xtc3 08.06.07, 00:24 nareszcie!!! koniec z kynoterrorem!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bankomat68 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 00:54 kiler szczekaj ile wlezie a tą ...tfu... sąsiadke ugryż gdzie chcesz KILLER RULEZ Odpowiedz Link Zgłoś
jacek226315 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 01:11 wez boksera to nie bedziesz miala skargo ,bo one sa prawie nieszczekajace Odpowiedz Link Zgłoś
tom_aszek Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 08:19 jacek226315 napisał: > wez boksera to nie bedziesz miala skarg O właśnie... Zdaje się, że Gołota szuka zajęcia... :) Odpowiedz Link Zgłoś
dzikowy Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 09:35 Sąd powinien nakazać właścicielce te 1000,- przeznaczyć na tresurę. Zgadzam się, że czasami mam ochotę psy pod balkonem potraktować trutką (szczególnie latem), ale karanie właścicielki niewiele da, co najwyżej pies "wysiądzie" w lesie i się zgubi. Pies też człowiek, jak w "Dniu Świra". w Szwajcarii pies by na mnie szczeknął, byłby posłany na tresurę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzwonnik Psy Wam przeszkadzają? Ja mam za oknem kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:12 To dopiero jest horror. Bicie w dzwony zaczyna się o 5.30, a kończy o 21. Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Niech pies zarabia 08.06.07, 10:55 To pies powinien zapłacić, a nie człowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mhdeck Wszystkie stworzenia zlikwidować! IP: 85.106.218.* 08.06.07, 11:20 W mieście zostawić należy jedynie asfalt, beton, ludzi i sympatyków PISu. A na poważnie, to trzymanie psa na niezamieszkanej posesji = zdziczenie psa. Odpowiedz Link Zgłoś
sonda.kosmiczna A moze sasiadka chce obrobić 08.06.07, 12:09 działkę a pies nie pozwala? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malec Re: A moze sasiadka chce obrobić IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 12:18 pewnie masz racje, piesek zaszczeka a sąsiadeczka nie może sobie pobuszować na czyjejś nieruchomości. po to są m.in. psy żeby szczekały i informowały właścicieli i inne osoby że coś się dzieje nie tak. one pilnują nieruchomości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: manhu Co za jędza! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 13:20 "malec" zwariowałeś do reszty? "Zapytałam więc burmistrza, czy w naszym mieście psy mają zakaz szczekania w godzinach 22-6 rano. Odpisał, że nie, ale zwierzętom trzeba zapewnić należytą opiekę. Mój pies taką ma." Oto logika złośliwej jędzy: "Mój pies taką ma"-a niby jak go pilnuje w nocy? Powinna za tą skargę dostać 100 000zł kary! To co mnie wpienia do reszty to gdy zwyrodnialec po bezdyskusyjnym złamaniu prawa jeszcze śmie bluzgać. Nie raz mnie to spotyka gdy na zielonym świetle "wymuszam" pierwszeństwo na kimś co ma czerwone i po tym jest wiązka bluzgów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: precz z halasami zachowanie wlascicieli psow jest wkurzajace IP: *.1.251.72.1dial.com 08.06.07, 14:48 zachowanie wlascicieli psow jest wkurzajace my mamy ssasiada ktory ma psa, ten pies prawie non-stop szczeka ! dzien i noc ! szlag czlowieka trafia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Polska i Prawo IP: 192.35.79.* 08.06.07, 15:30 Rozbudowana dyskusja wskazuje jak duzy dystans (swiadomosci)mamy jeszcze do Europy. W wiekszosci miast EU istnieja prawa lokalne zabraniajace zaklocania ciszy nocnej i nie tylko. Np. za szczekanie w godzinach nocnych pierwszy raz jest pouczenie, drugi raz kara - Euro 100, kara sie zwieksza az do wezwania do sadu. Odpowiedz Link Zgłoś
tekameka to jeszcze nic - przeczytajcie TO : 08.06.07, 15:41 "Tylko kilka minut był na wolności 32-latek, który tuż po wyjściu z więzienia w Nysie (woj. opolskie) został zatrzymany przez piotrkowskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o udział w gangu zajmującym się m.in. rozbojami i kradzieżami. Jak poinformowała Mirosława Kraszewska z łódzkiej policji, 32-letni Mariusz K. zamieszkały w jednej z miejscowości koło Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) odsiadywał w Zakładzie Karnym w Nysie 14 miesięczny wyrok za wymuszenie rozbójnicze. Piotrkowscy policjanci ustalili ostatnio, że był on wcześniej także członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Postanowili go zatrzymać w chwili, gdy będzie opuszczał więzienie. Kompletnie zaskoczony mężczyzna rzucił się do ucieczki. Przeskoczył barierkę przy moście i wskoczył do pobliskiej rzeki. - Policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, co "ostudziło" zapędy uciekiniera. Mężczyzna został zatrzymany na drugim brzegu rzeki, skąd przewieziono go do Piotrkowa - dodała Kraszewska. 32-latek ponownie trafił do aresztu. Według policji, odpowie za udział w grupie przestępczej, która dokonała około 170 przestępstw w latach 1999-2005. Gang zajmował się m.in. kradzieżami z włamaniem oraz przestępstwami przeciwko zdrowiu i życiu. Dotąd policjanci zatrzymali już kilkunastu członków tej grupy. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania." /za Onet/ bez komentarza, ale powtórzę cytat: "Postanowili go zatrzymać w chwili, gdy będzie opuszczał więzienie." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cyklista a co z kibolami..po nocach drą mordy...Krakowia.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 15:54 Krakowia...gorsze od szczekania psów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lotniarz jaki klub.. tacy kibice... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 15:55 Odpowiedz Link Zgłoś
giganauczyciel35.1 Re: zachowanie wlascicieli psow jest wkurzajace 19.01.10, 21:26 Mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim, moja posesja graniczy z posesją ostrowskiego notariusza, który ma dwa duże psy. Potrafią one bez ustanku ujadać bez żadnego powodu. Pan prawnik czuje się bezkarny. Pochwalam łódzkich radnych, którzy wprowadzili zakaz szczekania psów nawet w dzień. Każdy ma prawo do spokoju w swoim miejscu zamieszkania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :O) Dobrze jej tak!!! IP: 81.144.219.