Dodaj do ulubionych

Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 12:00.

07.12.05, 11:47
www.mazowieckie.pl/news.php?id=6120
Zawiadomienie o otwartej dla społeczeństwa rozprawie administracyjnej
dotyczącej postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji dla
inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z
powiązaniem z drogą krajową nr 7 - część I - odcinek zlokalizowany poza
granicami m. st. Warszawy.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego
zawiadamia o otwartej dla społeczeństwa rozprawie administracyjnej dotyczącej
postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji:
budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z powiązaniem z
drogą krajową nr 7 - część I - odcinek zlokalizowany poza granicami m. st.
Warszawy.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego
zawiadamia, że w dniu 8 grudnia 2005 r., o godz. 12.00, w sali nr 159
Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Pl. Bankowy 3/5, 00-950
Warszawa, odbędzie się otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna
dotycząca postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji dla
inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z
powiązaniem z drogą krajową nr 7 - część I - odcinek zlokalizowany poza
granicami m. st. Warszawy.
www.mazowieckie.pl/pdf.php?id=3318
Obserwuj wątek
    • mozdzins Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 07.12.05, 11:49
      www.mazowieckie.pl/news.php?id=6119
      Zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu
      lokalizacji inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica
      wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 - część I - odcinek zlokalizowany poza
      granicami m. st. Warszawy.

      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego informuje
      o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji
      inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z
      powiązaniem z drogą krajową nr 7 - część I - odcinek zlokalizowany poza
      granicami m. st. Warszawy.
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego informuje
      o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji
      inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z
      powiązaniem z drogą krajową nr 7 - część I - odcinek zlokalizowany poza
      granicami m. st. Warszawy.
      www.mazowieckie.pl/pdf.php?id=3317
    • cleofass Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 07.12.05, 12:52
      nie pójdzie łatwo, wójt Raszyna rozesłał wici "...prosimy o wyrażenie swego
      zdania w tej niezwykle bulwersującej sprawie..." ulotka z podanym terminem i
      miejscem rozprawy - rozesłana do mieszkańców gminy (zainteresowanych), więc
      można się spodziewać najazdu drogowych "moherowych beretów"...
      • elvispresley Hahaha:] /nt 07.12.05, 15:25
      • macyk Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 08.12.05, 19:49
        A co u licha mu nie pasi, że będzie obwodnica ? Może jeszcze nie zdążył działek
        pod trasę wykupić.
        • komagane Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 08.12.05, 21:45
          No, dużo "nie pasi". Na rozprawe przyszla setka ludzi z bardzo trafnymi,
          uzasadnionymi uwagami. Wiekszość uwag wynikała z tego, że GDDKiA nie raczyła
          wziąć pod uwagę uwag zgłaszanych poprzednio, w trakcie zebrań z mieszkańcami i
          urzędnikami gmin.
          Mnie najbardziej zbulwersowała sprawa węzła Magdalenka, który planuje sie w
          powiązaniu z szosa krakowską (droga nr 7)i drogą 721. Miejsce to, które wszyscy
          znamy (są tam światła, wywalczone przez Dorotę Stalińską po tym, jak miała tam
          wypadek), znajduje się W LESIE, więc budowa węzła wymaga wycinki kilkuset
          drzew, niektórych ponadstuletnich.
          GDDKiA nie zapoznała się najwyraźniej ze studium zagospodarowania gmin Raszyn i
          Lesznowola, co dyskutanci celnie wytknęli.
          No, jak tak sie będzie przygotowywać drogi niezbędne dla Warszawy, to czas
          zainwestować w produkcję dorożek i furmanek, bo dróg szybko nie będzie.
          • cleofass Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 09.12.05, 09:31
            komagane napisała:


            > wziąć pod uwagę uwag zgłaszanych poprzednio, w trakcie zebrań z mieszkańcami
            i
            > urzędnikami gmin.

            Jeśli to był taki bełkot jak na spotkaniach w gminach, to nie dziwię się że nie
            wzieła ich pod uwagę


            > wypadek), znajduje się W LESIE, więc budowa węzła wymaga wycinki kilkuset
            > drzew, niektórych ponadstuletnich.

            jak się chce do czegoś przyczepić, to powód się zawsze znajdzie jak widać...


            > GDDKiA nie zapoznała się najwyraźniej ze studium zagospodarowania gmin Raszyn
            i
            >
            > Lesznowola, co dyskutanci celnie wytknęli.

            Przecież nie jest przygotowany plan zagospodarowania gminy Raszyn...ze względu
            właśnie na protesty, jeśli ktoś będzie brał pod uwagę spostrzeżenia pieniaczy
            to faktycznie warto zainwestować w dorożki bo g...o będziemy mieli a nie drogi.
            • adam.kr Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 15.12.05, 11:06
              cleofass napisał:


              >
              > jak się chce do czegoś przyczepić, to powód się zawsze znajdzie jak widać...
              >
              Nie trzeba koniecznie chcieć. Mnie wycinka drzew nie przeszkadza, sam węzeł tak.
              Źle jest wg. mnie rowiązana sprawa jazdy na wprost od Krakowa do Janek, źle
              skręt z Magdalenki na Kraków. Uważam, że założenie, iż blisko 100% ruchu pójdzie
              obwodnicą do POW i Al. Jerozolimskich jest złe. A tak jest zaprojektowany ten
              węzeł. Nie mogłem być na spotkaniu i tego żałuje. Mieszkam też daleko od tej
              drogi, bo z drugiej strony Raszyna, pod lotniskiem. Ciekawi mnie, jak
              zaproponowano dojazd do CH Janki - codziennie jeździ tam tysiące samochodów.
              Mam nadzieję, że trasa ta powstanie szybko, a błędy projektowe zostana
              poprawione PRZED budową, a nie PO.
              • cleofass Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 15.12.05, 13:40
                adam.kr napisał:

                >> >
                > Nie trzeba koniecznie chcieć. Mnie wycinka drzew nie przeszkadza, sam węzeł
                tak

                Trzeba chcieć bo jakoś wycinka drzew na prywatnych posesjach w tej okolicy,
                nagminna w ostatnim okresie jakoś komagane już nie przeszkadza, poza tym
                pojedźmy tam to poszukamy jakiegoś stuletniego drzewa bo czasami tam bywam ale
                jakoś w tej okolicy nie słyszałem o stuletnich drzewach...



                > .
                > Źle jest wg. mnie rowiązana sprawa jazdy na wprost od Krakowa do Janek, źle
                > skręt z Magdalenki na Kraków. Uważam, że założenie, iż blisko 100% ruchu
                pójdzi
                > e
                > obwodnicą do POW i Al. Jerozolimskich jest złe.

                Jakieś inne założenia ci przedstawiono albo wymyślasz, bo z moich informacji
                wynika że zakłada się rozprowadzenie ruchu po 50% na nową i starą drogę...


                > węzeł. Nie mogłem być na spotkaniu i tego żałuje. Mieszkam też daleko od tej
                > drogi, bo z drugiej strony Raszyna, pod lotniskiem. Ciekawi mnie, jak

                Więc nie masz "przyjemności" stać w korkach każdego dnia na najbardziej
                zapchanej drodze w Polsce, dziwią mnie głosy takich jak ty, w imię
                wyimaginowanych pomników przyrody nie bierzecie zupełnie pod uwagę np.
                kilkunastu zabitych na 7-ce w tym roku na odcinku od Sękocina Lasu do Janek...
                • komagane Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 15.12.05, 15:33
                  Pas lasów )Lasy Sękocińskie) otaczających Warszawę, do którego należy fragment
                  przy węźle Magdalenka, powstał w I połowie XIX wieku z inicjatywy księcia
                  Druckiego-Lubeckiego, ministra skarbu i członka rządu Królestwa Polskiego.
                  Dzewa moga mieć więc nawet 150 lat. Czy akurat tak stare drzewa będa wycięte
                  pod węzeł, nie wiem. Do Lasów Sękocińskich jeżdżę od dziecka i wiem, że rośnie
                  tam dużo starych i bardzo starych drzew.

                  Przeciwko wycinaniu drzew na posesjach oczywiście protestuję, sama nie wycinam
                  (no, chyba że uschnie), procederu nie pochwalam. Chciałabym zwrócic uwagę, że
                  stuletnie drzewo ma trzy razy tyle lat ile pyskujący cleofass, więc nawet gdyby
                  coś posadzic na miejsce drzew wyciętych, to zobaczą je dopiero wnuki cleofassa.

                  Drzewo wycina się parę minut, wykopuje kilka godzin, hoduje kilkadziesiąt -
                  kilkaset lat.
                  • vampi_r Komagane 15.12.05, 16:55
                    Jesteś tu gościem.
                    Po okresie wygnania znów zostałas dopuszczona do głosu.
                    Waż więc słowa.
                    Nie będziemy tolerowac tu twojego kolokwializmu.
                    Wystarczy, ze tolerujemy ciebie.
          • mozdzins Re: Salomea-Wolica - rozprawa 8 grudnia godzina 1 09.12.05, 14:22
            > No, dużo "nie pasi". Na rozprawe przyszla setka ludzi z bardzo trafnymi,
            > uzasadnionymi uwagami. Wiekszość uwag wynikała z tego, że GDDKiA nie raczyła
            > wziąć pod uwagę uwag zgłaszanych poprzednio, w trakcie zebrań z mieszkańcami i
            > urzędnikami gmin.

            Tak, tak znamy te uwagi: "precz z obwodnicami i drogami ekspresowymi" ,
            "Drogi tak, tylko nie u mnie / koło mnie" itp. itd.
            • mozdzins Jest decyzja lokalizacyjna. 10.03.06, 13:41
              Zawiadomienie o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji: budowa
              drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z powiązaniem z drogą
              krajową nr 7 i z przebudową infrastruktury technicznej - część I - odcinek
              zlokalizowany poza granicami m. st. Warszawy.

              Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego informuje,
              że w dniu 3 marca 2006 r. została wydana decyzja nr 340/06 o ustaleniu
              lokalizacji dla inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea –
              Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 i z przebudową infrastruktury
              technicznej - część I - odcinek zlokalizowany poza granicami m. st. Warszawy.
              Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego informuje,
              że w dniu 3 marca 2006 r. została wydana decyzja nr 340/06 o ustaleniu
              lokalizacji dla inwestycji: budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea –
              Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 i z przebudową infrastruktury
              technicznej - część I - odcinek zlokalizowany poza granicami m. st. Warszawy.

              powiązane pliki PDF
              plik pdfZawiadomienie o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji:
              budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica wraz z powiązaniem z
              drogą krajową nr 7 i z przebudową infrastruktury technicznej - część I - odcinek
              zlokalizowany poza granicami m. st. Warszawy.
              www.mazowieckie.pl/news.php?id=6570
              www.mazowieckie.pl/pdf.php?id=3754
              • cleofass Re: Jest decyzja lokalizacyjna. 10.03.06, 15:07
                nareszcie...
                • seiw83 Re: Jest decyzja lokalizacyjna. 10.03.06, 19:47
                  az zal patrzyc jak to dluog trwa ale prwda jest taka ze grupa oszolomow i
                  cwaniakow blokuje poprawienie bytu reszcie a ta reszta to " olewa". Smutne.
                  • gardar Re: Jest decyzja lokalizacyjna. 13.03.06, 14:17
                    O co chodzi z tą I częścią? Brakuje jeszcze decyzji odnosnie II części (w
                    granicach m.st. Warszawy) czy może to już jest od dawna?
                    • cleofass Re: Jest decyzja lokalizacyjna. 13.03.06, 14:26
                      gardar napisał:

                      > O co chodzi z tą I częścią? Brakuje jeszcze decyzji odnosnie II części (w
                      > granicach m.st. Warszawy) czy może to już jest od dawna?

                      Nie, decyzja dla części w granicach Wawy ma być wydana później...
    • compet_pl GW: Aż 600 mln zł ma kosztować trasa ... do Janek 07.04.06, 08:40
      Gazeta Wyborcza, 2006-04-07
      Aż 600 mln zł ma kosztować nowa trasa z Ursusa do Janek
      Krzysztof Śmietana

      (mapka do artykułu)


      Za trzy lata przestaniemy stać w monstrualnych korkach na wylotówce do Krakowa
      i Katowic? Tak obiecują drogowcy, którzy za mniej więcej 600 mln zł chcą
      wybudować trasę ekspresową łączącą Al. Jerozolimskie z Jankami

      Al. Krakowska od Okęcia do rozwidlenia dróg na Kraków i Katowice to najbardziej
      zatłoczona trasa w Polsce - napisaliśmy we wczorajszej "Gazecie". Codziennie
      jeździ tam średnio ok. 59 tys. aut. Takie wyniki przyniosły najnowsze badania
      ruchu. W Polsce wyprzedza ją nieznacznie tylko autostrada A4 w Katowicach
      (niecałe 60 tys. aut na dobę). Tam kierowcy nie stoją jednak w korkach, bo jadą
      bezkolizyjną trasą - bez sygnalizacji świetlnej i przejść dla pieszych.

      Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecuje, że zbuduje wreszcie
      nowy wyjazd z Warszawy na południe Polski. Chodzi o 15-kilometrową trasę
      ekspresową Salomea - Wolica, która połączy poszerzone Al. Jerozolimskie z trasą
      na Kraków i Katowice w pobliżu Janek.

      Gdzie będzie można wjechać na nową obwodnicę Raszyna? Trasa ma być
      bezkolizyjna, więc kierowcy dostaną się na nią tylko na kilku skrzyżowaniach.
      Zaplanowano sześć dwu- lub trzypoziomowych węzłów: • z Al. Jerozolimskimi na
      pograniczu Włoch i Ursusa • w miejscowości Opacz z południową obwodnicą
      Warszawy, która ma docierać do autostrady A2 • z drogą łącząca Pruszków i
      Komorów z Jankami (ul. Sokołowską) • na trasie katowickiej w Jankach Małych
      (powstanie jeszcze węzeł koło centrum handlowego Maximus na skrzyżowaniu trasy
      katowickiej z drogą nr 721 łączącą Piaseczno z Grodziskiem Maz. • na trasie
      krakowskiej w Magdalence - skrzyżowanie z drogą do Piaseczna.

      Generalna dyrekcja ocenia, że trasa pochłonie aż 600 mln zł, z tego aż 200 mln
      zł rozpoczęty właśnie wykup gruntów. - Na działki mamy już pieniądze. Liczę, że
      rząd znajdzie je też na budowę. Bez tej trasy droga przez Raszyn zatka się do
      reszty - mówi Wojciech Dąbrowski, szef generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu.
      Według planów obwodnica ma powstać w latach 2008-09.

      Inne wylotówki z Warszawy też są zakorkowane

      Wśród pięciu najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce oprócz al. Krakowskiej
      znalazły się też wylotówki na Białystok (przez Marki) i odcinek ul. Puławskiej
      między Warszawą a Piasecznem. W ciągu ostatnich pięciu lat ruch na tej
      ostatniej wzrósł z 43 tys. do ponad 50 tys. aut na dobę. - Piaseczno to wciąż
      rozbudowująca się sypialnia stolicy. Stąd taki wzrost - komentuje Wojciech
      Dąbrowski, z Generalnej Dyrekcji Dróg. Obiecuje, że w tym roku zacznie wreszcie
      poszerzać Puławską o trzeci pas od granicy stolicy do dawnej zajezdni
      trolejbusów. Przewiduje jednak, że roboty skończą się dopiero w 2008 r.

      Badanie ruchu wykonała firma Transprojekt Warszawa. Jej pracownicy liczyli
      samochody na drogach krajowych w 1719 punktach Polski. Według obliczeń średnio
      po tych trasach jeździ 8,2 tys. samochodów na dobę.
      • admiral_0000 Re: GW: Aż 600 mln zł ma kosztować trasa ... do J 07.04.06, 09:04
        Oj nie 600 - tylko 580;-)))
        Natomiast mnie niepokoi zdanie następujące zdanie Dąbrowskiego

        Na działki mamy już pieniądze. Liczę, że
        >
        > rząd znajdzie je też na budowę.

        Czy to znaczy, że nie przewidzieli w planach finansowych i nie zabezpieczyli
        odpowiednich środków na budowę???
        • cleofass Re: GW: Aż 600 mln zł ma kosztować trasa ... do J 07.04.06, 10:02
          admiral_0000 napisał:

          > Oj nie 600 - tylko 580;-)))

          z czego około 200 mln na wykupy a 380 mln budowa...


          > Natomiast mnie niepokoi zdanie następujące zdanie Dąbrowskiego
          >....
          > Czy to znaczy, że nie przewidzieli w planach finansowych i nie zabezpieczyli
          > odpowiednich środków na budowę???

          wydaje mi się że ponieważ przygotowania do budowy mają się zacząć w przyszłym
          roku, to dopiero w przyszłorocznym budżecie te środki powinny być zapisane...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka