Gość: łysy Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.07, 08:56 W końcu się wzięli za robote może moje auto dłużej mi posłuży, i tak to nie zmienia faktu że mamy najgorsze ulice w całej Unii Europejskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ljedruszuk Wreszcie - Żytnia i Elekcyjna/Ordona! 22.02.07, 09:33 Wreszcie te ulice będą sfrezowane. Rada Woli przez ostatnie 4 lata systematycznei dobijała się o to i systematycznie ZDM tę sprawę kanalizował. Szkoda, że tylko te dwie ulice na Woli doczekają się frezowania. Czekają jeszcze co najmniej Żelazna, Grzybowska, Redutowa, Olbrachta, Wolska... I chodniki... To jest zmora... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E-4 Re: Modlińska ! IP: *.crowley.pl 22.02.07, 15:06 Jagiellońska od Starzyńskiego do Toruńskiej - wreszcie ! Wisłostrada od Cytadeli do Mostu Ś-D, - wreszcie ! Ale gdzie Modlińska od Ekspresowej na północ ??? Poza tym - zeszłoroczny remont nawierzchni Modlińskiej w stronę centrum to bardzo niska jakość wykonania, kto to odebrał? Nie wspominając już o fakcie, że zaraz po remoncie pojawiły się tak jakieś "kleksy" z asfaltu i do tej pory nic z nimi nie zrobiono, jeździ się po nich wybornie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rychu Modlinska idzie do przebudowy. IP: *.spray.net.pl 23.02.07, 07:36 Jeszcze poznym latem zostanie zamkniety czesciowo wiadukt nad Kanalem Zeranskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gac Re: Modlinska idzie do przebudowy. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.07, 01:15 zamkną, bo się sypie, czy z jakichś innych powodów? Odpowiedz Link Zgłoś
marek.bienkowski Re: Modlińska ! 24.02.07, 16:48 Jagiellońska pilnie wymaga remontu łącznie z rondem Starzyńskiego wraz z zakończeniem budowy wiaduktu w tamtym miejscu. Bardzo długi odcinek Modlińskiej wyremontowany został w rekordowo szybkim tempie. Dowodzi to tezy, że moża remontować szybko i dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: E-4 Re: Modlińska ! IP: *.crowley.pl 26.02.07, 09:36 Szybko - tak. Dobrze ??? Jechał Pan odcinkiem Modlińskiej (w stronę centrum)od Mehoffera do Ratusza Białołęka? Droga na całym odcinku jest pozapadana i faluje. Co dzieje się na wyremontowanym odcinku przed skrzyżowaniami z Poetów i Mehoffera? Po zaledwie roku od remontu koleiny są piękne - a podobno te remonty mają wystarczyć na 10 lat. Ciężko to komentować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: driver Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.ruch.com.pl 26.02.07, 09:54 hehe najgorsze to nie, nie zapominaj ze w UE juz są Rumunia i Bulgaria :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saska kępa Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 10:21 a co z Paryską i Francuską (serce Saskiej Kępy)? Kpiny ZDM-u i Ratusza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kier Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 12:50 A kiedy naprawicie zniszczony objazd Krakowskiego Przedmieścia (Mazowiecka, Kredykowa,Jasna) ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zbyszek ulica Strazacka to moj faworyt IP: 82.198.250.* 24.02.07, 15:15 ulica Strazacka to moj faworyt Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mr X Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.eranet.pl 24.02.07, 21:53 Z samą liczbą frezowań nie jest tak źle, bo zdaje się, że mają jeszcze ‘spady’ z zeszłego roku (np. Puławska od Karczunkowskiej do Kajakowej). Niestety, aby realnie poprawić stan ulic trzeba byłoby frezować ze 2x tyle. Trzeba pamiętać, że frezowanie to remont prowizoryczny i np. frezowana kilka lat temu ul. Hynka zaczyna się już rozpadać (inna sprawa, że zjazd z wiaduktu nad torami PKP na Marynarskiej, który przeszedł remont kapitalny już się rozpadł – prawy pas to jedna wielka łata/dziura...). Niestety jakość tych frezowań jest co raz gorsza. Np. Puławska przy Mysikrólika na jezdni w stronę Piaseczna zaczyna mieć już koleiny, choć betonowa podbudowa była OK (widziałem jak sfrezowali starą warstwę asfaltu), frezowana w zeszłym roku jezdnia w stronę Piaseczna jest trochę krzywa i ma zły profil, bo nie odcieka z niej woda (na całej szerokości prawego pasa w wielu miejscach robią się takie płytkie kałuże), na odcinku Kajakowa – Pileckiego źle wykonano połączenie dwóch połówek jezdni a oznakowanie poziome na lewej połówce już się zatarło (w sumie nic dziwnego skoro frezowali przy intensywnych opadach deszczu i deszczu ze śniegiem...). W końcu rzecz nieosiągalna – tj. wysokość studzienek. Czy one zawsze muszą być zapadnięte i to już przed oddaniem jezdni do ruchu??? Co za idiota wyznacza pasy po frezowaniu? Np. na Grenadierów przed al. Stanów Zjednoczonych były tradycyjnie 3 pasy ruchu na wlocie – samochody jadące prosto stawały po środku i po lewej, a po prawej było miejsce dla skręcających w prawo w stronę Trasy Łazienkowskiej. Po frezowaniu jakiś idiota podzielił jezdnię na 2 bardzo szerokie pasy ruchu i teraz wszyscy siebie blokują – jadący prosto skręcających w prawo na zielonej strzałce a później skręcający w prawo jadących prosto... Po frezowaniu Czerniakowskiej na skrzyżowaniu z Gagarina namalowano pasy do skrętu w lewo. Zrobiono to tak, że samochody skręcające z Czerniakowskiej w Gagarina zamiast ustawiać się w 2-3 rzędy stają w jednym i przepustowość skrętu spada radykalnie (na skrzyżowanie wjeżdża np. 5 zamiast 14-15 samochodów). Na szczęście część kierowców olewa te malowanki. Na Puławskiej mogli wyznaczyć pobocze szersze o około 0,5 metra (tak jest na odcinku frezowanym 2 lata temu) przez co jadąc rowerem jechałoby się po poboczu – byłoby bezpieczniej i całkowicie legalnie. A tak trzeba jechać skrajem pasa. Lepiej było nawet przed frezowaniem, gdy jechało się po prostu między tym płaskim krawężnikiem oddzielającym pobocze a fałdą asfaltu ‘wyciśniętą’ przez prawą koleinę. Zapewne po frezowaniu Pileckiego (kontrakt zeszłoroczny zdaje się) pasy wymalują byle jak zamiast je zwęzić do normalnej szerokości (pas prawy mógłby być najszerszy lub powinni wyznaczyć pobocze) – to skłoniłoby kierowców do wolniejszej jazdy i zmniejszyłoby realną szerokość jezdni, którą musi pokonać pieszy. A przed Ciszewskiego swobodnie można byłoby wyznaczyć osobny pas do skrętu w prawo (albo prawy pas byłby bardzo szeroki i przy samochodach osobowych mieściłby się tam dwie kolumny – jadący prosto i skręcający w prawo). Do listy pozostawionych bez frezowania skrzyżowań dodam długi na około 50m odcinek al. JP II przy Elektoralnej (jezdnia w stronę Mokotowa). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: driver Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.ruch.com.pl 26.02.07, 10:21 Podobna sytuacja miala miejsce po remoncie Ostrobramskiej, kiedy na skrzyzowaniu z Fieldorfa pojawily sie zbyt cienkie pasy do skretu w lewo oraz bardzo szerokie do jazdy na wprost. Zostalo to poprawione po kilku weekendach, nie mniej swiadczy o niechlujstwie malarzy. Komicznie to wygladalo - pasy byly tak cienkie ze niektorzy kierowcy na skrajnym lewym pasie (z dwoch do skretu w lewo) stawali lewymi kolami na krawezniku zeby nie zachaczyc o auta po swojej prawej stronie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: driver plus Walbrzyska, Al. Lotnikow no i Pulawska IP: *.ruch.com.pl 26.02.07, 08:50 Brawo za Kłobucką, to ser szwjcarski. Do listy dodałbym jeszcze ul Wałbrzyska (zwlaszcza na odcinku przy cmentarzu na Sluzewie) i al. Lotników - mimo doraźnego łatania pojawiaja sie tam spore wyrwy w jezdni. No i oczywiscie Pulawska ale na odcinku od Wilanowskiej - tam jest najgorzej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gt Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.07, 14:36 a kiedy Puławska? od dolnej do Al.Wilanowskiej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kermit Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.netlandia.pl 11.03.07, 18:58 Niech wreszcie zrobią I. gandhi od Pileckiego w stronę nowych osiedli !!! Odpowiedz Link Zgłoś