* 08.06.07, 13:25 Mialem identyczna sytuacje. Mieszkam w cichej dzielnicy. Jest cichutko, wprowadza sie nowa rodzina, maja ogromnego rasowego psa w kojcu na podworzu. Juz w pierwsza no0c zaczyna sie koszmar - pies wyje, (a raczej ryczy jak zarzynana krowa). Druga noc, trzecia, to samo... Myslelismy ze to zmiana miejsca dla psa stad stresowe reakcje... miesiac pozniej - robo sie jeszcze gorzej. Pierwsze spotkania z tymi ludzmi, ona - robi wielkie oczym, rozklada rece i mowi: no ale ja kocham tego psa... co ja mam zrobic? Nie ma zandych kltpn, fajni ludzie, maja probelm z psem... Ryczenie trwa teraz 24/7 - pies jest chyba psychicznie chory. Zawiadamiamy gmine i policje, bagrywamy psa na magnet... nei mozne spac... szczegolnie latem kiedy okna w nocy otwarte... przychodza urzednicy, przychozi policja ale tak na dobra sparwe niczego to nei zmiania. Trwalo to prawie 3 lata (ci ludzie oddali psa na wies). Cala dzielnica jest na te rodzine obrazona za brak wyobrazni. Ta kretynka z artukulu oczywiscie poiwie ze piesek jes posluczny i cichy... hahahaha... pewnei ze jest! GW robi z tego sensacje. Takich ludzi jak ta kboeta i wspomnaina rodzina jest miliony i maja w dupie to ze komus ten ryk moze przeszakadzac... Wszystkim im sie nalezy taka kara. A ten prof prawa ktory sie wuypowiadal... chcialbym zeby spedzil jedna noc w moim domu w sasiedztwie ryczacego psa... artukuly KC od razu by sie znalazly... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Generał Popieram IP: 195.116.182.* 08.06.07, 15:57 Zgadzam sie w 100%. Ludziom brak wyobrazni. Psy latem to koszmar. Byle g*wno przeleci ulica i juz zaczyna sie ujadania. Cisza nocna swieta rzecz. Tyle w tym temacie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ludek Re: Dobrze jej tak!!! IP: *.chello.pl 08.06.07, 16:38 Zgadzam sie. Sam miałem w bloku sąsiadkę, której pies wył po nocach, kiedy ta balowała w środku tygodnia. Policja i Straż Miejska przyjeżdżały i rozkładały ręce. Interwencja administratora budynku tez nie przyniosła skutku - panna miała wszystkich w d... Ale może to urządzenie to jest sposób?: www.totu.pl/cena/1335911-bark-control-antyszczekacz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seroo1 Specjalista prawa karnego: nie wiem co powiedzieć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:21 To se pomieszkaj panie teoretyku przy takich bezmózgich sąsiadach a pierwszy będziesz latał po znajomych prokuratorach. Nawet pan specjalista od prawa karnego nie jest w stanie spojrzeć dalej niż czubek swojego teoretycznego nosa. Brawo sąd !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldemar Taki to pozal sie Boze specjalista jest... IP: 212.182.120.* 08.06.07, 11:43 . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: superspecjalista Re: Specjalista prawa karnego: nie wiem co powied IP: 62.233.214.* 19.08.08, 22:44 Widząc mentalnośc tego Pana "specjalisty" rozumiem dlaczego w Polsce jest taki burdel prawny i niemożność załatwienia prawnie wielu prostych a uciążliwych dla ludzi spraw. Może tacy specjaliści powinni zmienić specjalizację i to jak najszybciej, nie tylko dla dobra społeczeństwa, ale także dla siebie, bo może ktoś pomóc a wtedy wybór pracy będzie mniejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaktus Re: Niech pies zarabia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:27 Pani Malgosiu do pilnowania budowy trzeba zatrudnic ciecia a nie za miche zarcia zleca to pani psinie. Pies jak dziecko potrzebuje czulosci. Ciekaw jestem gdyby pania chlop tak na noc zostawil czy nie wyla by pani z tesknoty i rozpaczy. W nocy Pani spi spokojnie, bez stresowo o innych sie niemartwi czy spia. Czy posiada pani cechy maciezystwa, zostawiajac wiernego przyjaciela. Czy z dzieckiem tez tak pani robi?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk Bardzo sluszna decyzja! IP: *.fbx.proxad.net 08.06.07, 11:48 Bardzo sluszna decyzja! Dlaczego sasiedzi maja sie meczyc? Takich szczekajacych po nocach i nad ranem psow i ich bezmyslnych wlascicieli sa w Polsce tysiace. Grzywny naucza ich, ze oplaca sie psa ulozyc. U mnie po siasiedzku jest gromadka psow. Wiekszosc OK, ale dwa sa naprawde halasliwe. Wlascicielowi nie przeszkadza, ze pies od piatej rano szczeka na balkonie na podworku studni i budzi wszystkich, lacznie z dziecmi. Grzywna na takiego bezmyslnego CZLOWIEKA to dobry srodek wychowawczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Re: Bardzo sluszna decyzja! IP: *.vlan302.shrike.lubman.net.pl 08.06.07, 12:28 Puknij sie w łeb pajacu! Odpowiedz Link Zgłoś
pancwynar Re: Bardzo sluszna decyzja! 08.06.07, 15:43 argument siły to jedyny jakim dysponujesz? zaiste, przekonałeś mnie "miłośniku psów" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aw Re: Bardzo sluszna decyzja! IP: 212.244.186.* 08.06.07, 12:43 Proponuję karać na wsi wszystkich których świnie kwiczą od rana, koguty pieja, gęsi gęgają, krowy ryczą, a psy ujadaja całą noc.Jakoś ludzie żyją i dzieci śpią!! Mnie przeszkadzają kobiety biegnace na obcasach rano do pracy. Budza mnie i mojego psa. Nawet w niedzielę nie ma spokoju, bo od rana wychodzą do kościoła. Ci co są za koraniem za szczekanie psa robią inne wykroczenia tylko nalezy ich przypilnować i zgłosić na policję. A pies na posesji jest po to żeby szczekać, bo tak pilnuje.Życzę tej głupiej sasiadce żeby ją okradli, bo pies będzie milczał. Odpowiedz Link Zgłoś
hardy01 Re: Bardzo sluszna decyzja! 08.06.07, 13:40 Wiesz co... Twoja wypowiedź jest tak głupia i pieniacka, że aż brak mi słów. W nocy obowiązuje cisza - to raz. Pies ma siedzieć cicho - to dwa. W żadnym kraju europejskim psy nie szczekają całymi dniami i nocami - tylko w Polsce - to trzy. W normalnym kraju za posiadanie ujadającego psa płaci się karę. Za psią kupę na trawniku - płaci się grzywnę. Dzięki temu właściciele tresują i układają swoje psy, trzymają je na smyczy i w kagańcach a na spacerze po nich sprzątają. A u nas? Sobiepaństwo, a jak zwrócisz uwagę takiemu pieniaczowi z psem, to jeszcze poszczuje. Odpowiedz Link Zgłoś
ferrment Re: Bardzo sluszna decyzja! 08.06.07, 13:54 Taka już psia natura, że szczeka. Natomiast jego pańcia nie powinna zostawiać psa bez opieki i za to należy się kara. Odpowiedz Link Zgłoś
athaualpa Re: Bardzo sluszna decyzja! 08.06.07, 13:56 Sorry, generalnie na wsi psy są po to, aby pilnować i kiedy tałatajstwo się pęta i chce okraśc - pies powinien szczekać. Jeśli miejscy pajace chcą udawać hrabstwo i przenoszą się na wieś, to niestety muszą się nauczyć życia z wiejskimi odgłosami. Inna sprawa, że niektóre psy szczekają zbyt często, ale i niektórzy ludzie nie potrafią kłapaczki otworzyć, żeby nie kląć i mnie na przykład to bardziej przeszkadza niż szczekanie psa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Agata Normalne, ze pies zaszczeka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 15:44 ale nie ze szczeka przez caly czas. albo wyje kilka godzin z rzedu, bez powodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Bardzo sluszna decyzja! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.07, 14:44 > Ci co są za koraniem Chyba za koranem? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Psy Wam przeszkadzają? Ja mam za oknem kośció IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:09 jak daleko stoi dzwonica od okien? ale szczerze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafvonthorn Re: Psy Wam przeszkadzają? Ja mam za oknem kośció IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.07, 12:04 Ja mam naprzeciwko okien kościół, nie dość, że biją dzwony, to jeszcze proboszcz wybrał melodyjkę disco polo, tragedia. Obok kościoła jest knajpa, zapewniająca równie gustowną muzykę do późnej nocy. Pode mną mieszkają radiomaryjni, codziennie rano MUSZĘ wysłuchać mszy, bo są przygłusi i walą na pełen regulator (chyba, że to sposób na "ewangelizację" :P). Nade mną mieszka rodzina. Mają 5 dzieci, dokładnie wiem na czym sypiają: rozkładanie i składanie wszystkich łóżek zajmuje im godzinę i łączy się z szuraniem i stukaniem zdecydowanie ponad miarę. Balkon wychodzi na "studnię": podwórko nowego bloku, w którym większość mieszkań jest na wynajem i zajmuje je młode "bydło", codzień głośne imprezy. Obrazu dopełnia śmiertelnie uzależniona od tytoniu sąsiadka, paląca głównie na balkonie: zostawiając otwarty swój balkon muszę liczyć się z tym, że u mnie będzie fajkami śmierdziało. Już nie wspomnę o tym jej strasznym kaszlu co rano, który dobiega zza ściany. A do tego wszystkiego mieszkanie to znajduje się 300 metrów od Radia Maryja, co skutkuje obecnością głosu Rydzyka w moim domofonie (naprawdę!). Ciszę i spokój mam od 2ej do 6ej. Chciałbym mieć problem tylko ze szczekającym psem... Odpowiedz Link Zgłoś
t_o_l_a współczuje 08.06.07, 12:23 u mnie kościól osiedlowy tez ma dzwonnice ale używana jest od tzw, wielkiego dzwonu. Tzn. jakies duze swięta. Może spróbuj porozmawiac z księdzem przeciez jesli to tak uciązliwe znajdziesz sojuszników do tej rozmowy. A i ksiądz tez człowiek zrozumie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafvonthorn Re: współczuje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.07, 12:46 Niestety, nie da rady. Znajdujemy się 300 metrów od Radia Maryja i więcej tu moherów, niż talibów w Afganistanie :(. Rozmawiałem z ludźmi (chodziło też o sprzątaczkę, zapomniałem wcześniej: o 6ej zaczyna myć klatkę schodową, bezlitośnie wyżywając się na metalowej poręczy, huk na całej klatce jest niesamowity) i zostałem zakrzyczany, że śmiem zmieniać tutejsze porządki... Cóż, im chyba hałasy nie przeszkadzają, ja powoli wariuję... Odpowiedz Link Zgłoś
t_o_l_a Re: współczuje 08.06.07, 12:53 ratunku pewnie to jako przygłusi ludzie po prostu tego nie słyszą. U mnie w bloku byłoby podobnie gdyby nie to, ze jest kilka rodzin porzadnych i temperujemy wspólnie takich co gdyby im pozwolić weszliby wszystkim na głowe. MÓJ OJCIEC STARSZY JUZ CZŁOWIEK I TROCHĘ przygłuchy mawia: "..głuchy jestes pytałam..." (taki standardowy tekst jak pytamy go o cos a on się nie odzywa ze swojego pokoiku) OJCIEC - "...a moze to i lepiej, ze trochę przygłuchy w tych zwariowanych czasach..." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafvonthorn Re: współczuje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.07, 13:10 Taaak, życie w takich warunkach doprowadziło mnie do stanu, w którym zazdroszczę Twojemu ojcu :P. Pozdrawiam, R. Odpowiedz Link Zgłoś
thymon Re: Psy Wam przeszkadzają? Ja mam za oknem kośció 08.06.07, 12:13 Ja na Twoim miejscu dawno bym pozwał ten kościół o zakłócanie ciszy. Ktoś to pierwszy musi zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Psy Wam przeszkadzają? Ja mam za oknem kośció IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 13:50 masz oczywiście rację.W mojej parafii tez ksiądz urządzał takie koncerty na dodatek jeszcze z jakimś kurantem!Ale parafianie, zwłaszcza ci którzy mieszkali 30 m od kościoła,poszli do niego z prośbą aby zrezygnować z dzwonienia chociaż rano.Stanęło na tym,że dzwony dzwonią o 12.00 i 17.30.Co do psów no to oczywista sprawa,że od 22-ej jest cisza nocna i psa trzeba pilnować aby nie szczekał.Mamy taką sąsiadkę, która o 5-ej rano wypuszcza wilczura na balkon.Mieszka na parterze,więc podejrzewam,że nie chce się jej wychodzić i pies prawdopodobnie sika, a jak się załatwi to szczeka.Zupełnie inna kwestia to sprawa załatwiania potrzeb fizjologicznych przez koty i psy.Tu w całej chyba Polsce łamane jest ewidentnie prawo.Nie widziałam jeszcze nigdy właściciela czworonoga zbierającego odchody swojego pupila. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: efka Re: Psy Wam przeszkadzają? Ja mam za oknem kośció IP: *.chello.pl 09.06.07, 19:32 Tez mamy kosciol - straszne!!!I mam psa, ktory przeszkadza tym, co sami maja psy. Ktore wcale nie sa lepsze od mojego, a jeszcze bardziej daja sie we znaki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nieprawnik Panie Filar przejedż sie pan do Niemiec to sie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:19 dowiesz co czeka tam włąściciela psa za zakłócanie ciszy nocnej!!!!Już nie jedna Pana wypowiedz powalała studenta pierwszego roku prawa!!!! zachowuj sie pan według zasady.....najpierw pomyśl a potem powiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sister Re: Panie Filar przejedż sie pan do Niemiec to si IP: *.dyn.optonline.net 08.06.07, 15:21 nie tylko w Niemczech.mieszkam w Stanach,na Long Island konkretnie i tutaj tez moja kolezanka dostala ostrzeznie,ze jesli jeszcze raz potorzy sie wycie i szczekanie psa to bedzie placic(zostawiaja psa na wiele godzin w dzien,a sasiad akurat pracuje na nocna zmiane i w dzien spi).zdaje sie,ze tutaj aby szczekanie uznac za uciazliwe taka "seria'wycia musi trwac nieprzerwanie przez 4-5 minut (czy jakos tak).zatrudnili wiec czlowieka ktory wpada do nich w ciagu dnia i zajmuje sie tym psem- kolezanka czasem zabiera tez zwierzaka do pracy(ma swoj interes).ludzie powinni szanowac sie nawzajem i nie robic "bydla"jeden drugiemu.niech ta paniusia pomimo ciasnoty zabierze tego pieska ze soba-kawalek podlogi chyba sie znajdzie nawet w najmniejszym domu. Odpowiedz Link Zgłoś
lolek_do_kfadratu Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 10:32 Zamiast uzerac sie z szczekajacymi psiorami sądy zajely by sie lepiej wlascicielami tych co srają po chodnikach i szczają po kołpakach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fiona Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.plock.msk.pl 08.06.07, 15:26 ooooooooooooooo ,polać mu dobrze gada !!!! Ja bym wprowadziła takie prawo,że osoba która chce trzymać w bloku psa powinna mieć na to zgodę sąsiadów.Nie jestem jakąś wredną mściwą babą,która nienawidzi zwierząt.Serce mi się kraje jak moje dzieciaczki proszą o pieska,ale niestety mieszkam w bloku i nie mogę sobie na to pozwolić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zalogowany Re: zakaz trzymania psów IP: *.ztpnet.pl 06.06.09, 11:32 Polka, w Australii żyjąca, donosi, że trzymanie psów na zewnątrz budynku w Australii [na wspólnych osiedlach] jest tam zakazane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barbaan Re: zakaz trzymania psów z jakiej racji? IP: *.dip.t-dialin.net 06.06.09, 16:32 Halo! Skad naraz takie przewrazliwienie na szczekanie psow, czyzby juz zapomniano, ze psy czy inne domowe zwierzeta zawsze nalezaly do ludzi! A tu nagle znalazl sie jeden z drugim, ktoremu natura przeszkadza! I zarzadzenia wydaje, aby wprowadzac nienaturalne zakazy! Z jakiej racji ktos, kto lubi zwierzeta i chce je miec w domu musi zrzec sie i podporzadkowac "komus", kto jest przeciwienstwem do osob szanujacych nature i pomagajacym zwierzetom a trzymanie ich w domach do tego nalezy! Nie rozumiem tego! barbaan Quo vadis? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:42 są psy, które predzej byś nauczył tabliczki mnożenia niż posłuszeństwa Odpowiedz Link Zgłoś
hardy01 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 13:45 W takim razie taki pies nie nadaje się do trzymania w domu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Psia mać ! Wprowadzić OC, kary za kupy i za szczekanie w nocy IP: *.chello.pl 08.06.07, 11:05 Mam dość psiego terroru, jeżeli ja darłbym się po nocy i robił kupę na trawnik to byłyby wielkie pretensje, ale przecież to "tylko piesek". Odpowiedz Link Zgłoś
athaualpa Re: Wprowadzić OC, kary za kupy i za szczekanie w 08.06.07, 14:03 Gość portalu: Psia mać ! napisał(a): > Mam dość psiego terroru, jeżeli ja darłbym się po nocy i robił kupę na trawnik > to byłyby wielkie pretensje, ale przecież to "tylko piesek". Są ludzie, którzy nie potrafią wychować nawet dzieci - jakże często sie słyszy "to przecież tylko dziecko", gdy mamuska wysadza sra........... dzieciaka na trawniku. I uważa sie, że to normalne. Odpowiedz Link Zgłoś
t_o_l_a dzikowy 08.06.07, 11:07 a kto ma zapłacić za tą tresure psa _ podatnicy???? Włascicie powinien zapłacić karę a poza tym dostac nakaz przeprowadzenia tresury pieska. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikowy Re: dzikowy 08.06.07, 11:37 t_o_l_a napisała: > Włascicie powinien zapłacić karę a poza tym dostac nakaz przeprowadzenia > tresury pieska. To właśnie, może nieskładnie, napisałem. Tysiąc grzywny z przeznaczeniem na tresurę. Odpowiedz Link Zgłoś
t_o_l_a Re: dzikowy 08.06.07, 11:42 nie tysiac zł to kara. A tresura psa to obowiazek własciciela i jego koszt. Kara to kara a koszt tresury to koszt posiadania psa. Czas zeby własciciele piesków to zrozumieli. Pies mojej sasiadki slini się tak, ze cały korytarz podłoda sciany i drzwi wejsciow do mieszkan sa upaprane. Ochyda jak dla mnie. Czsami mało się nie porzygam widzac te gluty. I co. Spróbuj zwrocic babsku uwagę to rozdizera ryja, ze ja zaczepiam i napastuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzambo Re: dzikowy IP: *.chello.pl 08.06.07, 12:23 posmaruj dzwi/sciany jakims konkretnym szitem... i przestanie lizac... Odpowiedz Link Zgłoś
t_o_l_a Re: dzikowy 08.06.07, 12:55 on nie lize jemu cieknie z ryja a jak potrzepie mordą to te gluty odrywaja się i lecą ze hej po wsiem brrrr i wez tu człowieku wyjdz w kapciach na korytarz brrrrrrrrr Umarłabym gdybym coś takiego miała w domu fuuuuuuuuuuuuuuuu Odpowiedz Link Zgłoś
hardy01 Re: dzikowy 08.06.07, 13:48 Współczuję... Nie ma to jak człowiek głupszy od swojego psa - takiemu nijak nie przetłumaczysz :( Może do administracji napisać skargę za zanieczyszczanie korytarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
tragikomix Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 13:54 Rozumiem dzikowy że jesteście już po tresurze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SMERF MADRALA Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.sdsl.bell.ca 08.06.07, 17:18 PIER...ENI WLASCIELE PSOW. PO PROSTU TACY SAMI JAK ICH PSY. BEZMOZGOWCY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-23 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.sdsl.bell.ca 08.06.07, 17:19 Jestem za Smerf Madrala ma racje. Kretyni i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
larson41 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 12.06.07, 11:56 dwa lata temu bylam u znajomych w Szwecji,w trakcie pobytu moja znajoma miala wypadek{potracil ja kierowca polak} i musialam zajmowac sie jej dziecmi i psemmieli mieszanca ,nerwiwego pieska szczekal i ujadal dwa dni trzeciego przyjechala policja,na nic zdaly sie rozmowy byli glusi 550koron kary i zapowiedz ze jesli pies sie nie uspokoi to go zabiora i uspia zadzwonilam do polskiej ambasady o pomoc{pies wyl}mila pani powiedziala ze tam tak jest ale zadzwonila na policje i opowiedzala co sie dzieje idlaczego pies wyje wieczorem administracja wezwala lek,wet podal psu srodki i skonczylo sie pies sie uspokoil,pisze otym dlatego ze w cywilizowanych krajach te sprawytak sie robi,tam pies nie moze szczekac wyc wlasciciel jest obowiazany dbac o zwierze .odpowiednio go wytresowac opiekowac sie i dbac Odpowiedz Link Zgłoś
larson41 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 12.06.07, 12:13 jestem wlascicielka kilku psow moje psy sa tak wytresowane ze nie szczekaja,nie chce miec klopotow czasem sa to prowokowane sytuacje {SASIEDZi},w polsce nie szanuje sie zwierzat ,ale bywa i tak ze wlasciciele sami doprowadzaja do konfliktow ,nie wiem czy to dobry wyrok {w polsce}oobawiam sie ze psy beda wywalane na ulice jesli wlasciciel zostanie ukarany moze potrzebna jest regulacja prawna -co wlascicielowi wolno a co jest zabronione nas trzeba uuczyc a potem karac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuposraje precz! a trzeba go było zastrzelić;-) IP: *.chello.pl 02.01.09, 17:13 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sąsiad Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:26 Ta kara słusznie tej osobie-opiekunce psa się należy.To,że posiada się psa nie znaczy,ze należy zakłócać ciszę nocną (i spokój domowy),nawet dzienną.To jest wybieg włascicielki,która nie potrafi zaopiekować się psem,to jest terroryzm włascicielki psa wobec sąsiadów(terroryzuje swoim psem). Miałem sasiedzki zatarg(mały).Pies sasiada wył po nocach choć był spuszczony na działce(w dzień cisza).Latem gdy wszystkie okna otwarte ta sytuacja nie do zniesienia.Rozmowa jedna z sasiadem nic nie pomogła(odp.jak tej paniusi pies jest by szczekać),rozmowa nastepna niewiele dała.Skarga do przechodzacego patrolu sm 9pouczenie dla sasiada. I,i, i zdarzyło się ów pis dotkliwie pogryzł włascicielkę(na szczęście tylko ją). Efekt -dalsze monity do własciciela- pies trafił do weterynarza- przebadal-zrobili co zrobić należało dawno -pies się uspokoił(żyje i biega po podwórku lecz juznie wyje i nie jest taki napastliwy). Zachowanie psa jest efektem zajmowania się nim przez własciciela.Ta kobieta własciwie została ukarana! więcej takich wyroków dla dobra ludzi i zwierząt.P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DRED Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.gorzow.mm.pl 08.06.07, 12:49 A co zrobić z sąsiadem, ktory głośno słucha muzyki?, który nie rozumie, że przeszkadza innym? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mutant Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.telprojekt.pl 08.06.07, 15:19 wlać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ogr Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.crowley.pl 08.06.07, 01:43 No gratuluję warszawskiej Straży skuteczności. Na 40 interwencji 1 wniosek do sądu i 39 pouczeń - no cóż, widocznie w Warszawie wszyscy, którzy popełniają to wykroczenie, zasługują co najwyżej na pouczenie. Choć to trochę dziwne, że strażnicy tak rzadko (raz na czterdzieści razy) trafiają na ciężki przypadek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 02:55 - Złożyłam już odwołanie. Czuję się pokrzywdzona - mówi pani Małgorzata. I dodaje: - Mój pies, jak każdy inny, pewnie od czasu do czasu szczeknie. Zapytałam więc burmistrza, czy w naszym mieście psy mają zakaz szczekania w godzinach 22-6 rano. a powinny Zresztą to nie pies ma zakaz szczekania, ale właściciel aby jego pies nie przeszkadzał innym. Moim zdaniem z tym psem postąpiono zbyt łagodnie, powinien zabrać go hycel, a właścicielka jakby go chciała dostać to 5000 zł bezzwrotnej kaucji powinna otrzymać. Ponadto jak się nie ma warunków to się psa nie posiada, gdyż w takim przypadku to też podchodzi pod paragrafy jakieś chyba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:47 popieram w całej rozciągłości a jak się ktoś uprze i są podstawy, to można wymusić na sąsiedzie, aby jego pies nie szczekał nawet w dzień nie masz warunków, nie masz psa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanula Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: 80.48.123.* 08.06.07, 11:01 I sąd ma rację. Piętro niżej niż ja mieszkają ludzie, którzy mają wielkiego psa. I gdy ktoś do nich przychodzi, alb gdy im z jakichś powodów akurat posiadanie pupila jest nie na rękę wywalają go po prostu na balkon i zamykają za nim drzwi. Całe osiedle słyszy jak on ujada straszliwie, a ja nie słyszę własnych myśli. Harmider na całego. O tym, że jak to psisko szczeka sobie w mieszkaniu to tak jakby u mnie szczekało, a pozostawione samo wyje, wspomnę tylko tak na marginesie. Wystawianie psa na balkon odbywa się o różnych porach dnia. W niedzielę rano też nas pies budzi:((( Chamstwo i brak wyobraźni! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:16 Proponuje wniosek z powództwa cywilnego o nadużywanie prawa własności wnosząc o eliminacje tzw. emisji pośrednich. Przy dobrych dowodach jest duża szansa na wygraną. Potraktuj zimno chama. Poszczuj go prawnikami :) ale uprzedzam, musisz mieć mocne dowody Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anda Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:29 Mam dokładnie taką samą sytuację. Pies mieszka dwa piętra niżej w blku stojącym pod kątem 90 stopni w stosunku do mojego (odległość około 7 metrów). Właściciele idąc do pracy zostawiają otwarty balkon. Pies szczska przez 8 godzin na każdego kto pod tym balkonem przechodzi (to jest parter). Jestem nauczycielem w związku z tym wracam do domu w różnych godzinach. Zamiast odpocząć w spokoju muszę słuchać tego ujadania. Oprócz tego inni sąsiedzi uparli się wyprowadzać swoje pieski na spacer między 22 a 24. Wtedy oprócz szczekania słuchać donośne nawoływania w stylu "Azorku choć tu", "Azorku zostaw", "Azorku czy ty nie rozumiesz". Myślę, że policja i inne instytucje zajmujące się "pieskami" same powinny zainteresować się tego typu przypadkami. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:35 nie licz na to empatia to bardzo rzadka cecha u ludzi wg Konfucjusza ideały są dla wybranych, dla reszty przeznaczony jest kij Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: basia Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.i24.pl 08.06.07, 12:39 ten problem dotyczy i mnie.Mieszkam na parterze,a na I pietrze(nad moja glowa) sasiedzi maja wilczura i od wiosny do poznej jesieni ten pies przesiaduje na balkonie i co zobaczy przechodzacego psa to szczeka jak szalony az sie trzesie balustrada.To nie koniec horroru,jaki przezywamy bo dzien w dzien na moj balkon spada setki jego wlosow. Nie jestem przeciwniczka posiadania psa w bloku,ale nie mam juz sily walczyc.A sasiadka pyskata strasznie. Co robic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 13:02 To on szczeka tylko na psy? Moja "sąsiedzka bestia" szczekała nawet na samochody. Dziwnym trafem wszyscy posiadacze "bestii" są bezczelni i pyskaci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos pomyslal? sam mam jamnika ale... IP: *.ms.acxiom.com 08.06.07, 08:16 ...zgadzam sie z twierdzeniem ze psy moga spedzac sen z oczu sasiadom. Moj jamnik ma 6 miesiecy i bardzo zadko szczeka, jesli juz to na wiewiorki ktore grasuja po naszym balkonie :) Na szczescie jedyna sasiadka ktorej mogloby to dokuczac rowniez ma psa i duzo wiekszego, wiec nie ma podowod do narzekania. Moim zdaniem wlasciciele psow nie powinni czuc sie bezkarnie, a aluzje typu; "co mam psu zakazac szczekania od 2200 do 0600?" uwazam za wyjatkowo bezszczelne. Za zachowanie psa odpowiada wlasciciel a nie pies... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aw Re: sam mam jamnika ale... IP: 212.244.186.* 08.06.07, 12:49 ój jamnik jak miał 6 miesięcy, to też nie szczekał. Teraz jezeli słyszy w nocy rozbrykanych sasiadów, to szczeka. Wyczuje każdego obcego na klatce. Bardzo go za to cenię!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zalogowany Re: jamnik, synonim inteligentnego psa IP: *.ztpnet.pl 06.06.09, 12:17 Jamnik neszczekający? Ciekawe... Sąsiedzi mają już drugą jamniczkę, co kłapie dziobem tak, ot sobie, nawet dla zaznaczenia jeno swej obeności - po wypuszczeniu na ogródek przydomowy... Ostatnio była wysterylizowana - myślałem, że ją to zmieni w nieszczekającą - nic z tego. Nadal drze japę... Myślę więc, że to cecha indywidualna, charakterologiczna. Poprzednia jamniczka tychże sąsiadów też była szczekliwa... Sąsiadom jej darcie pyska nie zawadza - w domu jest już cicha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Warszawiak A co z gruchaniem gołębi? IP: *.chello.pl 08.06.07, 08:39 Kogo oskarżyć za ranne pobudki, głośne łażenie po blaszanych zasranych parapetach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miccyg Re: A co z gruchaniem gołębi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:24 są na to sposoby: 1- specjalne mini gwoździki na takiej taśmie żeby obsrańce nie siadały; 2- żel/silikon zapachowy, przeciw gołębiom (do kupienia w sklepie) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anasz Re: A co z gruchaniem gołębi? IP: *.aster.pl 08.06.07, 10:54 ojej...nie wiedzialam ze cos takiego jest!!!!!!!!!!! a gdzie to mozna kupic? te zabezpieczenia przed golebiami i ich odchodami???bardzo prosze o podanie namiarow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mutant Re: A co z gruchaniem gołębi? IP: *.telprojekt.pl 08.06.07, 15:23 nawal sama na parapet - golab zobaczy ze ktos inny oznaczyl teren i juz wiecej nie siądzie Odpowiedz Link Zgłoś
ssen prosze bardzo :> 16.06.07, 17:29 Wpisz w polskiego googla: "zabezpieczenia przed ptakami" jak wypluje wyniki, pierwsze od gory wiem ze perfidna reklama, ale i tak sie polacamy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Danny Re: A co z gruchaniem gołębi? IP: *.tpnet.pl 08.06.07, 09:38 Tak, to kolejny poważny problem. Proponuję dozór policyjny dla gołębi ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tonny Re: A co z gruchaniem gołębi? IP: 83.220.123.* 02.01.09, 18:07 Gość portalu: Danny napisał(a): > Tak, to kolejny poważny problem. Proponuję dozór policyjny dla gołębi ; Temat jest o psie i zakłócaniu spokoju a nie o gołębiach, czubku. Odpowiedz Link Zgłoś
dzikowy Re: A co z gruchaniem gołębi? 08.06.07, 11:43 Za bezdomne zwierzęta odpowiadają odnośne władze miasta - burmistrz, prezydent itede i powołane przez nich organy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peter Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: 83.136.224.* 08.06.07, 08:54 Jeszcze niech to towarzystwo zacznie sprzątać po swoich podopiecznych. Zazwyczaj zwrócenie uwagi skutkuje atakiem. Natomiast policja i straż miejska mają w dupie, że psy chodzą bez smyczy i kagańca. Byłem światkiem jak kilku policjantów (to nie był zwykły patrol tych co nie poszli do wojska) przeszło obok ogromnego oswobodzonego psa i nawet nie zareagowali. Było to na ul. Ząbkowskiej obok posterunku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slawek Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:56 Brak reakcji wladz jest porazajacy. Mam male dziecko i czasem boje sie z nim chodzic po parku. Niech maja psy ale niech dadza zyc ludziom! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:08 a ja z psem wychodzę wyłącznie późnym wieczorem i ZAWSZE na smyczy, bo jest ostry; jak widzę przechodnia przechodzę na drugą strone ulicy, tak na wszelki wypadek; kiedyś przechodziłem szerokim łukiem obok kobiety siedzącej na przystanku, podziękowała mi, co mnie strasznie zdziwiło w tym kraju trzeba "prosić" o normalność Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arahat podobna sytuacje mialem z psami na budowie; IP: *.chello.pl 08.06.07, 08:56 PO 2 MIESIECZNYCH INTERWENCJACH I CHAMSKICH ZAGRYWEK KIEROWNICTWA BUDOWY POPRZEZ STRAZ MIEJSKA SKIEROWALEM SPRAWE DO SADU GRODZKIEGO!!! JAKA CISZA !!! SLYCHAC W NOCY SWIERSCCZE Odpowiedz Link Zgłoś
mut Re: podobna sytuacje mialem z psami na budowie; 08.06.07, 11:08 teraz złóż pozew przeciwko świerszczom Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alicja Re: podobna sytuacje mialem z psami na budowie; IP: *.aster.pl 29.12.08, 01:51 palant Odpowiedz Link Zgłoś
puuchatek Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 08:59 xtc3 napisał: > nareszcie!!! koniec z kynoterrorem!!! Zaczynamy za to terror sąsiedzki, jak rozumiem? "Nie sprawdziłem, ale sąsiedzi mówili" - powiada dzielnicowy. A jak "sąsiedzi powiedzą", że ta pani kogoś ukatrupiła, to też pan wniesie sprawę do sądu - o morderstwo? Jeśli pies rzeczywiście przeszkadza i wyje/szczeka po nocach, to trzeba z tym coś zrobić. Tyle, że należałoby chyba zacząć od rozmowy z właścicielami. "Proszę państwa, pies wyje, nie daje spać, proszę z tym coś zrobić". Gdyby to nie pomogło - rozumiem zgłoszenie sprawy na policję. A policja - do licha - ma psi (nomen omen) obowiązek SPRAWDZIĆ, czy pies rzeczywiście jest wyjątkowo up...dliwy, czy może chodzi po prostu o złośliwą zemstę za jakieś sąsiedzkie zgrzyty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Makaron Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: 195.42.249.* 08.06.07, 09:20 Mam ten sam problem. Pies sąsiadów potrafi wyć i szczekać bez przerwy kilka godzin. To jest potworne. Jeśli ktoś nie umie sobie poradzić z psem to nie powinien go posiadać. Dość psiego terroru! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miccyg Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:22 i bardzo dobrze!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wielbiciel psów Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa to mało IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:37 szczeka całą noc i jeszcze oburzenie ,że grzywna. W Bawarii za szczekanie 10 minut juz jest grzywna, tylko w Polsce psy sa ważniejsze od ludzi i srają gdzie chcą, wchodzą gdzie chcą, gryzą kogo chcą, są szczute na niewygodnego rozmówcę, częśto zastępują broń palną lun kij bejsbolowy - ludzie nie mają takich mozliwości. Nie dość, że kara jest za niska to jeszcze głupia Wyborcza poniekąd broni właścicielki, która śpi spokojnie gdzie indziej spisując żale włascicielki Odpowiedz Link Zgłoś
betula.pendula2 Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 09:37 A ja wolę koty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sss Pisowscy posłowie mogą zakłócać ciszę nocną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:39 taka to sprawiedliwość Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wlaściciel jamnika Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:40 ta pani ze związku kynologicznego chyba nigdy jamnika nie miała skoro twierdzi że latwiej go wychować niz owczarka niemieckiego :)!! Bo niby co: mniejszy?? co za bzdura!! Jamniki to najbardziej krnąbrne psy i wychować je jest znacznie trudniej niz owczarka niemieckiego, który jest rasą posłuszną. No ale nigdzie nie jest napisane, że rzecznik ma sie znać na rasach psów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dann Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.tpnet.pl 08.06.07, 09:43 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roy Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.tpnet.pl 08.06.07, 09:46 Moi sąsiedzi kiedyś mieli 2 jamniki - jak tylko psy zostawały same w domu, od razu zaczynał się koncert na dwa wyjce i trwał i trwał i trwał... Odpowiedz Link Zgłoś
ann_alice Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 11:42 Znam to. Ale skargi w końcu poskutkowały. Trzeba być upierdliwym do bólu, choćby miało się to skończyć wojną między sąsiadami. Odpowiedz Link Zgłoś
ana_35 Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa 08.06.07, 11:49 A moja jamniczka prawie wcale nie szczeka. Przytrafiają jej się tylko ciche pojedyncze szczeknięcia głównie na listonosza lub gościa. Ale ona ma taki nieszczekliwy charakter. Właściwie by można ją uczyć szczekania. Nie każdy jamnik jest "gadatliwy". Ale wizyta sąsiadki była, bo pomyliła moją psinę z wielkim psiskiem od innych sąsiadów (jamniczka dała głos - dwa szczeknięcia - i udowodniła swoją niewinność). A tamto psisko (chyba ogromne sądząc po głosie) wyje co rano i szczega bardzo długo i donośnie. Gdy szczeka w śroku nocy dodatkowo słychać jak właściciel dosadnie ... nakazuje mu milczeć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Art Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.iz.uj.edu.pl 08.06.07, 09:40 Popieram, sam cierpiałem dwa lata od trzech szczekających bydlaków za ścianą. BYł to jeden z czynników które sprawiły, że sprzedałem mieszkanie i wyniosłem się na wieś. Byłem bezradny, bo u nas właśnie pokutuje opinia, że pies ma prawo szczekać, nawet o 5 rano, a że ktoś nie może spać to jego problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roy Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.tpnet.pl 08.06.07, 09:50 Na wsi to dopiero masz różnorodność odgłosów - pies (min. jeden) w każdej zagrodzie, krowy, kury (zwłaszcza po zniesieniu jajka) i poranne trele kogutów. Ale i tak lubię jeździć na wieś, a może właśnie dlatego :):) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Art Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.iz.uj.edu.pl 08.06.07, 09:52 Masz rację, ale to jakoś nie razi. Gdy pies szczeka za ścianą, pół metra od Twojej głowy, to odbierasz to inaczej niż na wsi. Powinienem podziękować tym pieskom i sąsiadowi psychopacie, że dzięki nim mam teraz domek nad rzeką a nie cuchnący blok :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mutant Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.telprojekt.pl 08.06.07, 15:28 gorzej jak rzeka zacznie smierdziec :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozefa1 Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.crowley.pl 08.06.07, 09:40 I bardzo dobrze, sama mam takiego jamnika, który wychodzi na balkon i ujada godzinami, a nik z domowników nie reaguje. Chcesz mieć psa to się nim zajmij! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Posiadanie psa to odpowiedzialność, IP: *.aster.pl 08.06.07, 09:42 o czym właściciele rzadko chcą pamiętać. A że sąd nie pouczył...ano taka jest mentalność Polaków, że pouczenia (przełożonego, policjanta, sądu itp.) traktują jako ujmę na honorze i leją na nie równo. Odpowiedz Link Zgłoś
mojboze Re: Posiadanie psa to odpowiedzialność, 08.06.07, 09:52 Bardzo skrajne opinie w tym wątku. Dla mnie to nie jest takie proste- z jednej strony ujadanie psa nocą jest męczące, a panienka powinna wiedzieć, że psy tęsknią i z psem zamieszkać mimo ciasnoty, albo wytresować. Ale z drugiej strony żałosne jest, ze policja skargi nie sprawdziła, a sprawę skierowała na podstawie zeznań sąsiadki! Nie wyobrażam sobie jak to możliwe! Przecież nic nie wiemy o sąsiadce, może to upierdliwa baba, której przeszkadza sam fakt, ze ktoś ma psa? Ale po przeczytaniu niektóych postów pomyślałam sobie, ile się zmieniło w ciagu ostatnich lat- jak ludzie zrobili się agresywni, nieprzyjemni i opryskliwi. Wszystko wszystkim przeszkadza, zero porozumienia i życzliwości. Bez wgladu w sprawę (czy sąsiadka nie przesadza, czy kiedykolwiek zwróciła się z prośbą o uciszenie psa do właścicielki, z drugiej strony drwina właściecielki o zakazie szczekania od 22 do 6)osądzamy jak popadnie i krzyczymy o terrorach. Niedługo zamienimy się w społeczeństwo amerykańskie, gdzie wytacza się sąsiadom sprawę o posadzenie kwiatków nie pasujacych do designu balkonów, albo trzymanie na parkingu zarysowanego samochodu-obie sytuacje autentyczne... Naprawdę chcecie takiego społeczeństwa? Odpowiedz Link Zgłoś
dgr Re: Posiadanie psa to odpowiedzialność, 08.06.07, 10:31 Ja myślę że nie chodzi o to że wszystko wszystkim przeszkadza, tylko że coraz więcej ludzi, jak by to napisać, ma większą świadomość swoich praw ( niestety obowiązków jeszcze często nie ;) ). I skoro jest coś takiego jak cisza nocna od 22 do 6 to zaczynają to po prostu egzekwować. Odpowiedz Link Zgłoś
mojboze Re: Posiadanie psa to odpowiedzialność, 08.06.07, 12:04 No tak, nie staję po stronie właścicieli psów (sama nie mam), denerwują mnie kupy na trawnikach a nawet w windach, ale chodzi mi o życzliwość i załatwianie sprawy "polubownie". Nad moim mieszkaniem wprowadzili się ludzie z małym dzieckiem, które często płacze i to tak głośno i o takich porach, że czasem tęsknię za tymi, którzy mieli psa :)Ale nie latam z tym na policje, tylko po prostu rozumiem, że dziecka od razu uciszyć się czasami nie da. Po prostu ludzie starają się za wszelką cenę z jednej strony olewać potrzeby i prawa innych, z drugiej strony często są czepliwi i złośliwi. Szkoda, bo jeszcze kilka lat temu było inaczej. I jeszcze jedna uwaga-nikt z nas nie jest idealnym obywatelem, ale sam fakt, że szczekanie psów rodzi większą dyskusję niż kontrowersje wokół tarczy antyrakietowej jest przygnebiający. Odpowiedz Link Zgłoś
dgr Re: Posiadanie psa to odpowiedzialność, 08.06.07, 13:03 Tylko że jest taki problem. Często idąc do takiego delikwenta który jest powodem hałasu w bloku ( pomijając przykład podany w artykule, czy płaczące dziecko ), on jest ciężko oburzony, ze ktoś ma czelność coś mu zabraniać. I niestety jest to ten brak świadomości obowiązków czy ograniczeń, gdyż wychodzi z założenia, że on może w swoim domu robić wszystko co chce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mongo Re: Posiadanie psa to odpowiedzialność, IP: *.static.cablecom.ch 08.06.07, 14:16 dziecko ma problemy z kolkami i placze moze przez kilka miesiecy i to nie zawsze, a pies, ktory nie jest nauczony pewnych zachowan, zyje po kilkanascie lat. Sam mam taki problem, ze sasiad ma psa, ktory wyje godzinami za kazdym razem, kiedy on opuszcza dom, a poniewaz jest strozem, to bywa, ze wyjezdza o 22, a wraca rano. Co do "porozumienia", to on i jego zonka, to kawal "ch..ry", ktora jeszcze ma radoche z tego, ze tobie to przeszkadza. Dogadanie sie to fajna teoria, ale w praktyce bywa z tym roznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaniepokojony Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:45 a mi przeszkadzają gruchajace i sra..ce na moim parapecie bezpańskie gołębie. Czy moge pozwać Państwo do sądu?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: er szczekajace psy !!!!!!! IP: 89.174.66.* 08.06.07, 13:39 Panie filar to skandal aby szczekajace psy forowac a sąsiadom radzic powsciagliwosc. W moim sąsiedztwie mieszkają tchórzliwi ludzie posiadający psy , ich psy zachowują sie jak ich własciciele szczekają dniem i nocą i nie ma na nich lekarstwa. Zwrócenie im uwagi powoduje nienawistne spojrzenie i wrogie reakcje , wiec wniosek prosty powinno sie schowac włascicieli i ich psy.Obroncy psów to ci co bronią wszystkiego co przeszkadza wiekszosci nie bronią ludzi a tylko psy. Kocham psy ale te których własciciele i psy są normalni i nie zatruwają życia innym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gwiezdny jaszczomp A wyjace dzieci? Moze zakazac trzymania w blokach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:47 jw Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elo Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 11:20 Gość portalu: gwiezdny jaszczomp napisał(a): A wyjace dzieci? Moze zakazac trzymania w blokach i wyprowadzać w kagańcu i na smyczy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: A wyjace dzieci? Moze zakazac trzymania w blo IP: *.pedhemat.am.wroc.pl 08.06.07, 12:15 Jeśli wyją, bo tak jak ten pies są pozostawione w nocy samotnie na dworze, to należy się za to więzienie. Nie odwracaj kota ogonem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: efka Re: A wyjace dzieci? Moze zakazac trzymania w blo IP: *.chello.pl 09.06.07, 19:48 Tak, jak u nas dzieciak zaczynal histerie co dzien o godz. 6-7 rano, bo poszedl do przedszkola pierwszy rok, to bylo dobrze. Jak ich pies skamle, jak wyjezdzaja, bo widac, ze ich nie ma i ktos przychodzi i wyprowadza to ok. Ale jak ja przez pare miesiecy bylam z psem sama, bo maz wyjechal i wieczorami pies czasem podszczekiwal, ale wracalam przed cisza nocna o 21 do domu, to bylo jedno wielkie halo. I jak to wszystkim psa zal - zaznaczam - sytuacja konieczna, przejsciowa, kiedy maz jest - mamy takie zmiany, ze pies tylko pare godzin siedzi w domu sam albo wcale...A ci zostawili zwierze samo i wyjechali w ogole na pare dni, jak nie tygodni... natomiast mnie nie przeszkadzalo ani dziecko, ani ich pies - a moglo mi to przeszkadzac i moglam zwrocic uwage, ale tego nie zrobilam, bo uwazam, ze mieszkam w bloku i ze trzeba sie liczyc, ze ktos ma dziecko czy ktos ma zwierze.... Jak pies sasiadki wrecz plakal, i to nie tylko czasem z przerwami - jak podobno szczeka moj, a pol dnia non stop, to tez mi nie przeszkadzalo. No i za te tolerancje teraz mi sie obrywa, bo psina pare razy zaszczekala. Jak ktos chce calkowitej ciszy niech sie wyprowadzi na wies...Co mnie irytuje? Niedopalki na schodach, choc sama nieraz pale, ale nie traktuje klatki schodowej jako popielniczki, sasiad ktory ku.. co jakis czas na zone, a ona sie drze, i karaluchy od sasiadow z gory. Sporadyczne poszczekiwania mojego psa to nic w porownaniu z tym...I malo tego, tacy ludzie zwracaja uwag... Ci co ku..a, zaklocajac nieraz cisze nocna lub wczesnym rankiem, ci co maja histeryczne dziecko i ci co maja tez szczekajace psy... jedna wielka przesadA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kat Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:49 a co ja mam powiedzieć? przy mojej ulicy wieczorami jedżą na tzw. ścigaczach i budzą o różnych godzinach nocnych. czy mam ich pozawać so sądu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: carlo To ja pozwę takie dwie stare baby... IP: *.eranet.pl 08.06.07, 09:55 ...które godzinami dyskutują ze sobą z balkonów i swoim gderliwym głosem zagłuszają ćwierkanie ptaków. Do tego, teraz wylazły na te balkony w bieliźnie ,żeby sie opalać i swoimi starczymi ciałami psują scenografię. Też poprosze półgłówkowatych asesorów z Grodzkiego o posiedzenie niejawne:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malec Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:53 widać, że policja nie ma co robić, nie ma ważniejszych spraw. przyjmują takich pierwszych lepszych do pilicji. wydają opinie i skazują ludzi nie będąc na miejscu, nie widząc psa. a może ten pies jest głuchoniemy i wogóle nie szczeka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.access.telenet.be 08.06.07, 10:24 Policja w mieście właśnie jest po to żeby zajmować się też takimi sprawami sąsiedzkimi. Zbagatelizowanie skargi może doprowadzić do większej tragedii. Nie rozumiem tylko dlaczego dzielnicowy nie sprawdził dokładnie jak sprawa wygląda. Przecież to jego praca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HH Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.comarch.com 08.06.07, 10:46 Jest to zasrany obowiązek dzielnicowego takie przypadki sprawdzać i rozwiązywać te problemy zanim nie zrobi się z tego większy problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:51 a może ktoś dobrze "posmarował" temu gliniarzowi? (nie osądzając tu nikogo) ale nie będąc na miejscu i nie zbadając takiej sprawy wydawać takie osądy???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marysia Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.crowley.pl 08.06.07, 09:53 A pies Dorna lata po Sejmie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jano Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:55 jestem za!!! te szczekające bez powodu kundle to prawdziwa plaga. ale chyba większą sa właściciele którzy nie potrafia odpowiednio wychować psa. w każdym razie ten wyrok powinien dać do myślenia ludziom dla których pies jest tylko kolejną zabawką i kupuja go tylko po to żeby był. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MEfi. Re: Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 09:55 to się złodzieje ucieszą - nic nie przeszkodzi w nocnym buszowaniu po domu, ta błoga cisza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niewyspana Tysiąc złotych grzywny za szczekanie psa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.06.07, 10:00 Bez jaj! Nie wiedziałam, że nożna w taki sposób załatwić psa i właściciela! Od stycznia tego roku pies sąsiadek nie daje mi spać! Żadnej nocy normalnie nie przespałam! I nawet którejś nocy zeszłam na dół (mieszkam w bloku) i zwróciłam im uwagę (nie jeden raz) i jak widać- nie podziałało...:( Jeżeli to ostateczność... Też tak zgłoszę, bo chcę spać, a on szczeka przez 1-2 godzin BEZ PRZERWY... po północy... Na szczęście moje zwierzęta UMIEJĄ ROZPOZNAĆ NOC od DNIA!!! Uczcie tego zwoje zwierzaki!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś