Dodaj do ulubionych

Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem

    • Gość: łysy Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.07, 08:56
      W końcu się wzięli za robote może moje auto dłużej mi posłuży, i tak to nie
      zmienia faktu że mamy najgorsze ulice w całej Unii Europejskiej.
      • ljedruszuk Wreszcie - Żytnia i Elekcyjna/Ordona! 22.02.07, 09:33
        Wreszcie te ulice będą sfrezowane. Rada Woli przez ostatnie 4 lata
        systematycznei dobijała się o to i systematycznie ZDM tę sprawę kanalizował.
        Szkoda, że tylko te dwie ulice na Woli doczekają się frezowania. Czekają
        jeszcze co najmniej Żelazna, Grzybowska, Redutowa, Olbrachta, Wolska...
        I chodniki... To jest zmora...
        • Gość: E-4 Re: Modlińska ! IP: *.crowley.pl 22.02.07, 15:06
          Jagiellońska od Starzyńskiego do Toruńskiej - wreszcie !
          Wisłostrada od Cytadeli do Mostu Ś-D, - wreszcie !
          Ale gdzie Modlińska od Ekspresowej na północ ???
          Poza tym - zeszłoroczny remont nawierzchni Modlińskiej w stronę centrum to
          bardzo niska jakość wykonania, kto to odebrał? Nie wspominając już o fakcie, że
          zaraz po remoncie pojawiły się tak jakieś "kleksy" z asfaltu i do tej pory nic
          z nimi nie zrobiono, jeździ się po nich wybornie...
          • Gość: Rychu Modlinska idzie do przebudowy. IP: *.spray.net.pl 23.02.07, 07:36
            Jeszcze poznym latem zostanie zamkniety czesciowo wiadukt nad Kanalem Zeranskim.
            • Gość: gac Re: Modlinska idzie do przebudowy. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.07, 01:15
              zamkną, bo się sypie, czy z jakichś innych powodów?
          • marek.bienkowski Re: Modlińska ! 24.02.07, 16:48
            Jagiellońska pilnie wymaga remontu łącznie z rondem Starzyńskiego wraz z zakończeniem budowy wiaduktu w tamtym miejscu.

            Bardzo długi odcinek Modlińskiej wyremontowany został w rekordowo szybkim tempie. Dowodzi to tezy, że moża remontować szybko i dobrze.
            • Gość: E-4 Re: Modlińska ! IP: *.crowley.pl 26.02.07, 09:36
              Szybko - tak.
              Dobrze ??? Jechał Pan odcinkiem Modlińskiej (w stronę centrum)od Mehoffera do
              Ratusza Białołęka? Droga na całym odcinku jest pozapadana i faluje. Co dzieje
              się na wyremontowanym odcinku przed skrzyżowaniami z Poetów i Mehoffera? Po
              zaledwie roku od remontu koleiny są piękne - a podobno te remonty mają
              wystarczyć na 10 lat.
              Ciężko to komentować.
      • Gość: driver Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.ruch.com.pl 26.02.07, 09:54
        hehe najgorsze to nie, nie zapominaj ze w UE juz są Rumunia i Bulgaria :)
    • Gość: saska kępa Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 10:21
      a co z Paryską i Francuską (serce Saskiej Kępy)? Kpiny ZDM-u i Ratusza.
    • Gość: Kier Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 12:50
      A kiedy naprawicie zniszczony objazd Krakowskiego Przedmieścia (Mazowiecka,
      Kredykowa,Jasna) ??
    • Gość: zbyszek ulica Strazacka to moj faworyt IP: 82.198.250.* 24.02.07, 15:15
      ulica Strazacka to moj faworyt
    • Gość: Mr X Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.eranet.pl 24.02.07, 21:53
      Z samą liczbą frezowań nie jest tak źle, bo zdaje się, że mają jeszcze ‘spady’
      z zeszłego roku (np. Puławska od Karczunkowskiej do Kajakowej). Niestety, aby
      realnie poprawić stan ulic trzeba byłoby frezować ze 2x tyle.
      Trzeba pamiętać, że frezowanie to remont prowizoryczny i np. frezowana kilka
      lat temu ul. Hynka zaczyna się już rozpadać (inna sprawa, że zjazd z wiaduktu
      nad torami PKP na Marynarskiej, który przeszedł remont kapitalny już się
      rozpadł – prawy pas to jedna wielka łata/dziura...).
      Niestety jakość tych frezowań jest co raz gorsza. Np. Puławska przy Mysikrólika
      na jezdni w stronę Piaseczna zaczyna mieć już koleiny, choć betonowa podbudowa
      była OK (widziałem jak sfrezowali starą warstwę asfaltu), frezowana w zeszłym
      roku jezdnia w stronę Piaseczna jest trochę krzywa i ma zły profil, bo nie
      odcieka z niej woda (na całej szerokości prawego pasa w wielu miejscach robią
      się takie płytkie kałuże), na odcinku Kajakowa – Pileckiego źle wykonano
      połączenie dwóch połówek jezdni a oznakowanie poziome na lewej połówce już się
      zatarło (w sumie nic dziwnego skoro frezowali przy intensywnych opadach deszczu
      i deszczu ze śniegiem...). W końcu rzecz nieosiągalna – tj. wysokość
      studzienek. Czy one zawsze muszą być zapadnięte i to już przed oddaniem jezdni
      do ruchu???

      Co za idiota wyznacza pasy po frezowaniu? Np. na Grenadierów przed al. Stanów
      Zjednoczonych były tradycyjnie 3 pasy ruchu na wlocie – samochody jadące prosto
      stawały po środku i po lewej, a po prawej było miejsce dla skręcających w prawo
      w stronę Trasy Łazienkowskiej. Po frezowaniu jakiś idiota podzielił jezdnię na
      2 bardzo szerokie pasy ruchu i teraz wszyscy siebie blokują – jadący prosto
      skręcających w prawo na zielonej strzałce a później skręcający w prawo jadących
      prosto...
      Po frezowaniu Czerniakowskiej na skrzyżowaniu z Gagarina namalowano pasy do
      skrętu w lewo. Zrobiono to tak, że samochody skręcające z Czerniakowskiej w
      Gagarina zamiast ustawiać się w 2-3 rzędy stają w jednym i przepustowość skrętu
      spada radykalnie (na skrzyżowanie wjeżdża np. 5 zamiast 14-15 samochodów). Na
      szczęście część kierowców olewa te malowanki.
      Na Puławskiej mogli wyznaczyć pobocze szersze o około 0,5 metra (tak jest na
      odcinku frezowanym 2 lata temu) przez co jadąc rowerem jechałoby się po
      poboczu – byłoby bezpieczniej i całkowicie legalnie. A tak trzeba jechać
      skrajem pasa. Lepiej było nawet przed frezowaniem, gdy jechało się po prostu
      między tym płaskim krawężnikiem oddzielającym pobocze a fałdą
      asfaltu ‘wyciśniętą’ przez prawą koleinę.
      Zapewne po frezowaniu Pileckiego (kontrakt zeszłoroczny zdaje się) pasy
      wymalują byle jak zamiast je zwęzić do normalnej szerokości (pas prawy mógłby
      być najszerszy lub powinni wyznaczyć pobocze) – to skłoniłoby kierowców do
      wolniejszej jazdy i zmniejszyłoby realną szerokość jezdni, którą musi pokonać
      pieszy. A przed Ciszewskiego swobodnie można byłoby wyznaczyć osobny pas do
      skrętu w prawo (albo prawy pas byłby bardzo szeroki i przy samochodach
      osobowych mieściłby się tam dwie kolumny – jadący prosto i skręcający w prawo).

      Do listy pozostawionych bez frezowania skrzyżowań dodam długi na około 50m
      odcinek al. JP II przy Elektoralnej (jezdnia w stronę Mokotowa).
      • Gość: driver Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.ruch.com.pl 26.02.07, 10:21
        Podobna sytuacja miala miejsce po remoncie Ostrobramskiej, kiedy na
        skrzyzowaniu z Fieldorfa pojawily sie zbyt cienkie pasy do skretu w lewo oraz
        bardzo szerokie do jazdy na wprost. Zostalo to poprawione po kilku weekendach,
        nie mniej swiadczy o niechlujstwie malarzy. Komicznie to wygladalo - pasy byly
        tak cienkie ze niektorzy kierowcy na skrajnym lewym pasie (z dwoch do skretu w
        lewo) stawali lewymi kolami na krawezniku zeby nie zachaczyc o auta po swojej
        prawej stronie...
    • Gość: oki zgłaszam andersa IP: *.chello.pl 24.02.07, 23:06
      robi się masakra
    • Gość: driver plus Walbrzyska, Al. Lotnikow no i Pulawska IP: *.ruch.com.pl 26.02.07, 08:50
      Brawo za Kłobucką, to ser szwjcarski. Do listy dodałbym jeszcze ul Wałbrzyska
      (zwlaszcza na odcinku przy cmentarzu na Sluzewie) i al. Lotników - mimo
      doraźnego łatania pojawiaja sie tam spore wyrwy w jezdni. No i oczywiscie
      Pulawska ale na odcinku od Wilanowskiej - tam jest najgorzej...
    • Gość: gt Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.07, 14:36
      a kiedy Puławska? od dolnej do Al.Wilanowskiej?
      • Gość: kermit Re: Ponad 20 warszawskich ulic z równym asfaltem IP: *.netlandia.pl 11.03.07, 18:58
        Niech wreszcie zrobią I. gandhi od Pileckiego w stronę nowych osiedli !!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka