Gość: yzf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 19:31 Jak w temacie. Ile wytrzymują takie silniki, jak długo są bezawaryjne, po ilu tyś. km trzeba coś wymienić i co?? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
niki4 Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? 25.01.05, 20:18 30 000koni - chyba cos ci się pokopało. Tu jest prawda: moc/obroty-88 kW(120 KM)/ 13 000 obr/min, Pzdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: speedone Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 20:40 raczej chodzilo o 30 tys km kilometrow ciolku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cyngiel Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 21:02 speedone, czy jak ci tam, nigdy się nie pomyliłeś? Dlaczego ubliżasz koledze? Nikt cię prosił o pomyje tylko o rzeczową opnię. Gdybyś wiedział coś na temat, to byś napisał, a tak brak ci wiedzy i kultury - technicznej też. Do wszystkich: nie dziwmy się potem, że się muchy zlatują na to forum... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: speedone Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 21:05 Gość portalu: cyngiel napisał(a): > speedone, czy jak ci tam, > nigdy się nie pomyliłeś? Dlaczego ubliżasz koledze? Nikt cię prosił o pomyje > tylko o rzeczową opnię. Gdybyś wiedział coś na temat, to byś napisał, a tak > brak ci wiedzy i kultury - technicznej też. > > Do wszystkich: nie dziwmy się potem, że się muchy zlatują na to forum... Blagam pomysl to nieboli 30 000 koni? hehe co do mojej wiedzy to mozesz byc spokojny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cyngiel do speedone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 21:12 teraz rzucasz się na mnie, myślenie jest moim hobby,czasem myślę za dużo. Ponawiam pytanie: czy nie zapomniałeś nigdy odstuknąć capslocka? Co do jednostek mocy, to przeliczam je w pamięci KM na KW i odwrotnie. bez odbioru. Odpowiedz Link Zgłoś
speedone Re: do cyngiel 25.01.05, 21:22 a HP??? przeliczas??????? wielka sztuka mi to obliczac naprawde masz powod do dumy ziom. spoko loooz a malowac motor umiesz ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: speedone Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 21:09 > > Do wszystkich: nie dziwmy się potem, że się muchy zlatują na to forum... Sorry kolo ale jak widze mam trzy razy wiecej napiszanych postow niz ty pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cyngiel Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 21:18 a ja mieszkam bliżej lasu naprawdę bez odbioru Odpowiedz Link Zgłoś
speedone Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? 25.01.05, 21:24 Gość portalu: cyngiel napisał(a): > a ja mieszkam bliżej lasu > > naprawdę bez odbioru tak???? fajnie Odpowiedz Link Zgłoś
bartekexc Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? 25.01.05, 22:15 ja też mieszkam blisko lasu :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtekk1000 Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.wroclaw.mm.pl 25.01.05, 23:08 Gość portalu: speedone napisał(a): > raczej chodzilo o 30 tys km kilometrow ciolku Człowieku - nie wiem dlaczego się tak zirytowałeś? Czy dlatego, że ktoś chce kupić sobie R6 i pomylił się w zapisie (zrozumiałbym gdybyś zapisał to w innej formie - ale nie buńczucznej jaką zaprezentowałeś). A może sam nie zrozumiałeś o co chodziło zadającemu pytanie? Jak widzisz koncepcji jest wiele, ale jasna i oczywista jest jedna - ale ty udajesz że ją zrozumiałeś, bo może żal ci ku.. że ktoś kupuje sobie fajny motocykl jakim jest R6? A skoro nie masz pojęcia o takowym, to po co się udzielać siejąc zamęt? Skoro nawet nie słyszałeś takowej opini (dotyczącej przebiegu) to po co odpowiadasz - a może chcesz wprowadzić kogoś w błąd? A może zapie..sz taką R6 i ja nie mam pojęcia co pisze? Nie wydaje mi się! Może miałeś ku.. zły dzień i chciałeś kogoś obrazić dla zabawy? Myślałem że spoko z ciebie gostek - a tymczasem wyszedłeś na kogoś zupełnie innego? Zastanów się nad swoją odpowiedzią kolego. Nie chcę ci ubliżać, ale pomyśl czasem a nie mądruj się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: speedone Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 23:42 > Człowieku - nie wiem dlaczego się tak zirytowałeś? Czy dlatego, że ktoś chce > kupić sobie R6 i pomylił się w zapisie (zrozumiałbym gdybyś zapisał to w innej > formie - ale nie buńczucznej jaką zaprezentowałeś). A może sam nie zrozumiałeś > o co chodziło zadającemu pytanie? Jak widzisz koncepcji jest wiele, ale jasna i > > oczywista jest jedna - ale ty udajesz że ją zrozumiałeś, bo może żal ci ku.. > że ktoś kupuje sobie fajny motocykl jakim jest R6? A skoro nie masz pojęcia o > takowym, to po co się udzielać siejąc zamęt? Skoro nawet nie słyszałeś takowej > opini (dotyczącej przebiegu) to po co odpowiadasz - a może chcesz wprowadzić > kogoś w błąd? A może zapie..sz taką R6 i ja nie mam pojęcia co pisze? Nie > wydaje mi się! Może miałeś ku.. zły dzień i chciałeś kogoś obrazić dla zabawy? > Myślałem że spoko z ciebie gostek - a tymczasem wyszedłeś na kogoś zupełnie > innego? Zastanów się nad swoją odpowiedzią kolego. Nie chcę ci ubliżać, ale > pomyśl czasem a nie mądruj się. Hmn...... wiec mowie wszystkim ze to bylo zartobliwie i koniec sprawy widze ze nie macie poczucua humoru niech bedzie wam R6 jest fajna fakt ale dla mnie jeszcze nie ta maszyna teraz bede mial zxr 400 tez fajna maszyna ale niewiem o co wam ku.. tak chodzi wrzuccie na looz bo wykorkujecie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtekk1000 Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.wroclaw.mm.pl 25.01.05, 21:00 Zależy jak motocykl był eksploatowany. Jeździłem na 2 różnych R6. 1. 2000r. (29 tys km) 2. 2001r. (22 tys km) Powiem tak - obie zapie..ły i nie miałem zastrzeżeń. A wymienić trzeba to co jest zużyte - heh. (serwisować trzeba każdy motocykl i tyle). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: YZF Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 23:36 Wojtek, że zap...ały to wiem, napisz(-cie) mi jeszcze lepiej czy łatwo na R6 sie nauczyć jeździć na kole, i czy w ogóle łatwo wchodzi R6?? Odpowiedz Link Zgłoś
asiorasior Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? 26.01.05, 00:04 Kolego YZF ty chcesz wiedziec na co zwrócić uwagę przy zakupie czy poznać opinię o wchodzeniu na gumę?? To zupełnie inne zagadnienia. Ale możesz być pewien R6 spokojnie wchodzi na koło. Jeszcze porusze nieco inny wątek a mianowicie : kolego speedone myśle,że przesadziłeś nieco z tm "ciołkiem". Jestem pewien również i tego iż nie wsmak byłoby Tobie gdyby ktos tak napisał do ciebie z powodu zwykłego niedopatrzenia, bo pomyłką to raczej trudno nazwac. Po co więc obrażać innych?? Dla zasady?Jakiej? wrzucam już na luz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: speedone Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 00:09 > Jeszcze porusze nieco inny wątek a mianowicie : kolego speedone myśle,że > przesadziłeś nieco z tm "ciołkiem". Jestem pewien również i tego iż nie wsmak > byłoby Tobie gdyby ktos tak napisał do ciebie z powodu zwykłego niedopatrzenia, > bo pomyłką to raczej trudno nazwac. Po co więc obrażać innych?? Dla zasady? Jaki > ej? > > > wrzucam już na luz... Wiec mowie jeszcze raz nie chodzilo mi o autora watku tylko o goscia ktory napiszal 30 000 koni w poscie by sie czlowiek domyslil ze chodzi o kilometry Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Murcilago Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.net.pl / 62.233.214.* 29.01.05, 21:12 Tak, gdzieś 3-4 miesiące temu, stałem wzdłuż drogi przeciętej sygnalizacją świetlną, gdy na czerwonym zatrzymała się nowiutka R6 z pilotem w nowiutkim kombi, zbliżyłem się do krawędzi jezdni bo spodziewałem się jakiejś akcji. Zapaliło się zielone r6 ruszyła i widzę, że pilot stara się podnieść sprzęta na gume. Był na drugim biegu, nogi miał wyprostowane i szarpał kierownik to dając i odejmując gazu na zmiane. Efektem jego mozolnej pracy było podskakiwanie koła w zakreśie 3 do 10 cm. Tak więc jeśli nieposiadasz jeszcze umiejętności albo brak Ci talentu to i R6 na gumie niepojedzie.Wkażdym razie powodzenia życze i wytrwałości.Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: YZF Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 15:37 No dobra, chłopaki, nie kłóccie się, ALE W KOŃCU NIE ODPOWIEDZILIŚCIE MI JESZCZE NA PYTANIE :) Odpowiedz Link Zgłoś
suzilover Re: 30 tys. km na YZF R6- to dużo?? 26.01.05, 16:25 Kolego YZF, zdaj sobie sprawę, że nie ma reguły. Teoretycznie powinien być zdrowy, ale to loteria. Pamiętam wyniki ankiety(chyba na powermoto), z której wynika, że ~50% motocyklistów jeździ na maxa... nieustępliwości i hiperadrenaliny mogleś skosztować wśród postów powyżej, na drodze nie byłoby inaczej.... Nie znam sprzętu, lecz zalecam: 1. zmierzyć spręż każdego cylindra. Porównać wartości bezwzględne z danymi silnika oraz stwierdzić, czy pomiędzy wynikami pomiarów poszcz. cyl. nie ma różnic przkraczających 10%. Spr. zapach/kolor spalin świeżo uruchmionego silnika pod kątem nadmiernego zużycia oleju-jeśli potrafisz. 2. zmierzyć ciśnienie oleju (przy~60st. C). Jeśli przy 1500 rpm wyniesie min. 1,5 - 2 bar a przy 5000 rpm min 4bar to git. (dane orientacyjne) 3.Wrzuć na postoju V bieg i przy 6000 rpm zaciśnij hample i odpuszczaj powoli acz stanowczo sprzęgło. Jeśli silnik zgaśnie - jakiś czas na tym sprzęgle pojeździsz. 4.wszystkie świece powinny wyglądać tak samo. 5.akustyka...żadnych stuków, gwizdów itp 6. najlepiej podjechać do serwisu - naprawiają różnie, ale zweryfikować powinni bez błędów. 7. nie napalaj się, przyjrzyj się całemu sprzętowi. Wymagaj, byś mógł się dobrze przejechać. cyngiel pozdrawia cię w zalogowanym wcieleniu! Odpowiedz Link Zgłoś
niki4 Re: 30 tys. km na YZF R6- to dużo?? 26.01.05, 18:09 Przepraszam za tak oczywistą pomyłkę.. KM-konie mechaniczne km-kilometry Odpowiedz Link Zgłoś
motofil Re: 30 000 KM na YZF R6- to dużo?? 29.01.05, 23:04 Niedużo. I nie licz, że jak trafisz taki sam motocykl z deklarowanym przebiegiem dajmy na to 5000 km, to będzie to jego prawdziwy przebieg - równie dobrze taki sprzęt może mieć nawinięte 50.000 km. Odpowiedz Link Zgłoś