tak.ale 15.04.13, 11:28 "Operacje u dzieci traktuję jako lecznicze, często niezbędne, by dziecko mogło normalnie funkcjonować" "Operować można od 7 lat" Wyróżniam te zdania ze względów oczywistych - artykuł prowokuje do ataków na Kościół! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: c Idzmy z duchem czasu. IP: *.warszawa.vectranet.pl 15.04.13, 11:32 Dla dziewczynek hitem tego roku będzie modelowanie warg łonowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C I wszywanie zamków błyskawicznych z eko skóry ;-) IP: 94.198.34.* 15.04.13, 12:25 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Re: Idzmy z duchem czasu. IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 17:50 wargi łonowe? a co to jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boo-boo Idź lepiej do szkoły. IP: 89.211.209.* 02.02.14, 15:34 A co to są wargi "łonowe" ? Do książek gimbusie bo lekcje z biologii jakoś kiepsko ci wchodzą do głowy. Jeśli już mówimy o kosmetyce intymnej to sorki nikt z gołą doopą na wierzchu nie lata i nijak koledzy czy koleżanki mogą to i owo zobaczyć- w przeciwieństwie do odstających uszu....no chyba, że ty praktykujesz chodzenie w majtach na głowie. Odpowiedz Link Zgłoś
cotokoniaobchodzi Psy mają lepiej. Im nie wolno uszu modelować 15.04.13, 11:45 Czy dziecko stanowi własność rodziców? W innych sprawach państwo prawnie ją ogranicza, dlaczego nie robi tego w zakresie zabiegów medycznych nie wynikających z potrzeb medycznych? Odpowiedz Link Zgłoś
rumpa Re: Psy mają lepiej. Im nie wolno uszu modelować 15.04.13, 12:16 taaa, bo rodzice wywalają 4 tysie o tak, a nie dlatego, że dzieciak boi się iść do szkoły. Po prostu mają za dużo kasy i tak się zastanawiają, co tu podciąć i naciągnąć. Codziennie wieczorem oglądają dzieciaka i medytują. Dziecka "nie" powinno kończyć temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boo-boo Bredzisz IP: 89.211.209.* 02.02.14, 15:31 Ty się najpierw dokształć w temacie jak wygląda modelowanie uszu psa, a korekta odstających uszu u dziecka. Skoro dziecko cierpi psychicznie z powodu naśmiewania się to sorry- ale jest to zabieg poniekąd z przyczyn medycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
nick_do_komentarzy Ważne 15.04.13, 13:14 Nie rozumiem krytyki. Takie operacje mają pełne uzasadnienie, ponieważ defekt fizyczny w postaci zbyt odstających uszu będzie miał poważny wpływ na rozwój psychiczny człowieka (dzieci są w takich przypadkach bezwzględne) i nieodpowiedzialnością jest zaniechanie korekty, która jest dostępna za nieduże pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
asperamanka Re: Ważne 15.04.13, 13:44 nick_do_komentarzy napisała: > Nie rozumiem krytyki. Takie operacje mają pełne uzasadnienie, ponieważ defekt f > izyczny w postaci zbyt odstających uszu będzie miał poważny wpływ na rozwój psy > chiczny człowieka Tiaaa. Potem się okazuje, że taki dzieciak z uszami zostaje Rzecznikiem Prasowym Jaruzelskiego. Albo wręcz przeciwnie, księdzem Prymasem :-D Tak na serio, to każde odstępstwo od "normy" w wyglądzie fizycznym dziecka w szkole bywa, owszem, problemem, i może mieć "poważny wpływ na rozwój psychiczny". A nie wszystkie "defekty" da się poprawić. Z poprawianiem uszu powstała jakaś moda, chirurdzy też są materialnie zainteresowani "poprawianiem" genów, a tu trzeba raczej postępować na zasadzie "case by case". Odpowiedz Link Zgłoś
nick_do_komentarzy Re: Ważne 15.04.13, 14:05 Tak, garstka silnych psychicznie sobie poradzi, ale większość z odstających uszu nie uczyni znaku ropoznawczego jak np. ten znany aktor na H.. Nie ma sensu nic nie robić kiedy są możliwości. Z chirurgów plastycznych, których znam wszyscy są podobnego zdania - wbrew pozorom nie każdy chirurg plast. przyjmuje każdy zabieg. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mi Re: Ważne IP: *.t-mobile.pl 15.04.13, 16:44 > Tak na serio, to każde odstępstwo od "normy" w wyglądzie fizycznym dziecka w sz > kole bywa, owszem, problemem, i może mieć "poważny wpływ na rozwój psychiczny". > A nie wszystkie "defekty" da się poprawić. Z poprawianiem uszu powstała jakaś > moda, chirurdzy też są materialnie zainteresowani "poprawianiem" genów, a tu tr > zeba raczej postępować na zasadzie "case by case". Są uszy i uszy. Odrobinę odstające uszy pewnie można sobie darować, ale są dzieci, które mają NAPRAWDĘ odstające uszy. Jakbyś się czuła, gdyby o Twoim dziecku obcy ludzie mówili "ten mały chłopiec z odstającymi uszami", tak jakby niczym innym się nie charakteryzował. Jakby dzieci się z niego śmiały codziennie? Jakby stał się skryty i wycofany i nieufny. Powiedziałabyś - nie przejmuj się, przecież każdemu coś dolega. Franek ma piegi, Józek jest rudy, a Zosia nie ma wcięcia w talii. Myślisz, że to pocieszające? Ja z moimi uszami (średnio-odstające) męczyłam się przez pół życia. Nigdy ich nie zrobiłam, ale dopiero od kilku lat (a dobijam do 32) potrafię normalnie o nich myśleć, mówić i czasami nawet zrobić sobie fryzurę, która je podkreśli. I to tylko za sprawą mojego męża, który od paru lat uparcie wmawia mi, że są urocze i śliczne. Nadal mu nie wierzę, ale przynajmniej nabrałam dystansu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiosna A na drugą komunię powiększanie penisa? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.13, 13:38 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: c Re: A na drugą komunię powiększanie penisa? IP: *.warszawa.vectranet.pl 15.04.13, 14:02 Podoba mnie się Wasz tok myślenia, Wiosna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boo-boo A co masz za małego ? IP: 89.211.209.* 02.02.14, 15:37 To śmiało decyduj się jak cię stać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: filut z Pragi na szczescie napletkow nie ruszaja a to boli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.13, 19:14 redachtorow ze wciaz na basenie sie odrozniaja - moze dlatego tylu sie myje przez majtki albo wcale Odpowiedz Link Zgłoś
ola708 Re: na szczescie napletkow nie ruszaja a to boli 28.10.13, 13:50 Nie mogę .... czytam i czytam na forum o tych odstających uszach i tych co tak krytykują te operacje a nie maja pojęcia co piszą nawet Często taki zabieg korekty uszek ratuje dziecku psychikę Jak jest ciagle wyśmiewane, ciagle na boku, wytykane palcami, dzieci śpiewają o nim obraźliwe piosenki i w rezultacie płacze w poduszkę i nie chce chodzić do szkoły to dobrze waszym zdaniem? Same psychologiczne triki i podnoszenie dziecku poczucia własnej wartości nie wystarczy a zabieg korekty uszek to zwykły rutynowy zabieg, rozmawiałam z jedną panią chirurg o tym, moja siostra jest po zabiegu - sama jej go opłaciłąm zresztą - i jestem z tego DUMNA! Pani doktor sama opowiedziała mi kilka masakrycznych historii jakie jej opowiadali załamani rodzice Jak ktoś tego nie rozumie to niech albo się nie wypowiada w takich tematach albo niech się doedukuje i np pójdzie na rozmowę do takiego chirurga polevcam szczerze dr Dorotę Żukowską z Łodzi - jest równiez chirurgiem dziecięcym więc doskonale zna sie i na chirurgii plastycznej i na psychice dziecięcej o czym zdołałam się sama przekonać Odpowiedz Link Zgłoś
weronikajawroska Poprawiają dzieciom uszy. Operacja na pierwszą ... 29.04.14, 11:37 To już dla mnie lekka przesada! :) Za to mam sprawdzoną babeczkę, która przygotowuje przepiękne dekoracje Komunijne. Można zamówić gotowy zestaw, albo kupowac poszczególne elementy dekoracyjne. Widziałam to własne oczy i polecam, bo to coś pięknego! I ogromna oszczędność czasu! simpleparty.pl/pl/komunia-%C5%9Bwi%C4%99ta-w-kolorach-fuksji-i-bieli POLECAM! Odpowiedz Link Zgłoś