Dodaj do ulubionych

NIE segreguję odpadów, ponieważ..........

09.05.09, 18:29
1)I tak wszytko trafia do jednej śmieciary - więc jest to "głupiego"
robota.
2)Dzieki temu mają pracę osoby w zakładzie segregacji odpadów.
3)Nie chce mi się wynosić kilku worków zamiast jednego.
Obserwuj wątek
    • jhbsk Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 09.05.09, 20:06
      quazimoto napisał:

      > 3)Nie chce mi się wynosić kilku worków zamiast jednego.
      Szczyt lenistwa
      • quazimoto Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 09.05.09, 20:49
        Ale z pkt. 1 i 2 się zgadzasz.
        To dobrze.
        • jan-w Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 09.05.09, 22:35
          Trafia do jednej śmieciarki, ale do jej osobnych części. Przyjrzyj się kiedyś
          opróżnianiu pojemników.
          • jan-w Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 09.05.09, 22:55
            Śmieciarki z wysięgnikiem
            a segregacja
            Śmieciarki wyposażone w wysię-
            gnik z hakiem przyjeżdżają po od-
            pady wrzucane do "dzwonków".
            Mogą być wyposażone w skrzynie
            ładunkowe z podziałem na odpady
            surowcowe lub bez. W praktyce
            spotykamy się zatem z kilkoma
            możliwościami załadunku śmieci
            zebranych selektywnie na śmie-
            ciarki z wysięgnikiem. Z najbar-
            dziej oczywistą sytuacją, nie bu-
            dzącą niczyich podejrzeń, mamy
            do czynienia wtedy, gdy odpady
            trafiają do różnych przegród na
            skrzyni
            bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/82C14B78-FB30-4AE4-AF15-3BA7F0B7C3DF/623158/2911.pdf
            • momas Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 11.05.09, 11:01
              jesli nie segregujesz - wszystko leci na wysypisko - czyli wbrew
              temu co piszesz -wcale nie zapewniasz ludziom pracy w sortoowniach
              Firmy smieciowe maja rózne linie sortownicze.Dlatego jedne godzą sie
              na pojemnik ze zmieszanym plastikiem, szkłem i makulaturą
              inne wola miec segregację wstepna już zrobiona.

              Zreszta i tak te odpady sa ponownie przeglądane, bo ludzie nie do
              konca wiedza, że np nie kazdy papie nadaje sie do przetworzenia.


              Co do tych pojemnikow z ulic - róznie sie je wywozi. Ale i tak
              trzeba powtórnie sortować, bo niestety - w tych pojemnikach znajduje
              sie sopro odpadów komunalnych. Ot taka "oszczędność"
              niektórych "sprytnych".

              Koszty ich "osczędności"ponoszą ludzie uczciwi. (firmy wywozace te
              kontenery nie robia tego za darmo. Calkiem sporo sobie za to liczą,
              płaci za to miasto,czyli my w naszych podatkach.

              Ale niestety - nie zwracamy uwagi, "o przecież nie będe na sąsiada
              donosił"
              Panuje na ten proceder społeczne przyzwolenie.

              Oczywiście generalizuję...ale tak to mniej więcej wygląda.
              l
              • momas Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 11.05.09, 11:02
                przepraszam za bolad. przypadkowo właczyłam....
    • martica Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 11.05.09, 11:44
      Tez uwazam ze to bez sensu - z punktami 1 i 2 tez sie zgadzam...
      A worki mozesz wlozyc do jednego wielkiego, a potem je wyjac -
      robilam tak w Hiszpanii :).

      Poza tym nie mam jak , chobmym i chciala, bo choc mieszkam na nowym
      osiedlu na Ursynowie to nikt nie pomyslal tam o ustawieniu koszy do
      segregacji.
      • momas Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... 11.05.09, 12:09
        administracja w altankach smietnikowych nie zapewnia osobnych
        pojemnikow na śmieci segregowane???? To łamie prawo! Zgłos strazy
        miejskiej

        (regulamin z 2006 nakłada taki obowiązek... )
        • Gość: Suri Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.09, 23:19
          Administracja wystawia oddzielny kosz na odpady surowcowe, ale śmieciarka
          przyjeżdża jedna i wrzuca wszystko jak leci do jednej dziury.
      • Gość: Wrecekrzepki Re: NIE segreguję odpadów, ponieważ.......... IP: 195.205.221.* 11.05.09, 12:41
        Punkt 2 jest bez sensu - osoby w sortowanich byly i zawsze beda niezaleznie jak
        dobrze Ty bedziesz smieci sortowal, bo one i tak musza sortowac rozne rodzaje
        plastikow. Wiec jedyne, do czego Twoja dbalosc o zatrudnienie prowadzi, to
        zwiekszanie niepotrzebnej ilosci pracy. Zreszta - jak juz ktos wspomnial - jesli
        nie sortujesz smieci i nie wrzucasz ich do specjalnych kontenerow, to nie
        trafiaja one do sortowni, wiec de facto pozbawiasz ludzi pracy, o ktora tak sie
        w glebi swego serca martwisz.
        • d.z Re: a ja segreguję:) 11.05.09, 12:58
          i nie obchodzi mnie czy trafia to do jednej śmieciarki czy do wielu
          róznych.
          To ja chcę mieć nawyk segregacji i ja chcę mieć "poczucie" że robię
          coś dobrze i własciwie.
          Nie chcę patrzeć na innych bo w ten sposób to nic bym nigdy nie
          zrobił. Zawsze przecież bym znalazł kogoś kto czegoś nie robi:)
          • nioma Re: a ja segreguję:) 13.05.09, 13:38
            ja nie segreguje poniewaz ani na moim podworku ani na okolicznych
            nie ma pojemnikow do posegregowanych smieci.
            • momas Re: a ja segreguję:) 13.05.09, 14:41
              jesteś z Warszawy? Jezeli tak to dlaczego administracja Twojego
              budynku nie podpisala stosownej umowy? A jezeli jestes włascicielka
              posesji - dlaczego sama nie podpisałaś?
              Generalnie to prawo lokalne masz w 4 literach? Z ciekawości pytam...
              • yavorius Re: a ja segreguję:) 14.05.09, 14:57
                > Generalnie to prawo lokalne masz w 4 literach?
                Co?
                • Gość: taka_tam_pani Starta czasu i miejsca !!! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.05.09, 19:19
                  Wlasnie dzis przypadkiem dowiedzialam sie ze u nas /Niemcy/
                  segregowane smieci pozniej sa razem spalane:) Wiec segregacja to
                  zabawa .
                  Co do np butelek , porobili wszystkie z kaucja ,nawet puszki 25cent
                  szt . Bedac w lidlu w automacie jakie bylo moje zdziwienie gdy
                  podajac szklane butelki automatycznie byly zbijane na amen ! (co za
                  sens? ) a za to dostajemy z powrotem kaucje wiec tu chodzi tylko
                  chyba o to zeby opakowania sie nie poniewieraly np po
                  lasach ,parkach i przystankach.
                  Porzadek musi byc!
                  • beejay02 Re: Starta czasu i miejsca !!! 14.05.09, 20:24
                    Potłuczone szkło można być może ponownie przetopić i zużyć.
                    • jan-w Oszczędność energii i redukcja zanieczyszczeń. 14.05.09, 20:36
                      Dokładnie odwrotnie.
                      Jak słusznie zauważył poprzednik:
                      Stłuczka szklana jest pełnowartościowym surowcem, nie ma więc charakteru typowego odpadu. Proces gromadzenia i ponownego wykorzystania stłuczki szklanej nazywany jest recyklingiem szkła. Stłuczka - po przeprowadzeniu procesu jej segregacji - może być ponownie przetopiona w piecu szklarskim i wykorzystana jako surowiec do produkcji wyrobów ze szkła. Wykorzystanie stłuczki szklanej w procesie produkcji wiąże się z bardzo dużymi oszczędnościami energii, pozwala również na zmniejszenie obciążeń dla środowiska.

                      Informacja ze strony producenta szkła. www.wartaglass.com/page.php?p=slownik-pojec
                • momas Re: a ja segreguję:) 15.05.09, 09:58
                  no dobra, w 5- ciu literach biorąc pod uwagę odmianę...
                  :)
          • harpiatko_waniliowe Re: a ja segreguję:) 18.06.09, 13:53
            Dokładnie tak. Popieram. Co mnie obchodzą inni? Ważne jest dla mnie to co ja
            robię, a nie opinia innych, ludzi leniwych nie brakuje!
    • Gość: Junkers Segregacja śmieci to w Polsce fikcja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.09, 00:18
      www.dziennik.pl/zielony-dziennik/article245819/Segregacja_smieci_to_w_Polsce_fikcja.html
    • Gość: K0pytko Segreguję ponieważ IP: 195.22.119.* 18.06.09, 20:58
      Cały cywilizowany świat tak robi.
      • Gość: he he he Re: Segreguję ponieważ IP: *.chello.pl 18.06.09, 21:03
        pogadaj sobie...

        a zaraz bateryjką rzucisz za okno w psa
        • ola i jak tu segregować? 19.06.09, 08:39
          w moim bloku jest 7 klatek, każda po 10-17 pięter, 6 mieszkań na
          piętrze.
          W każdej klatce jest jeden zsyp - jedna rura biegnąca od 16 piętra
          do parteru. Rura "kończy sie" w zamykanym pomieszczeniu, do którego
          tylko dozorczyni ma klucze.

          I teraz tak:
          segregując śmieci masz 3 różne worki ze śmieciami. Możesz je:
          - wrzucić wszystie razem do zsypu. Wpadną do jednego kontenera, ale
          jak bedą powiązane, to może ktoś je rozłoży osobno w sortowni.
          - mozesz wrzucić organiczne śmieci do zsypu, a papier i butelki
          postawić na piętrze przy zsypie. Czeka Cie wtedy opier*ol od
          dozorczyni, która to i tak wrzuca do zsypu.
          - możesz papier i szkło znieść sam 16 pięter w dół i postawić przy
          zamkniętych drzwiach zsypu. Wtedy, jesli Cię wytropią, dostaniesz
          mandat za zaśmiecanie.
          - możesz śmieci składować we własnej sypialni i raz dziennie wozić
          je samochodem do najbliższego pojemnika, który znadjuje się na
          Zaciszu.
          Zgadnijcie, które wyjście wybieram?
          • momas Re: i jak tu segregować? 19.06.09, 09:55
            interweniuj w administracji. Oni mają OBOWIAZEK zapewnienia
            segregacji śmieci. Wynika to z Regulaminu o utrzymywaniu czystości i
            porzadku...., które jest prawem lokalny,. Jak nie pomoze - wzywaj
            Straz Miejską.
            • Gość: he he he Re: i jak tu segregować? IP: *.chello.pl 19.06.09, 10:50
              i tu trafiasz w sedno :)

              należałoby zaczac od ich segregacji...
    • Gość: K0pytko Jak to się robi IP: 195.22.119.* 20.06.09, 21:29
      Kupujesz dużą torbę wielorazowego użytku na zakupy (może byc taka jak sprzedają
      w IKEA w kolorze niebieskim). Następnie stawiamy tą torbę w szafce obok kosza na
      śmieci. Do torby wrzucamy na bieżąco papier butelki szklane i PET. Następnie raz
      w tygodniu wyciągamy torbę z szafki i zabieramy ją tam gdzie są odpowiednie
      pojemniki (ja podjeżdżam po drodze na zakupy na pobliskie blokowisko gdzie stoją
      takie pojemniki). Tak naprawdę to kwestia woli - jak ktoś chce to sobie poradzi,
      nizależnie czy mieszka w 16 piętrowym bloczysku, czy w domku na przedmieściach.
      Pojemniki są zawsze gdzieś po drodze.
      • ola Re: Jak to się robi 20.06.09, 22:57
        po drodze do czego?

        moje codzienne trasy to przyblokowy park, piaskownica, zjeżdzalnia.
        Z dzieckiem, wózkiewm i psem.
        Mogę sobie torbę na szyji zawiesić i drałować 5 kilosów, bo na moim
        osiedlu pojemników NIE MA
      • jan-w Re: Jak to się robi - Tak nie wolno. 20.06.09, 23:22
        > ja podjeżdżam po drodze na zakupy na pobliskie blokowisko gdzie stoją
        > takie pojemniki). Tak naprawdę to kwestia woli - jak ktoś chce to sobie poradzi
        Niezupełnie. Coraz mniej jest nieogrodzonych śmietników. Szczególnie w
        ogólnodostępnych blokowiskach. Każdy właściciel/zarządca nieruchomości ma
        obowiązek podpisać sam umowy na odbiór śmieci segregowanych. Dlatego z ulic
        znikają ogólnodostępne pojemniki.
        • Gość: K0pytko Re: Jak to się robi - Tak nie wolno. IP: 195.22.119.* 21.06.09, 21:04
          jan-w napisał:

          > > ja podjeżdżam po drodze na zakupy na pobliskie blokowisko gdzie stoją
          > > takie pojemniki). Tak naprawdę to kwestia woli - jak ktoś chce to sobie p
          > oradzi
          > Niezupełnie. Coraz mniej jest nieogrodzonych śmietników. Szczególnie w
          > ogólnodostępnych blokowiskach. Każdy właściciel/zarządca nieruchomości ma
          > obowiązek podpisać sam umowy na odbiór śmieci segregowanych. Dlatego z ulic
          > znikają ogólnodostępne pojemniki.

          Sam mam podpisaną taką umowę, ale wolę wyrzucać do ogólnodostępnych pojemników,
          bo za to nie muszę płacić i wierz mi, że takowe ogólnodostępne pojemniki
          istnieją. Wystarczy się rozjrzeć.
          • jan-w Re: Jak to się robi - Tak nie wolno. 21.06.09, 21:58
            Wiem że istnieją. Jeszcze. A podrzucanie swoich śmieci sąsiadom aby przenieść
            koszt ich utylizacji na nich nie każdemu się spodoba.
            • kruder76 Re: Jak to się robi - Tak nie wolno. 22.06.09, 09:29
              jan-w napisał:

              > Wiem że istnieją. Jeszcze. A podrzucanie swoich śmieci sąsiadom
              aby przenieść
              > koszt ich utylizacji na nich nie każdemu się spodoba.

              Jejkuś, ale z ciebie mędrek. Wrzucam do pojemników ogólnodostępnych -
              takich dla wszystkich. Naprawdę takowe istnieją - powtórzę -
              wystarczy się rozejrzeć.
    • Gość: Kluge Eko - domator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.09, 18:14
      www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/srodowisko/eko-domator/
      • jan-w Re: Eko - Amator 21.06.09, 21:57
        Gość portalu: Kluge napisał(a):
        > www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/srodowisko/eko-domator/

        "każdemu z domowników niech przysługuje tylko raz na tydzień pożądane wymoczenie
        ciała – wyjdzie to wszystkim na zdrowie"

        Kąpiel szkodzi zdrowiu? Tylko jeżeli wyznajemy zasadę: częste mycie skraca życie ;-)
        • Gość: stulejarz Re: Eko - Amator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 00:53

          pamiętaj abyś w wannie podczas kąpieli
          gdy mydło sliskie ci z ręki spierdzieli
          nie schylaj się nigdy po nie na podłoge
          bo tate co w wannie niesie trwogę
          niczym jastrząb co dojrzał na łące ofiarę
          rzuci się naglę i wejdzie ci w szparę
    • Gość: recycler reality check IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.09, 15:21
      www.youtube.com/watch?gl=US&hl=en&v=SqHyvawKYso

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka