśli stwierdzisz, że stanik ma za wąskie/szerokie fiszbiny możesz
            wymienić go na inny model, który te fiszbiny ma inne niż mierzony. Stacjonarnie
            - wiadomo, że łatwiej, bo nie trzeba nic odsyłać. Całkiem możliwe jednak, że
            możesz spróbować z wąskimi fiszbinami - jakbyś zamówiła coś z szerokimi, a
            byłabyś jednak typem wąskofiszbinowym, to byś pewnie tego nie wyczuła. Pamiętaj,
            że pierwszy zakup nie musi być strzałem w dziesiątkę, ale z każdym kolejnym
            będzie Ci łatwiej.

Rzuć jeszcze okiem na ten artykuł (właściwie możesz nawet na same zdjęcia,
            chodzi mi o ostatnie, porównanie osoby w tym samym różowym stroju):
            tnij.to/hr40 - na zdjęciu jest osoba starsza i nas, na dodatek jest po
            ciąży. Po dwóch latach zauważ jak poprawiła jej się struktura i wygląd biustu -
            nawet bez stanika wygląda o wiele lepiej. Taki sam efekt prędzej lub później
            zyskasz również i Ty :)

Jeśli będziesz miała jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj że gdy będziesz już
            miała co mierzyć, a nie będziesz pewna czy dobrze dobrałaś bieliznę - wyślij
            zdjęcia do zamkniętej galerii. Dziewczyny, które są w temacie doboru stanika
            bardzo doświadczone, powiedzą Ci co i jak (za mały, za duży, idealny, trochę
            popraw coś etc). Galeria jest zamknięta, żeby być bezpieczną - Twoje zdjęcia w
            żaden sposób nie zostaną nigdzie opublikowane, bo na dostęp do galerii trzeba
            sobie bardzo zasłużyć :) Więc w razie wątpliwości - zrób kilka zdjęć w staniku i
            wyślij :) Powodzenia Ci życzę :)
    • tulipanek10 jaki dentelle na 71/88 05.05.09, 17:22
      witam
      jaki powinnam zamowic Dentelle padded bra, a jaki underwired?
      czytalam ze Dentelle ma scisly obwód i padded ma małe miski. Więc zastanaiwiam się nad 32D (normalnie bym zamówiła chyba 30DD) a wersja underwired myśle o 30D...?
      do tej pory jak sie mierzylam bez stanika to mialam 71/85, pochylając sie 87. i zamowilam wsyztskie 65D Freya . ale kazda mi przepolawia piers. Arabella 65DD luzna nad szwem miski. w niej mam 89 w biuscie.
      prosze o pomoc. :)
      • kasia_grubasia Re: jaki dentelle na 71/88 08.05.09, 11:31
        65D z Frei było po prostu za małe, przecież to jest na 84 cm w biuście. Nie
        bądź przesadnie nieśmiała, 65DD to nadal są maleńkie miseczki - wiem, bo noszę :)

Arabelka 65DD była pewnie niekompatybilna, ten krój jest trochę głupi dla
        większości małobiuściastych ;] Ale powinnaś zostać przy tym rozmiarze, za to
        poszukać jeszcze innych fasonów
        • tulipanek10 Re: jaki dentelle na 71/88 13.05.09, 18:28
          odwazyłam sie pojśc dzis do sklepu stacjonarnego i rzeczywiscie wychodzi mi 65DD. i mam pierwszy dobrze dobrany stanik : panache sascha. :) Freya Mille byla tez fajna i to juz w rozmiarze 65E mniej sie marszczyla niz 65DD.
          czyli wszytskie 9 które kupiłam w zeszłym tygodniu źle leżą bo były za małe. ;)
      • kulki Re: 81/95 06.05.09, 14:40
        W takim razie na początek powinnaś spróbować coś z szerokofiszbinowych firm:
        Panache lub Kalyani.

Zacznij przymierzanie od rozmiaru 34DD, z polskich firm 75E.

Pamiętaj o prawidłowym zakładaniu stanika - zapnij, pochyl się, wygarnij pierś
        spod pachy do miseczki sięgając daleko na plecy, wyprostuj się, popraw ramiączka.
        Jakzałożyć stanik

Po przymierzeniu poskacz trochę, podnieś ręce do góry i sprawdź, czy obwód
        stanika nie przesunął się do góry na plecach lub fiszbiny nie wjechały Ci z
        przodu na pierś. Jeżeli tak - weź mniejszy obwód i większą miseczkę
        (zmniejszając obwód o 1 rozmiar należy zwiększyć miseczkę o 2 rozmiary). Jeżeli
        będą się robić bułeczki - weź większą miseczkę.
        • lady.godivia Re: 81/95 06.05.09, 18:01
          o matko
          75??? to mnie ścisnie jak sardynke:) zastanawiam sie czy będe mogła oddychać :)

firmy kompletnie mi nie znane, ide szukac czy gdzies w Gdańsku jest sklep z ich
          stanikami
          dotąd jak miałam troche kasy to kupowałam w Triumphie
          • plica Re: 81/95 06.05.09, 21:53
            spokojnie. wcale sie nie zdziwie jak po pewnym czasie porzucisz te 75-tki i przerzucisz sie na 70-tki :)
            scisle staniki uzalezniaja :)
          • kulki lepiej zajrzyj do Gdyni :) 07.05.09, 13:07
            też jestem z Trójmiasta :)
            polecam Ci gdyńskie sklepy, szczególnie Lingeria na ul. Żwirki i Wigury
            (prostopadła do Świętojańskiej, za Empikiem)
            w tym gdańskim jest niewielki wybór i obsługa mniej "oświecona"

z szerokofiszbinowych pytaj o Panache, Curvy Kate, Masquerade
            i tak jak pisze plica - nie bój się 75 :) przymierz i sama zobaczysz

Pamiętaj, że wrażenie za ciasności powstaje też gdy przymierzasz dobry obwód i
            za małą miseczkę. Obróć stanik miseczkami na plecy, wówczas możesz się upewnić,
            czy to faktycznie obwód Cię ściska. Jeżeli nie, to po prostu poproś o większy
            rozmiar miseczek.

Typowy błąd na początku, to gdy ktoś noszący normalnie np. 80C, po usłyszeniu,
            że małe obwody są lepsze, idzie do sklepu i prosi o 75C. Przymierza i utwierdza
            się w przekonaniu, że to jakaś głupota, bo mu straaaasznie ciasno :)
            Tymczasem z 80C przechodzimy kolejno na 75DD, albo 70F.

Pochwal się jak coś złowisz :)
            • lady.godivia Re: lepiej zajrzyj do Gdyni :) 07.05.09, 22:39
              nie omieszkam sie pochwalic
              sie tylko najpierw do Gdyni musze wybrac, jkos mi ten kierunek nie po drodze
              mam nadzieje, że obsługa mi pomoże, z czasem jak nabiorę wprawy bedzie lepiej
              ale teraz to ja całkiem głupia jestem a im więcej tu czytam tym głupsza
    • kakaha 73/83 05.05.09, 18:36
      moje wymiary to pod biustem 73 a w biuście 83. Dzisiaj mierzyłam Kostara 65D ale tragiczny miseczki za wielkie a obwód trochę mało ściśliwy a mniejszych nie było.
      --
      • plica Re: 73/83 06.05.09, 21:56
        hm. zalezy jakiego kostara mierzylas. niektore modele to straszne proce. zwyczajna 65-tka brytyjska nie powinna byc zbyt luzna na Ciebie. jesli kostar nie pasowal potestuj staniki o innych krojach, moze cos z malomiseczkowcow np. panache harmony lub panache tango pure, moze freyowa pollyanna albo retro. pamietaj o dokladnym wygarnieciu, dopasowaniu szeleczek przy zakladaniu stanika.
        • kakaha Re: 73/83 07.05.09, 08:06
          Dziękuję za odpowiedz.
          To był Kostar 035. Miseczka D mi nie pasuje czy więc powinna szukać czegoś w
          rozmiarze C? I czy brytyjski rozmiar 30D a europejski 65C powinien pasować na
          moje mikro piersi?
          • plica Re: 73/83 08.05.09, 07:30
            ciezko stwierdzic na odleglosc. musisz wszystko pomierzyc pamietajac o dokladnym zakladaniu stanika. ale mniej wiecej w te rozmiary powinnas celowac
    • very_irresistible 77 / 89 06.05.09, 10:36
      Witam!
      Od paru dni nie moge oderwac sie od tego forum, zylam w totalnej nieswiadomosci! I nosilam 75B..
      Wczoraj nie mając wiele czasu, poszłam do Arkadii, gdyż jestem z Wawy; ale tam w La Senzie (wiem, ze nie polecacie - chcialam tylko od czegos zaczac), nie bylo nic miekkiego, w MS nic w rozmiarze 65 - bo jak wnioskuje taki powinnam nosic.
      Zaryzykowalam i poszlam ogladac staniki Feliny - mimo ze mnie nie stac i tak - 65 D - za male, 65 E - za male, 65 F leżało dziwnie - nie było za duże, nie tworzyło też "bułek" jak poprzednie rozmiary, ale chyba "cięło mi pierś" (jeśli dobrze rozumiem to zjawisko) - było mi głupio prosić o kolejny rozmiar ;p (a poza tym wydało mi się to mało realne..) Samo 65 w obwodzie było wygodne.
      Proszę o radę - jaki powinnam nosić stanik ? W weekend postaram się odwiedzić te polecane tutaj sklepy, wolalabym jednak wiedzieć chociaż jaki to może być rozmiar około.
      Dziękuje za pomoc! ( i przepraszam, że tak strasznie się rozpisałam) :)
      • kulki Re: 77 / 89 06.05.09, 14:57
        Felina ma rozmiarówkę kontynentalną wg której powinnaś nosić 65F lub 65G - nic
        dziwnego, że 65E było za małe :)
        Natomiast w rozmiarówce brytyjskiej powinno Ci pasować 30E (30 odpowiada
        obwodowi 65)

Jeżeli miseczka krawędzią wbijała się w pierś to albo jest za mała, albo ma
        nieodpowiedni krój. Spróbuj inną firmę, inny model, albo jakiś mniej zabudowany
        typu bardotka czy half-cup z pionowym cięciem. Spróbuj też 30E i 65G. Skoro masz
        w pobliżu sklepy stacjonarne z takimi "dziwnymi" rozmiarami to tylko brać
        wybierać :)
        • very_irresistible Re: 77 / 89 06.05.09, 22:36
          Dzięki wielkie! Dzis odwiedziłam Buduar w Złotych Tarasach (tylko na to starcza czasu po pracy) i mierzyłam pierwszą (i jedyną jaką mieli w tym rozmiarzę)Freye ELEANOR Raisin, ale to samo - tzw "kacze dzioby", czyli powinnam mieć pewnie bardziej bardotki? W weekend muszę znaleźć więcej czasu,bo oczywiście stare staniki są taaaakie niewygodne!
          Dziękuje bardzo za pomoc :)
          • kulki Re: 77 / 89 07.05.09, 13:21
            chyba wiem o jakim efekcie mówisz - jak mierzyłam arabellę, darcey, do których
            eleanor jest modelem b.podobnym, to miałam takie stożki jak u lalki Barbie,
            śmiesznie to wygląda

spróbuj inny krój z Freya, nie te przezroczyste ;) lub inną firmę
            możesz zajrzeć do naszego katalogu, żeby poczytać opinie o różnych markach i
            modelach
            warto też rzucić okiem na wątki "Jaki stanik wybrać jako pierwszy?" oraz
            "Pierwszy dobry stanik" - linkiznajdziesz tutaj
            • very_irresistible Re: 77 / 89 08.05.09, 04:33
              Dzisiaj udało się trafić do peachfield i jedna z pań pomogła mi w doborze rozmiaru i modelu. Generalnie uparłam się troszkę że z pustą reką nie wyjdę ;) pasowało w sumie sporo, chociaż jak na ilość przymierzonych to może nie tak wiele ?
              W każdym razie kupiłam różową Millie 30F i białą Pollyanne 30FF i od połowy dnia nosiłam Millie - mam zmarszczki na plecach, o których dziewczyny piszą w watku - jak nosić tak dopasowane latem i teraz nie wiem czy mam miske za małą, czy może obwód jednak za mały a może nie do końca wygarniam (choć wydaje mi się inaczej..) - muszę się wybrać na brafitting koniecznie.
              Dziękuję za wszystkie rady tutaj :)
              a czytanie forum to taki już prawie nałóg :)
              • eponak Re: 77 / 89 09.05.09, 03:56
                Jeśli nie jesteś pewna czy prawidłowo wygarniasz, to obejrzyj te filmiki:
                bialelaki.pl/effuniak/ - o ile pamiętam to w części 1, a później chyba 3
                czy 4 było to nieźle pokazane. Jesteś z Warszawy, więc może wybierz się na
                spotkanie z prawdziwą Brafitterką? Sprawdź, może będziesz w stanie się wybrać do
                jednego z tych miejsc:
                1. piątek 15 maja, 10-13 - Buduar w Złotych Tarasach
                2. piątek 15 maja, 16-19 - Peachfield (tam brafitting jest na co dzień, ale
                jeśli ktoś na mnie zachoruje, to tam będę)
                3. sobota 16 maja, 11-17 - "wykład" dla klientek i potem brafitting do oporu w
                LiParie na Chmielnej 15

Pozdrawiam!
                • eponak Re: 77 / 89 09.05.09, 04:15
                  Aha :D To nie ja jestem tą osobą, chociaż tak może wynikać z tego co zacytowałam
                  ;P Przekleiłam Ci to, co ona pisze tu: tnij.to/cqah
                  • very_irresistible Re: 77 / 89 11.05.09, 22:35
                    Dzięki!
                    Ja w sumie jakoś sobie radzę, nie jest źle chyba, chociaż mam pewne obawy i zastanawiam się nad wklejeniemzdjęci do galerii żeby się dowiedzieć czy jest ok, ale to jak będę miała dostęp do aparatu.
                    W sumie większy problem mam z koleżanką, którą "uświadomiłam", ale że sama nie czuję się bardzo "mocna" w temacie, to wolałabym wybrać się z nią na brafitting, ale niestety te terminy o których piszesz nam nie pasują.
                    Ja swoje staniki dobrałam w Peachfield - ekspedientka była bardzo pomocna :) i może właśnie tam uda mi się zabrać koleżankę.
    • photo.jenny 66/84 06.05.09, 16:44
      witam
      ciasno zmierzone pod biustem to 65-66,obwód w biuście bez stanika 81 a w staniku 84
      bardzo dawno nie kupowalam stanika,nosze zmniejszane 70D(wymienione z 75B kilka lat temu)
      ostatnio kupiłam stanik francuski w rozmiarze 65D ale był o wiele za duzy w obwodzie a miseczka za mała.
      czy pasowałoby mi np. angielskie 60E?60DD? troche jednak boje sie tego E zwłaszcza ze 60D z Avokado było o wiele za duze i marszczyło sie straszliwie na górze miseczki (mogłam równie dobrze uciac połowe tiulu z gory)
      pomocy!
      • kasia_grubasia Re: 66/84 06.05.09, 22:16
        Bierz 60E z brytyjskich lub 60F z polskich, 60DD na bank będzie za małe jeśli
        65D miało za małą miseczkę (chyba że to jakaś nie znana mi rozmiarówka). Nie
        sugeruj się Avocado - oni nawet nie mają porządnej tabelki rozmiarów, wszystko
        szyją na oko :/
    • niunia2403 Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 06.05.09, 23:05
      Zamierzam kupic sobie wreszcie stanik, ktory bedzie na mnie pasowal, bardzo
      prosze o pomoc, w biuscie mam 89 a pod 75, do tej pory nosilam "tradycyjne 75B",
      (mierzylam sie bez stanika bo mam same push-upy), niestety wszystkie moje
      staniki po czasie sie rozciagaja i wszystko mi lata... miseczki sa male i blisko
      siebie co wyglada nienaturalnie, chcialabym sprawic sobie stanik z ktorym nie
      bede miala takich problemow, blagam o porade...
      • paula_aulap Re: JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 11 07.05.09, 09:57
        70D (czyli 32D angielskie) powinno być na ciebie dobre. Z bardzo
        rozciągliwych celuj w 65E.
        Akurat 70D znajdziesz w każdym bieliźniaku, tylko trzeba unikać tych
        rozciągliwych. Poczytaj forum, wątki o zakładaniu biustonosza-
        wygarniamy porządnie, wątki o sklepach stacjonarnych, może akurat
        jakiś masz blisko gdzie ktoś kompetentny pomoże dobrać stanik;) I na
        początek by dobrać rozmiar szukaj miękkich staników na fiszbinie.
      • anna_konda 71 pod 82 w biuście 26.05.09, 10:35
        Do tej pory nosiłam naczęściej 70 C ale mam wrażenie, że jest za lużny pod
        biustem. Mam tez problem miseczkowy. Praktycznie zawsz staniki mają dla mnie za
        wąskie fiszbiny. Choć pierś jest bardzo mała to nie mieści się że tak powiem wszerz.
        • 3imka3 Re: 71 pod 82 w biuście 28.05.09, 18:06
          Mamy identyczne rozmiary :) Dopiero niedawno zostałam uświadomiona
          co do mojego właściwego rozmiaru biustonosza - nasz nowy rozmiar to
          65C. Zaczęłam szaleć i kupować na allegro - niestety na żywo nie mam
          możliwości wyboru - jestem z małej mieściny. I chyba Cię nie
          pocieszę. Kupiłam 6 staników (trzy 65C i trzy 70C)z czego 3 są nie
          do noszenia na mój biust,a 3 powiedzmy ujdą. I co ciekawe wcale te
          65 nie są dobre, lepiej leżą i lepiej się czuję w 70 pod biustem.
          Ale to nie reguła, każdy ma inny rozstaw i kształt. Chyba po prostu
          musisz przejść tą samą drogę co każda - SZUKAĆ AŻ ZNAJDZIESZ. Chyba,
          że masz możliwość na żywo udać się do specjalistek, które Cię
          pomierzą i dobiorą odpowiedni fason, firmę, rozmiar. Powodzenia :)
        • ametyst89 Monisiek2506 70/87 07.06.09, 13:50
          Omg :D Śmiem twierdzić, że nosiłaś obwód 85 z niewiadomą miską, na Twoje
          zaledwie 70 cm pod biustem :D
          Rozmiar w jaki powinnaś na początku celować to 65DD (30DD w rozmiarówce
          brytyjskiej) i 65E w rozmiarówce europejskiej. Oczywiście rozmiar ten jest
          orientacyjny, w trakcie mierzenia może się okazać, że miska jest za mała lub za
          duża, możesz natomiast zapomnieć o obwodach większych niż 65 :D

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka