Dodaj do ulubionych

70-90 km/h

14.08.07, 14:17
Jakis czas temu Mejson zalozyl watek o kierowcach jadacych zawsze ze
stala, niekoniecznie wysoka predkoscia.

W poniedzialek ponad 30 km jechalem za takim kierowca. Kierowca
radiowozu drogowki...

Po drodze bylo kilka terenow zabudowanych, ale pana to nie zwilzalo -
czasem mu sie omsklo i zwalnial do 70-80 km/h (majac przyklad "z
gory", jechalem za nim). Poza terenem zabudowanym 70-90 km/h jakos
tak magicznie (nie zebym cos podejrzewal!), ze 90 km/h mial zawsze
wtedy, gdy mogac zrobic to bezpiecznie i przepisowo, zabieralem sie
za wyprzedzanie. W koncu, ryzykujac mandat, wyprzedzilem go jadac
ponad 110 km/h. I nic... Natychmiast po wyprzedzeniu zwolnilem do 90
km/h i... radiowoz zostal daleko w tyle. Potem wyprzedzil go
samochod, ktory ja wyprzedzilem wczesniej - Audi z zasmarowanymi na
srebrno tylnymi lampami. I tez nic...

Uwielbiam naszych dzielnych policjantow. Swietsi od Papieza sa tylko
wtedy, gdy loja - poza tym maja wszytko w d...
Obserwuj wątek
    • klemens1 Re: 70-90 km/h 14.08.07, 14:23
      > Uwielbiam naszych dzielnych policjantow. Swietsi od Papieza sa tylko
      > wtedy, gdy loja - poza tym maja wszytko w d...

      Bo sami dobrze wiedzą że większość ograniczeń jest do dupy. I sami dobrze wiedzą,
      że łapiąc nie dbają o bezpieczeństwo, tylko o statystyki. Nigdy nie widziałem policjanta
      w niebezpiecznym miejscu na drodze - zawsze tylko tam gdzie sami się łapią że
      można się posr.. jadąc zgodnie z ograniczeniem.

      • emes-nju Re: 70-90 km/h 14.08.07, 14:26
        klemens1 napisał:

        > Nigdy nie widziałem policjanta w niebezpiecznym miejscu na drodze -
        > zawsze tylko tam gdzie sami się łapią że można się posr.. jadąc
        > zgodnie z ograniczeniem.

        No to na tym forum jest nas juz dwoch, ktorzy nie widuja policji w
        miejscach niebezpiecznych, a widuja w miejscach co najmniej
        watpliwych... :-)
        • simon921 Re: 70-90 km/h 14.08.07, 15:30
          Myślałem długo, jeżdżę sporo, chciałem być naprawdę uczciwy w
          wypowiedzi;) ale... nie znalazłem żadnego przykładu policji stojącej
          w niebezpiecznym miejscu...
          Ktoś coś wie takiego?
          • emes-nju Re: 70-90 km/h 14.08.07, 15:32
            No nie. Czasem mozna ich zastac w miejscach niebezpiecznych. Np. na
            30 km/h przy szkole w srodku nocy :-P
    • simon921 Re: 70-90 km/h 14.08.07, 14:30
      Czyli proste rozwiązanie... podnieść w większości wiosek
      ograniczenia do 70km/h a 50km/h zostawiać tylko tam gdzie naprawdę
      ciasno... Ale wtedy naprawdę surowo karać za przekroczenia
      (konsekwentnie i stale).
      U nas w Poznaniu ostanio na 2 czy 3 ulicach podnieśli w kilku
      miejscach ograniczenia do 70km/h właśnie, niby jedna jaskółka wiosny
      nie czyni, ale to krok w dobrym kierunku...
      • emes-nju Re: 70-90 km/h 14.08.07, 14:34
        simon921 napisał:

        > U nas w Poznaniu ostanio na 2 czy 3 ulicach podnieśli w kilku
        > miejscach ograniczenia do 70km/h właśnie

        W Warszawie, na wnioski policji (!), ten proces trwa. I co
        zadziwiajace, uspokaja to ruch!
    • naprawdetrzezwy Przy tej prędkości samochód mało pali. 14.08.07, 16:48
      A policja ma normy - rodem z PRLu.
      Po prostu zakładają, że każdy jest złodziejem (każdy policjant), więc na wszelki wypadek wydzielają, sprawdzają, ograniczają...

      A może nie mam racji? Może wydzielają, kontrolują i ograniczją, bo wiedzą, że każdy policjant...?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka