Dodaj do ulubionych

Wspaniały parking

IP: 2.1.* / *.pnu.com 22.07.02, 15:45
Kiedyś w STOPie już ktoś o tym napomknął:
"Dlaczego straż miejska nie każe mandatami i nie blokuje kół samochodom,
które codziennie stają wzdłuż Al. Ujazdowskich na ścieżce przeznaczonej tylko
dla pieszych i rowerzystów?"
No właśnie dlaczego?

Przecież moim zdaniem wystarczy tylko codziennie zajechać Żukiem wyładowanym
blokadami i pozakładać je na wszystkie te samochody, które parkują tam z
naruszeniem przepisów. Z każdej założonej blokady wpłynełoby (o ile niebyłoby
przekupstwa) co najmniej 100 zł do kasy miasta. W weekend to pewnie jeszcze
więcej.

Sytuacja w tej części miasta nie jest ewenementem (np. nagminne parkowanie
kierowców na ścieżkach rowerowych przy Wisłostradzie, w pobliżu Focus
Filtrowa). Wszędzie tam, gdzie samochód parkuje chodźby na skrawku trawnika
jest podstawa do nałożenia mandatu. Tak samo tam, gdzie kierowca samochodu
parkując pojazd zajmuje tyle chodnika, ze dla pieszych pozostaje mniej niż
1,5 metra jego szerokości.

Obserwuj wątek
    • eela Re: Wspaniały parking 22.07.02, 15:53
      Wciąż zablokowane sa ścieżki rowerowe przy pawilonach handlowych na Grójeckiej
      między Dickensa i Korotyńskiego, głównie pzrez studentow pobliskiej uczelni.
      Straz wielokrotnie blokowała koła, ale nie dawało to efektów. Był nawet projekt
      ze strony wnerwionego rowerzysty, żeby na maski stojących samochodów wysypywac
      ziarno dla ptaków.
      • Gość: <> Re: Wspaniały parking IP: *.waw.cdp.pl 22.07.02, 16:01
        eela napisała:

        > Wciąż zablokowane sa ścieżki rowerowe przy pawilonach handlowych na
        Grójeckiej
        > między Dickensa i Korotyńskiego, głównie pzrez studentow pobliskiej uczelni.
        > Straz wielokrotnie blokowała koła, ale nie dawało to efektów. Był nawet
        projekt
        >
        > ze strony wnerwionego rowerzysty, żeby na maski stojących samochodów
        wysypywac
        > ziarno dla ptaków.

        klejem Super-Fix przyklejać miseczki z tym ziarnem. Przynajmniej go nie zwieje
        pęd przejeżdżających rowerzystów
        • jhbsk Re: Wspaniały parking 23.07.02, 15:21
          Zastawiona często bywa dróżka rowerowa do Wilanowa. Czasem miałam ochotę potraktować
          "parkingowiczów" farbą.
      • Gość: Wojtas Niebezpieczeństwo IP: 2.1.* / *.pnu.com 23.07.02, 13:07
        A jak jakiś rowerzysta na zbyt wąskiej ścieżce (bo zastawionej samochodami)
        zachaczy rowerem o samochód. To będzie pewnie jego wina jak znam życie.
      • Gość: jaccco Re: Wspaniały parking IP: *.lech.kso.pl 23.07.02, 13:22
        eela napisała:

        > Wciąż zablokowane sa ścieżki rowerowe przy pawilonach handlowych na
        Grójeckiej
        > między Dickensa i Korotyńskiego, głównie pzrez studentow pobliskiej uczelni.
        > Straz wielokrotnie blokowała koła, ale nie dawało to efektów. Był nawet
        projekt
        >
        > ze strony wnerwionego rowerzysty, żeby na maski stojących samochodów
        wysypywac
        > ziarno dla ptaków.

        Tak samo jest na Modzelewskiego przy Szturmowej. A obok jest wielki parking.
        Pozdr.
    • Gość: Anka Re: Wspaniały parking IP: *.waw.cdp.pl 22.07.02, 15:57
      Gość portalu: Wojtas napisał(a):

      > Kiedyś w STOPie już ktoś o tym napomknął:
      > "Dlaczego straż miejska nie każe mandatami i nie blokuje kół samochodom,
      > które codziennie stają wzdłuż Al. Ujazdowskich na ścieżce przeznaczonej
      tylko
      > dla pieszych i rowerzystów?"
      > No właśnie dlaczego?
      >
      > Przecież moim zdaniem wystarczy tylko codziennie zajechać Żukiem wyładowanym
      > blokadami i pozakładać je na wszystkie te samochody, które parkują tam z
      > naruszeniem przepisów. Z każdej założonej blokady wpłynełoby (o ile
      niebyłoby
      > przekupstwa) co najmniej 100 zł do kasy miasta.

      Człowieku ! do kasy miasta nie wpływa żadna złotówka za zdjęte blokady.
      Najlepszy dowód - ciągle mówią, że nie mają pieniędzy na remonty

      W weekend to pewnie jeszcze
      > więcej.
      >
      > Sytuacja w tej części miasta nie jest ewenementem (np. nagminne parkowanie
      > kierowców na ścieżkach rowerowych przy Wisłostradzie, w pobliżu Focus
      > Filtrowa). Wszędzie tam, gdzie samochód parkuje chodźby na skrawku trawnika
      > jest podstawa do nałożenia mandatu.

      Na moim osiedlu (Muranów) można zaparkować albo na skrawku trawnika albo na
      środku ulicy - innego miejsca nie znajdziesz. Przepraszam, jest jedno cudne
      parkingowisko - przed kościołem Św. Augustyna - chyba dla wiernych je zrobili.
      Bajecznie kolorowe, z kostki Bauma - palce lizać


      Tak samo tam, gdzie kierowca samochodu
      > parkując pojazd zajmuje tyle chodnika, ze dla pieszych pozostaje mniej niż
      > 1,5 metra jego szerokości.
      >

      Nie zapomnij, że mało który pieszy zajmuje 1,5 metra szerokości chodnika
      (chyba, że chodzą "ławą"), więc może podzielić się choć trochę tym
      chodnikiem ? Poza tym tak szerokie chodniki to gdzie Ty widziałeś ?
      • draconessa Re: Wspaniały parking 22.07.02, 16:20
        Gość portalu: Anka napisał(a):

        >
        > Człowieku ! do kasy miasta nie wpływa żadna złotówka za zdjęte blokady.
        > Najlepszy dowód - ciągle mówią, że nie mają pieniędzy na remonty

        No , jezeli to ma byc dla Ciebie dowod ze do kasy miasta nie wplywaja pieniadze
        ze zdjecie blokad - to co mowic o naszych podatkach? Polska tez nie ma , jako
        panstwo , pieniedzy na nic. I co??? Czy to znaczy, ze podatki plyna w kosmos?
        >
        >
        > Nie zapomnij, że mało który pieszy zajmuje 1,5 metra szerokości chodnika
        > (chyba, że chodzą "ławą"), więc może podzielić się choć trochę tym
        > chodnikiem ? Poza tym tak szerokie chodniki to gdzie Ty widziałeś ?

        Po pierwsze, poczytaj Kodeks Drogowy - szerokosc chodnika, ktory powinien
        pozostawac do dyspozycji pieszych jest tam dokladnie okreslona. Wez sobie tez
        jakas miarke i zobacz, ile to jest poltora metra. Wcale nie tak duzo. A teraz
        wyobraz sobie, jak idziesz obladowana siatami z zakupow po zastawionym
        samochodami chodniku, na ktorym kierowcy Twojego pokroju zostawili Ci laskwie
        60 cm przestrzeni na odcinku 30 m. Wyobraz sobie do tego, ze siatki owe obijaja
        Ci sie to o samochody, to o Ciebie, a z naprzeciwka idzie akurat tym samym
        chodnikiem osoba z wozkiem dziecinnym, albo poruszajac sie o kulach. Juz
        widze , jak skaczesz po maskach samochodow , aby sie z nia minac.
        Pomysl troche i wczuj sie w sytuacje innych. Ty jestes na chodniku gosciem,
        wiec nie utrudnaij zycia innym. O sciezkach rowerowych nawet pisac nie bede, bo
        to sie trzeba przejechac troche na rowerze, zeby wiedziec, jak kierowcy
        potrafia skutecznie zablokowac sciezki.
        PZDR
        • Gość: Anka Re: Wspaniały parking IP: *.waw.cdp.pl 22.07.02, 16:40
          draconessa napisała:

          > Gość portalu: Anka napisał(a):
          >
          > >
          > > Człowieku ! do kasy miasta nie wpływa żadna złotówka za zdjęte blokady.
          > > Najlepszy dowód - ciągle mówią, że nie mają pieniędzy na remonty
          >
          > No , jezeli to ma byc dla Ciebie dowod ze do kasy miasta nie wplywaja
          pieniadze
          >
          > ze zdjecie blokad - to co mowic o naszych podatkach? Polska tez nie ma ,
          jako
          > panstwo , pieniedzy na nic. I co??? Czy to znaczy, ze podatki plyna w kosmos?

          a może idą na budowę kolejnych siedzib US, ZUS, Kasy Chorych itp. - zobacz
          jakie są śliczne

          > >
          > >
          > > Nie zapomnij, że mało który pieszy zajmuje 1,5 metra szerokości chodnika
          > > (chyba, że chodzą "ławą"), więc może podzielić się choć trochę tym
          > > chodnikiem ? Poza tym tak szerokie chodniki to gdzie Ty widziałeś ?
          >
          > Po pierwsze, poczytaj Kodeks Drogowy - szerokosc chodnika, ktory powinien
          > pozostawac do dyspozycji pieszych jest tam dokladnie okreslona. Wez sobie
          tez
          > jakas miarke i zobacz, ile to jest poltora metra. Wcale nie tak duzo. A
          teraz
          > wyobraz sobie, jak idziesz obladowana siatami z zakupow po zastawionym
          > samochodami chodniku, na ktorym kierowcy Twojego pokroju zostawili Ci
          laskwie
          > 60 cm przestrzeni na odcinku 30 m. Wyobraz sobie do tego, ze siatki owe
          obijaja
          >
          > Ci sie to o samochody, to o Ciebie, a z naprzeciwka idzie akurat tym samym
          > chodnikiem osoba z wozkiem dziecinnym, albo poruszajac sie o kulach. Juz
          > widze , jak skaczesz po maskach samochodow , aby sie z nia minac.
          > Pomysl troche i wczuj sie w sytuacje innych. Ty jestes na chodniku gosciem,
          > wiec nie utrudnaij zycia innym.

          Na chodnikach nie parkuję - mam taką "wadę". Jeżeli nie znajduję miejsca, jadę
          dalej. Z siatami (i to nielichymi, bo zakupy typu "całotygodniowe") też biegam
          (właśnie dlatego, że nie zaparkowałam koło domu) więc wiem jaka to radocha.

          O sciezkach rowerowych nawet pisac nie bede, bo
          >
          > to sie trzeba przejechac troche na rowerze, zeby wiedziec, jak kierowcy
          > potrafia skutecznie zablokowac sciezki.

          Na szczęście nie muszę parkować w okolicach ścieżek rowerowych. Więc
          przynajmniej w tym miejscu Twoja tyrada mnie nie dotyczy.

          pozdrawiam

          > PZDR
          >
          >
          >
          • draconessa Re: Wspaniały parking 22.07.02, 16:55
            >
            > a może idą na budowę kolejnych siedzib US, ZUS, Kasy Chorych itp. - zobacz
            > jakie są śliczne
            >
            pewnie ida, ale to nie znaczy, ze zle parkujacych kierowcow nie nalezy karac -
            na pewno sie ze mna co do tego zgodzisz???
            > > >
            > > >
            >
            > Na chodnikach nie parkuję - mam taką "wadę". Jeżeli nie znajduję miejsca,
            jadę
            > dalej.

            I chwala Ci za to!!! Z siatami (i to nielichymi, bo zakupy
            typu "całotygodniowe") też biegam
            > (właśnie dlatego, że nie zaparkowałam koło domu) więc wiem jaka to radocha.

            No to rozumiesz bol wynikajacy ze zle postawionego samochodu...
            >
            No i czemu od razu "pokaralo" blizniakami??? To chyba fajnie, jak sie dzieci
            urodza, chociaz roboty jest od groma:)))

            PZDR
            > >
            > >
            > >
        • Gość: Anka Re: Wspaniały parking IP: *.waw.cdp.pl 22.07.02, 16:43
          Aha, jeszcze jedno: mam pecha i powiłam bliźniaki - więc wiem jak szeroki bywa
          wózek. To było głównym powodem "zaniechania" parkowania (choćby jednym kołem)
          na chodniku.
      • Gość: Wojtas Re: Wspaniały parking IP: 2.1.* / *.pnu.com 22.07.02, 16:22
        Gość portalu: Anka napisał(a):

        > Człowieku ! do kasy miasta nie wpływa żadna złotówka za zdjęte blokady.
        > Najlepszy dowód - ciągle mówią, że nie mają pieniędzy na remonty

        Zastrzegłem się na ewentualność przekupstwa ludzi zdejmujących te blokady


        > Na moim osiedlu (Muranów) można zaparkować albo na skrawku trawnika albo na
        > środku ulicy - innego miejsca nie znajdziesz. Przepraszam, jest jedno cudne
        > parkingowisko - przed kościołem Św. Augustyna - chyba dla wiernych je
        zrobili.
        > Bajecznie kolorowe, z kostki Bauma - palce lizać

        To jest problem ogólnowarszawski, ale za czasów centralnego planowania tyle
        samochodów to miało być ok 2020 roku.
        >
        >
        > Nie zapomnij, że mało który pieszy zajmuje 1,5 metra szerokości chodnika
        > (chyba, że chodzą "ławą"), więc może podzielić się choć trochę tym
        > chodnikiem ? Poza tym tak szerokie chodniki to gdzie Ty widziałeś ?

        To jest mniej niż ty masz wzrostu!!!

        Nie chodzi o jednego pieszego. Bo jesli najszerszy pojazd silnikowy (chyba
        kombajn) ma szerokość 4 m, a po Warszawie takie nie jeżdżą. Jeżdżą pojazdy
        szerokie na co najwyżej 3 m, to po co są trzypasmowe ulice?

        Poza tym 1,5 metra zajmuje 3 pieszych, a jeśli idą naprzeciw siebie to na tej
        szerokości chodnika minie się już tylko 2 pieszych.

        Jeżeli chodnik, na którym kierowca chce zaparkować ma mniej niż 1,5 metra
        szerokości to znaczy, że na tym chodniku nie można parkować!!
    • pan_pndzelek Re: Wspaniały parking 23.07.02, 11:29

    • Gość: Wojtas No to do roboty IP: 2.1.* / *.pnu.com 23.07.02, 15:46
      No to już wiadomo, gdzie parkują samochody z rażącym naruszeniem przepisów. Nic
      tylko egzekwować prawo, a pieniędzy trochę przybędzie w budżecie miasta.
      • robertrobert1 Re: No to do roboty 23.07.02, 18:53
        Calkiem fajnym pomyslem jest spuszczanie powietrza z opon samochodow
        niezdyscyplinowanych kierowcow albo... drastyczniejsza metoda to ich
        przebijanie. Te dzialania sa dla odwaznych i bardzo szybkich!
        • Gość: Wojtas Re: No to do roboty IP: 2.1.* / *.pnu.com 24.07.02, 08:23
          Jeszcze dołączona powinna być informacja na kartce, że ten brak powietrza w
          kołach to efekt złego parkowania. Tak po kilku takich akcjach być może
          niektórzy przestaliby parkować gdzie popadnie. Ale po pierwszym razie
          właściciel samochodu może dyskretnie obserwować swoje cacko, aby nakryć
          złoczyńcę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka